Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Prinditav versioon | Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: A4 B5/B6/B7 kojameeste hoovastiku puhastamine (Vastuseid: 44 | Vaatamisi: 38903)
catman
huviline

Avatar


Registreerunud 23.10.04
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 Avant 1.9 TDI '01

postitati 17.06.07 19:59 Tsiteeri
A4 B5/B6/B7 kojameeste hoovastiku puhastamineVajaminevad tööriistad:
Lapik ja ristpea kruvikeeraja
Haamer
nr. 10 padrun- ja silmusvõti
nr. 8 padrun- või silmusvõti
nr. 13 silmus- ja lehtvõti
Ajakulu: ~2 h (läks minul)

Pilte küll ei teinud, kuid selle eest kirjutan rohkem.
Hea kui oleks ka abiline, saab palju lihtsamalt.

Töökäik:
Kapott lahti ja lapiku kruvikeerajaga kojamehe kinnituselt katted maha ja siis nr. 13 võtmega kojamehe kinnitused lahti keerata ja kojamehed ära võtta.
Kojamees on lihtsam kätte saada kui kojamehe vart klaasi poole suruda ja samal ajal võlli otsast üritada ära tõmmata.
Seejärel tuleks ära võtta aku kate ning kojameeste hoovastiku peal olev kate. Kojameeste hoovastiku kate ära võtmiseks tuleb ristpea kruvikeerajaga kerrata kahte kinnitust 90 kraadi vastupäeva. Juhipoolse kapoti kinnituse juures on veel ka üks metalist klamber, mis seda katet kinni hoiab.
Nüüd peaks olema võimalik kate kätte saada, kuigi tuleks olla ettevaatlik, et teise poole katte kinnitusi ära ei lõhuks. Kindlam on muidugi ka kõrval istuja poolne kate ära võtta, mis kinnitub lisaks veel õhufiltri kohal ühe kruviga (vist oli nr. 8).
Nüüd kui kate maas on ilusti näha kojamehe hoovastiku.
Et hoovastiku kätte saada, tuleks enne lahti keerata auto aju (või midagi sellist) sisaldav must karp juhipoolses servas. Selleks nr. 8 võtmega lahti keerata 5 kruvi mis hoiavad kinni selle karbi kaant. Karp ise on tehtud veekindlaks ja karbi kaane siseservad on kummist. Kaane ära võtmiseks tuleks teda kruvikeerajaga pisut kangutada.
Karp ise on kinnitatud kahe nr. 10 mutriga poltide otsa. Üks asub väljaspool karpi kapoti kinnituse juures ning teine asub karbi sees 10A kaitsme all. Sellele ligipääsemiseks tuleb lapiku kruvikeerajaga kaitsmehoidja naga lükata kaitsme poole ja hoidja ülestõmmata. See tuleb täpselt nii palju üles, et saab siinidest välja võtta ja kõrvale panna.
Seejärel saab ka teise mutri lahti keerata. Nüüd tuleks karbi tagumine poole poltidest välja tõsta ning karpi ise tahapoole nihutada, et oma hoidjast tuleks välja ka karbi ees küljes asub kummipuks.
Nüüd võib asuda hoovastiku juurde.
Hoovastik on kere külge kinnitatud kolme nr. 10 poldiga. Hoovastiku küljes asub ka kojameeste mootor. Enne hoovastiku lahti kruvimist oleks soovitatav lahti võtta mootori külge kinnituvad hoovad. Selleks on kõige parem kui kojamehed tööle panna ja lasta mootoril teha kolmveerand pööret (siin oleks abilist vaja, kes õigel ajal süüdet välja keeraks). Seejärel on ilusti ligipääsetav nr. 13 mutter, mis neid hoobasid kinni hoiab. Mutter ära ja siiis hoob mootori küljest ära kangutada. Siis uuesti süüde sisse, et mootor oma algasendisse tagasi läheks. Nüüd saab rahulikult neid hoobasid sellisesse asendisse liigutada, et hoovastiku välja võtmine lihtsam oleks, muidugi nende liigutamine võib päris raske olla, sest kojameeste võllid võivad ikka päris korralikult kinni olla.
Nüüd lahti keerata hoovastiku kinni hoidvad kolm polti ja siis hoovastik välja võtta (üks keerulisemaid kohti tegelt).
Kui hoovastik on välja nikerdatud siis lapiku kruvikeerajaga abistades mootori küljest juhe ära. Nüüd saab rahulikult hoovastiku puhastamise kallale asuda.

Kõigepealt tasuks vaadata kas kinni on mõlemad võllid või ainult üks. Võll mis on kinni liigub ikka väga raskelt, et paneb kohe imestama, kui võimas see kojameeste mootor siis on. Võlli hoiab hoovastiku küljes kinni üks stopperseib, see tuleks siis ettevaatlikult kruvikeeraja ja haamriga võlliümbert kätte saada. Minul läks see seib ka natukene kõveraks, kuid õnneks katki ei läinud ja pärast sai talle ikka õige kuju antud. Stopperseibi all on veel üks seib.
Stoppersieb käes, siis tuleks võll kätte saada, mis võib tähendada korraliku haamriga klopsimist. Soovitav ennem mingit määrivat ja kultuurikihti lahutsuvat ainet peale pritsida, ning klopsimise vahepeal ka seda võlli keerata. Kui võll käes siis selle alumises otsas on 1-2 õhukest seibi, mille üks otstarve võib olla võlli pikkuse reguleerimine.
Näiteks mina jätsin pärast alles ainult ühe seibi, kuna stopperseibi ei saanud muidu tagasi.
Võll ja hoovastik ilusasti ära puhastada ja liikumist soodustava ainega kokku määrida. Mina määrisin tavotiga.

Seejärel tuleks uuesti hoovastik kokku laduda ja kohe ka hoovastik alg asendis mootori külge kruvida. Nüüd hoovastikule juhe külge, oma kohale tagasi panna ja kruvidega kinni keerata.
Siis karp tagasi oma kohale ning kaas peale (ärge unustage kaitset õigele kohale tagasi panemast). Nüüd tuleks tagasi panna ka kojamese võlli kaitsvad kummist tihendid, soovitav oleks need ennem uued osta. Maksavad vist 10 krooni tükk.
Seejärel uuesti hoovastikule kate peale panna ja kinnitused 90 kraadi päripäeva keerada. Tuleks vaadata et katte otsad ilusasti klaasipeale ikka saaks.
Vahepeal võite proovida kas ikka hoovastik liigub ilusti, et tööst ka kasu oli.
Teised katted ka tagasi ning siis kojamehed külge - jälgige, et vahetusse ei läheks - ja katted peale.
Seejärel tööriistad kokku ja käed puhtaks, ning võite minna uut kojameeste hoovastiku proovima :)

Minu autol töötasid pärast puhastamist kojamehed nagu päris autol. Suurenes ka juhipoolse kojamehe käigupikkus, nii et kaks probleemi ühe korraga lahendatud.


Kõige paremad Volkswagenid on AUDID!!!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: TFSI

postitati 17.06.07 21:15 Tsiteeri


Soovitan kõigil, kellel üle 5 aasta vanune auto, suvel see tegevus profülaktika mõttes ette võtta. Ise tegin juba eelmine suvi, kuna auto oli parajasti sobivast kohast lahti kistud. Kohe kui hoovastiku maha võtsin, selgus et mõlemad võllid olid sisuliselt ilma määrdeta ja liikuma sain nad ainult kruustangide vahel- kõigepealt õli abil vaikselt pöörlema ja alles siis sai võllid pukside seest jällegi jõu abiga välja meelitada/tirida. Kusjuures auto küljes kohamehed veel töötasid, kangide süsteemil ja sellel väiksel elektrimootoril oli ses suhtes tõesti meeletu jõud.

Mida lisaksin on see, et stopperseibi ja roostevaba seibi all on imeõhuke kummitihend, mis pressitakse nagu kiil võlli ja koonuselise puksiseina vahele. Oluline on seda udupeent tihendit mitte ära lõhkuda, kuna see kaitsebki võlli mustuse ja vee eest, mis muidu selle "tavoti" sealt minema uhuks. Seda tihendit ei pruugi muidu märgata või on ta juba praguliseks kuivanud/hõõrutud. Joonistelt või varuosa otsingust mina kahjuks nimetatud tihendit ei leidnud.

Samal teemal ka siin:
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=30532


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C7 ja A4 B5-B8'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
catman
huviline

Avatar


Registreerunud 23.10.04
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 Avant 1.9 TDI '01

postitati 17.06.07 21:55 Tsiteeri


Tsitaat:

Mida lisaksin on see, et stopperseibi ja roostevaba seibi all on imeõhuke kummitihend, mis pressitakse nagu kiil võlli ja koonuselise puksiseina vahele. Oluline on seda udupeent tihendit mitte ära lõhkuda, kuna see kaitsebki võlli mustuse ja vee eest, mis muidu selle "tavoti" sealt minema uhuks. Seda tihendit ei pruugi muidu märgata või on ta juba praguliseks kuivanud/hõõrutud. Joonistelt või varuosa otsingust seda tihendit tõenäoliselt ei leia.


Hmm tihend?? Mina mõtlesingi, et mis sodi see seal on, ühesõnaga minul ei olnud tihendist mingit jälge.


Kõige paremad Volkswagenid on AUDID!!!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
smi
huvilineRegistreerunud 18.05.06
Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1,8 -95 92kw

postitati 29.06.07 09:04 Tsiteeri


Aga mis põhjusl te selle ette võtsite?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
tarmo
klubiliigeRegistreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 29.06.07 09:07 Tsiteeri


ette võetakse selline töö siis, kui kojamehed käivad põhjendamatult raskelt/aeglaselt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
goblin
huviline

Avatar


Registreerunud 18.03.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: nelivedune

postitati 29.06.07 10:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rocket
Soovitan kõigil, kellel üle 5 aasta vanune auto, suvel see tegevus profülaktika mõttes ette võtta.


Muide - võin oma konkreetse kogemuse põhjal kinnitada, et ka B6-l see probleem esineb. Ja seda juba 2,5-aasta vanusel autol...:(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 29.06.07 10:49 Tsiteeri


Mina panin grafiitmääret sinna. Hetkel B4 on ok, eelmist C4 sai aga mõni aasta tagasi lammutatud. Coupe'ga ootab sama töö ees.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
karlpoiss
huvilineRegistreerunud 28.06.06
Asukoht: nii siin kui sealpool soome lahte
Kasutaja on eemal

Auto: a3 1,8

postitati 29.06.07 15:27 Tsiteeri


Väääga tähtis,et määre ka talvisemat temperatuuri taluks,läksin sellega alt ja pani koledasti vanduma,kui avastasin hangunud kojameeste hoovastiku.


Kõik pole kuld mis hiilgab.Kõik pole sitt mis haiseb.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tegelane5
huviline

Avatar


Registreerunud 26.09.05
Asukoht: Harju Maakond
Kasutaja on eemal


postitati 23.07.07 16:04 Tsiteeri


Tsitaat:

Muide - võin oma konkreetse kogemuse põhjal kinnitada, et ka B6-l see probleem esineb. Ja seda juba 2,5-aasta vanusel autol...:(


Mismoodi see võimalik saab olla et nii uutel autodel see hoovastik ei toimi? Samas pole kuulnud et vanematel autodel niisugust asja juhtub. Mingi asja pealt paar krooni kokku hoid vabrik?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
revo
huvilineRegistreerunud 18.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 Avant quattro (2003)

postitati 11.11.07 21:18 Tsiteeri


Tegin ka selle protseduuri laupäeval läbi ja on ikka vahe sees küll: enne kojamehed liikusid klaasil väikeste hüpetega ja kriuksusid, nüüd on täiesti korras.
Kõik sai alguse sellest kui sügisel hakkasid kojamehed suhteliselt vaevaliselt liikuma. Üritasin siis hoovastikku lahti võtmata asja määrida, s.t lasin pipetiga grafiitmääret pealt poolt vahele. Selle tulemusel läks asi pisut paremaks, aga ikkagi mitte heaks. Nüüd laupäeval kiskusin siis hoovastiku maha ja selgus, et õlitamise tulemusena oli kõrvalistujapoolne kojamehe puks liikuma hakanud, aga juhipoolne oli täiesti kinni. Sai siis puksid lahti võetud, ära puhastatud ja tavotiga kokku määritud ning uuesti kokku pandud. Käib nagu kellavärk :)
Lisaks ehk nii palju, et ei hakanud seda musta karpi torkima ning otsustasin kojamehe mootori hoovastiku küljest eemaldada, enne kui hoovastiku välja võtsin. Saab ka sedasi ja see, kes ei taha seda karpi torkida, peab veel lisaks 3 polti lahti keerama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
must1.9tdb4audi
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: tallinna lähedal
Kasutaja on eemal

Auto: audi a6 2.5tdi Q

postitati 26.11.07 20:38 Tsiteeri


tegin omalgi selle asja ära 2 kuud tagasi mul oli nii kinni just jugipoolne et hommikuti vaevu vaevu venis ülesse aga nyyd oleks uut võlli vaja juhi poole kui kellegil äkki üle siis võiks ära ärida kuna enda omal lõin keerme osa puruks kuna see oli nii kinni aga praegu töötab. aga võlli oleks ikka vaja a4 (b5) 2000 a


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
olc
huvilineRegistreerunud 02.06.06
Asukoht: Põlva/Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 24.08.08 12:56 Tsiteeri


Võtsin ka siis asja ette, ei olnudki õnneks nii hull kui siin lugeda võib. Aju karpi ei viitsinud eemaldama hakata, piisas kaanest. võllid ikka seest kuivad ja kerge rooste ka peal. enne lahti kangutamist oleks kaval kojamehed tööle panna ja sinna jala peale roostesurma lasta, midagi ikka vahele läheb ja tuleb kergemini lahti. harjad koos varrega muidugi võtke enne maha;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
-anc-
huviline

Avatar


Registreerunud 09.05.05
Asukoht: Bournemouth, UK
Kasutaja on eemal

Auto: 2017 A5 Cabrio

postitati 02.03.09 11:22 Tsiteeri


Esimeses postis oli juttu et kojameeste hoovastikule juurde pääseda, on vaja ära võtta aku pealt kate. Kas keegi viitsiks teha pilti sellest katest ja minule saata? Ennast huvitab see asi sest aku on pidevalt sitane ja kui sajab siis ka üleni märg. Loogiliselt mõtlesin et peaks olema küll mingi kate, kuid siiamaani pole veel ühtegi näinud...

Meili leiab profiilist.

Ette tänades
Anc


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
altzz
klubiliige

Avatar


Registreerunud 18.02.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 c6 2,0TFSI | Audi A6 c6 Avant 2,8FSI Q

postitati 02.03.09 11:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: -anc-
Loogiliselt mõtlesin et peaks olema küll mingi kate, kuid siiamaani pole veel ühtegi näinud...


Ei kandideeri absoluutsele tõele, kuid mu meelest pandi akule ja kogu sealsele kapotiosale lisakate peale alates facelift'ist. Vähemalt ühelgi pre-facelift'il pole seda katet kohanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 02.03.09 11:35 Tsiteeri


Kogu selle ava kate tuli facelift masinale, prefacelift masinatel seda pole. Iseenesest peaks kogu plastikmöll sobima.
http://forums.audiworld.com/a4/msgs/2462516.phtml


Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 02.03.09 11:41 Tsiteeri


Ei ole pre-facelift A4del seal rohkem katet aku peal.

Kate on 99-01a mudelitel -
http://img8.auto24.ee/auto24/560/175/10433175.jpg

Edit: Jaak ja Allar jõudisid ette ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
mkb
moderaatorRegistreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 20.04.09 16:00 Tsiteeri


Tegin minagi profülaktika mõttes selle teo ära. Õnneks või kahjuks midagi väga palju ei muutunud, tundub, et keegi on kunagi seal juba midagi määrinud. Võllid käisid päris hõlpsalt ringi, kuid siiski määrisin kõik Litooliga üle.
Üle ootuste raskeks osutus parempoolse kojamehe eemaldamine, mis vist võttiski kõige kauem aega. Teiseks polnud eriti koostööaldis see kojamehemootri otsa kinnituv mutter.
Ajukarbis ei pidanud mina mingit kaitset eemaldama, et mutrile ligi saada. 97.a 1.8 mootoril on see karbi sees taga nurgas. Ju on siis võrreldes 1995. aastaga muutused toimunud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
zorro!
huviline

Avatar


Registreerunud 23.11.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4, 2004a.

postitati 31.05.09 21:19 Tsiteeri


Ei hakka uut teemat tegama.

Autoks A4 (B6) 2004a.

Nimelt mul sama jama - kojamehed käivad aeglaselt, hoovastikud kinni.

Kuid jama selles, et ei saa hoovastike pealset katet maha. No ei tule tõmmates, miski nõks peab olema. On kellelgil kogemusi.
Kate siis selline...

http://www.kevo.planet.ee/b4/kate.jpg

Alt selline...

http://www.kevo.planet.ee/b4/alt.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
zorro!
huviline

Avatar


Registreerunud 23.11.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4, 2004a.

postitati 14.07.09 09:54 Tsiteeri


Sain katte maha ja hooviastiku kätte. Üks pool oli ikka nii kinni, et tõsine ime mootori vastupidavuses. Suure kuvaldaga saime lahti.
Nüüd nagu kellavärk ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
premium
huviline

Avatar


Registreerunud 14.07.09
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.8T

postitati 28.07.09 10:17 Tsiteeri


Tuli vajadus kojameeste hoovastikku puhastada. Kojameeste poldid keerasin lahti, aga kas need varred peavadki seal nii kõvasti kinni olema? Ei julge jõudu väga ka rakendada. On seal mingi nipp?

Audi a4 b6 2001


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
raimsb6
huviline

Avatar


Registreerunud 30.07.05
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 28.07.09 12:10 Tsiteeri


Mul ka kahel B6-l see määrimise vajadus ette tulnud, A4-l 4 aasta jooksul lausa 2 korda. Ei saanud ka seda hoovastike pealset katet maha, joonise järgi peaks see mingi kolme klambriga kinni olema.

Tsitaat:
Algselt postitas: premium
Tuli vajadus kojameeste hoovastikku puhastada. Kojameeste poldid keerasin lahti, aga kas need varred peavadki seal nii kõvasti kinni olema? Ei julge jõudu väga ka rakendada. On seal mingi nipp?

Audi a4 b6 2001


Varred on koonusega ja lahti saab tõmmitsaga, niisama kangutades on suht raske jah. Võib proovida ka peale koputada millegagi ja siis tõmmata...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MudLover
huvilineRegistreerunud 14.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C6

postitati 12.08.09 10:14 Tsiteeri


Tundub et antud probleem ei esine üksnes A4-del, nimelt paar päeva tagasi tekkisid analoogsed nähud ka A6 C5-l. Kojamehed käivad vaevaliselt või jäävad sootuks poole peale seisma:( Sellest ka küsimus, kas keegi oskaks nõu jagada kuidas käib kogu see protseduur C5-l.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Heix
huviline

Avatar


Registreerunud 30.09.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Phaeton 2011

postitati 14.12.09 20:29 Tsiteeri


No jõudnud see häda ka minu autole... eks ole oma osa ka külmal ilmal, nimelt täna hommikust otsustasid kojamehed aegluubis käima hakata. Sama asi juhtus ka täna papsi 2001 aasta Passatil, kui papsil hakkas asi vunkama uuesti peale mõningast sõitmist, siis mul ei aidanud ka mitme tunnine soojendamine:(... peab nädalavahetusel asja lahti arutama.

Edit: Sai kogu süsteem maha võetud, selleks pidin aju karbi ka lahti keerama ja ette poole nihutama. Puhastasin kõik võllid korralikult ära ja panin peale sae tähiku määret. Käib kui kellavärk.;)


Vorsprung durch Technik
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
catman
huviline

Avatar


Registreerunud 23.10.04
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 Avant 1.9 TDI '01

postitati 09.02.10 14:13 Tsiteeri


No minul on juba uus hoovastik. Inimene laisk nagu ikka ei viitsi ju seda hoovastiku puhastada nii tihti kui vaja ja sügisel juhtus see, et järsku käis juba kolks ja juhipoolne kojamees enam lõpuni oma tööd ei teinud.
Nimelt andis hoovastik ise järgi ja juhipoolse võlli juurest ta pooleks murduski.
Soovitan soojalt kellel vähegi aeglasemalt need kojamehed käivad, aegajalt hoovastiku puhastada, sest terve leidmine (kui just uut ei soovi 2000.-) on päris keeruline.


Kõige paremad Volkswagenid on AUDID!!!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Aht0
huviline

Avatar


Registreerunud 29.08.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2.3Q

postitati 04.04.11 21:57 Tsiteeri


Sai ka see töö profülaktika mõttes ette võetud. Tuli välja, et liikusid normaalselt ja kohe vahet ei märganud, aga sõites sai aru, et paha ei teinud.
Tegin ka pilti ja sobiks siia: (pildil Audi A4TQ 1996)
http://i805.photobucket.com/albums/yy340/Mace_Ahto/Audi/DSCN0404tuunitud2.jpg
Rohlised ringid - aju kaane kruvid, (ringis, kus kruvi näha pole on kruvi "nurga taga").
Et karbi alumist osa liigutada on üks mutter karbi sees ja üks väljas pool ja tuleb kummipuksist välja tõmmata.
Punased ringid - hoovastiku poldid, teed lahti ja saad hoovastiku kätte.

Tagasi pannes võtsin aju klambri lahti, et paremini tagasi panna, aga võte oli selles, et pildil vasak hoob tuleb pidurivõimu taha lükata, siis läheb lupsti paika;).
Aju lahti võtmine lõppes sellega, et auto ei läinud tööle ja uuesti lahti võttes oli üks pistik lahti.

Loodan, et keegi ei pahanda. Algne plaan lihtsalt pilt lisada muutus pikaks jutuks.


"Täissöönul pole isu ja nälginul toitu ning hädas on mõlemad." A. H. Tammsaare
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 43.7% - SQL: 56.3%]