Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Odav diisel quattro universaal (Vastuseid: 2 | Vaatamisi: 1850)
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 29.11.09 22:11 Tsiteeri
Odav diisel quattro universaal



Quattro olemas, diisel olemas, aga diisel-quattro on jälle puudu. Eelmine projekt läks maksma kusagile 150tkr ligi, seekord loodaks saada masina vähemalt 3x odavamalt (mööndustega). Eelistaks muidugi C4 kerega A6 Avant diisel quattrot, aga selle raha eest pakutavad kipuvad olema üsnagi kehvas seisus ja nõuavad väga palju tööd (=raha). Kui keegi teab mõnda erandit, ootaks muidugi huviga vihjeid. A4 Avant diisel quattrotega sama häda, neid selle raha eest eriti üldse ei liigu veel. Soomes tuleb ca iga paari kuu tagant müüki mõni B2, B3, B4, C3 või C4 Audi 100 diisel quattro, mis sobiks isegi hinna poolest, ega need on enamuses sedaanid ja paremad asjad lähevad enne kaubaks kui ise jaole saan. Siit ka mõte, et äkki keegi tahab mingi raha eest ehitada sellist autot? Tehnika ümbertõstmise ühelt teisele, kui "lego klotsid" juba olemas, võin teha ka ise, aga seekord ei tahaks alustada nullist know-how kogumisega nagu eelmisel korral ja siis valeinfo tõttu treida lahtivõetud autol asju õigesse mõõtu. Põhimõtteliselt sobiks B4, C3 või C4 avant, mootoriks tahaks kindlasti esimese põlvkonna TDI-d (R4 või R5) ja käigukasti probleem peab saama seekord mõistlikult lahendatud (st mitte lihtsalt suuremad rattad, vaid ka ülekanded korda, st diisel-quattro kast või diisli kastile otsa quattro vahekast). Ühe variandina olen mõelnud ka C5 diisel-avant-quattrot selle õnnetu V6-diisliga, mille saaks äkki kätte mootori/kasti rikkega ja paneks asemele manuaalkastiga 1.9TDI (Soomes selle chippimise infot piisavalt, mis annab masinale ikkagi üsna "ulme" dünaamika). Veel ühe variandina olen mõelnud Passat B5 4-motion 1.9TDI universaali peale (kah sisuliselt Quattro), aga selle kvaliteedi suhtes olen üsna skeptiline (lükake ümber kui selleks on põhjust). Muudest minu jaoks olulistest asjadest auto juures: tahan kindlasti manuaalkasti, lisadest hindaksin kõrgelt ainult cruiset ja katuseluuki ja ainsad asjad, mis on minu puhul välistatud, on nahksisu ja madal sportvedrustus, aga need vead on õnneks mõningase raha abil likvideeritavad.

Igal juhul küsimusi tekkis palju, võibolla keegi teab neist mõnele ka vastust? Thanks!

Natukene taustast: minu eelmine huvi selliste asjade vastu viis välja SELLE projektini, millest on kokkuvõttev video pandud ülesse ka juutuubi. Praegu on vajadused natukene teised (otsin omale praegu ka maasturit) ja mis seal salata, ka rahalised võimalused oluliselt piiratumad, nii et sellist rahapõletamist, nagu eelmise projekti puhul, endale enam lubada ei saa. Sellepärast otsingi uuemat ja odavamat:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 29.11.09 23:01 Tsiteeri


http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/983/auto_php-id=665983-www_auto24_ee.html
Eitea küll kuidas seisukord on kuid tasuks ehk üle vaadata? Samas selle hinna eest peaks olema ta ammu müüdud. Suvel sai üks c4 2,5TDi quattro 1997aasta müüdud 63000.- Huvi oli päris hull järjekord tekkis lausa ostjatest. Tasuks ehk see isend üle vaadata hinda veel maha kaubelda ja siis vajadusel remontida. Peasi et süda hea oleks. ;) Peaks ikkagi lihtsam ja odavam olema kui ise ehitada? Sinupuhul ei saa öelda ka, et osta kohe õige auto. :D Kui mingi projektiga alustad siis hoia meid ka ikka kursis töökäiguga. :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 30.11.09 01:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: automees6
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/983/auto_php-id=665983-www_auto24_ee.html
Tasuks ehk see isend üle vaadata hinda veel maha kaubelda ja siis vajadusel remontida. Peasi et süda hea oleks. ;) Peaks ikkagi lihtsam ja odavam olema kui ise ehitada? Sinupuhul ei saa öelda ka, et osta kohe õige auto. :D Kui mingi projektiga alustad siis hoia meid ka ikka kursis töökäiguga. :cool:

Heh, see mis on õige, selgub ikka tagantjärgi:). Mingit suuremat projekti ei tahaks ette võtta, kuna paar muud autoprojekti veel pooleli ja "põhiprojektiks" on juba aastaid ühe hiiglavana maja restaureerimine (oma kodu, muinsuskaitsevärk jms). Sellepärast olekski nõus töö ära tegema, kui kõik jupid olemas ja eriti mõtlema ei pea, kuid ise leiutamiseks ja katsetamiseks tõesti praegu aega ei ole.

Aga thanks, selle autoga olen tuttav. Tundub et on üle nipli keeratud (mõlkis katus ja kuigipalju parem külg), kuid see niiväga ei häirigi. Häirib üldine seisukord, logisevad kohe kõvasti nii esi- kui tagasild, makrofleksiga seal kere juures püütud parandada ühtteist, kerepaneelide vahed mitteparalleelsed ja erinevad auto eri külgedel, tagaosa laksu puhul ei saagi aru, kui palju seda pahtlit õieti selga on aetud, aga töö igatahes nii robustne (alt kuni katuseni välja), et Tallinnas peaks politsei juba sellepärast kinni. Sisu (algselt oli ilus hele plüüzh!) on sel must ja kulunud - pärast enda pool miljonit sõitnud täpselt sama vanasse diislisse ümber istudes oli nagu istuks kohe uude autosse:D. Samas kast töötas korralikult, mootoris oli mingi lisahääl (hüdrotõukur? või mingi muu ühe silindriga koos käiv klõps) aga muus osas tundus mootori seisukord üllatavalt hea, seda väitis ka omanik et 15tkm peale õli peale valada pole vaja (õli oli ikka ilgem tökat seal sees, praeguse dislaga saan enne paar tuhat km sõita, kui õli jälle mustaks läheb, mul muidugi ka vahetusvälp 6000km, sel Audil peaks vist olema 7500km?, selle õliga oli vist sõidetud juba 13tkm kui õigesti mäletan). Kuidas nüüd viisakalt öeldagi, mul pole lihtsalt nii palju raha, et see masin uuesti autoks ehitada. Ja kui just tervet sisu roolirattast tagaluugi polstrini juurde ei osta, jääks sellega sõites ikkagi selline kunksmooriga magamise tunne, et krt teab, kui palju mehi sealt enne mind läbi on käinud ja mida kõike teinud...

Krt, vist hakkan autode osas nõudlikumaks muutuma, aga mul kõik autod siiski korralikud ja kulumata (Seat 490tkm, Volvo u 500tkm, nissan u 400tkm, eelmine audi disla oli 610tkm jne) ja kui ma näen autot, mis peale vaadates on kulunud vähemalt poole rohkem ning dokumentatsioon minema visatud, lõhnab asi pettuse järele (ei pea silmas praegust omanikku, enne teda mingi jama tehtud). Ok, kõik petavad, aga oleks siis vähemalt autogi selline poole miljoni km vääriline... hea meelega ostaks selle raha eest ühe 500tkm sõitnu aga sama korraliku kui mul endal sellise läbisõiduga masinad on alati olnud:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 25.0% - SQL: 75.0%]