Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  ..  22
Autor:
Pealkiri: Audi Coupe 2,6q - 1995 - audi_a4_v6 (Vastuseid: 540 | Vaatamisi: 81860)
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 06.08.11 15:48 Tsiteeri


Jah, jahuti ei ulatunud kaugeltki mitte üle poldi, kui polt eemaldada, siis ei tohiks olla erilist põhjust voolikute eemaldamisesks. Samas aga ei leidnud tikkpoldi seest kuuskanti ega midagi, millest kinni hakata, oleks vast pidanud kahe mutriga stoperdama ja siis välja keerama, ma ei tea, foorumis ka ei olnud keegi maininud, öeldi, et mahub ilusti üle!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 06.08.11 16:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Jah, jahuti ei ulatunud kaugeltki mitte üle poldi, kui polt eemaldada, siis ei tohiks olla erilist põhjust voolikute eemaldamisesks. Samas aga ei leidnud tikkpoldi seest kuuskanti ega midagi, millest kinni hakata, oleks vast pidanud kahe mutriga stoperdama ja siis välja keerama, ma ei tea, foorumis ka ei olnud keegi maininud, öeldi, et mahub ilusti üle!


Kui ma öigesti muidugi mäletan, siis tollel poldil on külgedel augud, mina lükkasin peene torni sealt läbi ja ettevaatlikult keerasin lahti, samal ajal jälgisin, et auke nn. venitama ei hakkaks jms.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lkallas
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.08
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe 2.6 V6 110kw 1995

postitati 06.08.11 17:33 Tsiteeri


Ka just nädalake tagasi tegin õlijahuti tihendi vahetust. Ei olnud ka võimalik seda ilma voolikuid lahtiühendamata teha. Võtsin abiks suured kääride moodi klambrid, sellised mis on kasutusel kirurgidel veresoone sulgemiseks. Pigistasin pealetuleva ja väljamineva vooliku veidi eemalt kinni ja korras. Väike sorts tuli jahutusvedelikku ja see oli ka kõik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 08.08.11 19:29 Tsiteeri


Nüüd ka eestpoolt quattro:D Nüüd juba ka kuuriall originaalmõõdus lamellid ootamas (praegused rehvid natuke originaalist kitsamad, seega ka väiksema läbimõõduga), aga ega enne oktoobrit vast alla ei pane, pole mõtet kulutada.

http://static2.album.ee/files/1022/50/large_25562525_mDZz.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 08.08.11 19:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lkallas
Ka just nädalake tagasi tegin õlijahuti tihendi vahetust. Ei olnud ka võimalik seda ilma voolikuid lahtiühendamata teha. Võtsin abiks suured kääride moodi klambrid, sellised mis on kasutusel kirurgidel veresoone sulgemiseks. Pigistasin pealetuleva ja väljamineva vooliku veidi eemalt kinni ja korras. Väike sorts tuli jahutusvedelikku ja see oli ka kõik.


B5 selle tihendi vahetamine oli küll nagu lapsemäng :D Ei mingeid voolikuid vms vaja lahti ühendada. Filter maha, jahuti lahti, tihend vahetada ja kokku tagasi laduda ja valmis ta oligi- 15min max.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
raksike
huviline



Registreerunud 26.05.08
Asukoht: Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8TQ

postitati 08.08.11 21:25 Tsiteeri


Ega see auto juhuslikult eile elvas ei sõitnud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 09.08.11 06:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: raksike
Ega see auto juhuslikult eile elvas ei sõitnud?


Ikka, ikka, käisin TÜV punktis enne summutiremonti gaase mõõtmas ja ka veermikku logistamas, ülevaataja tegi aga ka sama raha eest pidurite ja amordi testi ning selgus, et masin täitsa ülevaatuskõlbulik:) Ma olin küll kindel, et see käsipidur ei kõlba, aga 20% erinevust mahub kenasti piiridesse, ju siis on tross veninud ja hakanud pikema käiguga tööle:cool: Ka veermikus ei leidnud lõtke, järelikult tuleb parema esiratta klobin amordi tugilaagrist või on amordile loks sisse kulunud. Gaasid samuti korras, üks kattidest all universaalne, võibolla teeb see natuke sportsummuti häält, eks reedel summutiparandajaga arutan asja.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
raksike
huviline



Registreerunud 26.05.08
Asukoht: Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8TQ

postitati 09.08.11 21:01 Tsiteeri


Päris viisakas nägi välja, minuarust võiks velg ainult teine all olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 10.08.11 06:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: raksike
Päris viisakas nägi välja, minuarust võiks velg ainult teine all olla.


Hetkel on ka rehv originaalist väiksem, seega selle poole pealt asi nutune, aga sügisest läheb vähemalt originaal rehvimõõt alla, kasutaja kiku`lt soetatud SAVA lamellid ootavad juba kuuris, velgede poolelt tahaks jätta nii, et need, mis praegu all talveks ja suveks 16 tolli competitioni veljed, üle selle mõõdu aga mitte, sest tean, mis 17 või 18 tolli teeb sõidumugavusega:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kiku
huviline

Avatar


Registreerunud 02.06.10
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: S2, 90q 20vt

postitati 10.08.11 08:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
...suveks 16 tolli competitioni veljed, üle selle mõõdu aga mitte, sest tean, mis 17 või 18 tolli teeb sõidumugavusega:P


Eile unise peaga mõtlesin veel seda samust öelda aga jõudsid hommiku ette.
Ilus sile näeb välja küll, polegi mingeid ime asju külge vaja.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 12.08.11 08:30 Tsiteeri


Käisin ka summutikontrollis ära, kõik kombes, võibolla kuskil pütis mõni vahesein katki, et natuke spordika häält teeb, aga ühesõnaga sinna raha ei kulunud ja lepin olukorraga, ega sama vaikseks kui a6-t ma vist seda couped ei saa nagunii:)
Kuivõrd TÜV punkt ja ka Carstop veermikus lõtke ei leidnud, tegin järelduse, et parema ratta juures klobistab amorditugilaager, Forsis pakuti nii kõrget, kui madalat, arvati, et ikka pigem madal, seega esialgu sai neid 2tk võetud SWAGi omad ehk saan nädalavahetusel vahetatud, siis on näha, kas jääb vaikseks.
Forsist sai ka mootoririhma vahetuse juppide pakkumine võetud, hammasrihm, kaks rullikut, veepump ja termostaat ca 150eur, tootjad sellised keskpärased nagu SWAG jms, kas soovitate samas hinnaklassis midagi paremat?
Ka rihma isevahetamise plaani matan vaikselt maha, sest Elvas üks usaldusväärne mees teeb 15eur/h ja 4-5h, sai aastaid tagasi mul uuema autoga hakkama, saab kindlasti ka selle vanaga;) Eelarve seega kokku ca 200-250eur jupid koos vahetusega. Kui simmerid ei leki, siis neid ei torgi ja mitmikkiilrihma asju saan ise ka vahetada, kui vaja peaks olema, selle jaoks on ka piisavalt ruumi minu arust!
Küsimus aga veel selline, et remondimees arvas, et rihmavahetuseks äkki ikka peab kliima ka tühjaks laskma (varsti lähen näitan auto ette, siis ütleb kindlalt), kuidas on teie kogemused? Isa vahetas ise ja kindlasti tühjaks ei lasknud, aga äkki coupel teistmoodi, kui tava b4-l?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lkallas
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.08
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe 2.6 V6 110kw 1995

postitati 12.08.11 08:47 Tsiteeri


Kliimat ei ole vaja puutuda. Jahutusvedelik tuleb küll paratamatult välja...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 14.08.11 14:20 Tsiteeri


2 x coupe v6 quattro. Kuna minu teema, siis esiplaanil minu auto:cool: Teist masinat peaks ka kõik coupe huvilised foorumis teadma!
http://static2.album.ee/files/1023/87/large_25596873_GfD2.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kulufield
huviline

Avatar


Registreerunud 30.04.06
Asukoht: Klooga/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A3 1998a 1,8 , Toyota avensis 2007

postitati 15.08.11 06:26 Tsiteeri


Kadeduse uss minu sees muudkui uuristab ja uuristab:P
Järgmine kord sõidan kogemata kupeega koju:D
Mina vist hakkan vanaks jääma, aga minu arust sobiks oran˛id suunad ette paremini, sellepärast panin oma B3-le need ka tagasi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 15.08.11 11:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kulufield
Kadeduse uss minu sees muudkui uuristab ja uuristab:P
Järgmine kord sõidan kogemata kupeega koju:D

Ära muretse Kuldar, sõidumugavuselt ei jõua ma selle autoga kunagi sinu a6-e tasemele, nendel masinatel on klassivahe ikka päris tuntav, samuti ei pakuta coupele nii mugavaid istmeid, kui sul a6-s ja turvatooli kinnitamisest coupe tagaistmele ma ei hakka rääkimagi, selline paras hommikuvõimlemine:) Need argumendid siis peaks/võiks natuke seda ussi rahustada:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MatuAudi
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabrio, A4 B8 S-line

postitati 15.08.11 11:24 Tsiteeri


Turvahälli olen isegi venitanud tagaistmele, hommikuse trenni eest tõepoolest. :D
Coupe on ikka ilus auto jah. :P


Defu - Matu
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 16.08.11 12:11 Tsiteeri


Ei tea, kui suur tõenäosus oleks endale selline asi kuskilt norm hinna eest saada autosse? Ma tean, et heli ei ole väga asjalik, aga huvitab selle auto puhul just originaaltehnika. Äärmisel juhul võib ka lai olla, aga kas keegi on oma autosse pannud selle laiema, näiteks delta, pilte ei leidnud siit klubist igatahes.

http://static2.album.ee/files/1024/62/orig_25615516_D6Cm.jpg

EDIT: leidsin pildi googlest, kus siis Delta makk sees, sobib ka disainilt väga hästi, võtan ilmselt selle sihikule!

http://static2.album.ee/files/1025/2/orig_25625587_TCSU.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Zoig
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.12.07
Asukoht: Paide/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: IZh 21251 Kombi; Audi S6 Avant; B2c; B2q

postitati 16.08.11 12:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Äärmisel juhul võib ka lai olla, aga kas keegi on oma autosse pannud selle laiema, näiteks delta, pilte ei leidnud siit klubist igatahes.
Laia maki panekuks on vaja laia maki keskkonsooli, koodiks: 8A1 857 007 H (märkuseks Radio aperture: 213mm)


Et oleks raskem!
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Kiku
huviline

Avatar


Registreerunud 02.06.10
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: S2, 90q 20vt

postitati 16.08.11 12:35 Tsiteeri


Nendest on compact varjante ka, ehk delta compact.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 17.08.11 06:21 Tsiteeri


Tänud stereosüsteemide informatsiooni eest, sain midagi uut teada, eks tulevikus uurib täpsemalt!

Eile vahetasin ära amorditugilaagrid, olid teised läbi küll jah, uutega sild praktiliselt vaikne, nii vaikseks vist ei saa, kui mu teisel autol, aga tundub, et juba ehituslikult on sellesse silda suurest august läbi minnes põmps sisse ehitatud, sest ega see amordi otsas olev kõige pealmine taldrik ju on kerest eemal ja kui püstak max alla vajub sügavas augus, siis lööbki selle taldriku (millel õnneks ümber kaitsev plastik riba) vastu keret, jäigalt ka kinni ei saa olla, sest muidu ei saaks laager liikuma.
Vahetamisest aga nii palju, et kokku läks ca 3,5h, teisega oluliselt vähem, kui esimesega. Nimelt olin foorumist lugenud, et rooliots tuleb lahti võtta ja see hakkaski näkku panema, kui aga muud poldid (stabikas ja kaks püstaku polti ning muidugi ka amordi ülemine ots) olid lahti, siis kukkus rooliotsaga pusimise ajal püstak ise sellisesse asendisse, et ilusti sai laagriga toimetada. Teisel poolel siis võtsingi juba ainult stabika poldi lahti, püstaku alt otsast ülemise poldi lahti ja küljest ära, alumise lihtsalt vabastasin pingest, tonks jalaga pihta ja asi kukkus tublisti alla poole, sain sellegi laagri vahetatud. Ehk on kellelgi kasu sellest infost, saab palju kiiremini!
Muud asjad olid nii nagu siin kirjeldatud: tõmmitsaga vedru kokku, pealt hoiad kuuskandiga läbi tavalise 22 padruni amordi vart kinni ja keerasin padrunit torutangidega, tugilaagrit hoidev eriline mutter oli aga mõlemal juba lahti logisenud, seega sai lahti keeratud näpparitega, kinni sain ka ilma spets võtit meisterdamata seda mutrit kinnihoides näppari otsetega ja südamikku keerates.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kulufield
huviline

Avatar


Registreerunud 30.04.06
Asukoht: Klooga/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A3 1998a 1,8 , Toyota avensis 2007

postitati 17.08.11 09:47 Tsiteeri


No sa oleks võinud mult küsida võtmeid, mul spetsiaalselt ostetud 22 lehtsilmus võti ja nr. 7 kuuskant. Need riistad teevad nii amordi kui ka tugilaagri vahetuse imelihtsaks ja pärast saad kõvasti uuesti kinni keerata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 17.08.11 10:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kulufield
No sa oleks võinud mult küsida võtmeid, mul spetsiaalselt ostetud 22 lehtsilmus võti ja nr. 7 kuuskant. Need riistad teevad nii amordi kui ka tugilaagri vahetuse imelihtsaks ja pärast saad kõvasti uuesti kinni keerata.


Sellega polnud üldse probleemi, mul korralikud torutangid ja padrunil kare joon peal ning kuuskandi ots käis väikese kõristajaga keeraja otsa (nagu sinu komplektiski), silmused lõpevad paraku 19-ga, kuigi sellega oleks vast veel lihtsam olnud jah.
Probleemne on aga näiteks c4 a6-l tagumise amordi lahti saamine, seal pole amordi otsas kuuskanti, vaid on mingi ebamäärane lapik, seal olen mina kasutanud amordiohvrdus meetodit, aga kui oleks tahtnud ainult näiteks tolmukatet vahetada, siis oleks spetsvõtit vaja ilmselt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 18.08.11 06:58 Tsiteeri


Tänasest on olemas lai Audi Delta makk, eks mingi hetk hakkan sobitama, puht füüsiliselt mahub laiu pidi 213mm ära täpselt, pole veel proovinud, kuidas need tavalaiusega maki pesa kõrvakesed ära tulevad, aga no kuidagi ikka saab:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 18.08.11 13:13 Tsiteeri


Sai asja natukene uuritud, iseenesest need kõrvakesed sellelt raamilt saab kuidas iganes ära (lõigates näiteks, ega neid näha ei jää, seega pole see samm kriitiline), aga probleem pigem selline, et võibolla kuidagi suruks selle maki sinna vahesse ära, aga pigem tundub nagu tahaks ikka mõlemast otsast paar mm maha võtmist, siis ka muude asjadega otsad ühel joonel. Järgmisel nädalal proovin ühe a4-ja peal ära, panen korraks gamma asemele oma delta, siis saan kindlasti teada, et töötab (vastasel juhul läheb müüjale tagasi) ning siis alles hakkan asju modima. Kui aga kellelgi ses osas kogemusi veel, siis ootaksin infot meeleldi:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 22.08.11 18:48 Tsiteeri


Makk sai ühes autos ära proovitud, kõik nagu töötab ja tõepoolest koodi ei küsigi! Maki autosse paigutamiseks sai sealt maki kohast ära võetud kõrvakesed ning ka kogu maki sahtlit ca 7mm sügavamaks tehtud. Samuti sai makki mõlemast otsast ca 2mm maha lihvitud, no lihtsalt ei mahu muidu. Lõpptulemus on näha pildilt. Järgmisena ootab ees pistikute korrastamine ja asja töölesaamine ka minu autos, sest eelmine omanik on seal ilmselt mõne muu maki jaoks ühtteist ratsinud:)
Viimaks sain kätte ka tagumise aknalaua, panin külge ja palju vaiksem on sõita, kuidagi peab muidugi seal olevatest kõlariaukudest vabanema, sest mina kavatsen tagumised kõlarid originaalkohtadesse panna. Igatahes varsti võib autoga juba rahule jääda:P

http://static2.album.ee/files/1026/26/large_25656671_gvog.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  ..  22
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 44.1% - SQL: 55.9%]