Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: R5 2.5 TDI rihmavahetus (Vastuseid: 66 | Vaatamisi: 14949)
kukimuki
huviline



Registreerunud 30.09.07
Asukoht: Raplamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2,5TDI R5 1991a.

postitati 19.10.07 20:21 Tsiteeri
R5 2.5 TDI rihmavahetus



Kui palju on teil maksma läinud rihma vahetus (koos sinna juurde kuuluvaga) ja õli vahetus?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 19.10.07 20:42 Tsiteeri


Õlivahetus tehti soodsaimalt AS'is tõstur õle tn nurgal. Mineraalõli, filter ja vahetus 400.- Teenindamine igati kompetentne ja viisakas ning järjekorrad mõistlikud.
Rihmavahetuse kohapealt soovitaks uurida pigem sellist kohta mis oma töö eest kindlasti ka vastutab. Viimane rihmavahetus maksis (umbestäpset 2 aastat tagasi) vahemikus 2k-3k, kuid sellise hinnaga ilmselt praegu enam kusagil sellist tööd tehtud ei saa.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Pikkpoizz
huviline



Registreerunud 12.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kia Sportage 2006.a. Honda CR-V 2016.a.

postitati 20.10.07 08:51 Tsiteeri


Autoks 2.5 103 kw r5, ei tea kas on vanematega erinevusi.
Õlivahetus: valvoline syn power 5w-40, õlifilter vahetusega läks 1000 krooni ringis.
Rihmavahetus:10000, kuna läbi oli ka mingi pinguti, mida nende jutu järgi ainult A osana saab ja maksis 3600, ilma oleks 6000 olnud.( seal hinnasees siis kõik rullikud , rihmad ja veepump.)


Horsepower sells cars, torque wins races.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 20.10.07 16:59 Tsiteeri


Rihma vahetuse tegin ise ja koos väljavahetatud juppidega läks see 2500.- (ümmarguselt)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vreps
huviline



Registreerunud 04.10.07
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2,5tdi nüüdseks ajalugu

postitati 21.10.07 09:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jan-kos
Rihma vahetuse tegin ise ja koos väljavahetatud juppidega läks see 2500.- (ümmarguselt)
Jah nii ta umbes tuleb. Ja R5-l ei ole see ju nii keeruline töö ka. Mul on läinud nii 4 õlut ja 4 tundi ise rahulikult tehes


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 21.10.07 11:34 Tsiteeri


Tegelikult oleks vägagi mõistlik vahetada mõlemad rihmad korraga.;) ja sellisel juhul jääb
2500.-'ne eelarve liiga väikeseks.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 21.10.07 13:33 Tsiteeri


Ma vahetasin hammasrihma, mitmiksoon rihma,veepumba,pingutusrulli, jooksurulli ja väntvõlli otsas asuva hammasratta ja tegelt hind tuli alla 2500.- Pumba rihma ja rulle vahetama ei hakanud,need olid veel heas korras. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kukimuki
huviline



Registreerunud 30.09.07
Asukoht: Raplamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2,5TDI R5 1991a.

postitati 21.10.07 17:11 Tsiteeri


Aga kas kedagi on siin kes on seda varem teinud ja oleks nõus mind aitama kuna ei taha ise jalgratast leiutama hakkata(kardan et keeran miskit tuksi)?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 21.10.07 17:22 Tsiteeri


Kui fikseerid kõik märgid siis seal midagi tuksi ei anna keerata,häälestamist tasub konrollida, lõpp häälestuse tegi minu autole üks asjatundja, nüüd võib tõesti öelda et kütust ainult "nuusutab" paagist. Varasema arvestusega sõitsin paagitäiega 1400 km, nüüd on paagitäiega sõidetud üle 1000 km ja paagis on veel ca 35 L kütust.Puht sportlikust huvist vaatan palju ta nüüd võtab


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 21.10.07 19:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jan-kos
Ma vahetasin hammasrihma, mitmiksoon rihma,veepumba,pingutusrulli, jooksurulli ja väntvõlli otsas asuva hammasratta ja tegelt hind tuli alla 2500.- Pumba rihma ja rulle vahetama ei hakanud,need olid veel heas korras. ;)

Seda ma räägingi, et mõistlik on mõlemad rihmad korraga vahetada, nende kestvus on enamvähem ühesugune. Lihtsalt jääb ära üks "ootamatu" autoremont. 2500.-'ga ei saa kogu vahetamist vajavat kama ka kõige odavamaid b varuosi allahindlusega ostes.:D


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kuno666
huviline

Avatar


Registreerunud 15.07.06
Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 2xV8 & 1x 2,2 20v.

postitati 21.10.07 19:29 Tsiteeri


mina olen kuulnud et pumba rihm peab vastu ainult 30000km umbes ja mul juba pumba rihm läks vahetasin selle ära ja nüüd vahetan ainult esimese ära ja pumba rihma ostan igaks juhuks ära


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 21.10.07 20:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kuno666
mina olen kuulnud et pumba rihm peab vastu ainult 30000km umbes ja mul juba pumba rihm läks vahetasin selle ära ja nüüd vahetan ainult esimese ära ja pumba rihma ostan igaks juhuks ära

Selles asi ongi, et "hoitakse kokku" ja ei vahetata korraga. Ning siis läheb "ootamatult" mõne tuhande km pärast rihm katki.:D see on umbes sama hea kui jätta rihmavahetusel ntx veepump vahetamata.;)


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
vreps
huviline



Registreerunud 04.10.07
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2,5tdi nüüdseks ajalugu

postitati 22.10.07 14:27 Tsiteeri


Sai kunagi huvi pärast proovitud, et kaua pumba rihm kestab. 128000 km. Lemfröde oli firma. Loomulikult ei soovita selliseid loomkatseid teha mootoririhmaga läheb natuke kalliks. Aga samal ajal mingi odav QH saast kestis ainult 7000 km. Nii et igaüks teab ise mis juppe oma autole külge keerab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kuno666
huviline

Avatar


Registreerunud 15.07.06
Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 2xV8 & 1x 2,2 20v.

postitati 22.10.07 14:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ferdinand
Tsitaat:
Algselt postitas: kuno666
mina olen kuulnud et pumba rihm peab vastu ainult 30000km umbes ja mul juba pumba rihm läks vahetasin selle ära ja nüüd vahetan ainult esimese ära ja pumba rihma ostan igaks juhuks ära

Selles asi ongi, et "hoitakse kokku" ja ei vahetata korraga. Ning siis läheb "ootamatult" mõne tuhande km pärast rihm katki.:D see on umbes sama hea kui jätta rihmavahetusel ntx veepump vahetamata.;)

kusjuures üks sõber ütles mulle et ära vee pumpa küll vaheta ennem kui see läbi laseb aga selle ma ostsin ka ära ja vahetan ära kuna ma ju ei tea mis sellel eelmine kord ültse vahetatud on :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
vreps
huviline



Registreerunud 04.10.07
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2,5tdi nüüdseks ajalugu

postitati 22.10.07 14:56 Tsiteeri


Kui väntvõlli otsast rihmarattad ära võtad, siis kontrolli otsatihend ka ära,et ilust kuiv oleks. Need sunnikud kipuvad mõnikord läbi laskma. Maksab mingi 50-60EEk. Väntvõlli otsa poldile tuleb kindlasti keermeliimi ka panna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 22.10.07 15:49 Tsiteeri


Väntvõlli otsapolt tuleb UUS panna ning ILMA liimita! Poldikeermele natukene ( 2-3 tilka ) tahket määrdeainet, et kergem kinni keerata. Jälgida, et hõõrdepinnad saaksid puhtad. Ainult hõõrdejõule see asi koos seisabki seal otsas, hammasrihmaratta kiil on ainult fikseerimisesk. Kinni keearmisel tuleb kasutada spets. rakist, millega väntvõlli kinni hoida. Pingutusmoment oli mäletamistmööda 160NM+180 kraadi:D


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kuno666
huviline

Avatar


Registreerunud 15.07.06
Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 2xV8 & 1x 2,2 20v.

postitati 22.10.07 16:42 Tsiteeri


ma olen ka kuulnud et peab keerme liimi panema ja uue poldi ostsin ka kohe ära koos selle alumise rihma rattaga


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 22.10.07 18:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kuno666
ma olen ka kuulnud et peab keerme liimi panema ja uue poldi ostsin ka kohe ära koos selle alumise rihma rattaga


Seda keermeliimi võite liimadi ükskõik kuhu, kui mitte sinna! Mille krdi pihta on teil vaja sinan panna liimi?
See otsapolt töötab puhtalt venimispinge peale ja kogu kupatus seisab kinni pindade vahelisel hõõrdejõul, hõõrdejõu st survemomendi annabki polt, mis kinni keeratse venib, ning seega lukustub iseenesest.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 22.10.07 18:12 Tsiteeri


Pumba rihm on peal olnud juba pea 100 000 ja väntvõlli rihmaseibi polt läks teist korda külge liimi lisades.Kui esimest korda rihmasid vahetasin siis ka panin ilma liimita, olen ka kuulnud et soovitavad liimiga panna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 22.10.07 18:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jan-kos
Pumba rihm on peal olnud juba pea 100 000 ja väntvõlli rihmaseibi polt läks teist korda külge liimi lisades.

Lollus.
Hea, et naftapress nii kiire "kerimisega" ei ole kui näit. 2.2T 20v. Vana poldi tagasi panek liimiga, on samast valdkonnast kui kasutatud eterniitkatuse uuesti kasutamine, pöörates plaadi uuesti kasutusel tagurpidi. Kas peab või ei pea, mõndaaega peab, kuid siis jama majas. Mitte, et see rihmaseib paigast nihkub. Kuid seda ta võib teha ja tõenäosus selleks on olemas.
Liimi kasutavad lootuses need, kes ei suuda õige momendi ja uue poldiga asja kinni keerata.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kuno666
huviline

Avatar


Registreerunud 15.07.06
Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 2xV8 & 1x 2,2 20v.

postitati 22.10.07 18:33 Tsiteeri


aga mul oli selline juhus et kõigipoolt kiidetud remondimees ei pannud sinna liimi vahele ja 2 päevaga jooksis mul eest see rihma ratas lahti viisin tagasi auto tegi korda ja sain sõita 1 päeva ja oli ta jälle lahti.peale seda jama läksin tööjuures rääkisin sealsele mehaanikule ja õhtuks mul auto sõitis ja polnud enam mingit jama et see lahti jookseks


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 22.10.07 18:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kuno666
aga mul oli selline juhus et kõigipoolt kiidetud remondimees ei pannud sinna liimi vahele ja 2 päevaga jooksis mul eest see rihma ratas lahti viisin tagasi auto tegi korda ja sain sõita 1 päeva ja oli ta jälle lahti.peale seda jama läksin tööjuures rääkisin sealsele mehaanikule ja õhtuks mul auto sõitis ja polnud enam mingit jama et see lahti jookseks


Miks ei peaks asi lahti jooksma, kui pannakase tagasi vana polt, heal juhul uus polt ning ei pingutada seda õige momendiga, võisiis hädavaevu keeratakse kinni, tekitades tohutut survet ostahammaka kiilule. Mootorit ei fikseerita ära mingi krdi 3-nda 4-nda käiguga ja pidurid põhjas, idiootsus on see. Fikseerimiseks on olemas rakis, mis käib otsademfri sisse ning teise otsaga jookseb, kas vastu mootoriplokki või vastu keret.
Ei viitsi rohkem õpetada, küll seda teinud, laske vanarada pidi edasi.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
vreps
huviline



Registreerunud 04.10.07
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2,5tdi nüüdseks ajalugu

postitati 22.10.07 23:05 Tsiteeri


Otsapoldi pingutus on 160NM+180kraadi. Kogemused näitavad, et on riskantne ilma liimita. Lihtsalt on lahti jooksnud nii mõnelgi. Ja lõppude lõpuks see liim midagi halba ei tee, kindlam on aga küll. Piduri ja mingi käigu abil poldi pingutamine on diislil tõesti jama, rakist vaevalt igalühel on. Nt.võib ka hammasvöö pealt vänta kinni hoida. Ja milleks teravaks minna,ega me mingi rullnokkade punt ei ole! Nii et rahu kõigile.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 23.10.07 07:27 Tsiteeri


Eelmine vaidlus samal teemal :o on siin:
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=34285#pid223281

Eks igaüks teeb neid asju vastavalt oma kogemustele ja kui mina peaksin ise seda tööd tegema siis ma igatahes keermeliimi kasutan. Ka forsis soovitati.:D Paha keermeliim antud kohas kindlasti ei tee (välja arvatud muidugi kõige jäigema liimi kasutamisel raskused hilisemal lahtikeeramisel). Ei tea miks selline koht muidu hea mootori juures nii kehvalt konstrueeritud on:o;) PMV või mertseedese sama aja mootorid on selles suhtes märksa vastupidavamad:D.

Kas kellelgi on joonist või pilti sellest vända fikseerimise rakisest ja selle kasutamisest? Autodata? Mingi remondimanuaal? Rihmavahetus jälle ootamas ja vahetaks seekord ise:D


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jrgen99
huviline

Avatar


Registreerunud 02.02.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 2.5TDi Avant quattro 1997

postitati 23.10.07 07:44 Tsiteeri


kõige lihtsam rakis on tugeva otsaga kruvi keeraja ja selle pistad hammasvööpeale ehk sis hammasvöö ühe hamba vahele sinna auku külje pealt kus käigukasti koja küle pealt kus saab ka vaadata 0 märki hooratta pealt. loodan et said asjale pihta. mina olen endal kõik auto rihma seibid nyy kätte saanud ja saanud ka nyy kinni keerata ja pole ühelgi autol midagi juhtunud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 59.0% - SQL: 41.0%]