Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  9  10  11  12  13  ..  15
Autor:
Pealkiri: 2,5 TDi R5 103 kw- millised oleks vag-com.i õiged parameetrid/näitajad? (Vastuseid: 356 | Vaatamisi: 84046)
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 31.01.14 00:26 Tsiteeri


Kõiges võib viga olla, ma alustaksin stock pihustite panekust ja siis proovimisest.
Kui see ei aita, siis tegele pumbaga. Näiteks kasvõi koputa peale seda ja vaata, mis ta selle peale teeb.
Kui ikka tahmama ei hakka, siis vajad suure tõenäosusega uut pumpa või pumba remonti, kuivõrd see teostatav on.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
timberman
klubiliige

Avatar


Registreerunud 23.06.07
Asukoht: Tolmupealinn Kunda
Kasutaja on eemal

Auto: MC x 2, AEL

postitati 31.01.14 10:33 Tsiteeri


Mul on jälle vastupidi, ma saan igast asendist enda oma tahmama :D Ei suuda kuidagi leida seda asendit, et ta ei tahmaks. Samas pole mul õrna aimugi, võibolla on need pihistid peal kogu selle 375000 km läbi sõitnud ja omadega puhta läbi. Mõtlen, et ehk peaks masina viima Test-Remi kuttide juurde, las vaatavad kogu kupatuse üle ja kui siis saab masina korralikult tööle, siis ehk ikka jõuab lõpuks ka Prj juurde seadistama. Minu omal sai pump lollaka vea otsingute käigus vahetatud, aga reaalsuses käituvad mõlemad pumbad enam-vähem samamoodi. Hüppas nii süüde kui kui ka kütusekogus eelmise pumbaga ja teeb seda täpselt samamoodi ka vahetatud pumbaga. Kus see täpne tehase süüde siis peaks olema, 2 kraadi hiline kuni 2 kraadi varane vahemikus nagu see soovitus seal programmis ütleb?


http://images.spritmonitor.de/556267.png http://images.spritmonitor.de/445659.png http://images.spritmonitor.de/466405.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Sparkle
huviline

Avatar


Registreerunud 27.12.07
Asukoht: põlva
Kasutaja on eemal

Auto: 80 typ85(Q), S6 C4 AAN, A3 8V Tdi Q

postitati 31.01.14 16:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: timberman
Sparkle, räägi numbritest, teistel ka huvitavam lugeda. Palju on suur kütusekulu ja palju siis sinu arust norm oleks.


Maantee 7-7,5 eelmine aasta liiter vähem.
Üleüldine keskmine on ka paari liitri jagu suurem, lühikeste sõitudega peab arvestama julgelt 10 sajale.

Ise arvan, et põhjakatte puudumine mõjutab mootori soojenemist ning see tõttu on ka kütusekulu suur. Samas maanteel, kui 90kraadi saavutatud, siis saab ainult süüdistada hetke seadet, aga ega ei oska midagi teha ka rohkem. Liigub täpselt nii nagu ma tahan, kütte maha keeran(hetkel 3.8) siis muutub auto kole uimaseks ja süüdet ei taha mitte mingiljuhul varasemask enam keerata. Kas õhulugeja väsimine paneb ka auto küttet rohkem tarbima?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 31.01.14 18:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Kõiges võib viga olla, ma alustaksin stock pihustite panekust ja siis proovimisest.
Kui see ei aita, siis tegele pumbaga. Näiteks kasvõi koputa peale seda ja vaata, mis ta selle peale teeb.
Kui ikka tahmama ei hakka, siis vajad suure tõenäosusega uut pumpa või pumba remonti, kuivõrd see teostatav on.

Pihustid ma sellepärats vahetasingi, et see prbleem oli arvasin, et viga pihustites. Need on praktiliest samad otsad mis originaalis ja selgita kuidas võibolla natuke suurema läbilaskega pihusti musta suitsiu ära võtab? Pump on koputatud täpselt sinna kus mootor puterdama hakkab ja siis natuke tagasi, et sirgelt käiks. Arvuti järgi on see miski 3,0 kütusekogus. Samas vanal autol kannatas alla 2 ka panna. Ma ei ootagi, et mulle siit lahendus sülle kukkub vaid lihtsalt natuke võiks asja arutada.
Võibolla on keegi pumba pea vahetanud ja sel näiteks 85 kw manuaalkastiga auto pea millel plunser väiksem. Väliselt seda selgeks ka ei tee? Kas pumbas miski kütuse sõel võib olla? Mis c4 diisli paagis on on seal mingi sõel? Pumba kulumis ei tahaks uskuda kuna auto käivitub õige süütega iga temperatuuriga väga hästi. Samuti on kütusekulu normaalne 7ja 8 liitri vahel olenevalt palju sõõrikuid teha. Tegelt see kulu võiks liitri jagu väiksem olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 31.01.14 21:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Sparkle
Ise arvan, et põhjakatte puudumine mõjutab mootori soojenemist ning see tõttu on ka kütusekulu suur. Samas maanteel, kui 90kraadi saavutatud, siis saab ainult süüdistada hetke seadet, aga ega ei oska midagi teha ka rohkem. Liigub täpselt nii nagu ma tahan, kütte maha keeran(hetkel 3.8) siis muutub auto kole uimaseks ja süüdet ei taha mitte mingiljuhul varasemask enam keerata. Kas õhulugeja väsimine paneb ka auto küttet rohkem tarbima?


Selle lahenduseks on jällegi normaalne soft teha, tarkvaras saad keerata igas punktis kütust ja süüdet, mitte tuimalt kogu vahemikku.
Saab nii, et madalalt on öko ja ülevalt on kütus peal jne.

Õhulugeja väga ei mõjuta midagi. Eriti just rahulikul sõidul ja kui EGR pime on.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 31.01.14 21:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: automees6
Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Kõiges võib viga olla, ma alustaksin stock pihustite panekust ja siis proovimisest.
Kui see ei aita, siis tegele pumbaga. Näiteks kasvõi koputa peale seda ja vaata, mis ta selle peale teeb.
Kui ikka tahmama ei hakka, siis vajad suure tõenäosusega uut pumpa või pumba remonti, kuivõrd see teostatav on.

Pihustid ma sellepärats vahetasingi, et see prbleem oli arvasin, et viga pihustites. Need on praktiliest samad otsad mis originaalis ja selgita kuidas võibolla natuke suurema läbilaskega pihusti musta suitsiu ära võtab? Pump on koputatud täpselt sinna kus mootor puterdama hakkab ja siis natuke tagasi, et sirgelt käiks. Arvuti järgi on see miski 3,0 kütusekogus. Samas vanal autol kannatas alla 2 ka panna. Ma ei ootagi, et mulle siit lahendus sülle kukkub vaid lihtsalt natuke võiks asja arutada.
Võibolla on keegi pumba pea vahetanud ja sel näiteks 85 kw manuaalkastiga auto pea millel plunser väiksem. Väliselt seda selgeks ka ei tee? Kas pumbas miski kütuse sõel võib olla? Mis c4 diisli paagis on on seal mingi sõel? Pumba kulumis ei tahaks uskuda kuna auto käivitub õige süütega iga temperatuuriga väga hästi. Samuti on kütusekulu normaalne 7ja 8 liitri vahel olenevalt palju sõõrikuid teha. Tegelt see kulu võiks liitri jagu väiksem olla.


Siis pead teist pumpa proovima, muud midagi. Kui sul plunser ei liigu seal sees nagu peab või on väiksem, siis ongi häda käes.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Sparkle
huviline

Avatar


Registreerunud 27.12.07
Asukoht: põlva
Kasutaja on eemal

Auto: 80 typ85(Q), S6 C4 AAN, A3 8V Tdi Q

postitati 01.02.14 10:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: Sparkle
Ise arvan, et põhjakatte puudumine mõjutab mootori soojenemist ning see tõttu on ka kütusekulu suur. Samas maanteel, kui 90kraadi saavutatud, siis saab ainult süüdistada hetke seadet, aga ega ei oska midagi teha ka rohkem. Liigub täpselt nii nagu ma tahan, kütte maha keeran(hetkel 3.8) siis muutub auto kole uimaseks ja süüdet ei taha mitte mingiljuhul varasemask enam keerata. Kas õhulugeja väsimine paneb ka auto küttet rohkem tarbima?


Selle lahenduseks on jällegi normaalne soft teha, tarkvaras saad keerata igas punktis kütust ja süüdet, mitte tuimalt kogu vahemikku.
Saab nii, et madalalt on öko ja ülevalt on kütus peal jne.

Õhulugeja väga ei mõjuta midagi. Eriti just rahulikul sõidul ja kui EGR pime on.


Mina ei hakka enne softiga jamama kui sinna geomeetrilie turbo peale on pandud. ;)
Ega see seadistamine ka mingi meelakumine pole, ilmselt läheb oma päeva ära või on sul juba sele auto puhul stamp korigeerimised selged? Ennist rääkisid, et pole kive 4 aastat välja võtnud? Sel auto ei saa ju obd-st midagi kätte.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 01.02.14 12:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Sparkle
Mina ei hakka enne softiga jamama kui sinna geomeetrilie turbo peale on pandud. ;)
Ega see seadistamine ka mingi meelakumine pole, ilmselt läheb oma päeva ära või on sul juba sele auto puhul stamp korigeerimised selged? Ennist rääkisid, et pole kive 4 aastat välja võtnud? Sel auto ei saa ju obd-st midagi kätte.


Ära palun loe valesti :) - ma ei ole kivide vahetamisega tegelenud juba ammu, sest mul on 2x emulaatorit, mis ma panen kivide asemele ja saan real time-s häälestada mootorit. Loomulikult kirjutan lõpptulemuse kividele ja panen ajju, aga mul ei ole vaja kogu aeg edasi tagasi neid sealt tarida, et muudatusi teha.
Minu kirjutis vihjas pigem sellele, et mul ei ole vaja kellegi teisi mingeid asju kivide vahetamisega proovida, sest ma tean ise ka väga hästi, kuidas aju töötab ja saan täpselt vastavalt rauale häälestada.
See vana aju ka erilist pinget ei paku, geomeetriat pole veel proovinud peale aretada, aga ma ei näe, miks see ei toimiks. Ajus isegi lüliti, et EGR-i MAP-ga juhtida (vähemalt omega-l oli), nii muutub EGR-i map väga kiiresti küsitud boosti mapiks.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 02.02.14 10:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: Sparkle
Mina ei hakka enne softiga jamama kui sinna geomeetrilie turbo peale on pandud. ;)
Ega see seadistamine ka mingi meelakumine pole, ilmselt läheb oma päeva ära või on sul juba sele auto puhul stamp korigeerimised selged? Ennist rääkisid, et pole kive 4 aastat välja võtnud? Sel auto ei saa ju obd-st midagi kätte.


Ära palun loe valesti :) - ma ei ole kivide vahetamisega tegelenud juba ammu, sest mul on 2x emulaatorit, mis ma panen kivide asemele ja saan real time-s häälestada mootorit. Loomulikult kirjutan lõpptulemuse kividele ja panen ajju, aga mul ei ole vaja kogu aeg edasi tagasi neid sealt tarida, et muudatusi teha.
Minu kirjutis vihjas pigem sellele, et mul ei ole vaja kellegi teisi mingeid asju kivide vahetamisega proovida, sest ma tean ise ka väga hästi, kuidas aju töötab ja saan täpselt vastavalt rauale häälestada.
See vana aju ka erilist pinget ei paku, geomeetriat pole veel proovinud peale aretada, aga ma ei näe, miks see ei toimiks. Ajus isegi lüliti, et EGR-i MAP-ga juhtida (vähemalt omega-l oli), nii muutub EGR-i map väga kiiresti küsitud boosti mapiks.

Mis selline seadistamine umbkaudu maksta võiks? Endalgi VGT turbo mõtted olnud ja kui seda originaal ajuga juhtida saab oleks super.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
drifter
huviline



Registreerunud 27.11.13
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 03.02.14 21:34 Tsiteeri


Lehelt lugedes 350€ ja üles


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 03.02.14 22:24 Tsiteeri


Sinna kanti jääb jah...


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
uaintfckme
huviline



Registreerunud 22.09.10
Asukoht: viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: AEL Q

postitati 17.02.14 16:13 Tsiteeri


Tervitus jälle..
Taas probleemid enda ael mootoriga.
Käivitus probleemid lahenesid lõpuks pumba vahetusega. Aga nüüd uus jama. Autol minek
minek selline hädine. Kord läheb ja kord ei lähe. Enamus ajast ikkagi uimane. 6nd käiguga ei jõua isegi väiksest mäest üles minnes kiirust hoida. Rääkmata möödasõidust. Veakoodid puuduvad, ainult vahel piduri pedaali asendi andur jeblab.kompressioon korras, pihustid korras, küttefilter alles vahetatud.
Kas õhulugeja võib sellist nalja teha?


Milleks vedada mittevedavaid rattaid kaasas!? :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Sparkle
huviline

Avatar


Registreerunud 27.12.07
Asukoht: põlva
Kasutaja on eemal

Auto: 80 typ85(Q), S6 C4 AAN, A3 8V Tdi Q

postitati 17.02.14 16:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: uaintfckme
Tervitus jälle..
Taas probleemid enda ael mootoriga.
Käivitus probleemid lahenesid lõpuks pumba vahetusega. Aga nüüd uus jama. Autol minek
minek selline hädine. Kord läheb ja kord ei lähe. Enamus ajast ikkagi uimane. 6nd käiguga ei jõua isegi väiksest mäest üles minnes kiirust hoida. Rääkmata möödasõidust. Veakoodid puuduvad, ainult vahel piduri pedaali asendi andur jeblab.kompressioon korras, pihustid korras, küttefilter alles vahetatud.
Kas õhulugeja võib sellist nalja teha?


Kas Egr on kinni? Palju näitab specified lahtris õhukulu tühikäigul, mul see 550 peal alla selle muutus uimaseks auto(mängisin õhulugejaga). Esimese asjana tuli pähe, et minul tegi auto sedasi kui ma süüte liiga varajaseks keerasin, lambist pandud peale remonti siis peaks aga jällegi see 00550 kood tulema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 17.02.14 18:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Sparkle
Tsitaat:
Algselt postitas: uaintfckme
Tervitus jälle..
Taas probleemid enda ael mootoriga.
Käivitus probleemid lahenesid lõpuks pumba vahetusega. Aga nüüd uus jama. Autol minek
minek selline hädine. Kord läheb ja kord ei lähe. Enamus ajast ikkagi uimane. 6nd käiguga ei jõua isegi väiksest mäest üles minnes kiirust hoida. Rääkmata möödasõidust. Veakoodid puuduvad, ainult vahel piduri pedaali asendi andur jeblab.kompressioon korras, pihustid korras, küttefilter alles vahetatud.
Kas õhulugeja võib sellist nalja teha?


Kas Egr on kinni? Palju näitab specified lahtris õhukulu tühikäigul, mul see 550 peal alla selle muutus uimaseks auto(mängisin õhulugejaga). Esimese asjana tuli pähe, et minul tegi auto sedasi kui ma süüte liiga varajaseks keerasin, lambist pandud peale remonti siis peaks aga jällegi see 00550 kood tulema.

Kas seda saab kuidagi reguleerida ka? Pole ise ehitusega tutvunud. Mul talvise sõiduga auto erksamaks läinud just ja kerge vine tekib ka taha juba. Peab ka õhulugejat uurima äkki ta näitab vähem kui võiks. Sügisel arvutige testides olid näidud justkui head. Mis sul kiirendades näit on 2000-3000 pöördevahemikus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Sparkle
huviline

Avatar


Registreerunud 27.12.07
Asukoht: põlva
Kasutaja on eemal

Auto: 80 typ85(Q), S6 C4 AAN, A3 8V Tdi Q

postitati 17.02.14 18:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: automees6
Tsitaat:
Algselt postitas: Sparkle
Tsitaat:
Algselt postitas: uaintfckme
Tervitus jälle..
Taas probleemid enda ael mootoriga.
Käivitus probleemid lahenesid lõpuks pumba vahetusega. Aga nüüd uus jama. Autol minek
minek selline hädine. Kord läheb ja kord ei lähe. Enamus ajast ikkagi uimane. 6nd käiguga ei jõua isegi väiksest mäest üles minnes kiirust hoida. Rääkmata möödasõidust. Veakoodid puuduvad, ainult vahel piduri pedaali asendi andur jeblab.kompressioon korras, pihustid korras, küttefilter alles vahetatud.
Kas õhulugeja võib sellist nalja teha?


Kas Egr on kinni? Palju näitab specified lahtris õhukulu tühikäigul, mul see 550 peal alla selle muutus uimaseks auto(mängisin õhulugejaga). Esimese asjana tuli pähe, et minul tegi auto sedasi kui ma süüte liiga varajaseks keerasin, lambist pandud peale remonti siis peaks aga jällegi see 00550 kood tulema.

Kas seda saab kuidagi reguleerida ka? Pole ise ehitusega tutvunud. Mul talvise sõiduga auto erksamaks läinud just ja kerge vine tekib ka taha juba. Peab ka õhulugejat uurima äkki ta näitab vähem kui võiks. Sügisel arvutige testides olid näidud justkui head. Mis sul kiirendades näit on 2000-3000 pöördevahemikus.


Reguleerida saab seda siis, kui lugejal kaane maha kakud, teoreetiliselt on need õhulugejad juba enamus masinatel ära väsinud ja annavad infot suurema õhukoguse kohta kui reaalselt kulub. Tegu tavalise labaga mõõdikuga, mille kalibreerimine käib vedru pingsust muutes. Tulemus: auto on kül erksam aga võib ka tossama hakata ja kütust tavasõidul rohkem kuluma. Kindalsti ei tohi väga hoogu minna seda vedru näppides, ise esimese hooga ajasin kululahtrid võrdseks ja siis ei liikunud auto peast ega sealtsamast. Siis katse-eksitus-metoodil jäi see number tühikäigul poole suurem kui esimeses lahtris. Kiirenduse ajal polegi proovinud vaadata. Minu autol on egr pime, toimiva egr-i puhul peaksid numbrid teised olema. Üks kummaine nähtus mis veel ilmnes, kui lugejast natuke maha keeran, nii et dünaamikas justkui midagi ei muutuks, siis hakkab kompuuter olulisemalt suuremaid numbreid näitama, kas ka reaalne kütusekulu suureneb, seda ei tea. Hetke olukorras on kompuuter maanteel sõites 6,5 peal ja peaks ka reaalselt sedasi olema kulu.

Ma pole mingi eriline asjatundja, kuid sama efekti nagu õhulugejast peale keeramine annab ka kaane koputamine või siis ajust adaptsionid alt kütuse lisamine. Prj kindalsti jagab seda asja rohkem aga see on juba ilmselt tema leib millest nii avalikult enam rääkida ei tohi.:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Sparkle
huviline

Avatar


Registreerunud 27.12.07
Asukoht: põlva
Kasutaja on eemal

Auto: 80 typ85(Q), S6 C4 AAN, A3 8V Tdi Q

postitati 17.02.14 18:28 Tsiteeri


Mõnda aega tagasi sai VCDS-ga aju togitud, kuna liialt suur kütusekulu ikka ei lase elada;). Vastupidiselt siinsele teooriale, kus soovitatakse kütusekoguse lahtri väärtus 4 kanti ajada, et kui tahmab siis on maantel ökko siis minul see lihtsalt ei toimi. Uueks numbriks sai sinna 6 mille tulemusel hakkas mootor justkui pehmemalt käima ja noo-ma-ei-tea, võiks ju ökonoomsemaks ka muutuda. Minekus muutus see, et turbo ärkab tiba hiljeb 0,5 bar 1600 vs 1800.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 17.02.14 20:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Sparkle
Mõnda aega tagasi sai VCDS-ga aju togitud, kuna liialt suur kütusekulu ikka ei lase elada;). Vastupidiselt siinsele teooriale, kus soovitatakse kütusekoguse lahtri väärtus 4 kanti ajada, et kui tahmab siis on maantel ökko siis minul see lihtsalt ei toimi. Uueks numbriks sai sinna 6 mille tulemusel hakkas mootor justkui pehmemalt käima ja noo-ma-ei-tea, võiks ju ökonoomsemaks ka muutuda. Minekus muutus see, et turbo ärkab tiba hiljeb 0,5 bar 1600 vs 1800.

Minul on kütusekogus 2 või isegi vähem. Vaatan kui saab aega enda autoga tegeleda vaja sõiduaeg natuke vaadata mis näidid on. Väiksema kütusekogusega käib vähe pehmemalt jah. Se reaalne kulu ja kütusekoguse suhe oleneb vast kasutajast ka. Ma eriti ei törista ja hoian koguaeg lõõrid lahti. Eilse tankimise keskmine oli 7,3 mis pole ka väga halb. Vana autmaatkastiga auto võttis sama seega 6 ne manuaal võiks natuke vähem kütust tarvitada. Kummaline on see, et asi nagu ise paraneb. Sügisel auto nii ergas polnud kui hetkel kuigi miskit tehtud pole. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 17.02.14 23:14 Tsiteeri


Õhulugejat ma küll kruttida eriti ei soovita.
See on tehasest kalibreeritud ning peale seda kruttimist võib sellega pmst lutsu visata, kuna ajust küsitud segu ei vasta enam sellele, mis reaalselt on.
Jumala äge on nii häälestada mingit pilli ning siis mõelda, et miks aju ei allu loogikale või miks 12 seguga tagant musta ei ole või 17 seguga on.

Ma pole küll tähele pannud, et neil õhulugejatega mingid probleemid oleks. Kõigil on näidud olnud üsna üksteise sarnased.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Sparkle
huviline

Avatar


Registreerunud 27.12.07
Asukoht: põlva
Kasutaja on eemal

Auto: 80 typ85(Q), S6 C4 AAN, A3 8V Tdi Q

postitati 18.02.14 05:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Õhulugejat ma küll kruttida eriti ei soovita.
See on tehasest kalibreeritud ning peale seda kruttimist võib sellega pmst lutsu visata, kuna ajust küsitud segu ei vasta enam sellele, mis reaalselt on.
Jumala äge on nii häälestada mingit pilli ning siis mõelda, et miks aju ei allu loogikale või miks 12 seguga tagant musta ei ole või 17 seguga on.

Ma pole küll tähele pannud, et neil õhulugejatega mingid probleemid oleks. Kõigil on näidud olnud üsna üksteise sarnased.


Ükskõik mida ma siin keeran või näppin, olgu see süüde, kütekogus või õhukogus, kui midagi kuskil muud on kui tehas paika on pannud siis võin terve auto ära uputada? Enamus siin foorumis laseb rämeda suure etteande kogusega, süüde on keeratud taevasse ja kõik kiidavad, mis nemad tegema peavad?:D

Saan aru kui asi on tehase kalibratsioonist mööda, kuid miks ei peaks seda tagasi saama seadistada? Seal lihtsalt potekas mis vaja verdu pingsusega paika ajada ja üleüldse ei ole see nii täpne kui kuumtraat või plaat lugejad. Üle 3000 pöörde ei ole lugejast mingit tolku enam, sest siis käib arvestus ilma lugejata(termin oli äkki closed loop?). Räägi sellest segu teemast, kas diislitel saab ka segu mõõta, panen lairiba anduri külge ja on reaalselt jälgitav elu? Mina olen tähele pannud mujalt maailmast, et diislil käib segu jälgimine EGT järgi, mida kõrgem seda rikkam segu.

Üleüldse, kui teaks tehase parameetreid, kõik räägivad aga konkreetseid numbreid pole näinud, siis võiks ju auto tuua sinu kätte, kuid 350euri selle vana saani chipimise eest on minu vaatevinklist palju küsitud. :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
forsin
huviline

Avatar


Registreerunud 01.07.04
Asukoht: Audirstad(no)/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S6T, S6TD, Golf TDi 200hp, Multivan

postitati 18.02.14 15:36 Tsiteeri


Mina soovitan näpi edasi , kuni oled ise rahul.
Mina tegin esimese asjana seda mida kellegile ei lubata teha (ei soovita ka mina) lasin ajus maha võtta boost lõpu ja õhulugeja lõpu, nüüd lubab aju hullata lõppmatuseni (kahjuks mitte programmeerida töötamist näiteks 7000-de pöördeni),
JA MINA OLEN RAHUL ROHKEM KUI TEHASE SEADEGA. EI SOOVITA JÄRGIDA.
Tsitaat:
Algselt postitas: Sparkle
Ükskõik mida ma siin keeran või näppin, olgu see süüde, kütekogus või õhukogus, kui midagi kuskil muud on kui tehas paika on pannud siis võin terve auto ära uputada? Enamus siin foorumis laseb rämeda suure etteande kogusega, süüde on keeratud taevasse ja kõik kiidavad, mis nemad tegema peavad?:D
Mina siin eriti sõna ei võta, sest katsetan.
Pole juu võimalik !!!
Mind peetakse ju päris segaseks, sest tegin Silveri 1,9 dislale nukkvõlli põlvede peal, käte vahel ehitasin sisselaske kolde, seadistasin silma sirkli programmiga geomeetrilise turbo jne...
Kas selline 1,9 disla ikka sõidaks kiidetud ainult ajust programmering tehase või tarkvara programmerija numbritega näiteks 250+ km-i kiirust ???
Kas auto sõidab ainult aju -s numbritega?
Või tuleks enne alustada auto koosluse ABC ja teha endale peale kooliskäimist, karbussiga neljataktiline mootor, kasvõi peale tpi-d ise edasi õppides selgeks, et turbo auto mootor on viietaktiline mootor lisandub turbo tõuke takt ja sealt edasi areneda katsetega ja teiste kogemustega, milleks ongi foorum.
Kas ikka peab kartma kui keegi kisab teisiti.
Või teine kisab ärge ise näppige ajate paigast , aga tulge minu juurde programmeerima, aga ise on endine TUBLI KATSETAJA (aju häkker)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
spool
huviline

Avatar


Registreerunud 27.10.10
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 21.02.14 20:55 Tsiteeri


Ma ei tea, kas siin on juba sellele küsimusele vastatud aga paari viimase lehe pealt vastust ei leidnud - mis on selle kurikuulsa kütusekoguse tehaseväärtus? VCDS ütleb ainult ,et 2...10 OK. Erinevatest foorumitest silma jäänud, et vahemik 3...5 on soovitatav, kas siis kuldne kesktee on 4mg/R?

Ja kas see väärtus peaks chipitud ajul olema teistsugune, kui "ette nähtud"?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 21.02.14 21:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Sparkle
Ükskõik mida ma siin keeran või näppin, olgu see süüde, kütekogus või õhukogus, kui midagi kuskil muud on kui tehas paika on pannud siis võin terve auto ära uputada? Enamus siin foorumis laseb rämeda suure etteande kogusega, süüde on keeratud taevasse ja kõik kiidavad, mis nemad tegema peavad?:D

Õhulugejast pole siis mingit kasu, selle võiks lihtsalt küljest ära võtta ja nahui visata.
Samuti süütenurka "muutes" tegelikult ju keerad maks. hilist süütenurka ainult. Täisgaasil ei muutu sellest mitte midagi.

Tsitaat:
Saan aru kui asi on tehase kalibratsioonist mööda, kuid miks ei peaks seda tagasi saama seadistada? Seal lihtsalt potekas mis vaja verdu pingsusega paika ajada

Usu mind, kui seda üks kord näpitud, siis paika sa seda enam normaalselt ei saa.

Tsitaat:
ja üleüldse ei ole see nii täpne kui kuumtraat või plaat lugejad. Üle 3000 pöörde ei ole lugejast mingit tolku enam, sest siis käib arvestus ilma lugejata(termin oli äkki closed loop?).

100% bullshit on see jutt. Ma ei tea, kust sa selle välja noppisid, aga tõega pole midagi ühist.

Tsitaat:
Räägi sellest segu teemast, kas diislitel saab ka segu mõõta, panen lairiba anduri külge ja on reaalselt jälgitav elu? Mina olen tähele pannud mujalt maailmast, et diislil käib segu jälgimine EGT järgi, mida kõrgem seda rikkam segu.

Kõik uued diislid on varustatud lairiba lambdaga.
Kuidas sa EGT-ga segu mõõdad? EGT on heitgaaside temperatuur, segu kohta ei ütle see sul suurt midagi. Või täpsemalt ütleb see sul segu kohta täpselt sama palju, nagu turbo tootlikkuse kohta.

Tsitaat:
Üleüldse, kui teaks tehase parameetreid, kõik räägivad aga konkreetseid numbreid pole näinud, siis võiks ju auto tuua sinu kätte, kuid 350euri selle vana saani chipimise eest on minu vaatevinklist palju küsitud. :(

Kust sellised hinnad tulevad?
Oled sa hinnapäringu teinud?

JõuJaamas chiptuning standard rauaga 240 EUR koos km-ga ja saab arve. Et oleks avalikult näha. Siis ei ole ka mingisugust ulmesummadest rääkimist. See sisaldab softi tegemist emulaatoriga auto peal, mitte mingit suvalist kivi vahetust.
Kui on rauda muudetud, teine turbo, teised pihustid, siis on loomulikult hind suurem, kuna häälestusega läheb vähemalt terve päev aega, kui mitte kauem, sest panen auto mitte ainult täisgaasil sõitma vaid ka kõikides teistes re˛iimides.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 21.02.14 21:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: spool
Ma ei tea, kas siin on juba sellele küsimusele vastatud aga paari viimase lehe pealt vastust ei leidnud - mis on selle kurikuulsa kütusekoguse tehaseväärtus? VCDS ütleb ainult ,et 2...10 OK. Erinevatest foorumitest silma jäänud, et vahemik 3...5 on soovitatav, kas siis kuldne kesktee on 4mg/R?

Ja kas see väärtus peaks chipitud ajul olema teistsugune, kui "ette nähtud"?


Tehaseväärtus on neil reeglina 4.3-5 mg/stroke olnud. Kui chippida, siis see väärtus ei muutu.
Seda siis juhul, kui on normaalselt tehtud, mitte lihtsalt pihusti kaardile x %-i peale keeratud, nagu ikka :)

Tsitaat:
Algselt postitas: forsin
Kas selline 1,9 disla ikka sõidaks kiidetud ainult ajust programmering tehase või tarkvara programmerija numbritega näiteks 250+ km-i kiirust ???


Üldiselt, ära võta isiklikult, aga nagu praktika on näidanud, siis mida rohkem sinu "tehtud" asju autolt eemaldada, seda kiiremaks ta läheb :)
Too diisel millest sa räägid. Mitu korda jutti see juba laiali läinud on? Kolm? Neli? Praegu ei sõida see ju mitte kuskile ;)
Juttu on ohoo kui palju, aga mis sest kasu on, kui asi koos ei püsi?
Ära hakka foorumis mingit pesu pesema, mul ei mahu need sinu luukered ammu kappi ära enam.

Mis puutub "tulge minu juurde programmeerima" - loe nüüd kõik minu postitused kenasti läbi. Olen ma seda kuskil nii öelnud? Pigem on asi ikka ju vastupidi - oled kibestunud, et sind jutule ei võetud.
Minu klientuur on ikkagi olulisemalt uuemate autode omanikud - 2.5 TDI või 2.2T on enda lõbuks asja tegemine, kuna aega läheb sama raha eest 4x rohkem ning mingit tööpuudust mul küll ei ole.
Minu eesmärk ei ole kunagi olnud odavalt saasta pähe määrida vaid kõike võimalikult kvaliteetselt teha. Need, kes seda hindavad tavaliselt ei tule ka kurtma, kui kallis kõik on.

Üldiselt postitan selles teemas lihtsalt tavakasutajana ja jagan faktipõhist nõu. Ei ole eriti mõtet selle pärast kraesse hüpata.
Minu poolest keerake neid asju kuhu tahate ja kuidas tahate, kasvõi kuni selleni, et kolb või keps järgi annab.
Lihtsalt teades, kuidas reaalselt asjad töötavad on väga koomline seda teksti lugeda.
Kui kange soov on asju keerata igalt poolt, siis soovitan karpaga bensukas või mehaanilise pumbaga diisel osta, mitte elektroonilise sissepritsega süsteemi aju sisendeid lollitada. Mingit normaalselt kestvat tulemust sellega nagunii ei saavuta. Umbes nagu piggybacki installimine.

Tsitaat:
Algselt postitas: automees6
No seda, et probleem on tean isegi. Küsin siis nii kas viga võib olla pumbas, et kütust peale ei tule piisavalt. Hea kui oleks kellegil sama probleem olnud ja julgustaks mind pumbaga tegelema. Seadistama tulla ma ei näe ka mõtet kui mehaaniline viga küljes ja softis see viga pole.


Sellega seoses hakkasin mõtlema. Kas sa saaksid teha 3nda käiguga 1200-4200 rpm tõmbe ning samal ajal logida vcds-ga grupp 8-t faili? Siis pane see .csv kuskile üles ja viska link. Ehk sealt pealt näeb ära, milles asi on.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Sparkle
huviline

Avatar


Registreerunud 27.12.07
Asukoht: põlva
Kasutaja on eemal

Auto: 80 typ85(Q), S6 C4 AAN, A3 8V Tdi Q

postitati 22.02.14 19:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: Sparkle
Ükskõik mida ma siin keeran või näppin, olgu see süüde, kütekogus või õhukogus, kui midagi kuskil muud on kui tehas paika on pannud siis võin terve auto ära uputada? Enamus siin foorumis laseb rämeda suure etteande kogusega, süüde on keeratud taevasse ja kõik kiidavad, mis nemad tegema peavad?:D

Õhulugejast pole siis mingit kasu, selle võiks lihtsalt küljest ära võtta ja nahui visata.
Samuti süütenurka "muutes" tegelikult ju keerad maks. hilist süütenurka ainult. Täisgaasil ei muutu sellest mitte midagi.


Ometi on ta seal mingil põhjusel olemas. Kui ma ta välja progeda lasen, siis kuidas minu auto käituma hakkab? Niisama lihtsalt teda vaevalt minema visata annab.

Süüte koha pealt: Ma pole järginud max pritsenurka erinevates pumba asendites, kuid kui pump on varasemaks keeratud siis jaksab auto pöörde peal palju paremini liikuda, ehk toodab ka kõrgematel pööretel väänet. Turbo spoolimine hakkab aga palju hiljem. Mis see siis seda effekti tekitab tahaks teda, kui see pole süütenurga erinevus?


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: Sparkle
Saan aru kui asi on tehase kalibratsioonist mööda, kuid miks ei peaks seda tagasi saama seadistada? Seal lihtsalt potekas mis vaja verdu pingsusega paika ajada.


Usu mind, kui seda üks kord näpitud, siis paika sa seda enam normaalselt ei saa.


Selge.

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: Sparkle
ja üleüldse ei ole see nii täpne kui kuumtraat või plaat lugejad. Üle 3000 pöörde ei ole lugejast mingit tolku enam, sest siis käib arvestus ilma lugejata(termin oli äkki closed loop?).


100% bullshit on see jutt. Ma ei tea, kust sa selle välja noppisid, aga tõega pole midagi ühist.


Kumb on pullikaka? Kas see labaga lugeja mitte pole juba ammu põhjas, kui pöörded on 3000-3500 vahemikku jõudnud? Mul tühikäigul see saba poole skaala peal kui kaane alla vaadata:D(väärtus umbes 750 tühikäigul).

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: Sparkle
Räägi sellest segu teemast, kas diislitel saab ka segu mõõta, panen lairiba anduri külge ja on reaalselt jälgitav elu? Mina olen tähele pannud mujalt maailmast, et diislil käib segu jälgimine EGT järgi, mida kõrgem seda rikkam segu.


Kõik uued diislid on varustatud lairiba lambdaga.
Kuidas sa EGT-ga segu mõõdad? EGT on heitgaaside temperatuur, segu kohta ei ütle see sul suurt midagi. Või täpsemalt ütleb see sul segu kohta täpselt sama palju, nagu turbo tootlikkuse kohta.


Mida rikkam on segu seda kuumemad heitgaasid on diislil ja kui kütusega üle liialdada on kolvid põlenud. Kütuse vähesusest ei tohiks diislil mitte midagi juhtuda, bentsuka EGT läheb lahja seguga lakke ja tekib deto ja kolvisula.


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: Sparkle
Üleüldse, kui teaks tehase parameetreid, kõik räägivad aga konkreetseid numbreid pole näinud, siis võiks ju auto tuua sinu kätte, kuid 350euri selle vana saani chipimise eest on minu vaatevinklist palju küsitud. :(



Kust sellised hinnad tulevad?
Oled sa hinnapäringu teinud?

JõuJaamas chiptuning standard rauaga 240 EUR koos km-ga ja saab arve. Et oleks avalikult näha. Siis ei ole ka mingisugust ulmesummadest rääkimist. See sisaldab softi tegemist emulaatoriga auto peal, mitte mingit suvalist kivi vahetust.
Kui on rauda muudetud, teine turbo, teised pihustid, siis on loomulikult hind suurem, kuna häälestusega läheb vähemalt terve päev aega, kui mitte kauem, sest panen auto mitte ainult täisgaasil sõitma vaid ka kõikides teistes re˛iimides.



Kas sa töötad jõujaamas või teed nende heaks tööd, et sa nende hinda reklaamid?. Ütle siis kõigi R5 diisli kummardajate nimel välja oma taks, mille eest sa teed stock rauga "prj tuuningut". Kindlasti ütled, et see on individuaalne aga räägime ikka stock raua piirilähedasest softist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 23.02.14 10:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Sparkle
Ometi on ta seal mingil põhjusel olemas. Kui ma ta välja progeda lasen, siis kuidas minu auto käituma hakkab? Niisama lihtsalt teda vaevalt minema visata annab.

Õhulugeja on diislil ainult EGR-i juhtimiseks ja tahma piiramiseks. Tahma saab edukalt MAP-i pealt piirata, kui aju ringi progeda ning EGR-i ei ole nagunii vaja.

Tsitaat:
kuid kui pump on varasemaks keeratud siis jaksab auto pöörde peal palju paremini liikuda, ehk toodab ka kõrgematel pööretel väänet. Turbo spoolimine hakkab aga palju hiljem. Mis see siis seda effekti tekitab tahaks teda, kui see pole süütenurga erinevus?

See kõrgetel pööretel "liikumine" on sul placebo. Veel kord. Sa keerad pumba kõige hilisemat süütenurka ning sellest teeb aju süütenurka varasemaks.
Stock softiga või "jama" chipiga on süütenurk spooli alas kuni 21mg/stroke 1 kraad või alla selle.
26mg/stroke peal, kus turbo omajagu ülerõhku toodab on see 5 kraadi ringis. Täis boosti juures aga 10 kraadi ning lõpus 17 kraadi.
Kui sa keeraksid endal süüte nii, et sul tühikäigul on seda 10 kraadi, siis sul ei käiks mootor normaalselt enam, suure tõenäosusega oleks ka veakood sees, aga täisgaasil oleks ikka süüde 10 kraadi, sest sa keerad kõige hilisemat võimalikku asendit.

Tsitaat:
Kumb on pullikaka? Kas see labaga lugeja mitte pole juba ammu põhjas, kui pöörded on 3000-3500 vahemikku jõudnud? Mul tühikäigul see saba poole skaala peal kui kaane alla vaadata:D(väärtus umbes 750 tühikäigul).

Ei ole põhjas. Mis 750-nest sa räägid? 750mg/stroke on väärtus, mis on full boosti lähedal. Kui sa selle juba tühikäigul sinna oled keeranud, siis palju õnne, võidki oma õhulugejaga lambaid lugeda või lutsu visata :)

Tsitaat:
Mida rikkam on segu seda kuumemad heitgaasid on diislil ja kui kütusega üle liialdada on kolvid põlenud.

See on siililegi selge, samuti, mida suurem vasturõhk on, seda suurem EGT, mida väiksem turbo kuumakoda, seda suurem EGT jne.
EGT ühe turboga ja ühe seguga ei võrdu EGT-ga teise turboga ja teise seguga. Segu mõõdetakse lairiba lambdaga, heitgaaside temperatuuri mõõdetakse EGT anduriga. Segu kohta mingeid konkreetseid järeldusi teha EGT põhjal ei ole võimalik. "Gaas põhjas" dragipilli häälestamiseks piisab EGT-st. Kui tahta osakoormusi normaalselt paika saada on vajalik korras õhulugeja ning lairiba lambda.

Tsitaat:
Kas sa töötad jõujaamas või teed nende heaks tööd, et sa nende hinda reklaamid?. Ütle siis kõigi R5 diisli kummardajate nimel välja oma taks, mille eest sa teed stock rauga "prj tuuningut". Kindlasti ütled, et see on individuaalne aga räägime ikka stock raua piirilähedasest softist.

Jah, ma töötan JõuJaamas ning välja öeldud hind ongi meie hind stock autole. Kõigile on sama hind.
Kui peaks veel küsimusi tekkima, siis hinnakiri koos hinnapäringu võimalusega on siin: http://www.joujaam.ee/hinnad/


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  9  10  11  12  13  ..  15
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 71.6% - SQL: 28.4%]