Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  ..  7
Autor:
Pealkiri: Motronic aju programmeerimine ja seadete muutmine (Vastuseid: 150 | Vaatamisi: 1070838)
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 13.06.10 11:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Saan ma õigesti aru, et 16 sekundi intervall on progressiivsel juhul, mitte aga siis, kui detoneerima läheb?
Ära selles 16 sekundis nii kinni ole. See on ühel tolle aja BMW-l niimoodi :)
Aga tundub, et said õigesti aru. Sekundites on see intervall, mille võrra ta ootab, enne, kui uuesti proovida varasemat süüdet. Kui vahepeal hilisema süütega tuleb ka detonatsiooni, siis keeratakse veel süüdet ja jäädakse siis kuulama jne... kuni teoreetiliselt jõutakse avariire˛iimini.
Seda, kui suured need väärtused on, on suhteliselt lihtne proovida. Valada 92 kütet sisse ja siis vaadata, mis kaarte loetakse ning logida ka detonatsiooniandurit.

Tsitaat:
Algselt postitas: Samzik
Ranz ma ütleks, selleks, et asjadest aru saada võib ka vana rauaga mängida. Mida muidugi 1.8t väga enamuste jaoks siiski pole, kuni 2005 Aastani ju neid toodeti. Kas uuem fsi kasutab kah motronic tüüpi asja?
Kõik tänapäeva audid kasutavad minuteada motronicut.
Tsitaat:
Ja megasquirt ning vems on samapaindlikud kui see motronic tundub mulle.
Seda ei saa niimoodi ühe lausega öelda. Mõnes asjas annavad progeajud rohkem vabadusi, samas kui mõnda asja ei oska nad üldse teha.
Tsitaat:
Öelda tahan ainult seda, et need ajud ei arvuta reaalajas anduritel tulevat infot, vaid loevad ettemapitud väärtusi (nö graafikut). Seega pole absoluutselt vahet kas sa mudid ühe või teise firma softi või vabavara, motronicut.
Vale. Sellepärast, et õhulugejaga ajudel on hoopis teine süsteem kütuse kontrolliks. Samuti on turbo juhtimine üles ehitatud erinevat moodi.
Motronic arvutab reaalajas anduritelt tulevat infot (nagu ka kõik progeajud). Motronicu puhul on näiteks LOAD, mille järgi käib suur osa kaarte või MAF-i väärtuste ümber skaleerimine jne... Samuti arvutatakse kõikide nende kaartide pealt kokku mingisugused lõppväärtused süüte ja kütuse hulga jaoks.
Siin teemas räägime üldiselt M2.3.2-st, kuna ta on 20vt tuuningu all. Mitte sellest Motronicust, mis 1.8T või 2.7T peal on. 2.7T peal olev Motronic on üldse Torque Request süsteem. Ma ei tea mitte ühtegi progeaju, mis ligilähedaseltki sellele sarnaselt töötaks.
Tsitaat:
Ainuke vahe mida mina näen võib olla selles, et mõni aju oskab andmeid täpsemalt lugeda või saab seadistada täpsemalt. Pean silmas siis sekundis mõõdetavate kordade arvu, mis võib ühel ajul olla suurem kui teisel.
Vale, progeajud ja Motronic töötavad täiesti erinevat moodi.
Tsitaat:
Seega kellel on olemas soft millega kivi kirjutada ja siis seda ka päriselus testida ja ümber kirjutada, siis võib ka sellega mängida.

Ilma reaalajas muutmise võimaluseta on see mõttetu. Softi ka ei ole Motronic 2.3.2 jaoks. Selle peab ise endale kirjutama.
Tsitaat:
Kui nõksud on selged siis on igaljuhul parem teha originaal ajus muudatusi kui lisada sinna veel progeaju hind.
Ei ole, kui su autol on jõudu tugevalt üle 400hp, kus õhulugejad hakkavad kogu aeg katki minema. Siis peab otsima mingi spets õhulugeja ja siis seda Motronicule selgeks õpetama.
Tsitaat:
Siis rahalise mõttes pole ju vahet kas sa ostad progeaju ca 5+k minimaalselt või ostad muud seadmed suurusjärgu sama hinna eest ja mängid originaal tarkvara ja ajuga.
Progeaju suurusjärk on ikkagi 12k+
Tsitaat:
Seda juhul kui saadakse piisavalt hea seadistus paikka. Seega hind ja progeaju tasuvus on suhteline. Lisaks peab ka progeaju keegi seadistama mis maksab raha. Ka iseõppimine maksab ju raha
Progeaju puhul tuleb vaid õppida, kuidas autot seadistada. Motronicu puhul tuleb õppida sisuliselt nullist ja väikeste vihjete abiga, kuidas kogu asi töötab. Kui arvuti alal väga tugev ei ole, assemblerit vabalt ei loe ja algoritmide ning mikrokontrolleritega sina peal ei ole, siis võib selle kohe ära unustada.
Tsitaat:
Seega pika jutu lõpetuseks küsin, kas motornic on ebatäpsem kui vems või megasquirt? Kui ei ole, siis mina igal juhul tuuniks pigem seda.
Täpsus on mõttetu. Selle pärast, et füüsiliste komponentide vea suurusjärk on reeglina suurem, kui arvuti täpsus. Olgu arvuti siis 8, 16 või 32 bitti.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 13.06.10 12:27 Tsiteeri


Ma ei viitsinud siin erinevaid lõike märkima hakata, aga kokkuvõttes on asi siiski nii, ma ei tee mitte maha motronicut, vaid siiamaani ei ole eestis inimest kes paneks sul masina motronicuga tööle kui näiteks kasutusek on 800CC pihustid ja 2,5BAR ülerõhk.
Kui prj sellist teenust ilma mootoreid laiali laskmata sellist teenust pakkuma hakkab siis on see ainult teretulnud:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 13.06.10 14:20 Tsiteeri


Kui puhtalt pihustikonstanti vaadata, siis oleks 700cc max.
Samas, ma arvan, et õhulugeja jääb tunduvalt varem jalgu.

Motronic 2.3.2 ei ole kindlasti mõeldud võidusõiduauto ehitamiseks, seda ei maksa üldse loota. Juba piirajat ei saa palju kõrgemale nihutada, sest ta ei suuda piisavalt kiiresti arvutada.
Uuemad boschi motronicud (ME 7.x) näiteks on kasutuses boschi enda võidusõidu ajudes... nende kohta võiks öelda, et "sky is the limit".


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 13.06.10 14:35 Tsiteeri


Teemasse ka, mu mälu monitooringu funktsioon:

IEX3 hüppe juures (0x0053) asendada ljmp IEX3:
ljmp #XXXX (XXXX on suvaline vaba koht, kuhu panna funktsioon)

Funktsioon (kuna kood on sokutatud interrupti sisse, siis peavad väärtused samaks jääma):
push ACC
push DPH
push DPL
mov DPTR, #YYYY (YYYY on suvaline koht, mida trace abil monitoorida)
mov A, ZZ (ZZ on suvaline mäluaadress)
movc A, @A+DPTR
pop DPL
pop DPH
pop ACC
ljmp IEX3

Kui nüüd tunerpros teha 1x255 kaart YYYY peale, siis kaardilt loetava numbri offseti järgi saab aru, mis väärtus on mälus.
Teoorias on motronicul olemas mingi seriaalprotokoll, millega saab kogu mälu monitoorida ja vabalt muuta, aga selle üles leidmine ja lahkamine on suhteliselt ulme ning antud moodus on lihtsam.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
altz1
huviline



Registreerunud 13.03.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: V8tt

postitati 13.06.10 21:52 Tsiteeri


Küsiksin siia vahele, et kui palju stock soft esimese ropsuga süüdet hilisemaks keerab (mitu kraadi)? St. siis järk-järgult ühelt kaardilt teisele minnes, kui suured on vahed?
Teine küsimus puudutab rohkem V8 mootori juhtimist, kas on võimalik sama lihtsalt erinevaid muudatusi teha ajus nagu 20v turbol? Äkki oskad ka öelda, kas ja kuidas saaks koristada ära soovikorral aju sisese immo (pean silmas siis näiteks kuni 98a masinaid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 14.06.10 07:08 Tsiteeri


V8 mootoreid ei oska kommenteerida.
Loe ajust binaar maha alustuseks...

Selleks, et vaadata, kui suured on vahed, tuleb kõik kaardid välja võtta ja võrrelda neid omavahel.
Immo kohta avalikus foorumis ma infot heameelega ei postitaks üldse.

Kaardid...
Esimene siis avarire˛iiim, teine kõrge oktaan (kui detonatsiooni ei ole). Edasised kaardid on see, kuidas keeratakse süüdet progresseeruva detonatsiooni korral...
Kõik kaardid on stock AAN softi seest.

http://gm.mainframe.no/s6/stocksyyde_fix.png

EDIT: Kiire photoshoppimisega sai vist mõnda kaarti natuke paljundatud. Parandan ära pärast.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 14.06.10 11:30 Tsiteeri


Nii, parandatud.
Need kaardid peaksid siis andma ülevaate süüte keeramisest.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 15.06.10 12:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Ära selles 16 sekundis nii kinni ole. See on ühel tolle aja BMW-l niimoodi :)
Aga tundub, et said õigesti aru. Sekundites on see intervall, mille võrra ta ootab, enne, kui uuesti proovida varasemat süüdet. Kui vahepeal hilisema süütega tuleb ka detonatsiooni, siis keeratakse veel süüdet ja jäädakse siis kuulama jne... kuni teoreetiliselt jõutakse avariire˛iimini.
Seda, kui suured need väärtused on, on suhteliselt lihtne proovida. Valada 92 kütet sisse ja siis vaadata, mis kaarte loetakse ning logida ka detonatsiooniandurit.
Mhh, okei. Minule meenub kohe paugust mitu softi, mis lasevad autol detoneerida nii, et hirm tuleb peale. Aga ju siis mootori juhtimine arvab, et selline detokas ei ole hullu midagi.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
epic
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.05.05
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal


postitati 15.06.10 12:35 Tsiteeri


Aga kas ei oleks mõtet mõne PnP progeajuga see soft välja timmida ja seejärel Motronicusse kirjutada ? Kas saan õigesti aru, et sel juhul jääks emulaatoriga jamamine ära ? Motronicu mapid on küll 16x16, Vemsil on nad 16x14, võibolla see saab määravaks ...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 15.06.10 13:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Mhh, okei. Minule meenub kohe paugust mitu softi, mis lasevad autol detoneerida nii, et hirm tuleb peale. Aga ju siis mootori juhtimine arvab, et selline detokas ei ole hullu midagi.

Vaata, kui sa need kõik kaardid samaks paned, siis ta ei saagi ju süüdet keerata. Kuuleb küll detonatsiooni ja läheb kõige madalama kaardi peale, aga kui kõige madalam kaart on sama, mis kõige kõrgem, siis ei juhtu mitte midagi. Ehk siis detonatsiooni kuulamine on sisuliselt välja lülitatud.
Ma olen selliseid softe ka näinud.
Tsitaat:
Algselt postitas: epic_metal
Aga kas ei oleks mõtet mõne PnP progeajuga see soft välja timmida ja seejärel Motronicusse kirjutada ? Kas saan õigesti aru, et sel juhul jääks emulaatoriga jamamine ära ? Motronicu mapid on küll 16x16, Vemsil on nad 16x14, võibolla see saab määravaks ...

Ei, nii ei saa, õhulugejaga aju töötab täiesti teisel põhimõttel. Emulaatoriga ei ole jamamine. Emulaator ongi see asi, mis võimaldab sul jooksva masina peal seadeid muuta. Progeaju puhul on see sul lihtsalt sisse ehitatud sellel moel, et seal on flash mälu, mitte eprom. Emulaator asendab epromi lihtsalt flash mäluga ja pakub monitoorimisfunktsoone ja selle reaalajas üle kirjutamist, muud midagi.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 15.06.10 13:54 Tsiteeri


Kas seda asja nii ei ole võimalik seadistada, et vahetult enne detoneerima minekut süütekaardi ära vahetaks?


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 15.06.10 14:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Kas seda asja nii ei ole võimalik seadistada, et vahetult enne detoneerima minekut süütekaardi ära vahetaks?

Aga kust sa tead, et ta detoneerima läheb?

Ses mõttes, et kõige kõrgem kaart tuleb seadistada korrektselt 98 kütuse peale nii, et mitte mingis olus detonatsiooni ei esineks (see käib muidugi käsikäes kütuse seadistamisega). Kui IAT kõrgeks läheb, siis ka selle jaoks on Motronicul nii süüte, kui kütuse korrektuurid olemas.

Niipea, kui andur kuuleb detonatsiooni läheb ta kohe üle "safe" kaardile. Mina isiklikult ei muudaks oluliselt 95 ja madalama bensuga kaarte või jätaks nad üldse stockiks.

Kui kaart ja korrektuurid on korrektselt seadistatud, siis ei tohiks segu detoneerida. Vähemalt korraliku 98-ga ja normaalse seadega sõites ei liigu minu motronic kunagi madalamale kaardile.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 15.06.10 14:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Aga kust sa tead, et ta detoneerima läheb?
Kuulda on, kuidas plagiseb-säriseb.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
epic
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.05.05
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal


postitati 15.06.10 14:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Aga kust sa tead, et ta detoneerima läheb?
Kuulda on, kuidas plagiseb-säriseb.

= detoneerib juba.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 15.06.10 14:56 Tsiteeri


Just...


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 15.06.10 14:59 Tsiteeri


Njah, samas mulle justkui meenuks, et kuulsin teinekord kõrvaklappidega oluliselt varem detokat kui ilma. Kas seda detokale reageerimist kuidagi tundlikumale tasemele ei ole võimalik häälestada vms?


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 15.06.10 16:01 Tsiteeri


Ma arvan, et on.
Kas siis anduri vahetusega teiste parameetritega (tundlikuma) anduri vastu või siis ajus parameetreid muutes.
Kuidas ajus muuta seda, ma ei tea.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
mulk
klubiliige
ac aasta auto 2007/2009 võitja

Avatar


Registreerunud 11.11.03
Asukoht: Nummela/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D3 FL2, LR Disco 1, Iveco Daily 40C13V

postitati 15.06.10 16:07 Tsiteeri


Tõenäoliselt on võimalik ka motical asetada arv, millest alates aju peab signaali detonatsiooniks.
Audi originaal detonatsiooniandur ühendatuna tatech´i ajuga toimib küll ilusti, arv 15 asetatuna piiriks, näiteks 13 veel klappidega ei kuule, kuid andur kuleb.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 15.06.10 16:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mulk
Tõenäoliselt on võimalik ka motical asetada arv, millest alates aju peab signaali detonatsiooniks.
Audi originaal detonatsiooniandur ühendatuna tatech´i ajuga toimib küll ilusti, arv 15 asetatuna piiriks, näiteks 13 veel klappidega ei kuule, kuid andur kuleb.
See oleks muidugi priima. Mul on veel ilusti silme ees, kuidas teinekord teise käiguga detoneeris pmst boosti tekkimisest alates ja seda vähemalt 2000 rpm.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 15.06.10 16:28 Tsiteeri


Kui tatechis saab, siis peab ka Motronicus saama.
Vahe on see, et tatechis on sul ilmselt olemas ilus lahter, kuhu see kirjutada. Motronicu puhul tuleb aga paar ööd assembleris kaevata, enne kui selle lahtri tekitada saab...
Teine võimalus on s2forum-s viisakalt küsida. Ehk keegi on selle juba varem läbi teinud.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
forsin
huviline

Avatar


Registreerunud 01.07.04
Asukoht: Audirstad(no)/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S6T, S6TD, Golf TDi 200hp, Multivan

postitati 16.06.10 09:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: altz1
Küsiksin siia vahele, et kui palju stock soft esimese ropsuga süüdet hilisemaks keerab (mitu kraadi)? St. siis järk-järgult ühelt kaardilt teisele minnes, kui suured on vahed?

Sellist süüte ise kompivat süsteemi VEMS ja teistel odavatel ajudel ju pole aga see hoiab raua elus.
Kui moto on max turbo rõhu pööretes näiteks 4000 p/m. ja süüde hakkab astuma hilisemaks esimeselt süüte kaartilt kuni kuuendani ? Mitme kraadise sammuga (kaarte vahetades) ta seda teeb?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 16.06.10 10:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: forsinKui moto on max turbo rõhu pööretes näiteks 4000 p/m. ja süüde hakkab astuma hilisemaks esimeselt süüte kaartilt kuni kuuendani ? Mitme kraadise sammuga (kaarte vahetades) ta seda teeb?

Seal ei ole ju kuut kaarti. Kokku on seitse. Kui avariire˛iim maha arvata, on 6 ning kahte neist ei kasutata. Ehk siis neli tükki on detonatsiooni kontrolliks. Samuti olen ma kõik ära seletanud juba ning minu poolt postitatud pildi peal on näha täpselt kui palju süüdet keeratakse (avariisüüde, süüde 1-4).
Tsitaat:
Mina ei muuda ühte süüte kaarti (nagu saa mainid teevad chip firmad) mina olen keeranud RAUA-l kõik 6 süüte kaarti 4 kraadi varem lugema.
Antud lause on 100% jama, vabandust, aga nii on... Kaart on RPM:Load, seal ei saa "neli kraadi varem lugeda". Saab ajule kas valetada hallika signaali, valetada õhulugeja signaali või stock softi puhul ka IAT ja Mootori temperatuuri andurit.
Samuti, kui MTM 194kw chipiga süüde tuimalt neli kraadi varasemaks keerata, on koheselt boosti all detonatsioon külas. Üldse, kui MTM 194kw chipile rõhku tuimalt peale keerata, siis segu läheb 12.5+. Lisaks veel on seal ainult kõrge oktaani kaart muudetud, kui mingit detonatsiooni tuleb, siis läheb süüde kohe stocki.
Sorry, aga kui ma antud auto dünograafikut ei näe, siis ma mitte ei usu, et see kuskilt otsast edasi käib.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
forsin
huviline

Avatar


Registreerunud 01.07.04
Asukoht: Audirstad(no)/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S6T, S6TD, Golf TDi 200hp, Multivan

postitati 16.06.10 10:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Sorry, aga kui ma antud auto dünograafikut ei näe, siis ma mitte ei usu, et see kuskilt otsast edasi käib.
Minul ajuga mängimis kogemusi pole nagu sinul , seega olen 10 aastat tagasi katsetanud meetodeid mis olid minul kätte saadavad ja alistatavad minu teadmiste ja oskustega.

Ja see et auto nii ei käi ühestki otsast edasi on suhteline.
Tahaks öelda tee sama ainult aju modides oled tegija.
Mina rikkusin rauda (muutsin tehase andur süsteeme) ja auto moto kestab Võtab kütet vähem ja näiteks see Tommi S4 sõidab 13,2 aega minu seadega.
ORIGINAAL, KEPS, MAP, PIHUSTID

SUHTELINE ?
Lisasin, bensiini pump on asendatud võimsama jämedamaga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 16.06.10 10:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: forsin
Mina rikkusin rauda (muutsin tehase andur süsteeme) ja auto moto kestab Võtab kütet vähem ja näiteks see Tommi S4 sõidab 13,2 aega minu seadega.
ORIGINAAL, KEPS, MAP, PIHUSTID

SUHTELINE ?

Kus see aeg kirjas on?
Samuti võtaks nüüd ühekaupa asjad ette, mis sa mainisid:
1. Keps - seda ei ole vaja originaalturboga kohe kindlasti vahetada.
2. MAP - sul on turbojuhtimine aju poolt välja lülitatud. MAPi võid aju pealt lahti joota ja minema visata, mingit vahet pole
3. Pihustid - pihustite tootlikkusest piisab ka stock rauaga.
AINUS asi, mille tootlikkusest on võimalik jagu saada on bensupump, eriti veel kui ta on 15 aastat vana.

Teeks nii, et räägiks siin teemas aju seadistamisest, mitte "kuidas keegi vinget asja rauaga tegi" või "kes kus mis aega paugutas". Väga offtopikuks kisub ära.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 16.06.10 10:59 Tsiteeri


Lisaks veel nii palju, et kunagi logisime Marekiga stock softi süüdet VagCom'iga ja tegime sama asja MTM'i RS2 softiga ning vahe oli ikka omajagu MTM'i kasuks. Sai veel joonis ka tekitatud logitud andmetest.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  ..  7
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 67.3% - SQL: 32.7%]