Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  14
Autor:
Pealkiri: ECU, chipindus ja wastegate (Vastuseid: 334 | Vaatamisi: 61687)
tarts
huviline



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 27.01.05 12:23 Tsiteeri
ECU, chipindus ja wastegate



tglt on nii, et nt saksas maksab "personaalse" chipi progemine alates 750EUR, ehk siis ~11500 kr. Pluss progetava aju ees on see, et kasutusse jäävad auto orig andurid ja mingit el tööd, rihmarattaid, andureid jms ei pea tegema/kasutama. Miinuseks on, et kui siis ikkagi tahaks jälle midagi muuta, siis läheb seadistusest välja, progetava ajuga saaks aga seadistust kiirelt/kergemalt/odavamalt muuta...


www.eksperthooldus.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 27.01.05 18:36 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Üks inspiratsiooni allikaid on mul SJM web. Sealt leidsin kirjandust 20v turbo kohta päris palju. Näiteks selline soovitus, et kui on tehtud chip tuning siis on soovitatav panna peale teine turbo ja RS2 väljalaske kollektor ning teha valjalaset hingavamaks. Valjalaske vastusurve (tegelikult antud juhul vale termin) ei tohiks olla üle 1 bari.
EDIT: 3bar map sensor included


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
allans
huviline



Registreerunud 24.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 27.01.05 18:43 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



tegelt tekkis mul seoses selle vastusurvega üks küssa.nimelt S1 audidel panin tähele et gaasijaotuse muutmisel mitte ei käinud tuli tagant torust ainult välja vaid ka eest .kas võib olla selline varjant et see väike toru mis jookseb wastegatest, jookseb eraldi välja?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 28.01.05 09:22 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Tsitaat:
Algselt postitas: prr


ja mis kõige hullem on - meist keegi ei tea, mis need aftermarket chipid, mis siin liikvel on, endast kujutavad, mis settinguid täpselt nõuavad. kõik peab olema kooskõlas.

head "paugutamist" nendele, kes ei tea, mida nad teevad.


Sry, et venna auto teemat siin risustan, kuid . . .
Kas keegi teist, kes te kõik siin rõõmasalt omi "chippe" turustate ja neid maailma paremateks nimetate, tegelikult ikka teate mis rauale need mõeldud on? Mingit paberit oleks võimalik näha, et mida tuleb teha ühe või teise chipi puhul?

Kui jah, siis 3b kone chipi vastu oleks küll tõsine huvi.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prr
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A3 & A4 Cabrio

postitati 28.01.05 09:51 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Tsitaat:
Algselt postitas: lynx
Sry, et venna auto teemat siin risustan, kuid . . .
Kas keegi teist, kes te kõik siin rõõmasalt omi "chippe" turustate ja neid maailma paremateks nimetate, tegelikult ikka teate mis rauale need mõeldud on? Mingit paberit oleks võimalik näha, et mida tuleb teha ühe või teise chipi puhul?

Kui jah, siis 3b kone chipi vastu oleks küll tõsine huvi.

teame ikka küll.

3B chipid on teadagi pärit hannese autodelt, valge 200 ja sinine S2.

nagu kõigile teada on, siis need autod sõitsid teadaolevalt stripil 12.8 ja 12.0, ilma, et oleks mootor kordagi laiali läinud.

täpsamalt modimistest siis rääkima ei haka, kellel huvi, saab privas edasi suhelda.


lapsest peale on hobused meeldinud
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarts
huviline



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 28.01.05 10:26 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Tsitaat:
Algselt postitas: prr
Tsitaat:
Algselt postitas: lynx
Sry, et venna auto teemat siin risustan, kuid . . .
Kas keegi teist, kes te kõik siin rõõmasalt omi "chippe" turustate ja neid maailma paremateks nimetate, tegelikult ikka teate mis rauale need mõeldud on? Mingit paberit oleks võimalik näha, et mida tuleb teha ühe või teise chipi puhul?

Kui jah, siis 3b kone chipi vastu oleks küll tõsine huvi.

teame ikka küll.

3B chipid on teadagi pärit hannese autodelt, valge 200 ja sinine S2.

nagu kõigile teada on, siis need autod sõitsid teadaolevalt stripil 12.8 ja 12.0, ilma, et oleks mootor kordagi laiali läinud.

täpsamalt modimistest siis rääkima ei haka, kellel huvi, saab privas edasi suhelda.


minu andmetel vähemalt 200 käis küll mootor laiali - purunenud väntvõll. S2 purunes nukkvõll. Kuid need asjad ei ole muidugi seotud chipile mittevastava rauaga vaid lihtsalt suure jõu mõju.


www.eksperthooldus.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 28.01.05 10:58 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Ja need kivid millest prr rääkis, vaevalt et müüad isegi teavad 100% mis confi seal vaja on, et kivi Head tööd teeks. Me teame ju niigi, et oletatavad kw-d on need ning enam vähem, mis tegema peab, aga sellega asi ka piirdub. Õige conf on ikka, kui masin pannakse näiteks MTM poolt kokku ja häälestatakse vastavalt ning need mehed on kindlasti sadu katsetusi teinud, et asi Hea saaks. Mitte, et võtan jupi siit ja jupi sealt ning peaks nagu olema.
Nii palju veel, et ma ei pea enda juttu 100% tõeseks aga seda on väitnud ka inimesed, kes on selle asja sees aastaid olnud.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kiireaudi
klubiliige



Registreerunud 27.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Sline-10; Q7 4,2 TDI; Stang-68

postitati 28.01.05 10:58 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Kui OTks läks,siis teadmiseks,et 200 mootor käis remondis,sest oli kulunud.(4-500tkm sõitnud auto puhul on see normaalne)

Vänt läks pooleks mul 1-sel A200-l millega liiklesin ja sellega ei saanud ma ise hakkama vaid proovisõitjad,kes sõitsid kuratteab kuidas. :P

S2-el praktiliselt puudus isegi õlikulu,kuigi auto oli sellises olekus sõitnud 70 000 - 175 000 km.

Saadaval on ka MTM-i nn. stage 1 millest on siin teemas juba juttu olnud...

PS! Ma tean kõiki detaile mis seal küljes on olnud ja tean suht täpselt,mida ma teen.

PPS! Kas keegi on minu kive kasutades mootori laiali saanud???


11,823@191,5km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prr
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A3 & A4 Cabrio

postitati 28.01.05 12:05 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Ja need kivid millest prr rääkis, vaevalt et müüad isegi teavad 100% mis confi seal vaja on, et kivi Head tööd teeks.


minu poolt müüdavatele kividele vajalikke konfe tean ma ikka väga täpselt. näiteks viimase kiviga, millega sai S'iga 12.81 sõidetud, lasin pihustite järgi softi natu kalibreerida.


lapsest peale on hobused meeldinud
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kiireaudi
klubiliige



Registreerunud 27.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Sline-10; Q7 4,2 TDI; Stang-68

postitati 28.01.05 17:52 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



A200 pealt pärinevad kivid on VÄIDETAVALT by MTM.(300Map)
Väita 100% ei saa,kuid need 350-360hp olid sellel autol olemas.Selle komplekti puhul meeldib mulle iseenesest see,et kogu power oli saavutatud max 1,9bar ülerõhuga.
Kestvusest niipalju,et peale rõngaste,saalede jms asjade vahetust sai sõidetud ning rallitud ca 50tkm ja kulumismärke selle mootori juures lahkamisel ei leitud.

S2 kivid by SKN.(320Map)Kogu tjuuning oli kokku pandud SKN-is,mille kohta on ka nimekiri mis on/oli vahetatud.Kuna asja tehti nö. mustalt(ehk siis arvatavasti oluliselt soodsamalt) ei ole kaasas arvet kogu asja maksumuse kohta.Kuid mingid nr-id on olemas,kellel huvi võin nad üles otsida ja vaadata.

Musta auto kive pole keegi lugenud,aga ajul oli SKN-i plomm.
Kividel kiri 280KW.(Kaldun arvama,et tegu S2-ga identse softiga)
Auto ise Rz-Tech Nürnberg poolt käima pandud.

Mul on olemas veel nn. stage 1 chipid.Kelle poolt tehtud ei tea.Olen ise nendega sõitnud ja ainus mis lisandub on rõhk,mis stock 0,6 pealt on viidud 1-1,1barini.Jõu lisa ei oska öelda,kuid pe*sega oli tunda...
(Selle variandi puhul wastgatet ei näpita ja rauda ei muudeta)

Ja seda,mis konfi minu poolt müüdavad asjad tahavad tean ma täpselt.
IRL on asjad nii,et isegi enamus nn. ametlikest chipimüüjatest ei tea täpselt mida nad müüvad.
Ja nende poolt pakutavad annavad lisaks +50-60hp.

Ülejäänud on juba nn. spetsiaalselt kirjutatud asjad...


11,823@191,5km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 28.01.05 18:59 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Teen ettepaneku asjakohastel softi müüjatel riputada siia üles konkreetne soft ( võimsus-, väändenäitajada ) ning sellele vajalikult vastav " raud " 100%-selt. Info lekkimist kui sellist pole mõtet karta, see jookseb niikuinii ringi. Edasine on puhtalt kinni juba finantsis - kes suudab - soetab, kes ei, kes " kõvatab " niisama ;)

jõuvanker@loodab, et ei saa nüüd kõvasti lüüa asjakohaste isikute käest..:P
PS! ei midagi isiklikku!


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kiireaudi
klubiliige



Registreerunud 27.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Sline-10; Q7 4,2 TDI; Stang-68

postitati 28.01.05 19:06 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



1 pisike probleem on asja juures.
Dünos pole keegi nendega käinud...

Aga rauarea ma viskan homme-ülehomme üles.S2 oma siis ;)


11,823@191,5km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 28.01.05 19:08 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Lingiksin siinkohal müügikuulutuse. Huvi pakub mulle see, et Hannes pakub ABY ja AAN-ile kivi 210-220kw. Kas seda võib lugeda n.ö. stage1-ks? Samas Kaupo pakub ju stage1 mingi 198kw, kui ma ei eksi. On tegu samade kividega või ma olen millestki valesti aru saanud?


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 28.01.05 19:10 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Tsitaat:
Algselt postitas: kiireaudi
1 pisike probleem on asja juures.
Dünos pole keegi nendega käinud...

Aga rauarea ma viskan homme-ülehomme üles.S2 oma siis ;)

Täiesti piisav on 1/4 miili aeg ning konkreetse auto stardikaal ( st koos sohvriga ) - umbmäärane ülevaade võimsusest siiski ;)


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kiireaudi
klubiliige



Registreerunud 27.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Sline-10; Q7 4,2 TDI; Stang-68

postitati 28.01.05 19:13 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



A200 = kaal ca 1650kg best 12,819
S2 = kaal ca 1450kg best 12,029

Dünoda võiks juhul,kui min. 10 ostjat järjekorras on...

Edit: Tibu S2 kivid on arvatavalt ca 210KW(ABY siis)
Edit2: Tegelikult on mul kuskil olemas G-techi sõidud S2 ja A200ga...pean otsima...


11,823@191,5km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 28.01.05 19:16 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Ehk Hannes seletab minu küsimusele ka mõne vastuse?:)


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Silwer
huviline



Registreerunud 11.12.02
Kasutaja on eemal


postitati 28.01.05 19:18 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Kui kunagi Eestise tekib 4wd pink eks siis hakkab nägema neid näitajaid - arvan, et see aeg millal esimene selline pink Eestisse jõuab ei ole just kaugel...

Praegu saab vaid tugineda mingisugustele numbritele mida softi pakkuja välja hüüab ja siis hiljem võrreldes sisetunde järgi otsustada milline on parem.

Näiteks tundub S4 stage 1 (1,4bar soft mida pakun tava setupiga autodele) isegi parem kui mu originaal SMS soft - sõidan praegu K26 turbo ja RS2 kollega aga kasutan Stage 1 softi. Kuid see tunne võib ka petlik olla, kuna selle SMS softiga sai sõidetud 400m ajaga 13,4...


BMW 325i E30 2,8 stroker & BMW 328iT E36 & Seat Altea XL 2,0 TDI+DSG
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 28.01.05 19:24 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Tsitaat:
Algselt postitas: Silwer
Näiteks tundub S4 stage 1 (1,4bar soft mida pakun tava setupiga autodele) isegi parem kui mu originaal SMS soft - sõidan praegu K26 turbo ja RS2 kollega aga kasutan Stage 1 softi. Kuid see tunne võib ka petlik olla, kuna selle SMS softiga sai sõidetud 400m ajaga 13,4...

Kuna me juba suuremalt jaolt küsimuste ja vastuste vooru ette võtsime siis mul on Silwerile küsimus. Kas sinu S4-al on peal puhas k26 turbo või on see moditud ja mis rõhuga see 300hp (+- mõnikümmend/mõni hp) on saavutatud? Ja veel, sinu autol on kolm asja muudetud - chip, turbo ja RS2 kollektor, on nii?


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 28.01.05 19:30 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Selle nn stage 1 softi kohta ( kasutan seda ise hetkel S4 2.2T AAN ) ütlen järgmist: õige " tõmme " n-ö " selg istmes " efekt tekib alates ca 3200p/min ja edasi. Silveri SMS-i ning Maku softiga on asi teine - jõud on ühtlane kogu pööretevahemikus, ei teki seljaga tunnetatavat elavnemist ( ei tea Maku softi tootjat, ainult andmeid ja seda, et soft on mõeldud stock " raua " jaoks ).
Selle nn stage 1 softil tekib jube järsult edasiminek, sellest ka võib olla tunne sulle, Silver, kuna istme lööb n-ö selga äkilisemalt ja konkreetsemalt mingist x pöördest siis.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kiireaudi
klubiliige



Registreerunud 27.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Sline-10; Q7 4,2 TDI; Stang-68

postitati 28.01.05 19:41 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Bläää ABY kohta?

Siis eelmises postis on vastus.
Kaupo ABY kivide kohta ma ei tea.

Silveri autol on ADU väljalaske kolle kasutusel.

Tegijad softid on Saksas SMS(SchmidtMotorsport) TS(Tom Schmaltz)SKN ja MTM.

Silver,täna rääkisin Pesuriga ja tema väide,et 1,2m maksab 4WD pink minus ntx. erilist optimismi ei tekita selles osas.


11,823@191,5km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 28.01.05 19:44 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Selge, sain vastuse. Ehk siis Kaupo poolt pakutav stage1 soft pole sama soft, mida sina pakud 210-220kw.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kiireaudi
klubiliige



Registreerunud 27.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Sline-10; Q7 4,2 TDI; Stang-68

postitati 12.02.05 11:10 Tsiteeri
Chipindus ja wastegate



Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Teen ettepaneku asjakohastel softi müüjatel riputada siia üles konkreetne soft ( võimsus-, väändenäitajada ) ning sellele vajalikult vastav " raud " 100%-selt. Info lekkimist kui sellist pole mõtet karta, see jookseb niikuinii ringi. Edasine on puhtalt kinni juba finantsis - kes suudab - soetab, kes ei, kes " kõvatab " niisama ;)

jõuvanker@loodab, et ei saa nüüd kõvasti lüüa asjakohaste isikute käest..:P
PS! ei midagi isiklikku!


Aga palun.
Lisasin ka mõned paberid näitamaks,miks ma selle auto eest nii palju raha maksin ning MIKS ta nii hästi vastu pidas.

http://mailis.apaatne.org/album39


11,823@191,5km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 10.03.05 14:30 Tsiteeri
Chip tuning



Kuna ma olen ise tundnud huvi, mida endast kujutab chip tuning, siis võtsin vaevaks ja tõlkisin ära ühe chipi tootja arusaama. Ehk on kellegil abiks, või niisama sportlik huvi. Oodatud on väited ja lisainformatsioon loomulikult. Saamegi targemaks..
Mis asi on chip tuning?
Tänapäeva moodsate autode mootoritööd kontrollib ECU ehk engine control unit (mootori kontrollüksus, kui otse tõlkida). Ecu sisaldab tarkvara, mis kontrollib bensiini kättetoimetamist ja süüdet. Chip tuning teeb mootori töö optimaalsemaks, kirjutades üle või asendades originaal tarkvara uuega. See muudab bensiini kättetoimetamist ja turbo ülerõhku. Selle tulemusena töötab mootor efektiivsemalt ja tema võimsus ning pöördemoment kasvavad.
Ülelaadimisega autode võimsus võib kasvada 20% kuni 40% ja sellega kaasneb märkimisväärselt suurem pöördemoment. Tavalise bensiinimootoriga auto puhul (mitte ülelaadimisega) kasvab võimsus 6% kuni 8%. Kiirendus ja maksimum kiirus paranevad märgatavalt ja seda väiksema bensiinikuluga, kui on kasutatud samasid sõiduvõtteid ja tehiolusid. Kokkuvõtlikult öeldes on mootor palju elujõulisem (mida küll ei saa tegelikult eluta asja kohta öelda) ja võimsam. ECUs olevatele kividele on ka programmeeritud bensiini pihustamine vastavalt mootori pööretele ja ülelaadimisele.
Miks autotootjad seda kohe ei tee? Mootori juhtimise programm on salvestaud chippidele (eprom) ja seda ei saa põhimõtteliselt muuta. Autotootja peab oma autosid tootma väga laiale tarbijaskonnale ja peab arvestama väga paljude erinevate nõudmistega. Nagu näiteks bensiini kvaliteet, heitgaaside nõuded, hoolduse tihedus ja ka finantsilised põhjused nagu kindlustus.


mtm Engine modifications

What is Chiptuning?
More power output, more torque, less fuel consumption – all this and much more – with chip tuning.

Electronics in automotive engineering
Since the 80’s electronics have played an increasing role in automotive engineering. Initially simple functions were monitored and the electronics only rarely took on an active function in the control of the vehicles operations. Nowadays almost every function in a car is controlled or electronically monitored by software or electronically. One of the central functions influenced by electronics is the vehicle’s engine management.

Engine management
The increasing demand for more power output, less fuel consumption, lower emission and better driveability on modern engines has brought along an increased complexity of the hardware and software requirements in engine management. The engine control unit ECU is the central part in engine management, from different input values from a variety of sensors it determines appropriate values suitable for the engine’s current operating status. Engine rotation speed, air mass, intake air- / fuel temperature and of course also the accelerator position are inputted in the calculation. Depending on the engine type (Petrol or Diesel), when chip tuning an engine the relevant operating factors like fuel injection amounts, pressure boost, ignition- and injection time are changed for the specific engine type.

More power output and torque
Most engines are mechanically constructed by the manufacturer to suit a wide power spectrum consequently with controlled alterations of the ECU software, more power output and torque can be realized from the engine without damaging the stability of components or imperilling the suitability of the vehicle for daily use.

Developing a power upgrade
When pre selecting an engine type for modification, to start with the separate criteria of the vehicle are examined. Since, in detail, every vehicle presents slight differences, the particular vehicle data is recorded with every development project. Afterwards a detailed new synchronization of the characteristics and data is completed on the mtm rolling roads. The serial safety mechanisms like the maximum allowed pressure boost, protection of overheating protection, knock control system etc of the engine management system are unchanged subsequently the vehicle handling is tested on the road and when necessary a further fine tuning of the data is carried out. When all the desired standards in power output, torque emission levels are achieved the upgrade get its technical approval and is introduced to the mtm sales programme. For all upgraded vehicles we strongly recommend using SuperPlus 98 octane fuel.

LINK


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
master003
huviline



Registreerunud 14.02.05
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal


postitati 10.03.05 14:35 Tsiteeri


hea ja tark jutt. aitas kõvast asjas selgust saada :D

olen ka ise sellele mõelnud aga siiani on asi jäänud vaid mõtteks;)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
elar
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.07.04
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 2dq + 4dq

postitati 10.03.05 15:32 Tsiteeri


Nende reklaamandmetega on nagu ta on. See ei ole lihtsalt võimalik, et 40% võimsuskasvu juures väheneb kütusekulu märgatavlt. Ja ma ei tahaks uskuda, et autoinsenerid ja ECU'de tarkvara kirjutajad täielikud lambad on ja jätavad 40% võimsusest kasutamata. Erinevate tingimuste oskas seda panna ei saa. Ma saan täiesti aru, et mootoritootjad valmistavad mootoreid mõningase varuga (vabalhingavatel 6-8 % tundub usutavam) aga siiski pole otstarbekas valmistada sellise varuga mootorit arvestades tootmiskulusid. Ja see kütusekulu vähenemine - autoostjale on see üks huvipakkuvamaid numbreid hinnsildi kõrval. Poleks ju optimaalne panna tarkvaraliselt auto bensiini rohkem võtma, kui see peletab ostjaid eemale?

See oli lihtsalt minu nägemus asjast. Ei tasu seda puhta kullana võtta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  14
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 69.9% - SQL: 30.1%]