Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Bensiinipaagi tasemeanduri remont (Vastuseid: 56 | Vaatamisi: 31081)
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 10.10.06 07:30 Tsiteeri
Bensiinipaagi tasemeanduri remont



Kuna ikka sügiseti hakkavad külmema ilma ja koguneva niiskuse tõttu kõiksugu auto/Audi elektrivead välja lööma, siis tuleb lähiajal ette võtta bensiinipaagis paikneva ujuk-potensiomeetri ülevaatus ja/või vahetus.

Probleem siis selles, et osutiga bensiininäidik armatuuris näitab kord REFILL'i, kord umbes kolmandikku paaki. Kompuutri keskmisel LCD displeil kuvatav läbida jäänud distants kilomeetrites jookseb aga nagu stopper üles-alla.

Leidsin sellise juhendi: audiforums.com
See on lühike ülevaade protsessist, kuid see kirjeldus vajaks natuke täiustamist, et igaüks sellega hakkama võiks saada.

Kuna tahaks ise tööks ettevalmistuda ja materjalid varuda, siis küsimus, mis läbimõõduga on need kummivoolikud, kus bensiin voolab mootorisse ja tagasi. Postituse mõte ka selles, et äkki keegi saab siit inspiratsiooni/know-how'd või on juba ise teinud ja tahab näpunäiteid jägada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tegelane5
huviline

Avatar


Registreerunud 26.09.05
Asukoht: Harju Maakond
Kasutaja on eemal


postitati 16.10.06 17:35 Tsiteeri


Selle õpetuse järgi pole neid bensuvoolikuid üldse vaja ju lahti võtta?!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 12.09.07 12:57 Tsiteeri


Kuu aja pärast saab juba terve aasta esimesest postitusest täis.

Huvitav et keegi Audi omanikest ei ole tahtnud kommenteerida, kuigi tegemist peaks olema suhteliselt levinud veaga. Aga kuna remont on küllalt spetsiifiline ja originaalvaruosasid nõudev, ju siis makstakse pimesi paar tonni esindusele ära ja asi vaska.

Täiendan teemat lingiga asjalikumale juhendile
Veel üks juhend
USA foorumit lugedes tundub, et tegemist sajandivahetuse Audi A4 (ka A6 ja TT) tüüpveaga, nii et kõik kellel bensunäidik pendeldab või ujuk-andur bensupaagis vahetatud, võiks tagasiside mõttes märku anda (a la mis mudelil, mis väljalaskeaasta, mitu korda fixitud, mis raha eest jne.).


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
laur
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3.0 TFSI

postitati 12.10.07 13:23 Tsiteeri


Mul täpselt sama probleem. Huvitav, et ei leidnud seda teemat varem. Käisin esinduses siis öeldi jah et andur läbi, tellisin ära. Oli päris kallis teine(midagi 1k ringis kui ma õigesti mäletan) Nüüd ootan aega kuna saan ära vahetada lasta.

Jama hakkas mingi aeg sellega, et pendeldas. Seda just külma ja niiskega vist. Nüüd on asi jõudnud niikaugele, et seisma ta peaagu ei jäägi. Kui jääb siis näitab aiateibaid.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
LauriP
huviline

Avatar


Registreerunud 25.03.07
Asukoht: viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A4 2.6 Avant

postitati 15.04.08 18:09 Tsiteeri


mul sama jama et peale tankimist näitab korraks õigesti ja siis hakkab aiateibaid näitama,homme üritan nende juhendite järgi asja korda teha,autoks a4 1.6 96 a


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 15.05.08 20:37 Tsiteeri


Sai siis lõpuks bensiinpaagis paiknev vigane tasemeandur ära vahetatud, kuigi peab tunnistama, et isegi vigasena suutis andur mingil määral rahuldavalt funktsioneerida ca poolteist aastat. (Credits to VAG engineers)

Pildil on näha vea põhjus, s.t. murdunud kiudedega vasktraat
https://www.upload.ee/image/6116410/IMG_3802.jpg

Kogu töö käis eelpoolmainitud juhendite järgi, kuid lisaks andurile (Revalist) oli vaja soetada ka ehituspoest kaks voolikuklambrit läbimõõdule 13mm (tootja ABA)! Ühekordselt kasutatavate roostevabast terasest originaalklambrite eemaldamine osutus kõige keerulisemaks ülesandeks. Sai kasutatud Dremeli minirelakat ja klambrid pingutusaasa koha pealt katki lõigatud.
https://www.upload.ee/image/6116411/IMG_3804.jpg


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Snowhite
huviline



Registreerunud 12.06.06
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5 S6

postitati 05.06.08 14:00 Tsiteeri


kinnitused olid minu auto versioonil küll teistmoodi aga andur jupsis samamoodi ja juhtmeotsad vahetasin ära ka samamoodi, lisaks puhastasin ära pistiku ja tegin joodisega tugevdused.
peaks olema hea.
ahjaa, kui auto on seisnud rohkem kui päeva või paar siis ei ole ka penatorus mingit survet.
ja veel lisaks, et tehke seda tühja paagiga:D:D:D
mina tegin täispaagiga ja oiiiii kuis haisesin pärast.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Milx
huviline



Registreerunud 28.03.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 2.5TDI 103kw Quattro

postitati 11.07.08 06:48 Tsiteeri


Mul selline juhtum, et andis otsad siis andur ühesõnaga ja lasin ära vahetada. nüüd teema selline, et seier kukub suht kiirelt nulli-no ikka täitsa nulli kohe et absull ei liigu kui süütega mängida. Peale seda saab ikka omajagu sõita veel, nii umbes 100-200km ja peale seda lööb alles kollase tulukese armatuuris põlema. ei oskagi nagu midagi teha :o oskab ehk keegi kaasa rääkida....?

A4 '97 1.8T


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Snowhite
huviline



Registreerunud 12.06.06
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5 S6

postitati 17.07.08 17:22 Tsiteeri


vale andur pandi?
või siis teine variant, et kusagil on veel viga sees,
ja siis veel tacho enda näidiku viga mingil määral.
endal kah ikka jamab sedasi, et vajub sõites nagu mõttetult kiiresti alla ja siis kui uuesti käima paned auto pärast pisikest peatust, siis näitab jälle õiget kogust.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
cornoyo
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.07
Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: 2×80 ABK

postitati 17.07.08 20:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Milx
Mul selline juhtum, et andis otsad siis andur ühesõnaga ja lasin ära vahetada. nüüd teema selline, et seier kukub suht kiirelt nulli-no ikka täitsa nulli kohe et absull ei liigu kui süütega mängida. Peale seda saab ikka omajagu sõita veel, nii umbes 100-200km ja peale seda lööb alles kollase tulukese armatuuris põlema. ei oskagi nagu midagi teha :o oskab ehk keegi kaasa rääkida....?

A4 '97 1.8T


Aga kui paagi täis võtad kütust, kas siis ikka näitab et täitsa täis, järsku on andur nihkes, ei tea kuidas a4-l kuid b4-l saab seda pisikese kuuskandiga (oli vist) keerata paika.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Milx
huviline



Registreerunud 28.03.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 2.5TDI 103kw Quattro

postitati 25.07.08 18:11 Tsiteeri


olen ka kuulnud midagi, et võib nihkes olla ja et pidi saama kusagilt veic kruttida. Aga huvitav on just see, et enne anduri vahetust töötas kõik nagu kellavärk. Võibolla tõesti ka see teema, et vale andur. Teab keegi kas näiteks 1.8 ja 1.8T anduritel on ka mingi vahe? Aga tänud mõtete eest!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Snowhite
huviline



Registreerunud 12.06.06
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5 S6

postitati 05.08.08 09:44 Tsiteeri


vahe on quattro ja tavalise paagil
ja vist avandi ja tavalise omal


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Pahh
huviline



Registreerunud 11.01.07
Asukoht: Kuopio
Kasutaja on eemal

Auto: (100, 2.8q manuaal EX), uue otsingul

postitati 19.08.08 18:51 Tsiteeri


Mul audi 100 c4 quattro avant, seier seisab koguaeg 40 liitri peal
Kas võib olla anduri rike või ujuk lihtsalt kinni jäänud? Vana omaniku sõnul kinni!
Ja palju see andur Revalis muidu maksab?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 19.08.08 19:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Pahh
Mul audi 100 c4 quattro avant, seier seisab koguaeg 40 liitri peal
Kas võib olla anduri rike või ujuk lihtsalt kinni jäänud? Vana omaniku sõnul kinni!
Ja palju see andur Revalis muidu maksab?


Ujuk on jäänud bensiini pumba vooliku taha. Ilmselt on kunagi pumpa vahetatud ja valesti kokku pandud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Pahh
huviline



Registreerunud 11.01.07
Asukoht: Kuopio
Kasutaja on eemal

Auto: (100, 2.8q manuaal EX), uue otsingul

postitati 19.08.08 21:00 Tsiteeri


pumpa on tõesti vahetatud..
ega midagi,tuleb lahti kruvida ja üle vaadata
loodame, et asi piirdub tõesti kinnijäänud ujukiga....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
shalm
huviline

Avatar


Registreerunud 01.06.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 20.08.08 08:58 Tsiteeri


Tsitaat:

Ujuk on jäänud bensiini pumba vooliku taha. Ilmselt on kunagi pumpa vahetatud ja valesti kokku pandud.


mul on sedasi, et kui paak täis võtta, siis näidik tõuseb poole paagini ja jääb sinna, tükk aega istub seal kuni lõpuks tase allapoole langeb ja siis näitab normaalselt vähenemist juba.
kas see ongi sama situatsioon, et ujuk jääb kuskile vooliku taha kinni?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 24.08.08 15:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: shalm
Tsitaat:

Ujuk on jäänud bensiini pumba vooliku taha. Ilmselt on kunagi pumpa vahetatud ja valesti kokku pandud.


mul on sedasi, et kui paak täis võtta, siis näidik tõuseb poole paagini ja jääb sinna, tükk aega istub seal kuni lõpuks tase allapoole langeb ja siis näitab normaalselt vähenemist juba.
kas see ongi sama situatsioon, et ujuk jääb kuskile vooliku taha kinni?


Võimalik.

Olen ise ka kunagi C4-l (quattrol) pumpa vahetaunud, aga omanik tankis enne seda paagi täis. Nii et kokku pannes ei saanud näidikut testida. Mõned päevad hiljem oligi üllatus käes, seier näitas pool paaki ja auto seisis. Peale mõningast nokkimist jõudsime järeldusele et bensiin otsas. Nii et uuesti lahti ja natuke nokitsemist ja kokku tagasi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
roadster
huviline



Registreerunud 31.03.09
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.9 TDi

postitati 16.06.09 18:05 Tsiteeri


mul diisliga selline jama, et kui seier näitab veerand paaki siis on tegelikult tühi. Alguse sai asi sellest et panin ükskord paagi ääreni täis. Kuidas saada asi uuesti õigesti näitama?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 25.06.09 21:10 Tsiteeri


Tervitus.
Minu mure seoses bensiinitaseme näitamisega on see, et sai tangitud paak triiki täis, kuid seier üle poole paagi ei töuse.
Allapoole aga langeb, st. et lasen 30L ja söites väheneb ikka nii nagu peaks.
Millest vöiks alustada, et leida tolle kotermanni pöhjus ja see viga likvideerida?
A4 2.6 Avant Quattro.
Tänan vastuste eest ja hüva suve!


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 30.06.09 20:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Tervitus.
Minu mure seoses bensiinitaseme näitamisega on see, et sai tangitud paak triiki täis, kuid seier üle poole paagi ei töuse.
Allapoole aga langeb, st. et lasen 30L ja söites väheneb ikka nii nagu peaks.
Millest vöiks alustada, et leida tolle kotermanni pöhjus ja see viga likvideerida?
A4 2.6 Avant Quattro.
Tänan vastuste eest ja hüva suve!


Tundub, et sain siiski asja lihtsamalt korda.
Kuna täispaagiga kaasnes ka seisu hetkel kohutav bensiini lehk siis olin hirmul, et kas paak ribadeks vöi möni voolik.Alt vaadates paagi pöhi oli niiske ja nire tuli ülevalt poolt - salongist kate maha ja oligi lekke viga leitud - oli vaja üks vöru korralikumalt kinni keerata.
Enne seda tegevust sai ka "sukeldud "paaki ja sätitud üht juhet, mis arvatavasti enne jäi ujuki töustes lihtsalt tollele takistuseks.Nüüd täispaagiga ka seier ilusti omal kohal!


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
twistY
huviline



Registreerunud 06.05.09
Kasutaja on eemal


postitati 14.07.09 17:01 Tsiteeri


Probleem siis selline, et vahetasin Audi 100 C3-l tasemeanduri ära ja tekkis küsimus, kuidas reguleerida näidikut. Näiteks, kui paak oli tühi ja ma panen 10l sisse. Millise kriipsu peal peaks seier olema?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MorpheusS
huviline

Avatar


Registreerunud 03.07.07
Asukoht: Pärnumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 1.8T Quattro C5

postitati 14.07.09 17:05 Tsiteeri


C3 tuli selleks kellade blokk lahti võtta ja seal näidiku tagant keerata seierit vastavalt.


Kuhu... Kuhu... Kuhu ma olen küll sattunud???
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
twistY
huviline



Registreerunud 06.05.09
Kasutaja on eemal


postitati 14.07.09 17:11 Tsiteeri


Kelladeplokki ei pea lahti võtma, regullida saab 3mm kuuskandiga näidiku alt. Mu küsimus seisnes rohkem selles, mis asendisse tuleks seier keerata, et jääks piisavalt reservi aga, et näidik ei valetaks? Ntx tühja paagi peale 10l ja siis jätan näidiku järgi 4l reservi? Ehk siis keeran näidiku kolmanda punase kriipsu peale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
QUATTRO
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Kuusalu
Kasutaja on eemal

Auto: 5,2 Cherokee 4x4

postitati 14.07.09 18:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: twistY
Probleem siis selline, et vahetasin Audi 100 C3-l tasemeanduri ära ja tekkis küsimus, kuidas reguleerida näidikut. Näiteks, kui paak oli tühi ja ma panen 10l sisse. Millise kriipsu peal peaks seier olema?


Õige kogus on 12 liitrit ja siis peab seier just punasele alale jõudma.
Ehk siis jääb sinna 20liitri ja 0 vahele umbes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 16.11.09 09:31 Tsiteeri


Uuendan ka teemat:
Nimelt minu 96 aasta A4-l samamoodi kukkus aeg-ajalt bensiininäidik nulli- selge, andur jamab.
Samamoodi avasin paagi ja selgus, et pistik, millega korgi külge ühendatakse, seda oli keegi juba "parandanud" ehk klemmide vahele oli surutud murdunud juhe- selle jootsin tagasi klemmi külge ja minu jaoks mure lahenes.

Selle tegevuse jaoks võtsin loomulikult anduri paagist välja ja selgus ka see, et minu autol on kas: a) vahetatud paagi andur, b) facelifti eelne lahendus- ehk minu auto paagianduril ei kasutata enam seda liikuvat traadiga lahendust, vaid on trükiplaadil 2 ühendusrada (1 siis taseme jaoks [reostaat] ja teine rada [pidev ühendus] on signaali tagasi suunamiseks).
Hiljem uploadin ka pildi juurde.


Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 69.1% - SQL: 30.9%]