Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: R5 2.5 TDI rihmavahetus (Vastuseid: 66 | Vaatamisi: 14895)
vreps
huviline



Registreerunud 04.10.07
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2,5tdi nüüdseks ajalugu

postitati 23.10.07 11:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jrgen99
kõige lihtsam rakis on tugeva otsaga kruvi keeraja ja selle pistad hammasvööpeale ehk sis hammasvöö ühe hamba vahele sinna auku külje pealt kus käigukasti koja küle pealt kus saab ka vaadata 0 märki hooratta pealt. loodan et said asjale pihta. mina olen endal kõik auto rihma seibid nyy kätte saanud ja saanud ka nyy kinni keerata ja pole ühelgi autol midagi juhtunud.
Niimoodi ma seda mõtlesingi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 23.10.07 12:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vreps
Tsitaat:
Algselt postitas: jrgen99
kõige lihtsam rakis on tugeva otsaga kruvi keeraja ja selle pistad hammasvööpeale ehk sis hammasvöö ühe hamba vahele sinna auku külje pealt kus käigukasti koja küle pealt kus saab ka vaadata 0 märki hooratta pealt. loodan et said asjale pihta. mina olen endal kõik auto rihma seibid nyy kätte saanud ja saanud ka nyy kinni keerata ja pole ühelgi autol midagi juhtunud.
Niimoodi ma seda mõtlesingi.


Ja nüüd teeb "krõps" üks või isegi mitu hammast hammasvööl, on nalja kui palju päevaks või paariks - kast maha, hammasvöö vahetus :D
Sellise viisiga kinni keeramisel, reeglina murtakse katki koheselt ka hammasrihmaratta ( alumise ) kiil, sinna see süüte/ajastuse õigsus ka läheb...
Naljamehed.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jrgen99
huviline

Avatar


Registreerunud 02.02.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 2.5TDi Avant quattro 1997

postitati 23.10.07 13:13 Tsiteeri


vat sis on kyll õnnega õnnistatud aga pole ühelgi autol ükski hammas puruks läind.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 23.10.07 18:52 Tsiteeri


Mnjah ma ei viitsigi siia enam mingit teadust panna mis momendiga midagi pingutama peab või kas panna liimi või mitte ja kas joosta mingi poldi pärast poodi tallinna või kuhu iganes tellima ja saada see asi kätte mõnede päevade pärast. Olen ise remontinud oma traktorit omade kogemustega ja siiani ta töötab ilma uute poltide ja seibideta, vana auto on hea, sama hea kui mu 1957 aasta väljalaskega mosse, mis seisis üle 10-ne aasta ja eluvaim on ikka sees, kuigi remonditud vanade poltide ja mutritega. Järelikult on uued poldid s---d et nii palju järgi venivad või on võtmed kehvad et ei saa korralikult kinni tõmmata- vast(mõtlesin veel pointi et miks varem kasutati sildade osade kinnitamiseks kroonmutreid ja splinte, nu mõelge ise :P)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kukimuki
huviline



Registreerunud 30.09.07
Asukoht: Raplamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2,5TDI R5 1991a.

postitati 01.11.07 19:20 Tsiteeri


No nii mul siis nüüd rimad vahetatud samas ka rullikud, filtrid, õlid ja tosool ning maksma läks 6950 EEK


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
semanoid
huviline



Registreerunud 24.04.07
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: audi 90 q. 20v 125kw. 91a.

postitati 04.11.07 18:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vreps
Kui väntvõlli otsast rihmarattad ära võtad, siis kontrolli otsatihend ka ära,et ilust kuiv oleks. Need sunnikud kipuvad mõnikord läbi laskma. Maksab mingi 50-60EEk. Väntvõlli otsa poldile tuleb kindlasti keermeliimi ka panna.

seda ei maksa küll mittemingil juhul teha! pärast maksad kordades rohkem tööraha! ma mõtlen liimimist!


semanoid
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
a6audi
huviline

Avatar


Registreerunud 13.08.06
Asukoht: Valga-Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 1995a 2,5TDI 103kw

postitati 11.11.07 20:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kuno666
aga mul oli selline juhus et kõigipoolt kiidetud remondimees ei pannud sinna liimi vahele ja 2 päevaga jooksis mul eest see rihma ratas lahti viisin tagasi auto tegi korda ja sain sõita 1 päeva ja oli ta jälle lahti.peale seda jama läksin tööjuures rääkisin sealsele mehaanikule ja õhtuks mul auto sõitis ja polnud enam mingit jama et see lahti jookseks

Kahjuks jäeti mulle ka see vana väntvõlli otsapolt,enne remonti ei osanud seda kahjuks nõuda ka.
Et küsimus,et kui see polt läheb lahti väi suisa katki siis mis tõenäoliselt juhtub???Jookseb mul seal midagi kokku?(sorry lolli küsimuse pärast aga pole mehaanik:) )
Kas sinu autol ei juhtunud midagi,kui see lahti tuli või avastasid lihtsalt õigel ajal ära?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 11.11.07 20:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: a6audi
Tsitaat:
Algselt postitas: kuno666
aga mul oli selline juhus et kõigipoolt kiidetud remondimees ei pannud sinna liimi vahele ja 2 päevaga jooksis mul eest see rihma ratas lahti viisin tagasi auto tegi korda ja sain sõita 1 päeva ja oli ta jälle lahti.peale seda jama läksin tööjuures rääkisin sealsele mehaanikule ja õhtuks mul auto sõitis ja polnud enam mingit jama et see lahti jookseks

Kahjuks jäeti mulle ka see vana väntvõlli otsapolt,enne remonti ei osanud seda kahjuks nõuda ka.
Et küsimus,et kui see polt läheb lahti väi suisa katki siis mis tõenäoliselt juhtub???Jookseb mul seal midagi kokku?(sorry lolli küsimuse pärast aga pole mehaanik:) )
Kas sinu autol ei juhtunud midagi,kui see lahti tuli või avastasid lihtsalt õigel ajal ära?

Klapid kõveraks, klappide vahetus, pesade uuendus jms.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
a6audi
huviline

Avatar


Registreerunud 13.08.06
Asukoht: Valga-Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 1995a 2,5TDI 103kw

postitati 11.11.07 20:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Tsitaat:
Algselt postitas: a6audi
Tsitaat:
Algselt postitas: kuno666
aga mul oli selline juhus et kõigipoolt kiidetud remondimees ei pannud sinna liimi vahele ja 2 päevaga jooksis mul eest see rihma ratas lahti viisin tagasi auto tegi korda ja sain sõita 1 päeva ja oli ta jälle lahti.peale seda jama läksin tööjuures rääkisin sealsele mehaanikule ja õhtuks mul auto sõitis ja polnud enam mingit jama et see lahti jookseks

Kahjuks jäeti mulle ka see vana väntvõlli otsapolt,enne remonti ei osanud seda kahjuks nõuda ka.
Et küsimus,et kui see polt läheb lahti väi suisa katki siis mis tõenäoliselt juhtub???Jookseb mul seal midagi kokku?(sorry lolli küsimuse pärast aga pole mehaanik:) )
Kas sinu autol ei juhtunud midagi,kui see lahti tuli või avastasid lihtsalt õigel ajal ära?

Klapid kõveraks, klappide vahetus, pesade uuendus jms.

Aga kui seda väntvõlli otsapolti lasta uuesti ümber vahetada uue vastu siis kui kerge või raske seda teha on.Kas selleks peab jälle kõik esiosa ja rihmad maha võtma või ei ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
kuno666
huviline

Avatar


Registreerunud 15.07.06
Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 2xV8 & 1x 2,2 20v.

postitati 11.11.07 21:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: a6audi
Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Tsitaat:
Algselt postitas: a6audi
Tsitaat:
Algselt postitas: kuno666
aga mul oli selline juhus et kõigipoolt kiidetud remondimees ei pannud sinna liimi vahele ja 2 päevaga jooksis mul eest see rihma ratas lahti viisin tagasi auto tegi korda ja sain sõita 1 päeva ja oli ta jälle lahti.peale seda jama läksin tööjuures rääkisin sealsele mehaanikule ja õhtuks mul auto sõitis ja polnud enam mingit jama et see lahti jookseks

Kahjuks jäeti mulle ka see vana väntvõlli otsapolt,enne remonti ei osanud seda kahjuks nõuda ka.
Et küsimus,et kui see polt läheb lahti väi suisa katki siis mis tõenäoliselt juhtub???Jookseb mul seal midagi kokku?(sorry lolli küsimuse pärast aga pole mehaanik:) )
Kas sinu autol ei juhtunud midagi,kui see lahti tuli või avastasid lihtsalt õigel ajal ära?

Klapid kõveraks, klappide vahetus, pesade uuendus jms.

Aga kui seda väntvõlli otsapolti lasta uuesti ümber vahetada uue vastu siis kui kerge või raske seda teha on.Kas selleks peab jälle kõik esiosa ja rihmad maha võtma või ei ?

pidi saama nii teha et võtad eest selle kliima ventika ära ja pidi vahele nii palju mahtuma


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
vreps
huviline



Registreerunud 04.10.07
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2,5tdi nüüdseks ajalugu

postitati 12.11.07 16:32 Tsiteeri


Mõlemad ventikad tuleb ära võtta. Ja loomulikult ka soonrihm aga selleks, et ventikaid kätte saada tuleb eemaldada see plekk mille küljes on kapoti lukud ja kuhu tuled ülevalt kinnituvad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kuno666
huviline

Avatar


Registreerunud 15.07.06
Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 2xV8 & 1x 2,2 20v.

postitati 02.12.07 13:39 Tsiteeri


nii targemad mina hakkasin siis rihmasi vahetama ja selgus et väntvõlli otsa tihend läbi.kuidas seda vahetatakse?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 03.12.07 10:49 Tsiteeri


Kui eest on kõik tühjaks tehtus siis nikerda ta sealt pesast välja ja paned uue asemele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vreps
huviline



Registreerunud 04.10.07
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2,5tdi nüüdseks ajalugu

postitati 03.12.07 15:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jan-kos
Kui eest on kõik tühjaks tehtus siis nikerda ta sealt pesast välja ja paned uue asemele.
Pesa hästi puhtaks ja uue salniku paigaldusel maks. ettevaatust,et viltu ei lükkaks. Muidu rikub välisserva ära ja ei jää pidama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 07.05.08 13:28 Tsiteeri


Aga oskab keegi ikkagi ütelda mismoodi täpselt peaks vända otsapolti pingutama? Ühtedel andmetel 350NM teistel 450 ?
Mingi info põhjal hoopis 150NM + 180kraadi?
Missugused on rahva praktilised kogemused?

Edit: huvitab ennekõike just diiselmootori (r5) kohta käiv info, kuid põhimõtteliselt on esimene ots sama ju kõigil r5'tel.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 07.05.08 15:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ferdinand
Aga oskab keegi ikkagi ütelda mismoodi täpselt peaks vända otsapolti pingutama? Ühtedel andmetel 350NM teistel 450 ?
Mingi info põhjal hoopis 150NM + 180kraadi?
Missugused on rahva praktilised kogemused?

Edit: huvitab ennekõike just diiselmootori (r5) kohta käiv info, kuid põhimõtteliselt on esimene ots sama ju kõigil r5'tel.


Polt on seal põhimõtteliselt üks, jõud, mis mõjuvad antud sõlmele, on samuti suurusjärgult ühesed.

Ehksiis:
Variant 1.
150NM + 180 kraadi

Variant 2.
Kohe 450NM

Variant 3.
Spetsiaal momentvõtmega ( momendi korruti vms ) 350NM ( pole võtit elusees näinud ).

Isiklikult olen kasutanud R5 mootorite ( 2.2T 20v ) puhul meetodit nr. 1. Ilma liimita, poldikeermele natukene tahket määrdeainet pannud ( nn "tavott" ). Pole kordagi probleeme esinenud. Nii soovitavad enamus manuale samuti.

Edit.

Ning väntvõll fikseeritakse otsademfrist, mitte siduri/piduri/käiguga vms hoorattahammasvööst!
Tuleb fikseerida otsademfer, ei muud;)


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Po18
huviline



Registreerunud 08.05.03
Asukoht: Saku/Rootsi
Kasutaja on eemal

Auto: S4 avant 2.2 tq

postitati 07.05.08 15:37 Tsiteeri


Jõuvanker ära ole nüüd nii kuri.Läbi aegade on tehtud koduste vahenditega igasugu remont töid.Me kõikk teame et iga asja jaoks on oma tööriist olemas aga parakuti need on ainult teenindustes.


Parim asi maailmas ja veel loodusesäästlik Segway.
Segways.webs.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 07.05.08 15:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Po18
Jõuvanker ära ole nüüd nii kuri.Läbi aegade on tehtud koduste vahenditega igasugu remont töid.Me kõikk teame et iga asja jaoks on oma tööriist olemas aga parakuti need on ainult teenindustes.


Kodustestingimustes saab teha, kuid teeb valesti ning ei ole kindel. See rakis on väga hõlpsasti tehtav, ka kodus, et otsademfer fikseerida, leidlikkust natukene tegemisel.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Po18
huviline



Registreerunud 08.05.03
Asukoht: Saku/Rootsi
Kasutaja on eemal

Auto: S4 avant 2.2 tq

postitati 07.05.08 15:52 Tsiteeri


Mina tean seda


Parim asi maailmas ja veel loodusesäästlik Segway.
Segways.webs.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 07.05.08 16:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Tsitaat:
Algselt postitas: Po18
Jõuvanker ära ole nüüd nii kuri.Läbi aegade on tehtud koduste vahenditega igasugu remont töid.Me kõikk teame et iga asja jaoks on oma tööriist olemas aga parakuti need on ainult teenindustes.


Kodustestingimustes saab teha, kuid teeb valesti ning ei ole kindel. See rakis on väga hõlpsasti tehtav, ka kodus, et otsademfer fikseerida, leidlikkust natukene tegemisel.

Aga mihuke see rakis välja näeb või mida kujutab? Mil moel ta vända fikseerib.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 07.05.08 18:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ferdinand

Aga mihuke see rakis välja näeb või mida kujutab? Mil moel ta vända fikseerib.



Kui vaatad otsadefrit, siis saad aru, missugune peab olema rakis, mis käib demfri sisse, et seda paigal hoida. Rakise üks otsa käib demfri sisse, teine ots plokinurga taha, otsatala vahele vms kindla punkti vastu.

Miskit sarnast ( võib ka lihtsama ehitada ):
http://pildid.audiclub.ee/j6uvanker/s4_c4_2006_12_02/IMG_3291_1.JPG


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 07.05.08 19:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Tsitaat:
Algselt postitas: ferdinand

Aga mihuke see rakis välja näeb või mida kujutab? Mil moel ta vända fikseerib.



A saab keegi homseks päevaks laenata sellist asja?


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 08.05.08 10:05 Tsiteeri


Fikseeri vänt sidurikorvi juurest ära, seal on neid auke küll.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 08.05.08 10:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jan-kos
Fikseeri vänt sidurikorvi juurest ära, seal on neid auke küll.


See ongi tegelikult viga.

1. fikseerid valest august, hammasvööl hammas maas.
2. juba seda polti kinni keerates keerad all oleva kiilu pooleks ja ongi õnnetus käes. Asi hakkab loksuma ja pärast ongi lahti jooksnud otsapolt. Vända ots tuksis ja väntvõlli vahetus ja kui õgel ajal jaole ei saa, siis ka klapid peas ja nukkvõll juppideks.

Selleks need tööriisatad ongi välja mõeldud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Teemo
klubiliige



Registreerunud 15.10.05
Asukoht: Tallinn, Kivimäe
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Quattro

postitati 08.05.08 14:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker


Miskit sarnast ( võib ka lihtsama ehitada ):
http://pildid.audiclub.ee/j6uvanker/s4_c4_2006_12_02/IMG_3291_1.JPG

Viisakas rakis, kuid konkreetse puhul võib väike jama olla.
Minu kogemus näitab, et sarnane rakis on ilmselt tehtud AAN(20vT)mootorile. Kõik teised r5-d ja ka minu käest läbikäinud 2,5tdi-d, omavd väiksemat ava otsademfris ja neid sälke on vaja teha vaid üks. Seega AAN-i oma ei pruugi sobida. Samas teistele tehtud fiksaator aga sobib AAn(20vt) mootorile.
Otsarattad.
Pildil olev väiksema auguga ratas on küll 3b(20vt) mootori oma ja kiilrihmaga, kuid tdi-l on mäletamist mööda keskmine auk samasugune, mis sest et lamerihm.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 78.5% - SQL: 21.5%]