Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Autor:
Pealkiri: VAG-COM Hex Can kaabliga jama (Vastuseid: 113 | Vaatamisi: 25823)
wookie
huviline



Registreerunud 21.02.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A80 B4 Quattro 2.6 '94, VW Passat 4Motion '01, Audi A6Q C7 '11

postitati 02.11.07 18:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Sellele mõtlesin minagi kohe esimese asjana, kuid võibolla ei nõustu soft read only kaabliga suhtlema.

Noh jah.. selleks peab ta muidugi kuidagi teada saama, et EEPROM on read only. Ainuke viis selle teada saamiseks on sinna midagi kirjutada ning üritada seda tulemit lugeda, kuid kuna EEPROM'ide kirjutustsüklite arv on suhteliselt piiratud, siis ma ei usu, et sellist tüberust regulaarselt tehakse... Ent ega vist teisiti teada saa, kui proovides :-)
Üldise hariduse huvides võiks keegi, kellel on lahti võetud kaabel, selle sisust mõned head suure lahutusega pildid teha :-)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
DiaLAB
huviline



Registreerunud 04.11.06
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant

postitati 03.11.07 02:27 Tsiteeri


Mehed olge head, ennem veenduge asja olemuses ja siis lahmige.
Väga valus on vaadata :(


http://www.dialab.ee - Chiptuning, DPF off, Adblue off, EGR off, DTC off, etc.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 03.11.07 05:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: DiaLAB
Mehed olge head, ennem veenduge asja olemuses ja siis lahmige.
Väga valus on vaadata :(

Ma olen sinuga 100% nõus, kuid siiski mõtle ka inimeste peale kes tahavad asjaga tegeleda ise ning mitte "tüüdata" oma "pisimuredega" esindust!
Väga karm näide on nt see kui üks Pärnu inimene võttis miskil X põhjusel rooli maha ja keeras süüdet, veakood muidugi ajus ning kisa koguaeg. Üks Pärnu FIRMA võttis selle vea eeldamasise eest 500.-!!! mis tähendas tegelikult aju ühendamist arvutiga ning kustutamist!!!

Minu kogemus otseselt eilsest, oli sees üks S8, oli vaja autot liigutada ilma tagumise seljatoeta... sai see ka tehtud, ning hiljem ajust veakoodid kustutatud!
Õnneks on minul ilma suurema tarkuseta kaabel ning peale seda kui hakkasin VAGCOMi asemel VWTOOLi kasutama on ka probleeme oluliselt vähem


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wookie
huviline



Registreerunud 21.02.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A80 B4 Quattro 2.6 '94, VW Passat 4Motion '01, Audi A6Q C7 '11

postitati 03.11.07 11:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: DiaLAB
Mehed olge head, ennem veenduge asja olemuses ja siis lahmige.
Väga valus on vaadata :(


Pisut offtopic aga siiski, ei saanud nagu vait olla, andestage, kui võite...

Igal asjal on kindel tööpõhimõte ja ehitus, pühast vaimust ei põle isegi mitte küünlad kiriku altaril. Tänapäeval on aga pahatihti nõnda, et kõiksugu tehnilisi vidinaid müüakse "musta kasti" põhimõttel ning tehakse kõik, et kasutajat jumalapärast ei huvitaks, mis seal sees toimub ja kuidas see töötab, samuti soovitakse, et kui see enam ei tööta, ostaks kasutaja uue - business...

Vot nüüd nende kaablite puhul paistab jagunevat kasutajad kolmeks.
Näiteks kasutaja juks11 ostab originaalse profi kaabli, kuna ta teenib selle abil leiba ja ei saa lubada, et süsteem ei tööta. Originaaltoode on tema jaoks ilmselt ainuke vastuvõetav lahendus.

Suurem osa tavakodanikke jällegi vajavad kaablit lihtsalt paar korda aastas veakoodide lugemiseks ja kustutamiseks. Milleks neile nii võimekas kaabel, ma ei mõista - kasutagu lihtsamat ja unustagu mured.

Ent sinna vahele jääb veel terve hulk entusiaste, kes nagu ühtepidi profi tööriista ei tahaks, kuna nad ei teeni sellega leiba, ent teisipidi tegelevad hobi korras piisavalt advanced diagnostikaga, et vajada võimekat kaablit. Sellised tehnikahuviga inimesed...

Vot nüüd on meil, palun väga, hiinas toodetud kaablijunn, mis muidu nagu töötaks, kuid mingil põhjusel lukustub. Üldiselt läheb tehnikahuviga kodanikul sellise asja peale hari punaseks ja ta tahab teada, et mis värk ikkagi käib. Müstifikatsioon kujul "see on hiina kaabel, võltstoode, see ei peagi töötama, osta originaal" teda ei rahulda. Ta tahab aru saada, miks kaabel lukustub ja võimalusel selle lukustumise vastu midagi ette võtta. Siinjuures sageli ei olegi oluline mitte niiväga see tulemus, kuivõrd protsess ja asja olemuse mõistmiseni viiv raske tee. On loomulik, et see protsess käib läbi vigade ja valede järelduste, sest dokumentatsiooni ju kuskilt võtta ei ole.

Sellest järelduvalt ei ole viisakas ilma tehnilist input'i andmata, sellele tegevusele ning selle üle arutamisele vahele segada mingite müstifitseerivate hõigetega, a'la "valus on vaadata". Kui sa näed, et kellegi järeldus mõne tehnilise protsessi või selle osa kohta on ekslik, siis ütle, kus ta eksib, mitte ära hakka ise lahmima. Või kui mingil põhjusel ei saa öelda, kus ta eksib (kuna paljastuks ärisaladus vms.), on võimalik alati lihtsalt vait olla või viisakalt vihjata, et "sinu järeldus on ekslik aga sa pead ise õige tee leidma".


Wookie on rääkinud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
DiaLAB
huviline



Registreerunud 04.11.06
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant

postitati 03.11.07 11:42 Tsiteeri


Anna andeks wookie kui hinge Su riivasin :D

Ennem kui millegi sellise kallale minna nagu on seda VAG kaabel, peaks arusaama kuidas see töötab. Ennem tuleks endale selgeks teha A ja B.

Kuna siin viibivate inimeste hulgas on kaabli "remont" võibolla ainuke lahendus seda korda saada, siis loomulikult ma saan aru, et selle vastu on huvi, aga ennem võiks põhitõed selgeks teha.

Kui soovitakse ainult vaadata vanemaid autosid (ilma CAN'ita) KWP1281 või KWP2000 protokol, siis selleks piisab täiesti VW tool'ist või vabalt saadavast vanemast VAG COM'ist ja COM port'ist (adapter vahele FT232 baasil, siis ka USB).
Kaablit teha pole keeruline: MAX232 + paar opakat (või spetsaail lahendusega K L kivi nagu SI9243).

Jõudu-jaksu interneti avarustest otsimisel.


http://www.dialab.ee - Chiptuning, DPF off, Adblue off, EGR off, DTC off, etc.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ivar80
huviline



Registreerunud 22.11.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A90 B3 2,3, Seat Altea XL 2,0TDI DSG

postitati 03.11.07 11:47 Tsiteeri


Kas Can kaabli kasutamiseks pole olemas mingit alternatiivset tarkvara, kui VAG-COM?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
wookie
huviline



Registreerunud 21.02.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A80 B4 Quattro 2.6 '94, VW Passat 4Motion '01, Audi A6Q C7 '11

postitati 03.11.07 11:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: DiaLAB
Ennem kui millegi sellise kallale minna nagu on seda VAG kaabel, peaks arusaama kuidas see töötab. Ennem tuleks endale selgeks teha A ja B.

Absoluutselt õige. Asja reverse engineringuga (mis sisuliselt on omale selgeks tegemine, kuidas asi töötab), kodanikud, mulle näib, ju tegelevadki. Seega on kõik kõige paremas korras :-)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
DiaLAB
huviline



Registreerunud 04.11.06
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant

postitati 03.11.07 11:55 Tsiteeri


Kuna ma ei propageeri häkerlust ja crackimist, siis ei sae ka seda oksa mille peal ise istun ;)


http://www.dialab.ee - Chiptuning, DPF off, Adblue off, EGR off, DTC off, etc.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ylbik
huviline



Registreerunud 18.03.07
Kasutaja on eemal

Auto: Passat 2,5 TDI

postitati 26.01.08 09:34 Tsiteeri


Õnnestus 2 kaablit elustada ver.704.1:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
A4TQ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SQ7, 911

postitati 26.01.08 13:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ylbik
Õnnestus 2 kaablit elustada ver.704.1:D

Kindlasti on kaaskodanikel huvi kas Sa saad(tahad)teisi rikkis kaabliomanikke aidata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 26.01.08 16:29 Tsiteeri


Ma olen neid kah kilodes taastanud, aga nagu ronida sügavamate toimingute juurde ja adaptioni või recodega poole liiklema hakata on asi jälle lukus ja vajab ülekirjutust. Ehk siis põhimõtteliselt on see liba can kaabel mõttetu mänguasi, millega võib vigasid kustutada ja graafikuid lasta joonistada, aga tõsisemaks tööks sobib kasvõi vana arhailine 3.1 või 4.09 versiooniga toimiv Dumb kaabel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
laur
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3.0 TFSI

postitati 26.01.08 16:37 Tsiteeri


Leidsin netist sellise skeemi: http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=de_en&url=http://www.blafusel.de/misc/obd2_kw-interf.html

Seal lehel veel ka usb jaoks skeem jne.

Küsimus selles, et kui ma tahan vag comiga kasutada, siis see nö. demo versioon töötab nii nagu peab jah? Et vastavalt piirangutele ja mu kaablit ära ei tapa? Ja kui ma ostan selle täisversiooni siis saan enda kabla probleemivabalt edasi kasutada?

Samas seal lehel on linke ka muudele softidele mis on ka tasuta.


Selle kaabli valmis ehitamine pole mingi probleem. Materjali kulu jääb kah mingi 300.- max. Saaks isegi odavamalt aga krt üks kivi tuleb saksast tellida sest eestis pole.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 26.01.08 16:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: laur
Leidsin netist sellise skeemi: http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=de_en&url=http://www.blafusel.de/misc/obd2_kw-interf.html

Seal lehel veel ka usb jaoks skeem jne.

Küsimus selles, et kui ma tahan vag comiga kasutada, siis see nö. demo versioon töötab nii nagu peab jah? Et vastavalt piirangutele ja mu kaablit ära ei tapa? Ja kui ma ostan selle täisversiooni siis saan enda kabla probleemivabalt edasi kasutada?

Samas seal lehel on linke ka muudele softidele mis on ka tasuta.


Selle kaabli valmis ehitamine pole mingi probleem. Materjali kulu jääb kah mingi 300.- max. Saaks isegi odavamalt aga krt üks kivi tuleb saksast tellida sest eestis pole.

Kas ka soft kividele kirjutamiseks olemas?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
laur
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3.0 TFSI

postitati 26.01.08 19:36 Tsiteeri


Mis sa sinna kirjutada tahad? MAX232 on RS232 interface, 78L05 on pingeregulaator ja MC33290 on k line interface. Midagi kirjutada neile küll ei ole ju....

Ülejäänud jubinad on kondensaatorid, dioodid ja takistid ja mingi pudipadi veel.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
aces
huviline



Registreerunud 03.09.06
Asukoht: lõunas
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B5

postitati 09.02.08 11:06 Tsiteeri


Kui ma nüüd õieti asjast aru saan, siis tuleb osta SEE ja SEE?


kus sul aiku 11 kuud kuiv on Eestis??? Viljakuivatis elad vist ja quattroga pole ka järelikult sõitnud. Need kes kogend need teavad...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kolb
huviline

Avatar


Registreerunud 05.04.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Mitu välismaa autot.

postitati 08.07.08 15:19 Tsiteeri


Endal mure kaabliga.
Sai kaabel kogematta valesti ühendatud, peale seda enam autoga ühendust ei saa. Valesti läks just see vanemate autode üleminek (2 otsaga kaabel). Ajasin sassi toite poole + -. Enne seda toimis ilusti.
Kas kellelgi on sellise asjaga kokkupuuteid olnud.
Ehk oskab keegi kaabli korda teha, muidugi kui seda annab üldse remontida. Igasugune info teretulnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
spcvnd
huviline



Registreerunud 30.06.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6Q

postitati 09.07.08 17:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kps
Ma olen neid kah kilodes taastanud, aga nagu ronida sügavamate toimingute juurde ja adaptioni või recodega poole liiklema hakata on asi jälle lukus ja vajab ülekirjutust.

äkki jagad infot, ma sain ka kablast lahti pärast teist kasutamist.

btw, bmw ja 409 softi vag kabla on toimind üle paari aasta probleemideta...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Eero
meeskond



Registreerunud 29.10.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: B2 2dq

postitati 07.08.08 08:20 Tsiteeri


äkki kellelgi on sarnane probleem olnud ja teab lahendust.

kasutan vag-com adapterit ja 3.11 softi.

andmeid lugedes tuleb järgmine viga:


http://mth.planet.ee/1/vagerror.jpg

veakoode kahjuks kätte ei saa.

vista business on opsysiks, kuigi sama errorit on see aju visanud ka teiste opsysidega. truumu diagnostika saab veakoodid kätte oma aparaadiga, aga kaabliga viskab minul sellist viga :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
erki.t
huviline

Avatar


Registreerunud 06.07.06
Asukoht: Tallinn / Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Got burger? (Jeep)

postitati 07.08.08 08:23 Tsiteeri


märkimisväärne kogu telefoninumbreid eesti suurimalt väärtalkoholi tootjalt ilutseb desktopil


;)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 07.08.08 15:21 Tsiteeri
Ma ei "taasta" neid kaableid rohkem - aitäh tähelepanu eest!



Pole lihtsalt pointi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
R@ints
huviline



Registreerunud 16.11.04
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 - MB W210

postitati 13.08.08 19:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: DiaLAB
Ei ole plaanis kedagi kaitsta, kuna ise olen originaal kaabli omanik ja neid ka edasi müünud piisavas koguses.

Lihtsalt tuleks seadusandlikus korras keelata sellise saasta müük (iseenesest see vist seaduse järgi ongi nii, et seda eestis müüa ei tohi), aga siiski müüakse.

Ma arvan, et Ross-Tech eriti huvitatud pole, et "kloonitud" kaablid on müügil.

P.S. Siiamaani ühegi originaal kaabliga pole probleemi olnud :)


Olen jälginud seda teemat,ja olen ise originaal interface omanik.
Kaabel on hangitud saksamaa edasimüüjalt http://www.auto-intern.de/ ja peaks mainima,et siiani olen pidanud kaks kaablit garantii korras välja vahetama.Nad ise tunnistasid ka riistvara komponentide kvaliteedi probleeme.
See selleks vahetati välja ja elu läheb edasi,kuid millegipärast ei ole see riistvara või tarkvara ise 100% stabiilne.Minu jaoks on palju probleeme olnud C5 kere audi kliima plokkidega suhtlemisel ja alles hiljuti ka uuel A6,l ei saanud can gateway,d suhtlema.Võib olla oskad sina nõu and,milles viga võiks olla?
Ehk kaovad softi uuendustega ka need probleemid kunagi,kuna viimasel ajal on uuendusi tulnud nagu laudu saeveskist!:D

Ps.Aga hiinakat ei soovita osta!

Terw
R@ints


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
QUATTRO
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Kuusalu
Kasutaja on eemal

Auto: 5,2 Cherokee 4x4

postitati 14.08.08 08:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mth
äkki kellelgi on sarnane probleem olnud ja teab lahendust.

kasutan vag-com adapterit ja 3.11 softi.

andmeid lugedes tuleb järgmine viga:


http://mth.planet.ee/1/vagerror.jpg

veakoode kahjuks kätte ei saa.

vista business on opsysiks, kuigi sama errorit on see aju visanud ka teiste opsysidega. truumu diagnostika saab veakoodid kätte oma aparaadiga, aga kaabliga viskab minul sellist viga :(


Lahenduseks on originaal kivid tagasi pista ajusse.
Mul sama kivi ajus ja sama probleem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Eero
meeskond



Registreerunud 29.10.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: B2 2dq

postitati 14.08.08 10:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: QUATTRO
Tsitaat:
Algselt postitas: mth
äkki kellelgi on sarnane probleem olnud ja teab lahendust.

kasutan vag-com adapterit ja 3.11 softi.

andmeid lugedes tuleb järgmine viga:


http://mth.planet.ee/1/vagerror.jpg

veakoode kahjuks kätte ei saa.

vista business on opsysiks, kuigi sama errorit on see aju visanud ka teiste opsysidega. truumu diagnostika saab veakoodid kätte oma aparaadiga, aga kaabliga viskab minul sellist viga :(


Lahenduseks on originaal kivid tagasi pista ajusse.
Mul sama kivi ajus ja sama probleem.


vot sellele tahtsingi kinnitust saada. Ega kellelgi pole 3b mootoriga s2 stock aju kuskil vedelemas, et saaksin sinna veakoodid tekitada ja välja lugeda :)

to erki.t: jah, tõesti on mul selline pdf töölaual kuna läheb seda igapäevaselt vaja, aga kuidas sa oskad mind aidata minu probleemiga?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
erki.t
huviline

Avatar


Registreerunud 06.07.06
Asukoht: Tallinn / Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Got burger? (Jeep)

postitati 14.08.08 12:13 Tsiteeri


kuna vajalikku aju ei VEDELE, siis praktilist abi pakkuda ei saagi...

:(


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Eero
meeskond



Registreerunud 29.10.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: B2 2dq

postitati 14.08.08 13:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: erki.t
kuna vajalikku aju ei VEDELE, siis praktilist abi pakkuda ei saagi...

:(


aga aita siis niipaljugi, et ära asjalikkes topicutes tühja juttu aja, selle jaoks on jututoad ja lastekas.

moderaatorid võiks üleliigse siit minema aidata...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 69.0% - SQL: 31.0%]