Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Ära soojenda mootorit auto seistes! (Vastuseid: 60 | Vaatamisi: 12162)
undu
huviline



Registreerunud 05.08.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Outback´13, Gaz 2410

postitati 29.01.10 09:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Simps
Renood vb tõesti tühikäigul üldse ei soojene.

See artikkel ilmselt on kirjutatud lähtudes olukorrast kui hommikul kaste härmas on.
Praegu Renood ei käivitu üldse :D

Nii palju kui mina tean autodest, nende hooldamisest ja heaperemehelikust hoidmisest, samuti õli omaduste muutumisest erinevatel temepratuuridel, siis hetkel kui auto on ilusti ööga läbi külmunud ma küll õigeks ei pea 4...5 sek pärast juba sõitma hakamist.
Lume ja jää krapimise ajal käib auto raudselt, võimalulsel natuke kauemgi.
Uutel VAG turbokatel hakkab turbo toimetama juba nii madalalt, et ilma turbot koormamata sõita peaaegu ei ole võimalik, seega tühikäigul seonemine IMO hädavajalik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Krooniline
huviline

Avatar


Registreerunud 19.03.08
Asukoht: Viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: Jeep GC; Volvo V70

postitati 29.01.10 10:18 Tsiteeri


Pealegi auto autoks, aga -20*C juures on olulisem ikka enese tervis! Sooja autosse istumine on ikka tervislikum.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
a6audi
huviline

Avatar


Registreerunud 13.08.06
Asukoht: Valga-Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 1995a 2,5TDI 103kw

postitati 29.01.10 11:19 Tsiteeri


Turboga mootoritel ei ole ju isegi soojemal ajal soovitav kohe sõittu minna? Vaid ikka1-2 min. lasta rahulikult käia.Rääkimata siis veel kui on miinus kraadid ja õli paks on. Omal soojeneb näiteks siin külmadega minimaalselt 5 minutit,et siis selle artikli põhjal on mul masin varsti hingusele minemas:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 29.01.10 11:23 Tsiteeri


No ei ole aint renood, mis kohapeal soojaks ei lähe. Suvaline diisel ei lähe sul ka kohapeal käies -20 juures soojaks. Vaja sõita veidi enne, kui soojaks läheb.
Ise üldiselt teen nii, et käivitan auto, siis võtan pagasnikust lumeharja, panen suitsu põlema ning asun autot lumest-jääst puhastama. Kui auto puhas, siis rooli ja rahulikult sõitma. Kodus auto seisab garaazis üldjuhul, aga enne sõitu minekut talvel teen ühe suitsu ikka, las käib veidi kohapeal, päris jääkülma mootoriga liiklusesse minna ka ei ole mõtet, auto seisukohast siis just.
A renoode käivitamise pealt küll, neid prantsuse saiu on saanud tööjuures oma masuudipressiga käima veetud küll ja küll viimasel ajal, kui temperatuurid on alla -23 :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lehys
huviline

Avatar


Registreerunud 31.05.08
Asukoht: Keila
Kasutaja on eemal

Auto: Cupra Leon Sportstourer

postitati 29.01.10 11:32 Tsiteeri


Isegi minu ess ei läinud siin 40 minutiga kohapeal tiksudes soojaks,kergelt leiget puhus,sõites kulub 5-6 minutit enne kui sooja hakkab puhuma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 29.01.10 11:34 Tsiteeri


Ehh. Mõtlesin, et ka poetan sõna. Vanasti kui taksojuhina töötasin, siis hoides autot hoovis, mida ümbritses igast ilmanurgast 2m kõrge aed, oli talvel minu tavaline toiming, et kohvivesi keema, siis auto käima ja tuppa hommikusööki valmistama. Ja ei tea mina selle aja jooksul, mis seal firmas töötasin, et ühelgi autol oleks suuri mootoriprobleeme olnud. Jutt siis toyoboota 2.0 D4D motost. Kasuks rääkis ehk vast see, et õlivahetus välp oli 15tkm, mis nendel autodel sai kuu või paariga kenasti täis. Seega sama jutt , nagu lukkude määrimise jms, et korralik hooldus ja ei tee see pakane ka miskit.


Hobiautode hoiustamine | Põrandaplaatide ja LED valgustite müük HobiHoid.ee! Rolevents digiturundus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
cilaper
huviline



Registreerunud 16.06.07
Kasutaja on eemal

Auto: C5q

postitati 29.01.10 11:42 Tsiteeri


Minu masin oli peale 30min kohapeal käimist küll täitsa soe seest (sulatasin 1cm paksust jääd klaasidelt). Eelnevalt oli siis kuu aega järjest seisnud. Kahjuks ei passinud kõrval stopperiga, et kuna täpselt seda soojemat tulema hakkas. Igatahes 2-4 sekundiga seda küll ei juhtunud :D.

Muidu tavaliselt -18 juures piisas 2-3km sõidust, et hakkaks juba soojemat tulema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
serxx
huviline



Registreerunud 31.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 29.01.10 11:43 Tsiteeri


Ju need renoo mehed siis mõtlesid, et selliste külmadega renoo anyway käima ei lähe, tirid ta treila peale, soojendad salongis 4-5 sek käsi ja võid treilaga sõitma hakata :D

Ma ei kujuta küll ette, et läheksin -20C külmaga kohe sõitma. Käikude sisse saamisega on isegi raskusi kohe peale käivitamist, mis moodi sa nii sõidad?
Aga huvitav jah, kuidas see siis mõeldud on? Õues -30C, tuled õue, kraabid aknad puhtaks, käed on läbi külmunud, istud autosse, ise külmast kange ja hakkad sõitma? Ütleme umbes 10km pärast hakkad roolis vaikselt üles sulama ja käed annavad nii palju liikuma, et võib isegi kurve võtta? :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Heix
huviline

Avatar


Registreerunud 30.09.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Phaeton 2011

postitati 29.01.10 14:22 Tsiteeri


No kõige enam oleneb mootori soojendamiseaeg õlist, korraliku kvaliteetse õliga võib ka peale paariminutilist soojendamist vaikselt sõitma hakata. Kui on nukkade ja väntmehhanismi õlitus tagatud ja õlirõhk paigas, ei ole ju probleeme. Vanema ja pksema õliga soojendaks ka mootorit pool tundi ette:D


Vorsprung durch Technik
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Magnus_K
huviline



Registreerunud 14.08.08
Kasutaja on eemal


postitati 29.01.10 17:05 Tsiteeri


0W/?-ga vast saab jah kiiremini, aga 5W/? päris paari minutiga ei vedeldu niivõrd, et õlirõhku näitama hakkaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Vahur102
huviline

Avatar


Registreerunud 04.04.07
Asukoht: Põltsamaa,Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: B4 competition & A4 1.9 tdi

postitati 29.01.10 17:17 Tsiteeri


+20 kreeklased panevad kampsunid selga
+15 havailased lülitavad kütte sisse (kellel on)
+10 ameeriklased värisevad. Venelased istutavad kurke
0 Ameerikas külmub vesi. Venemaal vesi pakseneb
-5 prantsuse autod ei käivitu
-10 kass ronib tuppa, planeerite puhkust Sharm el Sheikis
-15 kass ronib voodisse. Norralased panevad kampsunid selga
-17 New Yorki majaomanikud lülitavad kütte sisse. Venelastel viimane piknik
-20 Ameerika autod ei käivitu. Alaskal pannakse T- särgid selga
-25 Saksa autod ei käivitu. Havailased on välja surnud
-30 poliitikud hakkavad rääkima kodututest. Kass poeb teie pid˛aamasse
-35 Liiga külm, et mõelda. Jaapani autod ei käivitu
-40 planeerite kahenädalast vanniskäiku. Rootsi autod ei käivitu
-42 Euroopas jääb liiklus seisma. Venelased söövad pargis jäätist
-45 Kreeklased on välja surnud. Poliitikud teevad midagi kodutute heaks

-50 ripsmed jäätuvad, kui silmi pilgutate. Alaskal pannakse vannitoa aknad kinni
-60 jääkarud migreeruvad lõunasse
-70 põrgu külmus lõhki
-73 Soome scoutspataljon evakueerib Jõuluvana
-80 juristid panevad käed oma taskusse
-114 piiritus jäätub. Venelased on mornid
-273 absoluutne null... molekulide soojusliikumine lakkab. Laplased on nõus, et kisub jah pisut krõbedaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
A4TQ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SQ7, 911

postitati 29.01.10 21:25 Tsiteeri


Kahjuks on selline uudis jällegi kellegi lapsajakirjaniku pastakast väja imetud käkerdis. See et kuskil Lõuna Pransusmaal keegi Renaulti sõidukoolitaja midagi sellist mainis ei ole kindlasti kohane põhjamaadele. Täiesti Bs teema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Harry_R
huviline



Registreerunud 07.12.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 29.01.10 21:51 Tsiteeri


Siin ka vastuspidine teema:
Soojenda kone


Audi 90 typ85 2.0 --> Audi coupe typ89 2.3 --> Audi A4 avant B5 2.4 V6 --> Audi 90 typ85 2.0 --> Audi A4 avant B5 1.8TQ --> Audi A4 avant B8 2.0 TDI
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Magnus_K
huviline



Registreerunud 14.08.08
Kasutaja on eemal


postitati 30.01.10 00:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Harry_R
Siin ka vastuspidine teema:
Soojenda kone


See juba on midagi normaalsemat.:)
Mootori soojendamisel on rusikareegel, et armatuurlauas olev temperatuurinäidik peab liikuma järgmise märgini mõõdikul võrreldes käivitamise hetkel oleva märgiga

Ma reeglina ootangi ära kuni mootori õlirõhu näidik lõpust veidi alla hakkab tulema ja samal hetkel ongi ka jahutusvedeliku osuti juba veidi liikunud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Samzik
klubiliige



Registreerunud 12.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Passat 1.9/96kw 4WD 2004, audi 90 2.1/134kw q 87A

postitati 30.01.10 18:41 Tsiteeri


Ma ei näe siin ühtegi teist arvamust. Huvitav. Aga tehase manual kirjutab kah, et auto käima ja sõittu! Kes ei raatsi oma külma mootoriga sõita pange eelsoojendi peale. Ja tõepoolest mootor soojeneb turduvalt kiiremini sõites. Ise üle 2 minuti kunagi ei soojenda ja sõites on 5-7 minutiga auto soe. Diisel!

Arvan, et tehases päris lollid inimesed pole kes manuale koostavad. Ja kui sa talluma kohe ei kuku........ Pole see kulumine ka igapäeva sõitjale kuidagi märgatav.

Kuigi isiklikult mullegi tundub, et auto soojendamine koha peal on mõistlik.


Pakkuda uus Haldex õlipumba elektrimootor. E parandan mittetöötava mootori+uued tihendid. Mbl: 55 55 88 55.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tryku
huviline



Registreerunud 04.01.05
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kasutaja on eemal


postitati 30.01.10 20:06 Tsiteeri


Arvan, et külmade ilmadeg(-20 jne) tuleks kohapeal paar minutit käia lasta, et õlid veidikenegi vedelamaks läheksid. Umbes see aeg, et auto käima ning siis klaase kraapima jne. Soojemate ilmadega kohe muidugi sõitu.

Muidugi kui vaikselt veereda ning kohe tallama ei hakka, siis pole minu arvates ka mõtelt külmaga pikalt soojendada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Vintage
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.09
Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B7

postitati 01.02.10 18:33 Tsiteeri
Sellise jutu leidsin



Myth: Let your engine warm up for several minutes before driving.

Reality: That might have been good advice for yesteryear's cars but is less so today. Modern engines warm up more quickly when they're driven. And the sooner they warm up, the sooner they reach maximum efficiency and deliver the best fuel economy and performance. But don't rev the engine high over the first few miles while it's warming up.

Ise soojendan kõige rohkem minuti. Pole lihtsalt aega hommikuti ja pole nagu mõtet ka...;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Indrek
huviline



Registreerunud 09.10.02
Asukoht: Raplamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 quattro

postitati 01.02.10 23:08 Tsiteeri


Minu kombed tööberlingoga on sellised, et peale ärkamist panen riide, lähen õue, panen auto käima, võtan kohvitassi sealt kaasa ja auto käib mingi 40 minti, kuni mina kohvi valmistan, s*tun ja söön... Istmesoojendused on ka sees.. Siis lähen juba sooja autoga tööle.. Võimalik, et see autole head ei tee, kuid minu huvides on see, et MINUL oleks mugav.. Auto on minu jaoks, mitte mina ei ole auto jaoks...


Endine "insche"
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 02.02.10 06:09 Tsiteeri


Endal on kah paar minutit kohapeal ja siis vaikselt liikuma. Kuna muud sõlmed nagu tagasild ja käigukast mootoriga koos kohapeal käiates ei soojene. Õnneks on võimalik rahulikult madalatel pööretel paras ots enne läbida, kui alles liiklusesse nina pistan :). Miks ma ei viitsi kohapeal isegi mõelda salongi soojaks ketramisele on see, et nii saab selle vastiku hommikuse une palju kiiremini eemale, kui natuke hommikul hambaid külmast kokku plagistada :D. See jutt, et tänapäeva mootorid soojenevad kiiremini jne. toob mulle ainult ühe küsimuse - millised on need vanemad mootorid, millega selles artiklis üldse asju võrreldud on... mingi ~1960-1970 :cool:.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
bash
huviline

Avatar


Registreerunud 27.07.08
Asukoht: Saue
Kasutaja on eemal

Auto: A4 2.8 quattro

postitati 02.02.10 09:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Pritler
Masina(b5) manuaalis on ka soovitatud kohe sõitma hakata ja mitte soojendada, aga ei järgi seda. Kui ikka käiku ilma kangi murdmata sisse ei pane, siis ei sõida ka. Rääkimata veel jäisest esiklaasist.

Artikli kommentaariumis on igatahes igasugu kodanikke. Seda möla ei kannata lugeda, ajab meele mustaks.



Eks arvatavasti kuskil manualis on pisikeses kirjas ka, et autot mitte kasutada alla -15 kraadi :). Enamik Audisid ju tegelikult sõidab suhteliselt soojas kliimas võrreldes meiega.


Aga üldiselt on vahe ka, millisel kiirusel pead liikumist alustama. Elad linnast väljas ja esimene tee on kohe maantee siis oleks tõsine mootori surm -20 kraadiga kohe 100ga kütma hakata. Mu isendil oleks siis 2500 rpm.
Mul 2.8 soojeneb töötemperatuurini ajaliselt peaaegu sama kaua - nii sõitma hakates, kui kohapeal seistes. 5 minutist piisab. Õnneks saan selle 5 min. rahulikult alla 1500 pöördega maanteeni joristada. Minu jaoks vähemalt on normaalne maantesõitu alustada, kui õli temperatuuri seier on liikunud (ehk 60+ kraadi). See mis jahutusvedelik teeb on seieri järgi teeb on suht suva. Kui see ka üle 60 liikuma hakkab siis on ju mootori sees tegelikult 90 saavutatud (vihje termostaat). Kes ei usu ja kellel on kliimaga mudel võivad ise vaadata menüüst mootori sisetempi. Loomulikult piirajasse veel ei tasuks ajada :).

Ehk kui lund on siis puhastamise aja soojendan mootorit, kui lund pole siis üle 10 sekundi mitte.


Väga palju sõltub mootori iseloomust.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
epic
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.05.05
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal


postitati 02.02.10 22:54 Tsiteeri


Noh, diisel ei lähe ehk seest soojaks kohapeal käies, aga siiski tuleks tal ka mõni minut töötada lasta. Tõsi, mul oli kunagi Partner 1,6 turbodiisel tööautoks. Kõva külmaga lasin sellega Viimsist kolmandaga mööda Pirita teed Kardiorgu ja siis võiski juba akna lahti teha, et suits ette panna.

Audis on praegu hea 5W50 õli sees, -20 kraadiga püsib õlirõhukella seier vähemalt 3 minutit põhjas. 2,2T mootoritel on õlipumba reduktsioonklapp 4,5 bari. Samas arvan, et kui ikka külma ja paksu õliga "peal hoidma" hakata, viskab õlifiltri otsast ära paremal juhul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 03.02.10 08:07 Tsiteeri


Minu arust oli isegi bemmi manuaalis kirjas, et pikemaks kohapeal tiksumiseks pole põhjust. Alusta lihtsalt rahulikult sõitu ja soojeneb kiiremini.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 25.03.10 19:47 Tsiteeri



Kuulsin hiljuti ühelt tuttavalt, kes oli ökonoomse sõidustiili tunde võtnud, et linnas, pikal ja sirgel teelõigul peab 50 km/h juures 5. käigu sisse lülitama. Instruktor põhjendas seda sellega, et nii kulub vähem kütust. Aga kas mootorile pole kahjulik sõita madalate pööretega, sest 5 käigu ning 50 km/h kiiruse juures näitab tahhomeeter ju vaevalt 1500 p/min?
Üksühest vastust sellele küsimusele ei eksisteeri. Ühelt poolt suurendav kõrgemate kui 2000 p/min sõitmine kütusekulu. Kui tahhomeetri osuti kipub tihtipeale rippuma maksimaalsete pöörete piirkonnas, siis mootori kulumine kahtlemata suureneb.

Teisalt võib pidev sõitmine kõige madalamate pööretega esile kutsuda nn. „õlinälja”. Seda eriti juhtudel, kui kasutatav mootoriõli pole eriti kvaliteetne. Kui pööred ei ületa kunagi 2500 p/min, siis kuluvad kiiremini küünlad ja pihustid.

Selleks, et säilitada mootori optimaalne ressurss, on väga oluline kasutada tervet pöörete diapasooni vastavalt igale olukorrale. Väga kahjulik on sõita näiteks 5. käiguga (1500 p/min) mäkke või sooritada möödasõitu. Samuti on kahjulik käitada soojendamata mootorit kõrgemal kui 2000 p/min.

Igal mootoril on kaks tähtsat näitajat: pöörded, mille juures on saavutatav maksimaalne pöördemoment ning pöörded, mis annavad maksimaalse võimsuse. Esimene näitaja kulub ära näiteks siis, kui on tarvis korralikult hoogu võtta, kui ees ootab järsk tõus ning kui auto on täislastis. Teine näitaja on omamoodi võimsuse tipp, mida ei soovitata ületada. Ning pole ka mõtet, kuna peale tipu läbimise hakkab auto võimsuse kaotama.

Ühesõnaga tuleb siin leida kuldne kesktee. Suurima osa ajast liigutagu vahemikus 1500-2500 p/min, unustamata hoogu võtmiseks või tõusu ajaks õigeaegselt käike ümber lülitada. Profülaktika mõttes võib mootoripöörded aeg-ajalt põhja ajada – kahju see ei tee.

Sedasi toimides hoolitsete mitte üksnes oma rahakoti eest (kütus on praegu kallis), kuid ka oma auto mootori ressursi eest.



http://uudised.ekspressauto.ee/news/auto/article.php?id=29961075


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 25.03.10 19:53 Tsiteeri


Maku, kas seda tänapäeval autokoolides enam ei õpetatagi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Harry_R
huviline



Registreerunud 07.12.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 25.03.10 20:24 Tsiteeri


Post kustus ära muutmise ajal.
Tarmo, mul on hea meel et sul nüüd hästi kiire auto on. :D Kade olen kohe. :o

EDIT: ja nüüd sa kustutasid oma ironiseeriva postituse ära.


Audi 90 typ85 2.0 --> Audi coupe typ89 2.3 --> Audi A4 avant B5 2.4 V6 --> Audi 90 typ85 2.0 --> Audi A4 avant B5 1.8TQ --> Audi A4 avant B8 2.0 TDI
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 74.9% - SQL: 25.1%]