Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6  ..  41
Autor:
Pealkiri: Talverehvide arutelu (Vastuseid: 1018 | Vaatamisi: 187920)
art
huviline

Avatar


Registreerunud 29.01.05
Asukoht: Jarvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 1.9TDI oli 80 1.8S,Honda CBR1100XX Bläku.

postitati 05.10.05 18:29 Tsiteeri


9 aastat naela Michelin ivalo ,auto vahetamisega antsin kaasa oleks veel 3a sõitnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Timo
huviline



Registreerunud 25.08.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 05.10.05 19:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: piltnik
kaks eelmist talve Gislaved Nord Frost koos naeltega. Pidamine ülihea. Miinuseks on see, et naelad ei püsi sees.
See paneb imestama, et naelad sees ei püsi. Võibolla siis partiide vahe vmt.,igatahes enda omadel küll justkui kõik naelad alles ja juba vist kolmandat hooaega hakkab minema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 05.10.05 20:03 Tsiteeri


conti wintervikingid ....naelad siis....
ja lamellimehed kes arvavad et saab lamelliga hakkama ka kevadistel külateedel...tavai märtsikuus teeme safari(pealinnameestele üliekstreemtingimused...teelaius alla 6m ja asfaldivaba :P) põlva-värska-vastseliina-haanja-otepää, seda siis magistraalteede vahelistel teedel...kui on öösel külmetanud ja päeval päike väljas, siis ma tahaks näha neid kes oma lamelliga selle ringi alla 12h läbivad.
pooltest mägedest ei saa te üles ja pooltest tulete alla looduse meelevallas.

niikaua kui naelad eestis lubatud, sõidan naelaga!
ja kui seadusega ära keelatakse, siis tuleb auk otsida seaduses et ikka kasutada saaks


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Sermon
huviline



Registreerunud 06.07.03
Asukoht: Järvamaa/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 330xd

postitati 05.10.05 20:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Good Year UG 500 - olen ülirahul.
Ilmselt saab see rehv ka sellel talvel üheks rahva lemmikuks ,see on hea naastrehv!


Nõustun täpselt sama väitega ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 05.10.05 23:04 Tsiteeri


Inimesed saage ükskord aru, et lamell on lume ja asfaldi peal sõitmiseks.... Kui on jää, siis peab ikka nael klõbisema...
Teie, kes te olete koguaeg oma kodukandis, kus pole lund ega jääd, palun ostke lamell, kes aga peab jääd millegipärast nägema, see teab ise mis on parem .... Ja BTW
teid peab uuendama( freesima maha vana kihi ja asemele panema uue ) vähemalt kahe, kolme aasta takka, mitte nagu siin, et kui on tee valmis, siis see peab kestma 10 aastat....
Aktsiisiraha on selleks enam kui piisav, aga kõik ei lähe ju teede korrashoiule. PUNKT;)


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Vanja
huviline



Registreerunud 18.09.03
Asukoht: Narva
Kasutaja on eemal

Auto: hetkel liikurita

postitati 06.10.05 05:30 Tsiteeri


Pooldan ja kasutan telvel ainult naastrehve. Pole kunagi olnud au lamelli proovida kuid olen arvamusel, et ideaalsete ja heade teetingimuste juures sobiks meie kliimasse kindlasti lamell kuid kui võtta arvesse meie teedel varitsevaid ootamatuseid, siis naast päästab ikka mõnikord. Nii juhtuski siis, et peale Audi soetamist ja talve hakul kui kaalusin rehviostu, siis kaalusin erinevaid rehvivariante kuid pidama jäin seoses eelkõige vahendite kasinuse tõttu protitud "MASTER" rehvidel Nordic2 mustriga. Oli raske küll alguses otsust teha, kuna valik oli kas kasutatud tuntud firmamärkide seast või siis protitud kuid kokkuvõttes olen ma väga rahul. Vaatamata minu liikuri pooleveolisusele, pole siiamaani talvel kinni jäänud. Boonusena sellele, naelad juba 3 hooaega. Jäädavalt kadunud on neid ca 10% ja seda vedavalt teljelt. Ainsaks miinuseks pean mürataset, mis alguses tundub laagrite surmana kuid kevadeks harjub ära;).
Samas kindlasti juhid, kes liiklevad talvel linnas oleksid tunduvalt rohkem huvitatud lamellidel vaiksest sõidust. Ega ta on, et juhid on erinevad ja olud on erinevad. Lühidalt siis kokkuvõttes pooldan ja kasutan naasta kuni see on lubatud. Edasi pole enam valikuvõimalust:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
zimmu
huviline



Registreerunud 02.11.04
Asukoht: harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: audi 80 B4

postitati 06.10.05 08:24 Tsiteeri


Lugesin läbi kõik kirjad, et jõuda selgusele mis mark oma autole soetada. Kogemusi on olnud ainult naeltega ja lamellidega mitte.
Ise ei sõida palju tallinnas vaid pigem Tln.-tartu mnt-l. Tahakski pigem teada mis sobiks maanteel sõiduks, arvestades Tln-Tartu maantee olusid. Kuidas käitub lamell kiilasjääl sest talvisel maanteel sellist asja suht tihti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
mms
huviline



Registreerunud 13.10.02
Asukoht: Tallinn/Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: S6 V8T

postitati 06.10.05 09:21 Tsiteeri


Ega ei ole võimalik teha ühest ja üldist järeldust et nael või siis lamell igal juhul parem siin või seal. Ma arvan et kõige olulisem asi on ikkagi see et asi on uus (või noh, nii uus kui võimalik) ja mudel ise õnnestunud. See on tegelikult hämmastav kui hästi hea tootja lamell võib pidada (isegi kui on juba üsna kulunud, aga mitte väga vana), sh. ka kiilasjääl ja jäärajal. Omast kogemusest võin väita, et hea (ja mitte väga vana) lamell on jäärajal kindlalt parem kui kehv (vana) nael.

Sõitsin mõned aastad 99 VW passatiga, paar talve nö kalli lamelliga (Maxi Ice või mis ta oli?) (2. ja 3. talv siis kummile), ja viimased 2 talve Gislaved NF3-ga (siis 1. ja 2. talv kummile). Kokkuvõttes võin väita, et see lamell oli hämmastavalt hea ka 3. talvel. NF3 kokkuvõttes muidugi parem, samas 1. ja 2. talve vahe oli tuntav.

Praegusel "pereautol" :) on miskid Bridgestone lamellid, 2 talve sõitnud. Ei saa küll kurta et oleks maanteeoludes midagi ekstreemset kogenud, ka kiilasjääl. Lumes superlux. Sai ka paar korda jäärajal käidud, polnud ka hullu midagi. Masin ise muidugi ka neliveoline (kuigi jah viskosiduriga), automaatkastiga ja vägagi mittevõimas :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mms
huviline



Registreerunud 13.10.02
Asukoht: Tallinn/Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: S6 V8T

postitati 06.10.05 09:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Muide kodanikud, jätke omale ükskord meelde, et REHVID on autoratta üks osa, KUMMi võid sa snackist osta!

Sa töötad ka kummivahetuses või? ;) Et nagu pohlad pole kui "kumm" öeldakse?
Kui kõiki asju siin foorumis korrektsete tehnikaleksikoni sõnadega hakata nimetama, siis oleks see küll üks paras paras koom jutt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Snooker
huviline

Avatar


Registreerunud 08.05.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B8 facelift

postitati 14.10.05 15:31 Tsiteeri


iga mees pangu endale alla ikka see rehv, millest rahakott üle käib.
Mõnele 10 000.- naastud,
teisele kulunud 600.- kroonine kasutatud põdrast toodud lamell.
Ikkagi saab talvel sõita pea igasuguse rehviga millel korralik muster all (vähemalt kuni 100km/h) kõik ei olene isegi mitte oskustest ja osavusest, mida harjutamise käigus jäärajal saada---> kõik sõltub ainult KOGEMUSTEST reaalses liikluses ja sidemest auto ja juhi vahel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Lauri2
huviline



Registreerunud 03.03.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 80

postitati 25.10.05 09:35 Tsiteeri


Sellest TM-i rehvitestist veel. Muarust (ajakiri kodus kahjuks ja vaadata ei saa) olid lamellid paremad peale lume ka kuival ja märjal asfaldil. ilmselge ka. teine asi, mis meelde jäi oli, et nael üle ~50km/h (või oli 70, aga miski suht pisike kiirus) enam mittemidagi juurde ei anna ka kiilasjää peal (nael ei jõua jää sisse minna), mis tähendab, et maanteekiiruse juures on kiilasjää vastu ilmselt parem pehme lamell. Eelmise autoga (fwd) sõitsin naelaga (põlva linna kõrvaltänavad on talvel tore jäärada) ja oli libe. Neliveoga sõitsin lamelliga, oli ka libe. Neliveo+lamelliga tundsin siiski kindlamalt ennast.
Minu valik läheb ka sellel aastal lamelli peale, sest proovides korraks naela ei taha seda mürinat ja undamist autosse. Peale selle sõidud on suures osas linnas mul nagunii. Paljukirutud JääKoosVeega (tm) korral ilmselgelt pole ilma naelata midagi teha. Sellest ka eelmise aasta ainuke kraavisõitmine, mis tegelikult rohkem kraavivajumine oli = auto seisis teeservas, peale suusatamist vahetasin autonajal riideid ja pükste jalastvõtmiseks toetasin vastu autot. Kraavi ta vajustki. Müstika.
Ilmselt jääraja peal pean jälle teisi appi kutsuma kui on vaja välja lükata, lamell ei taha jää peal hästi haakuda :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
A4TQ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SQ7, 911

postitati 25.10.05 11:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Lauri2
teine asi, mis meelde jäi oli, et nael üle ~50km/h (või oli 70, aga miski suht pisike kiirus) enam mittemidagi juurde ei anna ka kiilasjää peal (nael ei jõua jää sisse minna), mis tähendab, et maanteekiiruse juures on kiilasjää vastu ilmselt parem pehme lamell.


See kes nii väidab ei ole vist kunagi kiilasjääl sõitnud.Jäärajal saab vahest aru kas sõita lamelli või naelaga:o
Vahe on päris tohutu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 25.10.05 15:08 Tsiteeri


lisan siia teemasse ühe mõtte.

Täna umbes kella 11 paiku vahetult enne Rakvere (mingi 3km, Tapa poolt) hakkas auto imelikult käituma . . . võtsin hoo maha ja hea, et võtsin . . . puhas ja kuiv tee oli järsku asendunud kiilasjääga. Kahjuks sama õnnelikult ühel kaaskodanikul ei läinud, kes teelt välja sõitis ja üle katuse käis.

Enda autol all (firma nime peast ei mäleta) on visuaalselt väga head lamellid, kuid jää peal nendest tolku ei miskit . . .

Eelmine talv sõitsin 4veolise ja nordfrost3 naelaga ja kordagi ei tekkinud sellist olukorda nagu täna.
Lisaks veel niipalju, et kastutades nf3, naelte "müra" kui sellist ei olnud üldse, sõidaks nagu lamelliga.


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
andres
huviline



Registreerunud 22.01.03
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb, 1,5 TSI, 110 Kw

postitati 25.10.05 15:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lynx
.....
Lisaks veel niipalju, et kastutades nf3, naelte "müra" kui sellist ei olnud üldse, sõidaks nagu lamelliga.


Gislaved on tõesti siga vaikne, naela testivõtjat Michelinid aga uluvad ikka üsna korralikult :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 25.10.05 15:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Po18
Mina pooldan naelrehvi sest pidamine lamelli ja naelrevi vahel on ikka päris suur.LAmell peab jah lumel päris hästi aga jääl suurt midagi ja ärge hakake vaidlema sest olen ise rehvivahetus firmas töödanud ja tean seda asja täpselt.Meil testivad rehve.

Ma ei vaidleks üldse, aga olen paar aasatat koostöös Mariine inimestega klientidele jäärajasõite korraldanud ja kohaliku jääraja omaniku, võistluste korraldaja ja subaru meeste arvates on korralikud lamellid parema pidamisega.
Tegelikkuses jäi mulle mulje, et kui see rada oli lamelliga nii libedaks lihvitud, et ei suutnud enam püsti ka seista, oleks naelast ikka rohkem kasu.
Samas käisid autod piikidega üle ja siis sai jälle lamelliga vuhistatud.
Võibolla olid siin ka teatud raja säästmise tagamõtted.
Linnas ja enamus teedest oleks korralik lamell siiski targem otsus kui nael.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Lauri756
huviline

Avatar


Registreerunud 03.09.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 05.11.05 15:25 Tsiteeri


mina pooldan lamelli, tööautol lamellid all (hankook), oma masinale lähevad ka lamellid alla. Tunduvalt vaiksemad on lamellid ja pidamine on ka ok, eriti lumistel teedel


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ash
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: typ85 CQ '87

postitati 05.11.05 15:53 Tsiteeri


Minu arvates see müra on nüüd kõige väiksem asi mille pärast paanitseda, eelkõige tähtis on ohutus! Mul on tööautol all naelad UG500, väga head kummid, loomulikult uluvad aga enda tagumiku alune on vähemalt kindlalt teel. Isiklikule autole panen allla NF3 ja ei mõtlegi lamellile. Eelmisel tööautol olid mul lamellid ja ma pidin eelmine talv ennast seaks vihastama kui mööda eestit ringi sõitsin.. nii kui oli kiilasjää pidin mina nagu pensokas 40 km/h sõitma. Pidamist lihtsalt polnud. Anyway, ma ei näe probleemi selles et talverehvidega on liiga suur müra. Mis sellest, aga teepeal ju seisab ? Kes tahab vaikset jooksu võib ju suvekummidega ka sõita aga eks sellega kirjutab alla nii enda kui teiste surmaotsustele.
Ahjaa.. ma ei taha mitte lamelli maha teha, aga väljaspool linnaliiklust on nael kindlasti parem (linnas jah olulist vahet pole ja polekski otstarbekas naelu kulutada mööda soolamärga asfaltit). See jutt, et lamell jääpeal paremini peab kui nael, on loll jutt, juhul kui pole just väga s*tad naelad.. muidu paneks ju kõik subarumehed alla kallid lamellid ja vikaks piigidki minema.... sest lõppudelõpuks on ka piigid ju naelrehvid. :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
eroz
huviline



Registreerunud 02.01.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 05.11.05 16:35 Tsiteeri


naelad...ikka naelad. miks? teadagi miks


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
jansu24
huviline



Registreerunud 10.08.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant 2,8 autom ´95

postitati 06.11.05 09:03 Tsiteeri


mida te virisete, et ilma naelteta ei saa maal sõita.
Huvitav, kuidas vanasti sõideti? Siis olid mõnel autol lausa slikid all, aga ära sõideti. INIMESED - VALIGE ÕIGE SÕIDUKIIRUS!!! Te ei pea sõitma kiilasjääl 100km/h. Ja tõesti, sellisel kiirusel ei ole vahet kas sul on naelad all või mitte, sest kiirus on nii suur, et nael ei suuda oma ette nähtud tööd teha. Pigem, mis siin inimesi/autosid päästab on ABS, millega saab pidurdades takistusest mõõda põigata. Kuid siingi on teada, et peab olema vastv kiirus.
Niisiis... kõige parem ja ohutum on valida vastavalt teeoludele ka kiirus. See et sa jõuad koju 5 min hiljem, on vast parem variant, kui kraavis lõpetada.
Mina olen kahe käega poolt naelte keelustamisele, sest see aitab korralikult kaasa teede aukude tekkimise vähenemisele.
Siinkohal ka naelte vendadele väike soovitus - hakake harjutama väiksema kiirusega liiklemist, sest kindel see on, et naelad varsti keelustatakse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Audiamus
huviline



Registreerunud 04.01.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 07.11.05 09:45 Tsiteeri


ABS ei päästa kedagi kiilasjääl:)

Mina isiklikult proovin suvekummidega läbi ajada... vaatan kas saan hakkama:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 07.11.05 10:05 Tsiteeri


Massiline suhtumine, et "mida te virisete, vanasti saadi ka hakkama" on haledalt lo..akas.
1. Praegu ei ole vanasti, miks me peaksima saama praegu samamoodi hakkama kui 20/30/40 aastat tagasi? Ehk siis peaksime hakkama sõitma moskvitšide ja saporoožetsitega? Vanasti ju ka saadi hakkama?
2. Mujal maailmas on kombeks teid natukenegi korras hoida. Kui ka eesti oludes jõutaks sinnamaani, et mingigi teehooldus korraldataks siis võiks hakata rääkima naelrehvide kasutamise lõpetamisest.
3. See, et keegi ei virise ja kõik on kõigega rahul, ongi viinud selleni, et meie kõigi raha topitakse miljonite viisi vasakule ja rikastuvad ainult üksikud täisõginud "keskklassi" idioodid.

Teemasse puutub see niipalju, et kuni meie teed on sellised nagu nad on, ei ole mõtet rääkida teede hoidmisest vaid ennekõike ikka ohutumast liiklemisest. Seega- igal juhul on naelrehv ohutum ja kõige parem valik on naelaga lamellrehv.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ash
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: typ85 CQ '87

postitati 07.11.05 10:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jansu24
mida te virisete, et ilma naelteta ei saa maal sõita.
Huvitav, kuidas vanasti sõideti? Siis olid mõnel autol lausa slikid all, aga ära sõideti. INIMESED - VALIGE ÕIGE SÕIDUKIIRUS!!! Te ei pea sõitma kiilasjääl 100km/h. Ja tõesti, sellisel kiirusel ei ole vahet kas sul on naelad all või mitte, sest kiirus on nii suur, et nael ei suuda oma ette nähtud tööd teha. Pigem, mis siin inimesi/autosid päästab on ABS, millega saab pidurdades takistusest mõõda põigata. Kuid siingi on teada, et peab olema vastv kiirus.
Niisiis... kõige parem ja ohutum on valida vastavalt teeoludele ka kiirus. See et sa jõuad koju 5 min hiljem, on vast parem variant, kui kraavis lõpetada.
Mina olen kahe käega poolt naelte keelustamisele, sest see aitab korralikult kaasa teede aukude tekkimise vähenemisele.
Siinkohal ka naelte vendadele väike soovitus - hakake harjutama väiksema kiirusega liiklemist, sest kindel see on, et naelad varsti keelustatakse.


Just täpselt nagu siin juba öeldi, praegu ei ole vanasti. Saage ometi aru et VANASTI ei olnud ka mingeid idioote kes sinust talvisel teel 130-ga mööda uhasid. Ja siis kui näevad et keegi tuleb vastu ja pidur põhja tallab ja sina oma lamellidega tüübile tagant selga põrutad oled sina süüdi sest ei hoia pikkivahet. See on nagu mingi vanainimese jutt et vanasti saadi ja olidi, siis olid inimesed ka fakti ees ja ei teatudki misasi see talvekumm on. Vaevalt et lume ja tuisuga sigullikari tallina poolt tartusse 100-ga kihutas. Siis polnud ka autosid palju liiklemas.. ärme võrdleme siiski tänapäeva 15 aasta taguse ajaga. Ohutuse huvides on maanteel nael parim ja see o fakt. Samuti teame me kõik et Eesti Vabariigis on kombeks soolaautodel kiilasjääd hävitada peale tõsisemat laksu kus autod on kahelpool teed kraavis. Muideks, kui siin midagi naelte keelustamisest rääkida, siis fak the rules! Aktsiisi jms võetakse mehe moodi aga oleks siis teeolud ka vastavad... ühesõnaga, kuidas küla koerale nii koer külale. Mis mõttega ma peaks hoidma seda teed selle nimel, et ennast ja teisi surnuks / vigaseks sõita, sest riik ei suuda maanteid korras hoida? OHUTUS eelkõige ja siinkohal on punkt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
JohnDoe2200T
huviline



Registreerunud 14.05.04
Asukoht: Rapla MK, Alu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 AVANT 2210 ccm3 Turbo Q

postitati 07.11.05 10:30 Tsiteeri


Oh kui raha üle oleks paneksin ka piigid alla, ei kotiks mind see et teed rohkem lõhuks kuna ma maksan nikuinii makse ja sittagi, teid, korda ei tehta...
ma võiks pikalt viriseda kuid pole mõtet nael koos lamelliga ülihea.... näiteks lamell küll haakub kuid kui on vaja seisma jääda siis nael vähemalt pühendab natukenegi ennast jää sisse tungimisele.
vähemalt niikaua kui hommikuti kl 7.00 on viljandi maanteel tee talvisel ajal sitt siis niikaua ma kasutan ma kindlasti naelrehve! :)


Peaasi, et kere massile oleks vastav mootor... 4 vedu teeb asja ilusaks ning mugavaks... 200% AUDI
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
galen
huviline

Avatar


Registreerunud 01.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: B4 2.6 V6, Škoda kahene aiatraktor

postitati 07.11.05 11:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ferdinand
Massiline suhtumine, et "mida te virisete, vanasti saadi ka hakkama" on haledalt lo..akas.


Sama ütleks ka suhtumise kohta, et "mul on testi võitnud naelad all, nüüd ma olen kunn ja võin siin vabalt 150ga lennata, pidamine on parem kui suvel!"

Võiks meeles pidada, et sõidukiirus jms valitakse vastavalt oludele ja pidamine hakkab peast, mitte rehvidest.
Saab sõita naelaga.
Saab sõita lamelliga.
isegi suverehviga saab talvel sõita.
Kõik on kinni *juhist* mitte rehvidest. Aga millegipärast kiputakse meil seda fakti mitte teadma...

Mitte, et sa vastupidist oleksid väitnud.
Aga olukord teedel on ikka ülimasendav.

Selle kohta, parafraseerides yhte bash.org kildu, ütleks: "aga seadustame talvel suverehvid.. ja laseme probleemil end ise lahendada"

--
Galen, veendunud lamelli pooldaja (jah, ma olen nedel kaussis kiilakatel maateedel lamellidega sõitnud, oli ektreemne kyll - siiani elus ja alati kohale jõudnud.), aga kaalun sel aastal naastrehve, kuna naine sai load....


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jansu24
huviline



Registreerunud 10.08.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant 2,8 autom ´95

postitati 07.11.05 12:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ash
Tsitaat:
Algselt postitas: jansu24
mida te virisete, et ilma naelteta ei saa maal sõita.
Huvitav, kuidas vanasti sõideti? Siis olid mõnel autol lausa slikid all, aga ära sõideti. INIMESED - VALIGE ÕIGE SÕIDUKIIRUS!!! Te ei pea sõitma kiilasjääl 100km/h. Ja tõesti, sellisel kiirusel ei ole vahet kas sul on naelad all või mitte, sest kiirus on nii suur, et nael ei suuda oma ette nähtud tööd teha. Pigem, mis siin inimesi/autosid päästab on ABS, millega saab pidurdades takistusest mõõda põigata. Kuid siingi on teada, et peab olema vastv kiirus.
Niisiis... kõige parem ja ohutum on valida vastavalt teeoludele ka kiirus. See et sa jõuad koju 5 min hiljem, on vast parem variant, kui kraavis lõpetada.
Mina olen kahe käega poolt naelte keelustamisele, sest see aitab korralikult kaasa teede aukude tekkimise vähenemisele.
Siinkohal ka naelte vendadele väike soovitus - hakake harjutama väiksema kiirusega liiklemist, sest kindel see on, et naelad varsti keelustatakse.


Just täpselt nagu siin juba öeldi, praegu ei ole vanasti. Saage ometi aru et VANASTI ei olnud ka mingeid idioote kes sinust talvisel teel 130-ga mööda uhasid. Ja siis kui näevad et keegi tuleb vastu ja pidur põhja tallab ja sina oma lamellidega tüübile tagant selga põrutad oled sina süüdi sest ei hoia pikkivahet. See on nagu mingi vanainimese jutt et vanasti saadi ja olidi, siis olid inimesed ka fakti ees ja ei teatudki misasi see talvekumm on. Vaevalt et lume ja tuisuga sigullikari tallina poolt tartusse 100-ga kihutas. Siis polnud ka autosid palju liiklemas.. ärme võrdleme siiski tänapäeva 15 aasta taguse ajaga. Ohutuse huvides on maanteel nael parim ja see o fakt. Samuti teame me kõik et Eesti Vabariigis on kombeks soolaautodel kiilasjääd hävitada peale tõsisemat laksu kus autod on kahelpool teed kraavis. Muideks, kui siin midagi naelte keelustamisest rääkida, siis fak the rules! Aktsiisi jms võetakse mehe moodi aga oleks siis teeolud ka vastavad... ühesõnaga, kuidas küla koerale nii koer külale. Mis mõttega ma peaks hoidma seda teed selle nimel, et ennast ja teisi surnuks / vigaseks sõita, sest riik ei suuda maanteid korras hoida? OHUTUS eelkõige ja siinkohal on punkt.


Ma võin kihla vedada et üks nendest 130-ga mööda uhajatest oled sa ka ise. Ja üleüldse - mis sul teistest. vaata, et sa ise teel püsimisega toime tuled, seega tuleb valida oma ja auto võietele ka vastav sõidukiirus - SEE ONGI OHUTUS!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6  ..  41
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 36.0% - SQL: 64.0%]