Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  11  12  13  14  15  ..  18
Autor:
Pealkiri: V6 2.5TDI andmed, plussid & miinused (Vastuseid: 438 | Vaatamisi: 248197)
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 06.01.12 09:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ferdinand
Minule isiklikult tohutult meeldib selle mootori dünaamika, kindlasti 1 parematest väikestest diiselmootoritest mida ma proovinud olen.



Ma oletan, et sa ei ole kunagi Bemmi diisleid proovinud? Tegin selle postituse alles täna, kuna siiani oli mul kogemusi ainult 110kW Quattro automaat A6'ga ja hoidsin oma suu kinni, sest mõtlesin, et selline kooslus ongi uimane ja janune aga nüüd sain proovida 110kW manuaalkasti ja valesillaveoga ja see on samasugune uimane ja janune. Nii et minumeelest kui veel sellele lisada need remondihädad siis täiesti pointless mootor.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diffas
huviline



Registreerunud 14.07.10
Asukoht: Lahti
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B5q 2.5TriTDI + A4 B7q 3.0TDI

postitati 06.01.12 11:22 Tsiteeri


Tõesti ootasid mingit minekut 110kw autol mis kaalub juhiga peaegu 2tonni? :) Ega se bemmi mootor parem ei ole, ku pannakse liiga väikse võimusega mootor suure kerega...
näiteks mingi e39 525tds automaat on vägä libe. :D


Janusest ma ei tea. Kõik läheb mis sisse kallab. :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 06.01.12 12:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sigaelmar
Tsitaat:
Algselt postitas: ferdinand
Minule isiklikult tohutult meeldib selle mootori dünaamika, kindlasti 1 parematest väikestest diiselmootoritest mida ma proovinud olen.



Ma oletan, et sa ei ole kunagi Bemmi diisleid proovinud? Tegin selle postituse alles täna, kuna siiani oli mul kogemusi ainult 110kW Quattro automaat A6'ga ja hoidsin oma suu kinni, sest mõtlesin, et selline kooslus ongi uimane ja janune aga nüüd sain proovida 110kW manuaalkasti ja valesillaveoga ja see on samasugune uimane ja janune. Nii et minumeelest kui veel sellele lisada need remondihädad siis täiesti pointless mootor.


Kindel, et need 110kw mootorid, mida Sul on õnn olnud proovida, on tehniliselt korras olnud?

Täna oma kunagisele 120kw (310 nm) 2.5TDI C5 A6-le mõeldes küll ühtegi paha sõna meelde ei tule. Tegemist oli esiveolise ning multitronic kastiga variandiga.
Linnas teravusest puudu ei tulnud, samuti ei olnud mingit probleemi maanteel.

edit: Meenus, et samal ajal kasutasin paralleelselt ka 142kw (280 nm) C5 2.8 quattro bensukat ning see tundus märksa uimasem.
Autoweek.nl andmeid võrreldes tulebki välja, et 2.8 bensiin automaat quattro kiirendab sama kere peal 0-100ni 10.1 sekundiga, ning 2.5TDI esivedu automaat 9,3 sekundiga : )


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 06.01.12 12:36 Tsiteeri


120kW on uuem ja nagu näha ka võimsam mootor, see võibolla on tõesti parem. A4 olen ka proovinud 110kW automaatkastiga ja see lippas küll normaalselt edasi aga need A6 mis siiani proovinud olen, on küll uimased. Minumeelest sõidab 1,9TD 96kW palju paremini vahet pole mis kastiga.
BMW suudab suuremast mootorist (3,0 135kW või 142kW) väiksema küttekulu saada, see on muidugi arusaadav, et ta kiirem on, kuna töömaht suurem ja võimsus ka.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 06.01.12 16:45 Tsiteeri


No ei ole ikka päris nii.:D Pmw mootori maksimaalne moment on aint korraks miski 2000 pöörde juures, mingit erilist sõidumõnu sellisega ei ole, audi v6'l seevastu pmst pea kogu normaalses pööretevahemikus suurem moment saadaval kui pemaril maksimaalne.:D, isegi audi vana R5 diisel on ses mõttes märksa parem. Mitte, et ma tahaks ütelda, et halb mootor on, vaid sõidumõnu poolest on 2 täiesti erinevat asja. Vastupidavuselt on vist Bmw mootor tsuti parem, kuigi ka need on väga sageli laiali probleemidega, mida audi mootoril praktiliselt pole.:D

Audi mootoritest jh suur osa normaalselt ei käi, ilmselt seepärast sihuke mulje jäänud.:D See umbes sama teema nagu nende audi läbivusvideodega.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 08.01.12 13:35 Tsiteeri


Samuti võib õelda, et Audi diislid on laiali probleemidega, mida BMW'l pole kunagi olnudki ;) Üks miinus veel diisel automaat Audi kohta - nagu üks sõber mul seda nimetas - sellega sõitmine on nagu kummipaela otsas vedamine. Alguses hakkab suht vaevaliselt vedama ja siis kui hakkab, siis tõmbab jälle pikalt ja järgmist käiku vahetades sama asi. BMW'del on minumeelest palju sujuvam see kiirendus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 08.01.12 13:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ferdinand
Vastupidavuselt on vist Bmw mootor tsuti parem, kuigi ka need on väga sageli laiali probleemidega, mida audi mootoril praktiliselt pole.:D


Nagu näiteks? Vahejahutiga M51D25-st räägime ikka, eks?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 08.01.12 14:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: ferdinand
Vastupidavuselt on vist Bmw mootor tsuti parem, kuigi ka need on väga sageli laiali probleemidega, mida audi mootoril praktiliselt pole.:D


Nagu näiteks? Vahejahutiga M51D25-st räägime ikka, eks?

2,5'sest jh räägin, ise olen sellisel plokikaant vahetanud.;) Vahet pole, on ta jahutiga või ilma. A see puhta OT juba.:D


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 08.01.12 16:40 Tsiteeri


Olen nüüd paar nädalat ringi liigelnud 2.5 tdi BAU mootoriga, Allroadi peal. Käike vahetab automaatselt.
Tähelepanekuid on ainult 2 hetkel: 1. Väga hästi käib edasi. 2. kütet võtab küll esmapilgul diisli kohta palju.

Ok, saab ka kolmanda punkti kirja panna: 3. uuemal V6 diislil on muhe hääl, mitte kolisev tigin- nagu ma kuulma olin harjunud.:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
diffas
huviline



Registreerunud 14.07.10
Asukoht: Lahti
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B5q 2.5TriTDI + A4 B7q 3.0TDI

postitati 08.01.12 19:03 Tsiteeri


Omakohaselt olen kül rahul selle 2.5 kütekuluga. Enamvähem seda mis paperijärgi on lubatudki. Maanteel mingi 5.3-5.8 ja keskmine 7.1-7.5 ja linnas mingi 8.5-9. Quattro viib siis peale +0.5l ja automaat veel +0.5l keskmiselt.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 08.01.12 21:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: diffas
Omakohaselt olen kül rahul selle 2.5 kütekuluga. Enamvähem seda mis paperijärgi on lubatudki. Maanteel mingi 5.3-5.8 ja keskmine 7.1-7.5 ja linnas mingi 8.5-9. Quattro viib siis peale +0.5l ja automaat veel +0.5l keskmiselt.


Väga võimalik jah. Mul oli automaat ja Quattro ja mul võttis maanteel mingi ca 7,1. Kui kont välja lülititada, langes 6,4 peale kompuutri järgi. Reaalset kulu pole mõõtnud. Omasin paralleelselt bensiinimootoriga BMW 528 manuaalkastiga, see sai peaaegu sama kuluga hakkama aga oli oluliselt kiirem :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
raino84
huviline

Avatar


Registreerunud 29.12.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Allroad 2,7Tdi, 140kw, 09

postitati 10.01.12 11:38 Tsiteeri


Nüüd nende külmemate ilmadega on taas hakanud kummitama legendaarne probleem: poolsoojalt (ca tund seisnud) tahab saada pikemat käiamist. Olen teadlik, et kogu see pull võib viidata kõrgsurvepumbale. Mingi aeg sai tehtud test, et pärast sellist pooleteise tunnist seismist temp anduri pistik tagant ära, siis käivitamisel andis pidevat eelsüüdet ja poolest pöördest mootor käis.
Kas ma saan vag-com´ist infot pumba vms kohta täpselt vaadata (pean silmas näite, mis võivad korrast ära olla ja otseselt viidata pumbale/adnurile vms)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
diffas
huviline



Registreerunud 14.07.10
Asukoht: Lahti
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B5q 2.5TriTDI + A4 B7q 3.0TDI

postitati 10.01.12 19:26 Tsiteeri


http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=100364 seal on mingit juttu asja kohta.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rex86
huviline



Registreerunud 22.02.12
Kasutaja on eemal


postitati 22.02.12 03:50 Tsiteeri


Tsitaat:
mida oskate selle sõiduki kohta öelda http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=976615
sisu ja kere on kena aga kuuldused selle mootori kohta ei ole just head.

Mida oskate selle sõiduki kohta öelda? http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=976615
Sisu ja kere on kena, aga kuuldused selle mootori kohta ei ole just head.


***
Märkus moderaatorilt: "Muutsin postituse eesti keele nõuetele vastavaks. Palun tee seda järgneval korral ise, kuna järgmine hooletult tehtud postitus kustutatakse! Kolmandal korral peatatakse sinu postitusõigus! Nõuded postituse keelelisele osale leiad siit."


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 22.02.12 07:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rex86
mida oskate selle sõiduki kohta öelda http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=976615
sisu ja kere on kena aga kuuldused selle mootori kohta ei ole just head.

Nojah, aga seepärast ka hind vastav!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
aadukesekene
huviline

Avatar


Registreerunud 13.12.11
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C6 S-line 3,0TDI Quattro

postitati 23.03.12 08:06 Tsiteeri


Edit:sai veidi vale linki uuritud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
zaazk
huviline

Avatar


Registreerunud 09.09.04
Asukoht: Tallinn-Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 Avant 2,5 TDI 132kw Quattro 2004

postitati 29.03.12 11:10 Tsiteeri


Ei tea, kas mure või mitte, aga mulle tundub, et minu masinal on kütusekulu kuidagi müstiliselt suur. Linnas näitab kompu kogu aeg ca 14L/100km ja maanteel 8-9L/100km. Kas see ongi normaalne, tundub igatahes liiast kuidagi? Seier ikka silmnähtavalt langeb, kui linnas sõita.
Kus võib sellise asja esimene viga olla, mida vaadata?
Samas veel, kas 100km/h sõittes pöörded 2100rpm ongi normaalne sellele autole?
Auto on sama, mis avataril kirjas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
teitur
huviline



Registreerunud 07.07.10
Asukoht: Hiiumaa/Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad C5, VAZ 2105

postitati 29.03.12 18:31 Tsiteeri


Tekkis küsimus.

Kuidas sellel mootoril EGRi pimedaks tehakse? Plekk käib vahele aga kas peab arvutiga ka midagi tegema või mingeid andureid petma?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Senja
huviline



Registreerunud 24.11.05
Asukoht: Jõhvi-Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 2.2 TQ quattro ... 90 2.3 20v

postitati 01.04.12 22:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: zaazk
Ei tea, kas mure või mitte, aga mulle tundub, et minu masinal on kütusekulu kuidagi müstiliselt suur. Linnas näitab kompu kogu aeg ca 14L/100km ja maanteel 8-9L/100km. Kas see ongi normaalne, tundub igatahes liiast kuidagi? Seier ikka silmnähtavalt langeb, kui linnas sõita.
Kus võib sellise asja esimene viga olla, mida vaadata?
Samas veel, kas 100km/h sõittes pöörded 2100rpm ongi normaalne sellele autole?
Auto on sama, mis avataril kirjas.


Ära muretse, quattro jaoks see on normaalne kütusekulu (automaat ja talv).
Võreldes: quattro: + (1,5-2L); + automaat: (1,5 L); + talv: (1-1,5L)= 4-5 L lisaks

Endal sama mootoriga sõiduk ja 10 L / 100 km kohta on talvel täitsa OK, 7,5 L / 100 km - suvel.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Fugitive
klubiliige

Avatar


Registreerunud 12.02.06
Asukoht: Tallinn-Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Allroad 2008 3.0tdi

postitati 02.04.12 15:36 Tsiteeri


Talve kohta enamvähem mõistlik kulu. Samas mu allroad, mis on mõnisada kg raskem kui a6, võttis viimasel talvel ca 12-14 linnas ja 8,5-10 maanteel. Enamus sõitudest olid katuseboksiga aga kõik oleneb ju jala raskusest :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
orukas111
huviline



Registreerunud 27.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 23.05.12 17:55 Tsiteeri


Kas keegi teab mis võib olla nukkvõllide ning nende vahetuse hind praegusel ajal? B osasid on ka vast juba tehtud.
Oleksin väga tänulik info eest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaanus.lepik
huviline

Avatar


Registreerunud 31.03.11
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B8.5 '12

postitati 04.08.12 18:14 Tsiteeri


kuda need uuemad 2.5TDI-d on? 132kw 2004+ mudelitel? Eeldan, et automaat teeb linnas mingi 10-12 sajale? Quattro ikka siis


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Martin_S
huviline



Registreerunud 12.08.12
Kasutaja on eemal


postitati 12.08.12 12:54 Tsiteeri


Kellelgi sellist probleemi pole olnud, et külma mootoriga väristab, kui pöördeid hoida umbes 1400-1800 vahel?
Vahet pole kas kohapeal või sõites. Sooja mootoriga pole mingit probleemi. Samuti külmalt käivitades viskab veits sinist tagant (ja ka siis kui pöördeid eelpool nimetatud vahemikus hoida), samas soojalt põhjagaasiga ei tule sinist ega musta. Nukad on vahetatud, edasi läheb normaalselt ja kütusekulu on ka mõistlik.

AKE mootoriga tegu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AronL
huviline



Registreerunud 07.09.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: M140i xDrive

postitati 17.08.12 09:45 Tsiteeri


Kas keegi selle konkreetse auto kohta oskab midagi rääkida?

http://www.auto24.ee/used/874433


Ise Eestist eemal hetkel ja ei ole võimalik kahjuks vaatama minna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
indro
meeskond



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 17.08.12 10:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jaanus.lepik
kuda need uuemad 2.5TDI-d on? 132kw 2004+ mudelitel? Eeldan, et automaat teeb linnas mingi 10-12 sajale? Quattro ikka siis

Automaadist kahjuks rääkida ei oska aga manuaal on A4 vahel ikka väga öko, 18" velgedega on enamus paagitäisi linnas 8 kopikatega olnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  ..  11  12  13  14  15  ..  18
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 40.3% - SQL: 59.7%]