Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Sound? (Vastuseid: 51 | Vaatamisi: 6060)
MgM
huviline

Avatar


Registreerunud 02.08.04
Asukoht: Pärnumaa/Pärnu/Tln
Kasutaja on eemal

Auto: Yamu R6

postitati 24.10.04 22:19 Tsiteeri
Sound?



No minulgi tekkis huvi selles suunas, et autos helitehnikat uuendada, nimelt praegu üriginaal 4 kõlarit. Kuna ei ole selles teemas päris kodus pole siis sooviks veidi nõu. Midagi erilist taga ei aja. lihtsalt midagi sellist, et kõrval hea kuulata oleks. Praegu oleks mõelnud uutest kõlaritest võimust ja millestki mis pagassis bassi taoks. Seega kõik abi oodatud!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 25.10.04 06:23 Tsiteeri


esialgu ühenda lahti taga uste sees olevad plännid, siis esikõlaritel (nood armatuuril) vaheta katted ära. kui vahest aru saad, küsi uuesti :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
MgM
huviline

Avatar


Registreerunud 02.08.04
Asukoht: Pärnumaa/Pärnu/Tln
Kasutaja on eemal

Auto: Yamu R6

postitati 25.10.04 11:24 Tsiteeri


Katte? Kas need võrgud sealt pealt ja kuidas see midagi parandab. Ja tegelikult lootsin natuke täpsemaid soovitusi, nagu mis näitajatega mingi asi olema peaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 25.10.04 11:26 Tsiteeri


jah need kettad, sul näib kas B4 või kupee olevat kui ei eksi.
vaata su kysimus on selline: soovin autot, mis näitajaid vaja on?
sa ju ei ytle: kuhu soundi? milleks? kui mitu raha? jne.
päris õhust on raske midagi soovitada kui yldse. see mis mulle meeldib ei pruugi sulle meeldida. see mis on hea mersus ei ole hea audis jne.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 25.10.04 11:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja MgM
Katte? Kas need võrgud sealt pealt ja kuidas see midagi parandab.

Sa võta need sealt korra maha ja kuula asja... mina enda omal tegin nii ja tulemus on ikka imestamapanev, eks provi ära, need käivad ju lihtsalt maha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MgM
huviline

Avatar


Registreerunud 02.08.04
Asukoht: Pärnumaa/Pärnu/Tln
Kasutaja on eemal

Auto: Yamu R6

postitati 25.10.04 11:34 Tsiteeri


taga aknalaual on mul mingid kaheelemendised kõlled kas neiltki tuleks algul vaid katted eemaldada


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 25.10.04 11:57 Tsiteeri


Ei tagant ära puutu midagi... probleem on just esimestega, millega on see asi, et nendel on miski liialt tihe materjal sinna pandud ja suuremosa heli sealt läbi ei tule.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 25.10.04 12:05 Tsiteeri


lihtsalt võta esimesed katted maha. kui vahet kuuled, siis hakka edasi tegema :) kui ei kuule vahet, siis pole sul vahet kui palju sinna autosse taod raha.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
CarlosSQ
huviline

Avatar


Registreerunud 30.05.04
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 Avant TDi

postitati 25.10.04 14:29 Tsiteeri


ma käisin ja kiskusin need katted pealt ära. Vahe oli ilusti kuulda. Mida nyyd edasi teha ilma katteta on ka nagu natc imelik ringi sõita.


There's lots of spirit in everyone!!!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 25.10.04 14:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja CarlosSQ
ma käisin ja kiskusin need katted pealt ära. Vahe oli ilusti kuulda. Mida nyyd edasi teha ilma katteta on ka nagu natc imelik ringi sõita.


edasi panna tööle pea :)
ntx: pane sinna mõne teise kõlaripaari grillid, sobivad pea ideaalselt ymarad. kodanik ranzil on mingid vdo võred - nagu rusikad silmaaukudes seal. mina panin pihuneeri mingite 4" grillid koos plastikutega. yks tuttav audiomanik aretas ise noores tehnikus myydavatest grillidest.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 25.10.04 14:40 Tsiteeri


Mul jah kodus ühed VDO katted vedelesid... sai siis plastikust nad välja kakutud ning natuke neid kokkupoole pigistatud ja istusid asjad sinna ideaalselt sisse :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 25.10.04 14:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja MgM
taga aknalaual on mul mingid kaheelemendised kõlled kas neiltki tuleks algul vaid katted eemaldada
Ei, pole vaja, nende juhtmed jäta lihtsalt ühendamata. Kui edasi arened, siis hakkab neid asendama woofer.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MgM
huviline

Avatar


Registreerunud 02.08.04
Asukoht: Pärnumaa/Pärnu/Tln
Kasutaja on eemal

Auto: Yamu R6

postitati 25.10.04 16:54 Tsiteeri


No ma proovin mis siis ilma nende kateteta tuleb. Aga nüüd nende tagumistega ma vaatan, et on vastakaid arvamusi. Päris lahti ma neid ühendada ei tahaks, kuigi nad eriti bassi ei taha mängida. Aga mis võimu ja subbakat b3-le soovitaksite?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 25.10.04 16:57 Tsiteeri


Võimu jaoks miskeid soovitusi anda ei saa enne kui element olemas on... kuid B3jama on tõesti selles, et suht vigane on sinna midagi normi tööle saada :( Kui miskit meeletut bassi taga ei aja siis 10"ne element peaks asjaga hakkama saama ja selle peaks ka sinna mahutatud saama ilusti... suurematega on juba tõesisem mässamine.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 25.10.04 17:15 Tsiteeri


kui tahad b3 korralikku soundi teha, siis unusta see mõte ära, odavam on autot vahetada.

tagakõlarid: proovi ning yhenda lahti, tykki kyljest ei võta, alati saab tagasi ühendada. kuid sa oled kogemuse võrra rikkam. võid oma kogemusega kaasa rääkida teemades - tagakõlarite poolt ja vastu :)

konkreetselt autosse ei oska sulle keegi soovitada võimu/subbarit.
ma isiklikult soovitaks sul pigem esikõlareid vahetama hakata esimese pauguga ning pigimatti panna kõvasti, pluss muid heliisoleerivaid töid teostada.

ma tean ning olen kuulnud ford scorpiot, mille tehnika maksumus on u. 3000.- pluss heliisolatsioon ning vähe on masinaid eestis mis parema soundiga :)

põhimõtteliselt pana mis kraami tahad, määravaks osutub hoopiski installimise oskus ning erinevate komponentide sobivus systeemi. seega vali tugev kett ja pinguta hästi.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 25.10.04 17:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja AzA
kui tahad b3 korralikku soundi teha, siis unusta see mõte ära, odavam on autot vahetada.



hmm . . . tahad äkki minu autot kunagi kuulata ja öelda, et sitt sound?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 25.10.04 17:25 Tsiteeri


lynx: sa tead, mida ma mõtlesin :) müra, eriti vastikult peegelduvat salongi. kõik on võimalik, aga b3, b4 lõhnab eriti karmi kätt tahtvat. mina igatahes loobusin.
aga sinu autot tahan kindlasti kuulata kui võimalik.

samuti soovitan kuulata punast B3. omanikuks ants. kuulsin isendit suvel kui omanik just äsja siit ac-st saadud info põhjal grillid ära viskas ja uued treis. nüüd pool aastat hiljem olid alpine koksid vahetunud spl dynamicsi kompode vastu ning vahele pandud subbar ja võim. vahetunud oli ka head. vahe nagu öö ja päev. ma lausa nautisin led zeppelini lõuna vaheajal :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 25.10.04 17:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja AzA
lynx: sa tead, mida ma mõtlesin :) müra, eriti vastikult peegelduvat salongi.
aga sinu autot tahan kindlasti kuulata kui võimalik.

samuti soovitan kuulata punast B3. omanikuks ants. kuulsin isendit suvel kui omanik just äsja siit ac-st saadud info põhjal grillid ära viskas ja uued treis. nüüd pool aastat hiljem olid alpine koksid vahetunud spl dynamicsi kompode vastu ning vahele pandud subbar ja võim. vahetunud oli ka head. vahe nagu öö ja päev. ma lausa nautisin led zeppelini lõuna vaheajal :)


Müraga on paljudel teistel autodel samaoodi probeeme, b3 ei ole ainulaadne omasuguste seas.
Salongi peegeldumine on maitse asi ja ise ei kurda.

Hmm, mis puutub Spl Dynamics firmasse, siis imo. on sealt palju loota mingit SQd. Kui inimene nüüd hästi järele mõtleb millel on firma põhirõhk, siis teeb igaüks omad järeldused.

p.s> Peale iridumi paigaldamist omale autosse . . . on imeline muusikat kuulata! :) Tegelikult kõik peale maki ultimate seeria :D


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 25.10.04 17:35 Tsiteeri


keegi, veel vähem mina ütleks, et sul pole õigus lynx :) ma ütlesingi, et kõik on võimalik. on aga asju mida saab mõnes autos odavamalt teha.
pole sel spl dynamicsil häda midagi.
btw, äkki avaldad oma auto soundi + töö + kogemuste hinna? nagu sai mainitud, kõik on võimalik :)
teatava kogemuste pagasiga (mida minul ei ole) on võimalik spl dynamicsi kompodega teha paremini kõlav auto kui nii mõnigi mees (kaasaarvatud mina) suudaks rainbowdega.

muidugi pole b3 ainulaadne, aga ta haiseb üks nirumaid olevat.

minu arvates ei ole salongi peegeldused - pudru ja kapsad sugugi maitseasi, pigem asi, millest iga soundihuviline esmajärjekorras lahti püüab saada (install, eku, viited, jms).


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 25.10.04 17:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja AzA
keegi, veel vähem mina ütleks, et sul pole õigus lynx :) ma ütlesingi, et kõik on võimalik. on aga asju mida saab mõnes autos odavamalt teha.
pole sel spl dynamicsil häda midagi.
btw, äkki avaldad oma auto soundi + töö maksumuse hinna? nagu sai mainitud, kõik on võimalik :)
teatava kogemuste pagasiga (mida minul ei ole) on võimalik spl dynamicsi kompodega teha paremini kõlav auto kui nii mõnigi mees (kaasaarvatud mina) suudaks rainbowdega.

muidugi pole b3 ainulaadne, aga ta haiseb üks nirumaid olevat.

minu arvates ei ole salongi peegeldused - pudru ja kapsad sugugi maitseasi.


Hmm, pole selle b3 häda midagi. Ainuke probleem on ainult pagasi ruum, ülejäänud kõik on suhtkoht tehtav. Kuna endal on tõsised plaanid autot vahetada, siis vaadates võimalike var. suunas tulevad külmavärinad peale. Ennekõike just armatuuri pärast kus EI OLE kohta 4" elementidele. B3 on need kohad olemas ja idaalne võimalus 3 riba ette saada.

Spl Dynamicsil loomulikult pole häda midagi, kuid selle hinna eest SAAB paremaid Sq asju imo.

:D:D:D Esimene ei kuulu avaldamisele, teist ei oska hinnata, kuna neid tunde on liiga palju sinna autosse läinud.

Olen selles täiesti kindel, et install loeb palju, kuid proovi Sa maailmatasemel kõll niimoodi installida et tulemust ei ole! :D

Ei ole loomulikult, st. peegeldused, kuid . . . pikapeale saab kõigega hakkama! :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 25.10.04 17:49 Tsiteeri


mh, sab muidugi.
ma installisin maailmatasemel tehnika autosse nii, et tulemust ei ole. kogemus omast käest nö olemas. muidugi kui sa pead mu staffi maailmatasemel tehnikaks. ma olen kindel, et ma installiks rainbowd samamoodi ning veel kindlam, et rainbowde 70 000 hind avaldub alles kogemuse ja kõrva juures.
täiesti võimalik, et selle raha eest saab paremaid elemente kui spl dynamics - muide mis rahast me räägime :P keegi pole numbreid küll öelnud.
imho kui juba ehitamiseks läheb, siis tuleb armatuur nii või teisiti maha katkuda. sinna 4" nullist installida on lihtsam kui b4 ütleme nii, et mitte eriti hästi õnnestunud aukudega maadelda.
kuhu nüüd mitte eriti käsi määrida tahtval kodanikul kergem installi teha on - b4 või a6?

pikapeale saaksin ma tõkkejooksus olümpiavõitjaks, aga mis selle pulli hind on?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 25.10.04 17:58 Tsiteeri


loomulikult saab ka neid 70k elemente installida nii, et tulemust ei ole . . . kui nad vatiteki alla mängima panna vms. kuid see pole hetkel teema.

hmm, 4" elemendi installib ilma ühegi probleemita b3/b4 armatuuri vabalt ära. Endal oli natukene mõtlemist, kuidas iridiumi midrange sinna ära panna, kuid seal nad hetkel on! :)


kindlasti on kergem b4 install teha, selles ei ole üldse küsimust. Mind küll ei isutaks kuidagi a6 armatuuri (ükskõik millise siis) lammutamine, teades et seal on turvapadjad ja muud milj. asja. Kuid loomulikult kui muudmoodi ei saa, tuleb ka see läbi teha.

asi ei ole niivõrd pulli hinnas, vaid fanatismis mis sunnib asju tegema ja sellel asjal ei ole hinda.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 25.10.04 18:04 Tsiteeri


seda muidugi.
kuidas tavakodanik midbassi augu inimlikult elimineeriks? ma jään ikkagi kasvõi 5.25" ustes kui 4" armatuuris juurde :)
see pole aga ka yldse teemaks.
lõppegu ot :)

sanches, alusta nende grillide korda tegmisega ning siis kuula, kuula ja kuula. kohe nuia lynxi autot ja jutti kõiki mida aga suudad. soundi tulemus on nö võrdeline autos veedetud ajaga - minu arvates. õigemini jõua selgusele mida sa tahad.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
MgM
huviline

Avatar


Registreerunud 02.08.04
Asukoht: Pärnumaa/Pärnu/Tln
Kasutaja on eemal

Auto: Yamu R6

postitati 25.10.04 18:09 Tsiteeri


Põhimõteliselt sain nii aru, et esikõllidelt kated vahetada, tagumised võib lahti ühendada ja tegeleda heliisolatsiooniga. Seega b3 ja võim subbakaga lihtsalt ei sobi kokku. Aga kui on ainult esimesed kõlarid, mis siis madalamaid helisid tekitab. RanZ soovitas aga pagassi 10" elementi, nii, et kui kellegil, kes on läinud juba järgmisele helitasemele ja on midagi mõistliku hinnaga mulle pakkuda, siis palun tehke seda!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 25.10.04 18:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja MgM
Põhimõteliselt sain nii aru, et esikõllidelt kated vahetada, tagumised võib lahti ühendada ja tegeleda heliisolatsiooniga. Seega b3 ja võim subbakaga lihtsalt ei sobi kokku. Aga kui on ainult esimesed kõlarid, mis siis madalamaid helisid tekitab. RanZ soovitas aga pagassi 10" elementi, nii, et kui kellegil, kes on läinud juba järgmisele helitasemele ja on midagi mõistliku hinnaga mulle pakkuda, siis palun tehke seda!


oled valesti aru saanud. madalamaid helisid tekitaks sul see ranzi 10" kõlar. b3 ja subbakas sobib ikka kokku, lihtsalt natuke raskem asja tööle saada. muideks kõikidele kõlaritele katsu väline võimendus soetada :) btw, mis muusikat sa kuulad?
mine kuula antsu b3.

ma võin sulle mõistliku hinnaga 3200.- pakkuda 12" subwooferit, mis on hea ja seda mitte ainult minu arvates :) aga müügiteema katsu pärast asjade valikut ost/müük rubriigi alla sokutada.

tseki ka http://www.streetrace.org/forum/index.php audioalaseid teemasid. sealt leiab palju.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 68.2% - SQL: 31.8%]