Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6
Autor:
Pealkiri: 20 valve turbo /400+ hj (Vastuseid: 128 | Vaatamisi: 25991)
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 24.11.05 11:55 Tsiteeri


Forsini paberid!


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
forsin
huviline

Avatar


Registreerunud 01.07.04
Asukoht: Audirstad(no)/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S6T, S6TD, Golf TDi 200hp, Multivan

postitati 26.11.05 11:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kiireaudi
Tegelikult tuleb tunnistada, et enamus siinesitatud teoreemidest on pläma.
1 PEAAEGU kiire Audi on Eestis valmis tehtud, aga see toimis alles peale 5k pöördes olles.
Markus, kui pappi on, tõesta mulle vastupidist, et ka siin saab... ???


Olete te lugenud midagi välja laske kolektori ruumaladest???
-1 põlvkond 90´risti toru
-2 põlvkond malm valu (audi-2,2 T 10 klapilisel )
-3 põlvkond 5 > 1 (audi 2,3 20 klappi 123 / 125 kw )
-4 ??? salongis müüdav mazda 1,6 mootoril 4 > 1 +ruumala.
sellest kohast algab kas turbo või vabalt hingav.

Olen kuskilt lugenud et toljati insenerid ei saanud siguli rootor mootorit enne korralikult tööle kui polnud paigas välja kolde ruumala.
See tähendab kolvi kubatuur +teatud %ruumala (jätan %enda teada) ja siis tuleb hõrendus (paugu püüdja / heitgaasi võnke püüdja) ehk enne turbot tekkinud surve langetaja
Kui välja laske kolde ruumala on väiksem jääb osa heit gaasi välja tõukamatta, kui suurem ei teki järgmisele ringile imemis efekti,
Kui aga 5 korda suurem (oleneb nukkvõllidest ja klapi kanalitest) langeb välja tulev heitgaasi surve 5x ja ei tõuka turbot, Siit ka vastus miks suure välja laske koldega +orig. nukad ei saa turbo survet üles enne kui pöörded põhjas. ja kui siia lisada lollilt ostetud vanaema efektiga suure kuuma otsaga turbo ongi asi Be......s.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
forsin
huviline

Avatar


Registreerunud 01.07.04
Asukoht: Audirstad(no)/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S6T, S6TD, Golf TDi 200hp, Multivan

postitati 26.11.05 12:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Väljalase "puhtaks" ( katid ja orig pütid ), asemele ca 3" toru, reso, pütt ( oleneb, erinevad võimalused - hääl )
See on väga reaalne ning hea lahendus katsetatud ja tõestatud,


Peale turbot ala ehk sumbuti vastu surve ???
teil targad võõrkeelsed raamatud ja neti teadmised kirjutage mida leidsite.
Minu teadmised piirduvad ziguli puskaga ja olen lugenud et B&B nägi hirmsat vaeva 400 hp disla sumpa vastu surve alandamisega 0,4 bar-ni ja torudeks läks 2x 11cm et saavutada tänava lubatud hääl.
teine äärmus on vene nürisünnitus (sumbuti) BAS BUSS gas53-e mooteriga ja 3cm toru lõpuni (ja töötab kaa)

? KÕIK 3 tolli toru ? ja lõpuni siin ei teki efekti nimega sumbuti.
Sellega võib sõita orig. nuka ja kuni 400 hp. (orig. taga osa on 2x66 mm) Muidugi pigistab ka 500 hp läbi selle toru suure survega taga otsani välja kust väljub hirmus lärm. Aga kui tahad teha hunti lambanahas siis ei piisa.
OK kui kuum turbo väljuv auk on 64mm piisab püksteks 75 mm toru kuid mitte edasi.

Üle 500 hp peaks peale turbot olema 85 mm ja lamda mitte kaugemal kui 8 cm ja max turbost 50 cm peaks tulema esimene hõrendus ~1,5 korda edasi on vaba loome töö.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
mulk
klubiliige
ac aasta auto 2007/2009 võitja

Avatar


Registreerunud 11.11.03
Asukoht: Nummela/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D3 FL2, LR Disco 1, Iveco Daily 40C13V

postitati 26.11.05 12:15 Tsiteeri


Turbo mootoril on kõik peale turbot takistus.


http://badges.fuelly.com/images/smallsig-metric/501789.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 20.01.06 22:46 Tsiteeri


see viimane post on siin ilusti meie keeles ka olemas, võiks nagu teemasid lugeda :)

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=12887&page=3


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 20.01.06 23:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tuiks
See oli mõeldud pigem kui hinna võrdlus......ma ei saa aru,milleks see foorum on,kui mitte midagi lisada ei tohi...kohe mingi häda.


no offence, mitte pahapärast . . . seal teemas oli asi ilusti paljudele arusaadavas keeles ja imo. oleks võinud seda seal teemas jätkata. Maitse asi loomulikult :)

ja mis hindadesse puutub, siis . . . kas Sa arvad, et Eestis oleks sellise hinnaga selle kaubale turgu? See palju need jupid maksavad imo. ei ole ühelegi "huvilisele" võõras teema :)


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 22.01.06 21:44 Tsiteeri


Ma ei viitsi täpselt otsida, kus sellest juttu oli aga täna proovisin siis ise solenoidile pimeda ette panna ja katsetada forsini tehtud turbot. Olen eelnevalt teiste turbodega sama asja teinud (STOCK WG) ja vahet suurt pole ollagi. Täna siis panin oma automaadil solenoidile pimeda ette ja läksin proovima. Sõidan hoovist välja ja maanteel vajutan pedaali põhja ja EHMATUS, whatta [roppus] was that!?? Rattad asfaldil (kergelt must jää siiski) ringi ja pöördeid pauhti põhjas. Proovisin siis uuesti, jälle sama - rattad ringi ja pöörded põhjas, järgmine käik ja sama rada edasi. Laksust oli 1,6 bari ülerõhku. Edaspidi juba sõitsin rahulikult ja ei hakanud sellise hullusega masinat piinama. Nii palju ma ütlen, et stock turboga on vahe mäe kõrgune! Probleem seisneb ainult selles, et saaks rõhu kuidagi lõpust ära piirata.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
forsin
huviline

Avatar


Registreerunud 01.07.04
Asukoht: Audirstad(no)/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S6T, S6TD, Golf TDi 200hp, Multivan

postitati 23.01.06 09:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Täna proovisin siis ise solenoidile pimeda ette panna ja katsetada forsini tehtud turbot. Olen eelnevalt teiste tehase turbodega sama asja teinud (STOCK WG) ja vahet suurt pole ollagi. Täna siis sõitsin hoovist välja ja maanteel vajutan pedaali põhja ja EHMATUS, whatta [roppus] was that!?? Rattad asfaldil ringi ja pöördeid pauhti põhjas. Proovisin siis uuesti, jälle sama - rattad ringi ja pöörded põhjas, järgmine käik ja sama rada edasi. Laksust oli 1,6 bari ülerõhku kolektoris. Edaspidi juba sõitsin rahulikult ja ei hakanud sellise hullusega masinat piinama. Nii palju ma ütlen, et stock turboga on vahe mäe kõrgune! Probleem seisneb ainult selles, et saaks rõhu kuidagi lõpust ära piirata.
kuskil teemas kirjutas SILWER tehase turboKKK-24 ja RS-2 surve näitajad võrreldes nendega karnteerin et järgi aidatud orig väike turbo 24 ületab kõik RS-2 survenäitajad ~poolteist korda ja Mahu näitajatega võibolla möödub RS turbo alles alates 7500 p/m -iga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 23.01.06 13:33 Tsiteeri


Forsini turbo teema jätkuks veel nii palju, et mõned pildid tema tehtud K24 turbost leiab ühest minu MÜÜGI KUULUTUSEST! Mis puudutab seda palju see turbo puhuda suudab, sellele ma ei oska vastata. Kogesin ainult, et hästi läheb pöördesse. Mina isiklikult siiski rumalaks ei läheks suure rõhuga. K24 puhul ei tasuks ikka pikalt 1,6 bariga sõita. Kui see K24 hoiab 1,4 barigi lõpus üleval, siis on sellest turbost juba hasti saadud. See, et mõned mehed ka 2 barise ülerõhuga K24-ga sõidavad, see on nende endi asi. Mina seda ei soovita.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Taavi
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.11.04
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: UrS4

postitati 23.01.06 19:23 Tsiteeri


Olen ka proovinud sõita kinnise wastegatega. Liigub jah hoopis teistmoodi, aga tuleb leiutada ülerõhu klapp. Muidu on koguaeg fuel-cut. Aga auto iseloom muutus küll 100% Turbo tuli nagu jube järsku taha.


12.301@181km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
forsin
huviline

Avatar


Registreerunud 01.07.04
Asukoht: Audirstad(no)/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S6T, S6TD, Golf TDi 200hp, Multivan

postitati 24.01.06 21:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Offroader
Olen ka proovinud sõita kinnise wastegatega. Liigub jah hoopis teistmoodi, aga tuleb leiutada ülerõhu klapp. Muidu on koguaeg fuel-cut. Aga auto iseloom muutus küll 100% Turbo tuli nagu jube järsku taha.
palju õnne järelikult on sinu auto turbo parem keskpärasest.

Järsku tunnet suurendab see et tehase autol on liiga suur vaakum (sugav vaakum ala tagajärg jõuetu mootor vaakum alas) ja kui vaakumist mootor kuidagi turbo abiga välja tuleb siis ongi äkk tõmbe koht se on korraks , kui aga turbo suudab edasi toota survet siis jätkub tõmme ka edasi.

See vaakum ala on likvideeritav olen teistes teemades maininud otsevoolu klappi (see tõstab mootori hobujõudusid kuni turbo alani ühesõnaga rohkem jõudu madalal pöördel)

Aga fuel-cut tekke põhjus võib olla ka chipi softis mis lõpetab töö peale piireamis käsku.
Head softid hakkavad piirama mingist survest alates ja samal hetkel ei lõpeta tööd vaid töötavad edasi kuni map jookseb lõppu. ja alles siis tekitatakse fuel-cut.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Taavi_S14
huviline



Registreerunud 11.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 11.03.06 11:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Teate?

Mina isiklikult ei kasuta/ks kunagi Garrett kõrgeltkiidetud õüelaaderõhu kopressoreid.MIks? Jäägu see minu ning mõningate kaasamõtlejate teada.
Julgen soovitada ning kasutan/kasutaksin ainult ja ainult KKK logo kandvaid turbokopressoreid.


Ehk kommenteeriksid siiski enda väidet? Minu arusaamist mööda on KKK turbod maailmas levinud just tehasest paigaldatuna ja enamasti saksa turbomootoritel. Aftermarket performance turbokompressorite osas KKK on vähetuntud nimi. Kas KKK üldse kuullaager turbosid teeb?

PS! GT28RS Garretti enda reiting on 320hp, kuid Garretti andmed kõikide turbode puhul on alati tagasihoidlikud. GT28RS üldtunnustatud ja ka kõikide edasimüüjate poolt pakutav number on 350hj. Selle numbri saavad kergelt ja kestva setupiga kõik antud turbo kasutajad - alates 2.0 mootorimahust. Mõned VAG 1.8T omanikud on isegi 330whp (ca 380hj) selle turboga dünonud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Silwer
huviline



Registreerunud 11.12.02
Kasutaja on eemal


postitati 11.03.06 11:18 Tsiteeri


Enamik infot mis otsite ja leiate netist on ju inglise keelne. Ja enamik sellest infost on pärit ameerikamaalt. See et KKK ei ole ameerikas levinud ei tee temast veel viletsat turbot.

Ja kasutatakse teda ka päris palju tuunimisel aga seda siis euroopas (itaalia, parantsusmaa, saksamaa jne jne).

Aga itaalia või prantsusekeelseid tuuninglehekülgi sa vaevalt et loed?


BMW 325i E30 2,8 stroker & BMW 328iT E36 & Seat Altea XL 2,0 TDI+DSG
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Taavi_S14
huviline



Registreerunud 11.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 11.03.06 12:13 Tsiteeri


UK lehti loen küll. Seal KKK-st on väga vähe juttu. Japside järelturu turbod on ka enamasti Garrett - näiteks HKS'i toodang on tegelikult Garrett'i komponentidest kokku pandud.

Ma ei väidagi, et KKK kuskilt otsast kehvem oleks. Küsimus oli pigem suunatud Jõuvankrile, kes siin enda väiteid lahti seletamata väga põhjapanevalt Garreti teemal kommenteeris.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
quattromees
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.03
Asukoht: Suure - Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 20V TQ, Audi UrS4 2,2TQ, Audi A4 2,8Q swap 4,2 V8Q, Audi 100 C4 2,3 aut., Peugeot Partner, VW Passat 1,9 TDi 2tk, Ford

postitati 11.03.06 20:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Taavi_S14
Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Teate?

Ehk kommenteeriksid siiski enda väidet? Minu arusaamist mööda on KKK turbod maailmas levinud just tehasest paigaldatuna ja enamasti saksa turbomootoritel. Aftermarket performance turbokompressorite osas KKK on vähetuntud nimi. Kas KKK üldse kuullaager turbosid teeb?

PS! GT28RS Garretti enda reiting on 320hp, kuid Garretti andmed kõikide turbode puhul on alati tagasihoidlikud. GT28RS üldtunnustatud ja ka kõikide edasimüüjate poolt pakutav number on 350hj. Selle numbri saavad kergelt ja kestva setupiga kõik antud turbo kasutajad - alates 2.0 mootorimahust. Mõned VAG 1.8T omanikud on isegi 330whp (ca 380hj) selle turboga dünonud.



See kuullaager pole sugugi nii hea lahendus 150 - 200 tuhat /rpm tegevale seadmele...



Kokku rohkem, kui 1100 hobust
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Taavi_S14
huviline



Registreerunud 11.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 11.03.06 21:12 Tsiteeri


Tsitaat:

See kuullaager pole sugugi nii hea lahendus 150 - 200 tuhat /rpm tegevale seadmele...


Ja see väide põhineb millel? Kellegi isiklikul tehnilisel kogemusel või teaduslikul uurimusel?

http://www.mazdausa.com/MusaWeb/displayPage.action?pageParameter=mazdaSpeedVehiclesCommonProtege§ionParameter=session4&bhcp=1

Ball bearing technology has proven itself many times, helping teams win many different types of motorsport competitions. True racers from World Rally to CART Indy Car racing rely on “BB” technology! Ball bearing technology is now even used on some production -based street vehicles as a result of this race-proven performance. Garrett and IHI are actively pursuing this low resistance technology in CART, Le Mans and World Rally Racing.

http://www.turbodynamics.co.uk/ball_bearing.htm

Garretti kirjutatud jutt aga ma loodan, et otast lõpuni päris valega tegemist ei ole :)

WRC autod kasutavad Garretti TR30R kuullaager turbot, mis on ka muideks Audi R8 LeMans'i võistlusauto küljes.

http://www.automotiveforums.com/vbulletin/t267902.html


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mulk
klubiliige
ac aasta auto 2007/2009 võitja

Avatar


Registreerunud 11.11.03
Asukoht: Nummela/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D3 FL2, LR Disco 1, Iveco Daily 40C13V

postitati 11.03.06 22:10 Tsiteeri


WRC või mistahes ralli/raja auto turbot laiatarbe turbodega võrrelda ei kannata üldse.
Iseenesest ei ole sellel kuullaager lahendusel häda mitte midagi, v.a. hind, võrreldes liuglaagriga varustatud turboga.
Aga mina ei näe mõtet maksta 10k rohkem asja eest, mis läheb pöördesse ehk 100-200rpm´i kiiremini ;)


http://badges.fuelly.com/images/smallsig-metric/501789.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Taavi_S14
huviline



Registreerunud 11.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 11.03.06 22:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Aga mina ei näe mõtet maksta 10k rohkem asja eest, mis läheb pöördesse ehk 100-200rpm´i kiiremini


10K hinnavahe? 100-200rpm vahe? Kust sellised numbrid võtad?

Tsitaat:

WRC või mistahes ralli/raja auto turbot laiatarbe turbodega võrrelda ei kannata üldse.


4V kaaned ja turbokompressorid olid 70date alguses ka puhas võidusõidutehnika. Kuni Porsche tegi 911 Turbo 1976a ja Toyota 4A-GE 4V kaanega suurseeria mootori 1983a - otsene võidusõidutehnika areng tänavale. Praegu on turbod ja 4v kaaned pereautodel tavaline nagu viilutatud leib poeletis. Seega kuullaager turbo eeliseid tänavakasutajale ilmestada võidusõidu näidetega on igati kohane. Tegelikult olid minu võidusõidu näited suunatud quattromehe kommentaarile "See kuullaager pole sugugi nii hea lahendus 150 - 200 tuhat /rpm tegevale seadmele...". Kui LeMans'is kannatab 24h järjest kütta kõrgforsseeritud mootori ja kuullaager turboga, siis miks see ikkagi nii hea lahendus siis ei ole?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 11.03.06 23:30 Tsiteeri


Sellepärast, et jube mõelda kui mitu pööret ikka see asi teeb ? Materjalide ja õlide kvaliteet on tänapäeval selline, mis teeb sellised asjad võimalikuks ja ma soovitan soojalt selliste tehn. lahenduste peale mitte pidevalt mõelda - muidu ei saa lihtsalt üldse sõita ega autot käima panna enam :P ( mõtle kui mitu pööret teeb vänt ilma et seal veel korralik õlisurve oleks.....:P:P:P)


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Samzik
klubiliige



Registreerunud 12.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Passat 1.9/96kw 4WD 2004, audi 90 2.1/134kw q 87A

postitati 12.03.06 00:10 Tsiteeri


Kas megasquirt pole hea ja odav lahendus et mootorit juhtida? http://www.megasquirt.info/

Hinnaks 2500.- pihustite jutimine läbi arvuti ja 500.- eest süüte juhtimine? Paraku olen väga roheline selles teemas lihtsalt siin pole sellest juttu olnud.

Võimalik et ta pole piisav teie vajadusi arvestades või on tal mõni teine tõsine puudus. Igatahes praeguseni hinna poolest on ta kindlasti odavaim turul olevaist progetavatest ajudest mida mina olen silmanud. Soomes on olemas elektroonika kauplus kus nad müüvad neid asju kokku pandutena juba, seega kes joote kolviga ümber käia ei oska saab sealt juba koos tüki.

Lisaks sellele on soomes juba ka tekkimas know how ehk tebe baas sellega ringi käimisel.

Lugesin silm punnis kogu teema läbi ja mõtlesin, et äkki aitab mu väike teabekild kedagi. Ning toob mõnele projektile vajalikku rahalist leevendust ja ehk kvaliteetigi juurde.


Pakkuda uus Haldex õlipumba elektrimootor. E parandan mittetöötava mootori+uued tihendid. Mbl: 55 55 88 55.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
genekas
huviline



Registreerunud 30.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: järgmist plaanimas

postitati 12.03.06 02:18 Tsiteeri


Tatech võib olla huvipakkuv...

http://www.proturbo.fi/injection/injection.htm

http://www.proturbo.fi/


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tacco
huviline



Registreerunud 24.11.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 12.03.06 08:37 Tsiteeri


Ilusate graafikute vaatamiseks pole vaja kalleid asju osta

Tiri Tuner Pro maha
Siit saad audi originaal chipid Pressi download peal
Turbo kivi Xdf fail tuner pro jaoks
Mootori kivi Xdf fail tuner pro jaoks
Otsisin sealt igast huvitavad graafikud välja. Ei tea ainult mis on mis.

Edit. Minu firefox võtab millegipärast xdf failid lahti nagu oleks need teksti failid. Et sellest üle saada tuleks selle sisu kopida mõnda tekstifaili ja laiend muuta .xdf.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 12.03.06 09:25 Tsiteeri


Kirjutaksin paar sõna Taavile.

Minu arvates ei ole sinu võidusõidu näited kohased. Me räägime siiski tänavasõidu kõlbulikest autodest. See ei ole suurem asi näitaja, et võidusõidus neid paljuski kasutatakse. Rallikatel on 101 muud asja lisaks muudetud, mida meie "streetracerid" ei hakka kunagi tegema.
RPM. Loodan, et hr Mulk ei pahanda, kui vastan tema eest. Nimelt käis ta hiljuti härra juures, kes on "suurem ehitaja". Soomes teavad teda paljud, teatakse ka üle ilma teda. Härra oli katsetanud puksidega ja laagritega turbosid, nende pöördesse minekute vahe oligi ca 200rpm. Kui uus GT3071 maksab 10 000 krooni rohkem kui K26/T04, siis mina küll ei näe mõtet 200rpm pärast lisa 10 000 krooni maksta.
Olen suhelnud hr Kuuliga ka sellel teemal. Tema soovitus oli, et kui vähegi saad, siis kasuta puksidel turbot. Laagri(te)l turbo ei pidavat kestma nii kaua kui puksil jooksev turbo. Pealegi remondi korral pidi väga raske seis olema.
Lõpetuseks, rallisõidus on kindlasti iga % efektiivsust arvel ja sealt ka põhjus, miks kasutatakse laagritel turbot. Rallimeeskonnad ei hoia iga krooni kokku ka, et kokkuhoitud raha arvelt mõni muu forsseering teha. Nii palju sellest ralli teemast.

Ise ma pole 100% kindel, millise turbo kasuks otsustan. Üks Härra, kes oma RS2le pani peale GT2871 (The perfect upgrade to the K24, same fast response but peak output of the RS2 turbo. this turbo is capable of 425+ crank HP and peak boost of 30psi efficientlly) ütles, et see turbo on igast aspektist parem kui RS2 turbo. Kes RS2ga on sõitnud, see teab, et alla 4000rpm ei toimu seal midagi.

Lisan copy paste siia osadest KKK/GT mudelitest
Turbo Options:

GT28RS - Ultra-fast spoolup, instantaneous, faster than the K24, boost by 2400rpm, capable of 350 crank, very powerful midrange. Comprable to RS2 output levels with 1krpm faster spool up.

GT2871RS - Fast spoolup by 2700rpm, larger compressor for flow over 400HP, linear from 3k to 7krpm.

GT3071 - "RS2-killer", full boost by 3300rpm and 475+ HP capable, strong midrange and topend, slight "turbo-lag" below 3krpm, 40psi + capable with extreme efficiency.

GT30R - The ultimate 550HP I5 turbo, full boost by 3800rpm, extremely (sink your eye-sockets into their skull) powerful midrange and topend, very soft below 4krpm but the ultimate turbo for 7500rpm shifts and high boost and power outputs.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mulk
klubiliige
ac aasta auto 2007/2009 võitja

Avatar


Registreerunud 11.11.03
Asukoht: Nummela/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D3 FL2, LR Disco 1, Iveco Daily 40C13V

postitati 12.03.06 09:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Taavi_S14
Tsitaat:
Aga mina ei näe mõtet maksta 10k rohkem asja eest, mis läheb pöördesse ehk 100-200rpm´i kiiremini


10K hinnavahe? 100-200rpm vahe? Kust sellised numbrid võtad?

Tsitaat:

WRC või mistahes ralli/raja auto turbot laiatarbe turbodega võrrelda ei kannata üldse.


4V kaaned ja turbokompressorid olid 70date alguses ka puhas võidusõidutehnika. Kuni Porsche tegi 911 Turbo 1976a ja Toyota 4A-GE 4V kaanega suurseeria mootori 1983a - otsene võidusõidutehnika areng tänavale. Praegu on turbod ja 4v kaaned pereautodel tavaline nagu viilutatud leib poeletis. Seega kuullaager turbo eeliseid tänavakasutajale ilmestada võidusõidu näidetega on igati kohane. Tegelikult olid minu võidusõidu näited suunatud quattromehe kommentaarile "See kuullaager pole sugugi nii hea lahendus 150 - 200 tuhat /rpm tegevale seadmele...". Kui LeMans'is kannatab 24h järjest kütta kõrgforsseeritud mootori ja kuullaager turboga, siis miks see ikkagi nii hea lahendus siis ei ole?



See pöördesse mineku test on reaalselt tehtud Jyrki Repo poolt, igatahes sellise vastuse sain ma temalt küsimusele, kas eelistada kuullaager turbot puksturbole.
Hinnavahesid kuullaager turbo ja liuglaager turbo vahel oskab igaüks neti andmetel võrrelda.;)
Pigem investeerida see kokku hoitud raha mõne teise turbo reageerimisaega vähendava sõlme upgradele.


http://badges.fuelly.com/images/smallsig-metric/501789.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Silwer
huviline



Registreerunud 11.12.02
Kasutaja on eemal


postitati 12.03.06 09:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: generaator M
Tatech võib olla huvipakkuv...

http://www.proturbo.fi/injection/injection.htm

http://www.proturbo.fi/


Eesti keeles kah: http://tatech.dc-ice.ee/

Eestis ka juba mõned autod selle ajuga: http://tatech.dc-ice.ee/home/index.php?menu=galerii&top=galerii


BMW 325i E30 2,8 stroker & BMW 328iT E36 & Seat Altea XL 2,0 TDI+DSG
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 77.6% - SQL: 22.4%]