Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Pilte kadunud linnast. (Vastuseid: 57 | Vaatamisi: 35825)
pampkuri
huviline

Avatar


Registreerunud 08.03.04
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 Typ85 20vT Ehitamisel. 2,5 TDIQ

postitati 27.01.09 11:51 Tsiteeri
Pilte kadunud linnast.



Kuna ei oskand seda kuhugi mujale postitada siis tegin uue teema . Sellel lehel on külaltki palju vaatamist meie lähedal asuvast naaber riigist.

http://englishrussia.com/?p=293


Käisin nädalavahetusel Pesas peol 12.12. 2009. Lapsed oksendasid ja kaklesid tore oli.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 27.01.09 12:20 Tsiteeri


Mõelda vaid, kui suur oli see linn ja kui palju elas seal inimesi - kohutav! :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Reimo
huviline

Avatar


Registreerunud 18.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Peugeot 508SW, A4 B5

postitati 27.01.09 12:45 Tsiteeri


http://et.wikipedia.org/wiki/T%C5%A1ornob%C3%B5li_tuumaelektrijaam


Prõpjat


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 27.01.09 12:52 Tsiteeri


mõned esimesed pildid on tõesti Tšernobõli linnast aga enamus on Pripjatist. nende teineteise vahe linnulennult on üle 10km, niiet esimeses on praegu elanikke, teises ei ole ühtegi.

"More Soviet symbolics and portraits of some Soviet leaders" - sellise pealkirjaga pildil on V.I. Lenini nim. Tšernobõli Aatomielektrijaama direktor ;), kes otseselt plahvatuses süüdi polnud aga sai 10aastat range režiimiga kolooniat Siberis :P

muidugi tore, et alles praegu avastasite - üle 20ne aasta hiljem.
soovitan lugeda selle kohta raamatuid jne, ainulaadne teema, kokkuvõtvalt. :cool:

edu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Eero
meeskond



Registreerunud 29.10.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: B2 2dq

postitati 27.01.09 12:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: pampkuri
Kuna ei oskand seda kuhugi mujale postitada siis tegin uue teema . Sellel lehel on külaltki palju vaatamist meie lähedal asuvast naaber riigist.

http://englishrussia.com/?p=293


kuna siin tõesti midagi uudist pole siis küsiks mind vaevama jäänud küsimuse. milline naaberriik meist kaugel asub?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pprz
klubiliige



Registreerunud 01.10.02
Kasutaja on eemal


postitati 27.01.09 13:02 Tsiteeri


... kui Ukraina üldse naaberriikide hulka kuulub. Kui me Pripjatist räägime, muidugi.


foto&videoteenused: sergeizjuganov.com / @zju / facebook
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AudiMihkel
huviline

Avatar


Registreerunud 12.12.07
Asukoht: Tallinn-Lehtse
Kasutaja on eemal

Auto: Mitte audi

postitati 27.01.09 13:09 Tsiteeri


Soovitan ka soojalt lugeda raamatuid selle kohta,väga huvitav. Ennast juba ammusest ajast huvitab see teema


Loogika & Taktika.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
zack
huviline

Avatar


Registreerunud 30.11.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 '87 2.3 quattro, Audi A7 3.0TFSI '11

postitati 27.01.09 14:25 Tsiteeri


Ennast huvitab ka see teema, äkki oskad mingeid kindlaid raamatu pealkirju öelda, mis nagu huvitavamad vms :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 27.01.09 15:00 Tsiteeri


Endale on see pildigalerii väga meeldinud, mis idanaabreid puudutab. LINK.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pampkuri
huviline

Avatar


Registreerunud 08.03.04
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 Typ85 20vT Ehitamisel. 2,5 TDIQ

postitati 27.01.09 15:12 Tsiteeri


Jah väljendasin ennast valesti ei ole tõesti naaber, kui väga häirib siis saab alati teema lukku panna.

Tsitaat:
Algselt postitas: mth
Tsitaat:
Algselt postitas: pampkuri
Kuna ei oskand seda kuhugi mujale postitada siis tegin uue teema . Sellel lehel on külaltki palju vaatamist meie lähedal asuvast naaber riigist.

http://englishrussia.com/?p=293


kuna siin tõesti midagi uudist pole siis küsiks mind vaevama jäänud küsimuse. milline naaberriik meist kaugel asub?



Käisin nädalavahetusel Pesas peol 12.12. 2009. Lapsed oksendasid ja kaklesid tore oli.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
eroz
huviline



Registreerunud 02.01.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 27.01.09 15:32 Tsiteeri


Mul vanamees käis peale katastroofi seda jama seal likvideerimas ja on ikka vahel muljetanud. Teda õnneks päris koldesse ei aetud vaid tegutses vähem saastatud piirkonnas. Meelde on jäänud see, et ta rääkis kuidas üldse inimesed sinna koristustöödele saadeti üle liidu-kolhoosi kontorist tuli teade et sõjaväe kordusõppused ja sellel päeval ja sellel kellajal koguneda kolhoosi kontori ette. Sealt pandi bussi ja lähimale lennuväljale.Siis lennukisse ja kui kodumaa juba kaugel siis öeldi et vot, poisid, ei ole kordusõppused vaid saadetakse teid ülimalt saastatud piirkonda kust paljud teist tagasi ei tule.Mitu venda oleks hea meelega lennukist alla hüpanud aga relvatoru suutis nad ümber veenda...Et selline "lõbus" lugu tuli meelde ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 27.01.09 16:11 Tsiteeri


Tegelikult leiab mitte küll mastaapsuselt võrreldavat, kuid analoogset pilti ka eestist küllaga. St "elu pärast tuumasõda" filmi tegemiseks ei pea üleüldse naaberriiki sõitma.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AudiMihkel
huviline

Avatar


Registreerunud 12.12.07
Asukoht: Tallinn-Lehtse
Kasutaja on eemal

Auto: Mitte audi

postitati 27.01.09 16:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: eroz
Mul vanamees käis peale katastroofi seda jama seal likvideerimas ja on ikka vahel muljetanud. Teda õnneks päris koldesse ei aetud vaid tegutses vähem saastatud piirkonnas. Meelde on jäänud see, et ta rääkis kuidas üldse inimesed sinna koristustöödele saadeti üle liidu-kolhoosi kontorist tuli teade et sõjaväe kordusõppused ja sellel päeval ja sellel kellajal koguneda kolhoosi kontori ette. Sealt pandi bussi ja lähimale lennuväljale.Siis lennukisse ja kui kodumaa juba kaugel siis öeldi et vot, poisid, ei ole kordusõppused vaid saadetakse teid ülimalt saastatud piirkonda kust paljud teist tagasi ei tule.Mitu venda oleks hea meelega lennukist alla hüpanud aga relvatoru suutis nad ümber veenda...Et selline "lõbus" lugu tuli meelde ;)

Mul maal naaber käis ka koristustöödel,täpsemalt oli veoautojuht. Päris kurb on vaadata,mis kiiritus on teinud. Naabril näiteks sahtel tühi ja "kõht ees" Ja arstidelt sai eluaegse keelu lapsi saada,väga kurb teema tegelikult. Aga minujaoks peitub nendes piltides varjatud "ilu",ma ise ka ei oska seda täpsemalt sõnastada. Selline "puutumatus"...


Loogika & Taktika.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
eroz
huviline



Registreerunud 02.01.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 27.01.09 16:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: AudiMihkel
Tsitaat:
Algselt postitas: eroz
Mul vanamees käis peale katastroofi seda jama seal likvideerimas ja on ikka vahel muljetanud. Teda õnneks päris koldesse ei aetud vaid tegutses vähem saastatud piirkonnas. Meelde on jäänud see, et ta rääkis kuidas üldse inimesed sinna koristustöödele saadeti üle liidu-kolhoosi kontorist tuli teade et sõjaväe kordusõppused ja sellel päeval ja sellel kellajal koguneda kolhoosi kontori ette. Sealt pandi bussi ja lähimale lennuväljale.Siis lennukisse ja kui kodumaa juba kaugel siis öeldi et vot, poisid, ei ole kordusõppused vaid saadetakse teid ülimalt saastatud piirkonda kust paljud teist tagasi ei tule.Mitu venda oleks hea meelega lennukist alla hüpanud aga relvatoru suutis nad ümber veenda...Et selline "lõbus" lugu tuli meelde ;)

Mul maal naaber käis ka koristustöödel,täpsemalt oli veoautojuht. Päris kurb on vaadata,mis kiiritus on teinud. Naabril näiteks sahtel tühi ja "kõht ees" Ja arstidelt sai eluaegse keelu lapsi saada,väga kurb teema tegelikult. Aga minujaoks peitub nendes piltides varjatud "ilu",ma ise ka ei oska seda täpsemalt sõnastada. Selline "puutumatus"...


Njah. Eks kõik said vist mingi "meene" sealt kaasa. Isal mul kilpnäärmega mingi jama oli, aga õnneks ei midagi ohtlikku. Ja neid lapsesaamise keelu lugusid olen kuskilt veel kuulnud, aga õnneks ma enne seda valmis tehtud kui vanamees Tsernobolis käis-niiet mina oma kiikse ja veidrusi selle kaela ajada ei saa:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 27.01.09 17:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: zack
Ennast huvitab ka see teema, äkki oskad mingeid kindlaid raamatu pealkirju öelda, mis nagu huvitavamad vms :)


Noh siin nad on: LINK

Tiit Tarlapi "Tšernobõl 1986" on päris pull raamat ;), kus nalja ja napsuvend oma juhtumistest kenasti pajatab.

Siis kui lugeda väga ei viitsi, vaid pilte aint vaadata tahad, siis soovitaks Igor Kostini "Reporteri pihtimused", see on mul omal ka kodus olemas.

Grigori Medvedev "Tšernobõli vihik", need siis ühe asjaosalise enda mälestused, väga hea faktidest kubisev kirjutis, soovitan.

Üldiselt ma olen need kõik läbi lugenud, pärast seda kui pmst kõik netist kättesaadav otsa sai :D.

Üldiselt tuumaeneriga kui sellise, poolt olen ma kahe käega ja inimesed kes ainult arvavad, et see koguaeg plahvatab, on lihtsalt täiesti rumalad selles küsimuses.
Enne tehku omale asjad selgeks kui arvamust avaldavad@mõtlen eelkõige Eestimaa Rohelised, Greenpeace jms.

edu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
zack
huviline

Avatar


Registreerunud 30.11.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 '87 2.3 quattro, Audi A7 3.0TFSI '11

postitati 27.01.09 22:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: pierre
Tsitaat:
Algselt postitas: zack
Ennast huvitab ka see teema, äkki oskad mingeid kindlaid raamatu pealkirju öelda, mis nagu huvitavamad vms :)


Noh siin nad on: LINK

Tiit Tarlapi "Tšernobõl 1986" on päris pull raamat ;), kus nalja ja napsuvend oma juhtumistest kenasti pajatab.

Siis kui lugeda väga ei viitsi, vaid pilte aint vaadata tahad, siis soovitaks Igor Kostini "Reporteri pihtimused", see on mul omal ka kodus olemas.

Grigori Medvedev "Tšernobõli vihik", need siis ühe asjaosalise enda mälestused, väga hea faktidest kubisev kirjutis, soovitan.

Üldiselt ma olen need kõik läbi lugenud, pärast seda kui pmst kõik netist kättesaadav otsa sai :D.

Üldiselt tuumaeneriga kui sellise, poolt olen ma kahe käega ja inimesed kes ainult arvavad, et see koguaeg plahvatab, on lihtsalt täiesti rumalad selles küsimuses.
Enne tehku omale asjad selgeks kui arvamust avaldavad@mõtlen eelkõige Eestimaa Rohelised, Greenpeace jms.

edu.

Ok, tnx, uurin mida kätte saab :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 28.01.09 14:37 Tsiteeri


Ahjaa, LINGIL toodud otsingusse sisestada võti - Tšernobõl ;)
(praegu alles märkasin, et LINK on puudulik, my bad)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
RD
huviline

Avatar


Registreerunud 09.12.06
Asukoht: TLN
Kasutaja on eemal


postitati 28.01.09 18:34 Tsiteeri


Tšernobõlis olen käinud ning plaanin suvel võib-olla tagasi minna.
Eelmise käigu kokkuvõtte avaldasin ka näiteks siin http://www.streetrace.org/arhiiv/viewtopic.php?p=955116#p955116

Aga, maailmas on veel müstilistel põhjustel mahajäetud kohti
http://fishki.net/commentall.php?id=46669
http://home.f01.itscom.net/spiral/research4.html


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rulamees
huviline

Avatar


Registreerunud 13.10.03
Asukoht: Lõuna Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 2x Audi B4 2.0 automaat ABK, CBT

postitati 28.01.09 19:02 Tsiteeri


Mul ka isa saadeti koristustöödele..... 8 aasta pärast surnud. Sellest 4 aastat voodis - terve keha halvatud, ainult pea liikus aga mõistus täielikult korras. Kui väike poiss olin siis kui lasteaeda järgi tuli, lonkas ühte jalga , varsti juba teist ja nii see läks. Suht karm.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 28.01.09 22:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: RD
Tšernobõlis olen käinud ning plaanin suvel võib-olla tagasi minna.
Eelmise käigu kokkuvõtte avaldasin ka näiteks siin http://www.streetrace.org/arhiiv/viewtopic.php?p=955116#p955116


Noh lugesin su jutu antud lingilt läbi ja ütlen kommentaariks, et ma pettusin selles!
Tüüpiline turisti kirjeldus, isegi pilte pmst pole.

Kuna sa polnud asja kohta enne piisavalt kodutööd teinud, siis ei saanudki sa rääkida lugu õiges valguses, veel vähem rabada millegi seniteadmatuga.

Ei midagi isiklikku aga oleks sealkäinult midagi muud oodanud, ise veel mainisid, et energeetikas tegev......


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Silver
huviline



Registreerunud 27.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 29.01.09 09:21 Tsiteeri


Kui ise tahate "koristustöödel" osaleda, siis seda saate teha S.T.A.L.K.E.R'i abil :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
RD
huviline

Avatar


Registreerunud 09.12.06
Asukoht: TLN
Kasutaja on eemal


postitati 29.01.09 14:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: pierre
Tsitaat:
Algselt postitas: RD
Tšernobõlis olen käinud ning plaanin suvel võib-olla tagasi minna.
Eelmise käigu kokkuvõtte avaldasin ka näiteks siin http://www.streetrace.org/arhiiv/viewtopic.php?p=955116#p955116


Noh lugesin su jutu antud lingilt läbi ja ütlen kommentaariks, et ma pettusin selles!
Tüüpiline turisti kirjeldus, isegi pilte pmst pole.

Kuna sa polnud asja kohta enne piisavalt kodutööd teinud, siis ei saanudki sa rääkida lugu õiges valguses, veel vähem rabada millegi seniteadmatuga.

Ei midagi isiklikku aga oleks sealkäinult midagi muud oodanud, ise veel mainisid, et energeetikas tegev......


Olingi seal turistina, st tavalise turisti paketiga. Vastasel juhul oleksin seal ära eksinud ja poleks üldse väravast sissegi saanud. Giid vedas meid ringi jne. See, et me mõlemad töötame energeetika valdkonnas, andis reisiks aluse ainult niipalju, et keegi ei saaks meile tööl öelda, et õppige Tšernobõli vigadest.

Eeltöö sinna minekul oli põhjalik, kuid ennekõike radioaktiivsuse jm tervishoiu alane. Samuti teadsin, mida oodata ja ütlesin enamasti giidile ise, mida näha tahan. Mis see enneolematu ja õiges valguses asi on, millega oleks pidanud rabama?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pampkuri
huviline

Avatar


Registreerunud 08.03.04
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 Typ85 20vT Ehitamisel. 2,5 TDIQ

postitati 29.01.09 16:16 Tsiteeri


Kuule Pierre ole nüüd hea mees ja räägi teistele lollidele ka midagi asjaliku mitte ära mölise siin ilma asjata.
Tahad niisama kobiseda tee seda parem siin http://www.rate.ee/


Tsitaat:
Algselt postitas: pierre
Tsitaat:
Algselt postitas: RD
Tšernobõlis olen käinud ning plaanin suvel võib-olla tagasi minna.
Eelmise käigu kokkuvõtte avaldasin ka näiteks siin http://www.streetrace.org/arhiiv/viewtopic.php?p=955116#p955116


Noh lugesin su jutu antud lingilt läbi ja ütlen kommentaariks, et ma pettusin selles!
Tüüpiline turisti kirjeldus, isegi pilte pmst pole.

Kuna sa polnud asja kohta enne piisavalt kodutööd teinud, siis ei saanudki sa rääkida lugu õiges valguses, veel vähem rabada millegi seniteadmatuga.

Ei midagi isiklikku aga oleks sealkäinult midagi muud oodanud, ise veel mainisid, et energeetikas tegev......



Käisin nädalavahetusel Pesas peol 12.12. 2009. Lapsed oksendasid ja kaklesid tore oli.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 29.01.09 20:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: pampkuri
Kuule Pierre ole nüüd hea mees ja räägi teistele lollidele ka midagi asjaliku mitte ära mölise siin ilma asjata.
Tahad niisama kobiseda tee seda parem siin http://www.rate.ee/


No kust otsast ma pihta peaks hakkama?, mis siin ikka, seltskond rumalaid inimesi põhjustas teadmatusest ja lollusest (ilmselt joogise peaga, kuna idiootne eksperiment tehti päev pärast avansipäeva) maailma kõigi aegade ulatuslikuma katastroofi ja asi ongi korras.

See, et keegi pildistab end neljanda ploki taustal lipuga "roheline energia" on väär agitatsioon ega ole õiglane lähenemine!

Seda, et inimesed evakueeriti ja kõik külad tanki T-34/76 baasil ehitatud buldooseritega koos kogu saba ja sarvedega auku lükati oli sel puhul loomulik....
See, et ükski Saksa ega Jaapani raadioteel juhitav robot kolmanda ploki katusel puhastustööga hakkama ei saanud, oli ka loomulik ja seega oli vältimatu lahendus kasutada sel puhul inimesi.....
Need antennid, millest antud streetrace.org lingil ka juttu oli, nägid välja nagu kolossaalsed raudkärgseinad mis keset metsa ehitatuna, üks 150m kõrge ja teine 90m oli, tekkinud kiirgus rikkus nende juhtimissüsteemid ja sellest ajast need pole enam töötanud.....
See, et tol õhtul 4. ploki operaatorsaali vastutav "insener" Dyatlov, kes oma idiootsusest ka varem Kasasthanis grupi ajateenijad ära "kiiritas", saades ka ise tookord 3kordse elu normi röntgeneid, saadeti Tšernobõli aatomireaktorit juhtima oli viga, mis maksis sadade tuhandete inimeste elu või tervise....
See, et ta pärast plahvatust väitis, et reaktori tuum on terve, kuigi reaktorisaali mitmekümnetonnine raketikindel raudbetoonlagi oli pealt ära tõusnud ja viltu reaktorisaali kukkunud, oli tema inimlik vabandus uskumaks, et: "ei ole hullu, plahvatus toimus turbiinisaalis", mille tagajärjel aga paarkümmend inimest lagunesid sealsamas elusast peast ära, kuna nad ei teadnud, et nad usuvad valet, täites oma kohust edasi....
Ja seda, et tänaseks on ligi 1/3 Valgevene territooriumist tegelikult elamiskõlbmatu (mida nad ise nimetavad "radioökoloogiliseks-looduskaitsealaks", tänu lollist riigijuhile), kuna reaktorist, milles valmistati tuumarelva jaoks plutooniumi jms, oli plahvatuse hetkel praktiliselt "full", mis tähendas, et vabanes mitukümmend tonni radioaktiivseid jääke sealhulgas eriti suure poolestusajaga tseesium-137 ja strontsium jms, on ilmne fakt nagu ka see, et siin on Audiklubi foorum, mistõttu ei ole siin selle teema lahkamine pikalt ja laialt kohane, niiet kellel huvi lugegu ja uurigu ise edasi.
Loodan, et äkki saite siit väikse tõukegi asja endale selgeks tegemiseks, et mitte kohvipaksupealt ennustada ja niisama lipuga vehkida.
:cool:

Edu sulle pampkuri, asja edasiseks uurimiseks. :)

Tsitaat:
Algselt postitas: RD
Olingi seal turistina, st tavalise turisti paketiga. Vastasel juhul oleksin seal ära eksinud ja poleks üldse väravast sissegi saanud. Giid vedas meid ringi jne. See, et me mõlemad töötame energeetika valdkonnas, andis reisiks aluse ainult niipalju, et keegi ei saaks meile tööl öelda, et õppige Tšernobõli vigadest.

Eeltöö sinna minekul oli põhjalik, kuid ennekõike radioaktiivsuse jm tervishoiu alane. Samuti teadsin, mida oodata ja ütlesin enamasti giidile ise, mida näha tahan. Mis see enneolematu ja õiges valguses asi on, millega oleks pidanud rabama?


Kuna ma kohe sinu käesolevat postitust ei märganud, siis vastan sellele tagantjärgi.

Miks peaks teile keegi tööl ütlema, et "õppige Tšernobõli vigadest", hm, vb töötad mõnes Soome tuumajaamas valvurina?

See "põhjalik ettevalmistus" oli ebaõnnestunud, kuna vastasel juhul oleks sa suutnud rääkida asjadest palju kõnekamalt kui sa seda tegid.
Sinu räägitud jutus oli väga vähe asjalikku informatsiooni ja ausaltöeldes ma mõtlesin, et sa polegi seal käinud kuna kõik pildid, mis antud lingil olid, olid tehtud teada tuntud kohtades, isegi sama nurga alt, mida ma olin juba enne näinud, ainult see lipuga pilt pani asja paika.

Iga tõsiselt asja uurinud huviline näeb su stoori varjuküljed läbi ja neid on päris mitu (kui tahad teada siis edasi priva).

Edu ikkagi sulle RD :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 30.01.09 07:35 Tsiteeri


Ma ei saa aru, pierre, mis Sind niiväga siin ärritab?

Et ei saanud ise, 22a tagasi, "põmaka" hetkel selses tondilossis viibida?

Mis on Sinu probleem, kritiseerimaks inimesi, kes on seal aastakümneid hiljem käinud turistina?

Ei suuda ise sinna minna?

Mu meelest respekt tüübile, et läks sinna ennast lagundama ,saades kiiritusdoosi kohe kindlasti.
Iseenesest on seal käinud inimesed samuti väikestviisi "kiirgavadkehad" siiani ning "puhastele" inimestele kujutavad enadas väikestviisi ohtu.

Isiklik arvamus on see, et kogu sealne kiiritatud tsoon tuleks täielikult isoleerida muust maailmast, mitte ühtegi tsiviilinimest sinna laskmata.

Küll vastavad organisatsioonid ülemaailma, seisavad hea selle eest, et see krdi tondiloss koos reaktoritega ja nendes sisalduva saastaga, saab likvideeritud igaveseks.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 77.6% - SQL: 22.4%]