Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  3  4  5  6  7  ..  41
Autor:
Pealkiri: Talverehvide arutelu (Vastuseid: 1018 | Vaatamisi: 187930)
ash
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: typ85 CQ '87

postitati 07.11.05 14:27 Tsiteeri


Ma võin kihla vedada et üks nendest 130-ga mööda uhajatest oled sa ka ise. Ja üleüldse - mis sul teistest. vaata, et sa ise teel püsimisega toime tuled, seega tuleb valida oma ja auto võietele ka vastav sõidukiirus - SEE ONGI OHUTUS!

-- Sina võid ju kihla vedada kasvõi oma naha ja karvade peale, aga nüüd panid ikka väga räigelt puusse. Kui Sa, kodanik audiclubilane midagi ei tea, hoia parem mokk maas. Pole vist väga palju inimesi kes soetavad omale just nimelt eraldi auto selleks, et talvel järve peal jäärada sõita, mitte loomakombel 130-gajäisel maanteel kihutada. Pealegi, mis mul teistest ?? Kõik ei ole nii hoolimatud nagu vb Sina, et savi mis teistega, peaasi et enda nahk päästetud. Vot sellised toredad inimesed siis ongi ka audiclubis?? Väga kahju!
Jah, mis puudutab sõidukiirust, siis selles on Sul küll tuliselt õigus(valida õige kiirus), aga kui isegi Sina kes Sa oled korralik inimene valid kiilasjääl õiglase kiiruse, siis on ka inimesi kes sinu kiirust ei tunnista ja sõidavad sulle ikka otsa! See asi ei ole nii lihtne nagu Sa teoorias üritad väita, vb Sa lihtsalt ei sõida eriti tihti suurtel trassidel kus aina üks andmine käib... eriti reede / pühapäeva õhtuti. Totaalne kaos, seepärast turvalisuse huvides sõidangi naeltega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 07.11.05 14:31 Tsiteeri


Härrased, katsuks teemas püsida äkki!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
turbo
huviline

Avatar


Registreerunud 03.10.03
Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: S6

postitati 07.11.05 14:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Vaadates naelrehvidega asfaldisse freesitud pikirööpaid, on tegelikult suht vastutustundetu puhtastel tänavatel naeltega krõbistada. Kauaks neid värskelt remonditud teesid sedasi jagub?


Siin rootsimaal kl6bistavad naeltega nii et vähe pole, teed ei lagune kuskilt otsast ja ka pikiroopaid pole ma siin kohanud.
Lihtsalt asi on eesti teedemeistrite saamatuses/tahtmatuses/rahapuuduses/materjali vales valikus vms.
Ise pooldan naastrehvi niikaua kui meie teedehooldusfirmad oma töödega tasemele j6uavad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jansu24
huviline



Registreerunud 10.08.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant 2,8 autom ´95

postitati 07.11.05 15:46 Tsiteeri
To: ash



Kui teine kaasliikleja mulle otsa sõidab, ei päästa mind need naelad küll kuskilt otsast! :D
Sulle teadmiseks - kui sa sõidad lumisel teel ja naeltega pidurdad siis oled nagu lehm libedal jääl.
Palju tuleb meie kliimas ette, et igavene pikk tee on kiilakaga kaetud. pigem on meie teed lumised ja porised ja naelad ei lase kummil korralkult tööd teha.
On ikka kaks eri asja - kas jäärada või meie lumised ja porised teed.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
raivo
huviline



Registreerunud 15.11.02
Asukoht: Pealinn
Kasutaja on eemal


postitati 07.11.05 17:03 Tsiteeri


Pealegi, vaadakem praegust "talve". Juba 3 nädalat võib talverehvidega sõita, kuid lund ei kuskil. Õues soe nagu kevadel.
Esimene külma lahmakas käis ära ja kõigil kohe naelrehvid all.
Oletame et talv tuleb alles jaanuaris-veeb-märts max.
Mis see teeb siis, nö 3 kuud lund ja teised 3 kuud lihtsalt krõbistatakse tühja. Ja kui ongi õige talv, siis kuipalju seda kiilakat ikka on?
Ning ma ikka ei saa aru, ega naelrehv ei ole mingi elupäästja. Pange juba siis üldsegi piigid alla ja täristage nendega, mis need tavalised naelrehvid nüüd ikka päästavad!

Õnneks on juba üsna paljud tutvusringkonnas lamellide peale üle läinud. Samuti on teinud ja on tegemas seda mitu suurt ettevõtet :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Lepp77
huviline

Avatar


Registreerunud 19.09.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.6 V6

postitati 07.11.05 17:42 Tsiteeri


Siiani sai sõidetud 1000 krooni jooks kasutatud naeltega, see suvi kiskusin Michelin Ivalo I naelad välja. Rehv undas suvel rohkem kui
selleks talveks soetatud korralikud UG 500-d. Niiet sai enne sittadega hakkama--nüüd saab lihtsalt natuke turvalisemalt hakkama.
Lamellide kogemust pole aga mõistus ei taha kuidagi ilma naelata rehi talve usaldada. Eks kunagi peab ikka ära proovima!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Bradley
huviline



Registreerunud 13.10.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: sigar

postitati 27.11.05 15:12 Tsiteeri
Lamellid versus naelkummid



tere kõigile! seisan hetkel dilemma ees kas loobuda senisest naelkummide kasutamisest ja hakata sõitma lamellidega.

1. mis vahe naelkummidel ja lamellidel peale selle et yhel on naelad. erinevad rehvitehnikud mulle erinevat juttu ajanud. nimelt kas naelkummist saadakse naelkumm siis kui lamellile naelad kylge lastakse vms. st. kas lamellil on segu pehmem kui naelkummi kummist osal? ja mida see m+s tähendab siis veel (kas see tähendabki lamelli või on mõiste laiem)

2. tõenäolioselt on enamus teid mida mina sõidan enamus talve mingi vedela plögaga kaetud asfalt. nimelt kui palju on selliseid teid pidi naelaga sõites veeretakistus ja ka kütusekulu suurem kui lamelliga sõites?

3. kas on mu mõttekäigus iva sees: kuna enamus aega eestis siis kui pole talve on ikkagi vihmane ilm ja teed libedad on mõtteks üldse m+s-ga läbi aasta sõita arvestades turvalisust ja paremat teelpysimist (mis siis et kiiremini kulub) mõtlesin nimelt et ostaks m+s-d ja sõidaks ka suve niikaua kuni ära kulub. jääks sel juhul ära see vahetamise jant 2korda aastas lisaks paremale turvalisusele.

4. ja siis viimaks: kumb parem üldjuhul kas nokian-i või michelini muster. näiteks mingi vana tehnikamaailma test ytles et nokian yle prahi aga nyyd võtsin kätte aasta vanuse autolehe(või midagi sellist, ei mäleta täpselt mis ajakiri see oli) ja seal tuli esimeseks vist yldse pirelli, michelin vist kolmas ja nokia kuskil eelviimaste seas. kas on yldse mõtet neist testidest suurt numbrit teha???

5. ja viimaks selline kyssa: mul on sigar 89a. 2.3 NFmootoriga. tehase poolt ette nähtud 185/70 R14 rehvid aga hetkel all 215/60 R15 ja spidokas näitab peale 20 km läbimist ainult 11km. kas see on normaalne suuremate rehvide tõttu või tuleb viga spidoka trossist või kuskilt mujalt otsida. ja üleyldse palju nii laiade rehvidega sõitmine kytusekulus juurde annab ja kui suure põntsu see veermiklule annab?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Bradley
huviline



Registreerunud 13.10.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: sigar

postitati 27.11.05 15:17 Tsiteeri





Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kirsa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.05.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe Q 20v

postitati 27.11.05 15:49 Tsiteeri


1. Vahe ei ole ainult naeltes. Naelrehv ei ole lamell. On olemas ka lamelle, millele on naelad sisse lastud, aga minu arust ei ole need liha ega kala. Lisaks on lamellrehv ka pehmema seguga, seal ei püsi naelad õieti seeski.
M+S tähendab Mud & Snow ehk ikka üsna karmide olude rehv, mitte mingi vihmarehv.

2. Talverehvid on üleüldse halvema veeremisega kui suverehvid. Nael vast jah veereb veel halvemini, aga ma arvan et seal ei ole suurt vahet, kui sa just piikidega ei sõida.
Lamellil ja lamellil on ka muidugi vahe - viimasel ajal on olemas üsna sportlikke lamelle, mis käituvad asfaldil üsna suverehvi moodi.

3. M+S käitub asfaldil väga ettearvamatult, teiseks M+S ei ole vihmarehv! Mujal maailmas kus talve ja lund õieti pole on olemas aastaringsed universaalrehvid, mis peavadki siis märjaga ja kuivaga enamvähem ja on natuke suurema mustriga kui suvekad. Aga nendega ei tohi jälle meil talvel sõita.

4. Muster on maitseasi, kindlasti on mingi firma muster õnnesutunum kui teise oma, aga paljuski oleneb ka sinu sõidustiilist ja tingimustest.

5. Nii suur vahe rehvisuurusest küll ei tule. Veermikule ei tohiks erilist põntsu küll anda, kütusekulu vahet märkad vast rohkem maanteel ja on mingi liitri kandis ehk.

... Minu 2 senti...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
zaazk
huviline

Avatar


Registreerunud 09.09.04
Asukoht: Tallinn-Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 Avant 2,5 TDI 132kw Quattro 2004

postitati 27.11.05 15:56 Tsiteeri


1. lamell on igal juhul pehmema seguga kui nael.
M+S tähendab seda, et võid sõita nii suvel kui talvel, seda siis kõikide lamellide puhul ja samamoodi võid sõita ka naelrehviga kui sa sealt naelad välja tõmbad, sest suvel naeltega sõita ei tohi.

2.vedela plögaga ja koheva lumega on lamell parem, nael on mõeldud rohkemaks pidamiseks jäitega teel. veeretakistuse ja kütusekulu kohta ei oska öelda, kuid lamell peaks sinu sõidetavatele teeoludele parem olema.

3.suvel on ikka suverehv parema pidavusega kui lamell, kummi segud ikkagi erinevad ja ka rehvi müra on kindlasti suvekaga väiksem. kuid ei oska libedaga sõidu kohta pead anda, pole proovinud lamelli suvel vihmaga.

4.praegu kiidetakse kõvasti Gislaved Nord Frost3 ja Nokian HKPL rehve ja mustreid, minu tutvusringkonnas omadest kogemustest.

5.ma arvan et viga on spidoka trossis või millegis pigem, sest minu teada suuremat mõõtu rehvidega muutub spidoka kiiruse koefitsent mitte km-te läbivus. Omal mul on all 225/45/R17 ja stockis on 205/50/R15 ja sellist erinevust pole küll tähele pannud. kütusekulu paneb umbes 1L juurde ja veermiku osad kuluvad suurema ja laiema rehviga kiiremini.
Ja talveks soovitaks 15" puhul mitte laiemat kui 195/65/R15
kui aga 14" siis see su stock 185/70/R14 väga ok


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Bradley
huviline



Registreerunud 13.10.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: sigar

postitati 27.11.05 16:14 Tsiteeri


PS: suured tänud seni vastanutele. kuna sain tänu teile juba targemaks, siis parandan punkti 3. ära, vahetame seal M+S asemele lamellid.

PS2: kuna sõidukiirus enamjaolt väike(linn) ja odav auto siis uut kummi ei taha osta. plaanin protti (hind kuskil 520-640) siis on äkki soovitusi mida osta(ostsin kunagi pidevalt kasutatud rehve, siis loobusin ja nyyd 4 jooksu kogemus protiga ylimalt meeldiv). master pakub näiteks nokiat. mingi belgia tegija pakkus michelini koopiamustrit


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
martin
huviline



Registreerunud 14.02.05
Asukoht: Järvamaa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: AUDI S4

postitati 27.11.05 19:10 Tsiteeri


proti puhul on see viga,et naelad kaovad rehvi seest kolm korda kiiremini vähemalt ära. seepärast,et naelutatakse neid siinsamas kohapeal igas väiksemas ja suuremas rehvivahetusfirmas mitte tehases nagu loogiline oleks.parandage mind kui eksin või kellelegi varba peale astusin. räägin lihtsalt omast kogemusest, ehk 1.nokia mustriga prott-peale yhte talve kõigil neljal rehvil yle poolte naeltest väljas. 2.marshal naelrehv-peale yhte talve nelja rehvi peale kadunud neli naela. 3.goodyear ultra grip 500-peale yhte talve nelja rehvi peale kadunud kolm naela. aga eks igayks ise teab mille peale raha kulutab-kas igal nädalavahetusel baaris või klubis jookide peale või investeerib turvalistesse ja sõidurõõmu pakkuvatesse rehvidesse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Po18
huviline



Registreerunud 08.05.03
Asukoht: Saku/Rootsi
Kasutaja on eemal

Auto: S4 avant 2.2 tq

postitati 27.11.05 19:13 Tsiteeri


Kui te veel ei tea siis pooled rehvid mis eestisse tuuakse naelutatakse kohapeal.MIna sõidan juba teist tave samade prottidega ja ei kurda peaaegu kõikk naelad on alles.


Parim asi maailmas ja veel loodusesäästlik Segway.
Segways.webs.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tamm112
huviline



Registreerunud 14.03.04
Asukoht: tln
Kasutaja on eemal

Auto: vis 2345

postitati 27.11.05 20:57 Tsiteeri


sain odavalt tutikad michelin alpinid, ennem lamelliusku apsull ei olnud - nüüd võib ainult kiidusõnu öelda.

1. vagane
2. pehme
3. mis kõige tähtsam - peab


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
TT
huviline



Registreerunud 08.06.04
Asukoht: GDN
Kasutaja on eemal


postitati 27.11.05 21:18 Tsiteeri


Kui ma liikleks ainult Tallinna linnas, ei hakkaks ma isegi naastrehvide soetamisele mõtlema.
Kuna aga tuleb vähemalt 2 nädalavahetust iga kuu pealinnast ära käia ja just sellistel teedel, kuhu lumekoristus (libedatõrjest rääkimata) terve talve jooksulgi ei jõua, on minu selle talve valikuks uus Nokian HKPL 2 naastrehv.
PS! Vahest tahaks ikka jäärajale ka minna.
Minu kogemused eelmisest talvest ( just jäärajal ), autoks 300 hp Quattro, rehvideks korralikud lamellid - tulemus sirgel lõigul: kiirendus peaaegu nagu suvel, kurvis: 10 - 15 km/h ja kõik neli libisevad ning mõnu jäärajast 0.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
bob
klubiliige

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B2CQ 20vT, BMW G31

postitati 01.12.05 11:08 Tsiteeri


Kuna 50% sõitudest linnast väljas siis kindasti sõidan naastrehviga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Bradley
huviline



Registreerunud 13.10.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: sigar

postitati 01.12.05 14:46 Tsiteeri
siiski nael



sai siis raske otsus ära tehtud: nael ja prott. kuigi 95% linnas ja lögasel asfaltil sõitu. aga 5 % sõitu läbi kiilakaid õuesid ja x teelõike pidi siis just nendel teelõikudel ei tahaks siiski pauku teha või sussi tühjalt keerutada rääkimata kinni jäämisest. mõned x teelõigud nii kiilakad ja ohtlikud ja veel ei tea kus karup....s kus keegi väljatõmbama ka ei tuleks. undavad kyll nagu vanakuradi parmupill aga keeran raadio kõvemaks:) niipalju veel et kuna sai ostetud vallai HKP2 mustriga prott siis pidamine siiski super ja veelkord super(võrreldes masteriga). ennem kogemus master protiga. eeskirutanu rääkis et protilt tulevad naelad kohe välja. kes tahab et kumm kaua kestaks, sussutab vaikselt ja maksimaalne pidamine suva siis ostku master prott. sellel jäik segu. sõitsin sellega kolm talve kuni maini .välja tuli ainult paar naela välja ja tee või tina ei kulunud ka kuskilt otsast kopikatki. ainult et kui plaan üle kahe talve sõita siis kohe ka õhukummid sisse soovitan osta. läheb pika peale jäigaks ja hakkab velje vahelt vilistama. kolmas talv käisingi kummiposte pidi oma vilinatega. sai õhukummid sisse pandud ja rahu majas. ja kusjuures see tegelane kes mult selle masina koos nende masteritega ostis kiskus naelad välja ja on nyydseks pea 2aastat rahumeeli aastaläbi ringi kärutanud ja mustrit ikkagi nii et tapab.(too tegelane siga rahul ja kavatseb ka selle talve nendega ära sõita)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jaanus100
huviline



Registreerunud 10.11.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: Corolla

postitati 01.12.05 15:08 Tsiteeri


kui nael krõpsub siis süda rahulikult tuksub:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 16.12.05 09:43 Tsiteeri


Olin ka optimistlik lamellide suhtes. Müüsin oma vanad protinaelad maha ja ostsin kasutatud kuid suht korraliku mustrijäägiga lamellid. Dunlop WinterSport SP M3.

Pidamine linnas asfaltil ja majadevahelisel sulalumel ja lõrtsil ülihea. Ülivaikne ja mõnus. Soovitan kõigile linnainimestele. Aga siis tuli päev kui pidi minema linnast välja suvilasse. Jumal tänatud et ühes tükis tagasi jõudsin. Kinnisõidetud lumega teed, sõitsin 30-40 sirgelt 60, jäin ellu. Käisin asja testimas tabasalus ringrajal. Püha müristus, platsil lahtise lume sees ja ringil liffitud lumel. Oh jah... ekstreemolukordades on pidamine täiesti olematu, seisma saad siis kui lõpuks kuskil millegi otsas seisad või lihtsalt hoog inertsist raugeb.

Asi lõppes sellega, et eile said Dunlopi lamellid maha müüdud ja täna lähevad alla väga vähe sõitnud Gislaved Nordfrost 3 naelda. Sorry mehed, aga mul on vaja vahest ikka tallinnast väljas ka käia ning jääteed sõita vb talvel ja tutika lamelli peale (mis võibolla peab natuke paremini) hammas hinna tõttu ei hakka.

Mõneks ajaks on lamelli teema end minu jaoks ammendanud kahjuks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
ando
huviline



Registreerunud 25.10.05
Asukoht: L-Viru
Kasutaja on eemal

Auto: 3 x Touareq; Chevy M1008 6,2d.

postitati 16.12.05 17:50 Tsiteeri


Vallai lamell+naast juba teist talve. Naastud kõik alles ja pidamine suurepärane.:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
wauzzz
huviline

Avatar


Registreerunud 03.07.03
Asukoht: harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B4 2.0 ABK

postitati 16.12.05 19:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rass
Olin ka optimistlik lamellide suhtes. Müüsin oma vanad protinaelad maha ja ostsin kasutatud kuid suht korraliku mustrijäägiga lamellid. Dunlop WinterSport SP M3.

Pidamine linnas asfaltil ja majadevahelisel sulalumel ja lõrtsil ülihea. Ülivaikne ja mõnus. .



Liitun rass´i arvamusega kaks kätt üleval ! Vastostetud masinale olid need alla krutitud (on veel praegu all) , suht korralikku sügava mustiga. Algus oli megahea ... asfaldil vaiksed, esimene lörtsine lumi oli nagu suvel sõita .. nüüd sulaga tõmbas metsavahe teed lausjäässe + vesi ka veel lainetamas peal ... no täitsa mõtetu sõita. Jah "mingi" pidamine on väikse hooga liigeldes. Samas kui nüüd jälle pisikese lumekrõbina maha sadas on asi jälle hea.
Kokkuvõte :) kui ikka palju metsavahesid ja puhast jääd liigelda ... siis peaks ikka (vähemalt nendest) lamellidest loobuma :)

Ps: tööautol on all tutikad nokiani hkpl2 naastud. Samat lõiku sõita oli nagu kruusakal :P Muidugi eks veajõukontroll ja abs aitavad ka oma osa .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
margus84
huviline



Registreerunud 04.02.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 1992 a audi 80 B4 1.9 TDI

postitati 06.01.06 10:19 Tsiteeri


lisaks oma 2 senti ka:

Mina ei sõida ei lamelli, ega naastuga. Paljud võivad mind hulluks nimetada, aga mina sõidan oma suverehvidega milleks on naastrehvid kust naelad on välja kistud.,

Talve hakul mõtlesin kas on mõtet sügava mustriga endised naastrehvid välja vahetada, otsustasin, et ei ole. Kahetsenud oma otsust ei ole.

Kinnitamist leidis tõsiasi, et tee küljes hoiab autot rehv mitte nael, sest liikluses ma teistele jalgu ei jää. Maanteel on kiirus alati 95 ja seal kuhu teepuhastus jõuab kord nädalas, 50-80. Pidamine on alati olemas, kiirust vähendan kui aju käseb. Sõita tuleb ju vastavalt teeoludele

Lisaks sellele tundub naastuta rehv juhitavuselt oluliselt parem kui naastuga, naastu peal hakkab ju rehv suunamuutmisel eriti ujuma.

Tuleb tunnetada teed, sõita sujuvalt ja hoida pikivahet. Sõidan just 90% maanteel, rehvist ei ole kahju, kõrvad ei ole lukus ja teest ei ole ka kahju;)

Aga järgmisel aastal ostan kindlasti lamellid, ei tahaks politseiosakuid eriti osta:D

Selle jutu järgi ei tasu talitada, tegu on informatiivse postitusega, ei tahaks, et mõni vahtraleht siledate rehvidega mulle sisse sõidaks, aga selle eest ei päästa ju naast kah


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tafkinmeez
huviline



Registreerunud 02.09.04
Asukoht: Tallinn/Rapla
Kasutaja on eemal

Auto: oli b4 2,0 aut nüüd bmw 528 e39

postitati 06.01.06 10:41 Tsiteeri


sõidan esimest talve lamellidega( ostes sain autoga kaasa), ees siis michelin maxi ice ja taga hakkapelita2 , mustri sügavus 5-6mm. Sel nädalavahetusel sai otepääl käidud ja hommikul vara oli rapla-türi vaheline suht kiilasjää(öösel sadas mingit vihma ja temp -1..0)Ausalt öelda sõitsin kuni 70km/h sest ei julgenud rohkem lasta, pidamine ikka suht nullilähedane, kurvides kippus otse ja pidurdades läks nagu kelguga. Sama oli ka otepää-kuutsemäe vahel kus täis kiilasjää. Muidu soolatud asfaldil mõnus sõita ei undamist ega midagi. Mõni päev hiljem proovisin raskemat audi 100 suht heade naelkummidega sõita, kiilasjääl ikka palju turvalisem, pidamine hoopis midagi muud!. Järgmine sügis enam ei koonerda ja ostan ka tutikad naelad alla.
Minu kogemused siis lamellidega jääl ikka väga negatiivsed(vähemalt vanade lamellidega)..


statahunt
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
audi980
huviline



Registreerunud 05.01.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2.2 83 a

postitati 06.01.06 12:18 Tsiteeri


No kes räägib et mõni lamell peab veel paremini kui mõni nael!!!Aga sõltub ikka sõidu stiilist ja kus rohkem sõidate!!!
Enadl muidugi lamell all!!


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
madmeix
huviline



Registreerunud 21.06.05
Asukoht: Väike - Maarja
Kasutaja on eemal

Auto: kahjukst pole audit enam, nüüd VW

postitati 06.01.06 23:38 Tsiteeri


lamellid järgi proovitud, eks nad linnas õigustavad ennast aga maal, kus jää ja lume tõrje juhuslikud, ikka naeltele vastu ei saa.

Korra lamell all olnud, hirm oli naha vahel kui pimedas koju sõitsin - tee oli kui klaas ning korralikult libe, ise ei seist eriti püsti.
Praegu naelikud all, tükk maad lõbusam kohe jäätunud teedel sõita.

Endal nordicud all aga järgmisel talvel ilmselt prottid alla, pidid päris head olema!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  ..  3  4  5  6  7  ..  41
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 24.0% - SQL: 76.0%]