Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  18
Autor:
Pealkiri: V6 2.5TDI andmed, plussid & miinused (Vastuseid: 438 | Vaatamisi: 248269)
sileem11
huviline

Avatar


Registreerunud 17.09.03
Asukoht: Hrku
Kasutaja on eemal

Auto: G30LCI, B6,C3

postitati 12.03.07 20:01 Tsiteeri


Võtame raamatu lahti ja ennäe, selline kooslus kiirendab sajani 9.7 sekundit, mina siin küll mingit dünaamikat ei näe. Täitsa võrreldav sedaan,esivedu ja 1,9TDI (96kw), millele raamat annab 9.9 sek sajani. 2.5 ongi janune.

Asendame automaadi manuaaliga ja tulemus paraneb 1.1 sek/100 ja kütusekulu 0.8l.

----------------------

Täitsa stock, A4 2004a, 132KW, tiptronic, quattro, avant. Originaal Ls 120 000km.

Keskmiseks kuluks tuleb 9 liitri kanti. Linnas kulgemiseks kulub hinnanguliselt 11-11.5L, rohkem ei ole saanud linnaliikluses ka parema tahtmise korral. Maanteel nii 100-ga kulgedes, mõningad möödasõidud ( cruisimõnunuppu ei ole ), keskmiselt 6.2-8.3L.

Täitsa hea kütusekulu 2.5TDI kohta, arvestades dünaamikat, mida see mootor pakkuda suudab - täitsa rahul olen.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 12.03.07 20:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sileem11
Võtame raamatu lahti ja ennäe, selline kooslus kiirendab sajani 9.7 sekundit, mina siin küll mingit dünaamikat ei näe. Täitsa võrreldav sedaan,esivedu ja 1,9TDI (96kw), millele raamat annab 9.9 sek sajani. 2.5 ongi janune.

Asendame automaadi manuaaliga ja tulemus paraneb 1.1 sek/100 ja kütusekulu 0.8l.

----------------------

Täitsa stock, A4 2004a, 132KW, tiptronic, quattro, avant. Originaal Ls 120 000km.

Keskmiseks kuluks tuleb 9 liitri kanti. Linnas kulgemiseks kulub hinnanguliselt 11-11.5L, rohkem ei ole saanud linnaliikluses ka parema tahtmise korral. Maanteel nii 100-ga kulgedes, mõningad möödasõidud ( cruisimõnunuppu ei ole ), keskmiselt 6.2-8.3L.

Täitsa hea kütusekulu 2.5TDI kohta, arvestades dünaamikat, mida see mootor pakkuda suudab - täitsa rahul olen.



Uuri kaaluvahet ning pidasid silmas 1.9TDI esivedu, arvesta, et nelivedu mängib omarolli siinjuures.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sileem11
huviline

Avatar


Registreerunud 17.09.03
Asukoht: Hrku
Kasutaja on eemal

Auto: G30LCI, B6,C3

postitati 12.03.07 20:17 Tsiteeri


Ei noh muidugi on kaaluvahe, aga miks seda arvestada kui räägime dünaamikast?
Selline kooslus ei ole dünaamika sünonüüm - see oli kommi point. Jätame Q, automaat jne kõrvale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 12.03.07 20:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sileem11
Ei noh muidugi on kaaluvahe, aga miks seda arvestada kui räägime dünaamikast?
Selline kooslus ei ole dünaamika sünonüüm - see oli kommi point. Jätame Q, automaat jne kõrvale.


Pane minu poolt kirjeldatud masinale 1.9TDI kapoti alla ning võrdle siis dünaamikat. Minu poolt kirjeldatud kooslusega masinal on hea dünaamika.
Sellisel juhul, kui jätta Q, automaat jne kõrvale, võiks üldse naftapressid unustada ning S-st ja RS-st juttu teha, kui primaarne on rebida "kumb kiiremini" 0-100km/h saavutab.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
marti4
huviline



Registreerunud 03.11.06
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80

postitati 13.03.07 07:37 Tsiteeri


Selle talve keskmine kütusekulu 8,3 l/100 km (keskm. kiirus 60 km/h) (A6 Avant 132kw, quattro, tiptronic). Dünaamika väljendub selle auto puhul pigem möödasõitude sooritamisel, kus loeb pöördemoment (370 Nm). Endale sai valitud selline isend just selle tõttu, et on vaja ka käru (kuni 2 tonni) vedada, ja sellega saab ta suurepäraselt hakkama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
chip
huviline



Registreerunud 13.08.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Üks teine. :)

postitati 13.03.07 08:50 Tsiteeri


Mõned kütusekulu numbrid on küll minu jaoks ulmekad. See masin millega ma aegajalt sõidan on A6 2,5 tdi 114 kw avant esivedu ja manuaal ning väljalase 2001 aasta. Põhimõtteliselt lisa kulu tõstjaid ei olegi. Ilma quattrota üllatavalt hästi põrkab minema ja nii väga ei tunnegi sellest puudust.
Maanteel 90 - 110 kmh 4,5 - 6.0 L salajale ja linnas maksimum mida mina sõitnud olen on 7,0 L sajale. Sellesuhtes et 9,5 tuleks keskmine peab ikka küll kõik võimalikud quattrod, ...tronickud ja möllud olema. Samas need ei ole eluliselt vajalikud asjad. Närvid aga küll kui hiljem see kulu proleemiks muutub!
Mootori vastupidavuse seisukohalt öeldi esindusest et nukad jne. kulunud ning vaja ära vahetada ja üks viga mida reval ülesse ei leidnud vastati mulle selle peale laiutavate kätega ja auto müügi soovitusega. :D Ei tea kas järgmisele omanikule vastataks siis samamoodi?? :)


I need horsepower!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
=FoX=
huviline



Registreerunud 05.10.06
Kasutaja on eemal


postitati 09.04.07 06:35 Tsiteeri


Niih... jäi mul silma ,et 2003a parandati need nukad ära. Nimelt siin on silmapiiril just 2003a 2,5TD aga on kuidagi võimalik miski numbri järgi vms selgitada kas on juba nn "parandatud variant" või ei ...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 09.04.07 07:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: =FoX=
Niih... jäi mul silma ,et 2003a parandati need nukad ära. Nimelt siin on silmapiiril just 2003a 2,5TD aga on kuidagi võimalik miski numbri järgi vms selgitada kas on juba nn "parandatud variant" või ei ...


Revalist uurima, ehk oskavad täpset kuupäeva öelda vms.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 09.04.07 07:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: =FoX=
Niih... jäi mul silma ,et 2003a parandati need nukad ära. Nimelt siin on silmapiiril just 2003a 2,5TD aga on kuidagi võimalik miski numbri järgi vms selgitada kas on juba nn "parandatud variant" või ei ...

Kas sellisel masinal õlikorgi august ei ole nukkasid näha? Parandus seisneb ilmselt siis rullnookurites?


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ylbik
huviline



Registreerunud 18.03.07
Kasutaja on eemal

Auto: Passat 2,5 TDI

postitati 04.05.07 15:29 Tsiteeri
V6 nukkvõllid?



Kas 110kw mootoril ja 132kw mootori nukad on samad ja kas on olemas B varuosa(orig. komplekt maksab ligi 20 kilo)?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ylbik
huviline



Registreerunud 18.03.07
Kasutaja on eemal

Auto: Passat 2,5 TDI

postitati 07.05.07 10:25 Tsiteeri


Nüüd on targad kadunud, ku vaja oma tarkust tõestata!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
aivo_
huviline



Registreerunud 01.04.06
Asukoht: Laulasmaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 avant

postitati 07.05.07 11:43 Tsiteeri


Hea oleks teada mootori koodi nii 110kw kui 132kw.
http://www.elcats.ru/audi/parts.asp?mdl=261&unit=D240DB7A
http://www.elcats.ru/audi/parts.asp?mdl=264&unit=74C0E1A2
Mingis osas tootekoodid klapivad aga päris samad pole.
See siis tähendab, et tooted ei pruugi olla samad.

Tuleb meelde kunagi kui tellisin oma škoda 120-le kolvid 4tk tulid kohale 2tk pealt kumerad ja 2tk pealt siledad. Viisin siledad tagasi ja küsisin kumeraid vastu. Originaalis olid mootoris pealt siledad kolvid. Lapisin moto kokku ja tulemuseks sain suurema surveastme ja lõppkiiruse. Kus juures klapid ja kolvid kokku ei puutunud.
S.T. nukad teise tootekoodiga võivad sobida(kui enamus numbreid on sama) aga ei pruugi.

B varuosadele eriti ei loodaks.


Kõik mis on raha eest saadud on odavalt saadud...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
renxxfrencenz
huviline



Registreerunud 16.04.07
Kasutaja on eemal


postitati 07.05.07 15:18 Tsiteeri
nukkvõllid



palju su auto sõitnud on et hakkad vahetama või on kuidagi aru saada et kulunud?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ylbik
huviline



Registreerunud 18.03.07
Kasutaja on eemal

Auto: Passat 2,5 TDI

postitati 07.05.07 17:38 Tsiteeri


seda on näha ja kuulda
läbisõit on 215000


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ervin7
huviline



Registreerunud 11.10.04
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 2x Audi 80 b2 '83 & Audi A6 2.6 Quattro '94

postitati 21.05.07 14:50 Tsiteeri
2.5 V6 tdi kontrollimine



Kuna siin on räägitud õuduslugusid 2.5 v6 tdi mootori kohta (240tkm ja nukad kulnud), siis kuidas ja mida tuleks ostmise hetkel kontrollida. Huvitab just mootori poole kontrollimine.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 21.05.07 18:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ervin7
Kuna siin on räägitud õuduslugusid 2.5 v6 tdi mootori kohta (240tkm ja nukad kulnud), siis kuidas ja mida tuleks ostmise hetkel kontrollida. Huvitab just mootori poole kontrollimine.

Klapikambrikaaned maha ja vaata nukkadele ja tõukuritele otsa. Geneka poolt eelpool pandud pildid abiks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
renxxfrencenz
huviline



Registreerunud 16.04.07
Kasutaja on eemal


postitati 23.05.07 07:22 Tsiteeri
nukkvõllid või mingi muu jama



krt, need õuduslood on saanud tõeks mis käivad 2.5 v6 kohta.

Ma ei tea mis nyyd õhtale läks, aga käivitasin mootori ja sealt tuli selline hääl nagu keegi taoks vastu mingit asja, ja masinal väike vibra sees. Tagant tuleb yhtlaselt musta tossu, mida enne ei tulnud, kiirendamisel või siis no kohalt ära minemisel tuleb seda veel rohkem.

Oskab keegi midagi öelda, kas võib tegemist olla nukkvõllidega, auto läbisõit on xxxxkm. Kuigi asjapulgad vaatasid neid ja ytlesid et täitsa normaalsed on.

Auto läheb muidu normaalselt käima ja jõudu on.

aitäh abi eest


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
genekas
huviline



Registreerunud 30.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: järgmist plaanimas

postitati 08.07.07 21:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: =FoX=
Niih... jäi mul silma ,et 2003a parandati need nukad ära. Nimelt siin on silmapiiril just 2003a 2,5TD aga on kuidagi võimalik miski numbri järgi vms selgitada kas on juba nn "parandatud variant" või ei ...


Mootorikood ütleb selle ära: A-ga algavad (nt. AKE, AFB) on "vana" tüüpi osadega, B-ga algavad (nt. BAU, BDH, välja arvatud BFC) on juba uute osadega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
renxxfrencenz
huviline



Registreerunud 16.04.07
Kasutaja on eemal


postitati 09.07.07 05:06 Tsiteeri


Minu AKE on ka nyyd parandatud variant, vähemalt järgmiseks 230 000 kilomeetriks:)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kiire-lauri
huviline



Registreerunud 30.07.06
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B6 3,0 Q

postitati 16.07.07 19:16 Tsiteeri


Ise sõidan vahel vanemate a6 2,5tdi 03a ja ikka väga muhe pill.Ma ei saa aru nendest kes siin seda 1,9 nii kiidavad.2,5 ikka vajutab igas asendis nendele 1,9 diislitele ära :D
kütet võtab nii 8 mnt kui täiega minna anda ja linnas veits rohkem aga tõmme on seda väärt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Kristoff
huviline

Avatar


Registreerunud 03.11.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Tq & TSI

postitati 20.07.07 00:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kiire-lauri
Ise sõidan vahel vanemate a6 2,5tdi 03a ja ikka väga muhe pill.Ma ei saa aru nendest kes siin seda 1,9 nii kiidavad.2,5 ikka vajutab igas asendis nendele 1,9 diislitele ära :D
kütet võtab nii 8 mnt kui täiega minna anda ja linnas veits rohkem aga tõmme on seda väärt.

No loe renxxfrencenz'i teemat ja nii õnnelik sa enam pole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tahtall
huviline



Registreerunud 05.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1,9 TDi (2000)

postitati 20.07.07 06:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kiire-lauri
Ise sõidan vahel vanemate a6 2,5tdi 03a ja ikka väga muhe pill.Ma ei saa aru nendest kes siin seda 1,9 nii kiidavad.2,5 ikka vajutab igas asendis nendele 1,9 diislitele ära :D
kütet võtab nii 8 mnt kui täiega minna anda ja linnas veits rohkem aga tõmme on seda väärt.


Natuke nagu loogiline ka ju, et 2,5 astub paremini kui 1,9. Mille poolest see 1,9 siis nii kehv on??? Kas tõesti oli Sinu postituse ainsaks aspektiks gaasi pedaalil tallamine?! Mina olen oma 1,9TDi mootoriga väga rahul! Liigub vägagi kenasti olenemata, et tal vaid 81kw. Vurr hakkab toole pöörete vahemikus 2000-3000, mis teeb ka maanteel möödasõidud ohutuks (100km/h=2000RPM)!:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
renxxfrencenz
huviline



Registreerunud 16.04.07
Kasutaja on eemal


postitati 20.07.07 06:41 Tsiteeri


see 2.5tdi 132 on igatahes nii persekukkunud et jube, mina olen yks kuradi omanik:(


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
teritaja
huviline



Registreerunud 09.12.02
Asukoht: tartu/võru
Kasutaja on eemal

Auto: a6 2.5tdi 132kw q

postitati 20.07.07 08:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: renxxfrencenz
see 2.5tdi 132 on igatahes nii persekukkunud et jube, mina olen yks kuradi omanik:(


jah, tal on vigu kuid mina julgen väita, et korralikul hooldamisel kestab asi tunduvalt kauem kui ~200tkm. lappasin service raamatut ja esimene omanik on longlife õliga lasknud ~40tkm välpasid kuni 180tkm'ni :o. ja peale seda on vahetatud nukad, nookurid, klapid, pihustid, turbo ja pump + veel peoga muud kola, seda tehti siis juba eestis ja siit siis tulebki see müüt et 2.5v6 diisel on ikka eriti pask sest õli vahetusel kukkusid nookurid karterist välja. tõesti, 1.9tdi kannatab sellist piina tunduvalt paremini ja on pommikindel mootor.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
sileem11
huviline

Avatar


Registreerunud 17.09.03
Asukoht: Hrku
Kasutaja on eemal

Auto: G30LCI, B6,C3

postitati 20.07.07 09:46 Tsiteeri


Ei vajuta sa temaga midagi igast asendist ära, kui a) juhtub tropp tihend rooli taga olema b) moto on hooldamata/peetis.

A4 peal on kiireduste vahe 1.1 seki ainult. Lisaks kui sul on A6(+Avant+Q) - siis on dünaamika numbrid veel viletsamad.
Kallimast hooldusest+kütusekulust ei räägigi.

Oled korras 1.9ga üldse sõita saanud?
Ise olen 2.5t nii A4jaga kui A6 (Q+Avant 132kw) sõitnud, proovi kw/kg suhe arvutada ja võrdle siis.



Tsitaat:
Algselt postitas: kiire-lauri
Ise sõidan vahel vanemate a6 2,5tdi 03a ja ikka väga muhe pill.Ma ei saa aru nendest kes siin seda 1,9 nii kiidavad.2,5 ikka vajutab igas asendis nendele 1,9 diislitele ära :D
kütet võtab nii 8 mnt kui täiega minna anda ja linnas veits rohkem aga tõmme on seda väärt.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  18
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 44.4% - SQL: 55.6%]