Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  7  8  9  10  11  ..  26
Autor:
Pealkiri: Audi A6 C6 (Typ 4F, 2004–2011) (Vastuseid: 647 | Vaatamisi: 209486)
Xpander
huviline

Avatar


Registreerunud 14.02.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 Avant 20vt

postitati 10.09.13 21:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: SBS
2.7 ja esivedu mõttes, kuna sõidan peamiselt linnas (70% linn 30% maantee) puudub vajadus nelikveo järele. Kasko läheb ka kalliks 3.0 mootoriga.


Sa oled millestki väga valesti aru saanud. Nelikvedu ongi linnas koha pealt minekul vaja halva ilmaga, mitte aga maanteel, kus erilist vahet pole, kas on nelik või esivedu, kui just kw-de arv 400 kanti pole.


Maanteel, vähemalt talvel sõites, võib ennast kõvasti turvalisemalt tunda, kui tead, et neli ratast veab ja peab..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
melnits
huviline

Avatar


Registreerunud 19.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Quattro 3.0 (162 kw) sedaan 2002.a

postitati 10.09.13 22:21 Tsiteeri


Arvan sama, et talvel lumisel/lörtsisel maanteel kuidagi kindlam tunne ikka nelikuga kulgeda. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Ixxe
huviline

Avatar


Registreerunud 23.11.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi R8 V10+ 449Kw

postitati 11.09.13 01:33 Tsiteeri


Poetan ka paar sõna Audi a6 (c6) kohta, olen omanud seda veits üle aasta ja no päris palju välismaa foorumeid ka sirvinud igasuguste vigade jms asjade kohta.
2004 3.2 quattro, atm käigukast, sedaan.

Esiteks ketipingutid läksid suht paar kuud pärast auto ostu (200k kellal), õnneks ainult ülemiste vahetusest piisas, kokku läks see mingi 440€. Üks enim levinud probleem see siis, siianii pole asi enam häält teinud igatahes. Mingit suuremat väljaminekut pole otseselt olnud, lihtsalt korrapärased hooldused jne. Seda musta sodi olen lasknud ka klappide pealt eemaldada, mis paar postitust ülevalpool on. Minu omal need päris nii õudsad välja ei paistnud nagu seal pildid :D

Aga no talvel mõned lapsevead küljes. Pagasiluugil külmus lukul miski sisemine osa kinni, armatuuris hakkas näitama et luuk lahti, tegelikkuses kinni ja iseenesest toimib. Esinduses öeldi, et see nendel tüüpviga, piisas suruõhust ja silikoonist. Täpselt sama probleem kütusepaagiluugiga, see nuputaoline osa, mis luuki lükates alla läheb, ei pruugi enam üles tagasi tulla kui ilmad piisavalt krõbedad on. Lahendus pms sama mis pagasiluugiga.

Tagatulel hakkas veakoode loopima, et pirnid läbi. Mass vilets, välismaa foorumitest lugedes see päris paljudel juhtunud ja osad seetõttu isegi uue tule järgi läinud. Piisas lisamaandusest.

Lisaks veel tasub koheselt esiklaasi all olevast veekastist vee äravoolu kummilutid minema visata, paljudel üle ujutanud see auto salongi kuna need ummistuvad ära. Sama probleem on katuseluugi veeäravooludega, ummistuvad kinni kui neid kunagi keegi ei puhasta.

Keyless go'l käivitusnupp õrn asi, võib lihtsalt töölepingu lõpetada - uuel nupul seda probleemi pole. Enda oma toimib ilusti veel, aga jällegi, paljudel olnud selline mure.

Kütusepaagi seier võib teinekord nullis olla isegi kui kütet on piisavalt - tüüpviga, tavaliselt mingi ajutine värk.

Ja üks tõsisem "pisijama", mis esineb Avant a6l on tagaluugi pesuri voolik, vasakul pool luugi selle raami liikuva vahelises osas, kus voolik mingil määral liigub luuki avades. See hakkab lekkima ja vesi valgub otse vasakul sahtlis olevasse võimule, uus (bose) võim maksab palju. Lisaks peab veel siis terve MMI uuesti uue võimu järgi ümber programmeerima mis maksab ka. Samuti võib lekkima hakata ka klaasipesuri mootori juurest, samamoodi võim taaskord kärssab - kogu MMI ei toimi enam siis. Niiet, kes plaanib universaalkere osta, pigem tehke see korda enne kui hilja.

Uuema aastaarvuga masinatel arvatavasti enamus probleemid likvideeritud.

Loodan, et kedagi ära ei ehmatanud, kuna tegelikkuses on need kõik pisivead, väljaarvatud ketipingutite jama, pigem ostke masin millel see töö juba tehtud, kuna niipalju kui aru olen saanud siis pms kõikidel lähevad need pingutid mingiaeg läbi - võibolla eksin.

Ülejoontes on sõidumugavus ja kõik muu siiski super, veermikus pole siianii ühtegi detaili olnud vaja vahetada ja auto liigub edasi sama hästi nagu varem. Samuti pole käigukastiga probleeme olnud ;)


//Seda ketipinguti asja on kõige õigem kontrollida siis kui auto mingi 12h seisnud, siis lööb kohe lagina sisse ja aru saada, et miski väga võõras heli on juures. Samas see tiksumise hääl, mis mõnele vb tundub võõras, on FSI mootoril tavaline, paljud põevad selle pärast ka. Aga nt. need ketipingutid ei pruugi sooja mootori korral käivitades mitte mingit häält teha, vähemalt minu masinal ilmnes see probleem mingi aeg esialgu ainult külma mootori korral ja kõigest 5 sekundiks pärast käivitust. Hiljem muutus asi muidugi tunduvalt pikemaks ja rohkem murettekitavamaks.

///aa ja vanematel masinatel saab esindusest tasuta uued süütepoolid koos paigaldusega kui küsida, tehase poolt ette nähtud nende vahetus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 11.09.13 09:12 Tsiteeri


2004-2005a omadel on jah neid pisivigu rohkem kuna antud mudeli algusaastad. Endal oli ka 2005 masinaga sarnased jamad.

2007 omal juba selliseid elektroonika häireid polnud.

Avanti luugi pesuvedeliku voolik vahetatakse esinduses tasuta ära.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 11.09.13 14:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Xpander
Maanteel, vähemalt talvel sõites, võib ennast kõvasti turvalisemalt tunda, kui tead, et neli ratast veab ja peab..


Neli ratast peab sul igal juhul.
Mis vedamisse puutub, siis seal küll mingit vahet pole. Sa võid ju ennast turvalisemalt "tunda", reaalsusega on sel aga vähe pistmist ;)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Xpander
huviline

Avatar


Registreerunud 14.02.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 Avant 20vt

postitati 11.09.13 16:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: Xpander
Maanteel, vähemalt talvel sõites, võib ennast kõvasti turvalisemalt tunda, kui tead, et neli ratast veab ja peab..


Neli ratast peab sul igal juhul.
Mis vedamisse puutub, siis seal küll mingit vahet pole. Sa võid ju ennast turvalisemalt "tunda", reaalsusega on sel aga vähe pistmist ;)


Jah, Prj, neid nelikvedusid tehaksegi ainult selle jaoks, et kiiremini linnas koha pealt ära saaks?
Mida sul seal peab, kui lohistab tühja rattaid kaasa? Autokoolis ikka õpetati, et kurvi minnakse käik sees? WRC-s võiks siis ka ju esi-, tagavedustega edasi rallida, vahet pole ju. Aga mida mina ka ju tean..

Sorry, kui kellelegi haiget tegin nüüd. Kõigega saab sõidetud, esivedustega, tagavedustega, aga vahe on neil kõigil sees. Enam OT-d ei tee.

EDIT: See WRC näide pole just kõige parem, aga tore teada, et inimesed endale sellepärast quattro ostavad, et saab kiiremini üle risti :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 11.09.13 16:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Xpander
Jah, Prj, neid nelikvedusid tehaksegi ainult selle jaoks, et kiiremini linnas koha pealt ära saaks?
Mida sul seal peab, kui lohistab tühja rattaid kaasa? Autokoolis ikka õpetati, et kurvi minnakse käik sees? WRC-s võiks siis ka ju esi-, tagavedustega edasi rallida, vahet pole ju. Aga mida mina ka ju tean..

Sorry, kui kellelegi haiget tegin nüüd. Kõigega saab sõidetud, esivedustega, tagavedustega, aga vahe on neil kõigil sees. Enam OT-d ei tee.

EDIT: See WRC näide pole just kõige parem, aga tore teada, et inimesed endale sellepärast quattro ostavad, et saab kiiremini üle risti :)


Kõik Audiomanikud ega üldse autoomanikud, ei ole rallisõitjad ja reaalselt ei saa Sa kurvis mingil juhul aru, kas veab üks või kaks ratast - teatud tingimustel kindlasti, kuid see jutt on BS, et esivedune ei seisa üldse teel - vahest, kui lähebki libedamaks, aitab ESP - tugev enamus ei oska ise autot libisemisest välja tuua. Vaevalt Sa isegi jäisesse kurvi räige lennuga peale lähed ja siis quattrot kasutades sealt filigraanselt väljud. WRC näide on ikka väga üle paisutatud - siis võiks ju ka tuulelohet ja kosmosesüstikut samades tingimustes võrrelda. Ise olen Quattro soetamisele mõelnud suuresti just talvel kohalt minekul parema haarduvuse saavutamiseks ja jäisel teel kiirendamiseks, kuid igapäevasõidus on väga vähe neid olukordi, kus seda reaalselt vaja oleks ja kevadest sügiseni lihtsalt raskem ning rohkemate kuluosadega auto - maal elaval inimesel on see asendamattu kohati, kuid minusugusel linnavurlel on savi, mitu neist ratastest edasi rühivad. Korralikud rehvid on palju tähtsamad. Ja see jutt, et Quattro ei ole kulukam, on samuti BS, kõik need diffriõlid, lisa veovõllid (kaitsekummid ja otsad), vahepukid jne. jne. jne. nõuavad ka pidevalt vahetust, mis ongi reaalne lisakulu - ainuüksi siit foorumist võib päevast päeva lugeda, kuidas kellegil jälle mõni pukk läbi või differ lekib.

Quattromehed tahaks mul pea otsast ära närida ja seetõttu rohkem ei kirjutagi ... ;)

PS. Ma olen 80% kindel, et järgmisena ostan ka endale mõne Quattro :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Xpander
huviline

Avatar


Registreerunud 14.02.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 Avant 20vt

postitati 11.09.13 16:47 Tsiteeri


Mtaudi, on sul mõni quattro üldse olnud?
Ma sõidan põhimõtteliselt iga nädal nii esi-, taga- kui ka nelikveoga, igal aastaajal. E39 läks 100km/h lopasel, sirgel teel lihtsalt käest ära, ei aita seal ei ESP ega muu lisavidin, 20 aastat vana quattro ei teinud midagi sellepeale (rehvid samas mõlemil, winterwiking 2 naastud). Kõik läheb lappama kui üle punnitada. Jah, WRC- näide oli jama näide, aga kas see on siis õige jutt, et quattro ainuke eelis põhimõtteliselt on see, et ta saab kiiremini talvel liikuma? Selge see, et keegi sul WRC-kombel ei kihuta, aga teinekord läheb niisamagi lappama ja siis soovid, et neli ratast oleks tee külge klammerdunud, mitte ei lohiseks tühja kaasa. Nüüd ongi häda, teen esiveduste omanikele siin liiga, vaidlesin oma ülemusega samamoodi kunagi, tema ei näinud pointi sellel nelikveol kuni üks päev endale Nevara soetas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 11.09.13 16:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Xpander
Jah, Prj, neid nelikvedusid tehaksegi ainult selle jaoks, et kiiremini linnas koha pealt ära saaks?
Mida sul seal peab, kui lohistab tühja rattaid kaasa? Autokoolis ikka õpetati, et kurvi minnakse käik sees? WRC-s võiks siis ka ju esi-, tagavedustega edasi rallida, vahet pole ju. Aga mida mina ka ju tean..

Neliveolist tehakse nendeks oludeks, kui esiveoline läbi libiseb.
Sinu C4-st püsib näiteks suvaline uuem korraliku vedrustusega hot-hatch kordades paremini teel. Ei pea üldse nelikveoline olema.
Kui sa midagigi rallist teaksid, siis teaksid, et väga määravaks saab just nimelt vedrustus.

Tsitaat:
EDIT: See WRC näide pole just kõige parem, aga tore teada, et inimesed endale sellepärast quattro ostavad, et saab kiiremini üle risti :)

See näide toetabki kõige paremini, seda, mida ma ütlesin. Neliveost on kasu siis, kui esivedu millegi pärast läbi libiseb, muus olus pole erilist vahet. Ei ole mingit vahet, kas sõita esiveolise või neliveolise C4-ga maanteel.

Üldjoontes on neliveost kasu kahe asja jaoks - jõu maha paneku parandamine ning läbivuse parandamine.
Audi puhul enamjaolt just selle esimese jaoks - läbitavust väga oluliselt avatud difritega ja madala kliirensiga autol nelivedu ei paranda.
Oskan enda kogemusest öelda nii palju, et selleks, et maanteel neljanda käiguga pidamise probleemid tekiksid esiveolisega, peab kw number 2-ga algama ning sedagi ainult vihmases olus ja kerge autoga.

Tsitaat:
Algselt postitas: Xpander
Ma sõidan põhimõtteliselt iga nädal nii esi-, taga- kui ka nelikveoga, igal aastaajal. E39 läks 100km/h lopasel, sirgel teel lihtsalt käest ära, ei aita seal ei ESP ega muu lisavidin, 20 aastat vana quattro ei teinud midagi sellepeale (rehvid samas mõlemil, winterwiking 2 naastud).

Minu teada me võrdleme ikka esivedu ja nelivedu. Keda kotib, mida sinu läbi amortidega tagaveoline bemm tegi - Audisid kuigi palju tagaveolisi liikvel pole ;)
Selleks, et tagaveoline talvel käest ära ei läheks peab natuke skilli ka olema, aga see on teemast täiesti mööda. Esiveo puhul veab sul just nimelt auto esiosa ning mingit vahet maanteelörtsil ei ole. Samuti on reaktsioon gaasile ettearvatavam, kui neliveoga.

Tsitaat:
Algselt postitas: Xpander
Mtaudi, on sul mõni quattro üldse olnud?

Aga kas sinul on olnud? Nii küsides ma mõistan seda, et auto tootja pole Audi, vaid Quattro GmbH. Neid väga palju erinevaid ei ole - ma heameelega kaeks seda :p


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Xpander
huviline

Avatar


Registreerunud 14.02.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 Avant 20vt

postitati 11.09.13 16:55 Tsiteeri


Kisub põnevaks, vaidlen siin rallisõitjaga?
Ja teisalt vaidlen veel inimesega, kes pole quattrot omanudki.

Prj, miks sa kohe C4-jaga kõike võrdlema hakkad? Sinu jutt oli ju selline et pmst C6 esivedu vs C6 Quattro muud erinevust pole, kui ainult see, et talvel saab kiiremini selle suure kere üle risti?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 11.09.13 16:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Xpander
Sinu jutt oli ju selline et pmst C6 esivedu vs C6 Quattro muud erinevust pole, kui ainult see, et talvel saab kiiremini selle suure kere üle risti?


Ma arvan, et sul on vaja veidi lugemisoskust arendada, samuti viisakus ei teeks paha ;)
Ainus asi, mis öeldud sai ja mille peale sa väga pöördesse läksid on see, et maanteel pole erilist vahet, kas on esivedu või nelik, välja arvatud suurem kütusekulu nelikuga.
Ühtegi mõistlikku vastuargumenti sellele pole esitatud - välja arvates minu autokooli saatmine ning seejures uhkustamine, kuidas bemmiga talvel sõita ei suudeta.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 11.09.13 17:12 Tsiteeri


1. Xpander - prj on RS4 omanik ja ei ole esivedune auto - see on auto, millel liiga palju kilowatte, et neid ühe rattaga maha panna (profiilist ei loe lihtsalt välja), kuid ei ole selles Q süsteemis kümne küünega kinni, vaid oskab väga hästi ka seletada, miks ei ole tavaolukorras Q sugugi asendamatu ja mõlema süsteemi plussid ning miinused välja tuua.
2. Neli ratast ei vea Sul Quattrol kunagi, kui A6-st räägime - ikka üks esimene ja üks tagumine, kuna puuduvad lukud.
3. Kust Sa tead, et mul ei ole Quattrot olnud ega nendega sõitnud?
4. Audit BMW või Mercedesega ei saa kuidagi võrrelda - mäletate lumetorm Moonikat - kraavid kuhjas bemme ja mersusid täis oma tagaveoga, kuna esirataste rööpasse sattudes ei ole midagi teha - esivedusega rooli keerates ja gaasi andes, tuled sellest välja.
5. Kurvi minnakse ikka käik sees - vahet pole, mitu ratast veavad - quattroga ei ole siin mingit pistmist.
6. Neli ratast on mu autol alati tee külge klammerdunud, kuna kasutan ainult korralikke ja väga korralikke naastrehve - lihtsalt kurvist väljudes on üks ratas vähem, mis aitaks kiirendada. Õigete rehvide vajadusest sain alles siis aru, kui olin lamellidelt korralike naastude peale üle läinud, millel ikka väga eeskujulik külgpidamine.
7. Auto valimisel ei ole alati veoskeem oluline, vaid ka varasemalt mainitud erinevad mootorivalikud, varustus, kasvõi värv või mis iganes - kui õnnestub kogu kompotiga ka Q saada, siis on lihtsalt hästi läinud. Iga kell loobun ennem quattrost, kui ostan mingi vale mootoriga masina, mis on liiga janune ja võimas minu vajadusi arvestades ja mis mulle üldse ei sobi (sellest ka 1.8T ilma q-ta). Väiksema mootoriga ei teki ka jõu maha panekul probleeme.
8. Mootoritest veel - ainult quattrot vaadates vale mootoriga Audi ostu kahetsed veel tükk aega (2,5 V6 132kW TDI näiteks), kuid õige mootoriga esiveolise ostu ainult paar kuud talve jooksul, kuid peale seda, kui lumi maas ja jälle ära harjub, ununeb ka see peatselt, et siiski ainult üks ratas veab.

Siin kohal tuleb mulle ka üks vanadest aegadest meelde tulnud võrdlus meelde, et mis vahe on esiveolisel ja quattrol?
Quattroga saad liiga hilja aru, et libe on ja kinni jäädes pead traktorit, mis välja tõmbaks, palju kaugemalt otsima.

C6-e puhul, kui see ei ole Allroad, siis läbivus on sama, kuna ennem jääb põhja peale kinni, kui sellest Q-st kasu on.

End of offtopic minu poolt - sain kõik mõtted kirja panna ning Quattromehed seisavad juba tõrvikute, kapuutside ja hangudega värava taga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 11.09.13 17:34 Tsiteeri


Ei pea üldse RS4 olema, et nelikust hulganisti kasu oleks - talvel lörtsiga linnas on ka 1.9 TDI-l sellest päris palju kasu - kohalt ära minek hoopis teine. Samas kogu ülejäänud aja ei tee see seal peal suurt midagi.

Kui nüüd C6 A6-t vaadata, siis kui talvekuud välja arvata on reaalne neliku vajadus 3.0 TDI-l, 3.2 ja 4.2 bensukatel, millega ilma nelikuta oleks linnas üsna nukker, kuna mootori võimsus jääks lihtsalt kasutamata. Õnneks on neil nelivedu "standardvarustuses". Väiksemate mootoritega on ratast normaalse ilmaga ikka väga raske all ringi saada ja kui juba väiksema mootoriga autot vaadatakse, siis ilmselt ei ole inimene selline ralliäss, et teda 0-100 kiirendus üldse väga heidutab.
2.7 TDI on ainsana piiri peal - kui seda tarkvaraliselt järgi aidata, siis oleks justkui vaja - mina seda mootorit ei ostaks - pigem 2.0 TDI, mis on oluliselt ökonoomsem ning kui minekust peaks puudu tulema saab ta väikese ajukirurgiaga sama kiireks, nagu 2.7 tehasest on. Järelturul ilmselt ka 2.0 pärast lihtsam müüa - läheb ökotajatele paremini korda.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 11.09.13 17:45 Tsiteeri


Jah prj - seda ma mõtlesingi, et võimsamatel masinatel on see õigustatud ja hädavajalik. 2.0TDI, 1.8T jne on natuke teine lugu. Ja ega 3.0TDI ja ülesse naljalt ilma Q-ta ei leiagi õnneks :) Nagu ma ka ise mainisin, siis kohalminek on see koht, kus Q-puudumine meelde tuleb, kuid normaalsetes oludes kulgemisel on see lihtsalt lisakaal ja rohkem kuluosasid.

Ehk tulekski ikka kogu kompotti koos vaadata ja siis juba õige auto enda jaoks välja valida. C6 on kena masin, natuke raske on, aga eks tänapäeva elektroonika, lisavarustus ja turvavarustus kaalub ka omajagu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 11.09.13 18:29 Tsiteeri


No mis vaidlus jälle. Meil on kuus kuud talve ja kui kasvõi mõni kord päevas nelikveost kasu on, ei ole siin ju midagi mõelda. Iga talvehommik näen enda ees autosid ukerdamas, kes ei suuda piisavalt kiiresti majade vahelt väikeselt tõusult peateele keerata. Milleks endale sellist jama igaks hommikuks? Mina sõidan neist lihtsalt vasakult mööda ja ei mingit "kaabib-ei kaabi, jõuan-ei jõua" värki. Eriti lõbus on pilt siis, kui öösel on lund visanud korralikult. Siinkohal on mootori võimsus täiesti teisejärguline.
Tegelt oleks veel palju argumente, kuid lihtsalt ei viitsi enam. Sõitku kasvõi sea seljas, mul savi.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.5.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 12.09.13 07:06 Tsiteeri


Ma pean nõustuma prj-ga. Endal praegu tagaveoline, enne nelik ja tööautod esiveolised. Neliku eelis tuli välja mul linnas kohalt minnes ja libedal kallakule parkides või sealt startides.

Maanteel ei tee mingit vahet :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Leopold661
huviline



Registreerunud 17.11.04
Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal


postitati 12.09.13 14:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Ma pean nõustuma prj-ga. Endal praegu tagaveoline, enne nelik ja tööautod esiveolised. Neliku eelis tuli välja mul linnas kohalt minnes ja libedal kallakule parkides või sealt startides.

Maanteel ei tee mingit vahet :)

Ma olen küll kindel et talvel tunned seda vahet!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 12.09.13 15:50 Tsiteeri


Hilja juba, nüüd jälle nelik :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kristoff
huviline

Avatar


Registreerunud 03.11.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Tq & TSI

postitati 12.09.13 18:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi
2. Neli ratast ei vea Sul Quattrol kunagi, kui A6-st räägime - ikka üks esimene ja üks tagumine, kuna puuduvad lukud.

Muusse vaidlusesse ei viitsi ega taha laskuda, kuid see lause on küll vale. Ühtlase takistuse korral veavad quattrol kõik rattad. Mõni jääb seisma või veab vähem ainult siis, kui rehvide haarduvus teekattega varieeruma hakkab. Vihmase, rääkimata jäise/lumise teega on pidevalt näha ja tunda kõigi rataste vedamist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Leopold661
huviline



Registreerunud 17.11.04
Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal


postitati 15.09.13 17:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Hilja juba, nüüd jälle nelik :)


Jaga siis foorumi inimestele ka oma uut valikut ja miks Lexsue välja nii kiiresti vahetasid?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 15.09.13 18:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kristoff
Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi
2. Neli ratast ei vea Sul Quattrol kunagi, kui A6-st räägime - ikka üks esimene ja üks tagumine, kuna puuduvad lukud.

Muusse vaidlusesse ei viitsi ega taha laskuda, kuid see lause on küll vale. Ühtlase takistuse korral veavad quattrol kõik rattad. Mõni jääb seisma või veab vähem ainult siis, kui rehvide haarduvus teekattega varieeruma hakkab. Vihmase, rääkimata jäise/lumise teega on pidevalt näha ja tunda kõigi rataste vedamist.


No kohe mitte ei ole nii - mine tõsta mõnel C6-el üks ratas maast lahti või eemalda üks veovõll ja vaata, kaugele see auto liigub!? Pidevas vedamises on ikka ainult üks ratas ühel sillal ja libeda tee puhul käib see jõu jaotamine rataste vahel lihtsalt nii kiiresti, et Sa ei saagi aru, et kõik korraga ei vea.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Eero
meeskond



Registreerunud 29.10.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: B2 2dq

postitati 15.09.13 18:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi
Tsitaat:
Algselt postitas: Kristoff
Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi
2. Neli ratast ei vea Sul Quattrol kunagi, kui A6-st räägime - ikka üks esimene ja üks tagumine, kuna puuduvad lukud.

Muusse vaidlusesse ei viitsi ega taha laskuda, kuid see lause on küll vale. Ühtlase takistuse korral veavad quattrol kõik rattad. Mõni jääb seisma või veab vähem ainult siis, kui rehvide haarduvus teekattega varieeruma hakkab. Vihmase, rääkimata jäise/lumise teega on pidevalt näha ja tunda kõigi rataste vedamist.


No kohe mitte ei ole nii - mine tõsta mõnel C6-el üks ratas maast lahti või eemalda üks veovõll ja vaata, kaugele see auto liigub!? Pidevas vedamises on ikka ainult üks ratas ühel sillal ja libeda tee puhul käib see jõu jaotamine rataste vahel lihtsalt nii kiiresti, et Sa ei saagi aru, et kõik korraga ei vea.


Ma olen enam kui kindel, et kõikidel quattrotel siiski veavad neli ratast, kui C6'l üks ratas maast lahti tõsta siis ei saa ju mingisugusest ühtlasest takistusest ju rääkida?

Aga kui nüüd edasi liikuda selleni, et mitu ratast korraga veavad, siis audide puhul kipub see nii olema jah, et korraga veavad nii esimeselt kui tagumiselt sillalt üks ratas ja vanematel generatsioonidel saab lisaks tagumise silla lukku panna, mis teeb siis korraga vedavate rataste summaks 3.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kristoff
huviline

Avatar


Registreerunud 03.11.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Tq & TSI

postitati 15.09.13 21:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi
No kohe mitte ei ole nii - mine tõsta mõnel C6-el üks ratas maast lahti või eemalda üks veovõll ja vaata, kaugele see auto liigub!?

Pane tähele, ma ütlesin, et ühtlase takistuse korral. See tähendab muu hulgas ka seda, et üksi ratas pole üles tungitud vms. :D Olen erinevat tüüpi quattrosid üles tunginud ja katsetanud küll, lukustatavate diffritega, EDL-iga ja ilma. Tean väga hästi torsen keskdiferentsiaali piiranguid. Kusjuures reaalses elus on küllaltki raske kohata olukorda, mis oleks sama keeruline, kui tungiga simuleerides. Aga see selleks.

Räägime veel avatud diferentsiaalist ja veojõu jaotamisest. Ka su esiveolised autod ei ole nn monoveolised, nagu paljudele meeldib narrida. Ka nendel autodel veavad ühtlase takistuse korral mõlemad esimesed rattad (seda isegi ilma elektrooniliste abilisteta ja tavalise avatud diffriga).

Avatud diferentsiaal suudab jagada väljunditesse vaid ligikaudu võrdse hulga väändemomenti. Nii kui on vaja diferentseerida väände osakaalu väljundites, jaguneb kogu vääne sinna, kus pole takistust. Tulenevalt hõõrdumisest on sellel jaotusel teatud mõõtemääramatus ja iga väikese rataste kiiruse erinevuse tõttu väändemomendi jaotus veel muutuma ei hakka. Seetõttu on enamasti siiski tegu nelik- ja kaheveoliste autodega.
Vaid kurvides (hea haarduvuse korral) jms tingimustes, kus peab muutma väändemomendi jaotust pooltelgede otsadel on tegu vastavalt ühe või kaheveoliste autodega.

Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi
Pidevas vedamises on ikka ainult üks ratas ühel sillal ja libeda tee puhul käib see jõu jaotamine rataste vahel lihtsalt nii kiiresti, et Sa ei saagi aru, et kõik korraga ei vea.


Quattroga kuival asfaltil äkkstarti tehes kaob rehvidel pidamine ning asfaltile joonistub neli (4!) pidevat jutti. Tõsi küll, kuna mul pole väga võimas auto, on need jutid küllaltki lühikesed, kuid siiski pidevad (dragil võid ka pikemaid uurida). Kuna kuival asfaltil on hõõrdejõud üsnagi suur, siis me ei saa rääkida ka väga kiirest veojõu jaotusest, sest nii suure hõõrdejõu korral oleks asfaltile joonistunud juttides koheselt näha lüngad.

PS! Sedasorti äkkstarte olen vaid katsetamiseks teinud ja mitte liiklusele avatud teedel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MEEMEES
huviline



Registreerunud 25.10.02
Asukoht: Tampere, Hiiumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant C7 BI-T, Audi TTQ, Audi A3 2009,SeaDoo 300hp,Hanomag1934, Ford Scorpio RS Mk1, BMW E39,Honda CBR F4S2

postitati 27.09.13 18:51 Tsiteeri


Küsimus,kas keegi on jõudnud käija seda autot vaatamas ?
http://www.auto24.ee/used/1477308
Telefonis omaniku sõnutsi pidi teine pihusti 1500 pöördelt natuke puterdama ja esistange on alt natuke katki,muid vigu polevat.
Kuna hind tundus kahtlaselt odav,sain vastuse, et kutt läheb Austraaliasse ära.Pihustid ei pea ju kõik korraga vahetama?
Tänud Ette Meekas


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
real-illusion
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.11
Asukoht: FIN-EST
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0 TDI 165 kw Q

postitati 27.09.13 21:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MEEMEES
Küsimus,kas keegi on jõudnud käija seda autot vaatamas ?
http://www.auto24.ee/used/1477308
Telefonis omaniku sõnutsi pidi teine pihusti 1500 pöördelt natuke puterdama ja esistange on alt natuke katki,muid vigu polevat.
Kuna hind tundus kahtlaselt odav,sain vastuse, et kutt läheb Austraaliasse ära.Pihustid ei pea ju kõik korraga vahetama?
Tänud Ette Meekas

Kahjuks ikka kõik korraga :)


Life is tough.
It`s tougher if you`re stupid.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  7  8  9  10  11  ..  26
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 51.5% - SQL: 48.5%]