Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  ..  7
Autor:
Pealkiri: Citypark Leppetrahv! (Vastuseid: 155 | Vaatamisi: 44740)
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 24.05.13 12:32 Tsiteeri


Kortermajade ees võiks küll ainult lubadega parkimine olla. Ise näen seda igapäevaselt enda maja eest, kuidas suvalised kõrvalmaja elanikud, niisama tasuta parkimist otsijad, ja lähedal asuva haigla patsiendid jne pidevalt vabad parkimiskohad hõivavad. Hea meelega võiks olla vabakutseline kontrolör, kes neile neid parkimistrahve kojamehe vahele riputab sest päris villand on juba enda maja ees parkimiskoha otsimisest, kui need on hõivatud, mitte elanike poolt.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
priidik
huviline

Avatar


Registreerunud 17.04.03
Kasutaja on eemal


postitati 24.05.13 13:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Riik hoolitseski seni läbi Ühisteenuste, kuni tuli paar kohtulahendit, mille järgi erafirma sel moel riigi eest hoolitseda ei tohtivat. Loodi MuPo - sisuliselt sama asi, aga riigiasutus. Suurem hirm Ühisteenuste ees on inimestesse jäänud kunagi jänesepüügibusside külgedel ilutsenud Ühisteenuste logode järgi. Tegelikult on nad erafirmana täpselt samal tasemel nii Citypark'i, Europark'i kui muude analoogidega. Maanteeamet on riigiamet, mitte mingi riik riigis, mis ise otsustab, kellele andmeid väljastab ja kellele mitte. Nii et kui nad ei väljasta andmeid Citypark'ile, peavad nad samamoodi kohtlema ka Ühisteenuseid. Või arvate, et Citypark'i omanikud neil kohe kõri kallal poleks, kui see teisiti oleks?

PS. Valesti parkimine ei ole võrdsustatud tasulisel alal maksmata parkimisega. Kui parkida haljasalal, ilma lubava märgita kõnniteel või keelava märgi mõjupiirkonnas, tuleb ikkagi kuri MuPo, kes saab registriandmetele ligi.

Enda postitusega pidasin silmas, et kui seesama Ühisteenused on vormistanud viivistasu otsuse, siis järelikult on pargitud kohaliku omavalitsuse alale ning see otsus tehakse sõiduki omanikule/vastutavale kasutajale, vahet pole kes juhtis. Maksmata jätmisel alustatakse koheselt täitemenetlust. Eramaal parkimine on parkla operaatori ja sõiduki juhi vaheline leping, ehk siis teenuse osutaja lubab parkida ning juht kohustub maksma selle eest tasu. Tasu maksmata jätmisel operaator kasutab lepingust tulenevat õigust rakendada lepingu rikkumise eest leppetrahvi. Sellisel juhul on tegemist eraõigusliku vaidlusega ning nõude esitaja kohustus on välja selgitada, kes juhtis sõidukit ehk kellelt hageda.

Ühisteenused AS osutab parkla operaatori teenust nii eramaade omanikele kui ka kohalikele omavalitsustele. Black poolt mainitud kohtulahend käib ühissõidukite piletikontrolöride kohta. Tegelikult on siin teemas kõik vajalik juba ammu ära mainitud, juriidiliselt ei ole midagi muutunud.

Maanteeamet keeldus operaatoritele andmeid väljastamast, kuivõrd pole selge, mismoodi neid andmeid töötlema hakatakse ja kes seda kontrollida suudaks. Nii mnt kui ka kohtute arvates on neil võimalusi küll, kuidas enda lepingu teine pool tuvastada (tõkkepuud jne). Iseasi muidugi, miks nad kergemat vastupanu teed tahavad minna ja mitte teha kulukaid investeeringuid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
emmure
huviline

Avatar


Registreerunud 02.06.09
Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 2.8 v6 quattro

postitati 24.05.13 19:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Ühisteenused on AS, seega samasugune erafirma nagu teisedki. Mis seal pikalt vaielda, ahju.



Miskipärast arvan ,et enne pole mõtet maksta kui koju kviitungit ei tule. Äkki tuul kojamehe vahelt minema viind vms. Variante ju palju. Ei teagi äkki et olen trahvi saanud.


Project-Massacre
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 30.05.13 11:45 Tsiteeri
Maanteeameti artikkel



Siit siis leitav täispikk artikkel selle kohtuotsuse kohta, kus kõik ka ilusti ära põhjendatud, miks eraparklatele auto omaniku andmeid ei väljastata - viimane lõik põhimõtteliselt.

http://www.mnt.ee/?id=22208

Lisaks eelnevale leidis ringkonnakohus, et olukorras, kus isikute andmeid väljastataks erahuvides tegutsevatele parklaoperaatoritele, poleks võimalik tõhus järelevalve selle üle, et kõnealused andmed puudutaksid üksnes tegelikult eraparklas parkinud sõidukeid. Liiklusregistri pidamise eesmärgiks ei ole sõidukijuhtide tuvastamise hõlbustamine, samuti ei seondu eraparkla eesmärk liiklusregistrist sõidukite omaniku andmeid saada avalike huvide täitmisega, vaid tulu teenimisega parkimisvõimaluste loomiselt. Eraparkla tööd on aga ringkonnakohtu hinnangul võimalik korraldada selliselt, et parklasse sissesõit või väljasõit on enne parkimistasu maksmist takistatud. Maanteeamet soovitas samuti oma andmete väljastamise keeldumise otsuses Citypark’il valida selline meetod. Ringkonnakohus nõustus ka Maanteeameti seisukohaga, et sõiduki omaniku andmete väljastamisega ei ole võimalik tagada eraparkla poolt lepingutasu ja leppetrahvi sissenõudmist, sest olukorras, kus eraparklaga võib olla lepingu sõlmijaks mitte üksnes sõiduki omanik, vaid kes tahes tema poolt volitatud isik, ei saa eraparkla nõuda tasumist sõiduki omanikult, kelle andmed talle väljastatakse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 30.05.13 17:29 Tsiteeri


See ei tähenda, et trahvi mittemaksmisel ei tegeleks Sa varastamisega, lihtsalt parkimise teenusepakkujal pole võimalik kindlaks teha, kes temalt varastas. Umbes sama nagu keegi käiks viiks Su autol öösel veljed minema ja keegi ei näinud või pole süüdlast võimalik kindlaks teha.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 05.06.13 12:49 Tsiteeri


Sain teise positiivse kogemuse selle eest, et avaldasin oma tel nri ja emaili neile.

Nimelt parkis naine eelmine nädal autot Europarki parklas. Tegi appiga ilusti parkimise ja läks südamerahuga mõneks tunniks ära. Tagasitulles oli kollane lipik klaasi vahel ja trahv 30€. Selgus, et oli jätnud app-is auto nr-i muutmata ja oli jäänud vana auto nr. Kirjutasin siis Europarki kodulehel vaide ehk täitsin selle ankeedi, mis neil seal on ja pean nüüd 30€ asemel maksma 5€, mis on väike summa, aga naisele jäi tänu sellele jamale meelde, et iga kord kontrollida, mis autot pargib.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
OttOlesk
huviline

Avatar


Registreerunud 01.10.09
Asukoht: Rapla/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A7 S-line '11

postitati 11.08.13 08:36 Tsiteeri


Tere jälle.

Mul sai naise Magistrali CityPargis saadud leppetrahvist nüüd täpselt 2 kuud täis ja ühe minutilise täpsusega tuli uus meeldetuletav sõnum, et kui 5 kalendripäeva jooksul ei maksa trahvi ära, siis loovutatakse trahvinõue inkasso ettevõttele. Tundub väga hirmuäratava sisuga sõnum.

Ott


The Audi S4 is a car revered by the cognoscenti and underestimated by the majority.
Korralda üritust Raplamaal Tarsi turismitalus: Tarsi talu
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 11.08.13 08:45 Tsiteeri


Nad saadavadki kaks SMS-i - sain ka paar kuud tagasi ühe ja enam ei ole keegi tüüdanud - kohe pool aastat täis ja seaduse järgi ei pea peale 6 kuu möödumist enam mäletama, kes autoga sõitis või parkis. Tean, et on ka kokku kolm SMS-i saadetud, kuid ka siis peale seda vaikus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 11.08.13 13:38 Tsiteeri


Käisin poes, ei maksnud kauba eest ja nüüd räägin internetis teistele, et nii ongi ok....


"Same s**t, different name"


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Rom
huviline



Registreerunud 28.05.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C6 3.0TFSI S-line

postitati 11.08.13 13:58 Tsiteeri


Tuleb ikka vahet teha, kus küsitakse kauba eest raha ja kus jok skeemide abil pressitakse mitte millegi eest raha välja...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 11.08.13 14:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Käisin poes, ei maksnud kauba eest ja nüüd räägin internetis teistele, et nii ongi ok....

"Same s**t, different name"


Me oleme Su seisukohast eelnevate postituste näol juba tuttavad. Ei pea iga postitusega seda uuesti ja uuesti väljendama.
Need ei ole kaks sama asja. Keset muldväljakut märgi ülesse panemine ei ole päris sama, mis kaupluse ehitamine, kauba sisseostmine, õigel temperatuuril ladustamine, töötajate palkamine jne.
Nagu ma enda näite põhjal juba rääkisin, et ma maksin parkimise eest, aga Citypark-i süsteem on vigane, mistõttu raha võtsid, aga ei näinud, et auto on pargitud - kui võtad raha, siis pead ka nägema, et auto pargib. Kui ei näe, siis ära võta ka parkimise eest raha.
Leppetrahvist rääkisin ka pikalt ja laialt, miks ma seda ei vaidlustanud - miks peab seda ID kaardiga tegema ja ei saa meili teel ega kohapeal vaiet esitada - kui riik ei usalda meie kodanike andmeid selle ettevõtte kätte, kes ei taga andmete puutumatust ja mittekasutamist kolmandate eesmärkide nimel, siis miks ma peaksin seda vabatahtlikult tegema? Ma ei hakka kogu seda teksti siia uuesti Copy Paste ülesse panema.

Kogu see parkimise süsteem on jama ja mäda - kuniks see korda ei tehta ja selle raha eest ka teenust hakatakse pakkuma, ei leia ma, et ma oleks kellegilt midagi varastanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Rom
huviline



Registreerunud 28.05.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C6 3.0TFSI S-line

postitati 11.08.13 14:18 Tsiteeri


Lihtsalt hea meenutada üks vana lugu:
-sain ka kunagi sellelt Citupark-ilt trahvi, nimelt parkimisel eksisin piirkonna koodi sisestamisega, aga kontrolör tegi ikka trahvi ära, vaatamata minu seletustele, mul sai hing täis ja saatsin ta p..se. Trahvi pidin ikkagi ära maksma kuna tegemist oli tööautoga... aga nalja sai, kui tuli parkimis trahvi teade kohale (firmasse raamatupidaja kätte) ja lahtris "muud rikkumised" oli kirjas "saatis p...se" Pidin maa alla häbenema, sai ju siis suure viha ja emotsiooni keerises seda üeldud :) Ma juba ei hakka rääkima, kui palju nalja see kolleegidele tegi...

Kui peaks isikliku autoga selline asi juhtuma, siis ei maksa ma kohe kindlasti mitte midagi neile.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kaaku
klubiliige

Avatar


Registreerunud 11.10.04
Asukoht: Patika
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabriolet, A6 C7.5 Competition, RS4 B7

postitati 26.08.13 12:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Rom
Lihtsalt hea meenutada üks vana lugu:
-sain ka kunagi sellelt Citupark-ilt trahvi, nimelt parkimisel eksisin piirkonna koodi sisestamisega, aga kontrolör tegi ikka trahvi ära, vaatamata minu seletustele, mul sai hing täis ja saatsin ta p..se. Trahvi pidin ikkagi ära maksma kuna tegemist oli tööautoga... aga nalja sai, kui tuli parkimis trahvi teade kohale (firmasse raamatupidaja kätte) ja lahtris "muud rikkumised" oli kirjas "saatis p...se" Pidin maa alla häbenema, sai ju siis suure viha ja emotsiooni keerises seda üeldud :) Ma juba ei hakka rääkima, kui palju nalja see kolleegidele tegi...

Kui peaks isikliku autoga selline asi juhtuma, siis ei maksa ma kohe kindlasti mitte midagi neile.


Miks tööautoga trahvi ära maksma peab? Mis sellega teistmoodi on?


http://images.spritmonitor.de/302667.png; http://images.spritmonitor.de/401269.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ash
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: typ85 CQ '87

postitati 26.08.13 13:43 Tsiteeri


Tere kõigile,

Kuna mõned kaitsevad eraparklate põhimõtteid nii tuliselt (võibolla lihtsalt töötavad nende alluses ??) siis mul on oma seisukoht mida kindlasti paljud jagavad:- niikaua kui parkimine toimub mullasel platsil (oleme ausad - märjal ajal oled ise s*tane ja auto ka) ja niikaua kui üritatakse sisse kasseerida ebanormaalselt suur parkimistasu päevas või kuus, siis ma ei ole kuidagi nõus selle jõhkra kasu lõikamise pealt.

Olen 100% nõus maa-aluste parklate süsteemiga (või siis mõne üksiku tõkkepuuga parkla süsteemiga). Kui parkla on suletud territoorium ja selle otsa ning äärt on võimalik määratleda, samuti sissesõit on piiratud ja üheselt mõistetav ainult makse teostamise teel ligipääsetav, siis ma eeldan et kellelgil polegi selle vastu midagi - kes tahab see maksab ja saab sisse ja auto ka pargitud.

Niikaua kui mullaplatsid on kiirelt ümber kohandatud parkalteks millel on reeglina isegi raske aru saada kust lõppeb eraparkla ala ja kus on linna maa, ei ole ma kuidagi nõus sellega, et oma auto avalikult avatud platsile parkimine on nii jõhker kuritegu, et inimesi lausa varasteks tasub nimetada....

Need kodanikud, kes siin kõvasti sõna võtavad, olge siis ettevaatlikud ja järgige omi põhimõtteid ka, et igalpool kus eramaa silt on ees ühel või teisel määral, olete kohe sissetungijad ja tegelt tuleks teid kohe piitsa ja nuiaga ära ajada, olenemata sellest, et aeda ju ees polnud ning olenemata sellest, et näiteks seadus lubab päikesetõusust kuni päikeseloojanguni ka erametsas marjul käia...

Nii ka lubab seadus need kollased lipikud minema visata ja ignoreerida, nüüd siis on seaduse järgimine kuritegu...?

Terv,
ash


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
hookus
huviline

Avatar


Registreerunud 19.07.06
Kasutaja on eemal

Auto: Audi TT Quattro (165kw)

postitati 26.08.13 14:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ash
Nii ka lubab seadus need kollased lipikud minema visata ja ignoreerida, nüüd siis on seaduse järgimine kuritegu...?


Selle koha võiksid seadusest siia foorumisse ümber kopeerida, et kõik saaksid lugeda.

Selles mõttes on tore lähenemine, et kui parkimist korraldab omavalitsus siis seadused kehtivad aga kellegi ERAMAAL parkimise eest pole nõus maksma.
Kui nahktallaga Hugo Bossi kingad vett ei kannata ja mullaseks lähevad siis alati on võimalus mujale parkida :)

Igaüheõigust looduses kusjuures märgib samuti ära, et "Omanikule tahtmatult või tahtlikult tekitatud kahju tuleb
hüvitada kas vabatahtlikult või kohtu korras." - Kui omaniku loata murule/mullale pargid nii, et sellega kaasnevad kulutused siis oled juba kohustustega silmitsi.

Selge on see, et citypark ei viitsi igat lapikest tõkkepuuga kinni "teipida" ja äri õitseks paremini kui riik jagaks lahkelt ka iga Juku haigusloo neile välja.
:cool:
Ise pole ühegi parklaga kuidagi seotud.

http://www.keskkonnaamet.ee/public/Keskkonnaharidus/Igayheoigus_Eestis.pdf Igaüheõigus Eestis


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 26.08.13 14:45 Tsiteeri


Tähistatud erametsas ei või Sa isegi ühte minutit seenel käia ilma omaniku loata, kui see on vastavalt tähistatud ning kuna seaduses pole sätestatud kuidas see tähistatud peab olema, siis võid kahjunõude saada, kui omanik suvatseb vaid vaeva näha.

Üldiselt on ka maal kulud, olgu see, siis maamaks, prügikoristamine(parklates läbustatakse päris palju) või mõni muu teenus ja igal ühel on õigus küsida täpselt nii palju kui ta tahab oma maal parkimise eest. Tavaliselt on sellised mullaplatsid ka mõistlikuma hinnaga kui normaalse kattega parklad(Näiteks Paadi tänava parkla, kus on parkimine 2€ ööpäev).

Kui Sulle see porine parkla ei meeldi või Su auto saab mustaks, siis miks Sa sinna pargid? Võid ju vabalt ka linnalt parkimisteenust osta ja tänaval parkida, nii jäävad jalad ja auto puhtaks.

Ükski seadus ei luba Sul trahvi maksmata jätta, on vaid seadus, mis ei anna eraettevõtetele ligipääsu isikuandmetele, mille järgi parkijaid tuvastada.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kaaku
klubiliige

Avatar


Registreerunud 11.10.04
Asukoht: Patika
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabriolet, A6 C7.5 Competition, RS4 B7

postitati 26.08.13 15:20 Tsiteeri


Tõstatasin teema, et saada vastust konkreetsele küsimusele. Ikka läheb lahmimiseks kellel õigus on mida teha.
Igaüks talitab nii, kuidas soovib või südametunnistus lubab.

Mind huvitab endiselt kas ettevõtte autoga trahvi saades on asi kuidagi teistmoodi?


http://images.spritmonitor.de/302667.png; http://images.spritmonitor.de/401269.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ash
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: typ85 CQ '87

postitati 26.08.13 16:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kaaku
Tõstatasin teema, et saada vastust konkreetsele küsimusele. Ikka läheb lahmimiseks kellel õigus on mida teha.
Igaüks talitab nii, kuidas soovib või südametunnistus lubab.

Mind huvitab endiselt kas ettevõtte autoga trahvi saades on asi kuidagi teistmoodi?


Kaaku - ära maksa - Kui just tööandjaga halvad suhted pole...

KuldarA - Vale. Eramets peab olema peale märgitähistuse ka õigesti piiritletud (mina kirjutasin just teemas kus on ainult märk üleval kuid pole piiratletud - nii eraparkalte kui ka erametsa puhul - loe uuesti mis kirjutasin!). Eraparkalte puhul jätab sügavalt külmaks kui palju nad on raha platsi peale investeerinud, kui samas on nad nii ihned et aeda ümer ei pane ja vabalt ligipääs igast suunast.

Kui erametsa kohta lugeda tahad siis SIIN on vajalik link, paragrahv 15.

Kui eramets on aiaga piiratud või iga natukese aja tagant on märk sihi või piiri peal väljas koos tingimustega, siis olen nõus, või vastavalt omavalitsuse tingimustele. Oled Sa sellist metsatukka näinud ? Mina ei ole... paljalt lambi kohapeale metsavahel märk üles lüüa "eramaa" sildiga ei ole paraku tulemuslik mõjutusvahend, sest inimene ei pea teadma, kas vasakult või paremalt on kodaniku eramaa või ainult märgi tagant.

Tulles tagasi parklate juurde, siis Tallinnas on mitmeid väikeseid parklaid (erahoove) mis teenivad korralikku elatusraha ainult parkimisplatsi rentimisega - samas on nad olnud alati tublid ja hoolikad - sisse-välja pääs vaid tõkkepuu või avanevate-sulgevate väravatega ja piirkond aiaga piiratud.

Üldiselt sain kõik öeldud mis tahtsin ja edasiste provakatsioonidega ma rohkem kaasa ei lähe.. seega olen edasi passiivne antud teemas. ;)

Päikest kõigile!

Terv,
ash


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 26.08.13 16:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Ükski seadus ei luba Sul trahvi maksmata jätta, on vaid seadus, mis ei anna eraettevõtetele ligipääsu isikuandmetele, mille järgi parkijaid tuvastada.


Ei ole asi päris nii.

Igasugused eraparklate esitatavad nõuded on õigustühised, isegi kui sa neile ütled, et sina ise parkisid sinna.
Seda seetõttu, et kohtulahendi järgselt ei peeta suvalise sildi alt läbi sõitmist lepingu sõlmimiseks (mis on ka hästi, sest muidu oleks hullumaja lahti)!

Kuna lepingut ei ole keegi sõlminud, siis ei saa ka küsida leppetrahvi millegi eest, väga lihtne.
Ebaseaduslike nõuete esitamist võib nimetatada ka kelmuseks, aga seda kõik need "leppetrahvid" on, sest keegi ei ole kellegagi mingeid lepinguid sõlminud.

See ongi tegelik põhjus, miks neid trahve sisse ei saa nõuda, mitte see, et sind tuvastada ei suudeta.

P.S.
Räägin puhtalt juriidilisest seisukohast, mitte sellest, mis moraalne on või ei ole, selle üle võibki vaidlema jääda.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 26.08.13 18:41 Tsiteeri


Märkus moderaatorilt: "Teemaga mitteseonduv postitus kustutatud. Püüame jääda ikka teema piirese ja kõiki maailma probleeme ühte teemasse mitte kuhjata."

ash tõi metsa teema lihtsalt näitena ja ei ole vaja siin jälle lehekülje jagu mingist metsast jahuda. Oleme ühe sellise lehekülje jagu juba postitusi ära kustutanud, kus enam ei olnud teemaks mitte parkimine, vaid mets ja kuidas keegi seda kasutada tohib.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
emmure
huviline

Avatar


Registreerunud 02.06.09
Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 2.8 v6 quattro

postitati 21.10.13 14:55 Tsiteeri


Ma olen päris mitu korda trahvi saanud ühisteenuselt. Ja koju ei jõudnud midagi. Nüüd jõudis koju kaks kirja, üks viivise kiri ja teine trahvikiri. Kuidas see võimalik on, kui ma pole kordagi maksnud neid. Kõigenaljakam on see et ainult üks on koju jõudnud. Ei enne seda saadud trahvidest pole koju jõudnud, ega ka need mis peale seda ühte koju tulnud saadud on, pole ka koju jõudnud :)


Project-Massacre
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Eero
meeskond



Registreerunud 29.10.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: B2 2dq

postitati 21.10.13 15:31 Tsiteeri


Ma sain nädalavahetusel cityparkilt SMS'i mille sisukuks oli, et teil on maksmata parkimise leppetrahv ****** ja sellega saate tutvuda eparkimine.ee/ise kaudu.

Mis ma selles sõnumiga peaks pihta hakkama? Pole oma teada cityparkis parkinud ja trahvi saanud. Mingit infot pole, et mis autoga see trahv saadud jms. Antud lehel info saamiseks tuleb ka sisestada see ***** number ja siis auto number. Aga mul pole õrna aimugi mis autoga tegu võiks olla.

Citypark teeb samasugust "lolli lõksu" nagu aafrika printsid oma spämm-mailiga?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 21.10.13 15:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Eero
Ma sain nädalavahetusel cityparkilt SMS'i mille sisukuks oli, et teil on maksmata parkimise leppetrahv ****** ja sellega saate tutvuda eparkimine.ee/ise kaudu.

Mis ma selles sõnumiga peaks pihta hakkama? Pole oma teada cityparkis parkinud ja trahvi saanud. Mingit infot pole, et mis autoga see trahv saadud jms. Antud lehel info saamiseks tuleb ka sisestada see ***** number ja siis auto number. Aga mul pole õrna aimugi mis autoga tegu võiks olla.

Citypark teeb samasugust "lolli lõksu" nagu aafrika printsid oma spämm-mailiga?

Mind huvitab, kuidas see mobiiltelefoni/auto/leppetrahvi/kinganumbri/rinnaümbermõõdu ja Sinu isiku kokku viimine paljudel huvitavatel "organitel" üldse käib. Peedistasin analoogselt mingit toredat organisatsiooni, kes julgelt väitis, et sellise mobiilinumbri taga on minu isik ja kõik on ametlik värk ja nõue ja puha jne.! Ma olin nõus kõik nende soovid täitma ja igasugused veidrad laest võetud teadmata rahanumbrid kuhu iganes kandma kuni kasvõi sularahas ja kohale toomiseni välja, kui nad teevad ainult ÜHT - selgitavad mulle, mis kuradi moodi nad telefoninumbri (asutuse number ja isikute väljastamine on välistatud - selline info lihtsalt puudub) ja isiku kokku panid ning kuidas selline tegevus ametlikult võimalik on (ilma politsei sekkumata)! Tegemist polnud mingitlaadi üldse minuga kui isikuga või konkreetse mobiilinumbri kui sellisega. Mis kõige huvitavam, helistaja oli 200% kindel, et kogu värk on mina ja ainult mina ja ei kavatsenudki selleks midagi teha, et midagi üldse uurida, telefonitoru kah ära ei pannud ja sepistas nagu külma rauda. ~Poolteist kuud läks aega kirjavahetust ja helistamist ning lõpuks saadeti mulle ametlik vabandus eksimuse pärast :D - no asi seegi, aga minu algne point jäigi saladuseks - kust pandi kokku minu nimi ja telefoninumber ja selle juurde kuuluv ametlik tegevus :D.

Jõudu Eero! Soovita neile, et on veel üks number, kellele jubedalt meeldib igasugu veidraid paranormaalseid nähtusi lahendada! Saaks jälle omajagu nalja :D.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
priidik
huviline

Avatar


Registreerunud 17.04.03
Kasutaja on eemal


postitati 21.10.13 23:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Eero
Citypark teeb samasugust "lolli lõksu" nagu aafrika printsid oma spämm-mailiga?

Just täpselt nii. Lootuses, et sa hakkad seal vastu vaidlema a la stiilis "aga ma läksin ainult kaheks minutiks" või "mu naine tõesti unustas" vms, millega sa siis justkui võtad omaks asjaolu, et just sina selle sõiduki sinna parkisid (või sinule teada isik seda tegi). Seejärel kui sina ikkagi keeldud leppetrahvi tasumast ja nende ainus võimalus nõude rahuldamiseks on kohtu poole pöörduda, on neil olemas isik, kellele kahjunõue esitada.

Kps - tavaliselt võetakse selle mobiilikasutaja andmed, kelle numbrilt on kuskil varasemalt/hilisemalt sama registrinumbriga autot pargitud. Kas nad nüüd isegi sinu nime jms andmeid teadsid, selles julgeks kahelda. Siinkohal pole isegi vahet, kas mujal on pargitud cityparki, europarki või mõnel teisel alal, parkimisega seonduv infosüsteem on üks.

Mis seal öelda, eks nad on kavalad. Lendavad inimesele täie rauaga peale, suurem protsent nn võlglastest ei viitsi jamada ja peavad lihtsamaks ära maksta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
emmure
huviline

Avatar


Registreerunud 02.06.09
Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 2.8 v6 quattro

postitati 30.10.13 10:21 Tsiteeri


Poisid aidake hädast välja. Kuidas pean edasi käituma. Koju mul ühisteenuste trahvi kviitungeid pole tulnud. Aga nüüd on koju jõudnud kaks viivistasu kirja. Kuidas edasi pean käituma? Kas maksan ära? Või ajan asja edasi. Kust ma pidin teadma trahvist, kui koju enne midagi ei olnud tulnud. Ette tänades Mattias.


Project-Massacre
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  ..  7
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 76.1% - SQL: 23.9%]