Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Autor:
Pealkiri: Liigne kiirus Eesti teedel (Vastuseid: 86 | Vaatamisi: 9016)
Kiro
huviline



Registreerunud 12.06.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 (c5) 1.9

postitati 19.12.06 16:39 Tsiteeri
Liigne kiirus Eesti teedel



Tere rahvas :) mõtlesin ,et arutleks natuke teemal liigne sõidukiirus Eesti teedel.

Viimasel ajal just eriti aktuaalseks muutnud teema on liigne kiirustamine. Kiiruseületamine on Eesti rahvale verre sööbinud ja normaalseid ning seaduse kuulekaid juhte on äärmiselt väheks jäänud. Palju on inimesi kes ei näe enda käitumises kunagi midagi taunimis väärset ja näevad vigu ainult teistes.Kõik me ju kirume Eesti liiklus kultuuri! Eks see on meie kõigi enda kujundada :) Selge on see ,et osasid parandab vaid haud. (kahju on aga sellest ,et selleasemel et ennast üksi vastu betoonposti surnuks sõita, võetakse kaasa ka süütuid ja korralikke ilmakodanikke, kes ei ole teps mitte sellist saatust ära teeninud.)

Minul tekibki nüüd küsimus kuhu meil eestlastel nii kiire on et peab niipalju talda andma. Lihtne näide on liiklemine linnas :) palju on isikuid kes järgiks seadusega paika pandud 50 piiri? Miks on vaja sõita 60-ga öeldes õigustuseks ,et kõik ju sõidavad nii. Püüdgem siis hallist massist millegi positiivsega erineda ja võiks sellist suhtumist muuta.
Teema tegin just selleks ,et väljendada pahameelt nende suhtes kes mind kui korralikku seaduse kuulekat kodanikku(sõidan alati täpselt kiirusega mis on seadusega ettenähtud(samas arvestan ka teeolusid ja ilma, kuna alati ei saa isegi märgil lubatud maksimumiga sõita.), ei ela stiilis" +10 siis ment veel ei noki") ,kui debiilikut passivad ja ka signaali lasevad ja muid manöövreid teevad. Minu arust on see lihtsalt haige mis viimasel ajal toimub. :cool: Ei möödu päevagi kui keegi oma pahameelt minu vastu ei näita! 50-ga linnas liigeldes möödutakse kui postist jne! Mis sünnib? olgem ikkagi inimesed! :cool:

Kirjeldan ka sündmust mis leidis aset laupäeval mustamäel:
Sõitsin nagu ikka 50km/h ja taga liikles vägagi närviline punane triikraud(vahtralehega ajukahurist blondiin roolis)! Sõelus ja närvitses ning otsustas mööduda. Selle asemel ,et näidata suunda ja mööduda ilusti oli tal vaja sõita pooleldi minu reas, peaaegu oleks mul külje maha sõitnud ,kui ma poleks teeäärde tõmmanud. Sellised meeldivad ralli naised on meil tekkinud,(möödumisel passis terve aja mulle kurjalt näkku ja kadus tagatulede välkudes)!:cool:

Ma ei tea kas ma olen ainuke keda selline teema häirib või on veel isikuid kes minuga sama meelt on et midagi on nagu väga valesti.

Toon veel ühe näite kiiruse ja "KALLI" aja kohta:
Tuttav(üks neist sõidukooli õpetaja) sõitis sõbraga Tallinnast- Tartusse (eraldi autodega). Otsustati ,et tehakse katse kui suur see ajavõit siis tuleb kui üks sõidab korralikult 100km/h ja teine kütab 120-ga. Tulemuseks oli: 100km/h (3 möödasõitu) 120km/h (18 möödasõitu) ja lõplik ajavõit ligikaudu 6 tühist minutit. Kas selline tallamine on ikka seda aega väärt (mõtlen just möödasõitude ohtlikust Eesti teedel. Viimasel ajal sellest küllaldaselt näiteid)!
Kui politsei kiiruse eest kinni peab siis tuleb 90% juhtidel esimese lausena "Mul oli kiire". Nii kiire ikka ei saa kellelgi olla ,et sellega ennast ja teisi ohustada. (Kiire võib olla kiirabil, tuletõrjel ja politseil) ,mitte inimesel kes tahtis kodus 20min kauem magada ja kiirustab ,et tööle mitte hilineda.

NB!!!!!!!!!! : Kriitika käib ainult kahurtaldade pihta ! :) kes liikleb korralikult siis respect ja tore et ma pole ainuke sedalaadi mõtleja!
Ma juba aiman vaikselt ,et nüüd tuleb minu suunas lademetes pori (aga inimesed ärge püüdge probleemi hajutada ja seda ümber lükata. Tunnistage asja tõsidust) Sõitke vaiksemalt :) sästad ka kütet jne ;)

Kena ja rahulikku jõuluaega teile kõigile ja arvestagem ikka teistega ka :cool: (Rahulikku sõitu ja kainet meelt)!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 19.12.06 16:49 Tsiteeri


Kummaline... Ise olen viimasel ajal pidevas imestuses, et miks kõik nii AEGLASELT sõidavad?! Pean silmas just linnavälist maanteed. Ise liiklen põhiliselt Viljandi maanteel Tallinna ja Rapla vahel ning tihti on sõidukiirus seal 60-80km/h! WTF?

Mitte kunagi ei mõista ma hukka inimest kes sõidab piinlikult täpselt 90km/h, kui tegemist vanema autoga/juhiga või vahtralehega, saab ka andeks kui liigub 80km/h. Aga mis toimub inimese ajus, kes kulgeb mööda maanteed uue autoga 60km/h ja korjab enda taha pika kolonni???

Liikluse toimimise aluseks on teistega arvestamine. Tehke seda ja kõik toimib!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
aixx
huviline



Registreerunud 21.03.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 19.12.06 16:51 Tsiteeri


On oluliselt hullemaid asju millega liikluses patustatakse. Nii et võid rahulikult teema ümbersõnastada või mõne varasema teema üles korjata ja jätkata, sest neid on siin iga kahe kuu tagant.

P.S olen ise ka patune, 10 aastat vabat liiklemist ilma vahelejäämiseta lõppes eile. Sorry kõik need nähtamatud kellest ma öösel 23.30 pärisuunas kolmerajalisel teel 76km/h mööda sõitsin. Midagi liiklusohtlikumat poleks tõesti välja suutnud mõelda:o.Seda pattu ei teinud ma Audiga seega margi au on päästetud. 5min varem nägin bussi posti otsas ja passati tagaistmel allkirjaandmist harjutades uisutas päris mitu bemmimeest mööda nii et äärekividest sädemeid lendas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Kiro
huviline



Registreerunud 12.06.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 (c5) 1.9

postitati 19.12.06 16:55 Tsiteeri


nõustun Kaitsi mõtteavaludsed :) liiklust takistada kindlasti ei tohi! Tuleb sõita mõistuse piires ja teistega igati arvestades.
Ma ei tea :D ma näen neid kihutajaid küll igal sammul(äkki ma olen selline magnet mis neid minu poole tirib) :) olen näinud ka pilte kus sõidetakse Tallinnas Nõmme tänavatel silmnähtavalt kiiremini kui 100km/h Kohtades kus liigub pidevalt lapsi jne. Jube on mõelda kui mingi mudilane juhtub kogematta ette jooksma!

Tsitaat:
Algselt postitas: aixx
On oluliselt hullemaid asju millega liikluses patustatakse. Nii et võid rahulikult teema ümbersõnastada või mõne varasema teema üles korjata ja jätkata, sest neid on siin iga kahe kuu tagant.

allkirjaandmist harjutades uisutas päris mitu bemmimeest mööda nii et äärekividest sädemeid lendas.


Kiirus on probleem mida ei teadvustata. Loomulikult on hullem purjuspeaga või narkouimas ringi kulgeda. Samas ei saa alatähtsustada kiiruse ületamist. Ja samas ma teadsin ,et tuleb taoline mõtteavalus. See on juba stiilis mis püüab probleemi pehmendada . Kui on eeskirja rikutud siis on karistus ka välja teenitult õige. Ja ei tasu hakata üldistama mis auto roolis keegi rikkumise hetkel oli jne :cool: Seadus peab kehtima vahetult ja mõttetu oleks hakata mingeid järeleandmisi tegema.(kuna muidu hakkaks ka suuremad kiiruseületajad varsti antud lugudega paralleele tõmbama jne jne ja tekib olukord kus võiks piirangud üldse kaotada. Loodan ,et saite mu mõttest aru :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 19.12.06 17:41 Tsiteeri


http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=22404
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=29856
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=31331


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kiro
huviline



Registreerunud 12.06.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 (c5) 1.9

postitati 19.12.06 17:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tarmo
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=22404
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=29856
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=31331


krt teise lingi tekst jäi mul täitsa kahesilma vahele :) ! Kuigi ma arvan ,enne ma jõuan hinge heita kui osade kodanikega seal vaielda! Liigapaljud õigustavad ennast ja püüavad enda rikkumisi eredamas valguses näidata! Rahvas võiks saada üle: kui on rikkumine on ka karistus ja asi jokk. Ei ole tähtis kui palju keegi vajutas. Tähtis on see ,et vajutas. Kui oli tegemist hooletusega ,et jäi mõttesse ja ei pannud tähele <---- siis see ju inimese enda viga. Roolis tuleb alati tähele panna ja meeled erksama hoida. Värnik ütles ka ,et ta ei pannud tähele ,et 160 rauas oli ,et liiga hea mootor on. Sellised seigad ei ole vabandatavad. Aga osad ei suudagi oma vigu mõista ja näevad ikka et neile on liiga tehtud!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 19.12.06 21:07 Tsiteeri


Ennast ajab marru see mõttetu nõelumine ja vahele pressimine, st. suund vilgatab korraks ja alles siis kui ta sul juba tagaosaga esitiivas sees. Mis teha siis selle liikluseeskirjas oleva "soovitusliku pikivahega" kui sinna N rullnokka vahele pressib, nii et ise pean pidureid sõkkuma :mad: Viisakad reastujad lasen alati hea meelega vahele.
Kiiruse ületajad ennast ei häiri kui nad oskavad mööda sõita ja kaasliiklejatega arvestada. Ei räägi neist, kes "killeri" moodusel mööda pressivad omamata aju, reageerimist, oskust üleüldse sõita ja mootorit kapoti all :mad: Ja ärge pahandage kallid kaasliiklejad, kui keegi peale totaalse idiootsuse sooritamist, mis on tekitanud minule väga ohtliku olukorra, on saanud täieliku n*ssi osaliseks. Ehk siis selleni välja, et teid on teelt enam vähem välja pressitud - see olen järelikult mina. Ja kui on veel midagi pikemalt kobiseda siis tuleb rusikas näkku või jalg makku. Vahe on suur, kas idiootsus on sooritatud ebapiisavatest kogemustest ja mitte pahatahtlikult või idiootlikust hulljulgusest ja "kõvamehe" olekust.
Eesti liiklusjärelvalve on pullis*tt kuubis ja reaalsele päevapalgale tuginevad trahvid on kah puudu - muidu ei hakkagi need kõrgema klassi inimesepojad oma rikkumisi tähele panema kui trahv moodustab mõne tunni teenistust :mad:

Kps sigatige tänaste sündmuste peale liikluses, kus äärekivi oli lahendus aga süüdlast kätte ei saanud :mad: ja numbrit ei suutnud kah näha kiires situatsioonis päästmaks plekke ja valima vähe kõvera plekkvelje kasuks :mad: Kahju, aga tegemist oli audi c5 a6'ga, kus kõigi tõenäosuste kohaselt oli aju mitteomav isik kangide taga :(

Ja ei jäägi mitte midagi muud teha kui kasvõi siia foorumisse hoiatuseks kiri kirjutada, õpetuseks mida kasvõi selle foorumi lugejad kindlasti tegema ei peaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
röövlind
huviline

Avatar


Registreerunud 15.04.05
Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2,8 C5

postitati 19.12.06 21:27 Tsiteeri


Piirkiirusest ja liiklus kultuurist niipalju,et oleks näiteks rootsist tulnud -sõidab rootsi teedel eeskirjade järgi,kuid sadamast välja sõites jäid eeskirjad piiri taha -st rootsi.Siit moraal ,et eestis võib kõike teha-ikkagi riik kus teen mida tahan!!:D


PURE POWER
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Loosedahood
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.06
Asukoht: Kose
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.5 TDi, Saab 9-3

postitati 19.12.06 23:06 Tsiteeri


Ise kulgen iga päev Koselt Tallinnasse ja hommikuti kella 8 paiku on Mõigus(A2 autowelti juures) päris tihti paari kilomeetripikkune ummik. Kui Tartu mnt. jälle üherealiseks muutub, hakkabki see trügimine pihta. Ise olen rahulikult paremas reas ja vuristan kahekümnega edasi aga vasakult reast mööda ette trügima vuriseb ikka päris mitmeid autosi:mad:. Ise selliseid vendi vahele ei lase. Nii et palun(kes trügivad) arvestage teistega ka, te pole ainukesed kes tööle tahavad jõuda;)
Loodan et saite jutule pihta:D


ELADA TULEB NII, ET KUI SA SURED SIIS HAKKAB SINU SÕPRADEL IGAV!!!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
poleoluline
huviline

Avatar


Registreerunud 25.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2 Q

postitati 19.12.06 23:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kps
Ennast ajab marru see mõttetu nõelumine ja vahele pressimine, st. suund vilgatab korraks ja alles siis kui ta sul juba tagaosaga esitiivas sees. Mis teha siis selle liikluseeskirjas oleva "soovitusliku pikivahega" kui sinna N rullnokka vahele pressib, nii et ise pean pidureid sõkkuma :mad: Viisakad reastujad lasen alati hea meelega vahele.
Kiiruse ületajad ennast ei häiri kui nad oskavad mööda sõita ja kaasliiklejatega arvestada. Ei räägi neist, kes "killeri" moodusel mööda pressivad omamata aju, reageerimist, oskust üleüldse sõita ja mootorit kapoti all :mad: Ja ärge pahandage kallid kaasliiklejad, kui keegi peale totaalse idiootsuse sooritamist, mis on tekitanud minule väga ohtliku olukorra, on saanud täieliku n*ssi osaliseks. Ehk siis selleni välja, et teid on teelt enam vähem välja pressitud - see olen järelikult mina. Ja kui on veel midagi pikemalt kobiseda siis tuleb rusikas näkku või jalg makku. Vahe on suur, kas idiootsus on sooritatud ebapiisavatest kogemustest ja mitte pahatahtlikult või idiootlikust hulljulgusest ja "kõvamehe" olekust.
Eesti liiklusjärelvalve on pullis*tt kuubis ja reaalsele päevapalgale tuginevad trahvid on kah puudu - muidu ei hakkagi need kõrgema klassi inimesepojad oma rikkumisi tähele panema kui trahv moodustab mõne tunni teenistust :mad:

Kps sigatige tänaste sündmuste peale liikluses, kus äärekivi oli lahendus aga süüdlast kätte ei saanud :mad: ja numbrit ei suutnud kah näha kiires situatsioonis päästmaks plekke ja valima vähe kõvera plekkvelje kasuks :mad: Kahju, aga tegemist oli audi c5 a6'ga, kus kõigi tõenäosuste kohaselt oli aju mitteomav isik kangide taga :(

Ja ei jäägi mitte midagi muud teha kui kasvõi siia foorumisse hoiatuseks kiri kirjutada, õpetuseks mida kasvõi selle foorumi lugejad kindlasti tegema ei peaks.



Ütlex et laias laastus olen enamusega nõus... on tulnud ka endal ette olukordi kus olen esimese üllatusega avarii ära hoidnud ja siis "sigatsejat" natukene surunud ja pinda käinud... siiani on plekid terveks jäänud...
Kuid kes viisakalt väljasõitu ootavad või reastumisex suuna sisse lülitavad... neid lasen ikka võimalusel vahele... kuigi mõni töll on taga signaalitanud ja muidu rahulolematust väljendamud ,et mix ühe või paar autot väljalasen keerata kui pikk saba taga...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Loaded
huviline



Registreerunud 09.08.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf IV Variant '06

postitati 20.12.06 07:21 Tsiteeri


Kui vähege jälgida, mis liikluses toimub, siis liigne kiirus on üks väiksemaid probleeme. Võta kasvõi need näited mis kps tõi või vaata, milline ükskõiksus lokkab parkimises. Me leiab end igal teisel hommikul maja eest kinnipargituna.
Jääb mulje, et politseigi arvab, et kiiruse ületamine on esimene surmapatt ja sülitab kõigile teistele rikkumistele suure kaarega. Ehk kui kiirust ei ületa, siis tee, mis tahad. Ja tehaksegi.

PS.. see on loomulikult taunitav, et piirkiirust järgivaid kodanike igasugusel moel ahistatakse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Raika
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.11.03
Asukoht: Kohila
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant 3,0TDi Q C6, A4 Avant 1,8 B5

postitati 20.12.06 08:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Loaded
Kui vähege jälgida, mis liikluses toimub, siis liigne kiirus on üks väiksemaid probleeme. Võta kasvõi need näited mis kps tõi või vaata, milline ükskõiksus lokkab parkimises. Me leiab end igal teisel hommikul maja eest kinnipargituna.
Jääb mulje, et politseigi arvab, et kiiruse ületamine on esimene surmapatt ja sülitab kõigile teistele rikkumistele suure kaarega. Ehk kui kiirust ei ületa, siis tee, mis tahad. Ja tehaksegi.

PS.. see on loomulikult taunitav, et piirkiirust järgivaid kodanike igasugusel moel ahistatakse.


Parkimisega seoses tuleb meelde olukord.

Ajutise liikumispuude tõttu ei saanud teistega koos kauplusesse minna ja ootasin autos. Toimus järgnev: tuli üks Ford, ruumi oli ja parkis ennast ära parasjagu nii, et vasak rattapaar jäi üle joone. Natuke hiljem parkis selle Fordi kõrvale vasakule poole Hyundai, kaaslase abiga TÄPSELT! joonte vahele. Tänu sellele, et Fordi rattad üle joone, jäi autode vahe pea olematu. Peeglid veel päris kokku ei saanud.
Tuli tagasi Fordi perekond ja oi seda räuskamist ja kisa üle parkla, et mis idioot on oma saani nii parkinud, et autosse ka ei mahu jne.:D
Mees oli ikka nii püha viha täis, et kaassõitja poolt sisse ronides pidi kõigepealt ukse tagupirdi tõmbama ja siis kukkus ninapidi vastu juhiust (käigukang jäi ilmselt ette):D

Päris tükiks ajaks oli tuju hea.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
vilepill
huviline



Registreerunud 18.12.06
Asukoht: eestimaa
Kasutaja on eemal


postitati 20.12.06 08:22 Tsiteeri


ei lugenud siin eelnevaid postitusi kuid oma sõna sekka ikkagi. Näiteks viimased 3 päeva olen tulnud raplast tallinna 60 km /h - peaaegu terve tee.
Ees sõidab keegi tropp 40-60 ga ja pikk rivi on järel. -ikka tõsiselt pikk rivi. ja kuis nüüd võtta. Iseenesest tee on normaalne see et seal see vall keset teed on ei tohiks ju segada kiiremini sõitmist. enamus arvestab vähemalt 80 km/h sõidukiirusele aegasid. Nüüd üks kogub endale kolonni järgi ja siis hakatakse temast ja kaasaarvatud tervest kolonnist mööda sõitma. vat siis peab küll jah kiirust ületama sest enamalt jaolt tuleb autosid ka vastu.
Sõidaks see ees sõitev küna või sara kiiremini siis poleks probleemi ei kihtataks ju nii palju kolonnist mööda. sõitku kiiremini või kui plaan kulgeda 60-ga siis ärgu tulgu autoga maanteele.... - sellise vimma ajab iga hommiku ülesse. mis veel vimma ülesse ajab. on see kui piduri järel sõtev auto ja iga järgnev ei kasuta ära möödasõidu võimalust..... sirge tee ja krt ei sõida mööda. ka sellest tekivad ohtlikud möödasõidud- neid pidureid tekib siis juurde ja kui on juba kaks või kolm autot ees kolonnis siis on ju veelgi ohtlikum teistel mööda sõita. loodan et siin foorumis ei leidu inimesi kes maanteepeal kulgevad 60 - ga. või kui kulgete keerake vahepeal teeäärde ja laske need kiiremad mööda.....
Kena päeva jätku kõigie.....
PS: Egas need krdi teede viletsused kah kiidetud ei ole..... talv tuli ju järjekordselt ootamatult!!! :)


Kuulen kuskil vilet ma...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 20.12.06 09:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vilepill
ei lugenud siin eelnevaid postitusi kuid oma sõna sekka ikkagi. Näiteks viimased 3 päeva olen tulnud raplast tallinna 60 km /h - peaaegu terve tee.
Ees sõidab keegi tropp 40-60 ga ja pikk rivi on järel. -ikka tõsiselt pikk rivi. ja kuis nüüd võtta. Iseenesest tee on normaalne see et seal see vall keset teed on ei tohiks ju segada kiiremini sõitmist. enamus arvestab vähemalt 80 km/h sõidukiirusele aegasid. Nüüd üks kogub endale kolonni järgi ja siis hakatakse temast ja kaasaarvatud tervest kolonnist mööda sõitma. vat siis peab küll jah kiirust ületama sest enamalt jaolt tuleb autosid ka vastu.
Sõidaks see ees sõitev küna või sara kiiremini siis poleks probleemi ei kihtataks ju nii palju kolonnist mööda. sõitku kiiremini või kui plaan kulgeda 60-ga siis ärgu tulgu autoga maanteele.... - sellise vimma ajab iga hommiku ülesse. mis veel vimma ülesse ajab. on see kui piduri järel sõtev auto ja iga järgnev ei kasuta ära möödasõidu võimalust..... sirge tee ja krt ei sõida mööda. ka sellest tekivad ohtlikud möödasõidud- neid pidureid tekib siis juurde ja kui on juba kaks või kolm autot ees kolonnis siis on ju veelgi ohtlikum teistel mööda sõita. loodan et siin foorumis ei leidu inimesi kes maanteepeal kulgevad 60 - ga. või kui kulgete keerake vahepeal teeäärde ja laske need kiiremad mööda.....
Kena päeva jätku kõigie.....
PS: Egas need krdi teede viletsused kah kiidetud ei ole..... talv tuli ju järjekordselt ootamatult!!! :)



Ja nii on seal iga päev. Sõltumata ilmast ja teeoludest.

Inimesed võiks aru saada, et kui ikka liikluses hakkama ei saa, pole vaja sinna trügida teistele jalgu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kulufield
huviline

Avatar


Registreerunud 30.04.06
Asukoht: Klooga/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A3 1998a 1,8 , Toyota avensis 2007

postitati 20.12.06 09:57 Tsiteeri


Olen kõigiga väga nõus, mindgi on hakanud see liikluskultuuri puudumine väga vihale ajama. Eriti hullud on need möödasõidud mida tehakse maanteedel, tekib tahtmine tank osta, et ellu jääda. Ise ikka sõidan piirkiiruse järgi ja teen möödasõite ohutult. Üks asi mis linnas veel väga vihale ajab on see, et peaaegu enamus autojuhte ei mõista, et kui ristmik täis on siis ära sõida seda veel rohkem täis. Mul omal oli kogemus kui ma nägin, et kui ma ristmikule sõidan siis jään keset seda seisma ja ootasin joone taga ning siis otsustas üks tips mersu maasturiga anda signaali, et mida ma passin seal. Ajas ikka vihale küll. Vaja ikka pungile sõita. Ja otse loomulikult on tänapäeva autode suur viga see, et nende suunatuled ei tööta või pigem ei tööta nende omanike ajud. Karistuse poole pealt pooldaks mina korduvate karistuste(eriti purjuspeaga sõidu)eest auto ära võtta, teadagi lubade võtmine ei aita eriti, sest ega load ei sõida ju. Ja väga vihale ajavad inimeste väited et see on inimõiguste rikkumine ja mida veel. Kas siis teiste elu ohtu seadmine pole inimõiguste rikkumine?Seaduse kuulekad kodanikud hoidke ikka lipp kõrgel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Raika
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.11.03
Asukoht: Kohila
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant 3,0TDi Q C6, A4 Avant 1,8 B5

postitati 20.12.06 11:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vilepill
ei lugenud siin eelnevaid postitusi kuid oma sõna sekka ikkagi. Näiteks viimased 3 päeva olen tulnud raplast tallinna 60 km /h - peaaegu terve tee.
Ees sõidab keegi tropp 40-60 ga ja pikk rivi on järel. -ikka tõsiselt pikk rivi. ja kuis nüüd võtta. Iseenesest tee on normaalne see et seal see vall keset teed on ei tohiks ju segada kiiremini sõitmist. enamus arvestab vähemalt 80 km/h sõidukiirusele aegasid. Nüüd üks kogub endale kolonni järgi ja siis hakatakse temast ja kaasaarvatud tervest kolonnist mööda sõitma. vat siis peab küll jah kiirust ületama sest enamalt jaolt tuleb autosid ka vastu.
Sõidaks see ees sõitev küna või sara kiiremini siis poleks probleemi ei kihtataks ju nii palju kolonnist mööda. sõitku kiiremini või kui plaan kulgeda 60-ga siis ärgu tulgu autoga maanteele.... - sellise vimma ajab iga hommiku ülesse. mis veel vimma ülesse ajab. on see kui piduri järel sõtev auto ja iga järgnev ei kasuta ära möödasõidu võimalust..... sirge tee ja krt ei sõida mööda. ka sellest tekivad ohtlikud möödasõidud- neid pidureid tekib siis juurde ja kui on juba kaks või kolm autot ees kolonnis siis on ju veelgi ohtlikum teistel mööda sõita. loodan et siin foorumis ei leidu inimesi kes maanteepeal kulgevad 60 - ga. või kui kulgete keerake vahepeal teeäärde ja laske need kiiremad mööda.....
Kena päeva jätku kõigie.....
PS: Egas need krdi teede viletsused kah kiidetud ei ole..... talv tuli ju järjekordselt ootamatult!!! :)


Politsei ei tee neile aeglaselt liikujatele kahjuks:( mitte midagi.
Paar aastat tagasi Tartu mnt-d mööda sõites, reede pealelõunal, jäi jalgu veoauto Kamaz mis liikus 60 km/h pikk pikk rodu autosid taga. Olin sabas mingi 6-s umbes. Peeglist oli ikka hirmus vaadata mis vähegi sirgemal teelõigul taga toimuma hakkas, Tartu poole läks kaks rida. Möödasõitu keelavad märgid olid kaotanud täielikult oma mõju.
Sõitsime siis hanereas ja enne Ardut paistis tee ääres politsei patrull, mõtlesin siis omaette, et lõppeks ometi korjatakse see kolakas eest ära, aga muhvigi.
Peale Ardut oli teine patrull, lootus, et raadioside patrullide vahel töötab ja eelmine andis teada teost kolonni ees, et see rajalt maha võtta, suri kui nägin, et ka see patrull ei võta midagi ette.:(
Siis viskas muidugi kopsu üle maksa ja muud moodi sellest aparaadist mööda ei saanudki, kui olin lihtsalt sunnitud julmalt reast välja keerama, kuigi peeglist nägin, et mõned autod tagapool hakkas keegi juba möödasõitu tegema.
Mööda saime mõlemad, aga tagumine mees kindlasti kiristas hambaid.:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ash
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: typ85 CQ '87

postitati 20.12.06 13:27 Tsiteeri


Kui aus olla, siis ma peale esimese ja teise postituse ei viitsinud seda hala siin isegi läbi lugeda, teame kõik kui kehvas olukorras see on, teame kõik, et sõltub see ainult meist endist. :)
Ma ei ole liikluses ise teab mis tublidus, enamasti sõidan tõesti +10 km/h üle lubatud, kuid ise vähemalt tean, et niipalju see tegelt pole, juba tehasest välja veerenud auto mis sõidab 100 km/h, sõidab tegelikult natuke alla selle :) Ok, ei vabanda selline põhjus, kuid minuarvates on 1 olukord kus kiiruse lisamine õigustatud, see on nimelt möödasõit. Ja tunnistan ausalt, tavaliselt teen möödasõite just nii, et vajutan gaasi põhja ja võtan autost maksimumi, see on ainus aeg, kus saan niisama sõites nautida auto võimeid ja ise teades, et kiire möödaasõit on ohutu möödasõit. Ehk siis kui ees sõidab auto 95-ga ja lubatud on 100, ei pelga ma vajutada hetkels et spidokale tuleb 140... ja peale möödumist taas korralikult edasi kulgeda, umbes 110 km/h. Lihtsalt vihale ajavad inimesed, kes hakkavad oma 1.5-ste diislitega üritama 100 pealt mööda sõitu, oleks siis tee kilomeetrite ulatuses puhas ja hea nähtavusega. Vot need inimesed on tainapead, kui oled ostnud ökoliikuri siis liigu ökolt ja arvesta, et igakord ei jõua ning pole mõtet seada sedasi teisi peale enda kindlasti suurema tõenäosusega ohtu, kui need kes kihutavad eesolijates mööda 40-60 km/h kiiremini. Peale selle, kui lugupeetud jäävad toppama ja ei suuda alati mööduda sellest, kellest otsustatakse ette kiirustada, tekib ka teine ohtlik olukord, kunagi ei tea möödutava emmotsioone, mõni lisab gaasi, mõni pidurdab, mõni ei tee väljagi. Ja oi kui raske on siis nendel jobudel oma ritta tagasi saada, et mitte vastutulijaga kokku panna või kõrvalolija välja rammida....

Tähenorijatele ja muidu inglitele teadmiseks, ma ei tee möödasõite, kui kahtlen selle ohutuses. (ja paluks mitte tulla ütlema, et möödasõit polegi ohutu - sõitmine ja niisama elamine pole samuti ohutu. ehk siis palun mõista selle sõna väärtust antud kontekstis natuke leebemalt) ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kiro
huviline



Registreerunud 12.06.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 (c5) 1.9

postitati 20.12.06 14:01 Tsiteeri


Millegi pärast nende teel magajate oses mul vägapalju koguemusi ei ole. Kuigi eks mõnikord on ka taolisi juhuseid ette tulnud. Osad liiklevad selliste rontidega mis peaks juba ammu ümbertöötlemisel olema. Ülevaatused ostetakse jne ning mitte ainult sõiduautodel vaid ka bussidel ja rekkatel.(see on päris suur probleem) Päris hirm on sõita teades millised ohud meid varitsevad. Ja püüa siis enda autot hoida!!!. Alati võib tulla mõni "nugis" kes selle kuidagi ära suudab rihtida.

Seoses kihutamisega: Meenub veel üks lugu kui tulin oktoobris Roosta puhkekülast.(öösel kella 4 ajal)!Roostalt maanteeni läheb selline väiksemat sorti asfalt tee. Mõeldud kuskil kiirusele 80km/h. Sõitsin siis jällegi rahulikult maksimaalselt 80-ga.(pimedas sõidan vägagi vaikselt kuna mul on liigagi häid mälestusi loomade osas kes suvatsevad järsku teele söösta)! Nägin siis tagant lähenemas lennukit. Tee oli küllaltki kurviline ja tegelikult polnud antud situatsioonis mõistlik möödmist kaaluda. Samas mees otsustas seda teha. Tal oli rauas kuskil 100km/h ja tegi kurvis möödasõidu(kurv oli kitsas ja lahtisi kive täis). Tulemus oli see ,et kuulsin ainult kuidas kivirahe mööda minu masinat käis. Sain ka esikaalsi paar kivi!(õnneks päeval asja uurides selgus ,et miskit hullu autol õnneks ei juhtunud )! Sellle momendil aga ajas see mind päris marru ja oleks talle möödai kaalikat andnud. Seda asja nii ma ei jätnud kasutaisn natuke mootori resurssi ja hetkega olin tal järgi (sain margi ja nr teada ning lasin tal minema kütta.(Valge Opel Kadett oli) Oleks mul autojuures midagi juhtunud siis oleksin asjaga edasi tegelenud :) !


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
erki.t
huviline

Avatar


Registreerunud 06.07.06
Asukoht: Tallinn / Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Got burger? (Jeep)

postitati 20.12.06 14:22 Tsiteeri


minu arust pole tegemist mitte liigse kiirusega vaid hoopis liigse müügisurvega ja vajadusega pidevalt ennast tõestada ja esimene olla... tööl ja tuttavate ees... sealt see alateadlik esimeseks pürgimine ka maanteel alguse saab, ei enamat. pidev ajupesu läbi erinevate koolituste ja pidevalt massimeediast pähe taotav kinnisidee... pean teistest parem olema, vaid siis saan ma omale elamisväärset elu lubada.

kui tõuseks keskmine elatustase ja pol hakkaks rohkem oma riigi kodanikke kaitsma ju rahuneks see alateadlik stress ja võitlusvaim ka... lisaks kihutamise lakkamisele ilmselt oleks ka vähem vahelepressimisi ja muud sigatsemist ja jõuga lahendamist.

nii rahulikult ei saa me iial sõitma kui rootslased... samas ehk oleks meil väiksemates külakogukondades vähem hannu mikkolaid aiateivaste otsas.

elame näeme, sundida ei saa, selleks on politsei ja soolased trahvid... see tähendab piits ei toimi alati.

kutsuks siinkohal siis üles klubikaaslasi liiklema võimaluste piires korralikult olgu ta siis parajasti ükskõik millise auto roolis...

Klubi stuff omalt poolt võiks lisaks motospordile ja auto ilu ja paremuse hindamisele ka parima liiklejana tunnustatud klubilisi meeles pidada. see annaks ehk rohkematele inimestele kommilootuse ja motivatsiooni... kõik ei taha ega saa omale 20V TQ lubada ju, et loorbereid kinniselt trassilt lõigata.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
sada1000
huviline

Avatar


Registreerunud 06.10.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 20.12.06 15:36 Tsiteeri


Seda võib nüüd mitmeti võtta. Ma näiteks ei tahtnud omale S2 sellepärast et vaikselt kulgeda.. aga jah mõistusega peab asja võtma ja igal pool pedaali põhja ei maksa suruda :)
Praegu on ikka päris kreisi see liikluskultuur siin


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Hegol
klubiliige



Registreerunud 20.09.06
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B2q & Audi 80 B3q 16v & Audi A4 Avant B7q TDI & Audi A4 Avant B8q TDI & Audi A4 Avant B9q & Audi Q4q

postitati 20.12.06 20:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kiro
Sõitsin siis jällegi rahulikult maksimaalselt 80-ga.(pimedas sõidan vägagi vaikselt kuna mul on liigagi häid mälestusi loomade osas kes suvatsevad järsku teele söösta)!


Vot samal põhjusel ka ise pimedas eriti kiiresti sõitma enam ei kipu, aga tundub et enamus inimestest, kes maanteele on sattunud, on vist öökullid, sest sõidetakse iga ilmaga tublilt kiirust ületades.

Ja veel olen tähele pannud, et ühed suurimad kihutajad on igasugu kaubikutega (MB Spriter, Peugeot Boxer jms) juhid. Tulles just pimedalt ja märjalt Tallinn - Tartu maanteelt, oli selliste juhtide möödasõite ikka päris mitmeid ja ega nad ennast tagasi kah hoidnud.

Samas häirib mind väga palju see, et ei peeta kinni teedele paigaldatud kiiruspiirangutest. Need on sinna paigaldatud ikkagi sellepärast, et muuta antud kohta ohutumaks kohalike jaoks. Kuna elan ise samasuguse koha läheduses, kus on kehtestatud kiiruspiirang 70 km/h, siis ajab ikka närvi küll, kui mingid idioodid leiavad, et see neile ei kehti ja kohalikud vaadaku ise kuidas hakkama saavad. Samas on kohalikul vaja poodi minemiseks ületada valgustamata ristmik, mis on 5 (loe: viis) sõidurida lai ja selleks pole ette nähtud ühtegi teeületus kohta!!
Kuna ma ise neist ikkagi enamuses järgin, siis iga kiirusepiirangu juures, tekib minu taha autode rivi, kes hakkavad nihelema ja hakatakse tegema möödasõite aeglustusradade kaudu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
pampkuri
huviline

Avatar


Registreerunud 08.03.04
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 Typ85 20vT Ehitamisel. 2,5 TDIQ

postitati 20.12.06 21:47 Tsiteeri


(MB Spriter, Peugeot Boxer jms) Eks neil meestel omad mured mis vaevalt tingitud sellest et neil meeldib lihtsalt kupatada. Mul isiklikult ajavad harja punaseks traktorid mis keset teed 40 sõidavad, kuid hiljuti avastasin selle et neist saab vabalt paremalt mööda sõita kuna pahatihti laiema tee puhul on seal nii palju ruumi et ei pea teepeenralegi ronima. Paha paha pampkuri. Ah jaa siis on need tüübid ka veel kes kinnitavad õnnestund manöövrit suunatulega.


Käisin nädalavahetusel Pesas peol 12.12. 2009. Lapsed oksendasid ja kaklesid tore oli.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
puristaja
huviline



Registreerunud 03.06.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S6

postitati 20.12.06 22:03 Tsiteeri


Ise juhin kaubikut ja kihutan ka suht sest töö ajab taga. ei ole nagu eriti sellist tsillimise aega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 20.12.06 22:09 Tsiteeri


Mind millegipärast häirivad ka rohkem need aeglaselt sõitjad, kuigi olen ka neisse mõistvamalt suhtuma hakanud.;) Aeglaselt sõitjal endal on siiski märksa suurem tõenäosus ellu jääda, ehkki teistele tekitatakse hulgi eluohtlikke olukordi.:D Samas ebamõistlikku kihutamist kuidagi heaks ei kiida ja piirangutest pean ka hoolega alati enamvähem kinni.
Traktoristid ajavad küll vahel vihale ning olen ka ise korduvalt kasutanud paremalt möödumise võimalust. Ei ole normaalne kui traktoriga maanteel niimoodi sõidetakse, et vabalt on võimalik paremalt mööduda, aga noh, eks see läheb ka juba sinna elementaarse viisakuse teemasse... Traktoristide puhul ei tohiks ju olla ka selliseid vabandusi, et vähe kogemusi või noor blond tädi roolis vms:D

Igati vahva teema jälle tehtud, rahvas saab jälle hoolega vahutada.:D Varsti jälle siis seda pahade politseinikega teemat oodata.:D:D


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Driver
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 04.01.04
Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B4 1,9 TDI

postitati 20.12.06 22:57 Tsiteeri


aeglased juhid... jah päris karm teema nii mõnelegi peaaegu selga süganud kuna tagatuled lähenevad üsna kiiresti (kui arvestad sellega et ta peaks ju sama kiiresti sõitma kui ise sõidad, jutt käib siis pimedas sõidust )

ja eks see kiiruse teema on ka sellest et kui sul ikka hea auto p*rse all on siis võib selle 80-90km/h juures ikka magama jääda küll seal rooli taga
ise kulgen ka pidevalt lubatust kiiremini ja ma leian et see on märksa ohutum kui seal teiste vahel oodata millal keegi sulle kuskilt poolt lajatab


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 51.9% - SQL: 48.1%]