Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Poleerimine - andke nõu (Vastuseid: 38 | Vaatamisi: 9464)
ristokkk
huviline



Registreerunud 01.12.10
Asukoht: viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B8 VW

postitati 20.02.11 23:47 Tsiteeri
Poleerimine - andke nõu



Tere, plaanis on oma audi 80 b3-e poleerima hakata kuid toodetest ei tea midagi. Kavatsen neti kaudu ained ära osta.
Mis toode oleks kõige effektiivsem tugevalt oksüdeerunud punase värvi poleerimiseks.Värv pole metallik. Plaanis on seda tööd käsitsi tegema hakata. On ehk kellelgi kogemusi? Mingi aeg panen ka pildid praegusest olukorrast kui leian piisavalt võimsa kaamera;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Lumekass
huviline



Registreerunud 15.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Hetkel Auditu

postitati 21.02.11 16:06 Tsiteeri


Mis on ürituse eesmärgiks - kas kätt harjutada ja edaspidi ka tuttavatele teenust pakkuda või ühekordne projekt, et raha kokku hoida? Kui vahenditest ei tea midagi, samuti tööriistadest ja võtetest, siis soovitaksin pigem spetsialistide juurde sõita ja lasta neil töö ära teha. Esimest korda ja üksi tehes ebaõnnesutmise risk väga suur (liiga teraline pasta, palju pöördeid vms). Pärast vajab terve auto värvimist. Ja kui ostadki hulga vahendeid kokku, siis need võivad sul käes vanaks minna ja lõpptulemusena kulutad ehk samapalju raha kui teenust ostes. See on mõtlemise koht. Aga kui oled julge poiss, siis google aitab autokeemia maaletoojaid leida ja otse nende käest küsida. See teema ka abiks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ristokkk
huviline



Registreerunud 01.12.10
Asukoht: viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B8 VW

postitati 15.03.11 21:25 Tsiteeri


Kaevan vana teema uuesti üles.Ostsin T-Cut colorfast-i ja sellega jäi superhea, soovitan. Lihtne peale kanda, pole mingeid masinaid vaja, eemaldab tuhmunud värvilt õhukese kihi ning samas ka vahatab. Käsi on päris valus aga tulemus oli seda väärt.Hind polnud ka kirves. Samas mainin ära et väga oksüdeerunud pinda poleerides on vaja teist korda üle teha et saada perfektset läiget.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 15.03.11 21:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ristokkk
Kaevan vana teema uuesti üles.Ostsin T-Cut colorfast-i ja sellega jäi superhea, soovitan. Lihtne peale kanda, pole mingeid masinaid vaja, eemaldab tuhmunud värvilt õhukese kihi ning samas ka vahatab. Käsi on päris valus aga tulemus oli seda väärt.Hind polnud ka kirves. Samas mainin ära et väga oksüdeerunud pinda poleerides on vaja teist korda üle teha et saada perfektset läiget.

Mul ka paar roostekaohta autol. Kus seda imekraami müüakse? Auto on sul vast pleekinud. :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 15.03.11 21:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ristokkk
Kaevan vana teema uuesti üles.Ostsin T-Cut colorfast-i ja sellega jäi superhea, soovitan. Lihtne peale kanda, pole mingeid masinaid vaja, eemaldab tuhmunud värvilt õhukese kihi ning samas ka vahatab. Käsi on päris valus aga tulemus oli seda väärt.Hind polnud ka kirves. Samas mainin ära et väga oksüdeerunud pinda poleerides on vaja teist korda üle teha et saada perfektset läiget.


Mina ootaks sinu kommentaari peale 2-3 autopesu. Kevadel proovisin ka mina seda toodet punase auto peal. Tulemul oli üle keskmise mis lootsin aga peale paari pesu oli eelnevalt saadud tulemus kadunud.
Peale seda lasin teha korraliku poleerimise proffide juures ning läige on siiani alles. Võib tunduda kallis kuskil lasta teha aga tulemus on hea ja mis kõige tähtsam, püsib kauem. See T-Cut on selline mida tuleks iga nädalavahetus peale kanda või siis kord kuus peale korraliku poleerimist. Minul on poleerimisest varsti aasta möödas ning siiani rahul, eriti arvestades värvi kvaliteeti. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ristokkk
huviline



Registreerunud 01.12.10
Asukoht: viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B8 VW

postitati 15.03.11 21:51 Tsiteeri


Ei tea, mul juba paar pesu möödas ja ei kurda;) Aga eks elu näitab, kuna ta on samuti ka värvitaastaja ning sisaldab abrasiivseid osakesi siis ma usun sellesse. Aga jällegi elu näitab. Igatahen soovitan, ei maksa palju.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 15.03.11 22:07 Tsiteeri


Ma olen ka ~15a tagasi suht mati tumesinise metallik sigari käsitsi lapi ja metallic cut'iga (mingi CarPlan'i roheline koipasta moodi möks oli) üle nühkinud. Läks läikima nagu peegel, aga see oli dm²-te kaupa ropp terve päeva töö (täielik pigieemaldus ja kuivatus seal sees). Odavamalt kui profipoleerijad masinaga tehes võtavad, seda teenustööna küll ei teeks. Kui niisama vaha-laadselt peale kanda, siis pole seda tõesti kauemaks kui esimese pesuni...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ristokkk
huviline



Registreerunud 01.12.10
Asukoht: viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B8 VW

postitati 15.03.11 22:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Ma olen ka ~15a tagasi suht mati tumesinise metallik sigari käsitsi lapi ja metallic cut'iga (mingi CarPlan'i roheline koipasta moodi möks oli) üle nühkinud. Läks läikima nagu peegel, aga see oli dm²-te kaupa ropp terve päeva töö (täielik pigieemaldus ja kuivatus seal sees). Odavamalt kui profipoleerijad masinaga tehes võtavad, seda teenustööna küll ei teeks. Kui niisama vaha-laadselt peale kanda, siis pole seda tõesti kauemaks kui esimese pesuni...

Arvata võib:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 15.03.11 22:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Ma olen ka ~15a tagasi suht mati tumesinise metallik sigari käsitsi lapi ja metallic cut'iga (mingi CarPlan'i roheline koipasta moodi möks oli) üle nühkinud. Läks läikima nagu peegel, aga see oli dm²-te kaupa ropp terve päeva töö (täielik pigieemaldus ja kuivatus seal sees). Odavamalt kui profipoleerijad masinaga tehes võtavad, seda teenustööna küll ei teeks. Kui niisama vaha-laadselt peale kanda, siis pole seda tõesti kauemaks kui esimese pesuni...

Aga, kui nüüd peaks uuesti tegema? Millise varjandi valiksid? ;):D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ristokkk
huviline



Registreerunud 01.12.10
Asukoht: viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B8 VW

postitati 15.03.11 22:35 Tsiteeri


Ma arvan et laseks töökojas kellegil masinaga ära teha:D Kuid samas kui ikka midagi teha ei ole siis on see ideaalne igavuse peletaja:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 16.03.11 08:34 Tsiteeri


Ei pea laskma, Makita saba vaja seina torgata lihtsalt. :) Kuu lõpus lähebki ilmselt tegemiseks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kiku
huviline

Avatar


Registreerunud 02.06.10
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: S2, 90q 20vt

postitati 16.03.11 13:07 Tsiteeri


Ükski vaha ei saagi poleerimis efekti järgi teha, kui ta mõeldud on vaid selleks, et mustus järgmine kord paremini maha tuleks!
audi 80


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KeveN
huviline

Avatar


Registreerunud 29.09.08
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 TYP85 Q , Audi V8 4.2

postitati 16.03.11 13:55 Tsiteeri


Õige poleerimine näeb ette ikka vesilihvi ka. Poleerpastaga hõõruda tuhmi pinda ilusaks on tõsine ajaraiskamine. Youtubes palju poleerimise videosi, sealt saab õppida. Aga jah see ole raske töö ka, väga kerge on lihvida lakist läbi.

Ja se pesulates pakutud nn poleerimine mis maksab 1500kr kanti on tegelt üks suur jama. ma kutsuks seda pigem läikestamiseks. Õige poleerimine kuskil ettvõttes läheks niipalju maksma, et uus värvimine tuleks kasulikum.


Polyurea ülitugevad pinnakatted sõidukitele- https://polyterm.ee/
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
erki.t
huviline

Avatar


Registreerunud 06.07.06
Asukoht: Tallinn / Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Got burger? (Jeep)

postitati 16.03.11 14:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Ei pea laskma, Makita saba vaja seina torgata lihtsalt. :) Kuu lõpus lähebki ilmselt tegemiseks.


Kui hoog sees ja hästi välja tuleb, eks ma võin oma vaguni ka sulle köäeulatuse serveerida :P


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 16.03.11 17:51 Tsiteeri


Tegevuspaigaks saavad ilmselt olema kauged meretagused lääneasumaad, vaevalt sa seda sinna orgunnida viitsid. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mafi
postitusõiguseta



Registreerunud 02.03.06
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi s4 (c4 4,2L)

postitati 20.03.11 09:24 Tsiteeri


No need tõesti täitsa eri asjad poleerimine ja vahatamine.Kas tahad auto värvi kaitsta ja läiget anda vahaga või lõigata ikkagi vana ja kulunud lakikiht maha kolme erineva pastaga ja mitmete erineva ketastega ja siis pärast spets vahad peale.Poleerijaid on siin liikvel ka mitmeid on neid,kes võtavad poleerimise eest ala 1500.- eeki vanas rahas ja räägivad,et poleerivad teie auto ära,mis on täiesti jama jutt.Õige poleerimine kestab miinimum 8-16h rasket tööd ja siis on tulemus nagu uus auto.Kui huvi siis mina soovitaks minna sauele,kus teeb vaieldamatult Eesti parimaid poleerijaid oma tööd,kes seda asja teinud juba üle 20-ne aasta.Tooted millega seda teha soovitaks on meguiars tooted,mis prohvisarja tooted ja kõige asjalikumad.Kui sul huvi auto ilusaks saada ja seda ise mitte p... keerata siis soovitaks sul vaadata crystal service kodulehte.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
crazy
huviline



Registreerunud 26.03.05
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 , A6 C5 1,9tdi

postitati 20.03.11 23:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mafi
No need tõesti täitsa eri asjad poleerimine ja vahatamine.Kas tahad auto värvi kaitsta ja läiget anda vahaga või lõigata ikkagi vana ja kulunud lakikiht maha kolme erineva pastaga ja mitmete erineva ketastega ja siis pärast spets vahad peale.Poleerijaid on siin liikvel ka mitmeid on neid,kes võtavad poleerimise eest ala 1500.- eeki vanas rahas ja räägivad,et poleerivad teie auto ära,mis on täiesti jama jutt.Õige poleerimine kestab miinimum 8-16h rasket tööd ja siis on tulemus nagu uus auto.Kui huvi siis mina soovitaks minna sauele,kus teeb vaieldamatult Eesti parimaid poleerijaid oma tööd,kes seda asja teinud juba üle 20-ne aasta.Tooted millega seda teha soovitaks on meguiars tooted,mis prohvisarja tooted ja kõige asjalikumad.Kui sul huvi auto ilusaks saada ja seda ise mitte p... keerata siis soovitaks sul vaadata crystal service kodulehte.



Õige poleer kestab 24 tundi niiskes ruumis! kus esialgu tehakse auto juppide kaupa mattisks liivapaberiga ja siis alustatakse iga tedaili eraldi poleerima.See kõik sõltub sellest kui kehvas korras masin on ja kui palju on omanik nõus maksma!Poleerimis pastasi on kolm :1 annab lihtsalt läiget,2võtab pisi kriimud maha,3 keskmised kiirimud,4 üle keskmise kriimud.2,3,4 annavad ka läiged.Aga kui tahad et auto oleks nagu uus siis liivapaber ja auto mattiks siis alles poleer.Lõppus spets vaha ka peale.Olen seda tööd juba mitmendad aastad teind Inglismaal ja mitte tavalisi autosi ja kliendid on rahul.Aga point on selles kui ise ei oska keerad auto värvi tuksi.ja pärast ei saa parandada keegi.ainult uesti üle värvida ja lakkida autod!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 20.03.11 23:14 Tsiteeri


Tahan lihtsalt öelda, et see t-cut ei kõlba kuhugi. Poleerimine aitas-õige poleerimine. Isegi sellise värvikvaliteedi puhul nagu mul. Nii mõnedki siin teemas rääkijad on mu auto näinud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ristokkk
huviline



Registreerunud 01.12.10
Asukoht: viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B8 VW

postitati 21.03.11 00:30 Tsiteeri


Eks ma annan teada kui värvil midagi muutub ning tagasi tuhmiks läheb, siis on hea ka teistel teada mis asjaga täpselt tegu on. Olen nõus et poleerimine on poleerimine mida ei asenda miski kuid see T-Cut on selline üliodav alternatiiv mis tegi minu auto ülituhmi värvi jälle väga läikivaks. Fakt on see et samasuguseks ta kindlasti tagasi minna ei tohi/tohiks . Ennem ei peegeldunud valgusgi tagasi sealt pinnalt. Ja seda ka et eks igaühel on omad kogemused erinevate toodetega, kõik oleneb ju sellest ka, et kuidas ja kus seda kasutati.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 21.03.11 07:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: crazy
Poleerimis pastasi on kolm :1 annab lihtsalt läiget,2võtab pisi kriimud maha,3 keskmised kiirimud,4 üle keskmise kriimud.

Palju siis, 3 või 4? :) Mina väidan, et kõige peenem pasta võtab ka kriimud maha. Need, mille eelmine tekitas. Või mille arvelt sinu arvates seda läiget antakse? :)

Tsitaat:
Algselt postitas: Mario81
Tahan lihtsalt öelda, et see t-cut ei kõlba kuhugi. Poleerimine aitas-õige poleerimine.

Ei saa öelda, et ei kõlba kuskile. T-cut on ka väikesefraktsiooniline poleerpasta ja käsitsi võib ka poleerida küll, kui aega ja viitsimist on. Millal need masinad kord moodi tulid... Iga kord pole vajadust jämeda teraga pastaga asjatult värvi- või lakipinda kulutada.

Pe*ssekeeramise osas on ka peene pastaga käsitsi tegemine algajale palju ohutum kui masinaga jämeda pastaga laskmine.

Liivapaberiga pole siledale pinnale mõtet niisama igaks juhuks kallale minna. See on ikkagi peamiselt "apelsiinikoorest" lahti saamiseks. Nii et jutt "nagu uuest autost" pärast sellist tööd on jama, kuna enamiku uute autode värvipind meenutab just nimelt apelsiinikoort.

Ega siin tegelikult esimene selle foorumi poleerimisteema ole:

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=1349
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=13863
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=55130
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=66677
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=80363
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=82259


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mafi
postitusõiguseta



Registreerunud 02.03.06
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi s4 (c4 4,2L)

postitati 21.03.11 18:12 Tsiteeri


Ühesõnaga ma tahtsin öelda,et las iga mees jääb ikka oma liistude juurde ja igaüks is eteab,mis oma autoga teeb.Lihtsalt kui keegi tahab kvaliteetset tööd siis üks koht kust seda saab on Sauel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
crazy
huviline



Registreerunud 26.03.05
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 , A6 C5 1,9tdi

postitati 26.03.11 21:23 Tsiteeri


T-cut on värviga pasta mis lihtsalt täidab kriime ainult mitte ei poleeri seda välja!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 27.03.11 08:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: crazy
T-cut on värviga pasta mis lihtsalt täidab kriime ainult mitte ei poleeri seda välja!

Ei, ta on abrasiivne poleerpasta, millel pole kriimude täitmisega mingit pistmist. Selleks on värvilised vahad.


Edit: Tegelikult on sama T-cut nime all vist tõesti vaha ka müügil.

Poleerpasta: http://www.binbin.net/compare/T-Cut-Metallic-Colour-Restorer-500ml.htm

Vaha: http://www.binbin.net/compare/T-Cut-Colour-Fast-Dark-Red-500ml.htm


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 27.03.11 08:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: crazy
T-cut on värviga pasta mis lihtsalt täidab kriime ainult mitte ei poleeri seda välja!

Ei, ta on abrasiivne poleerpasta, millel pole kriimude täitmisega mingit pistmist. Selleks on värvilised vahad.

Huvitav, mul ka selline T-Cut nimeline toode, kus kirjas veel, et eemaldab kriimud ning muud möllud, eelmisel kevadel kalaretkelt saadud parempoolne oksakraaps esiuksest kuni luugini, vöttis küll omajagu vähemaks.
Eks selleks muidugi tuli käsitsi omajagu nühkida.
Stange kraapsuga tegi "imet", ei ole küll uus ega värvitud tulemus, kuid siiski oli tulemus üllatav, isegi leotuspesu pole maha nühkinud.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AudiQuattro
huviline

Avatar


Registreerunud 17.03.03
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Quattro Avant 2,5tdi 132kw -03

postitati 27.03.11 09:49 Tsiteeri


Kas keegi oskab öelda kus Tartus oleks kõige mõistlikum poleerimise hinna ja kvaliteedi suhe???


~~The fellowship of the four silver rings~~
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 75.6% - SQL: 24.4%]