Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  5  6  7  8  9  ..  15
Autor:
Pealkiri: V6 3.0TDI andmed, plussid & miinused (Vastuseid: 350 | Vaatamisi: 232296)
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 20.12.12 15:05 Tsiteeri


Mina Allroadil ei saanud sellest külmumise probleemist muidu lahti, kui kompressor vahetusse.
Üks asi oli, et ei tahtnud üles kuidagi tõsta, teine asi oli, et kui jäi neljandasse astmesse, siis ei suutnud enam alla ka lasta:)
Keegi soovitas ka mingit veoautodelt pärit piduripiiritust (vabandan kui eksin) sisse süstida kraanulite juurde, aga sellest loobusin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Fugitive
klubiliige

Avatar


Registreerunud 12.02.06
Asukoht: Tallinn-Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Allroad 2008 3.0tdi

postitati 20.12.12 15:24 Tsiteeri


Ehk oli sul kompressor lihtsalt väsinud juba? Ega nad üle 200k km naljalt ei kesta.

Tsitaat:
Algselt postitas: JanariA4
Mina Allroadil ei saanud sellest külmumise probleemist muidu lahti, kui kompressor vahetusse.
Üks asi oli, et ei tahtnud üles kuidagi tõsta, teine asi oli, et kui jäi neljandasse astmesse, siis ei suutnud enam alla ka lasta:)
Keegi soovitas ka mingit veoautodelt pärit piduripiiritust (vabandan kui eksin) sisse süstida kraanulite juurde, aga sellest loobusin.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
andero
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.09.03
Asukoht: Tallinna lähedal
Kasutaja on eemal

Auto: audi a6 3.0 TDI Quattro

postitati 20.12.12 15:39 Tsiteeri


C6-l on kompressor ees paremal pool stange taga. Altpoolt on vist kõige õigem läheneda, aga võibolla saab midagi tehtud ka rattakoopast, kui logar eemaldada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 21.12.12 14:20 Tsiteeri


Jah, täpselt 200 000 km sai läbitud ja siis väsis ikka eelmise talve algusega täitsa ära. Ennem polnud vahetatud ka, seega mingi ajaline/läbisõiduline suhtetegur on olemas jah.
Kas C6 kerele ka mingi muu automargi oma sobib äkki? (C5´le siis sobib oluliselt odavam MB´le mõeldud toodang).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
syo
huviline

Avatar


Registreerunud 03.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 3,0 Q 2006

postitati 02.05.13 18:47 Tsiteeri
remontkomplekt kolledele



Tere

Sain täna ka siis teada hea uudise et juhipoolne kolle hoob on juba peetis seal ei aita enam remont komplekt vaid vahetus ja teine pool on ka minemas.

Paljud on remontkomplekti kasutanud? Kas see on aidanud? Kui panna mõlemale poole remontkomplektid kas siis tuli vähemalt kustub ära ja nn lükkan edasi seda vehetust? On asjal mõtet?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.05.13 07:26 Tsiteeri


Kui öeldi, et läbi ja aitab ainult vahetus, siis ilmselt on ka nii ja see ka kõige mõistlikum lahendus. Hoobade häda kummitab kõiki neid mootoreid varem või hiljem ja õige tegu on need ära vahetada ja kestavad jälle paarsadatuhat km.

Lihtsalt tule kustutamise pärast pole mõtet ju autot parandada, siis võid pirni ka välja keerata, kui tuli häirib, aga see pole ilmselgelt mõistlik lahendus vaid enesepetmine, eriti kui tahad veel pikemalt antud autoga sõita.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
real-illusion
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.11
Asukoht: FIN-EST
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0 TDI 165 kw Q

postitati 03.05.13 07:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: syo
Tere

Sain täna ka siis teada hea uudise et juhipoolne kolle hoob on juba peetis seal ei aita enam remont komplekt vaid vahetus ja teine pool on ka minemas.

Paljud on remontkomplekti kasutanud? Kas see on aidanud? Kui panna mõlemale poole remontkomplektid kas siis tuli vähemalt kustub ära ja nn lükkan edasi seda vehetust? On asjal mõtet?

Neid ju pikka aega remonditud selle komplektiga... Mis seal juhtus siis, et parandada ei saa? Tuleb ära ju puhastada kollded ilusti ja siis kustub tuli. Ise vahetasin hoova ka ära... Kõik oleneb, mis olukorras nad on sul...


Life is tough.
It`s tougher if you`re stupid.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
syo
huviline

Avatar


Registreerunud 03.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 3,0 Q 2006

postitati 03.05.13 12:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: real-illusion
Tsitaat:
Algselt postitas: syo
Tere

Sain täna ka siis teada hea uudise et juhipoolne kolle hoob on juba peetis seal ei aita enam remont komplekt vaid vahetus ja teine pool on ka minemas.

Paljud on remontkomplekti kasutanud? Kas see on aidanud? Kui panna mõlemale poole remontkomplektid kas siis tuli vähemalt kustub ära ja nn lükkan edasi seda vehetust? On asjal mõtet?

Neid ju pikka aega remonditud selle komplektiga... Mis seal juhtus siis, et parandada ei saa? Tuleb ära ju puhastada kollded ilusti ja siis kustub tuli. Ise vahetasin hoova ka ära... Kõik oleneb, mis olukorras nad on sul...


Tänud


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 13.05.13 17:31 Tsiteeri


Palju see remontkomplekt maksab ja kes on pädev esindus selle paigaldamiseks ja sisselaske puhastamiseks? Revali välistaks, kuna nad tegelevad ainult tervete juppide vahetusega. Flameko?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Teemo
klubiliige



Registreerunud 15.10.05
Asukoht: Tallinn, Kivimäe
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Quattro

postitati 30.05.13 21:52 Tsiteeri


Uuendaks seda teemat väheke mootorivaldkonnast taas. Lugesin antud teema algusest alates ja lisaks kokkuvõtvalt järgmist.
Nimelt suur probleem siiski on ketid ja pingutid. Jubinad seal sees on ikkagi põhimõtteliselt samad. Ülemised pingutid on hilisematel ja poes müüdavate varuosade korral uuendatud ja need on ainukesed asjad mille mootor peal ülevalt kätte saab. Neid saab vahetada juba sama tihedalt nagu mõned aastad varem 2,5tdi nukkasi. Ketipinguti talla kulumine ei anna meile veel infot selle kohta, kas selle pingutus element on korras või ei.
Kuna , aga ülemiste pingutite teema on nendel mootoritel juba aastate tagune, siis pragu on tuupiline häda juba pigem alumise otsaga eriti suure ketiga, mis vändalt tuleb. Vanematel -2007 aasta plokkidel hakkab veninud kett ja kulunud tallad ja pinguti tekitama seda, et kett on mootori seistes eriti lõdva ning käivitusel käib vasta ploki ühte valujääki, mis asub juhipoolse parasiithammaga kõrval. Tänaseks olen kolmel mootoril seda tuvastanud ja kostub sellise eriti räige raginana. 2007 Q7 BUG mootoril seda enam pole, kuid see ei tähenda, et kett lõdva poleks.
On sattunud kätte ka mootor, mille suur kett oli isegi pinguti pea-et lõpuasendis lõdva, mootor oli muidugi äärmiselt must ehk paksu õli-moosi täis. Tänase seisuga on üldiselt üha enam veendumus, et ülemiste pingutite vahetus selliste 250000tkm+autode puhul on pigem selline lootus, et sain auto korda. Kuigi millegi pärast võib kahe sama ajastu mootori keti venivuse erinevus olla kolossaalne.
Üldiselt kui kaheliitriste rihma välp juba 180000 lükatakse, siis nagu ketindusel mingit eelist ei näe ja lisaks on kettajam tükkmaad tundlikum õige ja õigeaegse hoolduse suhtes.
Omaette suur probleem on siis pihustid, mida raske diagnoosida õieti enne kui päris stendis, ilmselt selliseid kodanikke kellel kaks jooksu korralike pihusteid käes juba palju, sest arvuti näitas ja taheti proovida. Pihusti tüüp probleemiks minu silmis on jätkuvalt vilets kütus, vale chipp või dpf eemaldus, lisaks õhulugeja millest sõltub trassi surve ning mis viga ei näita ning mille parameetridki paigas, kuid teatud reziimil just eriti soojast peast on tuhikäigul trassi surve liiga suur ja kütust antakse liiga palju. Sellisel juhul tõuseb pidevalt õlitase ja seda ka uute pihustitega.
Kollektorite mure ei olegi tegelt mingi mure, sest näitab viga, vahetad ära ja korras-pihutitega tihti nii ei lähe.
Ja ajakirjades mootori uuenemise uudiseid ei tasu nii väga tõe aluseks võtta.:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Leopold661
huviline



Registreerunud 17.11.04
Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal


postitati 30.05.13 22:45 Tsiteeri


Palju sellised autod sõitnud tavaliselt on olnud siis juba,kui niisuured hädad kallal?
Kas siin mängib suurt rolli ka nn longlife välp?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 30.05.13 23:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Leopold661
Palju sellised autod sõitnud tavaliselt on olnud siis juba,kui niisuured hädad kallal?
Kas siin mängib suurt rolli ka nn longlife välp?

Ühel teemavälisel bensiinimootoriga isendil olen näinud seda longlife välpa ja pilt ei ole ilus. Peale õlivahetust oli peale 2 min käimist vaja uuesti õli välja lasta ja see oli mustem kui see, mis välja tuli algselt. Tõsi, see on ühe mootori põhjal hinnang, aga muret tekitav siiski. Kui kõik pulkadeks käis, oli omanikul tükk tegemist, et seda "kultuurikihti" sealt eemaldada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
syo
huviline

Avatar


Registreerunud 03.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 3,0 Q 2006

postitati 31.05.13 19:11 Tsiteeri


No mina ka ei ei usu sellesse mootorisse enam...
Tõin auto reaalse läbisõiduga 214000 (2011 aasta viimane hoole aasta lõpus oli 176000)
Esimesena läks kõrgsurvepump taastasin, siis kollektori viga ükspool läks uus, teisele poole remontkomplekt, järgmisena egr, siis egr solenoid ja siis kohe andis saba turbo. Seda siis samuti taastan. Mina ausalt öeldes ei taha 3,0tdi -st midagi enam kuulda. Jah võibolla olen mina see õnnetu kuid sella aja peale olen maksimaalselt saanud autoga sõita 2000 km ülejäänud aja on ta remondis olnud. Et kas siis nüüd peale turbo vahetust saan lõpuks ise ka sõita ja nautida või ostab keegi selle nüüd ära ja naudib seda näitab aeg.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
real-illusion
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.11
Asukoht: FIN-EST
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0 TDI 165 kw Q

postitati 01.06.13 10:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: syo
No mina ka ei ei usu sellesse mootorisse enam...
Tõin auto reaalse läbisõiduga 214000 (2011 aasta viimane hoole aasta lõpus oli 176000)
Esimesena läks kõrgsurvepump taastasin, siis kollektori viga ükspool läks uus, teisele poole remontkomplekt, järgmisena egr, siis egr solenoid ja siis kohe andis saba turbo. Seda siis samuti taastan. Mina ausalt öeldes ei taha 3,0tdi -st midagi enam kuulda. Jah võibolla olen mina see õnnetu kuid sella aja peale olen maksimaalselt saanud autoga sõita 2000 km ülejäänud aja on ta remondis olnud. Et kas siis nüüd peale turbo vahetust saan lõpuks ise ka sõita ja nautida või ostab keegi selle nüüd ära ja naudib seda näitab aeg.


Ka minu arust on see mootor natuke nõrk. Jupid kallid ja auto hind langeb metsikult...


Life is tough.
It`s tougher if you`re stupid.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
pdi
huviline



Registreerunud 13.03.11
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B8 2,7TDI

postitati 01.06.13 14:26 Tsiteeri


Huvi pärast küsin kuidas DPF-i eemaldamine on seotud pihustite läbiminemisega?

Mul on aias kaks 2008.a. 2,7TDI v6 140kw mootoriga autot ning ühe eripäraks on see, et töötab lärmakamalt samuti annab see rohkem keresse tunda. Kas tegemist mõne tüüpveaga või pigem võiks kahtlustada väsinud mootoripatjasid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 01.06.13 14:48 Tsiteeri


Mul on olnud 1,5a. jooksul 4 tükki kolmeseid C6-si (2tk. 165kw ja 2tk 171kw) ja ei mingeid suuri probleeme.
Natuke tuleb ikka vaadata ka, mida osta. Ja mis oleks nelikveoga, aut. kastiga ja 5,7-6,2 l/100 premium klassi auto selles hinnaklassis, mida remontima ei pea? Bemm? No üldse ei meeldi, eriti tuba.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.5.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 02.06.13 07:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: pdi
Huvi pärast küsin kuidas DPF-i eemaldamine on seotud pihustite läbiminemisega?

Mul on aias kaks 2008.a. 2,7TDI v6 140kw mootoriga autot ning ühe eripäraks on see, et töötab lärmakamalt samuti annab see rohkem keresse tunda. Kas tegemist mõne tüüpveaga või pigem võiks kahtlustada väsinud mootoripatjasid.



Valesti välja programmeeritud DPF võib tekitada olukorra, kus auto tahab seda ikka regenereerida. Sümptomiteks on õlitaseme tõus, suurem kütusekulu ja tahmamine.

Pihustite läbimineku ennetamiseks on siin paljud soovitanud sisselaske läbipesu, mida näiteks Flameko teostab. Mõju avaldub küll alles 2000km läbimisel, aga hea alternatiiv pihustite vahetusele.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 02.06.13 17:54 Tsiteeri


Teemo poolt väga asjakohane postitus. Kui siit edasi mõelda, siis võibki õhulugeja olla mõnede hädade põhjustaja, nagu tühikäigul tossamine, õlitaseme tõus jms., mis on siia foorumise hiljuti tekkinud. Oleks vaja korralikku logi, või siis kasvõi erinevate autode andmeid Group 001 sooja mootori ja tühikäiguga. Kui paljud on üldse oma auto MAF-i vahetanud C6 V6 diislil? Minu kolmene andis 777p/min juures trassi surveks 272bar, jahutusvedeliku temp oli 40 kraadi. Ei viitsind oodata, kuni 85-90 tiksub. Sõitma ei saanud hetkel minna. Homme vaatan uuesti. Paluks siia võrdlevaid andmeid, kel võimalik vaadata.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.5.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 02.06.13 19:07 Tsiteeri


Õhulugeja ei mõjuta diislil trassi survet, punkt.
Eriti veel madalal koormusel, kuna kütust pritsitakse _alati_ vähem kui õhulugeja järgi võimalik.
Ühesõnaga see jutt on täiesti mööda, diisli mootorijuhtimine ei tööta nii ning õhulugejat kasutatakse ainult ja ainult pritsekoguse piiramiseks suure koormuse all, et suitsu ei tuleks - sedagi korraks, kuni turbo spoolib ning mõningal määral EGR-i juhtimiseks.

Lisaks ei sõltu pihusti puhul "chipist" või DPF-i eemaldusest samuti absoluutselt mitte midagi.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Teemo
klubiliige



Registreerunud 15.10.05
Asukoht: Tallinn, Kivimäe
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Quattro

postitati 03.06.13 21:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Teemo poolt väga asjakohane postitus. Kui siit edasi mõelda, siis võibki õhulugeja olla mõnede hädade põhjustaja, nagu tühikäigul tossamine, õlitaseme tõus jms., mis on siia foorumise hiljuti tekkinud. Oleks vaja korralikku logi, või siis kasvõi erinevate autode andmeid Group 001 sooja mootori ja tühikäiguga. Kui paljud on üldse oma auto MAF-i vahetanud C6 V6 diislil? Minu kolmene andis 777p/min juures trassi surveks 272bar, jahutusvedeliku temp oli 40 kraadi. Ei viitsind oodata, kuni 85-90 tiksub. Sõitma ei saanud hetkel minna. Homme vaatan uuesti. Paluks siia võrdlevaid andmeid, kel võimalik vaadata.


Oli auto kus u.40-50 kraadiga trassi surve u.260bar-i, kuumast peast 420.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Teemo
klubiliige



Registreerunud 15.10.05
Asukoht: Tallinn, Kivimäe
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Quattro

postitati 03.06.13 21:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Õhulugeja ei mõjuta diislil trassi survet, punkt.
Eriti veel madalal koormusel, kuna kütust pritsitakse _alati_ vähem kui õhulugeja järgi võimalik.
Ühesõnaga see jutt on täiesti mööda, diisli mootorijuhtimine ei tööta nii ning õhulugejat kasutatakse ainult ja ainult pritsekoguse piiramiseks suure koormuse all, et suitsu ei tuleks - sedagi korraks, kuni turbo spoolib ning mõningal määral EGR-i juhtimiseks.

Lisaks ei sõltu pihusti puhul "chipist" või DPF-i eemaldusest samuti absoluutselt mitte midagi.


Jah ega täpselt ei tea kuidas see commonraili mootorijuhtimine ecu poolt käib, kuid millegipärast on see dpfi välja progemine ja chippimine üks oluline teema, mille puhul õlitase tõusma hakkab. Huvitav on ka see õhulugeja anomaalia, sest oli masin kus soojast peast trassi surve ule 400 ja pistik eemaldades langes 250 peale ja ka uue lugejaga sama ehk u.250.
Ma leian, et kui keegi nupukas mõtleks välja põhjuse, miks ka uute pihustitega õlitase tõuseb saaks paljud vastuse. Ma vaatan neid probleeme muidugi remondimehe silme läbi ning seetõttu olen juba valvas olukordadele, kus pihustivahetus õlitõusuprobleemi ei lahenda.
Jah ega õige oleks käesoleva diisli mootorijuhtimine endale 100% selgeks teha, kuid alati jääb siiski võimalus, et mõni detail ei saa tehniliselt oma ülesandega hakkama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 05.06.13 09:28 Tsiteeri


Teistele võrdluseks siis, et minu C6-l 3,0TDi 171kw on töösooja mootoriga tühikäigul (hoiab täpselt 777p/min) trassi surve u. 227 bar. Veidi kõigub see number. Mootor töötab ja käivitub laitmatult.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.5.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Fugitive
klubiliige

Avatar


Registreerunud 12.02.06
Asukoht: Tallinn-Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Allroad 2008 3.0tdi

postitati 12.06.13 09:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Teemo
Huvitav on ka see õhulugeja anomaalia, sest oli masin kus soojast peast trassi surve ule 400 ja pistik eemaldades langes 250 peale ja ka uue lugejaga sama ehk u.250.
Ma leian, et kui keegi nupukas mõtleks välja põhjuse, miks ka uute pihustitega õlitase tõuseb saaks paljud vastuse.


Sai juhuslikult eile ühe tuttava remondimehega suheldud 3.0Tdi teemal ja rääkis ka kuidas tema juurde on praktiliselt järjest jõudnud kaks autot, millel õlitase tõuseb. Selleks hetkeks olid juba tutikad pihustid peal (hilisem vanade pihustite kontroll näitas, et needki on korras), midagi olevat veel tehtud aga viga ikkagi ei leitud. Asi lahenes õhulugejate vahetusega mõlemal autol. Algul uurides tundus, et need on korras, kuid näit oli suht max lubatud näidu piiril. Uued lugejad peale ja viga oligi kadunud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
andremotus
huviline



Registreerunud 18.05.13
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 24.06.13 19:16 Tsiteeri


Oskab keegi öelda kas Audi a6 c6 3.0 tdi 2005 külmkäivitusel ketiklõbin on normaalne või peaks hakkama mõtlema pinguti vahetusele?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 24.06.13 20:40 Tsiteeri


Trassi surve on seoses kütusekogusega.

Kui õhulugeja paneb segast (näitab liiga suuri numbreid), siis ka EGRi juhtimine läheb paigast ära.
Mis tähendab, et aju keerab EGR-i järjest rohkem peale.

Mingi hetk ilmselt hakkab mootor konkreetselt ära lämbuma, süüde läheb valeks ning kütust keeratakse peale.
400 bar trassi surve tuleb alles 17 mg juures antud autol madala pöördega.
See, miks diisel jookseb õli sisse ei ole põhjustatud suure tõenäosusega kuidagi survest, vaid sellest et kütus voolab sisse lihtsalt läbi silindri seinte tühikäigul liiga suure kütusekoguse, vähese õhu ning vale süüte tõttu. Logige ka 002-st pritsekogust.

Arvestades, et D peal on automaatkast ca. 8mg/str normaaloludes, siis see tähendab kahekordset kütusekogust.
2.5-10mg juures on aju kaardist 230 bar.
Kui just mõni meister pole % nupuga tuuningut teinud kütuserõhu kaartidele ajus :D

Illustratsiooniks üks kütusesurve kaartidest:
http://pics.prj-tuning.com/prail.png

Järgi mõeldes on kaudne mõju ikkagi olemas, kuigi otsest mõju ei ole, ja noh chippides keerad nagunii EGR-i kinni, nii et sellist asja ei saa juhtuda.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  5  6  7  8  9  ..  15
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 49.6% - SQL: 50.4%]