Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  ..  7
Autor:
Pealkiri: FSI mootorite ummistumine ehk carbon buildup (Vastuseid: 154 | Vaatamisi: 54539)
Jürarrak
klubiliige
ac aasta auto 2008 võitja

Avatar


Registreerunud 15.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Some quattro GmbH Cars

postitati 27.12.14 01:04 Tsiteeri


Minu RS6-l käis kolle maas ja polnud seal mingit buildup-i.


Parem must minevik kui lilla tulevik
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 27.12.14 11:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jürarrak
Minu RS6-l käis kolle maas ja polnud seal mingit buildup-i.


Sul metapritse peal ka. Peale kuu aegset metapritset oli ka 300 000 sõitnud 3.0 TDI nii puhas, et sealt seest võis süüa.
Õli võtab su RS6 ju samamoodi nagu nad kõik. Ning osa sellest õlist lendab läbi tuulutuse sisselaskesse.

Tsitaat:
Algselt postitas: Kaits
Aga endiselt ei suuda ma leida C6 RS6 kohta ühtegi konkreetset teemat või arutelu. Näiteks RS4 kohta on kõik kohad infot täis: jutud, pildid jne.
Ma ei ürita vaielda ega väiteid ümber lükata, tahaks vaid konkreetselt C6 RS6 kohta lugeda. :)


Oman isiklikult kogemust nii S8 V10 kui ka S6 V10-ga ning seal oli küll täielik karauul, aga seal polnud ka metapritset.
Aga ehk ütled, miks sa arvad, et see RS6 nii eriline on? Need mustad klapid on seal küll viimane asi mille pärast muret tunda. Kui sul vaja üks lambda ära vahetada, siis on see juba kõvasti kallim, kui metapritse paigaldus, mis selle probleemi igaveseks lahendab.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 27.12.14 12:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Oman isiklikult kogemust nii S8 V10 kui ka S6 V10-ga ning seal oli küll täielik karauul, aga seal polnud ka metapritset.
Aga ehk ütled, miks sa arvad, et see RS6 nii eriline on? Need mustad klapid on seal küll viimane asi mille pärast muret tunda. Kui sul vaja üks lambda ära vahetada, siis on see juba kõvasti kallim, kui metapritse paigaldus, mis selle probleemi igaveseks lahendab.


Ma ei arvagi, et RS6 oleks selles mõttes eriline. Pigem ma ütleks, et kuna ma ei leia enda jaoks piisavalt tõestusmaterjali, siis lihtsalt EI TEA mida arvata...
C6 RS6 tundub olevat midagi sellist, mida võibolla oleks huvitav kunagi omada - sellest ka suurem isiklik huvi. Muu info kogumisega pole erilist probleemi, sest välismaa foorumites on kasutajate tagasisidet üsnagi piisavalt. Millegipärast ei leia ma infot carbon buildup´i kohta... Miks peaks RS6 omanikud seda probleemi eirama või maha vaikima? Või siis lihtsalt ei tee teemast numbrit kuna paljudel metapritse peal või lasevad iga õlivahetuse käigus kollektorid puhtaks teha?

RS4 V8 ja S6/8 V10 FSI kohta on pilte ja värki lademetes. 5.0TFSI kohta mitte midagi :)


"RS6 is like a supermodel girlfriend - extremely high maintenance, but now and again, worth every penny."
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rakkim
huviline



Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 4e

postitati 27.12.14 12:33 Tsiteeri


Oman ühte teist sõidukit millele lasin paigaldada õlipüüduri - kas FSI muresid võiks samuti õlipüüdur vähendada ? Lihtsalt mõte..
Tsitaat:

Õli võtab su RS6 ju samamoodi nagu nad kõik. Ning see õli lendab läbi tuulutuse sisselaskesse.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
S4BiT
huviline



Registreerunud 20.08.07
Asukoht: Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: ‘07 BMW 335xi E91

postitati 27.12.14 13:06 Tsiteeri


Kõigil FSI mootoritel ei ole see probleem lihtsalt võrdne, osadel nagu B7 RS4, V10 S6 ja 2.0T on info kohaselt see asi väga hull. Mul näiteks 3.6 FSI tekib ka seda jama väga minimaalselt, kas on asi mootori ehituses, seda ma tõesti õelda ei oska. Õlikulu on samuti olematu, see on ka nii individuaalne, 2.0T pidi ikka usinalt õli kulutama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 27.12.14 22:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kaits
Ma ei arvagi, et RS6 oleks selles mõttes eriline. Pigem ma ütleks, et kuna ma ei leia enda jaoks piisavalt tõestusmaterjali, siis lihtsalt EI TEA mida arvata...
C6 RS6 tundub olevat midagi sellist, mida võibolla oleks huvitav kunagi omada - sellest ka suurem isiklik huvi. Muu info kogumisega pole erilist probleemi, sest välismaa foorumites on kasutajate tagasisidet üsnagi piisavalt. Millegipärast ei leia ma infot carbon buildup´i kohta... Miks peaks RS6 omanikud seda probleemi eirama või maha vaikima? Või siis lihtsalt ei tee teemast numbrit kuna paljudel metapritse peal või lasevad iga õlivahetuse käigus kollektorid puhtaks teha?

RS4 V8 ja S6/8 V10 FSI kohta on pilte ja värki lademetes. 5.0TFSI kohta mitte midagi :)


Aga osta ja proovi ära…

Pigem on asi selles, et reeglina on 40-50k eurot maksvate autode omanikel muudki teha, kui foorumis istuda ;)
Proovi näiteks Lamborghini või Ferrari carbon buildup-i kohta midagi leida, ma pakun, et ei leia samamoodi.
See ei tähenda, et probleemi pole, lihtsalt nende autode omanikud ei tegele oma auto remondiga reeglina.

RS4-l on probleem eriti hull näiteks selle pärast, et on kasutusel üsna agressiivne klapiajastusega mängimisega tekitatav EGR (ehk siis osa heitgaasist pekstakse sisselaskesse tagasi, et emissiooni normidest läbi saada). 2.0 TFSi-l on kolbide probleem, suurem õlikulu, suurem hulk karteris gaase, mis probleemi süvendab..

Aga ma ütlen nii palju, et kõik otsepritsega mootorid, mida ma kunagi olen näinud ning kus ei ole peal metapritset või mingit muud süsteemi, mis klappidele midagi pritsiks on sisselase üsna rõveda välimusega. See puudutab nii bensukaid kui ka diisleid… Osadel diislitel läheb kollektor näiteks nii kõvasti seda solki täis, et kõik jõud kaob ära, kui alles jäänud on ainult pöidla jämedune auk.
Hullem on asi siis, kui tükid hakkavad sealt sisselaskest irduma ja tekitavad vaod silindri seintele…

Mis C6 RS6 puutub, siis see on pseudoprobleem, sest metapritse võiks paigaldada nagunii. Ilma metapritseta oli dünos (peale softi) stock autol 720 PS ning metapritsega oli 809 PS :)
Nii et ma selle pärast eriti ei muretseks. Arvuta see 1.5k lihtsalt auto ostuhinna sisse ja unusta ära.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Silverpm
huviline



Registreerunud 06.04.08
Kasutaja on eemal

Auto: Need vanemad ikka.

postitati 06.05.15 20:02 Tsiteeri


Äratame vana teema ellu.

Sai soetatud üks masin ning mootor vahel tal 195kw 3.2 fsi.

Kiskusin huvipärast kolle maha ning revali pärimisest ja hooldusajaloost (204km - 204 000km) sellist asja seal tehtud ei ole.
Kollektor isegi oli puhas aga see mis seal kaane sees toimub, ütleme, et 25% kanali läbivusest on manti täis, kui mitte rohkem.

Kuna oligi vaja selgeks teha mis seal toimub, lihtsalt huvipärast, siis kas on soovitusi, MILLEGA seda manti sealt seest kätte saab?

Mootor ise töötab vägagi hästi, lööke vahele ei jäta, külmalt ei klõbise, külmkäivitus ka väga ideaalne, samas ära on vaja see läkane töö teha.

Tänades.
Silver


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 06.05.15 20:56 Tsiteeri


RKsilver, kas siit ei hakka tarvilikku silma?


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Silverpm
huviline



Registreerunud 06.04.08
Kasutaja on eemal

Auto: Need vanemad ikka.

postitati 06.05.15 21:17 Tsiteeri


Ma tänan vastuse eest ning nagu nüüd tänu su lingile oma küsimusele parema vastuse sain, et mida vaja, on pika varrega põimitud v lihtsalt otsharja drellile.

Tekib juba tunne, et mine või eurost auto poiste käest küsima, et mida nad kasutavad ja kust nad selle hankisid .. :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Silverpm
huviline



Registreerunud 06.04.08
Kasutaja on eemal

Auto: Need vanemad ikka.

postitati 11.05.15 17:39 Tsiteeri


Sai uuritud ja trikk on üpriski lihtne ning sai see trikk ära tehtud.

Aega läks 1 silindri sisselaskega ca 15 minutit.

Tööriistad:

Mootori leotusvahend (mingi eriti aktiivne mis seintelt hakkas nagu muda seda maha sööma),
akutrell
2 pika varrega trelli otsa käivad pöördharja, 1 jämedam, teine peenem,
vaakum abinõud millega asi puhtaks imeda,
Brake cleaneriga ja suruõhuga viimase rämpsu eemaldus,

LS 206 326
http://i61.tinypic.com/2s66c8z.jpg

After pilti kahjuks pole kuna üpriski kiireks läks, kuid tagumendi dyno järgi ei muutunud erilist midagi, ainult mootor hääl läks tumedamaks ja gaasipedaalile reageerib nõksu paremini.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Helina
huviline

Avatar


Registreerunud 19.10.08
Kasutaja on eemal

Auto: A5 coupe 3.2fsi q 195kw 2008

postitati 11.05.15 17:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: RKsilver
...Kuid tagumendi dyno järgi ei muutunud erilist midagi, ainult mootor hääl läks tumedamaks ja gaasipedaalile reageerib nõksu paremini.



Sama keiss ka minu 3.2FSI-l, et ei muutunud erilist midagi, vaid hääl. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 12.05.15 06:57 Tsiteeri


Enne ja pärast reaalselt dünotades on vahe täiesti olemas. Samuti väheneb kütuskulu mõnevõrra.
Vahe oleneb sellest, kui must asi enne oli.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
S4BiT
huviline



Registreerunud 20.08.07
Asukoht: Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: ‘07 BMW 335xi E91

postitati 12.05.15 08:30 Tsiteeri


Tundub päris riskantne kui traathari kiude ajab ja need sinna sisse peaksid jääma? Kas sellel mootoril on ka väljalaske kanalid hästi pikad/sügavad, või see on siiski nö tavaline V6?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Silverpm
huviline



Registreerunud 06.04.08
Kasutaja on eemal

Auto: Need vanemad ikka.

postitati 12.05.15 09:34 Tsiteeri


Vot seda mina ise ei oska kommenteerida.

Kuid selle traatharjaga on see, et sealt küljest kiud, 2 lööb ikka lahti, osadel vast savi, et kas käib läbi mootori või mitte.
Ise aga ei hakanud sellega riskima ja peale kanali puhastust sai igaksjuhuks magnetiga üle käidud.
Elementaarne nagu töökoha koristamine.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 12.05.15 12:35 Tsiteeri


Ma ei leia, et traathari on õige vahend. See kahjustab ikkagi pinda. Meie igal juhul traatharja ei kasuta.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Silverpm
huviline



Registreerunud 06.04.08
Kasutaja on eemal

Auto: Need vanemad ikka.

postitati 12.05.15 15:54 Tsiteeri


No niipalju kui ma diy teemasid uurisin, siis ei olnud muud infot, ennist kirjutasin siia ka küsimuse, et mida reaalselt kasutada, siis oleks see koht olnud, kus oleksid võinud kasvõi PS-i kaudu väikse vihje anda, edasi oleks juba ise saanud uurida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 12.05.15 15:55 Tsiteeri


Me kasutame erinevaid leotusvahendeid ja pehme meediaga pritsi, mis ei kahjusta seinu/porte.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 12.05.15 16:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Me kasutame erinevaid leotusvahendeid ja pehme meediaga pritsi, mis ei kahjusta seinu/porte.


Ilmselt "kahjustus" peitub selles, et liialt abrasiivne töövahend teeb pinna karedamaks ja seega kinnitub uus pläust pinnale paremini, kas eksin?


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Silverpm
huviline



Registreerunud 06.04.08
Kasutaja on eemal

Auto: Need vanemad ikka.

postitati 12.05.15 19:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Me kasutame erinevaid leotusvahendeid ja pehme meediaga pritsi, mis ei kahjusta seinu/porte.


Ilmselt "kahjustus" peitub selles, et liialt abrasiivne töövahend teeb pinna karedamaks ja seega kinnitub uus pläust pinnale paremini, kas eksin?


Sul võib täiesti õigus olla selles osas, eks mingiaeg koogin uuesti kolle maha ja postitan ka pildi siia, samas see terasharjased, need mo silma järgi lihvisid seda alumiiniumi siledamaks, või on see halb ? :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 13.05.15 10:23 Tsiteeri


Võibolla terashari tekitab just rohkem kriime, mille külge tahm kergemini jääb?
Ma muidu ise plaanisin oma autol One Shoti ja hambaharjaga puhtaks teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Eero
meeskond



Registreerunud 29.10.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: B2 2dq

postitati 13.05.15 10:49 Tsiteeri


Üldiselt räägitakse, et sisselaske kollektoris on väike karestus õhuliikumise kohapealt pigem hea kuna siis tekib kanali pinnale staatiline õhk tänu millele tekib kanalites vähem keeriseid. Samas tõstab see veidi ka sisselaske temperatuuri, kuna pindala on tänu krobelisusele kanalis suurem. Poleerimine võiks teoreetiliselt abiks olla küll, aga tundub, et metapritse on kõige mõistlikum lahendus kokkuvõttes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 13.05.15 12:27 Tsiteeri


Kollektori seina pärast ma ei muretseks. Pigem klapi kriimustamine ei ole kõige parem mõte.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
roy
huviline



Registreerunud 02.09.05
Kasutaja on eemal


postitati 13.05.15 14:56 Tsiteeri


Ma natuke oma arvamust avaldada. Kui te nimetate seda carbon buildub, võin öelda puutusin sellega kokku, kuna panin väga head õli, mis mõeldud forseeritud suure jõudlusega mootoritele oma ühesilindrilisele popsutajale. Tulemuseks jäi mootor lõpuks seisma ja oli ära tahmunud. Need sünteetilised väga head õlid tahavad kuuma ja pöördeid. Kui seda ei saa ei põle ära. Viimase tahmunud küünla keerasin augu täiteks õrnalt ette. Kodus käivitasin paar korda, süüte juhet polnud küljes ja bensiin tuli küünla kõrvalt välja ning küünal oli ka küllalt puhas, et proovimisel läks mootor ilusti käima. Minu arvates tuleks leida hea õli mis pole viimase peale aetud. Mootor on mul 4T. Täna vahetasin õli ära. Bensiin võtab selle õli tahma hästi lahti. Vast on mõnele abiks see kirjutis kuigi tegu pole mul automootoriga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 13.05.15 15:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: roy
Ma natuke oma arvamust avaldada. Kui te nimetate seda carbon buildub, võin öelda puutusin sellega kokku, kuna panin väga head õli, mis mõeldud forseeritud suure jõudlusega mootoritele oma ühesilindrilisele popsutajale. Tulemuseks jäi mootor lõpuks seisma ja oli ära tahmunud. Need sünteetilised väga head õlid tahavad kuuma ja pöördeid. Kui seda ei saa ei põle ära. Viimase tahmunud küünla keerasin augu täiteks õrnalt ette. Kodus käivitasin paar korda, süüte juhet polnud küljes ja bensiin tuli küünla kõrvalt välja ning küünal oli ka küllalt puhas, et proovimisel läks mootor ilusti käima. Minu arvates tuleks leida hea õli mis pole viimase peale aetud. Mootor on mul 4T. Täna vahetasin õli ära. Bensiin võtab selle õli tahma hästi lahti. Vast on mõnele abiks see kirjutis kuigi tegu pole mul automootoriga.


Sellest on null kasu antud teemas. Sinu mootor ei ole otsepritsega.
Otsepritsega mootori puhul ei ole selle kihi tekkimise kohapealt mingit erilist vahet, mis õli või kütust sa kasutad.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Wildkart
huviline



Registreerunud 18.01.14
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 16.05.15 09:19 Tsiteeri


Meie Peugeotis kasutame selle töö jaoks soodapritsi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  ..  7
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 68.4% - SQL: 31.6%]