Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  5
Autor:
Pealkiri: Audi A4 3.0 TDI Quattro - 2005 - corbe (Vastuseid: 122 | Vaatamisi: 29836)
corbe
huviline



Registreerunud 11.12.07
Kasutaja on eemal

Auto: A5 Q | A6 C8 Q

postitati 27.09.10 16:21 Tsiteeri
Audi A4 3.0 TDI Quattro - 2005 - corbe



Siit saab siis alguse minu Audiajastu. Ei teagi kust otsast alustada, aga panen kirja mõne mõttetera miks ja kuidas just see auto minu kätte sattus.
Enne mainin ära, et nelikvedu on haigus, mida ei ole võimalik välja ravida… Ja seda kõige positiivsemas mõttes üldse :cool:

VAG toodanguga olen üldiselt Sinapeal kuna eelmiseks autoks oli VW Golf 4, mida aitas ohjes hoida 1.9 diiselmootor võimsusega 110kw ja tehasest oli kaasa pakitud ka 4motion süsteem Haldexi näol. Enne Golfi oli veel hulgaliselt Volkswageneid ja vahele eksis ka mõni Honda. Septembri alguses sai ta aga maha müüdud, sest esialgselt oli plaanis asemele vaadata mk4 R32, kuid see idee sai maha maetud niipea kui pangad hakkasid küsima küll meeletult sissemaksu ja ka suhteliselt ebameeldivaid tingimusi, millega ma ei tahtnud kuidagi nõus olla. Esialgu lubati 10% sissemaksu ja saadeti ka sellekohane pakkumine, hiljem muutus see Swedbanki silmis 40% sissemaksu sooviks. Põhjus: ei ole niivõrd likviidne vara, lisaks haruldane ja väljalaskeaasta ning hinna suhe
Pärast seda otsust vaatasin üle erinevad pakkumised ja peaaegu jõudsin vormistada endale pooleveduse Volkswageni DSG kastiga.

Seejärel sai maapeale tagasi tuldud ja kriteeriumid taas paika pandud nii nagu nad olid eelmise autoga: diisel, manuaal ja nelikvedu peab olema järgmisel autol. Alla selle ei saa ega taha vaadata. Ja siis see juhtus, nimelt jäi silma auto24-s olnud kuulutus, mille peale küsisin läbi foorumi ega see pole eksitus ja saatsin ka omanikule vastava küsimuse e-maili teel. Vastuseks tuli vägagi hea uudis, nimelt tegemist on manuaalkastiga. Pärast seda sai tehtud mõned kõned ja leppisime kokku kuupäeva ja kellaaja, millal auto üle vaadata. Kiired pilgud auto välisilmele ja sisule ning läksime proovisõidule. Kui mu eelmine ära chipitud Golf oli suhteliselt kiire, siis Audiga ei kannata teda võrrelda. Sain maigu suhu ja ütlesin eelmisele omanikule, et muudan kohe pangas ka taotluse ära ( komisjoni oli minemas Volkswageni taotlus, mille haldur telefoni teel ära muutis kiiresti :P ). Enne proovisõitu ja auto üle vaatamist uurisin foorumist erinevaid teemasid ja kommentaare selle mootori kohta ja lõpuks võtsin vastu otsuse, et sobivuse korral ma siiski tahan omada just seda autot.

Praeguseks hetkeks olen sõitnud umbes 70km ja olen väga rahul. Ostes oli armatuuris aktiivne märguanne, et tagumise numbritule pirn on läbi ja selle sain just vahetatud.

Ehmatuse tekitas ka kahtlane “piiks” :D armatuuris ja peale mida tuli taoline nagu 1 km/h märk ette. Näppisin vähe seal settinguid ja leidsin sellise asja nagu kiirusehoiatus ja tõstsin ta 100 km/h peale. Esialgne ehmatus oli küll suur, mõtlesin et mida nüüd, mingi asi vilgub ees ja vahepeal ka piiksub. Nüüd kui kiirus ulatub 100 km/h kanti on vähemalt kuulda. Seda siis sel juhul kui muusika vaikselt mängib.


Praeguse seisuga on vaja ära teha järgmised asjad:
Toonklaas ( tõenäoliselt saab oktoobri keskel tehtud, kui Jõhvi satun )
Talveks 16” veljed + naastrehvid ( uurin ja otsin aktiivselt )
Kapotiamort/hing on omadega otsas ja vaja välja vahetada
Vana subwoofer ja võim jäid alles ja need panen kunagi sisse ( seal mingi tehase võim ka väike muidu )
Tõenäoliselt läheb ka numbrimärk vahetusse ( võtan Golfi küljes olnud numbri tagasi kui kõik klapib )


Nüüd jään siis ootama seda lubatud lumerohket ja pikka talve! :cool:

Tänase seisuga tehtud pildid:


Pilt 1

Pilt 2

Pilt 3



Täna saab veidi sõita ja harjuda ning homme hommikul suhteliselt vara lähen elukaaslasega väikesele puhkusele. Auto seisab senikaua garaa˛is ja ootab kuni tagasi olen :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 27.09.10 16:46 Tsiteeri


Ilus auto ja hea sissejuhatus.
3.0 TDI Q manuaalkastiga tahaks isegi proovida.

Muretuid kilomeetreid ;)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
marauder
huviline

Avatar


Registreerunud 28.11.06
Asukoht: Kuressaare
Kasutaja on eemal


postitati 27.09.10 16:56 Tsiteeri


Täitsa viisakas masin jah.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 27.09.10 19:30 Tsiteeri


Igati soliidne ja ideaalne kooslus kah. Aga siuke küsimus, et miks toonklaasi just Jõhvis peale tahad panna? Ja kus seda teha plaanid?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
corbe
huviline



Registreerunud 11.12.07
Kasutaja on eemal

Auto: A5 Q | A6 C8 Q

postitati 27.09.10 20:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jokerAudi
Igati soliidne ja ideaalne kooslus kah. Aga siuke küsimus, et miks toonklaasi just Jõhvis peale tahad panna? Ja kus seda teha plaanid?

Kuna ma olen ise nimelt sealt pärit ( praeguseks juba Tallinnas koolis ja tööl )ja kui koju vanemate juurde satun, siis saab kohe lasta asja ära teha. Iidla garaa˛ides on üks tuttav vene rahvusest meesterahvas, kes on kõigile meie pere autodele kiled külge pannud kui seda vaja on olnud. Nimeks oli tal Sanja kui mu mälu mind ei peta. Töö on korralik ja kvaliteetne. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Box
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal


postitati 27.09.10 20:41 Tsiteeri


http://www.avariilised-autod.ee/vehicles/pics.php?vehicle_id=14525&p=1

Sama auto?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KalevK
huviline

Avatar


Registreerunud 07.12.06
Asukoht: Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: VW Touareg

postitati 27.09.10 20:46 Tsiteeri


Palju Õnne! Oli aeg Volkar välja vahetada :) Ei tea, kas Max ka kunagi Golfi pealt siirdub, ega vist ennem kui Viru Rahvast töökohta vahetab :P
Kena A4 muide ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
woody
huviline

Avatar


Registreerunud 13.07.09
Asukoht: Peaaegu Rakvere.
Kasutaja on eemal

Auto: Vw B6 Passu, C6Q

postitati 27.09.10 21:05 Tsiteeri


Ütleme nii corbe, et kui enne Golfiga olid munad märjad ja pihud higised, lugedes su poognaid foorumist.
Ja ikkagi ma seda kurja Golfi ei trehvanud, siis seda autot tahan ma küll näha, et anna aga teada, kui Ida poole liigud, tulen Sämi risti ila jooksutama.

Aga edu ja suurt rahakotti edendamise nimel.


Nelivedu on parim :D
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Askonz
huviline



Registreerunud 22.09.03
Asukoht: l-virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Vw Scircooc R rep.

postitati 27.09.10 21:11 Tsiteeri


Hea valik ja ilus auto :) edu sulle ja loodan kunagi ka oma silmaga näha seda autot :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
corbe
huviline



Registreerunud 11.12.07
Kasutaja on eemal

Auto: A5 Q | A6 C8 Q

postitati 28.09.10 15:03 Tsiteeri


Paistab et on jah sama auto, mis enne ei käivitunud ja mida elektriprobleemid kimbutasid. Proovisõidule ilmus ta omal jalal ja minu käes töötas ka korralikult, ehk siis käivitus ja suretas välja vastavalt sellele nagu ise soovisin :) Tõenäoliselt panen audihooldusesse ka igaks juhuks aja kirja, et enne talve masin üle vaadata ja võimalikud vead likvideerida. Seda aga siis peab meili teel tegema kuna hetkel kodust vähe kaugel.
Eks kunagi peab kuskile koosviibimisele ilmuma ja siis saavad teised ka huvi korral pilgu peale visata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Big
huviline

Avatar


Registreerunud 26.11.03
Asukoht: Tallinn/Harku vald
Kasutaja on eemal

Auto: Audi, Ford, Vaz

postitati 28.09.10 17:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: corbe
Paistab et on jah sama auto, mis enne ei käivitunud ja mida elektriprobleemid kimbutasid. Proovisõidule ilmus ta omal jalal ja minu käes töötas ka korralikult, ehk siis käivitus ja suretas välja vastavalt sellele nagu ise soovisin :) Tõenäoliselt panen audihooldusesse ka igaks juhuks aja kirja, et enne talve masin üle vaadata ja võimalikud vead likvideerida. Seda aga siis peab meili teel tegema kuna hetkel kodust vähe kaugel.
Eks kunagi peab kuskile koosviibimisele ilmuma ja siis saavad teised ka huvi korral pilgu peale visata.



Tubli, et ikka Audi kasuks otsustasid, mitte mingi bensiin-vw kasuks. :)

Ise soovitaks pigem Reval Auto`t või Forss`i remondi ja hoolduse teostamiseks.


Audi 100 c3 2.2 } Audi 100Q c3 2.1T } Audi 100 c4 2.8 aut. } Audi 80 b4 1.9TD } Audi 100 c4 2.8Q } Audi 100 c3 2.3 } Audi A4 b5 1.8 } Audi 100 c3 2.0 aut. } Audi A6 C5 1.8T aut. } Audi 100 c3 Avant 2.1 } typ81 Q } Audi 80 b2 TD } Audi 80 Competition Q } Audi 80 typ85 Coupe } Audi 90 typ85 2.0r5 } Audi Coupe b4 } Audi 90 quattro } Audi V8 } Audi A4 b6 1.9TDI } Audi 80 b3 2.0r4 101kw } Audi 100 C4 2.5tdi ...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
corbe
huviline



Registreerunud 11.12.07
Kasutaja on eemal

Auto: A5 Q | A6 C8 Q

postitati 28.09.10 19:28 Tsiteeri


No eks mul on veidi aega mõelda ja kaaluda. Fakt on aga järgnev, et kuna talv on tulekul siis enne seda lasen asjatundjatel ta üle vaadata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 28.09.10 19:35 Tsiteeri


3,0 diisel quattro kohta on varustus kuidagi väga lahja, kui mitte täielik baas? Polegi ses mõttes sellist kohanud!
Muidu minu a4-l teeb selle Concert muusika väga head häält ja ka orig subwoofer paneb peeglid värisema, ses mõttes ei näe nagu erilist pointi sinna millegi muu lisamiseks, aga eks see ole omaniku enda otsustada:)
Iseenesest peaks 3,0td, manuaalkast ja a4 olema päris kiire kombinatsioon!
Edu auto omamisel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tuljo4
huviline

Avatar


Registreerunud 10.10.09
Kasutaja on eemal

Auto: A8 3.0Q '11; 100 2.6 '93

postitati 28.09.10 20:20 Tsiteeri


Ohjah , ideaalne kooslus. Oleks mul ka Audil sama veoskeem , siis oleks ilmselgelt mul näol koguaeg :D . Aga muidu õnnitlused uue auto puhul ja palju edu! ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audihunt
huviline



Registreerunud 12.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi quattro

postitati 28.09.10 22:36 Tsiteeri


Kena auto. Lisaks hea dünaamika 150kw, 450nm ja 0-100ni 7.4 seki. Vot on diisel :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
POZ
huviline



Registreerunud 25.10.04
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Superb

postitati 29.09.10 06:35 Tsiteeri


Käivitub korralikult ja mingeid kõrvalisi helisid pole?


Kodu ja kontorite puhastusteenused.
Autode varuosad jne.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
corbe
huviline



Registreerunud 11.12.07
Kasutaja on eemal

Auto: A5 Q | A6 C8 Q

postitati 29.09.10 09:14 Tsiteeri


Eks lisavarustust on just nii palju nagu mul vaja, ehk siis elektriaknad, kliima ja lisaks ka sobiv auto koos veoskeemiga. Püsikiirusehoidjast tunnen puudust, kuid kunagi saav ka see paigaltatud. Originaal helisüsteem toimetab seal jah väga hästi, kuid subwoofrit seal hetkel ei ole. Eks tähtsamad asjad enne korda, küll kunagi jõuab ka muid asju teha. Praeguse seisuga läheb ta 7 oktoober ketipinguti(te) vahetusse kuna need teevad käivitamisel häält. Tänud siinkohal POZ´ ile lisainformatsiooni eest!
Lisaks, kas keegi oskab kommenteerida kuidas ja millega saab kätte veljekapslid? Seal on väike auk, millest peaks sisse minema siis vist mingi võti. Kahjuks aga sellist asja kuskilt ei leidnud ning nüüd ei ole aimu kuidas kapslid maha saada. Oleksin tänulik, kui keegi selle ära kirjeldaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 29.09.10 10:38 Tsiteeri


Sellise asjaga saab nad maha:
http://www.urotuning.com/shop/images/6X0012243.jpg

Veel fantaasiarikkamat võtit pole enam võimalik välja mõelda. Nii et soovin edu looval lähenemisel- Sa oleks justkui oma esimese auto saanud :D:D:D

PS. Ja veel hoiatuseks- öösel kuskil suvalises getos parkides eemaldatakse lapiku kruvika või noaotsa abil need kapslid Sult ilma luba küsimata. Eelmine aasta läbikogetud asi ja tundub, et ei jää ka sellel sügisel kordumata, ptüi, ptüi, ptüi !!!


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 29.09.10 10:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: corbe
Eks lisavarustust on just nii palju nagu mul vaja, ehk siis elektriaknad, kliima ja lisaks ka sobiv auto koos veoskeemiga. Püsikiirusehoidjast tunnen puudust, kuid kunagi saav ka see paigaltatud. Originaal helisüsteem toimetab seal jah väga hästi, kuid subwoofrit seal hetkel ei ole. Eks tähtsamad asjad enne korda, küll kunagi jõuab ka muid asju teha. Praeguse seisuga läheb ta 7 oktoober ketipinguti(te) vahetusse kuna need teevad käivitamisel häält. Tänud siinkohal POZ´ ile lisainformatsiooni eest!
Lisaks, kas keegi oskab kommenteerida kuidas ja millega saab kätte veljekapslid? Seal on väike auk, millest peaks sisse minema siis vist mingi võti. Kahjuks aga sellist asja kuskilt ei leidnud ning nüüd ei ole aimu kuidas kapslid maha saada. Oleksin tänulik, kui keegi selle ära kirjeldaks.


Veljekapsli võti (konks) asub audil rehvivahetuskarbis (seal kus on tung, veljevõti, kindad jms.) A4 asukohta ma ei tea.

Minuteada A4 B6/B7-l on kõikidel supakad originaalis, asub taga paremal avatava katte all koos võimendiga.

Corbe oskad sa öelda kas B7-le 15" velg kah alla läheb või miinimum suurus on 16"?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 29.09.10 11:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Amadeus
Corbe oskad sa öelda kas B7-le 15" velg kah alla läheb või miinimum suurus on 16"?

Niisama B7-le ehk isegi lähevad, aga kahtlen sügavalt, et sellise mootoriga B7-l nii väikesi pidureid kasutataks. Tehase poolt on rehvimõõt 205/55WR16.

Aga jah, mõnus masin. Nahksisu vms on soovi korral tükk maad lihtsam lisada kui tagasilda vedama panna. :) Cruise'i lisamine on üldse vaid kangi vahetus, juhtmete ühendamine ja natuke arvutitööd. Mida varem selle ära teed, seda kauem saad nautida. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 29.09.10 11:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Cruise'i lisamine on üldse vaid kangi vahetus, juhtmete ühendamine ja natuke arvutitööd.


Ikkagi uus roolialune kate ja lisakang B6'l ja B7'l ...


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
corbe
huviline



Registreerunud 11.12.07
Kasutaja on eemal

Auto: A5 Q | A6 C8 Q

postitati 29.09.10 13:04 Tsiteeri


Miinimum velg on sinna alla jah 16", alla selle ei lähe kahjuks/õnneks. Eks ma vaata, mis selle "võtme" suhtes saab, ei ole veel sinna karpide sisse vaadanud kus võtmed ja tungraud on. Eks ma üritasin nad ise maha võtta, kuid päris puruks ka ei tahaks teha. Öeldakse ju, et kui mõistus ei võta, siis jõud ikka võtab :D Ja seda ei ole vaja, sest lihtsam on nad kuidagi lahti nuputada kui uut kapslit otsida vast :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 29.09.10 14:12 Tsiteeri


Kas saab ainult kangi lisamisega? Mul ka öeldi algul, et saab nii kergelt, tegelt aga tuli ka veel mingi rooliasendi andur (või muu selline) ära vahetada, mis ühilduks, roolialune plastik sai vana, lihtsalt remondimees tegi paar osavamat lõiget:), kokku läks miskit üle 3k! Aga jah, siga mugav ikka:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KsenoonE
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 05.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo/GLE

postitati 29.09.10 14:26 Tsiteeri


Väga kena pill ;) Endalegi tahaks sellist väga aga noh..
Ja üleval oli avariilise Audi link siis ei tundu sama, kuna sinu omal on armatuuril quattro kleeps aga avariilisel pole, seda saab muidugi lisada :D


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
corbe
huviline



Registreerunud 11.12.07
Kasutaja on eemal

Auto: A5 Q | A6 C8 Q

postitati 08.10.10 10:24 Tsiteeri


Eile oli siis auto päev otsa Audihoolduses ja teostati järgnevad tööd:
Ketipingutite vahetus
Õlivahetus
Kõik filtrid vahetatud
Lisaks oli jamamist ühe kollektorisse puruks keeratud poldiga, mis saadi ka kätte ja asendati uuega.

Õlid ja filtrid vahetan edaspidi ise, kuid seekord eelistasin võimalikult kiiret vahetamist ja tänu sellele edastasin ka õli ja filtrite vahetuse soovi. Kahjuks puudus hetkel ka aeg ja koht, kus nad vahetada saaks :)

Täna hommikul käivitades seda jubedat kolinat ei olnud ja tööle sõit oli kohe palju positiivsem. Praeguseks seisuks olen autoga kokku liikunud a la 250 kilomeetrit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  5
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 71.4% - SQL: 28.6%]