Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  3  4  5  6
Autor:
Pealkiri: Aku - kogemused/arvamused/hinnad/kust osta jne. (Vastuseid: 134 | Vaatamisi: 39375)
KKaaleste
huviline

Avatar


Registreerunud 06.10.10
Kasutaja on eemal


postitati 14.01.14 10:49 Tsiteeri


Peal mul Bosch 680A 74Ah..

Tänud igaljuhul, vaatan selle suurema boschi sinna peale siis :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 14.01.14 10:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Mis on hetke akumulaatori näitajad? Pere c4 2.5TDI sai enesele 72/760 aku, ka enda b5 bensukal sama, ei kurda.



Dislale see ikka üsna lahja aku. Eriti veel v6-le. Bensukale selline ok.

Ise vaataks 90ah+ mahutavusega ja ca 800A käivitusvooluga. Viimane just diislil eriti tähtis külmade ilmadega.

Soovitaks ka Vartat BOSCHi kõrvale.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KKaaleste
huviline

Avatar


Registreerunud 06.10.10
Kasutaja on eemal


postitati 14.01.14 10:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Mis on hetke akumulaatori näitajad? Pere c4 2.5TDI sai enesele 72/760 aku, ka enda b5 bensukal sama, ei kurda.



Dislale see ikka üsna lahja aku. Eriti veel v6-le. Bensukale selline ok.

Ise vaataks 90ah mahutavusega ja ca 800A käivitusvooluga. Viimane just diislil eriti tähtis külmade ilmadega.



Tänud info eest. Vana ka korralik ma usun, aga lihtsalt jääb lahjaks sellele 2.5tdi-le. Kas Varta akud siis paremad? Või miks soovitad?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 14.01.14 11:07 Tsiteeri


Bosch OEM tootja, aga Vartal ka ikka kõrgema klassi akud. Ma üldiselt vaatan nende kahe puhul, et kummal parema hinna leian.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
V200
huviline

Avatar


Registreerunud 11.09.04
Asukoht: Los Angeles
Kasutaja on eemal

Auto: A6 2,6 Q, A4 1,8 T Multitronic, A4 1,8 TQ Avant Tiptronic, S4 3,0 TQ S tronic, Tesla S 85 kWh

postitati 14.01.14 18:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: hamlet
Kus kuradi mutiaugus Tartus Varta akusid müüakse? Mingi neli viis poodi käisin läbi...


Kas Renovaari vaatasid? Kunagi oli neil hea Varta valik ja hea hind.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Urmet24
huviline



Registreerunud 04.01.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: a4 avant b8

postitati 14.01.14 18:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Bosch OEM tootja, aga Vartal ka ikka kõrgema klassi akud. Ma üldiselt vaatan nende kahe puhul, et kummal parema hinna leian.


Nii kui bosch ja varta teevad originaali ning tegelt on samad akud samalt liinult.
Kestavad võiks isegi öelda, et kordades rohkem kui exide grupi akud.
(exide deta jne )

Boschi ja varta akusid võib ka meil küsida.
Teeme head hinnad :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 15.01.14 08:38 Tsiteeri


Varta kohta ei teadnud, et ka OEM. Olen ise lihtsalt seni nende usku enamasti olnud ja pole pidanud kordagi pettuma.

Võid mulle huvipärast selle aku hinna panna: http://www.autokaubad24.ee/et/tooted/soiduautodele/autoaku-varta-95ah-850a-353x175x190-start-stop-plus


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarts727
huviline

Avatar


Registreerunud 13.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 15.01.14 09:18 Tsiteeri


Boschi akut võib minu käest ka küsida!


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
80quattro
klubiliige



Registreerunud 13.05.03
Asukoht: Mõisa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B9 Allroad quattro; Audi Q3; Audi 100 C3

postitati 15.01.14 09:48 Tsiteeri


Originaalakude tootja on Varta, aga originaalaku on tänapäeval tehnoloogiliselt arendatud täpselt sobima konkreetse automargi konkreetsele mudelile (Mahutatavus, käivitusvool, energia juhtimine, rekuperatsioon, start-stop). Järelturul pakutavad on siiski universaalsed, et katta kõigi markide, mudelite vajadusi. Seega võimalike elektrisüsteemi tõrgete vältimiseks on originaalaku sobivaim. Hinnapakkumise saab Audi Eesti Esindustest


Toomas
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ivo.K
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 31.08.13
Kasutaja on eemal


postitati 22.01.14 20:06 Tsiteeri
aku



aga mis sellest akust arvate?

Banner aku Power Bull Pro 100Ah 800A

motorolis just seda soovitati


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
ülks
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.04
Asukoht: Tartu/Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5Tdi & Cabrio 2.8 & Chevrolet Astro AWD

postitati 22.01.14 20:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: hamlet
Kus kuradi mutiaugus Tartus Varta akusid müüakse? Mingi neli viis poodi käisin läbi...


Autoekspert peaks ka müüma minuteada, vähemalt viimati seal nägin. Alla Boschi või Varta ise ka ei soovita. Excide-d, deta-d juba praeguste ilmadega jäätuvad ja teevad kino ja ei ole nagu see mis õige aku olla võiks.


Mobiilse kümblustünni rent Tartus->
www.teemetünni.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
real-illusion
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.11
Asukoht: FIN-EST
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0 TDI 165 kw Q

postitati 22.01.14 20:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ülks
Tsitaat:
Algselt postitas: hamlet
Kus kuradi mutiaugus Tartus Varta akusid müüakse? Mingi neli viis poodi käisin läbi...


Autoekspert peaks ka müüma minuteada, vähemalt viimati seal nägin. Alla Boschi või Varta ise ka ei soovita. Excide-d, deta-d juba praeguste ilmadega jäätuvad ja teevad kino ja ei ole nagu see mis õige aku olla võiks.

Akukeskuses käisid?


Life is tough.
It`s tougher if you`re stupid.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Wolf123
huviline

Avatar


Registreerunud 27.04.11
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Coupe

postitati 22.01.14 20:14 Tsiteeri


Tere kaasvõitlejad!
Minu suure mootoriga elukas ei taha hommikuti suurte külmadega aktiivselt starterit ringi vedada ja aku jääb laisaks.
Aktiivsed lisad on ainult elektriistmed, kuid ilma lülitit vajutamata nad voolu võtta ei tohiks. Makk ja kõik jutud on täiesti originaalid. Enne miinuskraade erilisi probleeme ei täheldanud, kuid otseselt voolu mahalaadimist veel mõõtnud pole, kuid peaks enne uue aku soetamist siiski taskulambiga pagassi ronima ja laskma sõbral auto seisuasendisse panna ning siis ampermeetriga üle käima.

Proovisin 2 erinevat ( tundmatu vanusega akut )
1. Exide Exell 100aH 800A käivitusvooluga - Täislaetult peab praeguste külmadega ca 2 nädalat ja siis näitab juba väsimuse märke... 2 korda kellaaja paigast löönud ja maki ka Safe mode viinud, sest käivitades langes pinge liiga madalaks, kuid käima alati kuidagi vedanud. Akutesti ta ära teha ei suuda ja näitab Errorit ( üks külg õrnalt kummis ) - oli ostes peal ja 5 kuud sain teda kasutada - sealjuures 2 korda 24 tundi laadinud.

2. Varta 100aH 680 A käivitusvooluga - käivitusvoolu arvestades on tegu küllaltki vana akuga, visuaalselt on ilus ja oli doonor 3.7 a8 peal. Sai täis laetud 24 tundi ja siis Exide asemele pistetud. Nüüdseks möödas 4 päeva ja ei taha ka tema starterit jõudsalt ringi ajada, kuid raadiot Safesse löönud pole ja kellaaeg on ka endiselt õige, kuid veab vaevalisemalt, kui Exide - loomulikult ka käivitusvool kõvasti väiksem. Peale akutesti näitas aku olekuks nõrka ja koormuseall langes pinge 9.5V, see ilmselgelt ei jõuagi seda V8 elukat korralikult käima tõmmata.

Mõlema aku pinge langeb autoküljes 12.2V peale ja sinna ta ka jääb. Käivitades on laadimine 14.5 V peal ja töösoojalt ilma tuledetta 14V, mis peaks sellise geneka puhul normaalne olema.

Nüüd siinkohal ongi plaan osta uus aku.
Valikus on:
1) Aku Varta SILVER H3 100Ah 830A -/+
2) Aku Bosch S5013 100Ah 830A -/+
3) Aku AD 100Ah 830A -/+ (GARANTII 3A)
* Exide on igalpool nii mahalaidetud, et ei julge kasutada, kuigi eelmisel diislil, millel olid ka akuprobleemid, pidas Premium klassi Exide jõudsalt terve talve vastu ja vahepealseid laadimisi tegema ei pidanud, kord kuus tegin 200km sõidu, et akut turgutada.

Nagu näha, siis kõigil on näitajad samad, kuid ometi lubab AD aku oma odavama hinna juures kuni 2a. pikemat garantiid.
Originaalis peaks Audil olema Varta ( Q7, uuemal A6 jms. näinud )
Samas Bosch peaks olema lihtsalt teise kirja ja disainiga Varta.

Just selle garantiipoolepealt, mitte selle näruse kokkuhoiu pealt ( kasutan kvaliteet juppe ning mis puudutab akut, olen eriti kriitiline ) jäin seda AD akut vaatama ja ka hind on letis 30eur soodsam.
Bosch ja Varta tuleks mõlemad ca 115eur eest kätte, AD peaks aga letihinnaga, ehk siis 97 eur eest soetama.

Autoks:
A8 4.2 220kw 95a.

Kui keegi saab usaldusväärse garantiiga paremat pakkumist teha, siis andki aga minna!


Teostan Viljandis sõiduautode diagnostikat ( ka koduvisiidid ) 56267442
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Janno2525
huviline



Registreerunud 13.01.09
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 V8

postitati 23.01.14 07:44 Tsiteeri


Soovitaks Varta Silver't. Endal sama aku peal ja minu auto hommikused käivitamised on väga pikad (2x küünalt ja siis umbes 10-20 sek käivitamist). Nädala jooksul ei ole veel ükski hommik käivitamata jäänud (hommikuti umbes -18 ... -19).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 23.01.14 07:57 Tsiteeri


Minul väga head kogemused Bosch-i S4 seeria akuga. Praeguseks juba teine aasta ja teine talv jookseb, kordagi laadijaga laadinud ei ole (kuigi vahest võiks ja peaks) ja veab ilma igasuguste probleemidetta käima esimesest laksust. Minu autol konkreetselt see aku: http://fixus24.ee/?st=5;info=autotarvikud;toode=0092S40090;/Bosch_74Ah_680A_278x175x190_.html
Ma olen aru saanud, et Fixus ka laeb müüdavaid akusid aeg ajalt, et seistes akud ei rikneks. Iga laadimise järel pannakse aku peale ka kleebis, millal laetud on - võib ka müügimehe jutt olla, kuid mina sain poesti täiesti täis aku.

Samas sai suvel teisele autole Exide aku ostetud ja töötas soojaga normaalselt, kuid kui auto seisma jäi ja jahedamaks läks, siis tühjenes iseenesest paari nädalaga nii kuivaks, et isegi salongivalgus enam ei põlenud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
cmk
huviline



Registreerunud 01.08.12
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B6 avant. 2.5TDI 114kw

postitati 23.01.14 08:33 Tsiteeri


Tere, on selline mure, et seisis üks päris korralik aku nädal-poolteist külmas kuuris.
Eile sai see aku siis sealt välja aetud(ennem oli v6 peal) ja pandud rida viis 2.5TDI peale, läks kohe matsust käima, sinna selle jätsimegi.
Oh üllatust, täna hommikul selle akuga enam käima ei läinud, kas akul võib midagi nii kardinaalselt muutuda?


80AH-se akuga, omal v6l muresid sellega ei old, jätsin seisma, kuni eilseni.
Vabandan kui tekst tuli veidi segane, kiiruga vorpisin midagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wolf123
huviline

Avatar


Registreerunud 27.04.11
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Coupe

postitati 23.01.14 16:52 Tsiteeri


Mina valisin siiski AD aku.
Kuna tööjuures mul müüakse Boschi, Vartat ja AD ning ka mõnda imeodavat akut, siis nad kõik tulevad ühest ja samast tehasest Johnson Controls, on samade näitajatega.
Bosch, Varta annavad garantiiks 2 aastat, AD aga 3 aastat.
See inimene, kes meil nende akude tellimisega ja garantiiga tegeleb julges soovitada AD akut, sest teeb sama välja, mis Bosch ja Varta. Bosch ja Varta on lihtsalt uuemate Audide rida, millel vajab aku tutvustamist peale vahetamist ja seal AD pole.
Hinnavahe oli 30 eur ja garantii 1 aasta pikem.
Tuli ta siis kätte vaid 80eur, hommikul tellisin ja kell 14.00 oli kohal kulleriga.
Praegu mõõtsin akupinge ära, oli 12.6, panin laadija järgi ja nüüd laeb rahulikult 4 A ja langeb, õhtul võtan ära ja kui praegu täislaetud poolpidune Exide enam käivitada ei taha, reisib uus aku peale ja peaks mureta olema.

Hommikul Pühapäeval täislaetud Varta üllatas ja starter tegi vaid plõksu :mad:


Teostan Viljandis sõiduautode diagnostikat ( ka koduvisiidid ) 56267442
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
TarmoT
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.14
Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi V8 Quattro 3.6l 1989

postitati 29.01.14 22:23 Tsiteeri


Aga nüüd jäi mulle küll selgusetuks kes on see inimene kelle käest foorumis akude kohta küsida.
Vast oskab keegi juhatada mind edasi. Vajaks ühele diisel linnamaasturile vähe kangemat akut.

Tänan,
Tarmo


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 30.01.14 07:09 Tsiteeri


Ida-Võlumaal võib minu poole pöörduda selle murega, saan samuti heade hindadega aidata.
Aga vastuseks Tarmo küsimusele- Tallinnas kõige mõistlikum pöörduda vast Akukeskusesse, Teaduspargi 3/2.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
meelis11
huviline

Avatar


Registreerunud 09.10.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 Avant 1.9TDI, 81kW

postitati 30.01.14 22:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wolf123
Mina valisin siiski AD aku.
Kuna tööjuures mul müüakse Boschi, Vartat ja AD ning ka mõnda imeodavat akut, siis nad kõik tulevad ühest ja samast tehasest Johnson Controls, on samade näitajatega.
Bosch, Varta annavad garantiiks 2 aastat, AD aga 3 aastat.
See inimene, kes meil nende akude tellimisega ja garantiiga tegeleb julges soovitada AD akut, sest teeb sama välja, mis Bosch ja Varta. Bosch ja Varta on lihtsalt uuemate Audide rida, millel vajab aku tutvustamist peale vahetamist ja seal AD pole.
Hinnavahe oli 30 eur ja garantii 1 aasta pikem.
Tuli ta siis kätte vaid 80eur, hommikul tellisin ja kell 14.00 oli kohal kulleriga.
Praegu mõõtsin akupinge ära, oli 12.6, panin laadija järgi ja nüüd laeb rahulikult 4 A ja langeb, õhtul võtan ära ja kui praegu täislaetud poolpidune Exide enam käivitada ei taha, reisib uus aku peale ja peaks mureta olema.

Hommikul Pühapäeval täislaetud Varta üllatas ja starter tegi vaid plõksu :mad:


Nüüd läks klemm kokku - enne kirjutasid et ostsid uueks akuks AD, mille panid laadima, peale läheb siis kui Exide enam ei käivita. Nüüd tuli kuskilt Varta aku mis tegi plõksu. vana Excide siis andis alla? Või juba uus AD aku?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
aixx
huviline



Registreerunud 21.03.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 31.01.14 07:58 Tsiteeri


Ostsin Akukeskusest ca 4 aastat tagasi DETA. Kasutasin ühe aasta nii auto peal, kus korra pingeregulaator saba andsi ja terve salong sõites akuaure täis oli, kui ka mootoristendis oleva mootori käivitamiseks, kus kord päevas aku täiesti tühjaks sai. Siis seisis garaazinurgas 3 aastat, kord aastas laadisin - see talv läks ühele prantslasele peale ja auto käivitub siiamaani iga ilmaga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
lOOOOl
huviline



Registreerunud 18.09.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi, SUV

postitati 01.02.14 11:50 Tsiteeri


Ühel mu audil on Varta Silver aku, mis on üle 9 aasta vana. Auto läheb käima ka -20, peale mõnepäevas seismist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wolf123
huviline

Avatar


Registreerunud 27.04.11
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Coupe

postitati 01.02.14 17:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: meelis11
Nüüd läks klemm kokku - enne kirjutasid et ostsid uueks akuks AD, mille panid laadima, peale läheb siis kui Exide enam ei käivita. Nüüd tuli kuskilt Varta aku mis tegi plõksu. vana Excide siis andis alla? Või juba uus AD aku?


Jutt on siis lühidalt selline.
Oli algselt 2 poolpidust akut:
1) Exide 100aH 800A oli ostes peal
2) Varta 100aH 680A oli doonorautol peal

Minu enda auto Exide pidas suurte külmadega ca 2 nädalat vastu ja siis oli kutu.
Sai siis doonori vana Varta täis laetud ja see elas vaid 4 päeva ning siis tegi starter vaid plõksu.

Selle 4 päeva jooksul, kui mul see vana Varta peal oli, laadisin eelnevalt pealolnud Exide akut 24 tundi ning praeguseni on ta mul peal ja auto käivitub, kuid suurte külmadega jääb ta ikkagi juba nõrgaks. Hetkel väljas juba soojem ja Exide on praeguse seisuga 1.5 nädalat vastu pidanud.

* Tuttuus AD aku seisab mul hetkel veel soojas toas 100% täislaetult ning ootab oma korda, kui Exide otsustab lõpuks jälle tühjaks saada, siis läheb alles uus AD peale.


Teostan Viljandis sõiduautode diagnostikat ( ka koduvisiidid ) 56267442
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tegelane5
huviline

Avatar


Registreerunud 26.09.05
Asukoht: Harju Maakond
Kasutaja on eemal


postitati 12.02.14 16:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Urmet24
Nii kui bosch ja varta teevad originaali ning tegelt on samad akud samalt liinult.
Kestavad võiks isegi öelda, et kordades rohkem kui exide grupi akud.
(exide deta jne )

Boschi ja varta akusid võib ka meil küsida.
Teeme head hinnad :)

Enda 80nel 2003nda aasta lõpu Centra by Exide 74Ah, kõige äkilisemalt ringi ei krudinud suuremate külmadega aga käima pani. 2008 aasta Hankooki jaoks muutus sügisel +5 liiga külmaks, siis sai too Exide ajutiselt pandud.
Kui joppab ja autol lekkevoolu ning käivitumisega probleeme pole, kestavad ka vuhvlid mõnda aega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
230Ott
huviline

Avatar


Registreerunud 14.07.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Espace 4; Scenic II

postitati 13.02.14 08:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: 230Ott
Negatiivne kogemus: CENTRA Futura kestis A6 peal 2 aastat ja kaks kuud, ehk siis vedas garantiiaja välja. Lõpetas töö eelmisel nädalal.

Positiivne kogemus: VARTA Blue Dynamic B4 peal läheb juba kuues aasta, kusjuures ekspluatatsioonitingimused on raskemad kui A6 akul.


VARTA kestab ikka veel. Läheb juba üheksas aasta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  3  4  5  6
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 69.0% - SQL: 31.0%]