Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Audi Coupe.Nõuanded,abi (Vastuseid: 13 | Vaatamisi: 1827)
J.-T.
huviline



Registreerunud 25.03.11
Kasutaja on eemal


postitati 26.03.11 14:39 Tsiteeri
Audi Coupe.Nõuanded,abi



Tere Audipere,

olen nüüdseks lugenud mitmeid teemasid Coupe'de kohta nii foorumis, kui ka mujal aga sellegipoolest on mul paar küsimust, kas minu lolluse ja/või tähelepanematuse pärast.
Seepärast vabandan küsimuste korduma kippumiste pärast ja loodan, et on äkki kellelegi tulevikus sellest teemast abi!

On plaan osta endale eelnimetatud auto suvel/suve hakul. Olgu mainitud, et tegemist oleks minu esimese autoga ja mutrivõtme käeshoidmist tuleb natuke veel harjutada! Ehk pehmelt öeldes ei jaga ma midagi aga olen kiire õppija.
Silma on hakanud 2.3L mudel. Ei sülita ka 2.0L variandi peale, kuna võrdlusmoment "vinge" ja "mittevinge" vahel puudub.
Lugesin hoolikalt läbi ka Autolehe testi Audi Coupe kohta,(leida siit: http://www.autoleht.ee/testid/kasutatud?id=2038) kus kiideti ning ka laideti. Suureks miinuseks märgiti asjaolu, et paljud autod käest ära lastud ning head masinat on raske leida. Teisisõnu masinat, mida nö. lihtsalt värskendada rihmade, pukside jne. vahetusega peab otsima tikutulega. Samuti kirjutati seal heade autode hindadest, kuid artikkel mitu head aastat vana ning neid hindu seal raske samastada tänastega. Seepärast küsin mis oleks piisav ostusumma, kus teha paar "pikka paid ja õlitust" ning saaks hakata sõitma?

Kas mul on õige mulje jäänud, et tegemist on rullnoka autoga, kus väänatakse autost viimane välja ja enne "kohvit" ruttu auto24.ee'sse müüma?(Vabandan üldistuse pärast!)

Uurisin ka teemat liikmete autode rubriigi alt, kus 2,5a. jooksul vahetati varuosasid 100 000 krooni eest ja kuluks veelgi. Tuleb neid "kohvisid" siis tõesti palju ette? Tegemist oli küll 2.8L Quattro variandiga, kuid hirmutab tiba ära küll.
Kui autot ostma juba sõidan, siis tuttavasse töökotta ning koos mõne nupukama meistrimehega, kuid hea oleks ka ise midagi teada ja väheke kindlustunnet endale lisada.
Olen ma selle autoostuga üldse õigel teel? Ega mu nõudmised pole kõrged vana auto jaoks?
Audi 100 jääb tiba suureks ja eriline kaubaauto ma ka ei ole. Otsin kindlasti esiveolist ja manuaalkastiga. Tean ka seda, et uued autod on salongis, kuid kas ka vanast autost head elulooma ning esimest autot saab? Nagu ka enne öeldud, siis kavatsen jätta mõnituhat krooni vajadusel rihmade, pukside ja rooliotsade vahetuseks, et ta mind päris hätta ei jätaks. Iluravi jäägu tahaplaanile. seda ehk oskan ise teha.

Loodan, et Te saite minu pikast tekstist ning hüplevatest alateemavahetusest aru ning oskate konstruktiivselt ning sõbramehelikult mulle nõu anda. Lootes teie abile!
Joonas


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lkallas
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.08
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe 2.6 V6 110kw 1995

postitati 26.03.11 15:07 Tsiteeri


Coupe on ilus masin kuid pirtsakam kui audi 80 B4 sedaan. Seda tean omast kogemusest.
2.3 mootorit ei soovita kuna selle üks nõrk koht on pritsepea, mis nii vanadel autodel hakkab vaikselt ära surema.

Oman ka hetkel 1995 aasta 2.6 Couped ja olen enam-vähem rahul. Esimese aastaga läks autosse ca. 50 000 eeki. Mis ja kuidas on minu auto teemas ilusti kirjas. Aga ma olen autode puhul päris pedant ja püüdlen kvaliteedi poole igal sammul.

Kulujuppide saadavus ja hind on väga hea. Spetsiifilisemad jupid nagu igasugu tihendid, stanged ja liistud on hirmutavalt kallid. Samuti mõni jupp on tootmisest maas mida enam pea kuskilt saada ei ole. Näiteks võin tuua kõrvalistuja uksepolstri kummitihendi, mis riivab silma iga kord kui ust avad. Kasutatud kerejuppide saadavus on ka võrdlemisi väike. Ise otsisin näiteks (väga)korralikku esitiiba pea 6 kuud.

Samuti on plastikut Coupe salongis rohkem kui sedaanis. Ruumi on sõitjatele sama palju kui sedaanis. Kaubaruumi on jällegi ROHKEM sest taguistmed on kokkuklapitavad ja pagasikate eemaldatav. Olen vedanud stangesid jms pudi-padi mida sedaani kuidagi ära ei suru.

Esimeseks autoks võtaks ma 2.0 85kw mootoriga masina. Odav ja lihtne remontida. Kütusekulu on korras mootoriga linnas u. 9-10 kanti 100'le. Mina oma 2.6 V6'ga olen ökotades saanud 9.4 linnas (enne seda käisin säästliku sõidu koolitusel).

Ja kui sa just quattrot taga ei aja siis ma soovitan sulle soojalt seda masinat: http://www.auto24.ee/used/817287
Küllap saad pisut veel alla tingida ja väga hea masin käes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 26.03.11 15:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: J.-T.
siis kavatsen jätta mõnituhat krooni vajadusel rihmade, pukside ja rooliotsade vahetuseks, et ta mind päris hätta ei jätaks.


Palju autoostu eelarve kokku on ?


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
J.-T.
huviline



Registreerunud 25.03.11
Kasutaja on eemal


postitati 26.03.11 15:35 Tsiteeri


Ma tänan hea vastuse eest, ikallas! Sedaan mulle kohe mitte ei meeldi. Kui ostuhetkel leida 2.0L ning 85kW variant Coupe'st, oleks see õigustatud ost?
Sinu teemat lugedes jäi tõesti sinu pedantlikkus silma: Kas sinna 50k juurde käisid kõik need veljed, helisüsteemid ning iluravi? Viisakas auto on sul tõesti!
Milles see pirtsakus väljendub? Milliste juppide erinevus Coupe, 80'st õrnema teeb?
Loodan 25 000kr hakkama saada(räägin käibelt kadunud valuutas, uut arvutada veel ei mõista). Samas ma ei välista kindlasti mõnda muud autot, kui selle eelarvega antud auto puhul midagi ei tee. Vaatasin ja kolasin veits müügiportaalides ringi ning hinnad 2.0 ja 2.3 mootoritega masinate juures väga kõrgemad polegi. Autode hinnad ikka aastatega kukkunud. Mõni aasta tagasi vaatasin neid "ülemise otsa" Coupe'sid sinna 30-35k kanti, näitajad samad.
Olen ma oma rahakotiga õiges kohas? Edasise aja jooksul saab teha ka muid töid aga algul vahetada see hädavajalik ära, et masin oleks liikumisvõimeline.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lkallas
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.08
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe 2.6 V6 110kw 1995

postitati 26.03.11 15:47 Tsiteeri


Sellesse 50'sse mahtus vaid helisüsteem tehnilise poole kõrvalt. Ilutööd tuleva alles see suvi.

2.0 85kw on hea valik esimese auto puhul ja õigustab ennast! Pirtsakus seisneb minu jaoks selles, et osasid juppe pole saada nii hästi ja odavalt. Ma räägin ilu-juppidest. Minu masin oli keskmisest halvemas korras (minu silmis) oma väljalaskeaasta kohta.

Aga minu soovitus jääb endiselt samaks: vaata seda autot mis ma linkisin. Mina ostaksin just selle masina kui 2.0 couped otsiks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
J.-T.
huviline



Registreerunud 25.03.11
Kasutaja on eemal


postitati 26.03.11 16:07 Tsiteeri


Kuid mida arvata nendest odavamatest isenditest? Toon ühe siia näiteks: http://auto.motors24.ee/vehicles/323734-Audi-Coupe-1992.aspx?pg=0&sort=price.DESC
tähendab see odavam hind "rappest" lahti saamist?
Kirjelduses räägib inimene palju igasugustest vahetustest, loomulikult kuupäeva ning kilometraa˛i on raske välja lugeda sõnadest "asja vahetatud..", "just pandud uued..". Ilmselt mingisugune edaspidine investeering tuleb sinna teha.
Kui võrrelda sinu antud linki ning siin postituses toodud autot, siis vahe seisneb peamiselt ju aastaarvus, mugavusvarustuses ning läbisõidus(muide, kui panid tähele, siis selle uuema auto läbisõit algas numbritega 32.Armatuuripildil on seda näha.Miskipärast kahtlen, et kolmele ja kahele lisanduvad vaid kolm kohta).

Selge, aitab minu mölast siin. Ma sain adekvaatse suuna, kust edasi mõelda ning mõtlemisainet lähikuudeks. Kindlasti vahetub see turg veel mitu korda, kui minul ostuks läheb. Tahtsin lihtsalt maad kuulata, et julgema sammuga kuskile rahakott käes lobisema minna.
Veelkord tänan!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
zack
huviline

Avatar


Registreerunud 30.11.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 '87 2.3 quattro, Audi A7 3.0TFSI '11

postitati 26.03.11 18:10 Tsiteeri


Ka minu poolt +1 lkallase poolt lingitud coupele.
Kuna aasta arv siiski päris hea ning S6 rool, kliima ja kompuuter, mis coupede puhul haruldased.
Ja soovitaks ka samuti 2.0 mootorit, eriti kui veel esimese autoga tegu.
Kilometraa˛i pole minu meelest üldse mõtet vaadata, neid kõiki on nagunii 99% tõenäosusega keritud ja isegi kui algab 32...ja kui see reaalne on, siis oleks väga hea.

Muidu aga edu coupe jahil, tegelikult hea ja pilkupüüdev masin. :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
djquattro
huviline

Avatar


Registreerunud 11.11.03
Asukoht: Keila
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B4 93a 1.8T 140KW FWD, C6 Avant 3.0TDI 200kw 2007, C6 Avant S-line 3.0TDI 200kw 2010, Lancia Voyager 2013 2.8

postitati 26.03.11 19:58 Tsiteeri


Mina soovitan ka 2.0. Mitte sellepärast et minu auto müügikuulutus on näiteks toodud, aga suht lollikindel moto ja hea minekuga :) edu!!


Diislis peitub jõud!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 27.03.11 08:05 Tsiteeri


Ma valiks siiski vähemalt 2.3 10V. 2.0 (oleks siis vähemalt 16V-gi saada...) on selles autos kuidagi liiga lammas hundinahas. Pole need KE-Jetronicu pritsepead ka nii tuumafüüsika midagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kiku
huviline

Avatar


Registreerunud 02.06.10
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: S2, 90q 20vt

postitati 30.03.11 21:44 Tsiteeri


Korralik 2.3 10v teeb päris vingetele masinatele tuule alla. Võimsamatest rääkimata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Rallymees
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 300 hobust :)

postitati 31.03.11 14:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Ma valiks siiski vähemalt 2.3 10V. 2.0 (oleks siis vähemalt 16V-gi saada...) on selles autos kuidagi liiga lammas hundinahas. Pole need KE-Jetronicu pritsepead ka nii tuumafüüsika midagi.


Ma otsisin kuuaega 2.3 20V 125kw mootoriga Quattrot kuid lõpuks loobusin kuna tundub, et liiga haruldane juba siin eestimaal.
Nii palju kui mina erinevate audi spetsialistidega konsulteerisin siis keegi ei soovitanud pritsepeaga mootoreid.
V6-tel kipuvad mootorid õlist tikuma kui pole kap remonti tehtud.
Üldse soovitati ennem coupega sõitu teha kui ostma hakkad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Kiku
huviline

Avatar


Registreerunud 02.06.10
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: S2, 90q 20vt

postitati 31.03.11 15:01 Tsiteeri


No pritsepeaga on see, et kui auto pole seisnud siis ta toimib. Ja kui midagi pekkis on või puterdab siis suure
tõenäosuega on see vaja paika reguleerida. Mõned oskavad seda tänaseni päris hästi. 2.0 on kupeel säästik jne.
aga ega ta seda kere väga ei liiguta võrreldes 2.8 v6 või 20v. Kuna kupee kere kaalub ikkagi peaaegu poolteist
tonni. Paljudel kasutajatel ac's on 2.3 10klapilised ja pole kuulnud, et nad jõudluse pärast kurdaks või midagi, kui
on korralik mootor ei ole seal hullu midagi ja kui proovisõitu teed, saad seda käitumise järgi enamjaolt kindlaks teha!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 31.03.11 18:01 Tsiteeri


Kõrvu on jäänud, et ka tagaluuki tuleb kontorllida. Pidavat teine tihti kolisema ja lekkima.
Kindlalt midagi ei väida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kiku
huviline

Avatar


Registreerunud 02.06.10
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: S2, 90q 20vt

postitati 31.03.11 18:33 Tsiteeri


Tagaluuk nagiseb nendel enamustel, foorumis sellest juttu ka kuidas eemaldada ja lekib ta tulede juurest, kui tuled
on paigaldatud ilma spetsiaalse tule kitiga ehk nad on millalgi lahti võetud ja valesti on tagasi pandud. Kui tihend
silmnähtavalt omadega täiesti õhtal pole on tihendiga korras.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 42.5% - SQL: 57.5%]