Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6  7
Autor:
Pealkiri: Motronic aju programmeerimine ja seadete muutmine (Vastuseid: 150 | Vaatamisi: 1070818)
Rst
huviline

Avatar


Registreerunud 06.10.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: hall metallik diisel Q

postitati 16.06.10 11:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
2. MAP - sul on turbojuhtimine aju poolt välja lülitatud. MAPi võid aju pealt lahti joota ja minema visata, mingit vahet pole.


Motoronicu puhul MAP'i vahetades LÄHEB segu lahjemaks. Seda on korduvalt proovitud.

OT: Toomase S4 sõitis AC Kevad Dragil 2010 13.0 aga seda MTM 375PS softi ja 300kPa MAP'iga. Boosti oli 1.7bar.


ex-Audi S4 2.2T - 609hp/846Nm rattast mõõdetuna
10.9sec@210km/h, 1km 268km/h, 1miil 295km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 16.06.10 12:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: forsin
See ongi aju ümber progemis teema.
Minu jutus aju andurite asendite muutmis tulemus.

Anduritega jebitakse sellepärast, et programmeerida ei osata. Minu arust on see täielik vastand antud teemale.
Tsitaat:
Algselt postitas: Rst
Tsitaat:
Algselt postitas: prj
2. MAP - sul on turbojuhtimine aju poolt välja lülitatud. MAPi võid aju pealt lahti joota ja minema visata, mingit vahet pole.


Motoronicu puhul MAP'i vahetades LÄHEB segu lahjemaks. Seda on korduvalt proovitud.

Ok, seletan veel kord lahti...
Kui sul Turbo juhtimine on N75 poolt, siis MAP-i vahetusega 2.5 barilt 3 barile sa valetad ajule turborõhku 1.2 korda vähemaks, kui tegelikult on. Selle tulemusena muutub otseselt ainult N75 duty cycle. Kuna N75 duty cycle muutub, siis läheb rõhk suuremaks. Kuna nüüd liigub mootorisse rohkem õhku, siis õhulugeja poolt loetav õhukogus läheb samuti suuremaks, mille tõttu omakorda aju kütuse/süüte pool lendab kaartidest välja, kuna nad ei ole nii suurele õhukogusele mõeldud ja segu läheb lahjaks/lahjemaks. Aga antud väide kehtib ainult ja ainult siis, kui turbo juhtimist teostatakse N75 abil motronicuga. Täpselt samamoodi võid sa lihtsalt n75 lahti ühendada ja panna jäiga vedru, nii et rõhk tõuseb. Samamoodi läheb segu lahjemaks. See ei ole raketiteadus.

Kui sul solenoidi ei ole kasutuses, vaid rõhu juhtimine on puhtalt mehhaaniline või siis mingisuguse muu kontrolleriga, siis ei tee see MAPi vahetus seal ka mitte midagi, sellepärast, et aju see osa, mis MAP-i vaatab ei saa sellega midagi teha. Kui sul rõhk jääb samaks, siis ei juhtu seguga ka mitte midagi.
Antud case oli ka forsini puhul, sest tema Motronicu rõhu reguleerimist ei kasuta.

Kui mappi 2.5 bari pealt 3-le barile vahetades remappida turbo kivis olevad kaardid 1.2 korda madalamale, siis ei juhtu seguga ega rõhuga absoluutselt mitte midagi (testitud), sest aju kütusega tegelev pool ei loe üldse MAP sensorit. Ehk siis, kui sa vahetad MAP-i, siis ringiprogemist vajab ainult turbokiip, mitte mootori kiip. Kui sa tahad rõhku tõsta, siis on vaja mõlemad softid uuesti seadistada.

Loodan, et niimoodi on tekst rohkem arusaadav.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Rst
huviline

Avatar


Registreerunud 06.10.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: hall metallik diisel Q

postitati 16.06.10 13:17 Tsiteeri


N75 ripus ainult vooliku küljes, et ei tekiks veakoodi ajusse. 300kPa MAP sai vahetatud 400kPa MAP'i vastu ning segu läks lahjemaks.
Ma ei saa aru sellest, et kui inimesed on proovinud seda asja ning nii läheb segu lahjemaks valetades ajule ülerõhu suurust, siis millest on sul, prj, raske aru saada?
Järelikult sa ei tea veel Motronicu hingeelu veel nii täpselt. Nii et vutt vutt õppima veel.

Edit: Kahjuks ei ole enam seda autot ning õnneks on paremaid asju turul olemas nüüd mõistlikuma hinna eest, kui seda oli 2008 aastal.
Imelik on lugeda, prj, su postitusi ning raske on aru saada, kuidas sa usud sinisilmselt Motronic'us olevaid tabeleid, millest sa kõigist pole veel arugi saanud ning ei usu reaalselt katsetatud asjadesse. Tundub kuidagi väga lapsik. OK mulle aitab sellest teemast, sest siin ei ole kaasa rääkimisest mingit kasu, kui keegi arvab, et ta on juba motronicukunn valmis peale mõne rea lahti seletamist endale.


ex-Audi S4 2.2T - 609hp/846Nm rattast mõõdetuna
10.9sec@210km/h, 1km 268km/h, 1miil 295km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 16.06.10 13:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Rst
N75 ripus ainult vooliku küljes, et ei tekiks veakoodi ajusse. 300kPa MAP sai vahetatud 400kPa MAP'i vastu ning segu läks lahjemaks.
Ma ei saa aru sellest, et kui inimesed on proovinud seda asja ning nii läheb segu lahjemaks valetades ajule ülerõhu suurust, siis millest on sul, prj, raske aru saada?
Järelikult sa ei tea veel Motronicu hingeelu veel nii täpselt. Nii et vutt vutt õppima veel.
Võta videosse, aga tee kindlaks ka see, et mõlema aju puhul oleks 27C512 sisu 1:1-le sama. Fuel/Ign-s ei ole minu teada MAP-i sisendit. S2Forumi Paul Nugent ütles täpselt sama asja, nagu mina räägin praegu, et MAP on motronic 2.3.2-l ainult boost controliks. Eks ma testin, kui Wideband kohale jõuab.

P.S.
Sitta võiks natuke vähem loopida.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
äss
klubiliige
ac aasta auto 2011 võitja

Avatar


Registreerunud 23.03.04
Asukoht: Tallinn/Saue
Kasutaja on eemal

Auto: 2x 1,8t ja masuudipress

postitati 16.06.10 14:00 Tsiteeri


Mina olen ise oma väikeste kätega proovinud S6 peal .. map anduri vahetusega läks segu lahjemaks. Mitte midagi muud ei muutnud ja N75 rippus lihtsalt juhtme otsas. 300 mapiga oli probleem, et segu läks liiga rikkaks - 400mapiga seda probleemi ei olnud.

Ma olen seda enne öeldnud ja ütlen uuesti, et interneti tarkus ei toimi alati auto küljes. Äkki sa prj lõpetad selle netis kõvatamise ja teed midagi ka reaalselt valmis.


best ET 8,9 sek@268kmh - 1311hp
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 16.06.10 14:02 Tsiteeri


"Kõvatamine" pole kindlasti tasuta informatsiooni välja jagamine.
Küll aga ei näe ma mitte midagi muud, kui sita loopimist siin teemas, sest ilmselt kedagi ei huvita ja pannakse edasi alla 400hp autodele progeajusid.

Äkki teeks nii, et kui mitte midagi pole öelda teemasse/kasulikku, siis lihtsalt ei kirjuta?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 16.06.10 14:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: äss
.. teed midagi ka reaalselt valmis.
Vaevalt seegi enam kaugel on.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 16.06.10 14:09 Tsiteeri


P.S.
Segu oleneb Motronicu puhul ka lambdast. Samuti on segu külma ja kuuma mootooriga erinev. Ka erineva IAT-ga on segu erinev... kui suureneb IAT, antakse kohe kütust rohkem peale jne... Seal on sada erinevat parameetrit.
Kui korrektuurikaarte välja mitte lülitada, siis ei saa mitte mingi naljaga kindel olla, mida üks või teine asi teeb.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 16.06.10 14:37 Tsiteeri


Selle teema kohta kribaks paar rida msnist:

kps says (16:31):
ma lähen parem ronin ära kanalisse ja ei tuusta mööda netti rohkem, äkki tekib kah tungiv vajadus oma kuubiku "aju" progema hakata
xxxxx says (16:31):
:D
kps says (16:31):
stiilis 5mm kruustangidega kokkupoole ja 2mm kuvaldaga lapikumaks, peaks pauku hakkama rohkem tulema küll.
xxxxx says (16:31):
:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
quattromees
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.03
Asukoht: Suure - Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 20V TQ, Audi UrS4 2,2TQ, Audi A4 2,8Q swap 4,2 V8Q, Audi 100 C4 2,3 aut., Peugeot Partner, VW Passat 1,9 TDi 2tk, Ford

postitati 16.06.10 16:14 Tsiteeri


Kütuse rõhu tõstmine ca 28% küttekulu ega segu NB järgi ei muuda (hinnangulist, ilma täpsete mõõtmisteta)... Korrektsioon tuleneb siis lamdast? Selle järgi lubavad tabelid küllaltki suuri kompensatsioone...


Kokku rohkem, kui 1100 hobust
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
homer99
huviline



Registreerunud 02.04.09
Asukoht: pärnumaa
Kasutaja on eemal

Auto: nissan bluebird

postitati 19.06.10 19:36 Tsiteeri


Hea teema aga lõpp läks nutuseks. Tüüpiline Audi clubi seltskond, kui mingi vend räägib asjadest mille kohta teistel tedamised puuduvad siis ilmuvad välja mingid "kabja antonid" kes ise ei jaga maad ega mõhku aga hakkavad, mina kivikuningas sina sitalabidas, teemat ajama. Prjile soovin edu ausa asja ajamises ja asjaga tegelemisega natuke kõrgemal tasemel. Kui seda on laudas suurema turbo peale kruvimine, vaakumi voolikute pimedaks tegemine ja andurite lahti ühendamisega tuunimine.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
epic
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.05.05
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal


postitati 19.06.10 19:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: homer99
Hea teema aga lõpp läks nutuseks. Tüüpiline Audi clubi seltskond, kui mingi vend räägib asjadest mille kohta teistel tedamised puuduvad siis ilmuvad välja mingid "kabja antonid" kes ise ei jaga maad ega mõhku aga hakkavad, mina kivikuningas sina sitalabidas, teemat ajama. Prjile soovin edu ausa asja ajamises ja asjaga tegelemisega natuke kõrgemal tasemel. Kui seda on laudas suurema turbo peale kruvimine, vaakumi voolikute pimedaks tegemine ja andurite lahti ühendamisega tuunimine.

Homer99 - kui sa juba siin sõna võtsid, siis mul on sulle küsimus: keda sa praegu "kabja antoni" all silmas pead ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 19.06.10 20:02 Tsiteeri


Prooviks nii, et isiklikuks ei läheks. Keskendume asjale!

Esialgu ma veel teemat kärpima ei hakka aga kui asi läheb käest ära, siis ilmselt küll.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 19.06.10 20:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: quattromees
Kütuse rõhu tõstmine ca 28% küttekulu ega segu NB järgi ei muuda (hinnangulist, ilma täpsete mõõtmisteta)... Korrektsioon tuleneb siis lamdast? Selle järgi lubavad tabelid küllaltki suuri kompensatsioone...

Lambdast jah. Lambda on võimalik ajust ära nullida (kuus väärtust muuta). Seadistamise ajal nii tehaksegi, sest muidu sa ei tea, mis su "tegelik segu" on.
Tsitaat:
Imelik on lugeda, prj, su postitusi ning raske on aru saada, kuidas sa usud sinisilmselt Motronic'us olevaid tabeleid, millest sa kõigist pole veel arugi saanud ning ei usu reaalselt katsetatud asjadesse.
Sinisilmselt? Sorry mees, aga kui sul ei ole aimugi sellest, kuidas mikrokontrollerid töötavad, siis miks sa võtad sõna mikrokontrolleritega seotud teemas? Räägiks natuke vähem sellest, mida mina tean ja sellest, mida sina oskad peale selle, mida kasutaja homer99 mainis.
Tsitaat:
OK mulle aitab sellest teemast, sest siin ei ole kaasa rääkimisest mingit kasu
Kaasa rääkimise ja lihtsalt mölisemise vahel on suur vahe. Loe oma postitused läbi ning vaata kui palju reaalset infot neis on antud teema kohta, ehk siis "Motronic aju programmeerimine". Kui nüüd järgi vaatad, siis ümmargune null.
Tsitaat:
kui keegi arvab, et ta on juba motronicukunn valmis peale mõne rea lahti seletamist endale.

Keegi ei arva ennast "kunniks". S2Forumist on antud teema puhul kõvasti rohkem kasu, kuna sealsed inimesed teavad ka midagi, mitte ei põe, et "oih ma vist nüüd saan kolm progeaju vähem müüdud ja pean nüüd kiirnuudleid sööma, parem lähen kiirelt foorumisse sitta loopima, et nii ei juhtuks".

Minu pärast pange teema lukku, mulle sellest nii ehk naa sellest midagi kasu ei ole, kuna tundub, et reaalselt kaasa rääkida keegi ei taha.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 19.06.10 20:47 Tsiteeri


Panen selle teema lukku seniks kuni esimene auto seadistatud on ja tulemus käes on. Kui keegi selle vastu on, palun privage mulle.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 05.09.10 18:49 Tsiteeri


Teema uuesti lahti, sest minu teada on midagi juba ära tehtud.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 05.09.10 18:56 Tsiteeri


Teema jätkuks, MAP mõjutab ainult rõhku.
Kui rõhujuhtimine pole N75 poolt, siis segu ei muutu (sest rõhk ei muutu). Samuti, kui N75 pole kasutuses, pole MAP-i vaja.
Kui on täheldatud vastupidist, siis on see tulnud olude muutumisega (IAT, jahutusvedeliku temp jne).

Antud väited kontrollitud logitava widebandiga ja ka sellega, et segu juhtival mikroprotsessoril ei ole MAP-i signaali üldse olemas.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Geo
huviline

Avatar


Registreerunud 20.09.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 4xQ

postitati 06.09.10 15:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Teema jätkuks, MAP mõjutab ainult rõhku.
Kui rõhujuhtimine pole N75 poolt, siis segu ei muutu (sest rõhk ei muutu). Samuti, kui N75 pole kasutuses, pole MAP-i vaja.
Kui on täheldatud vastupidist, siis on see tulnud olude muutumisega (IAT, jahutusvedeliku temp jne).

Antud väited kontrollitud logitava widebandiga ja ka sellega, et segu juhtival mikroprotsessoril ei ole MAP-i signaali üldse olemas.


Täpselt nii see on, prj. Mina isiklikult proovisin järgi,kuna minu autol turbot juhib elektrooniline boostcontroller, ja map on pistikust lahti (väline MAP), mingit vahet pole kas on seal MAP või ei ole ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
forsin
huviline

Avatar


Registreerunud 01.07.04
Asukoht: Audirstad(no)/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S6T, S6TD, Golf TDi 200hp, Multivan

postitati 07.09.10 14:19 Tsiteeri


Rõhk muutub, sest eri pööretel puhub turbo erinevalt, kui ei piirata N 75 -ga(segu ? ) .
Aga kui on kasutusel MAP ja ta juhib boosti lihtsalt juhtmeotsas rippuva N 75-ga
siis aju tegeleb segu muutmisega.
(mis siis et tegelikult taltsutatakse boosti teisiti), näiteks auditeami cuubikul sain segu niimodi alati õigeks (tingimusel et ei ületa kivil olevat max boosti)
Kas siis sinu arvates segu ei muutu ?

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Teema jätkuks, MAP mõjutab ainult rõhku.
Kui rõhujuhtimine pole N75 poolt, siis segu ei muutu (sest rõhk ei muutu).
Samuti, kui N75 pole kasutuses, pole MAP-i vaja.
Kui on täheldatud vastupidist, siis on see tulnud IAT korrigeerimisega.
Antud väited kontrollitud logitava widebandiga

Teema uuesti lahti, lugedes haapsalu tulemusi tubli, et midagi alustuseks juba ära tegid.
Sest originaal tehnikale infi terve maailm täis.

Nüüd ootaks järgmiseid sinu samme .
*Suure toru (90 / 100mm )korpuse sees orig. õhulugeja kasutusele võtu seadistamine.

*Laiade nukkvõllide seadistamine (sisse nukki lõpp +25graadilt alt orig. -> uude kohta kuni 60´graadini) võrdlust pakub RS2 oma 35`graadiga.

*Süüte ala laiemaks progemine (koos halli ala muutustega raual). Vända suhtes varane alates -43´kuni boost detonatsioon süüteni -3´= 40 graadi ala vända suhtes.
sest sinu pakutud 22 süüte alast ei piisa kõrgsurve turbokale.

+ Minu soov suurema reserviga kivide progemine (et tarbida erinevaid turbosid sama kiviga) sest eri turbodega läheb erinevatel pööretel boost üle kivil oleva tarkvara ja tulevad probleemid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 07.09.10 14:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: forsin
*suure korpusega õhulugeja kasutusele võtu seadistamine

Sisuliselt tehtud.
Tsitaat:
*laiade nukkvõllide seadistamine (sisse nukki lõpp +25graadilt alt -> 60´graadini)

Ei tea, milleks seda vaja on.
Tsitaat:
*süüte ala laiemaks progemine (koos halli ala muutustega raual).

Ignition retard on praegugi kuni 22 kraadi ja advance sisuliselt lõpmatu, seega seda ei ole ka vaja teha.
Tsitaat:
universaalsemate kivide progemine
Täiesti mõttetu, kuna erineva turbo puhul on efektiivsus ja vajalik rõhk erinev.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 07.09.10 16:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: forsin
Forseerimise ABC
(milleks pannakse autole laiemad /suuremad nukkvõllid)

Valgusta meid siis ka.
Tsitaat:
Süütest !
Sest sinu väidetud 22 graadi ei ole piisav ja kõlbab vaid madal surve tehase autole.
on vaja varast süüdet -43 graadi kuni deto kaitse süüteni -3 graadi = 40 ´ala.

Misasja sa ajad?
Advance ongi varasem süüde ja retard on hilisem.
Ma ei suuda eriti välja mõelda AAN-i, kus MBT oleks 43 kraadi juures ning seejuures veel ka seda, mis kütuse peal selline asi jooksma peaks.

Olen korduvalt öeldud, kui sul on mingi konkreetne auto, konkreetse rauaga, siis võime edasi rääkida. Niisama lahmimist ma enam ei kommenteeri.
Kui on vajadus ehitada 500whp+ masinat, siis ilmselgelt ei ole Motronic korrektne lahendus.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 09.09.10 14:43 Tsiteeri


Universaalset kivi pole ja ei tule kunagi.
Sama hästi võiks sul olla ennast ise progev progeaju, mis ei vaja seadistamist, paned peale ja sõidab ideaalselt iga rauaga.
Ei ole olemas sellist asja. Isegi kui teoorias oleks võimalik teha metsiku hulga feedbackiga (det. andurid, wideband, IAT, MAP) iseõppiv aju, ei saaks seda kunagi nii heaks, nagu käsitsi seadistades.

Igale custom kompotile tehakse individuaalne seade hea põhjusega. Igal erineval turbol on samuti vaja eraldi seadet, sest PID kontrolliga saab ainult osaliselt asjad aetud, base PWM on ikkagi erinev iga turbo jaoks... samuti boosti hulk on väga erinev erineval pöördel. Ka segu ja süüde on seetõttu kohe väga individuaalne.

See, millest sa räägid ei ole reaalne ega vajalik.
Samuti ei haaku see eriti otseselt Motronicuga, vaid lihtsalt üldise EFI seadistamisega.

Soovitan sellist raamatut:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/516NvCWhpnL._SS500_.jpg


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 09.09.10 15:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: forsin
*ja kui tava kivi lõpetab detonatsiooni tekkides mootori töö sest SÜÜDET ei saa hilisemaks keerata sest halli aken lõppes.

Ei teki sellist olukorda, kui anduri sisend on korrektne.
Detonatsiooni kontroll on siin teemas juba ära kirjeldatud.
Motronic saab kuni 22 kraadi hiliseks süüdet keerata, millest igas olukorras piisab.
Tsitaat:
mina teen raua ja vaja et kivi ei lõpetaks moto tööd vaid keeraks süüdet veel hilisemaks. sellest 22`alast ei piisa.

Ma ei tea ühtegi AAN-i, millel on vaja süüdet 22 kraadi hiliseks keerata. Kui sa rikud signaali ära nii, et 0 ei vasta enam tegelikule 0-le, siis on see sinu enda mure.
Tsitaat:
*Kui kivi suudab motot töös hoida kõrge boostini siis madalamat boosti tarbivad erinevaid autosid mis tarbivad madalamat boosti suuda see kivi rahuldada.
Tead kui rõve on sõita kui 2000 p/m on üle 2,0 bari peas ja segu väga lahja, sest sinu arvates ükski turbo nii vara ei ela. ja sinu arvates ei võiks ühelgi autol olevas kivis olla selles alas tarkvara reserv kuni 2,2 bari

Sorry, aga füüsika reeglid on füüsika reeglid.
Samuti olen seadistanud autot, kus olid sinu nn. moditud turbo peal ja see spoolis ning hoidis rõhku halvemini, kui stock. Selle kõvatamise "über turbodest" võiksid ära lõpetada...


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 09.09.10 15:34 Tsiteeri


Nukad olid stock. Kõik turbo parameetrid läksid halvemaks...
Ei viitsi lahata seda siin teemas enam.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 09.09.10 15:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: forsin
Sinul ei ole seda vaja aga kas sa saad selle muudatusega hakkama,
Vaja on seda nendel S Audidel kellel all 7A plokk + kõrgsurve turbo. Ja laiali ta lähebgi sest süüdet ei keerata hilisemaks.

http://gm.mainframe.no/stuff/facepalm.gif
Ei, laiali ta ei lähe selle pärast. Ja mitte ühegi chipiga ei keerata süüdet isegi LÄHEDALE -22-le kraadile. Mitte ühegi autoga ei ole seda vaja ka.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6  7
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 69.6% - SQL: 30.4%]