Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: On keegi nahatanud ise istmeid? (Vastuseid: 18 | Vaatamisi: 4380)
reff20
bännitud topeltkonto



Registreerunud 21.10.12
Asukoht: Võru maakond
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 90 2.0 85KW

postitati 13.01.13 17:05 Tsiteeri
On keegi nahatanud ise istmeid?



On keegi foorumis ise oma auto istmeid nahatanud või tõesti on see töö sigaraske?
Kust kandist saaks autonahka osta?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 13.01.13 17:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reff20
On keegi foorumis ise oma auto istmeid nahatanud või tõesti on see töö sigaraske?
Kust kandist saaks autonahka osta?



Ei, neid sadulseppade kursusi tehakse lollidele, enamustel tuleb see anne emapiimaga kaasa :).

Kesasi see autonahk on?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
twistY
huviline



Registreerunud 06.05.09
Kasutaja on eemal


postitati 13.01.13 17:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk

Kesasi see autonahk on?


See on see, mis igaühel, kes 1996 aasta diisel-Audit ostes loodavad, et 180000km läbisõit on reaalne ja auto 4500€ väärt on, üle kõrvade tõmmatakse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reff20
bännitud topeltkonto



Registreerunud 21.10.12
Asukoht: Võru maakond
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 90 2.0 85KW

postitati 13.01.13 17:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: twistY
Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk

Kesasi see autonahk on?


See on see, mis igaühel, kes 1996 aasta diisel-Audit ostes loodavad, et 180000km läbisõit on reaalne ja auto 4500€ väärt on, üle kõrvade tõmmatakse.


Möla võite ajada kusagil mujal ka....
Harimiseks:
Tsiteerin:

"AUTONAHK

Auto nahkistmete valmistamiseks kasutatakse spetsiaalselt autosalongi jaoks toodetud nahka. Autosalongi ei sobi tavaline, mööbli jaoks toodetud nahk, kuna autos on võrreldes siseruumidega ekstreemsemad kliimatingimused ."


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 13.01.13 17:46 Tsiteeri


Oleks olnud kirjas "auto nahk" või "autosse sobiv nahk", kuid autonahk on küll vähe teine asi.
Ja oled ikka kindel et tahad seda õiget nahka osta ja siis proovida, kui hästi oskad selle peese keerata :).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
reff20
bännitud topeltkonto



Registreerunud 21.10.12
Asukoht: Võru maakond
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 90 2.0 85KW

postitati 13.01.13 17:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Oleks olnud kirjas "auto nahk" või "autosse sobiv nahk", kuid autonahk on küll vähe teine asi.
Ja oled ikka kindel et tahad seda õiget nahka osta ja siis proovida, kui hästi oskad selle peese keerata :).


Ma teen ikka natukese lahjema materjaliga katseid, kui lähen nii kalli materjali kallale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tamar
huviline

Avatar


Registreerunud 16.12.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 13.01.13 19:42 Tsiteeri


Tartu külje all on selline firma http://www.conectra.ee/ , kes arvatavasti nahka müüb. Anna siis märku, et kuidas läx.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lkallas
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.08
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe 2.6 V6 110kw 1995

postitati 13.01.13 19:52 Tsiteeri


Enne kui sellist asja ise ette võtta võiks endalt küsida paari elementaarset asja.
Kas on vastav õmblusmasin olemas, mis on suuteline ka paksemaid materjale õmblema.
Kas on olemas elementaarsed oskused õmblusmasina käsitlemiseks(niidistamine, niidi ja nõela valik, pistete valik ja materjalide ääristamine jne jne).
Samuti pole vähem olulisem õige materjali valik, selle mõõtmine, lõikamine jms.

Olen ise sellist tööd teismelise eas teinud ja ei olnud kerge saada ilusat tulemust. Tookord sai mootorratas Voshodile uus sadulakate õmmeldud. Siis sai ka tõdetud, et tööõpetuse tunnis oleks võinud ka õmblemise põhitõdesid koolis õpetada.

Esimene vasikas läheb ikka aia taha ja harjutamine teeb meistriks ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
reff20
bännitud topeltkonto



Registreerunud 21.10.12
Asukoht: Võru maakond
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 90 2.0 85KW

postitati 13.01.13 19:55 Tsiteeri


Lähen seda teed vist ikka, et lasen istmed ära nahatada mõnel vennal. Kuigi istetegemise rõõm on kõige suurem rõõm:P

Kas need teenindused või tegijad lubavad muidu istmesoojenduse ka paigalda, kui mul see olemas?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 13.01.13 20:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reff20
Lähen seda teed vist ikka, et lasen istmed ära nahatada mõnel vennal. Kuigi istetegemise rõõm on kõige suurem rõõm:P

Kas need teenindused või tegijad lubavad muidu istmesoojenduse ka paigalda, kui mul see olemas?

Miks sa seda siit küsid? Kui päris kõnedefekti pole, siis saad õigeima vastuse tegijatele helistades.


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
paranormaalne
klubiliige

Avatar


Registreerunud 23.08.04
Asukoht: EU
Kasutaja on eemal

Auto: AAN+3B+AEL+AAN+AAN+AAN+AAN+ABY

postitati 13.01.13 22:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Miks sa seda siit küsid? Kui päris kõnedefekti pole, siis saad õigeima vastuse tegijatele helistades.


Mulle jäi mulje, et inimene küsis siit teiste kogemusi. Kuna Sul neid jagada ei ole, võiksid vait olla. Postituste arv foorumis ei ole põhiline.


värdsõnade leksikon - kellablokk, varjant, igastähes, nukvõll, org. eesliide - orgaaniline jagaja?, velüür, bronks, gardaan, polüretaan, millekagi, ütlematta, värvimatta, hooldamatta, tahtmatta, vahetamatta, katusetta, ostmatta, õieti vs. õigesti, kvall, sürpriis, kahedeist, oksion, pumb, doll (mõõtühik), saabgi, kellegile, tänamattu, algorütm, roolilätt, rädikas, milleGIGA, paraleel, didident, laadia, oktsion, kabasnik, pagaaznik, toonor, sumbuti, saaleviga, airbäg, bäg, gartaan
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 13.01.13 22:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: paranormaalne
Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Miks sa seda siit küsid? Kui päris kõnedefekti pole, siis saad õigeima vastuse tegijatele helistades.


Mulle jäi mulje, et inimene küsis siit teiste kogemusi. Kuna Sul neid jagada ei ole, võiksid vait olla. Postituste arv foorumis ei ole põhiline.

Olen ikka suht kindel, et kui see teemaalgataja näeb korraliku naha hindasid ja tegemise maksumust ning asi jääb sinna paika, seega soovitan tal kohe mõnele teenusepakkujale helistada, saab umbkaudse summa teada.


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
reff20
bännitud topeltkonto



Registreerunud 21.10.12
Asukoht: Võru maakond
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 90 2.0 85KW

postitati 13.01.13 23:07 Tsiteeri


Ma tean juba enne teema tegemist väga hästi naha hindasid ja palju teda kulub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Amadeuz
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.05
Asukoht: Tarbatu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 avant TQAT 110 kW õlipress '99 (Nora), MB W639 kombi AT CRD 80kW (Jasmin)

postitati 14.01.13 07:45 Tsiteeri


Enne naha panekut võta mõnelt sõbralt nahaga salong ja sõida sellega mõni aeg. Saad teada kas sa ikka tegelikult ka soovid seda asja oma tagumiku alla.
Suvel on asi vastikult kuum, lühkareid või (naistel) seelikut kandes kleepud sinna kinni, talvel aga jäine. Hooldama pead kah asja pidevalt, et ei praguneks ning näeks hea välja.
Asjal on jumet, kui auto salong saab tihti trööbatud laste, koerte või su enese tegevusest ja on vaja pisut lihtsama vaevaga istumise alune suurest porist puhtaks saada. Samuti on õigustatud nahatamine cabrio puhul.
Omal on parim istmikualune olnud veluurist. Ei ole ta kunagi ei kuum ega külm. Samuti ei libise (kui jälgida kiudude toimesuunda). On lihtsalt mugav ja meeldiv. Ausalt öeldes meeldis mulle veluur palju rohkem kui 2003 aastal proovitud MB sadul, millel perforeeritud, soojenduse ja autonoomse jahutusega, näpuga katsudes mõnusalt õhuke kitsenahk. Ühe istme custom tellimus maksis toona 60 000EEK, tagaiste suisa 120 000EEK (tehti korraga terve auto, mitte kunagi ükshaaval). Loomulikult oli see nägus ja trendikas - aga kahjuks mitte mugav ega meeldiv.
Proovi meenutada, miks mõnisada aastat tagasi istusid nooblid ülikud sametil ja kutsar nahksel pingil. Kutsaril oli vaja praktilisust, ülikul mugavust.
Kui tahad veluuri tunda, siis üks vähestest kes seda veel pakub, on Ford Ghia mudelid. Mine piilu mõnda kasutatud autode platsil. Usun et see on tõsiselt kaalumist väärt alternatiiv kui taga aetakse mugavust.


_________________
www.andmebaas.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 14.01.13 07:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Amadeuz
Enne naha panekut võta mõnelt sõbralt nahaga salong ja sõida sellega mõni aeg. Saad teada kas sa ikka tegelikult ka soovid seda asja oma tagumiku alla.
Suvel on asi vastikult kuum, lühkareid või (naistel) seelikut kandes kleepud sinna kinni, talvel aga jäine. Hooldama pead kah asja pidevalt, et ei praguneks ning näeks hea välja.
Asjal on jumet, kui auto salong saab tihti trööbatud laste, koerte või su enese tegevusest ja on vaja pisut lihtsama vaevaga istumise alune suurest porist puhtaks saada. Samuti on õigustatud nahatamine cabrio puhul.
Omal on parim istmikualune olnud veluurist. Ei ole ta kunagi ei kuum ega külm. Samuti ei libise (kui jälgida kiudude toimesuunda). On lihtsalt mugav ja meeldiv. Ausalt öeldes meeldis mulle veluur palju rohkem kui 2003 aastal proovitud MB sadul, millel perforeeritud, soojenduse ja autonoomse jahutusega, näpuga katsudes mõnusalt õhuke kitsenahk. Ühe istme custom tellimus maksis toona 60000EEK, tagaiste suisa 120000EEK (tehti korraga terve auto, mitte kunagi ükshaaval). Loomulikult oli see nägus ja trendikas - aga kahjuks mitte mugav jaa meeldiv.
Proovi meenutada, miks mõnisada aastat tagasi istusid nooblid ülikud sametil ja kutsar nahksel pingil. Kutsaril oli vaja praktilisust, ülikul mugavust.
Kui tahad veluuri tunda, siis üks vähestest kes seda veel pakub on Ford Ghia mudelid. Mine piilu mõnda kasutatud autode platsil. Usun et see on tõsiselt kaalumist väärt alternatiiv kui taga aetakse mugavust.

Sõltub väga palju nahast ja istme kujust ja muidugi inimese eelistusest. Sportistme puhul eelistan mina nahka ja mitte kõik nahad ei ole "külmad", tava istme puhul aga ei ole nahk üldiselt hea, sest libised maha kergelt:) Hooldus on ka nii ja naa, sõltub nahast jm teguritest, mina oma a4-l ei teinud 100tuh km suurt midagi, ei muutunud sisu väljanägemine ka selle ajaga, nüüd lexusel on hele ja pehmem nahk ja juba on ühtteist näha, et peaks hooldama. Nahksisu muudab auto ka suhtkoht tolmuvabaks.


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 14.01.13 08:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Nahksisu muudab auto ka suhtkoht tolmuvabaks.


Minu jaoks üks olulisemaid argumente. Auto on kohe seest puhtam, võib-olla ka õhk :D


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Amadeuz
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.05
Asukoht: Tarbatu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 avant TQAT 110 kW õlipress '99 (Nora), MB W639 kombi AT CRD 80kW (Jasmin)

postitati 14.01.13 08:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Sõltub väga palju nahast ja istme kujust ja muidugi inimese eelistusest. Sportistme puhul eelistan mina nahka ja mitte kõik nahad ei ole "külmad", tava istme puhul aga ei ole nahk üldiselt hea, sest libised maha kergelt:) Hooldus on ka nii ja naa, sõltub nahast jm teguritest, mina oma a4-l ei teinud 100tuh km suurt midagi, ei muutunud sisu väljanägemine ka selle ajaga, nüüd lexusel on hele ja pehmem nahk ja juba on ühtteist näha, et peaks hooldama. Nahksisu muudab auto ka suhtkoht tolmuvabaks.

Jah, on olemas ju pööratud nahk. See pole kuuma-külma osas nii tundlik. Samuti ei ole ta nii libe. Kuidas sa aga märja ilmaga selliselt nahatatud salongist märja peni odoori autost välja peletad?
Nagu ma ka ennist mainisin, siis sõltuvalt oma harrastustest võib ka nahk olla õigustatud. Kas sõidad rally't või ringi, oled metsa- või jahimees jnejne. Lihtsamalt öeldes - kui iste saab määritud ning puhastada tahaks lihtsamalt. Siis on nahk õigustatud - see on lihtsalt praktiline (aga ikkagi mitte mugav).
Ja siinkohal peaks mainima, et istme riidekattest tuleb autosse küll tolmu, kuid see pole kunagi see kõikse suurem tolmu tekitaja. Väljast saabaste ja riietega sisse toodud, akendest või ventikast (kuna vahetati viimati salongi filtrit) sisse lendav tolm on minu nägemust mööda oluliselt suurem hulk kui see mis riide kulumisest tekkiv.
Minu kirjutis ei olegi absoluutne ning ei kehti kõigi suhtes. Igaüks omab õigust valida omale oma teadmisel parim. Lihtsalt paljud ei teagi mis on veluur salong ning ei oska seda soovida. Seda lihtsalt ei pakuta enam pea kusagil. Ma püüan inimest lihtsalt valgustada, et on olemas veel valikuid peale tekstiili ja naha, ning et see valik on minu subjektiivsel arvamusel, arvestades plusse ja miinuseid, oluliselt parem kui nahk. Kui juba nagunii läheb customitamiseks, siis võiks seda ju kaaluda. Rahaliselt ma kujutan ette väga olulist vahet ei tule, sest enamuse summast moodustab nagu nii teenus, mitte materjal.


_________________
www.andmebaas.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
reff20
bännitud topeltkonto



Registreerunud 21.10.12
Asukoht: Võru maakond
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 90 2.0 85KW

postitati 14.01.13 08:38 Tsiteeri


Ideeliselt peaks olema nii, et kakud vanalt istmelt riide maha

Võtad õmblused lahti, ja lõikad nahast samasuured jupid, keevitad kokku ja paned nahkkatte tagasi istme peale..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 14.01.13 09:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reff20
Ideeliselt peaks olema nii, et kakud vanalt istmelt riide maha

Võtad õmblused lahti, ja lõikad nahast samasuured jupid, keevitad kokku ja paned nahkkatte tagasi istme peale..


Teoorias jah. Praktika on tiba keerulisem.
Mis sa arvad, et õpitakse aastaid niisama igavusest ja ostetakse tuhandeid maksvaid masinaid niisama, sest raha pole kuhugi panna? Mida kõike selle töö juures arvestada, on osaliselt kirjeldatud juba eespool. Materjali puhul tuleb arvestada venivust, venivuse suunda, peab valima nahatükist mis koht läheb tagumiku alla, mis koht seljatoele. Kas teed ühepoolse kappõmbluse või kahepoolse, kas kasutada tugevdusriiet, mõnes kohas tarvis liimiriiet jne jne jne...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 44.6% - SQL: 55.4%]