Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Porimatid - tekstiil vs. kummimatid (kumb kasulikum talvistes tingimustes) (Vastuseid: 41 | Vaatamisi: 10253)
jass
huviline



Registreerunud 24.02.05
Asukoht: Tallinn-Tartu-Elva
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B6 1,8TQ & A6 2,8 & BMW 525

postitati 24.09.06 20:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Audimees2006
huvitav kas ultra2005 tegeleb ainult auto putitamisega või mis.Muudkui kirjutab et tegi seda või ostaks seda jne.Tekib tunne et on tegemist poissmehega kes ei tahagi muud kui autot p..sse need naised veedan parem autoga aega.


Ultra2005 teemasid lugedes tuli varem naer peale, nüüd hakkab juba nutt tulema, sest rumalad teemad ei saa sel mehel kuidagi otsa, ikka ülepäeviti tuleb mõni juurde.

Kord on tal kahtlus, et mõne kuu pärast on naelrehvid keelatud http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=30205 ja loomulikult peab ta seda teistegagi jagama.

Kord kukub tal Selveri parklas aknaklaas eest ära http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=30105,
kord jookseb Kosmose ees jahutusvedelik välja http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=30970,
siis on klaasid udused ja kuskilt ei leia lappi, millega ära pühkida http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=31103.
Praeguses teemas ei oska jälle otsustada, mida auto põrandale panna.
Ja see on vaid väike valik lühikese aja jooksul tema tehtud teemadest. Ohkama paneb. On ikka hüperaktiivseid kõlupäid olemas. :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
janar
huviline

Avatar


Registreerunud 16.11.03
Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant

postitati 24.09.06 21:03 Tsiteeri


ärge mingem teemast kõrvale. See mattide asi on täpselt maitse asi nagu mõnele ema ja mõnele tütar. Muidugi on võimalusi veel...näiteks kilesusse kanda autos...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
monte
huviline



Registreerunud 16.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant 1995 V6 - 2,6 (105kw)

postitati 25.09.06 16:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: janar
ärge mingem teemast kõrvale. See mattide asi on täpselt maitse asi nagu mõnele ema ja mõnele tütar. Muidugi on võimalusi veel...näiteks kilesusse kanda autos...


Vahetusjalatsid lahendavad probleemi, isiklikult soovitan kalosse või mõnda muud paar numbrit suuremat ja ilma paelteta jalanõud, mis lihtsalt jalga ja sealt ära käib.

Lähed hommkikul välja, istud autosse. NB! istuda tuleb nii et jalad jäävad välja. Võtad ukse küljesahtlist kontrollitud veekindla kilekoti. NB! Auklik kott ei sobi! Tõstad jalad kalossidest välja ja astud autosse. Võtad kindalaekast selleks tarbeks juba seal ootavad toasussid ja asetad need soenduse õhuava ette, käivitad auto ja keerad soenduse peale.

Kuni mootor soeneb, klopsid suurema lume vastu astmelauda ära ja tõstad kalossid kotti. Kus imavuse tõstmiseks matkameeste kombel teatud tiivulised olevused.

Võtad mõnusalt soojaks läinud jalanõud ja paned jalga. Kogu protseduuri korrata vastupidises järjekorras sõidu lõppedes ja vajadusel mitu korda päevas. Ei mingit probleemi.

Salongis on kerge juustukas, aga sellega harjub ära - peaasi et matid märjaks või sitaseks ei lähe.

:cool:


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
monte
huviline



Registreerunud 16.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant 1995 V6 - 2,6 (105kw)

postitati 25.09.06 16:54 Tsiteeri


kõvemad tuunijad võivad teha sussidele elektrilise eelsoendi mis võtab voolu sigaretisüütajast :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 04.10.06 13:20 Tsiteeri


Lisaks veel niipalju, et A4 esimesed "Rensi" märki kaussmatid sobivad ideaalselt auto põranda geomeetriaga, nii et julgen soovitada.
Tagumised A4 ja A6 "Rensi" kaussmatid tunduvad aga (paljudele auto markidele) universaalsed olema, nii et istuvad suhteliselt halvasti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tanel
huviline

Avatar


Registreerunud 09.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 Avant

postitati 05.10.06 16:25 Tsiteeri


Enda eelistus on tekstiilmatt (audi orignaal) , eks temaga talvel natuke rohkem jamamist ole, kuid see-eest tunduvalt viisakam väljanägemine.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
roy
huviline



Registreerunud 02.09.05
Kasutaja on eemal


postitati 05.10.06 16:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: roy
Tsitaat:
Algselt postitas: rocket
Lisaks veel niipalju, et A4 esimesed "Rensi" märki kaussmatid sobivad ideaalselt auto põranda geomeetriaga, nii et julgen soovitada.
Tagumised A4 ja A6 "Rensi" kaussmatid tunduvad aga (paljudele auto markidele) universaalsed olema, nii et istuvad suhteliselt halvasti.
Minul on originaal matid aga porise ja lumise aja jaoks ostsin plastmass matid ja panin need originaalidele peale. Kummimatid on minu arvates liiga lörtsid ja seega halb väljavõtta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 06.10.06 19:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jass
Tsitaat:
Algselt postitas: Audimees2006
huvitav kas ultra2005 tegeleb ainult auto putitamisega või mis.Muudkui kirjutab et tegi seda või ostaks seda jne.Tekib tunne et on tegemist poissmehega kes ei tahagi muud kui autot p..sse need naised veedan parem autoga aega.


Ultra2005 teemasid lugedes tuli varem naer peale, nüüd hakkab juba nutt tulema, sest rumalad teemad ei saa sel mehel kuidagi otsa, ikka ülepäeviti tuleb mõni juurde.

Kord on tal kahtlus, et mõne kuu pärast on naelrehvid keelatud http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=30205 ja loomulikult peab ta seda teistegagi jagama.

Kord kukub tal Selveri parklas aknaklaas eest ära http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=30105,
kord jookseb Kosmose ees jahutusvedelik välja http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=30970,
siis on klaasid udused ja kuskilt ei leia lappi, millega ära pühkida http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=31103.
Praeguses teemas ei oska jälle otsustada, mida auto põrandale panna.
Ja see on vaid väike valik lühikese aja jooksul tema tehtud teemadest. Ohkama paneb. On ikka hüperaktiivseid kõlupäid olemas. :(


Vaatan et mõni mees on ülimalt hypperaktiivne teiste kommentaare kritiseerima. Need teemad polnud sinna pandud mitte niisama. Ma ei viitsi pikalt lahata milleks neid teemasid siia lisatud on kuid võin julgelt väita et siiani pole lapp ega muu asi suutnud leida viga selles uduseks minekus kuna see tekkib ainult vihma ja uduse ilma korral ja kui soojendust täiele võimsusele esiklaasile puhuma kiiresti ei saa siis sõidad nagu kotis. Aga ma ei vajagi rohkem selle kohta infot sest olen aru saanud et kõige kasulikum on ise välja uurida omal käel milles asi. Kui aga sul endal tiptunnil kesklinnas keset liiklust auto liikumisvõimetuks muutub, siis olen ma seal kõrval ja irvitan parastavalt ja soe soovitus sulle - naudi siis mõteteraginat, et mismoodi sellest jamast välja tulla. Ega vastaks ka mitte ühelegi su küsimusele selle kohta mis seda põhjustada võis et nii juhtus. Võib olla on sul tõesti palju pappi tagataskust võtta et kõik oma auto jupid Revalist A- Varuosa pähe tellida. Jõudu siis sulle. Mõned meist pole nii jõukad kui sina. Case Closed. Sama kehtib aknaklaasi puhul. Mehel oli tookord tõsine mure ning kui sa seda naljaks pead siis võid ju alati ükskõik kus poe ees parklas lausa uksed lahti jätta - samuti ka oma kodu ees. Nagunii keegi midagi tuuri ei pane sest eestimaa elu on ju 100% turvaline. Teemade koha pealt võin öelda et ma pole kunagi leidnud oma küsimustele 100 % vajalikke vastuseid ning siis tuleb küsimusi kuidagi ärgitada ... uuesti ülesse. Aga vähemalt nüüd tean et kuna see kellegile kõvasti ajudesse käis, jätan tõenäoliselt teemade postitamise teiste hooleks. Mõttetu mees .....


Teiste jaoks aga ... jah ... eelmise autoga oli hea ... valasid ainult kütust paaki ja õli masinasse ... ja asi toimis. Tahtsin suuremat ja mahukamat masinat ning kuigi sai kõvasti otsitud ei leidnud ma tol ostmispäeval piisavalt head kompanjoni, kes oleks ostmise hetkel nõu anda suutnud. Tänu sellele on mulle tõesti tekkinud palju küsimusi ... mõne jaoks on see naljakas kuid mõne jaoks käivad samad küsimused ka peale mind korduvalt veel siit teemadest läbi. Alles nüüd hakkan tundma, et olen masina enda käe järgi heaks saanud ... muud ma ei soovinudki ... veel mõningad asjad ja võin rahulikult sõitmisele mõelda ning muude asjadega tegeleda. Samas ma ei eita et mul on tekkinud ka teatav huvi aru saamaks mis tegelikult auto hingeelus toimub. See on üks osa elust ja see ei sega absoluutselt mu eraelu ... seda enam et tõepoolest on hea vaba mees olla kui persse läinud suhtest muude asjade abil eemal püsida :) Nii et ma eeldan et rohkem selliseid kommentyaare ei tule. Kui ma oleksin tahtnud oleks ma võinud juba ammu siin paljude kommentaare mõnitada ... aga ma saan aru inimestest kes asjaga esmakordselt kokku puutuvad ja isegi kui küsimus on korduv ... annan neile ikka nõu kui võimalik ... mitte ei hakka nende kallal ülbitsema et ... ohohoooo miks sa paremini otsingut ei kasutanud ja sa oled ikka ilge jobu ... kõik meist nagu pole sündinud geeniused ja kui me omast arust asjadest niivõrd palju teame siis mõned vist kujutavadki ette et nad on hullud tegijad ja nad ei näe enda ninaesisest kaugemale...suhtumine ... klubilised ... suhtumine ... see jätab mõningatel teist küll soovida ... aga sellise suhtumisega sõprust ja head poolehoidu ei võideta ... sellest olen ma aru saanud .... mõelge sellele veidi ... Ühesõnaga ... audiclub-is väljapakutud teemad on enamalt jaolt huumor ... mõttetud teemad ja mõttetute vastustega. Ühesõnaga pole neid mõtet lugeda sest need on mõttetute inimeste poolt tehtud kes asjast "ISADE" kõrval muffigi ei jaga ja oleks paras nad klubiliste nimekirjast kustutada. Veelkord suhtumisest seltsimehed ... tõesti jätab soovida ... muig ... võib olla aga ehk olen ma valesse foorumisse sattunud ega kõlba "ISADE" kõrval grammi võrdki sõna võtma ... enda mälu mööda Vectra Club-is sellist suhtumist küll ei kohanud ... sestap ma kunagi mõnele oma sõbrale ka ütlesin, et suhtumine on peale audiclub-isse astumist hoopis teine ... vectraclub-ist lahkudes ... ja ongi nii vist ... aga eks 4 rõngast ajavad ikka mõnele nina liiga püsti ...


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 06.10.06 22:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jass
Praeguses teemas ei oska jälle otsustada, mida auto põrandale panna.
Ja see on vaid väike valik lühikese aja jooksul tema tehtud teemadest. Ohkama paneb. On ikka hüperaktiivseid kõlupäid olemas. :(




Kas sa idikas oled kunagi mõelnud sellele mis effekti võib põhjustada kumm ja mis effekti tavaline textiil ... ma olen lugenud palju kirjandust ja foorumeid ning erinevatest arvamustest on pea juba kaunis sassis. Talv on tulekul ning eelmise aasta sõitsin oma opeliga terve talve suviste mattidega ... ennem oleks peaaegu juba talveks kummimatid ostnud aga uurisin ennem tausta ning paljud erinevate foorumite arvamuste avaldajad väitsid, et kummi all ei saa auto jalgealune piisavalt hingata ... loogiliselt võttes oli see kah täiesti õigustatud mõte ... siiski tahtsin kuulda veelkord ühtsuse arvamust ... minule on ammu juba nüüdseks asi selge ... ei mingeid kummimatte ... textiil aastaringselt ja jalad enne autosse minekut puhtaks ... Teeme teema lõpetatuks ja asi mutt kui mõnele see nagu pind pe.....s on !


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 07.10.06 00:36 Tsiteeri


Endal on pandud vist pea kõigis autodes ees kummist kausi kujulised matid (mõnel ka krõpsuga kinni põhja küljes), mille sisse lõigatud sobivas mõõdus viltmatid. Need koguvad hästi vett, mugav garaazhis autost välja visata radika peale kuivama, kauss kindlustab, et miski polstrisse ei läheks. Sellegipoolest on harjumus, et lumisel aastaajal autosse istudes jätan jalad algul välja autost, tõstan õhku ja peaksan kosse teineteise vastu, alles seejärel pööran end sõidusuunda ja jalad autosse, ainult sel juhul kukub lumi välja ka kingatalla mustri seest (vastu karpi kinga lumest puhtaks löömine ebatõhusam)


Kui tahad omada raudseid põhimõtteid, pead suutma murda oma põhimõtteid aeg-ajalt — et olla oma põhimõtte peremees. Mitte oma põhimõtte ori.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 05.10.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad ja A6 Allroad

postitati 07.10.06 10:56 Tsiteeri


Mul autos 3aastat tekstiil matid. Ei ole mingeid jamasid olnud ei uduseid klaase, ei jäätund põrandat, isegi siis ei olnud kui eelmine talv oli objekt 4km kaugusel ja üleelmine talv 2km kaugusel. Ainuke mure oli see et mootor ei jõudnud soojakski minna kui juba kohal olin aitas ommikuti 5+ minti soendamist. Ja märgade ilmadega ei ole see niiskus ainult põrandalt vaid ka riietelt millega sa autosse ronid. Kasuta auto vendilaatorite lahendsi ja pole mingit udu klaasidel(kui siis mõni hetk).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 10.10.06 12:38 Tsiteeri


Okei mehed, leidsin lõpuks ka normaalsed happekindlad matid:
Checker Plates . com


http://www.checkerplates.com/catalog/270_b.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
HannesT
huviline



Registreerunud 21.01.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant

postitati 10.10.06 13:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Audimees2006
huvitav kas ultra2005 tegeleb ainult auto putitamisega või mis.Muudkui kirjutab et tegi seda või ostaks seda jne.Tekib tunne et on tegemist poissmehega kes ei tahagi muud kui autot p..sse need naised veedan parem autoga aega.


Mis autodel ja poissmehe elul viga on? Samas tekib küsimus, kas Audimees2006 on nii kitsa silmaringiga, et tema jaoks on olemas ainult autod ja naised ja need on ka temameelest vastandid? Kust see naisteteema sul tuli nüüd? Sellest võid nt Delfis muljetada, kui tahad, siin ongi autofoorum.

Jalamatiteema on nagu ta on, aga näib, et päris paljud tõsimeeli kommenteerivad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 10.10.06 16:20 Tsiteeri


Hoolimata sellest, et siin kalduatkse rohkem tekstiilmati kasuks valima, on vähemalt kasutatud soome ja rootsi autodel selge vahe näha. Need autod kus olid tuues veel kummist matid sees, olid korraliku põhjaga, tekstiimati puhul võis päris korralikku roostet leida.
Mitmed korrad on siin juba öeldud, et kui sa oled vähegi aktiivsema eluviisiga, kannad talvel talvejalatseid, siis on ainuõige valik kummimatt, sest sa ei jõua eales oma jalgu niipalju kloppida, et sul auto alati kuivaks jääks. Fakt on see, et see tekstiimatt liguneb läbi, selle all olev auto põhjavaip samuti ja vaiba ning põhja vahelisele metallikihile ei mõju see kõik just väga hästi.
Kui sa talvel autoga ei sõida, või sõidad väga pikki otsi mille jooksul alati igasugune vesi ära kuivab, siis võib julgelt tekstiilmatte kasutada.
Kõige lihtsam lahendus on see, et paned auto põrandale mõned ajalehed, või paberrätikud nende peale võid laotada ka tekstiilmati kuid tekstiilmati peale pane talveks kindlasti kummimatt.
Kui kummimatis või kausis olev vesi oma sulamisega segama hakkab, siis saad selle kas välja valada, ära kuivatada või lõikad sinna sisse vaiba kangast sama suured tükid. Vaip toimib nö kolmanda lisamatina ja lase niiskusel valesse kohta jõuda.
Kurvema näite tekstiilmati kasutamisest võin tuua oma sõbra näol, kes eelistas ka tekstiilmatte.
Autoks 2000 aasta VW passat ja tagajärg el. süsteemi häving. Passatil asub juhtplokk nimelt juhiistme all ja talvel kogunes sinna rohkelt sulavett. Juba enne kevadet ei avanenud enam el. aknad, ei töötanud istmesoojendus, osa tuledest kustus ja süttis nagu ise tahtis jne.
Eks igaüks teab ise kuidas oma autot hoiab või mida eelistab, aga meie kliimas soovitan soojalt kummimatte kasutada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 11.10.06 03:43 Tsiteeri


Vat siit tuli kah üks õige arvamus. Ma läbin kesmiselt aastaga veidi üle 30 000 km-ri ... ning sõitmist on iga päev linnas ja samas ka pikemad otsad Tallinnast Suure-Jaani ja tagasi ... olen isegi sellele mõelnud et sellised otsad kuivatavad päris eduliselt seda interjööri seestpoolt. Selge mullegi et kui auto pisteliselt sõidaks pole just kõige meeldivam kui see pori vesi seal rgulaarselt jäätuks ja sulaks .... :)


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 11.10.06 17:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rocket
Okei mehed, leidsin lõpuks ka normaalsed happekindlad matid:
Checker Plates . com


http://www.checkerplates.com/catalog/270_b.jpg


Kusjuures ausalt öeldes poleks mul selliste mattide vastu tegelikult midagi ... hea meelega võtaks need sest päris tegijad näevad välja. Kui selliseid saaks siis oleks OK. Aga kas keegi elliseid eestis ka müüb ... välismaalt tellida nagu ei viitsiks :)


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 04.06.15 17:01 Tsiteeri


Vana teema, kuid kas praegusel hetkel C4 100-le tekstiilist originaalmatte on võimalik kusagilt saada? Esindusest öeldi, et ei saa.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 48.8% - SQL: 51.2%]