Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  41
Autor:
Pealkiri: Talverehvide arutelu (Vastuseid: 1018 | Vaatamisi: 188083)
80quattro
klubiliige



Registreerunud 13.05.03
Asukoht: Mõisa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B9 Allroad quattro; Audi Q3; Audi 100 C3

postitati 07.01.06 00:17 Tsiteeri


Ise juba 3000km lamelli peal ja 4X lõuna Eestis käidud igasugu teede peal, 16 205/55R16 Falken 91Q EP-03 lamellrehv ja sul pole kunagi libe


Toomas
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
stylewarz
huviline

Avatar


Registreerunud 10.10.04
Asukoht: tallinn/järvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: 80 Q 16V

postitati 07.01.06 06:09 Tsiteeri


Pean siin varajasel tunnil ka kommentaari panema.

Siin teemas kõlas paljude suust väide, et milleks sul naela vaja on eriti kui sul QUATTRO on sellega peaks ju ilusasti jääl hakkama saama ,no mõelga ka inimesed ,mis vahet seal on kas quattro või pooleveoline kui sa jääpeal siduri lahutad ja pidurit tallad :mad:

Maku vist mainis et naast kuidagi ujuv eks ta jah ole kui sa talvel tahad üle 100 ga sõita(olenevalt margist) ,naastad tulevad suurtel kiirustel rehvist väljapoole(tsentrifugaal jõud on asja nimi ;) ) ja seda peaks igaüks teadma kes naastaga sõidab.Mina ei näe vajadust sellest kiirusest talvel kiiremini sõita ja üldse pole see ka suvel lubatud.

Tahaks ka seda mainida, et tõsine lamellrehv millest ka pisut kasu on maksab kordades rohkem kui odav naastrehv ja on enam vähem samade näitajatega.

Ok teemasse ka sõidan naastaga veel aga kuna sõite kodukandi teedel jääb aina vähemaks kaalun ka lamelli peale üleminekut.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tamm112
huviline



Registreerunud 14.03.04
Asukoht: tln
Kasutaja on eemal

Auto: vis 2345

postitati 07.01.06 08:34 Tsiteeri


ega siin ei ole suurt midagi rääkida, üks plussi mis lamellil on - on vaiksus.

Lumel on nael ja lamell võrdsed!
Jäärajal ei jää lamell aeglustamisel ja kiirendamisel naelale eriti alla.
Kurvides kahjuks lamell kaotab naelale ja tõsiselt, sest külgpidamine on lamellil jääpeal võrdlemisi kehva.

Aga 90% on eestis aastaringne olukord teedel kuiv/märg asfalt, jääd on harva (seal kandis kus ise ringi vuran). seetõttu ma ei pea naelrehvi vajalikuks ja teedele see kah hästi ei mõju (olgem ausad viimane mind tegelikult eriti ei huvita, peasi et turvaline ja vagane sõita oleks).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
janar103
huviline



Registreerunud 19.05.06
Kasutaja on eemal


postitati 15.11.07 12:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tamm112
ega siin ei ole suurt midagi rääkida, üks plussi mis lamellil on - on vaiksus.

Lumel on nael ja lamell võrdsed!
Jäärajal ei jää lamell aeglustamisel ja kiirendamisel naelale eriti alla.
Kurvides kahjuks lamell kaotab naelale ja tõsiselt, sest külgpidamine on lamellil jääpeal võrdlemisi kehva.

Aga 90% on eestis aastaringne olukord teedel kuiv/märg asfalt, jääd on harva (seal kandis kus ise ringi vuran). seetõttu ma ei pea naelrehvi vajalikuks ja teedele see kah hästi ei mõju (olgem ausad viimane mind tegelikult eriti ei huvita, peasi et turvaline ja vagane sõita oleks).



Soojendame vana teemat veidi. Nael undab tõesti nii kõvasti, et minul jäi tänu sellele käigukasti laagri(te) undamine märkamata ehk tundus pidevalt, et naelad unadavad aga sellele lisandus juba ei tea millal ka käigukasti üpris võigas hääl.
Praegu on lamellid all ja olen rahul. Naelu veel ei igatse, kuigi mõned lühikesed järsud tõusud on jäänud võtmata ja olen pidanud sõitma ringiga.
Millal need naelad Eestis ära keelatakse? On kellelgi selle kohta informatsiooni.

Ja loomulikult parimad tervitused kõigile audikatele!;) Ma praegu volksu-usku!:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 15.11.07 12:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: janar103

Millal need naelad Eestis ära keelatakse? On kellelgi selle kohta informatsiooni.


ei ole, aga kust on sinul info, et seda üldse tehakse?
ole mureta, vähemalt 5 aasta jooksul ei keelata naastrehve kindlasti ära. siis kui mõni kamp poliitikuid siiski selle otsuse peaks kunagi miskil imepärakulisel põhjusel vastu võtma, siis kehtestatakse sellele ka mitmeaastane ülemineku aeg.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
janar103
huviline



Registreerunud 19.05.06
Kasutaja on eemal


postitati 15.11.07 12:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tarmo
Tsitaat:
Algselt postitas: janar103

Millal need naelad Eestis ära keelatakse? On kellelgi selle kohta informatsiooni.


ei ole, aga kust on sinul info, et seda üldse tehakse?
ole mureta, vähemalt 5 aasta jooksul ei keelata naastrehve kindlasti ära. siis kui mõni kamp poliitikuid siiski selle otsuse peaks kunagi miskil imepärakulisel põhjusel vastu võtma, siis kehtestatakse sellele ka mitmeaastane ülemineku aeg.


Millalgi uudistest vilksas läbi. Ega midagi kindlet polnud jah. Lihtsalt mõtlemiseks, et kas on mõtet uued naelad või lamellid, et äkki naeltesse tehtud investeerig raisku ei läheks.
No näed nüüd- ise küsin ise vastan. Keelava ära, sikutan naelad välja!:P Võin ma ikka rumal (loe: täitsa loll) olla.

Ehh, loodetavasti ei saa sellest teemast nüüd mõtetut arutelu!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 15.11.07 12:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tarmo
ei ole, aga kust on sinul info, et seda üldse tehakse?

Majandusministeerium ei pea naastrehvide kasutamise keelustamist otstarbekaks, kuid plaanib kehtestada nende kasutamisele teatud piiranguid.

http://www.postimees.ee/170607/esileht/siseuudised/266928.php

seega: ära ei keelata!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
vx_105
Bännitud



Registreerunud 21.03.07
Kasutaja on eemal


postitati 15.11.07 17:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: janar103
No näed nüüd- ise küsin ise vastan. Keelava ära, sikutan naelad välja!:P Võin ma ikka rumal (loe: täitsa loll) olla.


Kui naelad välja kisud, siis muutub rehv kehvemaks kui tavaline lamellrehv. ;) Lamellrehvidel on lamellid igal pool, aga naastrehvil nendes kohtades kus naastud on, need on kõvemad ja sileda(ma)d (vähemalt mu Continental WinterViking2-del on naastude ümber väike ala täiesti sile, aga neid "alasid" on 110 :o), muidu ei seisaks naastud korralikult sees.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
axm
huviline



Registreerunud 06.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: Coupe, A6

postitati 15.11.07 19:13 Tsiteeri


Aastaid juba sõidetud (mitme erineva autoga), pole kordagi alla pannud naelu, on korraliku firma lamellid (Michelin, Good-Year, Cont), ei mingit probleemi sõitmisel lumel ega jääl, ka jäärajal sõidetud võidu.
Muidugi pole kusagilt lugenud mingit statistikat et kuipalju hoiab ära õnnetusi naelkumm, kuid arvan et erinevus on imeväike. Ja inimesed, kes ütlevad et ilma pole võimalik, siis sõitke mõni aeg poolhaagisega talvel ringi, saate näha, et on ka võimalik sõita ilma naelteta.
Aga loomulikult ole see kokkuvõttes see ema tütre teema.;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Audiamus
huviline



Registreerunud 04.01.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 15.11.07 23:16 Tsiteeri


MInule piisas eelmisest talvest lamelliga, kui tagasipöörde teel Lasna kanalisse 30 km h vastu äärekivi libisetud sai--puhas jää oli tol ajahetkel seal kohas: tulemus esipõll ja tiib mõlkis. See talv esimesed naelad elus, eks näis... ei taha seekord sellist ühte ainsat juhust talve jooksul läbi elada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 15.11.07 23:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: axm
Aastaid juba sõidetud (mitme erineva autoga), pole kordagi alla pannud naelu, on korraliku firma lamellid (Michelin, Good-Year, Cont), ei mingit probleemi sõitmisel lumel ega jääl, ka jäärajal sõidetud võidu.
Muidugi pole kusagilt lugenud mingit statistikat et kuipalju hoiab ära õnnetusi naelkumm, kuid arvan et erinevus on imeväike. Ja inimesed, kes ütlevad et ilma pole võimalik, siis sõitke mõni aeg poolhaagisega talvel ringi, saate näha, et on ka võimalik sõita ilma naelteta.
Aga loomulikult ole see kokkuvõttes see ema tütre teema.;)

muidugi on vöimalik ilma naelata söitta, väga edukalt.
oleneb see et mis söidustiili keegi omab. ja kus ta seda rehvi enam kasutab (maanteel-linnas-jäärada jne jne)
mina arvan nii.:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
janar103
huviline



Registreerunud 19.05.06
Kasutaja on eemal


postitati 16.11.07 09:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vx_105
Tsitaat:
Algselt postitas: janar103
No näed nüüd- ise küsin ise vastan. Keelava ära, sikutan naelad välja!:P Võin ma ikka rumal (loe: täitsa loll) olla.


Kui naelad välja kisud, siis muutub rehv kehvemaks kui tavaline lamellrehv. ;) Lamellrehvidel on lamellid igal pool, aga naastrehvil nendes kohtades kus naastud on, need on kõvemad ja sileda(ma)d (vähemalt mu Continental WinterViking2-del on naastude ümber väike ala täiesti sile, aga neid "alasid" on 110 :o), muidu ei seisaks naastud korralikult sees.


Seda nüüd küll jah! Jälle veits targem! ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 16.11.07 13:45 Tsiteeri


Täna hakkas tööl parklas silma kohe ukse juures 2 autot, millel viimastel päevadel nina katki sõidetud. Autodel olid rattad välja keeratud ja kohe hakkasid silma ka praktiliselt uueväärilised lamellrehvid. Peas käis mingi klõps vist nende võimalike seoste osas, jalutasin seejärel kogu parkla läbi ja leidsin veel 3 autot (st kokku 5), millega oli viimastel päevadel sooritatud tagant otsasõit. Kõigil olid all kusjuures lamellrehvid, täiesti sõidetavad, mitte pastlad. Võibolla juhus, võibolla mitte. Aga üldse ei imestaks seletuse üle, et mingi ootamatu libedus üllatas ning just seal oleks naastust kasu olnud.

Pidamisest rääkides: huvitav, miks vanasti naastrehvide märk oli kohustuslik tagaaknale kinnitada, aga lamellimehed mingit märki ei vajanud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
aixx
huviline



Registreerunud 21.03.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 16.11.07 14:29 Tsiteeri


Parkla on sul ikka imeline, siis. Äkki olid paugu tegemise ajal veel suverehvid all ? Minu lamellid peavad küll igast asendist piisavalt, et mitte naastu peale mõelda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Alo19
huviline



Registreerunud 18.09.06
Asukoht: Raplamaa/Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C5 1,9 96kw 04

postitati 16.11.07 15:59 Tsiteeri


Alles lugesin kuskilt ajakirjast, et testiti tutikat naastu ja lamelli, alguses sõideti sisse ja siis katsetati, ja tulemus oli siis sellien, et korraliku ja hea mustriga lamell tegi ära oli parem pidamine igas olukorras aga ainult mäleta ainult mis firmaga oli tegemist. mõlemad refid oli muidygi ühe ja sama firma omad. Aga jh ise olen ka kasutanud koguaeg lamelli ja täitsa hea ja ei ütleks, et nüüd nael sitaks parem oleks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 16.11.07 21:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: aixx
Parkla on sul ikka imeline, siis. Äkki olid paugu tegemise ajal veel suverehvid all ?

Kõik võib olla. Ma ei üritanudki midagi tõestada. Aga iseenesest huvitav fakt.
Sinu õnneks pole lamellkummide "liiga hea pidamise" pärast kunagi tagaaknale kleebitavat hoiatussilti välja mõeldud:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 16.11.07 21:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Alo19
Alles lugesin kuskilt ajakirjast, et testiti tutikat naastu ja lamelli, alguses sõideti sisse ja siis katsetati, ja tulemus oli siis sellien, et korraliku ja hea mustriga lamell tegi ära oli parem pidamine igas olukorras aga ainult mäleta ainult mis firmaga oli tegemist. mõlemad refid oli muidygi ühe ja sama firma omad. Aga jh ise olen ka kasutanud koguaeg lamelli ja täitsa hea ja ei ütleks, et nüüd nael sitaks parem oleks.


lähme jääle?
ma tahan näha oma silmaga seda lamellrehvi, mis teeb naastule ära jääl pidamisel (arvesse ei lähe 6a vanad vallai proti naelad vms)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
q3
huviline

Avatar


Registreerunud 28.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant Quattro 2,5 TDI `04

postitati 16.11.07 23:18 Tsiteeri


Juulis auto ostes olid korralikud GoodYeari lamellid all ,7-8mm mustrit praegugi. Kaks päeva libedamat ja eelistan ikkagi naaste. Eile panin uued GoodYear UG Extremid alla. See siis minu arvamus lamellist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MartinCS
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.06
Asukoht: Jõgeva/Härjanurme/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 BiT 232kW Oettinger + esivanema A6 C6 3,0TDI Q 171kW '07

postitati 17.11.07 04:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: aixx
Parkla on sul ikka imeline, siis. Äkki olid paugu tegemise ajal veel suverehvid all ? Minu lamellid peavad küll igast asendist piisavalt, et mitte naastu peale mõelda.


Ei midagi isiklikku, ise sõidan palju nn. "maapiirkonnas" kaa, aga no ei usu ma, et siledaks hõõrutud ristmikul või vesi+jää (või värske lumi jääl) lamelliga midagi teha on. No ei usu. Mis see iga asend on? Linn? Siis küll.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Alo19
huviline



Registreerunud 18.09.06
Asukoht: Raplamaa/Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C5 1,9 96kw 04

postitati 17.11.07 13:14 Tsiteeri


Auto24 oli selline artikkel. Jääkatsed korraldati kohalikus jäähallis. Autod reastati tagumiste ratastega värvajoonele ja mõõdeti aega, mis kulus keskjoone ületamiseks. Hämmastavalt pakkus kiirendusel kõige vähem pidamist naastrehvidega winterforce. M+s, millel kulus kiirenduskatse läbimiseks kõge rohkem aega. Paremini said kohalt minema kõik lamellrehvid, kiirem oli Bridgestone Blizzak WS60, Graspic DS-2 ja Michelin X-ice ees. Kurvi läbimise testil tuli jääl võtta püsival kiirusel 90 kraadine kurv paremale. Tee keskjoonele paigaltati liiklusmärgistuse koonused ja eesmärgiks oli läbida kurv püsiva kiirusega vastasuunavööndisse kaldumata. Blizzak Ws60 läbis kõik katsed puhtalt koonuseid puutumata, tema kannul Grapsic DS-2 ja Michelin X-ise. Winterforce M+S naastrehvidel oli kõige suuremaid raskusi kurvi läbimiseks. Test näitas, et kaasaegsed jää ja lumesõiduks mõeldud lamellrehvid pakuvad naastudest paremt pidamist nii kiirenusel, kui ka kurvide läbimisel. Testi käigus jääle jäänud kriimustusjäljed näitasid, et kuigi ühel naastrehvil on sõidu ajal teel korraga kontaktis maksimaalselt 6 naastu, siisjää ei suuda naastude tõmbele vastu panna vaid laseb ennast arvestatavat pidamist pakkumata kriipida. Arvestades ka naastrehvidega kaasnevat suuremat mürataset soovitavad testijad kasutada jääl ja lumel kaasaegseid selleks spetsiaalselt mõeldud mustriga lamellrehve.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Mutjuki
huviline



Registreerunud 19.11.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q5

postitati 17.11.07 13:50 Tsiteeri


Ei saanud mitte vaiki olla selle jutu peale! Winterforce M+S on vähemalt minu jaoks täiesti tundmatu talverehv, googeldades sain teada, et firmaks peaks olema kas Firestone või siis mingi Dayton. Sealt leidsin, et antud Winterforce M+S rehvid on siiski mingid universaalsed M+S rehvid, mille tüki hind oli 57-59 $ ehk siis 700 krooni ringis (195/65/15 mõõdul). Võibolla ma ei leidnud neid täpselt õigeid, kuid need mis leidsin ei peagi suutma vastu seista Bridgestone ja Michelin X-ice rehvidele, pigem Sava, Sunny jne omadele.
Kui teemasse öelda, siis olen naelrehviga sõitja ja vabatahtlikult lamelle enda autole alla ei pane.

Tarmo


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Alo19
huviline



Registreerunud 18.09.06
Asukoht: Raplamaa/Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C5 1,9 96kw 04

postitati 17.11.07 14:12 Tsiteeri


Ega ma ei ütlegi, et naast sittt on, aga lihtslt juhtusin lugema seda, juhuse tahatel olen lihtsalt kasutanud kogueag lamelle ja siia maani on teel püsinud :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jyri172
huviline

Avatar


Registreerunud 15.11.06
Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: audi a6 1,8t man c5

postitati 17.11.07 15:21 Tsiteeri


sõidan juba teist talve Gislaved Nord Frost3 ei kurda nende üle. ;)


2005. aastal maanteeameti tellimusel tehtud uuringu kohaselt eelistab kolmveerand Eesti autoomanikke talvel sõites kasutada naastrehve.


paraku eelistab suurem osa inimestest naastrehve;)


audi on auto :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
vedru
huviline



Registreerunud 07.01.07
Asukoht: pealinn
Kasutaja on eemal

Auto: Auditu

postitati 17.11.07 16:18 Tsiteeri


mul pooletoobisel naelad, ideaalne pidamine, quattrol uued lamellid ja olgem ausad, pidamist pole ja pidurdusmaa ikka väga pikk:P

lamell jäägu ikka asfaldi sõiduks ja nael maaoludesse;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
rin
huviline

Avatar


Registreerunud 31.07.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2Q

postitati 02.03.09 00:38 Tsiteeri
Milleks meiseldada teid?



Ilma igasuguse kõhkluseta olen kindel lamellrehvide pooldaja ja seda kõikides aspektides, mis selle teemaga seonduvad.

Siinkohal pisut mõtisklusainet neile, kes pelgaksid naelutamata "linnast välja" sõita.

Link:
Lamell vs naast


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  41
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 28.2% - SQL: 71.8%]