Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: DLS C36 komponentkõlarid (Vastuseid: 31 | Vaatamisi: 4055)
djstallion
huviline



Registreerunud 25.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SAAB

postitati 16.07.05 21:44 Tsiteeri
DLS C36 komponentkõlarid



Kuna profiilis märgitud autole ees ootamas heli paigaldus, siis sai eile tundide kaupa foorumite audioteemasid lapatud, kuna kangesti tahaks punnitada (loe: vajaliku summa eraldada) ja talutavalt hea heliga süsteemi paigaldada. Ei taha enam kuidagi korraldada samasugust jama, nagu kadunud A100-s mul oli: Aiwa MP3 juhtseade, ees armatuuris 10cm Boschmann 2-ribalised koaksiaalid, taga Boschmanni 3-ribalised koaksiaalid (ovaalid), ja pagassis Blaupunkt GTA 270 võimendi järel RF Stage1 10" subbar inverterkastis.
Juhtseade jääb samaks, vähemalt esialgu, hiljem plaanis soetada midagi disaini poolest Audisse sobilikumat (must esipaneel, punane nupu- ja displeivalgus). Subwoofer jääb samuti hetkel samaks, kuigi B3 pagassi see oma kasti kuju ja mõõtmete poolest teps mitte ei sobi, samuti pidavat RF elemendid müra tegemiseks head olema, mul plaanis eelkõige kvaliteedile rõhuda. Võimendi jääb samuti samaks, kuna asi praktiliselt uus ja ma arvan, et keegi ei saa öelda, et Blaupunkt GTA 270 võimendi otseselt halb oleks. Loomulikult on kordi paremaid, aga selle raha eest peaks antud Sinipunkt parimaid olema.
Nüüd siis põhiteema juurde - kõlarid salongis. Tagumise aknalauga on selline lugu, et sinna meisterdan uue katte originaali asemele, kuhu ei tule mitte ainsatki aukku, isegi mitte nööpnõela ei pista läbi, rääkimata ovaalkõlaritest :D See-eest ette tahaks paigaldada korralikud 3-ribalised komponentkõlarid, mis jääksid siiski mu täpselt määratlemata, kuid vägagi piiratud eelarve piiridesse. Kuna siit-sealt teemat uurides on tekkinud ühene arusaam, et võrdlemisi vähese raha eest on parimad DLS Classic-seeria kompod (ja DLS üleüldse SQ poolest maailma tippude hulgas), siis esimene valik oleks DLS C36:
http://www.raituning.ee/shop.php?pid=278&i=251#.
Antud lingil on andmetes väike "näpukas", tegelik RMS on nendel kõlaritel 60W, mis peaks olema täiesti piisav, et valjemal muusikakuulamisel taluvuspiir enne kõlarite võimete lõppu kätte jõuaks. Midbass element läheks ukse külge-sisse, seda ilmselt kellegi asjatundjama abiga, midrange armatuuri originaalaukudesse (katted loomulikult vahetusse) ja tweeter ilmselt A-piilari külge. Toitma hakkaks neid komposid samasugune Blaupunkt GTA 270:
http://www.pood.akustika.ee/index.php?GID=777&muuja=1&lang=est&currency=EEK
nagu juba sillatuna sobwoofri küljes oli/on. Võimendi on antud kõlarite jaoks täiesti piisava võimsusega, jääb isegi väike varu.
Kõlareid ja võimendit ei soeta mitte antud linkidel viidatud lehekülgedelt, vaid teistest kanalitest mõnevõrra odavama hinna eest, ehk kokku oleks eelarve antud projekti puhul alla 4000 krooni + installiga seonduvad kulutused, mille ma suudaksin isegi kuidagi alla neelata.
Nüüd küsimus - kas siinsed audiofriigid oskavad soovitada samadesse hinnapiiridesse jäädes paremaid või vähesema raha eest vähemalt sama häid kõlareid? Kas nende kõlarite kuulamisest saadav fiiling on väärt iga makstud krooni? Ja võimendi? 1700 krooni ja alla on summa, mille eest arvestatavate võimendite valik just eriti suur ei ole, Blaupunkt on siiski vana ja tunnustatud tegija. Eesmärk ei ole (loe: vahendid ei võimalda) autosse paigaldada hirmkallist ja ülikvaliteetset helitehnikat, vaid minimaalse raha eest süsteem, mida oleks juba võimalik nautida ja mis ka suurimat audiofriiki päris öökima ei ajaks.
Vastan kohe ette ära ka küsimusele, mis nagunii seoses kõlarivalikuga esitatakse - kuulatav muusika on põhiliselt nö "arvutimuusika", mida tean siinseid audiofriike suisa vihkavat :P Samas ei ole minu eesmärk siiski võimalikult vähese raha eest võimalikult palju müra, ka elektroonilist muusikat on meeldiv kuulata kvaliteetsest süsteemist, kus enamus saunde ja stereoeffekte kaduma ei lähe. Selle eesmärgi saavutamise tarvis on pigimatitamine juba samuti päevakorda võetud.

Arvamused? Soovitused? Näpunäited? Kriitika? Kõik on teretulnud ;)

EDIT: Üks võimalus oleks muidugi kasutada ka 4" 2-way komposid, jääks ära uste ümberratsimine ja 3-way komplekti häälestus pidi paras peavalu olema. Siinkohal tekib mul jällegi sügav kahtlus, kas 2-way komplektides sisalduvad elemendid suudavad talutavalt katta midbass/midrange sagedusala? Või oleks ehk alternatiiviks Ranzi variant, kus ta armatuuri sisse 5,25" elemendi surus? Kas suurem element suudab juba mõnevõrra paremini ära teha sisuliselt kahe elemendi tööd, ehk siis mängida välja nii midrange kui midbass?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
volberg
huviline



Registreerunud 16.07.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 100 Avant quattro

postitati 17.07.05 09:26 Tsiteeri


pikk ja kurb lugu- eks tee ikka n ii nagu heaks arvad


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
djstallion
huviline



Registreerunud 25.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SAAB

postitati 17.07.05 09:53 Tsiteeri


Kui sul midagi asjalikku öelda ei ole, siis parem ära piiksu :mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 17.07.05 15:56 Tsiteeri


Tsitaat:

pikk ja kurb lugu- eks tee ikka n ii nagu heaks arvad


Selle nädala parim kild pika puuga :D Kas tõesti nii hirmsasti sügeleb vastama? :S

Anyway teemasse ka. Miks kolm riba? Mõtle sama hinnaklassi 2ribalisele süsteemile. Classic seerial on see T20 tweeter üldse selline, nagu ta on. Ja 3 riba install on keeruline ka. Loomulikult nõudmised süsteemile on erinevad. Ise olen mõned 3- riba süsteemid teind ja pole siiani ühegagi rahule jäänd. Huvitav, kuidas selle C36-e 8" element kõlab üldse selle võimendiga- pmst kuuele kõllile mingi 60W tundub kole vähe... Ise hakkaks DLS-i vaatama Reference seeriast.


Aftermarket.ee Lisavarustus ja tuuning // Petrolheads.ee blogi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 17.07.05 16:42 Tsiteeri


mina soovitaks kahe käega 3riba poole vaadata.

Imo. on 2 riba isegi raskem saada korralikult mängima, kui 3me. St. 2 riba jaoks on vaja ikka sigakõvasid elemente, et asi hea jääks, 3riba puhul saab teha juba väikeseid järele andmisi.

Kui kuulad peamiselt nn. arvutimuusikat, siis need kompod sobivad ideaalselt. Tweeter on neil suhteliselt terav, kuid enam - vähem normaalse makiga annab sedagi reguleerida.

Kuid ütlen ühte . . . olgu Sul kui head kompod tahes, s*** makiga rikud Sa kõik ära. Mitte, et ma ütleks Sinu kasutatav halb oleks.

Julge hundi rind on rasvane . . . anna minna, kui võimalus on :)


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
antz
huviline



Registreerunud 21.04.05
Asukoht: Rae
Kasutaja on eemal


postitati 17.07.05 21:29 Tsiteeri


julgeks soovitada veel
http://www.raituning.ee/shop.php?pid=2567&i=507

kuid miks mitte ka kõik komponendid eraldi osta..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
djstallion
huviline



Registreerunud 25.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SAAB

postitati 17.07.05 23:19 Tsiteeri


Tsitaat:

Miks kolm riba? Mõtle sama hinnaklassi 2ribalisele süsteemile.
Kahtlen, kas kaks riba suudavad piisavalt hästi edastada kogu vajalikku sagedusala, eriti kui jääda kõlarite puhul sama hinnaklassi juurde. Reference seeria kõlarid on juba oluliselt kallimad, samuti on nende RMS suurem. Eesmärgiks on ka see, et kõlarite RMS ei oleks suurem kui 70W per kanal, kuna üle 2x70 RMS võimud on juba märkimisväärselt kallimad. Kui valiksin 70W RMS võimsamad kõlarid ja nendele ka sobiva võimu, oleks mu eelarve 1,5-2 kordselt lõhki. Samas, olgem ausad, et 2x70W on korralikuks kuulamiseks autos täiesti piisav. Parandage, kui eksin.

Tsitaat:

3riba puhul saab teha juba väikeseid järele andmisi.
Minu loogika ütleb sama. Kui on 2 riba, peavad elemendid olema märksa parema suutlikusega ja kogu süsteem märksa täpsemalt paigas, et saavutada 3-ribalisega võrreldavat effekti. Loomulikult luban endale igati vastu vaielda, kui on esitada mõjuvad argumendid, mis selle väite kummutavad.

Tsitaat:

Kui kuulad peamiselt nn. arvutimuusikat, siis need kompod sobivad ideaalselt. Tweeter on neil suhteliselt terav, kuid enam - vähem normaalse makiga annab sedagi reguleerida.
Juhtseadmeks on Aiwa CDC X504MP. Kahtlemata ei ole tegemist hea seadmega, kuid usun, et mitte ka kõige halvemaga. Heli seadmine koaksiaalidega tundus igati talutav. Ega ma üldiselt ise Aiwa-st eriti midagi ei arva, seda enam, et firma juba mõnda aega Sony käes, kes on tuntud oma keskmisest halvema autoaudio tehnikaga. Täiesti loogiline on ka see, et kui on s*** juhtseade, ei saa ükskõik kui hea kõlar edastada head heli, kuna algallikas lihtsalt ei võimalda seda. Kett on ikka täpselt nii tugev, kui selle nõrgim lüli.
Seda, et Classic-seeria DLS tweeterite heli on terav, olen lugenud jah. Aga kui nüüd võrrelda 2-3 korda odavamate kompodega? Endal kogemused kahjuks puuduvad, aga vaevalt et DLS lõppkokkuvõttes viletsam on.

Tsitaat:

julgeks soovitada veel
http://www.raituning.ee/shop.php?pid=2567&i=507

kuid miks mitte ka kõik komponendid eraldi osta..
Loomulikult oleks tore, aga kui sa oleksid mu esimese posti hoolikamat läbi lugenud, siis saaksid aru, et sinu pakutavad kompod ajaksid mu eelarve totaalselt lõhki. Veelgi rohkem lõhki läheks see juhul, kui hakkaksin komponente eraldi ostma.

Nagu ma aru saan, ei ole Blaupunkt GTA 270 võimu kohta paha sõna öelda?

Kuna siinsete foorumikasutajate seas on mitmeid, kes tegelevad aktiivselt autoaudioga, siis teeks nii - ütleme, et letihindade alusel on hinnapiiriks 5k, mille eest peab saama võimalikult head kompod + võimu. Oletades, et olen klient, kes on nõus selle summa välja käima ja teie eesmärgiks on mulle selle raha eest parimat pakkuda. Hinnapiiri ja konkreetset autot arvestades, mida te pakuksite? Installatsiooni selle summa sisse ei arvestaks. Kui sama raha eest saaks midagi paremat kui minu välja pakutud komponendid, oleksin selle teadmise üle loomulikult õnnelik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 18.07.05 07:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: djstallionEesmärgiks on ka see, et kõlarite RMS ei oleks suurem kui 70W per kanal, kuna üle 2x70 RMS võimud on juba märkimisväärselt kallimad.

Suudaksin pakkuda 2X80W võimu sulle 1900.-
VÕIM
Võimsused normaalpingel


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
djstallion
huviline



Registreerunud 25.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SAAB

postitati 18.07.05 22:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ranz
Tsitaat:
Algselt postitas: djstallionEesmärgiks on ka see, et kõlarite RMS ei oleks suurem kui 70W per kanal, kuna üle 2x70 RMS võimud on juba märkimisväärselt kallimad.

Suudaksin pakkuda 2X80W võimu sulle 1900.-
VÕIM
Võimsused normaalpingel
Kas selle firma võimendid on head? Minu jaoks nimi küll kuigipalju tuttav, aga asjast midagi ei tea. Ranz, äkki sa pajataksid mulle ka veidi oma 2-way komponentidest ja kuidas selle 13cm elemendi mahutamine sinna armatuuri õnnestus? Missuguseid elemente või komplekti kasutad ja kuidas tulemus heli osas on?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
antz
huviline



Registreerunud 21.04.05
Asukoht: Rae
Kasutaja on eemal


postitati 18.07.05 22:11 Tsiteeri


julgen väita, et 13cm elemendid ei hakka kindlasti kohe piisavalt madalale armatuuris mängima, ilmselt on ikka tähtis, et enamus helist tuleks eest ning woofri lõike sagedus oleks võimalikult madal...
selle koha võivad ainult täita midranged.
midbass vajab piisavalt madalale mängimiseks ikkagi kasti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
djstallion
huviline



Registreerunud 25.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SAAB

postitati 18.07.05 22:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: antz
julgen väita, et 13cm elemendid ei hakka kindlasti kohe piisavalt madalale armatuuris mängima, ilmselt on ikka tähtis, et enamus helist tuleks eest ning woofri lõike sagedus oleks võimalikult madal...
selle koha võivad ainult täita midranged.
midbass vajab piisavalt madalale mängimiseks ikkagi kasti.
Julgeksin isegi sedasama teoreetiliselt väita, kuigi isiklikud kogemused puuduvad. Seepärast ootangi erinevate inimeste arvamusi-kogemusi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
siiim
klubiliige

Avatar


Registreerunud 23.05.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: TT

postitati 19.07.05 05:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: antz
julgen väita, et 13cm elemendid ei hakka kindlasti kohe piisavalt madalale armatuuris mängima, ilmselt on ikka tähtis, et enamus helist tuleks eest ning woofri lõike sagedus oleks võimalikult madal...
selle koha võivad ainult täita midranged.
midbass vajab piisavalt madalale mängimiseks ikkagi kasti.


Suht keeruline jutt tuli siin nüüd :)
Et mis koha võivad täita midranged?
Ja miks midbass tahab madalale mängimiseks kasti. Põhimõtteliselt mida suurem ruum kastiks on, seda madalamale mängib, aga kui sa mõtlesid, et 13 cm element panna armatuuri midbassiks ja seal kuni subbarini mängima panna (~80 hz), siis ega sealt vist kõige paremat tulemust ei saa.

Aga küsiks teemaalgatajalt ühe asja, mis jäi märkamata. Et on sul ikka el. aknad? Kui nii, siis ei ole ju mingit probleemi midbass ukse sisse panna. Pane kasvõi 8" :P

Siis veel see vana ja tore teema 2way vs 3way süsteem. Kui sulle meeldib ehitada ja katsetada ja häälestada ja plaanid kunagi ka korralik kõrgema otsa makk soetada, siis soovitaks igati 3way süsteemi. Palju parem pilti õigele kõrgusele saada. Olenevalt valitavast midrangest võib olla ka mängitava sagedusvahemiku keskosa parem, kui 2way kompodel.

Aga kui sa tahad saada võimalikult lihtsalt ja samas sellise hinnaklassiga häid komposid, siis võibolla soovitaks isegi mitte asja lõhki ajama hakata ja osta head 2way kompod. Autoaudiomaailmas esimesi suuremaid samme tegevale inimesele täiesti piisav ettevõtmine. 3way on küll suurem väljakutse ja seega loomulikult huvitavam, aga ei pruugi nii lihtsalt asja mängima saada.

Kuid kui küsida, mis elemente ja mis tootjalt, siis siinkohal aidata ei oska. Võin öelda niipalju, et ise kasutan 3way süsteemi, kus on siis Tweeterid DLS UP1C, Midrange DLS R4A, Midbass Caliber CW8 ja kõrgema otsa heli on igati hea. Kuna midbass on 8" siis subbarit ei ole ja ei tule ja ei ole vajagi ;)
Kui Rockracele satud, siis otsi mind üles, ma istun seal oma audiga SQ poole peal. Saab veel äkki seda teemat lahata.


24 tundi päevas ... 24 õllepurki kastis ... Kokkusattumus ???
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 19.07.05 07:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: djstallion
Tsitaat:
Algselt postitas: ranz
Tsitaat:
Algselt postitas: djstallionEesmärgiks on ka see, et kõlarite RMS ei oleks suurem kui 70W per kanal, kuna üle 2x70 RMS võimud on juba märkimisväärselt kallimad.

Suudaksin pakkuda 2X80W võimu sulle 1900.-
VÕIM
Võimsused normaalpingel
Kas selle firma võimendid on head? Minu jaoks nimi küll kuigipalju tuttav, aga asjast midagi ei tea. Ranz, äkki sa pajataksid mulle ka veidi oma 2-way komponentidest ja kuidas selle 13cm elemendi mahutamine sinna armatuuri õnnestus? Missuguseid elemente või komplekti kasutad ja kuidas tulemus heli osas on?

Minu praegune 2-way on tegelt alles poolik 3-way :D et jah... tõesti armatuuris see 5,25" kuigi madalale just mängida ei suuda ning otsustasingi ustesse lisada 8"sed. Compodeks kasutan ikka Starsoundi Pro seeria elemente kuid ei oska ma hinnata nende headust kuna puudub lihtsalt kogeumusi teiste süsteemidega. See 5,25" mahub tegelt sinna suht normaalselt, tiba tuli alt miskit plastikkopsikut lõigata ning sees nad olidki, või siis peal... kuidas nüüd võtta, sees otseselt on vaid elemendi alumine pool, kõlar ise toetub siiski armatuuri peale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 19.07.05 09:31 Tsiteeri


Tsitaat:

Aga kui sa tahad saada võimalikult lihtsalt ja samas sellise hinnaklassiga häid komposid, siis võibolla soovitaks isegi mitte asja lõhki ajama hakata ja osta head 2way kompod. Autoaudiomaailmas esimesi suuremaid samme tegevale inimesele täiesti piisav ettevõtmine. 3way on küll suurem väljakutse ja seega loomulikult huvitavam, aga ei pruugi nii lihtsalt asja mängima saada


Ja mis mu esimese posti mõte oli? :P

Ise muide istun täpselt sama jama otsas... Kas teha 2 või 3? Kui teha kaks, siis kuhu ja mida... Kui kolm, siis mida... Vanasti oli elu lihtsam :D


Aftermarket.ee Lisavarustus ja tuuning // Petrolheads.ee blogi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
djstallion
huviline



Registreerunud 25.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SAAB

postitati 19.07.05 20:28 Tsiteeri


Kuna olen autoaudios tõepoolest täiesti roheline ja püüdnud ennast harida seni vaid teoreetilisel tasemel, tundub arvamuste kokkuvõttena igati mõistlikum 2-way kompod valida. Kuna seni olen - nii enda kui ka teiste autotes - kokku puutunud enamasti ainult odavama otsa koaksiaalidega, peaks head 2-way kompod võimu taha ühendatuna ja enam-vähem talutava installi puhul olema vähemalt peajagu üle.

Siiim, vastates sinu küsimusele, kas mul on elektriaknad- ei ole. See pisisasi ei ole mul kahe silma vahele jäänud, aga kuna on kindel plaan paigaldada elektriaken (luugiga tegin selle muutuse juba), siis mõtlesin lihtsalt ette rutates 3-way kompode peale. Aga tõsi ta on, et kõik kindlad plaanid ei saagi kunagi teoks...

Üks huvitav küsimus 2-way kompode kohta - kas see element, mida nendes komplektides nimetatatakse üldjuhul midbassiks, on reaalselt siiski pigem midrange? Kumbat pidi see asi pigem on, kas tegemist on midbassiga, mis õige installatsiooni korral mängib midbassi ja üritab mängida ka midranget, või hoopiski vastupidi? On midrange ja üritab mängida ka midbassi? Kuidas 2-way kompode crossides selle elemendi lõikesagedusega lood on? Kas see hõlmab kogu midbassi ja midrange sagedusala? Loodetavasti ei olnud see jutt liiga segane...

Veel üks küsimus. Kuna otsustan jääda 2-way kompode juurde, siis oleks vist mõistlik Ranzi eeskujul armatuuri istutada 5,25" element? Loogika poolest peaks 5,25" element olema oma suuremate mõõtmete tõttu ikka märksa võimekam kui 4" element, sõltumatta sellest, et tootja on mõlemale võibolla sama nominaalvõimsuse kirjutanud.

Ranz, oleks sul väga keeruline oma armatuurikõlarite lõpptulemusest üks pildike teha? Tahaks näha, milline see ülejäänud armatuuri taustal paistab, kas väga silmatorkav, mõjub võõrkehana? Eks muidugi helikvaliteedi nimel võiks ka veidi ilu ohvriks tuua ;)
Kas nende Starsound kompode RMS mitte räigelt ülepakutud ei ole?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
resnick
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.04
Asukoht: Tartu (Põltsamaa-Paide)
Kasutaja on eemal

Auto: B4 '93

postitati 19.07.05 20:51 Tsiteeri


Jagaksin enda kogemusi. Ehk on kasu...

Alustasin ka asja uurimist täielikult teooriast. Samuti tahtsin vägagi minimaalsete vahenditega saada võimalikult head asja. Seetõttu ei hakanud 3-riba poole vaatama ka. Algusest peale läksin kahe riba peale. Tegin uste külge doorpanelid ning sinna ukse sisse mängima DLS B6 (6,5") elemendid. Võin küll öelda, et kui oled harjunud miskiste ovaalide jms-ga, siis vahe tõepoolest päris suur.

Aga eks selle autoaudioga on nii nagu on - annad sõrme, siis hakkab vaikselt kätt ka võtma. Praeguseks välja vahetatud nii head, võim kui woofer. Hetkel nõrgimaks nüliks kompod vast, kuid kuna pole paremat süsteemi kuulnud (õnneks vist), siis ei ole nende kompode väljavahetamisega hetkel ka kiiret - teevad minu meelest päris talutavat häält.


276
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
djstallion
huviline



Registreerunud 25.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SAAB

postitati 19.07.05 21:15 Tsiteeri


Mida ütlete Rainbow odavama otsa elementide kohta? Kuna hinnad sellise kõva tegija kohta vägagi soodsad, kas tegemist ainult promomiseks mõeldud rämpsuga, või on asjad siiski proovimist väärt?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
antz
huviline



Registreerunud 21.04.05
Asukoht: Rae
Kasutaja on eemal


postitati 19.07.05 22:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: siiim
Suht keeruline jutt tuli siin nüüd
Et mis koha võivad täita midranged?
Ja miks midbass tahab madalale mängimiseks kasti. Põhimõtteliselt mida suurem ruum kastiks on, seda madalamale mängib, aga kui sa mõtlesid, et 13 cm element panna armatuuri midbassiks ja seal kuni subbarini mängima panna (~80 hz), siis ega sealt vist kõige paremat tulemust ei saa.


täpselt seda ma mõtlesin


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
antz
huviline



Registreerunud 21.04.05
Asukoht: Rae
Kasutaja on eemal


postitati 19.07.05 22:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: djstallion
Mida ütlete Rainbow odavama otsa elementide kohta? Kuna hinnad sellise kõva tegija kohta vägagi soodsad, kas tegemist ainult promomiseks mõeldud rämpsuga, või on asjad siiski proovimist väärt?


mina olen kuulnud neid samu kõlareid mida üleval sulle soovitasin.
oskan häid sõnu öelda, muidugi ei ole mul võrdlusmoneti reinbow tippseerja kohta, kuid võrreldes sama hinnaklassi elementidega soovitaks neid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 19.07.05 22:44 Tsiteeri


Need teemad annavad vast mitmele su küsimusele vastuse:

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=3342
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=10165
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=14295
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=15020

...ning tekitavad kindlasti uusi küsimusi... :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
djstallion
huviline



Registreerunud 25.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SAAB

postitati 19.07.05 22:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: antz
Tsitaat:
Algselt postitas: djstallion
Mida ütlete Rainbow odavama otsa elementide kohta? Kuna hinnad sellise kõva tegija kohta vägagi soodsad, kas tegemist ainult promomiseks mõeldud rämpsuga, või on asjad siiski proovimist väärt?


mina olen kuulnud neid samu kõlareid mida üleval sulle soovitasin.
oskan häid sõnu öelda, muidugi ei ole mul võrdlusmoneti reinbow tippseerja kohta, kuid võrreldes sama hinnaklassi elementidega soovitaks neid.
Ma pidasin silmas täiesti alumise otsa Rainbow komposid. Sinu välja pakutud on juba suht keskmise hinnaga. Kahjuks minu jaoks ka liiga kallid.

Black, ma olen NEED teemad juba läbi lugenud. Ma mõistan otsingut kasutada. ;) Kui oleksin antud teemadest saanud rahuldava vastuse, siis ma ei piniseks siin, aga palju uusi küsimusi tekkis küll :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 19.07.05 23:13 Tsiteeri


Ma loodan et ranz ei pahanda, lisan siia tema installist ühe pildi

http://www.hot.ee/ranz/piilarid/2.JPG


See peaks aimu andma, kuda 13 cm element armaturil istub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 20.07.05 06:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: djstallionRanz, oleks sul väga keeruline oma armatuurikõlarite lõpptulemusest üks pildike teha? Tahaks näha, milline see ülejäänud armatuuri taustal paistab, kas väga silmatorkav, mõjub võõrkehana? Eks muidugi helikvaliteedi nimel võiks ka veidi ilu ohvriks tuua ;)
Kas nende Starsound kompode RMS mitte räigelt ülepakutud ei ole?

Pildi panemine tehti juba minu eest ära :D selline ta jah sinna armatuuri peale jääb. Kuid kuna tal otseselt kasti all pole, lahtine armatuurialune vaid, siis midbass osa jääb seal vägagi nõrgaks...
5,25" elemendile antud 150W RMS on vast jah "kergelt" palju pakutud. Kuid mitmed tuttavad kasutavad neid ca 80-100W RMS ning sellega toimivad nad ilusti igatahel küll.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 20.07.05 07:25 Tsiteeri


Minu standardite järgi näiteks see 13cm elemendi install audi armatuurlauda visuaalselt midagi head ei ole- liiga paks koos oma raami ja kattega. Ise hetkel vaagin, kas minna ka seda teed (13cm armatuuri) ja kui lähen, siis näitan, kuidas asja ilusti teha annab :)


Aftermarket.ee Lisavarustus ja tuuning // Petrolheads.ee blogi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 20.07.05 07:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ICEja kui lähen, siis näitan, kuidas asja ilusti teha annab :)

Armatuur maha ja auk suuremaks :P suht sama nagu harrygi tegi, kuid tema siis tegi augu üleüldse ise, sest seal originaalis neid temal polnud.
Vähemalt seda mina arvan :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 85.8% - SQL: 14.2%]