Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6  ..  18
Autor:
Pealkiri: V6 2.5TDI andmed, plussid & miinused (Vastuseid: 438 | Vaatamisi: 248020)
Taf
huviline

Avatar


Registreerunud 29.07.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A 6

postitati 06.07.06 08:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: type85
Raske on leida ikka endale sobilikku uuemat A6 (al. 2003) silmas pidades, et auto võiks olla ökonoomne või vähemalt selle poolegi, usaldusväärne-vastupidav, kuid mitte päris jõuetu.

Ainuke enam vähem ökonoomne versioon, ehk diisel 132KW V6 on ebaõnnestunud. Väiksemat mingit ca 100KW diislit ei pakuta.

Bensiin V6 2,4 näitab kütusekulunumbreid mis 125 kw mootori kohta on jube kõrged. Sama kütusekulu näitavad paberite järgi nii 2,7T 184Kw ja 3,2 188KW mootor. Viimane on muidugi teises hinnaklassis.
Mida see 2,7T endast kujutab ja palju reaalelus keskmiselt võiks võtta, ei tea?

1,8T 110KW mootor oleks bensiinikatest ökonoomseim, kuid koos quattroga seda ei saa IMO üldse.

Siukest korralikku "rahva" versiooni A6 line-up'is polegi..
kuskil siin teemas revali vend kirjutas et 2,7t mootor on remondimehe öudusunenägu- väidetavalt töökindlusest jääb vajaka


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
waterman
huviline



Registreerunud 20.11.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant Quattro

postitati 11.07.06 21:12 Tsiteeri


Sõitsin 3 aastat 2,7T Quattroga. Kütusekulu oli kogu perioodil kokku keskmiselt 12,5 ja mootoriga polnud mingeid probleeme.
Nüüd kulgen juba mõnda aega 2,5TD Quattroga ja ei ole rahul. Lisaks sellele, et sai hiljuti investeeritud 60t mootorisse (nukkvõllid, nookurid jne) pole sellel mootoril õiget minekut. Uimane. Maanteel ehk veel aga linnas tuleb masendus peale. Kui aastane läbisõit jääb alla 30t, pole bensiinikaga võrreldes erilist säästu. 2,5TD tarbib ka kütust nii 8,5-9 keskmiselt sajale.
Ehk on Audi uus 3,0TD parem? Peab proovima.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mesa
huviline



Registreerunud 25.02.06
Kasutaja on eemal


postitati 21.07.06 14:07 Tsiteeri


oman 2,5 td a4 ja mul pole õnnestunud selle autoga sõita veel nii et kytusekulu oleks yle 7 l /100 le ps. 6k manuaal, trassil saab rahulikult sõites ka sipakene alla 6 l/100 le hakkama, tavaliselt paagi täis pannes 60l saab umbes 1000 km sõita
ja tõmmet on ka piisavalt sellel autol


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
juks11
huviline



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 21.07.06 15:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Taf
Tsitaat:
Algselt postitas: type85
Raske on leida ikka endale sobilikku uuemat A6 (al. 2003) silmas pidades, et auto võiks olla ökonoomne või vähemalt selle poolegi, usaldusväärne-vastupidav, kuid mitte päris jõuetu.

Ainuke enam vähem ökonoomne versioon, ehk diisel 132KW V6 on ebaõnnestunud. Väiksemat mingit ca 100KW diislit ei pakuta.

Bensiin V6 2,4 näitab kütusekulunumbreid mis 125 kw mootori kohta on jube kõrged. Sama kütusekulu näitavad paberite järgi nii 2,7T 184Kw ja 3,2 188KW mootor. Viimane on muidugi teises hinnaklassis.
Mida see 2,7T endast kujutab ja palju reaalelus keskmiselt võiks võtta, ei tea?

1,8T 110KW mootor oleks bensiinikatest ökonoomseim, kuid koos quattroga seda ei saa IMO üldse.

Siukest korralikku "rahva" versiooni A6 line-up'is polegi..
kuskil siin teemas revali vend kirjutas et 2,7t mootor on remondimehe öudusunenägu- väidetavalt töökindlusest jääb vajaka



2,7 on norm mootor kui ta on originaal, nii kui "tuunitakse" nii hakkavad ka jamad pihta - üldiselt kehtib see reegel igale autole ja mootorile, "tuunitud" asjadega on alati rohkem probleeme...


Flameko Autohooldus.EE http://www.autohooldus.ee
Kasutatud ja uued varuosad http://www.autohooldus.ee/varuosad/ Imeodavad varuosad - http://www.autohooldus.ee/online
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Oliverk
huviline

Avatar


Registreerunud 22.08.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 Avant 3.0TDI Quattro 2005a

postitati 21.09.06 19:06 Tsiteeri


tre, ma olen värske audi a4 2,5tdi quattro+tiptronic omanik ja lisaks sellele on see mu esimene audi siis olen igati rahul ta minekuga, müraga tasemega, kütuse kuluga. julgen igati soovitada, minu isend on küll alla 100tkm läbisõiduga ja ostes lasin teha revalis ka täishoolduse 20kilo eest ning olen siiani mõnusalt kulgenud oma autoga. kuna mu eelmine auto oli mb 4,3 v8 4-matic, siis olen juba harjunud raske jalaga ja ei ole siiani aru saanud, et see isend kellegile jalgu jääks või kütust üle 12l/100km võtaks linnas, trassil saab 6-7l/100km hakkama.

ma olen omanud oma lühikese elujooksul 17 autot ja siiani pole alt läinud oma kõhutundega auto ostu puhul. kõik autod, mis on eelnevalt halvasti hooldatud ja on jõudnud üle 200tkm piiri, hakkavad paratamatult igast otsast lagunema, niiet kui otsid audit +quattrot+automaati+diislit, tule proovi minu omaga sõita! (müüa kahjuks ei ole see isend)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
leits
huviline



Registreerunud 12.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5TDI V6 Avant

postitati 24.09.06 12:20 Tsiteeri


Ma ülehomme ka omale esimest autot vaatama, milleks on 2.5TDI a4 1999 aasta. Kui kõik kena võtan ära. Ehk siis hiljem oskan muljetada :)


Huvitatud paintballist? Kontakteeru minuga: leits@ozkpaintball.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
KatZ
huviline



Registreerunud 01.05.06
Kasutaja on eemal


postitati 21.10.06 10:24 Tsiteeri


Selline küsimus:

Minu teades kasutati kolm 180hj diislit - AKE, BAU ja BDH (AKE ja BAU kasutati ka Allroad-ites), kas kõik kolm mootorid vajavad nukkvõllide vahetamist?

Teine küsimus on selles, et kas neid mootoreid saab omavahel swap-ida?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kasutaja2
huviline



Registreerunud 28.02.06
Kasutaja on eemal


postitati 22.10.06 10:30 Tsiteeri


Ise kahtlen hetkel Passat Vr5 125kw vs A6 2,5TDI 132kw mõlemad 4 vedu kumba te soovitaksite? Ja kui see 30k makseb hooldus ära teha siis järgmised 100k km muretult? Ja mulle silma jäänd ,et kui see hooldus ka kõrvale jätta siis see 132kw mootor üldse 1 probleemne asi tundub olevat.... aga minekut ja jõudu peaks asjal ju olema vastab see tõele?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
leits
huviline



Registreerunud 12.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5TDI V6 Avant

postitati 29.10.06 14:46 Tsiteeri


Ei ole see V6 midagi nii hull. Hetkel küll veel vähe sõitnud, umbes kuu. Nipet näpet on vahetatud, amordid jms. Üks hüdrotõukur teeb nats kylmalt häält, kuid see ei sega. Point on selles et V6'l peab korralikult õli vahetama. Mulle räägiti, et soovitatav iga 10k tagant. Nukkvõllidega on nii, et oleneb kuidas hoitud/hooldatud ennem autot on. Anyway mina olen oma 98a V6 110kw'ga rahul. Maanteel on 5.8-6.1 kütusekulu. Külmalt ta käib suhtkoht kõvasti võrreldes 1.9TDI'ga, kui aga soojaks läheb käib väga buenolt.


Huvitatud paintballist? Kontakteeru minuga: leits@ozkpaintball.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Reimers
huviline

Avatar


Registreerunud 17.05.06
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 01.11.06 12:32 Tsiteeri


mehed ma ei kujutaks ettegi kui ma peaks autosse magama panema pmst niisama 30k mootori hooldusele :( õlivahetus ja filtrid mõned puksid amordid see ju norm aga 30k mootorihooldusele see ju mõttetu :(

diisliga siis ülikallis ju sõita kui see 30K hoolduse raha kütusele kulutada siis võib osta juba S6 täie laksuga!

ise ka uurisin vaikselt neid C5 kerega asju ja leidsin et sobivaim oleks 1.8T 135kw Quattro manuaal siis jääks küttekulu vähemalt normi !


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Oliverk
huviline

Avatar


Registreerunud 22.08.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 Avant 3.0TDI Quattro 2005a

postitati 01.11.06 22:13 Tsiteeri


Hei, mis 30k hoolduse peale, tuleb lihtsalt otsida suhteliselt värske isend ja teha aint vajalik ära.

Tõmmet on sellise korraliku V6 132kw ikka tunda küll, tasub ära, viimased 5 paagitäit mõnusalt gaasi andes linnas kütte kulu aint 10,8L/100km


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Taivo12
huviline



Registreerunud 03.11.06
Kasutaja on eemal


postitati 03.11.06 21:22 Tsiteeri
Audi A6 2.5tdi V6 132kW



Kellel on midagi tarka selle mootori kohta öelda ja tipptronic käigukasti kohta?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 03.11.06 21:24 Tsiteeri


Korrapärased hooldused ning muretud kilomeetrid on garanteeritud! Mootoriõli vahetus vähemalt iga 10 000km tagant!
Hea kooslus - 2.5TDI+quattro+tiptronic. Kuigi ise pooldaksin manualkasti.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Taivo12
huviline



Registreerunud 03.11.06
Kasutaja on eemal


postitati 03.11.06 21:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Korrapärased hooldused ning muretud kilomeetrid on garanteeritud! Mootoriõli vahetus vähemalt iga 10 000km tagant!
Hea kooslus - 2.5TDI+quattro+tiptronic. Kuigi ise pooldaksin manualkasti.


Miks manualkasti ja miks just quattro?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 03.11.06 21:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Taivo12
Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Korrapärased hooldused ning muretud kilomeetrid on garanteeritud! Mootoriõli vahetus vähemalt iga 10 000km tagant!
Hea kooslus - 2.5TDI+quattro+tiptronic. Kuigi ise pooldaksin manualkasti.


Miks manualkasti ja miks just quattro?



Milleks lasta otsustada käiguvahetust? Sel juhul peaks keegi ka minu eest otsustama juhitavuse jms. Ühesõnaga, kui olen roolis, otsustan mina, mida ja millal:P Eks see on mugavuse küsimus peamiselt. Quattro just sellepärast, et nelivedu teeb Audist TÕELISE Audi !


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Taivo12
huviline



Registreerunud 03.11.06
Kasutaja on eemal


postitati 03.11.06 21:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Tsitaat:
Algselt postitas: Taivo12
Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Korrapärased hooldused ning muretud kilomeetrid on garanteeritud! Mootoriõli vahetus vähemalt iga 10 000km tagant!
Hea kooslus - 2.5TDI+quattro+tiptronic. Kuigi ise pooldaksin manualkasti.


Miks manualkasti ja miks just quattro?



Milleks lasta otsustada käiguvahetust? Sel juhul peaks keegi ka minu eest otsustama juhitavuse jms. Ühesõnaga, kui olen roolis, otsustan mina, mida ja millal:P Eks see on mugavuse küsimus peamiselt. Quattro just sellepärast, et nelivedu teeb Audist TÕELISE Audi !


Kas see jutt peab paika,et mootori hooldus peale igat 200 000 km läheb maksma 24 000 ?:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 04.11.06 08:32 Tsiteeri


Muidugi tuleb korralikku pappi välja käia, kui teha õlivahetust iga 30 000km tagant, nagu saksa Audi insenerid on ettekirjutanud, üksasi on saksa kiirteel kulgemine ning teine asi on Eestis sõit: tihemini käivitamised, lühikesed otsad jne. Mõtle, kui vähegi taipad mootorihingeelu, siis mis saab mootoriõlist, mis on talunud pidevaid külmkäivitusi ja lühikesi sõite, pärast 30 000km läbimist sellises re˛iimis? Kas õlil on veel mingisuguseid pesevaid-, määrivaidomadusi?? See, et Eesti Audi esindus näeb ette küll lühendatud õlivahetusvälpa ( 15 000km ), on samuti rohkem kui BS! Just diiselmootori kohapealt. Isegi turbo bensiinimootorile on 15 000 liig, mis liig!
Max 10 000km õlivahetusest õlivahetuseni, ka seda on talvel palju. Olgu sees mistahes täissünt, see ei loe. Lihtsam on õlivahetust teostada tihemini, kui hoida kokku ca 1500 - 2000EEK aastas, ning hiljem laristada mootoriremonti toredaid summasid.... ala 20 000 ja rohkem eestiraha.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 06.11.06 07:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Oliverk
Hei, mis 30k hoolduse peale, tuleb lihtsalt otsida suhteliselt värske isend ja teha aint vajalik ära.

Tõmmet on sellise korraliku V6 132kw ikka tunda küll, tasub ära, viimased 5 paagitäit mõnusalt gaasi andes linnas kütte kulu aint 10,8L/100km


Eks see kõik kajastub ka viimase aja hindades, sest 2,5 TDi mootoritega isendid on kõvasti hinnas kaotanud(A4, A6 kui ka A8). Kütusekulu erinevused selle diisel quattro ja 2,8 quattro bensuka vahel ei olegi väga suured. Kui arvestada diisli hooldamise kulusid, siis tuleb hind isegi kallim.
Loomuliklult võib osta võimalikult värske või isegi uue isendi millel loodetavasti midagi teha ei ole vaja, aga siis kajastab seda ka auto hind.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Petzz
huviline

Avatar


Registreerunud 06.11.06
Kasutaja on eemal

Auto: A6 2.5tdi Quattro 2001

postitati 06.11.06 10:53 Tsiteeri
K: Millist õli panna 2001 A6 2.5tdi 132kw Q?



Pole olnud eelnevaid kogemusi diisliga, seega sooviksin arvamusi millist konkreetset mootoriõli (täissünt ma arvan ikka) keegi analoogsele mudelile ja mootorile kasutab/soovitab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
leits
huviline



Registreerunud 12.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5TDI V6 Avant

postitati 06.11.06 16:07 Tsiteeri


Endal 2.5TDI 110kw ja läks sisse Mobil 1 0W-40


Huvitatud paintballist? Kontakteeru minuga: leits@ozkpaintball.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 06.11.06 17:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Petzz
Pole olnud eelnevaid kogemusi diisliga, seega sooviksin arvamusi millist konkreetset mootoriõli (täissünt ma arvan ikka) keegi analoogsele mudelile ja mootorile kasutab/soovitab.


Kasuta Castroli 5w40 või külmema talve puhul 0W40, viimasega on ka kütusekulu väiksem;) Ning õli vaheta iga 10 000km tagant, kui tahad, et mootor kestaks pikaldaselt.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Marek1
huviline



Registreerunud 20.04.04
Asukoht: Aruküla
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant 2012 & VW Passat 2011

postitati 25.11.06 22:33 Tsiteeri


Täna panin just sisse Mobil 1 0W40. Jutud käivad, et Reval kasutab Mobil S 5W40-nt, nii et see sama peaaegu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype
Marek1
huviline



Registreerunud 20.04.04
Asukoht: Aruküla
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant 2012 & VW Passat 2011

postitati 25.11.06 22:46 Tsiteeri
K:2,5 Tdi omanikke...



Tekkis selline küsimus:
kui palju on siin foorumis 2,5 Tdi omanikke? Ma mõtlen V6-te omavaid. Lihtsalt kõik laidavad maha selle mootori ja et sellest mootorist jubedamat ei ole olemas. Samas täna linnas ringi sõites ja ka muidu linnas liikudes jääb silma VÄGA palju just uuema kerega 2,5 tdi mootoriga mudeleid. Ja siit minu küsimus:
Kas tõesti on see mootor nii jube või liigutavad neid jutte mootori jubedusest ainult mingid kibestunud vennad kes on kuskilt kuulnud, et need mootorid ei kannata mitte mingisugust kriitikat?
Lihtsalt omal mitu tuttavat kes omavad sama mootoriga isendeid ja keegi neist ei kurda selle mootori üle. Ja nüüd sai ka omale ostetud sama mootoriga auto ja tahaksin teada kaasklubiliste käest arvamust. Tean, et siin on mitmeid selliseid teemasid kuskilt läbi jooksnud aga see siin võiks selline konkreetne teema olla ja vastata võiks siia tõesti sellised V6 tdi omanikud kellel on TEGELIKULT ka juhtunud selle mootoriga midagi. Ja mitte need kes on KUULNUD, et "midagi on kellelgi juhtunud".


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype
genekas
huviline



Registreerunud 30.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: järgmist plaanimas

postitati 26.11.06 00:20 Tsiteeri


V6 2,5 TDI mootorile sobiks kõige paremini panna longlife õlisid, mis on mõeldud pumppihustitega VAG diislitele (spetsifikatsioon VW506.01) ja vahetada seda normaalse läbisõidu järel, mitte longlife programmi kohaselt.

Seda juhul kui on soovi midagigi ette võtta nukkvõllimajanduse töökõlbmatuks muutumise ohu vastu.

Uuematel mootoritel (mootori kooditähis algab B-tähega, alates 2003.a. - välja arvatud BFC) on klapiajam teistsuguse ehitusega ja see probleem pole sedamoodi aktuaalne.

P.S. Väidetavalt on kõige hullem nukkvõllide rikkuja sellisel mootoril jätkuv tihe pikaajaline tühikäigul mootori käitamine (taksodele tüüpiline).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
juks11
huviline



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 26.11.06 09:25 Tsiteeri


Pole kunagi omanud 2,5TDI V6 mootoriga autot aga praktiliselt iga päev kuulen mõnest 2,5TDI V6 autol juhtunud probleemist ja just sellisest probleemist, mis on seotud mootoriga...


Flameko Autohooldus.EE http://www.autohooldus.ee
Kasutatud ja uued varuosad http://www.autohooldus.ee/varuosad/ Imeodavad varuosad - http://www.autohooldus.ee/online
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6  ..  18
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 38.1% - SQL: 61.9%]