Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Ära soojenda mootorit auto seistes! (Vastuseid: 60 | Vaatamisi: 12163)
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 25.03.10 20:32 Tsiteeri


Tegelikult see pööretevahemik sõltub juba sellest, kas on diisel või bensiinimootor, mis kiirusest jutt on (ülekanne), sõidukitüübist jne. Näiteks patrolil tuksudki maanteel 90ga miski 1400-1500 rpm, üle 3000 rpm auto ainult lärmab, kiirendus 4. käiguga 3000 rpm ei ole kohe mitte parem kui 1500 rpm pealt viiendaga. Sama on ka idamaadest pärit taskurakettidega, mille võimsusenumber ei ületa oluliselt saapanumbrit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 25.03.10 21:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tarmo
Maku, kas seda tänapäeval autokoolides enam ei õpetatagi?

Mida sa sellega öelda tahtsid?


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 25.03.10 21:06 Tsiteeri


Suurt miskit, lihtsalt paneb imestama, et sellisest asjast lausa uudis tehakse. Peaks ju selline informatsioon igale juhilubade omanikule autokoolist juba teada olema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 25.03.10 21:43 Tsiteeri


Põhjus, miks autosid kohapeal soojendatakse, on ikka see, et härral oleks soe autosse istuda. See et mootor soojeneb on boonuseks :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 25.03.10 21:50 Tsiteeri


Ega asjata ei käi autohuviline inimene vahetevahel spetsiaalselt pidureid ja mootorit lahti sõitmas. Võimsamad pidurid ja mootorid ei saa Eesti oludes piisavalt tuld, et korralikult toimida. Igal mootoril on mingisugune maksimaalse väändemomendi tipp(mõnedel lai vahemik), mille najal surfamine on optimaalne teguviis. Cruisitamine oleks õigem sellest madalamate pööretega(umbes alates 2x tühikäigupöörded) ja sportlikud hoovõtud siis kuni piirajani välja(loomulikult seadusandluse piirides :P).

Autokoolides käib kah mingi kammajjaa, tegelikult Autokoolid kui sellised peaks olema nimega AutoALGKoolid, kuna edasine õppimine on vastse autojuhiloa omaniku enda kätes. Mõnest saab asja, paljudest mitte.


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Eero
meeskond



Registreerunud 29.10.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: B2 2dq

postitati 25.03.10 21:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: veekaheksa
Autokoolides käib kah mingi kammajjaa, tegelikult Autokoolid kui sellised peaks olema nimega AutoALGKoolid, kuna edasine õppimine on vastse autojuhiloa omaniku enda kätes. Mõnest saab asja, paljudest mitte.


Aga seda nad ju ongi, peale seda pead veel 2 aastat rohelise vahtralehega sõitma kui õiged load kätte saad. Minumeelest on hetkel autokoolides toimuv ikka oluliselt asjalikum kui aastad tagasi. Kui ma õigesti mäletan, siis minu ARK'i eksam koosnes 15 küsimusest millest kolm võis mööda panna, igasugusest mootoritööst ja ma ei tea veel mis asjadest polnud siis mingit juttugi, talvesõitu ei pidanud ka tegema, rääkimata esmaabikoolitusest...

Hämmastav jah, et delfi sellistest asjadest uudisenupukesi kirjutab, võiks ikka ainult Saagimi tegemisi kajastada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Mikkc
huviline



Registreerunud 25.10.08
Kasutaja on eemal

Auto: 9-3 Aero, 80 2.3q

postitati 26.03.10 13:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: m0cc
Asjalikud mehed seal renoos ikka. Mootor ikka sooja ja siis ümber auto jooksma et midagi välja ka näeks. Praeguse ilmaga on paras hoovis (eramaja) käima panna ja sisse kohvi jooma minna. Saab toast ilusti kohe sooja autosse istuda.


Selle kohvijoomisega on ka väike miinus muidugi m0cc. Tabasalust läks täpselt sama moodi eramaja eest Q7 jalutama :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
homer99
huviline



Registreerunud 02.04.09
Asukoht: pärnumaa
Kasutaja on eemal

Auto: nissan bluebird

postitati 26.03.10 13:42 Tsiteeri


minu idee on autol lasta soeneda niipalju et väljalaske kolle oleks soe,et mootor saaks sooja õhku. kui ta 30 kraadist pakast sisse imeb siis ta ei põleta ju korralikult kütet tahmab ja võtab tohutult kütet. õli on ka paks mis omakorda koormab mootorit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rst
huviline

Avatar


Registreerunud 06.10.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: hall metallik diisel Q

postitati 26.03.10 14:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: homer99
minu idee on autol lasta soeneda niipalju et väljalaske kolle oleks soe,et mootor saaks sooja õhku. kui ta 30 kraadist pakast sisse imeb siis ta ei põleta ju korralikult kütet tahmab ja võtab tohutult kütet. õli on ka paks mis omakorda koormab mootorit.


Enamus autosid ei võta väljalaske kollektori pealt sooja õhku.


ex-Audi S4 2.2T - 609hp/846Nm rattast mõõdetuna
10.9sec@210km/h, 1km 268km/h, 1miil 295km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
homer99
huviline



Registreerunud 02.04.09
Asukoht: pärnumaa
Kasutaja on eemal

Auto: nissan bluebird

postitati 26.03.10 14:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Rst
Tsitaat:
Algselt postitas: homer99
minu idee on autol lasta soeneda niipalju et väljalaske kolle oleks soe,et mootor saaks sooja õhku. kui ta 30 kraadist pakast sisse imeb siis ta ei põleta ju korralikult kütet tahmab ja võtab tohutult kütet. õli on ka paks mis omakorda koormab mootorit.


Enamus autosid ei võta väljalaske kollektori pealt sooja õhku.

No minu auto võtab ja mina sõidan minu autoga mitte enamus autodega. Väljendasin lihtsalt enda seisukohta kuidas toimin külmaga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 26.03.10 14:52 Tsiteeri


Kui soe on soe väljalaskekollektor?

Avatari kohta saadetud U2U. Õigekirja kohta loodan, et see viimane korrektne post on sinu enda algatus ja jätkad edaspidi ka nii.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 57.3% - SQL: 42.7%]