Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Audi Prantsusmaalt, Itaaliast, jne... (Vastuseid: 23 | Vaatamisi: 5053)
tõnnu
huviline



Registreerunud 26.12.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal


postitati 13.06.12 19:44 Tsiteeri
Audi Prantsusmaalt, Itaaliast, jne...



Kas soojalt maalt (nt. Prantsusmaa) audi toomisega võivad tekkida probleemid meie talvedega, nt. tihendid on nõrgemad, jne...
Ehk siis, kas seal on üldse vahet, mis kliimasse audi rändab?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 13.06.12 20:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tõnnu
Kas soojalt maalt (nt. Prantsusmaa) audi toomisega võivad tekkida probleemid meie talvedega, nt. tihendid on nõrgemad, jne...
Ehk siis, kas seal on üldse vahet, mis kliimasse audi rändab?


Millised tihendid need nõrgemad peaks olema? See tihend, mis rooli ja istme vahel on?
Väga suur osa on Eesti teedel Audisid, mis toodud Prantsusmaalt-Itaaliast-Hispaaniast jne. Ka üks enda tuttav sõidab autoga, mis algselt mõeldud Itaalia turule (ei ole Audi, on VW, aga suurt vahet pole neil teatavasti) ja ei ole mitte mingeid muresid talvel. Erinevus on üldjuhul just autode varustuses (nt ei ole Itaalia turule mõeldud autodel üldjuhul istmesoojendusi, peeglisoojendusi jms talveks vajalikku. Samas nt C4 S-id on tihti just Itaaliasse mõeldud mõnusate laiade koobastega).
Meenutades, siis ka paarimehe Audi 100 C4 on algselt Itaalia turule loodud- rikkaliku varustusega, ent puudu on näiteks istmesoojendused, peeglisoojendused ja ka klaasipesudüüside soojendused. Minu A4-l näiteks on peeglisoojendused olemas (Saksamaa turule loodud masin) ning tundub olevat ka klaasipesudüüside soojendus (juhe jookseb kapotti sisse).
Ehk siis vastus sinu küsimusele- ei ole mingit (olulist) vahet, kuhu Audi tehasest rändab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rantto
huviline

Avatar


Registreerunud 04.01.12
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kiired jalad

postitati 13.06.12 20:06 Tsiteeri


Ikka vehe sees, Vahemere ääres pole istmesoojendusi vaja, sama kehtib erinevate lisasoojendite kohta mis meie kliimavöötmes standardis peal.
Probleemide vältimiseks talvel, kindlasti jahutsvedeliku külmakindlus ja pidurivedeliku niiskust kontrollida. Termostaadi tundlikuse tunned esimeste külmadega ära. 25 jaanuari Autolehes oli pikem jutt sellest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kiireaudi
klubiliige



Registreerunud 27.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Sline-10; Q7 4,2 TDI; Stang-68

postitati 13.06.12 20:06 Tsiteeri


Ainus erinevus on termostaat ja tihti ka istmesoojenduste puudumine.

Kujuta nüüd ise ette, et autotootja hakkab tegema erineva regiooni sõidukitele eri tihendeid, või näiteks välja töötama teise kujuga soojendusradikat vms?

Teoorias võiks seda juhtuda siis, kui tood nt. Lõuna-Ameerikast seal kohalikule turule toodetud vana mudeli, aga kui aus olla, siis isegi selles ma veidi kahtlen.

Aga, ei saa kuidagi jätta hoiatamata Itaaliast ja Prantsusmaalt ise sõiduki ostmise eest. Kooliraha võib olla suurem, kui oodatav `võit` ;)


11,823@191,5km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 13.06.12 20:06 Tsiteeri


Ja on ka minu S4 soojalt maalt pärit algselt, kuid paljud selle aegsed talve lisad peal :D


Audi varuosad, http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=181792 Autode ost/müük, hooldus ja remont Haapsalus, JanekCars OÜ
Best ET 12.08 :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 13.06.12 20:15 Tsiteeri


Minu auto on Itaaliast pärit. Puudu on istmesoendused (nahkistmete puhul ei olegi need järsud temperatuurimuutused eriti head) ja termostaadi korpus oli seest tühjaks tehtud (nüüd on uus vahel), kuid kõik muu on olemas, mis meie kliimas vaja läheb. Peeglid on soendusega (vist selle auto standardvarustus) ja külmakindlus ei ole ka sugugi nõrgem, ehk uksed ja muu on kõik ära polsterdatud. Vaevalt Audi neid autosid regiooniti väga erinevalt teeb. Põhjamaadesse on võimalik ka lisapakett saada, millega veelgi suurendatakse külmakindlust, kuid sellega minuteada ka erinevus piirdub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 13.06.12 20:23 Tsiteeri


Jahutusvedelik ja õlid tuleks panna meie kliimale sobivad. Samuti rehvid ja aku.

Tehnilise poole pealt VÕIB mingil määral erineda jahutussüsteem (radiaatorid, ventilaatorid, pumbad, termostaat, õhukanalid, õhurestid jms.), variandid komplekteerimiskoodide järgi:
(8Z4) Engine cooling system: Moderate hot country.
(8Z5) Engine cooling system: Not hot country.
(8Z6) Engine cooling system: Hot country.
(8Z7) Engine cooling system: Cold country.
(8Z8) Engine cooling system: ?!?!?
(8Z9) Engine cooling system: Super hot country.

Prantsusmaa ega isegi Põhja-Itaalia ei olnud minu mäletamist mööda kuum maa. Peaks olema nagu Saksamaagi- Not hot.
Tihend ei ole tugevam ega nõrgem. Liigselt viskoosne õli või sellest tekkinud surve võib tihendi välja pressida.


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Raika42
klubiliige



Registreerunud 16.11.08
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c4 2,5tdiQ; S6 c5 4,2Q; A4 b5 2,8Q

postitati 13.06.12 20:40 Tsiteeri


Prantsusmaa kohta ei tea, aga olles paar korda Itaalias käinud võin julgelt õelda, et sirgete plekkidega autosid sealt eriti ei leia:D
Reeglina sealt tulnud autod ikka parajad pahtlihunnikud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wolf123
huviline

Avatar


Registreerunud 27.04.11
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Coupe

postitati 13.06.12 20:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Raika42
Prantsusmaa kohta ei tea, aga olles paar korda Itaalias käinud võin julgelt õelda, et sirgete plekkidega autosid sealt eriti ei leia:D
Reeglina sealt tulnud autod ikka parajad pahtlihunnikud.

+1 Elasin ise ka 2 kuud Itaalias ning see mis seal toimub on jube :P Signaal ja põhjagaas on põhiline. Mulle tundus, et mida väiksem auto, seda ehtsam. Smart jms. junnid olid väga levinud. Suuri ja uhkeid autosi oli ka, aga vähe. Ühtegi Audi 80 mudelit ma igaljuhul ei näinud.


Teostan Viljandis sõiduautode diagnostikat ( ka koduvisiidid ) 56267442
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KeveN
huviline

Avatar


Registreerunud 29.09.08
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 TYP85 Q , Audi V8 4.2

postitati 13.06.12 20:44 Tsiteeri


Seal see lollus, et inimesed ei oska autoga parkida väga ja siis stangemüksid jne on üsna tihedane. Niiöelda rammitakse end vahele.


Polyurea ülitugevad pinnakatted sõidukitele- https://polyterm.ee/
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 13.06.12 20:44 Tsiteeri


Endal ka Itaaliast toodud ja samuti istmesoojendused puudu, aga näiteks elektriliselt klapitavad peeglid olemas:P Termostaat oli ka kohe algul läbi, sai koos rihmadega seegi vahetatud, muud erinevust pole märganud, loomulikult on peeglisoojendused b6-l standardis, sajab neilgi ju vihma jms:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 13.06.12 20:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rocket
Jahutusvedelik ja õlid tuleks panna meie kliimale sobivad. Samuti rehvid ja aku.

Tehnilise poole pealt VÕIB mingil määral erineda jahutussüsteem (radiaatorid, ventilaatorid, pumbad, termostaat, õhukanalid, õhurestid jms.), variandid komplekteerimiskoodide järgi:
(8Z4) Engine cooling system: Moderate hot country.
(8Z5) Engine cooling system: Not hot country.
(8Z6) Engine cooling system: Hot country.
(8Z7) Engine cooling system: Cold country.
(8Z8) Engine cooling system: ?!?!?
(8Z9) Engine cooling system: Super hot country.

Prantsusmaa ega isegi Põhja-Itaalia ei olnud minu mäletamist mööda kuum maa. Peaks olema nagu Saksamaagi- Not hot.
Tihend ei ole tugevam ega nõrgem. Liigselt viskoosne õli või sellest tekkinud surve võib tihendi välja pressida.


Minu masin on 8Z6 seda nimekirja tsiteerides. Service raamatus see kood olemas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 13.06.12 20:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KeveN
Seal see lollus, et inimesed ei oska autoga parkida väga ja siis stangemüksid jne on üsna tihedane. Niiöelda rammitakse end vahele.


Esi- ja ka kohati tagastanges on mul näha muljumise jälgi - nüüd tean miks :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 13.06.12 20:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Raika42
Prantsusmaa kohta ei tea, aga olles paar korda Itaalias käinud võin julgelt õelda, et sirgete plekkidega autosid sealt eriti ei leia:D
Reeglina sealt tulnud autod ikka parajad pahtlihunnikud.


Itaaliast tuleb ka väga sirgeid ja ilusaid masinaid - oleneb suuresti ka piirkonnast, kus on kasutatud. Et päris ühesena seda võtta ei saaks, et kõik pahtlihunnikud on. Mõned kriimud ja muljumised stangedel, kuid see on ka kõik - ülejäänud vigastused autol viitavad pigem Eesti talve tulemustele - vähemalt minu auto puhul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 13.06.12 20:56 Tsiteeri


Sai ise aastaid tagasi Pariisis käidud ning tänavapildis mõni klõpsakas tehtud meenutuseks. Pildid allpool. Iga lugeja teeb sellest omad järeldused :)

Prantsusmaa - Pariis - Tänavapilt 001
Prantsusmaa - Pariis - Tänavapilt 002
Prantsusmaa - Pariis - Tänavapilt 003

Ütleme nii et ainult paari aasta vanused nooblimad masinad olid need, mis olid mõlkidest puutumata. Juu siis jäi julgusest puudu nii lähedale parkida. Aga väidetavalt puksitakse kinni parkinud masin lihtsalt ärasõitva masina poolt nii palju edasi, et lahkuda saaks. Kas see ka tõele vastab on mulle täpselt teadmata, sest oma silm on kuningas aga seda kahjuks või õnneks mu silmad näinud pole (naised saunas rääkisid) :)


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 13.06.12 21:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ultra2005
Sai ise aastaid tagasi Pariisis käidud ning tänavapildis mõni klõpsakas tehtud meenutuseks. Pildid allpool. Iga lugeja teeb sellest omad järeldused :)

Prantsusmaa - Pariis - Tänavapilt 001
Prantsusmaa - Pariis - Tänavapilt 002
Prantsusmaa - Pariis - Tänavapilt 003

Ütleme nii et ainult paari aasta vanused nooblimad masinad olid need, mis olid mõlkidest puutumata. Juu siis jäi julgusest puudu nii lähedale parkida. Aga väidetavalt puksitakse kinni parkinud masin lihtsalt ärasõitva masina poolt nii palju edasi, et lahkuda saaks. Kas see ka tõele vastab on mulle täpselt teadmata, sest oma silm on kuningas aga seda kahjuks või õnneks mu silmad näinud pole :)


Pilte ei näe.

Olen ka ise seda kuulnud, et Prantsusmaal on asi selle koha pealt eriti hull. Pidev plekikrigistamine ja nügimine käib. Kuid selliseid jälgi peaks auto ostmisel ka nägema ja praegune teema puudutab vist pigem tehnilist poolt, kui seda värvikraapimist - vähemalt arvan, et teemaalgataja mõtles seda, et mis tehnilises varustuses seal maades Audid on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 13.06.12 21:02 Tsiteeri


Piltide linkidel jäi üks märge puudu. Nüüd täitsa saadaval ja üleval ... srry :)


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 13.06.12 21:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ultra2005
Piltide linkidel jäi üks märge puudu. Nüüd täitsa saadaval ja üleval ... srry :)


Mis lisavarustuse olemasolu või puudumist nüüd nende piltidega näidata tahtsid?

Itaalia, prantsuse, hispaania autodel reeglina siis madalamal temperatuuril avanev termostaat, puuduvad istmesoojendused, puudub salongi/mootori lisaküte. Soojendusega peeglid ja düüsid pole enam nii kindel näitaja.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
HK89
huviline

Avatar


Registreerunud 30.06.10
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 3.0 TDI Q

postitati 13.06.12 21:23 Tsiteeri


Sõidan hetkel Prantsusmaalt toodud A4-ga. Mootor on seest sodine, pahteldatud on kapotinurk, juhiuks, tagatiib ja esistange. Ostes oli jahutusvedeliku asemel identifitseerimatu ollus. Audidele mitteomaselt kaldub roostetamisele (põhi, poldid, tagaluugi klaasiäär jne) - sama olen täheldanud paljude lõuna poolt toodud sakslaste puhul. Võimalik, et see on ainult minu subjektiivne tunne, kuid mulle on jäänud mulje, et Põhja-Euroopas hoitakse autosid paremini ja külm kliima soodustab paremini kere säilimist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
HK89
huviline

Avatar


Registreerunud 30.06.10
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 3.0 TDI Q

postitati 13.06.12 21:27 Tsiteeri


Ahjaa, unustasin lisada - imelikult madal ja jäik vedrustus on ( juppidel huvitaval kombel Audi sümboolika, st ei paista hilisema madalduse moodi).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 14.06.12 05:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi
Tsitaat:
Algselt postitas: Raika42
Prantsusmaa kohta ei tea, aga olles paar korda Itaalias käinud võin julgelt õelda, et sirgete plekkidega autosid sealt eriti ei leia:D
Reeglina sealt tulnud autod ikka parajad pahtlihunnikud.


Itaaliast tuleb ka väga sirgeid ja ilusaid masinaid - oleneb suuresti ka piirkonnast, kus on kasutatud. Et päris ühesena seda võtta ei saaks, et kõik pahtlihunnikud on. Mõned kriimud ja muljumised stangedel, kuid see on ka kõik - ülejäänud vigastused autol viitavad pigem Eesti talve tulemustele - vähemalt minu auto puhul.


Ma olen ka Itaalias rohkem kui paar korda käinud ja pole see asi nii hull midagi.
Kõik käib millimeetri täpsusega ja meil oleks neilt palju õppida. Eriti vahemere rannikul. Mul oli talvel üks C6 Itaalia päritolu ja mitte ühtegi probleemi polnud ka kangete külmadega.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tõnnu
huviline



Registreerunud 26.12.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal


postitati 14.06.12 15:52 Tsiteeri


Tänud vastuste eest :)
Nüüd jälle natukene targem :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pets00
huviline



Registreerunud 24.04.04
Kasutaja on eemal


postitati 14.06.12 18:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tarmo
Tsitaat:
Algselt postitas: ultra2005
Piltide linkidel jäi üks märge puudu. Nüüd täitsa saadaval ja üleval ... srry :)


Mis lisavarustuse olemasolu või puudumist nüüd nende piltidega näidata tahtsid?

Itaalia, prantsuse, hispaania autodel reeglina siis madalamal temperatuuril avanev termostaat, puuduvad istmesoojendused, puudub salongi/mootori lisaküte. Soojendusega peeglid ja düüsid pole enam nii kindel näitaja.


Loe teemat. Ta tahtis näidata parkimist konnas. Kas hakkad jälle sappi pritsima ve?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 14.06.12 20:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: pets00
Loe teemat. Ta tahtis näidata parkimist konnas. Kas hakkad jälle sappi pritsima ve?

Ära unda, esimest postitust ikka lugesid?
Teemas püsida tundub ikka väga raske olevat.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 48.3% - SQL: 51.7%]