Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  19
Autor:
Pealkiri: Orig. maki väljavahetamine (Vastuseid: 460 | Vaatamisi: 170244)
Chuulo
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.06
Kasutaja on eemal


postitati 14.01.08 13:28 Tsiteeri


Sai ostetud kasutatud blaupunkti makk.
Juhtmeid kaasa ei saanud, ainult mini iso.
Kuna blaukari maki pesa samasugune nagu audilgi, siis sai ühendatud külge ja asi töötab.
Aga nihuke probleem on, et kui võti välja võtta süütelukkust siis kell läheb makil nulli, ja kui makk käima panna, siis hakkab cd-d mängima, esimesest loost, mitte sellest kus eelmine kord pooleli jäi.
Kõige huvitavam on see et settingud ja raadiojaamad jäävad mällu.
Kui mul nagu blaukari juhet pole, siis ma ei saa selle vastu rohtu?
Audilt tuleb kah üks kõrvaline juhe, äkki tolle peab ümber tõstma?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 14.01.08 14:14 Tsiteeri


Üks võimalus on see, et kui kellelgi kunagi ennem oli seal miski muu makk siis tõsteti voolu ja mälu ots omavahel ümber või äkki see blaukar tahab just vastupidi neid saada? Raadiojaamad paljudel raadiotel jäävadki mällu miskiks X ajaks, isegi kõiki otsi maha võttes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 14.01.08 20:53 Tsiteeri


Blaukaril jäävadki mälud alles. Vaata, et 4. klemmi peale permanent +12V tuleks. Audil on by default see 8. klemmi peal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lri
huviline

Avatar


Registreerunud 05.11.07
Asukoht: Mustamäe
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.9 TDI 81kW

postitati 16.03.08 17:28 Tsiteeri


Kas keegi oskab öelda palju on A4 (B5) originaalmaki taga ruumi? (kliimaga variant).
Tekkis mõte paigaldada mingi asisem makk koos paneeliga originaalmaki esipaneeli taha. Orig esipaneeli lammutaks vana maki küljest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 16.03.08 20:43 Tsiteeri


Niipalju seal ruumi kohe kindlasti ei ole, isegi niisama maki vahetusel on juba raske sisse saada makke milledel on maki pistik - ISO adapter küljes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lri
huviline

Avatar


Registreerunud 05.11.07
Asukoht: Mustamäe
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.9 TDI 81kW

postitati 06.05.08 23:10 Tsiteeri


Kuidas võiks võrrelda vanemate Audi orig raadiote ja CD boxide (Gamma S, Delta, Concert) heli kaasaegsete paarituhandeste Pioneer, Sony, Alpine raadiotega?

Väljavõte võimendisse tuleb võtta orig. raadiote puhul läbi mini iso>RCA ülemineku, kas see muudab olukorda kehvemaks võrreldes aftermarket juhtseadmega millel taga RCA liiniväljundid?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
islander
huviline

Avatar


Registreerunud 21.11.07
Asukoht: Tallinn, Tartu, Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C4

postitati 08.05.08 23:07 Tsiteeri


Vahetasin originaal Gamma S Sony cdx-a250 vastu. Ostsin Tartust Stereo&Alarm'st adapteri, mis maksis 500.- ja süsteem töötab. Enne adapterit tagumised kõlarid ei mänginud. Veel on vaja antenni üleminekut ja liiste (sest orig makk on laiem).
Tulemus jäi minu meelest väga viisakas ja helikvaliteet on läinud pigem paremaks. Ja muidugi põhi asi miks vahetus sai ette võetud: saab ka CD'd ja MP3 kuulata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
aces
huviline



Registreerunud 03.09.06
Asukoht: lõunas
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B5

postitati 12.07.08 10:33 Tsiteeri


Tekkis selline väike probleem, et juhtmed ei mahu ära, Alpine dvd-mängijal neid ikka meeletult. Kas keegi on üritanud kusagilt ligi pääseda, et neid käega kuidagi alt sättida? Ehk siis küsimus, kas annab midagi laiali lammutada, et sinna käega ligi pääseks?
Edit: autoks siis A6 C5


kus sul aiku 11 kuud kuiv on Eestis??? Viljakuivatis elad vist ja quattroga pole ka järelikult sõitnud. Need kes kogend need teavad...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Snowhite
huviline



Registreerunud 12.06.06
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5 S6

postitati 13.07.08 21:43 Tsiteeri
Audi a4 bose soundi upgrade



aga mul tekkis selline küssa, et kui bose asemele pannakse see va blaukari makk ja asi ideaalselt pidavat töötama, miks siis räägitakse sellest, et line out signaal makkidel liiga nõrk on????
ja veel, et mis moodi see mini iso on üles ehitatud?
seal on audil pistetud kõik neli kanalit ja nagu ilma varjestuseta siis v?
ja see mis joonisel on lüliti märgiga otsik?? kas sinna siis peaks remote otsa peale andes võim tööle minema?
palju audi originaal maki liiniväljundil on pinge?
mul endal uuel makil on 4v liinid ja no sorry, aga ega vähestel makkidel tegelikult seda on.
ma ei räägi muidugi kirvestest juhtseadetest vaid tavalistest makkidest.
aga muud küssad ootavad vastust ikke jah.
minu audioarenduse kogemused ja lugemus on ikkagi aja jooksul õpetand nagu, et signaalkaabli süsteem on okk ainult siis, kui ta on varjestatud, mini iso on nagu selle kõrval täis p....
või ma millestki valesti aru saanud`+???
minu skeemi-info on pärit selliselt lehelt http://www.erta.ru/base/audi/delta.shtml


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 13.07.08 22:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Snowhite
aga mul tekkis selline küssa, et kui bose asemele pannakse see va blaukari makk ja asi ideaalselt pidavat töötama, miks siis räägitakse sellest, et line out signaal makkidel liiga nõrk on????
ja veel, et mis moodi see mini iso on üles ehitatud?
seal on audil pistetud kõik neli kanalit ja nagu ilma varjestuseta siis v?
ja see mis joonisel on lüliti märgiga otsik?? kas sinna siis peaks remote otsa peale andes võim tööle minema?
palju audi originaal maki liiniväljundil on pinge?
mul endal uuel makil on 4v liinid ja no sorry, aga ega vähestel makkidel tegelikult seda on.
ma ei räägi muidugi kirvestest juhtseadetest vaid tavalistest makkidest.
aga muud küssad ootavad vastust ikke jah.
minu audioarenduse kogemused ja lugemus on ikkagi aja jooksul õpetand nagu, et signaalkaabli süsteem on okk ainult siis, kui ta on varjestatud, mini iso on nagu selle kõrval täis p....
või ma millestki valesti aru saanud`+???
minu skeemi-info on pärit selliselt lehelt http://www.erta.ru/base/audi/delta.shtml

Ennem kõige muu maha tegemist võiks ikka iseendale asjad selgeks teha eksju...
Mis sa arvad missasi seal mini isos too com ots on? niisama lihtsalt? vat too seal varje ots ongi. Originaalis on asi ülesse ehitatud nii, et varje on kõikidel väljunditel ühine, signaal ja varje on omavahel keerutatud.
Sinu enda makist rääkides... kui sul on maki järgi ühendatud otse mõned kõlarid... võid sa 4V väljundist und näha, muideks originaalil on väljundpinge 2V. Nimelt on too 4V antud maksimum helivaljuduse juures, ehk siis maki enda väljund on sel hetkel ammu juba moonutuses ja nii valjuks sa asja elusees keerata ei saa.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Snowhite
huviline



Registreerunud 12.06.06
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5 S6

postitati 14.07.08 05:52 Tsiteeri


mmmm,
kui kuri vastus.
aga õnneks sain oma küssale pooliku vastuse ära. ös on mini isol varjestus ühise massiga ja see mis joonisel lülitit märgib, on remote.
ja minu makil on kõik kanalid + subbar eraldi võimuväljunditega ja kõik signaalid on 4V väljundiga, nii, et peaks sinna bosele selga istuma hästi.
okk,
täna proovin ära ja vean subbarile lisa RCA-d.
ja tegelikult ma mõtlesin, et mõni agaram elektrik võiks korralikust installist siis DIY teha. siis jääks vb udused küsimused vähemaks.
lihtsalt minu uitmõte.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Snowhite
huviline



Registreerunud 12.06.06
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5 S6

postitati 15.07.08 14:12 Tsiteeri


nunii,
sai ostetud siis top vox-ist dietzi üleminek, mis tegi kõik vajaliku ühendamise.
aga
ja alati on üks aga. kui välja lülitada süüde, siis käib kõlaritest mehine pauk läbi. proovisin tolle saadud jubina massi erinevatesse kohtadesse aga no mitte ei mõika kuhugi. ös võiks proovida ground loopi aga,
kui ground loopil on rca pistikud ja mu raadio taga ei ole ju mitte siis on ainus variant läbi lõikumine???
igaljuhul esialgu panen ilma ground loopideta ja loodan, et miskit ei lenda tänu sellele, et ta selle mütaka teeb kui el tagast ää võtta. ahjaa nagu installil ikke, tuli ringi tõsta ka maki pistiku kollane ja punane juhe.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 15.07.08 14:42 Tsiteeri


See dietzi vidin on jah poolik lahendus... too on püütud võimalikult odavalt ülesse ehitada (paremad on trafodega) ja sellestsamast nood vead tulevadki.
Kunagi sain omateada samamoodi dietzi valikust ka ühe selle õige asja (samasugune üleminek, kuid kahe suure karbiga, mitte ühe väiksega nagu ta sinul hetkel seal on) aga nüüd on ainult see lihtsam millega täpselt samad mured kaasnevadki, nende teiste ehitus on juba oluliselt parem ning minul ei ole ainsassegi süsteemi seda sisse installides probleeme tulnud.
Paistab, et ilma häireteta saabki süsteemi tööle ainult ise õigeid asju vahele jootes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
aigar
postitusõiguseta huviline

Avatar


Registreerunud 14.04.05
Asukoht: Valga
Kasutaja on eemal

Auto: Jaguar XF SV8 ja Audi 90q B2 20v turbo

postitati 15.07.08 16:37 Tsiteeri


mina sain sellest paugust nii lahti, et kollase ja punase juhtme vahetasin omavahel ära. tegu oli blaupunkti makiga.


www.carworld.ee
Varuosad & Tuuning
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Snowhite
huviline



Registreerunud 12.06.06
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5 S6

postitati 15.07.08 19:28 Tsiteeri


hmm,
mismoodi voolu juhtmete vahetus seda peaks muutma?
äkki siis oli muus probleem?
mul oli vaja need ringi tõsta juba sellepärast, et ma saaksin raadio mälu tööle.
mida ma aga ei proovinud oli seee, et kui ma panen voolu selliselt taha, et ta süütest ei olene, et kas siis ka paukuma jääb. aga nagu eriti ei tahaks seda versiooni. tahaks nii, et käiks süütega.
ja muidu audiofiilid america maal räägivad, et peaks aitama ka masside ühendamine. ehk suur mass vedada raadiole samma kohta, kus võimu mass on, et sis on pingeerinevus väiksem ja väiksem ground loop. aga ma homme võtan ette järjekordsed katsetused ja panen eraldi lisavõimuga subbari kah sinna selga ja sis vaatan, millest need paugud veel läbi käivad. kui mingist 500w subbarist sama pauk hakkab käima nagu kõllidest, krt sis laguneb küll audirimak koost laiali.:D
aga eks ma proovin kõik variandid läbi ja annan teada kah, kas miski aitab või kuidas aitab.
ahjaa, kui võtsin selle musta pisikese karbi massi ja ühendasin selle raadio massi juhtmesse mitte lihtsalt maki keresse sis nagu natu läks ka paremaks...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Snowhite
huviline



Registreerunud 12.06.06
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5 S6

postitati 16.07.08 21:53 Tsiteeri


džihhaaad,
või midagi säärast oli see soundi katsetuste tegemine.
aga tulemus on ikka sama.
ös kui tahaks midagi muuta siis peaks vist ikka ground loop-id vahele pistma sinna aga kuna nood helikvaliteeti oluliselt kahandavad sis ei hakka oma pead vist vaevama.
muidu on sound vägev. lihtsalt korralik heli.
nagu üteldakse, et "mina olen rahul".


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
markku
huviline

Avatar


Registreerunud 06.02.08
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 22.08.08 06:40 Tsiteeri


Panin enda audil pioneeri makki sisse. mini isode asemele pistsin ground-loop'i kuid ei miskit. Olen varem ka vahetand audil originaal makki kuid selle tehnikaga olen alati asja tööle saand. Enda autol aga kohe mitte ei taha toimida. Kas segavaks faktoriks võib olla originaal woofer ? Üritasin küll igat mõeldavat võimalust omaarust. Äkki kellelgi on miskit joonist või head ideed kuidas asja lahendada ? Mini-isos on juhtmeid niipalju, et tagumiste kõlarite + ja - , kõlarite remote ning woofri remote.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 22.08.08 07:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markkuMini-isos on juhtmeid niipalju, et tagumiste kõlarite + ja - , kõlarite remote ning woofri remote.

Midagi oled valesti seal nüüd pannud, ei ole eraldi kõlarite ja woofri remotet. Mini-isos on kahe või nelja kõlari väljund milledel on ühine miinus ning üks remote, kõik. Kuna küsitud on nii palju siis püüan teha väikse joonise kuidas mina asja lahendanud olen ning mis ka 100% töötab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markku
huviline

Avatar


Registreerunud 06.02.08
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 22.08.08 08:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ranz

Midagi oled valesti seal nüüd pannud, ei ole eraldi kõlarite ja woofri remotet. Mini-isos on kahe või nelja kõlari väljund milledel on ühine miinus ning üks remote, kõik. Kuna küsitud on nii palju siis püüan teha väikse joonise kuidas mina asja lahendanud olen ning mis ka 100% töötab.


hmm.. jah mul on kahe kõlari väljund. ja siis on miinus ja remote. kõrval on teises pistikus veel miski remote. vähemalt maki peal oleval skeemil oli sedasi kirjas. Eeldasin, et see on woofri remote.

Muide, tekkis ka küsimus, et kas on võimalik jätta maki vahetusel ka originaal woofer mängima ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 22.08.08 09:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markku
hmm.. jah mul on kahe kõlari väljund. ja siis on miinus ja remote. kõrval on teises pistikus veel miski remote. vähemalt maki peal oleval skeemil oli sedasi kirjas. Eeldasin, et see on woofri remote.

Muide, tekkis ka küsimus, et kas on võimalik jätta maki vahetusel ka originaal woofer mängima ?

Teised pistikud ei mängi üldse rolli, ainult see üks on vajalik.
Tagumised kõlarid töötavad woofriga sama signaali pealt, originaal woofri olemasolul üldjuhul tagakõlarite võimendi tavaliselt seal woofri kastis ongi, ehk siis kui saad tagakõlarid tööle, peaks töötama ka woofer.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markku
huviline

Avatar


Registreerunud 06.02.08
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 24.08.08 11:55 Tsiteeri


Läksin siis täna uuele katsele. Nüüd on lugu selline, et kui tagumised kõlarid läbi ground-loopi panin maki RCA'sse siis iseenesest taga mängivad. Kui aga lükkan esimesed kõlarid ka pistikusse siis lööb tagant tummaks. Mõistus otsas.

--edit

Niisiis nüüd töötavad kõik kõlarid mingi nipi läbi. Aga tagumised mängivad vaiksemalt (vist). Vähemalt nii tundub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 25.08.08 07:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markku
Niisiis nüüd töötavad kõik kõlarid mingi nipi läbi. Aga tagumised mängivad vaiksemalt (vist). Vähemalt nii tundub.

Vaiksemalt mängivad sellepärast, et maki RCA liiniväljundi pinge ei ole piisavalt tugev. Makkidel on RCA liiniväljund suuremas osas seal 2V juures (on ka väiksema ja on ka suurema pingega variante) kuid point on selles, et see 2V tuleb alles max volume juures mille peale sa keerata kunagi ei saa sest maki taga olevad kõlarid hakkavad lihtsalt moonutama siis. Siis ongi selline olukord, et vaiksema volume pealt on see väljund alla 1V ning tagumised kõlarid on paratamatult vaiksemad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
westa
huviline

Avatar


Registreerunud 26.06.03
Asukoht: Tallinn, Tampere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant C4 2,5TDi,Audi A4 Avant 2,6 V6,Audi 100 C4 2,5TDi,Audi 5000 2,0d,Audi 80 B3 1,8

postitati 25.08.08 18:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Snowhitekui välja lülitada süüde, siis käib kõlaritest mehine pauk läbi.


Samas ma pistsin sisse DVD+võim+supakas+kondekas,esimesed kõllid originaalid veel, tagumistest üks ei tööta ja seepärast jätsin ühendamatta.
Enne kondeka vahelepanekut käis ka supakast laks läbi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
reflex
huviline



Registreerunud 09.06.08
Asukoht: Harku Järve
Kasutaja on eemal

Auto: A4 avant 1,8 92kw 1999.a

postitati 06.10.08 19:32 Tsiteeri


Nii minu probleem tüüpiline mis siin enamustel vast...panin uue maki pioneeri autosse...ostin vaja minevad juhtmed ja ühendasin ära kuid jah ,tagakõlarid ei mängi....Mängivad siis kui peaksin tooma / vedama uued juhtmed makist taha kõlaritele...kuid kas nende samade orig juhtmedae kaudu ei saaks tagaustes kõlle tööle ilma ,et peaksin uued juhtmed viima ja polstrid maha kiskuma?
kuigi sai üks tagaukse polster maha võetud ja kõllile pilk peale visataud kuid targemaks ei saanud :S mida tegema peaksin ja mis oleks kõige lihtsam viis nede tööle saamiseks?:(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 06.10.08 19:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reflexmida tegema peaksin ja mis oleks kõige lihtsam viis nede tööle saamiseks?:(

Seda teemat korralikult lugema :P siin on sellest juttu olnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  19
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 54.9% - SQL: 45.1%]