Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  ..  14
Autor:
Pealkiri: ECU, chipindus ja wastegate (Vastuseid: 334 | Vaatamisi: 61703)
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 10.03.05 15:37 Tsiteeri


Saan täiesti Elari seisukohast aru ja olin ise ka sarnasel arvamusel ennem. Kuid peale seda, kui ise ostsin tuning chipid peale, olen ise veendunud, et päris loba need chipi müüjad ka ei aja. Auto dünaamika on paranenud märgatavalt, liigub märgatavalt paremini ja kütusekulu on vähenenud. Loomulikult peab sellega arvestama, et kui vajutad pedaali põhja siis kütusekulu võrreldes originaal eprommidega, on suurem. Kust need lisahobused ikka tulevad, kui mitte bensiinu-õhu segust. Mootori nimi ise ütleb ära - sisepõlemismootor. Järelikult peab midagi seal rohkem põletama..


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
elar
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.07.04
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 2dq + 4dq

postitati 10.03.05 16:00 Tsiteeri


Tohib küsida, siis kelle teksti sa tõlkisid. Lihtsalt tahaks teada kes oma chipe nii heaks peab. MTM'i stage 1 chip tõstab võimsust ~15% ja edasised stage'id vist nõudisid juba mootori ja/või väljalaske modifikatsiione (pole kindel).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 10.03.05 18:22 Tsiteeri


205kw-169kw=36kw 36kw on 169kw-st 21,3% enamus pakutavatest stage1-d siis.
MTM stage1 oli vist 198kw, kui ma õigesti mäletan ja see teeb 17,1%.
Allikaks oli wetterauer.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
forsin
huviline

Avatar


Registreerunud 01.07.04
Asukoht: Audirstad(no)/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S6T, S6TD, Golf TDi 200hp, Multivan

postitati 30.04.05 20:58 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Tsitaat:
Algselt postitas: Silwer
Kui kunagi Eestise tekib 4wd pink eks siis hakkab nägema neid näitajaid - arvan, et see aeg millal esimene selline pink Eestisse jõuab ei ole just kaugel...

Praegu saab vaid tugineda mingisugustele numbritele mida softi pakkuja välja hüüab ja siis hiljem võrreldes sisetunde järgi otsustada milline on parem.

Näiteks tundub S4 stage 1 (1,4bar soft mida pakun tava setupiga autodele) isegi parem kui mu originaal SMS soft - sõidan praegu K26 turbo ja RS2 kollega aga kasutan Stage 1 softi. Kuid see tunne võib ka petlik olla, kuna selle SMS softiga sai sõidetud 400m ajaga 13,4...


Tere juhtusin ka lugema.
sõidan ka selle silweri softiga ja.................
mõeldud on ta orig. pihustitele ja töötab ta väga sujuvalt terves ulatuses (keerab süüdet sujuvalt), eriti teravalt liigub alates 4000 p/m. kuni pöördepiirajani( piirajas töötab täpselt põhja kaasiga)
softi pihusti lõpp on täpselt orig halli aknaga paigas (seega sisselaske kolde pauke ja tahma ei teki) pihusti algus aeg ei ole lollilt varaseks tehtud (seega ei puhuta bentsu otse sumpase klapi kate faasi ajal )ja on ökonoomne (mida pole enamus pakutavad softid) Ja suurim eelis see soft töötab orig. 250 MAP-iga ja kuni map lõpuni (survepiirajani välja)
Enamus softid langetavad pöörded ja mineku näiteks 1,6 bar peal ja katkestavad pentsu ja süüte näiteks 1,7 bar-i peal.

Minu autol se silweri soft chip-is ja paigaldasin mootorisse mõlemad laiemad nukid +avaram väljalaske kolle +moditud uus RS-2 turbo ja töötab väga täpselt ja ökonoomselt.
auto kaaluti Pärnu kiirendusel 1860 kg (24,07,2004.a.)
kuu hiljem soetasin chipi ja sõidetud tulemus 13,6 s =400m
Lisan ka ülevaatus testi tulemused sellele komplektile
19,04,2005.a.

Result 1
C = 81
1/min = 900 p/m
CO = 0,184
O2 = 0,47
Lamda = 1,011

Result 2
C = 90
1/min = 2480 p/m
% vol CO = 0,178
% vol CO2 = 14,88
% vol O2 = 0,14
ppm vol HC 36
Lamda 0,999
% vol COvrai = 0,178
Mina arvan minu igapäeva autole piisab !!!
ÖKONOOMNE, KIIRE JA VÄGA TERAV


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
forsin
huviline

Avatar


Registreerunud 01.07.04
Asukoht: Audirstad(no)/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S6T, S6TD, Golf TDi 200hp, Multivan

postitati 08.05.05 18:25 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Tsitaat:
Algselt postitas: forsin

Auto kaaluti Pärnu kiirendusel 1860 kg (24,07,2004.a.)
kuu hiljem soetasin chipi ja sõidetud tulemus 13,6 s =400m

Ja sinu auto kaalub 1300 kg. ( rullnokk BMV )

Et autod oleksid stardi joonel võrdsed (kg)
,tee pagaasnik lahti ja tõsta sinna 11 kartuli kotti, 50 kilost.
( JAH ÜKSTEIST KOTTI KARTULEID )

ha-ha-ha, kelle kapoti alune siis on kiirem???



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
maert1
huviline



Registreerunud 01.04.05
Kasutaja on eemal


postitati 21.05.05 20:32 Tsiteeri


mina ei taha seda asja eriti uskuda,ma arvan , et vanal mootoril on lihtsalt seda jõukest vähemaks jäänud ja sellega seda taastatakse.kas keegi on siis ise mõõtnud ka ?;);)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 22.05.05 07:43 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Tsitaat:
Algselt postitas: prr

teame ikka küll.

3B chipid on teadagi pärit hannese autodelt, valge 200 ja sinine S2.

nagu kõigile teada on, siis need autod sõitsid teadaolevalt stripil 12.8 ja 12.0, ilma, et oleks mootor kordagi laiali läinud.

täpsamalt modimistest siis rääkima ei haka, kellel huvi, saab privas edasi suhelda.


ok, vana teema, kuid siiski.

Te teate oma softist kõike, küsiks siis järgmist.

Kas oleks võimalik saada infot, kuidas mingi X soft juhib solenoid klappi? St. millal avab wastegate (stock wastegate seade korral)?


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 22.05.05 08:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: maert1
mina ei taha seda asja eriti uskuda,ma arvan , et vanal mootoril on lihtsalt seda jõukest vähemaks jäänud ja sellega seda taastatakse.kas keegi on siis ise mõõtnud ka ?;);)

Just ju Maku ütles, et võimsust lisandus ja kütusekulu vähenes... ning on seda ka paljud teised väitnud! Kuid seda vaid tavasõidu puhul, hullult tallates kulu muidugi suureneb.
Kui mõtled mõõtmise all dynot siis eestis seda quattro audidele teha ei saa (need mis on keskelt torsen diffriga) lähimad kohad sellejaoks riia või soome.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Silwer
huviline



Registreerunud 11.12.02
Kasutaja on eemal


postitati 22.05.05 08:36 Tsiteeri


Kõrgem tase chiptuningus oleks originaal aju minema viskamine ja millegi sellisega asendamine: http://tatech.dc-ice.ee/home/

Chiptuningu viga on see, et soft mille ostad vastab mingile konkreetsele setupile ja on tehtud mingi teise auto järgi. Progetavat aju seadistad täpselt vastavaks oma "rauale"...


BMW 325i E30 2,8 stroker & BMW 328iT E36 & Seat Altea XL 2,0 TDI+DSG
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 22.05.05 09:08 Tsiteeri


Kui nüüd antud teemat natuke edasi arendada, siis turbomootorile on patt jätta chip panemata. Nad liiguvad meil suht odavalt juba ja kasutegur võrreldes nende maksuvusega on väga hea.

Kui rääkida mingist konkreetsest setup-ist, siis mul on mõtteid, kus ja miks teha. Raud on valmis vaadatud ja kõikide eelduste kohaselt paneksin progetava aju. Kui teha custom soft on ka mõneti jama. Võtad setup-ist mõne jupi ära ja pole enam see ja see soft ei tööta enam parima efektiivsuse juures (kui üldse töötab korralikult). Samas, kui panna progetav aju, saab ise confida vastavalt oma autole ja seda progetavat aju saad alati ümber progeda oma uue auto tarvis. Seega tema kasutegur on märksa suurem kui custom softil ja ehk rahagi pole nii maha visatud.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prr
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A3 & A4 Cabrio

postitati 26.05.05 23:45 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Tsitaat:
Algselt postitas: lynx
Kas oleks võimalik saada infot, kuidas mingi X soft juhib solenoid klappi? St. millal avab wastegate (stock wastegate seade korral)?


tungivale maku soovile vastutulles vastan siiski siin, mitte privas:

260kw chipid, mis AAN ( 551C ajuga ) mootoriga on sõitnud minu valge autoga 12.8, võimaldavad kahte varianti - 1.8 ja 2.0 bar ehk siis see hetk lülitatakse solenoid ümber. stock wg korral hakkab juba vedru suurt rolli mängima ja gaase hakatakse lasma mööda juba päris varakult. tark tegu on panna jäigem vedru, mitte wg kruvi põhja keerata.


lapsest peale on hobused meeldinud
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 27.05.05 06:25 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Tsitaat:
Algselt postitas: prr

260kw chipid, mis AAN ( 551C ajuga ) mootoriga on sõitnud minu valge autoga 12.8, võimaldavad kahte varianti - 1.8 ja 2.0 bar ehk siis see hetk lülitatakse solenoid ümber. stock wg korral hakkab juba vedru suurt rolli mängima ja gaase hakatakse lasma mööda juba päris varakult. tark tegu on panna jäigem vedru, mitte wg kruvi põhja keerata.


Imo. kui tegu ei ole riigi saladusega, siis võiks seda ka avalikult rääkida :) St. äkki on veel inimesi, kellele selline info huvi pakub.

Küsiks veel.
Kas soft on siis progetud rõhu järele, st. kui mingi X rõhu nr saavutatakse, siis sealt maalt (lisa)rõhku enam peale ei lubada? Kas mootori pöörded ei oma mingit tähsust?


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prr
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A3 & A4 Cabrio

postitati 27.05.05 07:18 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



asi puhtalt rõhus kinni.

ise olen ainult korra katsetanud 2 bar kiviga, muidu sõitsin 1.8 bar'iga. solenoid avaneb ja edasi reguleerib juba wg vedru, kui palju mööda lastakse.

pealegi on igasugune üle 1.6 bar rõhk isegi rs2 turbole pikaajalisel tarbimisel liig.


lapsest peale on hobused meeldinud
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 27.05.05 07:37 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Tsitaat:
Algselt postitas: prr
asi puhtalt rõhus kinni.

ise olen ainult korra katsetanud 2 bar kiviga, muidu sõitsin 1.8 bar'iga. solenoid avaneb ja edasi reguleerib juba wg vedru, kui palju mööda lastakse.

pealegi on igasugune üle 1.6 bar rõhk isegi rs2 turbole pikaajalisel tarbimisel liig.


:)

Kuid kas Sul ka 3b konele sama infot on? St. millise rõhku jaoks on mingi soft progetud?


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prr
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A3 & A4 Cabrio

postitati 27.05.05 07:43 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Tsitaat:
Algselt postitas: lynx
Kuid kas Sul ka 3b konele sama infot on? St. millise rõhku jaoks on mingi soft progetud?

saan sulle seda öelda nädala alguses, siis on testid tehtud.


lapsest peale on hobused meeldinud
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
forsin
huviline

Avatar


Registreerunud 01.07.04
Asukoht: Audirstad(no)/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S6T, S6TD, Golf TDi 200hp, Multivan

postitati 04.07.05 15:55 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Tsitaat:
Algselt postitas: prr
1.8 ja 2.0 bar ehk siis see hetk lülitatakse solenoid ümber. stock wg korral hakkab juba vedru suurt rolli mängima ja gaase hakatakse lasma mööda juba päris varakult. tark tegu on panna jäigem vedru, mitte wg kruvi põhja keerata.

Kellel soov omasumpa klapi vedru ( wg ) vastu survet teada saada mul on väike stend selleks olemas.
Originaalil on see ~1,4 (olen kohanud 1,1 atm kuni 1,4 atmosväärini ) siis tõukab sumpa klapi lahti ja heitgaasid jooksevad turbost mööda otseteed sumbutisse.

??? ÕHU LÖÖKLAINED õhu surve võnked need löövadgi plokikaane tihendi minema.
NB originaal sumpaklapi ümber lülitus ehitus ja reaktsiooni võime on terava turbo jaoks liiga kehv ja aeglane ( niikaua kui ta alustab turbo surve langetamist on tegelikult surve ammu jõudnud üle igasugu lubatud piiride ja MAB jookseb lõppu ehk survepiirajasse kinni.
Ainuke meetod millega olen saanud väga teravad turbo surve tõusud kontrolli alla paigaldades otse sisse laske kolektorile 20mm ja 2,5 BAR-ise auru ventiili mis laseb alates 2,2-st BAR-ist liigse surve lihtsalt välja (tegelikult suunan uuesti turbosse)
Mõne chipiga (juhtub teist pidi ) mootor töötab ilust kuni 1,6bar-ini ja siis peaks nagu auto täiega panema aga turbo tegelikult tootetud surve on nii võimas et chipp avab turbo juht kolmiku ja tegelik täis turbo surve tõukab sumpa klapi nii võimsalt lahti et kogu süsteemi ülelaadimis turbo surve kukub vahepeal peaaegu nullini maha.

Lihtsalt öeldes on asi nii
soft lubab mootoril töötada mingi surveni näiteks 1,2bar või kuni 1,8bar ja siis hakkab piirama sumpa klapiga survet ,
kahjuks enamus softid lõpetavad siis ka töö. kuigi MAB on 2,5 BAR seega teoreetiline lõpp surve piiraja.
head softid hakkavad piirama survet näiteks 1,7 BAR-i peal ja töötavad jobutusi tegematta 2,2 / 2,4 BAR-ini välja siis jookseb mab surve piirajasse.
Sellepärast kangemad schipid töötavadgi 1,8-sani ja tahavad 300-st mapi kuna õhu lööklaineid ei suudeta kontrollida ja neid esineb kuni 3,0 aga selline surve lööklaine lööb kaane tihendi minema.
Mina ei vaja kangeid schippe mis töötavad 1,8 bariga (ja lõhuvad kolme baariga )
ma sõidan rahulikult 2,0 bar-iga ja auru klapiga mis ei lase survet üle 2,2 bari ja ei lenda mingid kaane tihendid.:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
forsin
huviline

Avatar


Registreerunud 01.07.04
Asukoht: Audirstad(no)/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S6T, S6TD, Golf TDi 200hp, Multivan

postitati 04.07.05 16:49 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Tsitaat:
Algselt postitas: prr
asi puhtalt rõhus kinni.

ise olen ainult korra katsetanud 2 bar kiviga, muidu sõitsin 1.8 bar'iga. solenoid avaneb ja edasi reguleerib juba wg vedru, kui palju mööda lastakse.

pealegi on igasugune üle 1.6 bar rõhk isegi rs2 turbole pikaajalisel tarbimisel liig.


Tehase mab on 2,5 bar seega mootor tehase arvates talub 2,5 barist rõhku (lühi ajaliselt)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
päkapikk
huviline



Registreerunud 18.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4Q & Mx5

postitati 24.08.05 14:25 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Selline küsimus:
Kas chip'i pakkujatele on chip millega saaks orig. konfis 3B moto turbo ülerõhu ajada 1,2 barile (väidetavalt pole rohkem mõtet) eeldusel, et on vahetatud ainult map sensor. Ning chip on võimalikele tulevastele modidele avatud. Ning kuidas sel juhul käiks rõhu piiramine 1,2'l - wastegate vedruga, kuna ilmselt turbot lõpuni joosta lasta pole mõtet?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
M-Tech
huviline

Avatar


Registreerunud 19.01.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q5 3.0TDI Off-Road Package

postitati 05.11.05 19:15 Tsiteeri
MTM chipid



Kas keegi eestis MTM-i chippe ka ametlikult müüb?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
A4TQ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SQ7, 911

postitati 05.11.05 19:30 Tsiteeri


Jah müüb
http://www.amk.ee/leht.html


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
M-Tech
huviline

Avatar


Registreerunud 19.01.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q5 3.0TDI Off-Road Package

postitati 05.11.05 19:37 Tsiteeri


Tahaks lihtsalt kindla peale minna.
400k maksnud autot eriti "noname" chippidega testima ei tahaks hakata.

Wetterauer oleks ka variant aga üks Seat tõestas dynos, et ei tulnud suurt midagi juurde (turboga isend ikka).
Dyno täpsus on ka muidugi küsitav.

Praegu lihtsalt uurin saadavust ja hinnaskaalat.

Mootoriks siis 2.7T 184kw


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Silwer
huviline



Registreerunud 11.12.02
Kasutaja on eemal


postitati 05.11.05 19:56 Tsiteeri


Mina soovitaks APR chippi. Seal saad ühele kivile mitu programmi: ökonoomsus, race ja näiteks race kõrgema oktaanarvuga kütusega. Programmi vahetus toimub cruise control nuppudega...

Rohkem juttu siin: http://goapr.co.uk/store/bin/productos.php?ACCION=detalles&ProductoID=3a5f77a73f7dc8bfb502146f86843759

Eestis esindab http://www.dc-ice.ee/home/index.php?action=catalogue&brand=289&x=289


BMW 325i E30 2,8 stroker & BMW 328iT E36 & Seat Altea XL 2,0 TDI+DSG
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 16.11.05 19:06 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



WG vedrupingsusega saab reguleeridea, kas polti sisse- või väljapoole keerates.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Audiophile
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.12.04
Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S8 Manual

postitati 19.11.05 11:01 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Ma eeldan et tegu on siis ikka ülerõhuga mitte vaakum + ülerõhk nagu pardaarvuti seda näitab? Mis pöördevahemikus sul see rõhk üleval on ja kuhumaani ta sul hoiab seda rõhku?
K24/7200 lõpetab oma tootlikus kuskil 1.8 bari juures, pärast seda sa enam hobujõude ei tekita, pigem saab turbo väga suure ülekoormuse osaliseks.

3 barine map sensor on loomulikult hädavajalik, kuna 2.5 barisega ei näe ju aju enam rõhku mis on üle 1.5 bari läinud! See ju elementaarne asi.


Tsitaat:

ma sõidan rahulikult 2,0 bar-iga ja auru klapiga mis ei lase survet üle 2,2 bari ja ei lenda mingid kaane tihendid



S8 Manual
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 27.01.06 13:10 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Tsitaat:
Algselt postitas: päkapikk
Selline küsimus:
Kas chip'i pakkujatele on chip millega saaks orig. konfis 3B moto turbo ülerõhu ajada 1,2 barile (väidetavalt pole rohkem mõtet) eeldusel, et on vahetatud ainult map sensor. Ning chip on võimalikele tulevastele modidele avatud. Ning kuidas sel juhul käiks rõhu piiramine 1,2'l - wastegate vedruga, kuna ilmselt turbot lõpuni joosta lasta pole mõtet?
Kui palju sul praegust rõhku näitab? Meil selle chipiga 1,2 bari näitaski (me pole 100% kindlad, et Dupre map sensorit ringi ei ehitanud) ja see peaks ideaalne olema. 3B mootoril on 200kpa map, sealt lähtuvalt ei saa enam ECU infi, mis toimub üle 1,0 ülerõhu korral, kapoti all. Variant on, et paned 250kpa mapi või sõidad 1,2 bariga 200kpa mapiga ja ma ei usu, et sul ka midagi juhtuks. Kui antud momendil 1,2 bari kellale ei jookse, siis võid proovida kangemat vedru WG -sse panna, või siis seda peale kruttida. Mina soovitaksin kangemat vedru siiski.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  ..  14
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 60.5% - SQL: 39.5%]