Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  5
Autor:
Pealkiri: Mis toimub Eesti liikluses??? (Vastuseid: 115 | Vaatamisi: 10592)
lorrap
klubiliige



Registreerunud 24.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat Variant 4-motion 1,9TDI-PD

postitati 18.07.06 19:11
Mis toimub Eesti liikluses???



Tervitus,
viimasel ajal uudiseid lugedest tuleb must masendus peale. Ei möödu peaaegu ühtegi päeva enam ilma, et peaks lugema järjekordsetest Eesti teedel hukkunutest ja vigastatutest. Ma ei tea kui paljudel teist, aga minu on tekkinud küll küsimus, et "kuulge, milles point?" Mis nüüd siis juhtunud on? Kusjuures, järjest rohkem on ka kõige selle suhtes ükskõiksust, seda kõike võetakse juba kui normi ja reeglit. MIKS???

Ning tegelikult tahaks tekitada väikse arutelu, et mida saaks ja peaks nö. tavaline liikleja tegema, et seda olukorda muuta? Sel teemal on hala olnud juba küll, et politseil vähe raha ja pole piisavalt patrulle. Jah, tõsi, nii ta on, aga sinna tundub, et lihtinimene ei saa eriti midagit parata.
Samuti on juttu, et teed kehvad ja paremaid pole kuna pole raha. Jah, teed on meil kehvad ja keegi meist nii rikas ei ole, et kogu Eestile uued teed välja teeks. Seega ka seda me otseselt muuta ei saa.

Huvitaks just need ideed, et mida saaks teha nö. tavainimene.

Mõned näited viimasel ajal toimunust:
18. juuli 2006
Võrumaal hukkus liiklusõnnetuses kaks teismelist poissi
Põlvamaal sai avariis 10 inimest viga
Veoautoga kokku põrganud kaubikus hukkus kaks meest

17.07.2006
Piduderohkel nädalavahetusel tabati Pärnu- ja Läänemaal 39 alkoholi tarvitanud juhti

16.07.2006
Tallinnas hukkus otsasõidus kaks naist

15.07.2006
Hetkel kiire otsimisega ei leidnudki midagit väga masendavat, aga kindlasti leiaks kui rohkem aega veeta.

14.07.2006
Viljandis sõitsid joobes noored autoga aeda

Omale jäi Tallinn-Tartu maanteel Kose-Uuemõisa ristis silma selline kurb pilt:

http://tarmo.astronet.ee/audiclub/liiklus/IMG_0268.jpg

Antud avariis siis vähemalt üks hukkunu, kes lebas teeservas tekiga kaetult. Kaks kiirabi autot kiirustas Tallinna poole ehk jäid seal olijad ellu.

12.07.2006
Jalakäija sai purjus jalgratturi tõttu surma

Kaugemale ei hakanud praegu kaevuma...

Lisaks Tonny poolt leitud selline "tore" artikkel Autolehest.
(Pilt on küll suur, aga panen siiski lugemiseks pildi, mitte lingi).

http://tarmo.astronet.ee/audiclub/liiklus/autoleht.jpg

Ajakirjanik kuulutab aga suurima heameelega, et tema silme all toimus inimkannatanutega avarii ja ta lihtsalt jättis jalgratturi kraavi surema. Ei teatanud ta avariist politseisse, ei päästeametisse ja ei läinud ka ise appi. KUIGI, Liikluseeskiri KOHUSTAB teda kõike seda tegema. Isiklikult loodan, et vastavad võimuorganid loevad seda artiklit ja võtavad selle idioodi vastutusele.

Samas, lõpetuseks midagit positiivset suvepäevade järelkaja teemast:

Tsitaat:
Algselt postitas: AudiTeam
teepeal oli ka üks õnnetusjuhtum Toyota LandCruiseril mis üsna mitu korda üle katuse käis. Tore oli vaadata et klubiliikmed koheselt õnnetusjuhtumil tegutsema asusid ja esmaabi osutada oskasid. Arstiabi karpe puistati ikka korralikult. Pärast kiirabi ja politsei saabumist asusime teele edasi.


TUBLID, see oli õige tegutsemine, aga miks see ei ole kogu liikluses üldiseks standardiks?


...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Toots
huviline



Registreerunud 06.07.06
Asukoht: EESTI/Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 18.07.06 20:02


teema aktuaalne jahh,kuid kaldun arvama et teha ei saa siin midagi,se lihtsalt on nii ja jääbki nii.Eks ise püüan lihtsalt hea ja viisakas liikleja olla,kuid sellest ei pruugi kasu olla kui keegi lammas mulle või mu perele liilkluses liiga teeb:(
vist peame leppima paratamatusega kui just ime ei juhtu:o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
monte
huviline



Registreerunud 16.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant 1995 V6 - 2,6 (105kw)

postitati 18.07.06 20:12


Tsitaat:
Algselt postitas: Toots
teema aktuaalne jahh,kuid kaldun arvama et teha ei saa siin midagi,se lihtsalt on nii ja jääbki nii.Eks ise püüan lihtsalt hea ja viisakas liikleja olla,kuid sellest ei pruugi kasu olla kui keegi lammas mulle või mu perele liilkluses liiga teeb:(
vist peame leppima paratamatusega kui just ime ei juhtu:o


saab ikka teha küll. kui sina oled korralik liikleja kes

- sõidab lubatud sõidukiirusega, või ületab seda äärmisel juhul "mõistlikuse" piirides (mõni kilomeeter üle);
- kes ei istu purjus pea või jääknähtudega rooli;
- kes annab ülekäigurajal jalakäijale teed;
- kes teab kuidas töötab suunatuli;
- kes ei ürita teha möödasõite pimedates kurvides;

SIIS ON TEISTEL LIIKLEJATEL ÜKS POTENSIAALNE MÕRTSUKJUHT TALLE SISSE KÜNDMAS VÄHEM. Ehk siis iga juht kes lisaks sinule üritab mõistlikult liigelda, on üks hull teedel vähem.

Aga masendav on se asi küll. Hakka või liikluspolitseist puudust tundma ....


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
impa
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant 2,8 98a.

postitati 18.07.06 20:26


Tsitaat:

Aga masendav on se asi küll. Hakka või liikluspolitseist puudust tundma ....


Aga mina ei saa aru mis selle politsei vihkamisega on?
Minuteada pole nad küll 50 ja 90-ga sõitvaid juhte kiiruse ületamise eest trahvinud. Samuti ka see puhumise asi mis kõigile pinda käib. See on just hea kui nad kellegi vahele tõmbavad, kes teab äkki 300m pärast oleks see nähtudega poiss kellegi surnuks sõitnud. Samuti on mõttetu rullnokkade ila, et: "Ma võin võtnud olla, aga ma tean ja tunnetan kiirust ja autot ikkagi samamoodi!"
Mina pooldan täielikult neid reide ja pistelisi kontrolle, mida politsei teostab. Oleks neid vaid piisavalt...:(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mihkel
huviline



Registreerunud 27.12.04
Asukoht: haapsalu<->tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: seat leon

postitati 18.07.06 20:38


no alustuseks võiks teiste vigadest õppima hakata a seda vist on liiiiiiiiga palju tahetud:(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
monte
huviline



Registreerunud 16.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant 1995 V6 - 2,6 (105kw)

postitati 18.07.06 20:44


no puhumine mulle küll pinda ei käi. joomased juhid tulebki liistule tõmmata (tõsi, pean häbiga tunnistama et ..... on juhtunud :( ).


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Driver
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 04.01.04
Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B4 1,9 TDI

postitati 18.07.06 20:57


Tsitaat:
Tsitaat:
Algselt postitas: AudiTeam
teepeal oli ka üks õnnetusjuhtum Toyota LandCruiseril mis üsna mitu korda üle katuse käis. Tore oli vaadata et klubiliikmed koheselt õnnetusjuhtumil tegutsema asusid ja esmaabi osutada oskasid. Arstiabi karpe puistati ikka korralikult. Pärast kiirabi ja politsei saabumist asusime teele edasi.


TUBLID, see oli õige tegutsemine, aga miks see ei ole kogu liikluses üldiseks standardiks?



kunagi mul isa aitas ka ühte hädasolijat: lugu oli selline et ühel tädil läks mingil teadmata põhjusel auto põlema no ja ta siis kustutas seal oma jõududega aga ei piisanud sellest auto tulekustutist või polnud piisavalt oskusi, no ja minu isa siis nägi seda värki pealt ja tõttas siis appi inimesele krabas oma tulekustuti ja sai siis sellest tulest võitu seal ja mis oli pärast tänu selle eest... isa panga arvele tuli umbes 600.- auk kuna uus tulekustuti oli vaja oma autosse tagasi muretseda

tädi aga ei teinud teist nägugi ei tänu ega ka uut kustutit

tekkis küsimus et kui inimesed ise sellised sead on miks peaks mina nende peale kulutusi tegema oma arvelt...??? :)

ise tõttaks ka ilmselt appi nii nagu oskaks aga jah... oli kunagi selline juhus


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
-ummi-
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 18.07.06 21:08


Eesti teedel toimuv paneb tõesti mõtlema mis toimub?Liiga palju raskeid õnnetusi on juhtunud.
Ise nägime VW klubi suvekruiisiajal 15.07 õnnetust kus kokku oli saanud Nissani jeep ja Opel Omega.Nissan hakkas sooritama vasakpüüret,kuid ei näidanud suunda ,samal ajal aga tegi opel möödasõitu,ning nii see nissan opelile sisse keerasgi.Õnneks keegi vigastada ei saanud,opelis oli noor pere aastase lapsega,nissanis 4 inimest,kes oma viga loomulikult ei tunnistanud.Sellest avariist mööda sõites peatasime koheselt oma autokolonni (ca.17 autot) ning läksime kiiruga vaatama ega keegi viga pole saanud.Õnneks oli õnnelik õnnetus ning kannatanuid polnud ,kuigi oplis olnud perel oli just puhkus hakanud.Pildid räägivad enda eest:

http://www.hot.ee/ummi500/mats.jpg

Kõik puhuvad on ka väga teretulnud üritus politsei poolt minu silmes.Nädalavahetusl kruiisil kutsusime ise hommikul omale politsei et kõik autojuhid puhuda saaks ning selge peaga rooli saaks istuda.Politsei oli väga liigutatud et ise sellist asja tahetakse:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lorrap
klubiliige



Registreerunud 24.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat Variant 4-motion 1,9TDI-PD

postitati 18.07.06 21:22


Tsitaat:
Algselt postitas: Driver
isa panga arvele tuli umbes 600.- auk kuna uus tulekustuti oli vaja oma autosse tagasi muretseda

tädi aga ei teinud teist nägugi ei tänu ega ka uut kustutit

tekkis küsimus et kui inimesed ise sellised sead on miks peaks mina nende peale kulutusi tegema oma arvelt...??? :)


Jah, tõepoolest jätab natukene mõruda mulje, aga samas võib sellele olla ka täiesti loogiline seletus. Ma arvan, et see tädi ei olnud kohe mitte harjunud sellega, et tema auto põleb ning ta oli lihtsalt šokis ning šokis inimesed ei käitu peaaegu kunagi kõige adekvaatsemalt(tean omast käestki).

Ma arvan, et antud näite põhjal võiks õpetussõnaks öelda lihtsalt seda, et ei tasu jääda lootma selle peale, et nö. kannatanu on oma mõtlemistes ja tegudes adekvaatne sel hetkel. Tasuks ise mainida, et Sina tegid kulutuse Tema vara päästmiseks ja Tal oleks õiglane see Sulle kompenseerida. Mina isiklikult arvan, et sellises avalduses ei ole mitte midagit ebaviisakat ning ma arvan, et mina oleks sellises situatsioonis tagantjärgi isegi tänulik, kui mulle seda meelde tuletataks juhul kui ma ise olen suutnud selle unustada.


Tsitaat:
Algselt postitas: impa
Tsitaat:

Aga masendav on se asi küll. Hakka või liikluspolitseist puudust tundma ....


Aga mina ei saa aru mis selle politsei vihkamisega on?


Tõepoolest. Ma arvan, et üks põhjus, miks politseist lahkutakse on kindlasti madal palk(sama võib ilmselt vähemalt osaliselt lugeda ka põhjuseks miks on paljud politseinikud läinud altkäemaksu võtmise teed), aga teine ja minu arvates mitte oluliselt vähem tähtis põhjus on ka see, et rahvas ei austa politseid. Politseid sõimatakse, kirutakse jne. Loomulikult tekib kibestumus, ning kuidas keegi sellele reageerib. Mõni hakkab liiklejaid vastu nokkima, mõni lahkub.
Olen ise saanud elus kolm korda trahvi. Kõik korrad täiesti asja eest, mitte midagit ei ole siin vaielda. Aga niikaua kui sa ise ei hakka mingit jama ajama, on ka politsei sinu vastu väga viisakas ja sõbralik. Saavad nemadki ju aru, et inimene võib eksida.

Seega, äkki suudame oma, end vägagi võimekana tõestanud, klubiga kuidagit kaasa aidata politsei tegevuse propageerimisele? Ma nüüd ei tea kui palju see võimalik on, aga kas oleks näiteks mõeldav pakkuda meie klubi abi politseile teinekord? OK, pätte püüdma me ei hakka, kõik end abipolitseinikeks ka ei hakka nüüd registreerima. Aga ma arvan, et kui uurida, siis mingit moodi suudaksime abiks olla. Kasvõi näiteks "kõik puhuvad" üritustel koonuste seadmisel, autode juhatamisel jne. See peaks olema vast selline tegevus milleks politseitöötõendit vaja ei lähe. Targemad äkki parandavad kui eksin.
Ning ma arvan, et kui seni on läbi meedia jäänud enamikule rahvale mulje, et politsei ja autoklubid on alati vaenujalal, siis äkki selline eeskuju, selline kuuldus muudaks midagit???

Mis arvatate?

Tsitaat:
Algselt postitas: Toots
vist peame leppima paratamatusega kui just ime ei juhtu:o


Imedesse ei usu, aga jonnaka loomuse tõttu asjadega niisama leppida ei taha.


...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
-ummi-
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 18.07.06 21:35


Tsitaat:
Algselt postitas: Lorrap/i]

Tõepoolest. Ma arvan, et üks põhjus, miks politseist lahkutakse on kindlasti madal palk(sama võib ilmselt vähemalt osaliselt lugeda ka põhjuseks miks on paljud politseinikud läinud altkäemaksu võtmise teed), aga teine ja minu arvates mitte oluliselt vähem tähtis põhjus on ka see, et rahvas ei austa politseid. Politseid sõimatakse, kirutakse jne. Loomulikult tekib kibestumus, ning kuidas keegi sellele reageerib. Mõni hakkab liiklejaid vastu nokkima, mõni lahkub.
Olen ise saanud elus kolm korda trahvi. Kõik korrad täiesti asja eest, mitte midagit ei ole siin vaielda. Aga niikaua kui sa ise ei hakka mingit jama ajama, on ka politsei sinu vastu väga viisakas ja sõbralik. Saavad nemadki ju aru, et inimene võib eksida.

Seega, äkki suudame oma, end vägagi võimekana tõestanud, klubiga kuidagit kaasa aidata politsei tegevuse propageerimisele? Ma nüüd ei tea kui palju see võimalik on, aga kas oleks näiteks mõeldav pakkuda meie klubi abi politseile teinekord? OK, pätte püüdma me ei hakka, kõik end abipolitseinikeks ka ei hakka nüüd registreerima. Aga ma arvan, et kui uurida, siis mingit moodi suudaksime abiks olla. Kasvõi näiteks "kõik puhuvad" üritustel koonuste seadmisel, autode juhatamisel jne. See peaks olema vast selline tegevus milleks politseitöötõendit vaja ei lähe. Targemad äkki parandavad kui eksin.
Ning ma arvan, et kui seni on läbi meedia jäänud enamikule rahvale mulje, et politsei ja autoklubid on alati vaenujalal, siis äkki selline eeskuju, selline kuuldus muudaks midagit???

Mis arvatate?


Mõte hea,aga see "kõik puhuvad" kaasa aitamisel on ka omad riskid.Näiteks kuidas seda nii teha et kõik sellest kohast kus reid toimub vabalt teada ei saa ,sest kui olla politseil abik siis on ju koht kus reid toimub teada.Iseasi kui suurt hulka inimesi see puudutab kes sellest teavitada võiks ja kellel sellest kasu ka on,kuid mingi risk ju jääks.
Muidugi võin ka eksida:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
aixx
huviline



Registreerunud 21.03.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 18.07.06 21:38


Arvestades, seda et kõik nimetatud õnnetused juhtusid erinevatel põhjustel ja erinevate reeglite rikkumise tõttu, siis mingit sümptomaatiat peale hukkunute suure arvu siin küll pole. Liiklus on ju selline juba vähemalt kaks aastat olnud.

P.S Lorrapi esimesel pildil olevas rusus elu kaotanud kodanikul oli endal Audi kodus ootamas, kuna tal lube polnud siis sellega suure tee peal ei sõitnud. Teised mehed lasti küll haiglast koju, kuid terved pole nad sugugi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
lorrap
klubiliige



Registreerunud 24.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat Variant 4-motion 1,9TDI-PD

postitati 18.07.06 21:42


Tõepoolest, see ei saaks olema midagit sellist, et foorumis pannakse avalik teema nädal varem üles, et kus ja kuna ja siis vabatahtlikud tulgu. Arvata on, et see jääks näiteks kas kinniste teemade alla ja täpne info avaldatakse inimestele, kes on näiteks andnud nõusoleku mingi kuupäeval abis olema alles nö. "õigel ajal". Samas, nagunii see info sellistest "reididest" levib ju raadiotes juba enne kui kõik koonused on teele paika saanud ja alkomeetrid autost välja võetud.

Samas, ma arvan, et need kõik on detailid millest soovi korral saadakse probleemideta üle. Iseasi on see, "kas meil on soovi" midagit teha, kuidagit aidata, midagit muuta?
Ühe ürituse oleme juba teinud, millega kogu Eestile oma olemasolu kuulutasime ning seda kõik igati positiivsest küljes. Teeks veel midagit positiivset, eeskuju andvat.


...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 18.07.06 21:52


Kusjuures tõesti ei anna enam midagi teha, asjad on niivõrd käest lastud lihtsalt. Üksiku inimese või väikese inimeste grupi tõmblused ei aita siin miskit.:( Suuna mittenäitamine või muul moel teistega liikluses (ja mujal) mittearvestamine on saanud niivõrd tavaliseks, et normaalselt mõtlev inimene püüab sellega harjuda.
Põhjused on sügavamal, õigem oleks öelda- kõrgemal:D. Kui kogu riigi eksistentsi alustaladeks on valetamine, varastamine, korruptsioon, alkoholism ja vägivald jne siis ongi ju asjad väga halvad. Liiklus on ju vaid pisitilluke osake tervikust, vaadake ntx palju on alkoholimürgitusse, traumadesse vms surnuid või näiteks uppunuid... see on lihtsalt kohutav mis eestis toimub...
Või liiklusest pajatades- mis teedega toimub?:o Kiisa piirkonna teed on aasta otsa üles songitud, üht keilasse viivat teed ei viitsita korda teha enne kui ka teine (kusjuures täiesti korralik tee) üles songitakse jne, ka sellised asjad mõjutavad kindlasti liiklusohutust ja üldist heaolu.

Häbi on olla selle riigi kodanik.:(


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
alando
huviline

Avatar


Registreerunud 15.06.05
Asukoht: Tallinn/Muhu/Orissaare
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 2,5 tdi: Bmw 528i

postitati 18.07.06 22:13


Tsitaat:
Tsitaat:
Algselt postitas: AudiTeam
teepeal oli ka üks õnnetusjuhtum Toyota LandCruiseril mis üsna mitu korda üle katuse käis. Tore oli vaadata et klubiliikmed koheselt õnnetusjuhtumil tegutsema asusid ja esmaabi osutada oskasid. Arstiabi karpe puistati ikka korralikult. Pärast kiirabi ja politsei saabumist asusime teele edasi.


TUBLID, see oli õige tegutsemine, aga miks see ei ole kogu liikluses üldiseks standardiks?
Tervitus, tänan südamest kõiki klubilisi kes meile appi tulid Kihelkonna mnt. Toyota Landcruiser kaotas juhi eksimuse tõttu juhitavuse ja rullus mitu korda üle katuse ning maandus kraavis! Vigastatuid oli kolm, kellest üks on siiani koomas. Jube lõpp meie firma suvepäevadele!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
poleoluline
huviline

Avatar


Registreerunud 25.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2 Q

postitati 18.07.06 22:36


Nu mida erilist meil ikka teha peale ohtlike olukordade vältimise... kui just massinatele mini kaameraid ei paigalda et esialgu ned "võimlejad" ki kelle masin ei lähe aga mööda ihkavad sõita ja siis kolm rida tekitavad.... ülesse pildistada ja nende arulagedus kõigile nähtavaks teha... taru Tallinna trassil seda sageli märganud....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lorrap
klubiliige



Registreerunud 24.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat Variant 4-motion 1,9TDI-PD

postitati 19.07.06 07:34


Tsitaat:
Algselt postitas: ferdinand
Kusjuures tõesti ei anna enam midagi teha, asjad on niivõrd käest lastud lihtsalt. Üksiku inimese või väikese inimeste grupi tõmblused ei aita siin miskit.:(

Põhjused on sügavamal, õigem oleks öelda- kõrgemal:D. Kui kogu riigi eksistentsi alustaladeks on valetamine, varastamine, korruptsioon, alkoholism ja vägivald jne siis ongi ju asjad väga halvad. Liiklus on ju vaid pisitilluke osake tervikust


Aga ferdinand, riik, see ei ole ju ainult riigikogu või valitsus. Riik see on rahvas ehk siis meie ise. On ju olemas ka ütlus, mis kõlas umbes nii, et "iga rahvas väärib oma valitsejaid". Ise me oleme nad valinud. Jah võibolla mina ei valinud praegu valitsevat seltskonda, võibolla sina ei valinud, võibolla ei hääletanud keegi meie klubist ühegi praegu valitseva võimu poolt.

Tervikut me tõesti ei suuda korraga parandad, aga iga asi algab ju algusest. Algab algusest ja areneb, kasvab. Minu idee ongi see, et me võiksime leida veel mingi mooduse lisaks sellele, et ise olla liikluses korralik, kuidas üritada teisi liiklejaid mõjutada või eeskuju näidata.


...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Shelby-SV
huviline



Registreerunud 06.01.06
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 b4 66kw 1994

postitati 19.07.06 07:35


ei ütleks et nüüd ja järsku on eesti liiklus pe*se kukkunud. lihtsalt viimasel ajal on kuumus inimestele pähe hakanud.

siiski on teatud tendentse tallinnas märgata küll. üldine liiklusvoog on natuke kiirenenud. seda enam paistab silma kahte tüüpi idioote:
I on rullnokad (sageli uhkete autodega "ärimehed") kes sõeluvad ridade vahel, tekitavad kolmandaid ridasi ja sõidavad end kiirustel 200km/h+ surnuks.
II tüüp on ökotajad ja muidu väiklased liiklejad. kui ikka näed, et taga on sinust kiirem auto ja sul on parem käsi vaba, siis miks paganama pärast ei või sa korra rida vahetada, et teine auto mööda lasta? eriline liik on muidugi nö. "kättemaksjad", nemad sõidavadki nimme vasakus reas 50'ga ja ei püüagi mõista, et mõnel inimesel võib kiire olla.

Foorid on samuti peatükki väärt. ise foori taga seistes jälgin pidevalt ristiliikujate ja jalakäiate foore, et võimalikult hästi oma foori rohelist tabada. kui näen, et ristuva sebra foor läheb punaseks, siis käik sisse ja 3sec'i pärast ongi mul foor roheline ja ma saan kohe laksust minema. samuti kiirendan võimalikult kiiresti vähemalt 50ni ära.
Eriti vihaseks ajavad tüübid kes istuvad foori ees esimese autona ja vahivad niisama ringi. ja kui roheline süttib, nad magavad. keegi annab signaali, nad ärkavad ja hakkavad käigukangi otsima. ja kui nad lõpuks saavad foori tagant minema uimerdatud, on nad nii palju aega raisanud, et vähemalt mingi 3-5 autot rohkem oleks ilusti üle ristmiku saanud ning pärast on ummik nende võrra pikem. eriline "boonus" on muidugi siis, kui kõnealune foor satub olema nt vasakpöörde oma ning need kipuvad eriti lühikesed olema. sellisel juhul saavadki korraga üle ristmiku ainult see uimerdaja ja temast järgmine masin kes uimerdajale punasega järgi laseb.
:mad:

keegi ütles siin väga targalt, et kui tallinnas inimesed sõidaksid peaga, siis ummikuid polekski!
ummikute eest võime tänada fooride tagant mineme uimerdajaid, ristmike umbesõitjaid, rullnokki ja noid "Kättemaksjaid".

kuna ma ise sõidan igapäevaselt tallinnas ca. 200km, siis olen märganud, et alates umbes kella 5st läheb eriti põnevaks. siis ilmuvad välja kontorirotid - inimesed kes istuvad päev otsa kontoris ja autot kasutavad ainult tööle ja koju sõiduks. linnas on nad ikka täiesti lambad. keskealised uhkete autodega naised on lausa eriline klass.
Juhtum: tondi ülesõidu juures ootas kotka tänava poolt tulnud keskealine naine oma uue C klassi mesaga vasakpööret. kõik vabad augud magas maha ja ei julgenud sõita. kui lõpuks sai "julgus" kokku võetud, sõitis täiega wolksvagen kaubikule ette. avarii käes. kaubikujuht sõitis u. 5m edasi ja tõmbas auto muru peale eest ära, kuigi tal olid enamus mahlad välja jooksnud ja stange ja tuled jäid ristmikule. naine seevastu aga jättis oma auto keset sõidurada raudtee ülekäigu tõkkepuude alla seisma - kohutav ummik tekkis sinna 5min jooksul! naine aga ei mõelnudki liigutada, istus autos, rääkis telefoniga ja nuttis. kuigi tema auto, vastupidiselt kaubikule, oli täielikult liikumissuutlik.

vot sellistest tüüpidest mina aru ei saa...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Karel
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S2

postitati 19.07.06 07:37


Tere

Pakuksin ka omalt poolt väikese lahenduse, kuidas minu arvates kiiruseületamist vähendada. Paljudel juhtidel, ka mul, on küllaltki kiired autod või arvavad nad, nagu ka mina vahel, et oskavad sõita sama hästi kui Markko Märtin. Selleks, et oma vajadusi välja elada, auto võimeid proovile panna ja ka sõiduoskusi parandada, oleks vaja rohkem võimalusi. Kui olen mõnikord kuskil rajal kihutamas käinud, on pärast selline tunne olnud, et võiks maanteel kaheksakümmend kilomeetrit tunnis sõita ja ka linnas väga rahulikult ning viisakalt liikuda, mida ma ka muidu üldjuhul ikka teen.
Ma arvan, et sellised üritused nagu näiteks Kahalas talvel toimusid, aitasid väga mitut moodi liiklusohutusele kaasa. See on tõestus, et ka Audiklubi saab ja on teinud midagi liiklusõnnetuste ära hoidmiseks. Ka riik võiks natuke rohkem kaasa aidata, et oleks kohti kus nii talvel kui suvel kihutada.
Kui ka taksojuhid ja teatud Saksamaal toodetud kallimasse hinnaklassi kuuluva kahe automargi eelistajad selliseid lihtsaid reegleid nagu Monte välja pakkus järgiksid ja ei arvaks, et üksi sõidavad, oleks olukord veel parem.
Usun, et kasu on ka Lorrapi pakutud mõttest, et politseiga kuidagi koostööd teha. Kui natuke mõelda on võimalusi selleks kindlasti rohkem kui alguses tundub.
Driverile ütleksin ka seda, et vähemalt mina usun, et kõik heateod saavad kunagi tasutud ja tihti nii nagu ei oskaks oodatagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
undu
huviline



Registreerunud 05.08.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Outback´13, Gaz 2410

postitati 19.07.06 07:50


Rääkisid minu jutu ära, Shelby-SV.
Omalt poolt ehk niipalju, et liiklus on suht hea ühiskonna peegel. Liikluses püüavad paljud oma kohta leida ja seda teistele kätte näidata. Kui muidu elus pole kõik hästi, siis on ka liikluses olemine kehvem, teised on kõik "lambad", kes ei oska üldse liigelda jne.
teine asi, mis paneb inimesi liiluses hullumeelsusi tegema on tingitud ka kaudsest vihast auklike ja liiklemiseks vaid tingimisi kõlblike tänavate vastu.
Ummikutes istumine tõstab sisemist ärrituse taset, see vajab kah kuidagi väljaelamist.

Kõik sellised asjad on mujal maailmas läbi elatud /nähtud, ammu on kasutusel selline mõiste nagu "traffic rage". Eestist on saamas kah arenenud riik :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
bob
klubiliige

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B2CQ 20vT, BMW G31

postitati 19.07.06 08:11


Toimub see, et liiklusjärelvalve puudub täielikult.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kalev440
huviline



Registreerunud 09.12.04
Asukoht: Tallinn üldjuhul
Kasutaja on eemal

Auto: AUDI-80 1,8 88a.

postitati 19.07.06 08:23


Tänane pealkiri Delfist: Must päev liikluses.4 morgis ja 10 haiglas. Ekskursioonibuss Mercedes Benz Sprinter, milles oli 14 reisijat, kaldus Ahja bussipeatuse juures vastassuuna vööndisse ning sõitis vastu betoonist teepiiret. Kokkupõrke tagajärjel sai esialgsetel andmetel 10 reisijat vigastada.http://www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/article.php?id=13348618 ,ja jälle on põhjuseks kaldumine vastassuunavööndisse.Kahju on artiklis mainitud poisikestest kes salaja vanemate tagant auto näppasid ja ennast surnuks sõitsid, aga ega keegi koguaeg autovõtmeid raudkapis seitsme luku taga ka ei hoia


Nr.256
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 19.07.06 08:48


Siin kah haakuv teema.
Omadest nägemustest ütleks, et esmalt tuleks saata paljud stagnaaegsete lubadega kodanikud kuhugi kohustuslikele ümberkoolitustele "liiklusviisakuse ja -psühholoogia" valdkondades seda siis eriti linnaliikluses. Samuti tahaks kõigile pasunasse anda, kes jumaldavad suurema eesõigust :mad:. Juhilubade kättesaamine ei tohiks olla samuti nii lihtne nagu seda praegu on - kohustuslike õppesõitude tunde peaks olema oluliselt rohkem ja pikema aja vältel, mitte nii et "nädalaga" kärutad kogu oma tunnid ära ja peale seda linnaliiklusesse nagu vana kala, endal puudub igasugune oskus teistega arvestada ringi liigeldes.
Politseid pole selle teema juures mõtet üldse süüdistada, kuna nemad teevad oma tööd ja kui on rikkumine, siis üldjuhul pole nagu midagi vaielda ega õigustada (mida ülimalt palju harrastatakse). Päris nii ei saa asjasse suhtuda, et "Mina sain trahvi, kui ma ajaliselt keelava märgi alt vasakpööret tegin täiesti inimtühjal sõiduteel, aga see vennike, kes minust 10 min. tagasi maanteel 200ga mööda uhas on puhas poiss!". Ärge pabistage tuleb ka selliste kord kunagi vahele jääda.
Ainus, mida soovida saab "Hoidke oma silmad liikluses lahti ja üritage teiste eksimusi ennetada, mitte ärge sügage suure varbaga rooli taga kõrvatagust ise samal ajal ühe käega moblat teise kõrva juures hoides ja teine käsi aknast väljas kesmine sõrm püsti!" :P
Tunnistan, olen ka ise raskema jalaga ja maanteekiirused on üldjuhul ~110km/h kanti, aga mis vahet seal on kas ma sõidan 90ga või 110ga kui mulle jäävad jalgu ~60km/h sõitvad isendid 90 alas :mad:. Sama on linnaliikluses, kus 50km/h on nii ulmeline kiirus, et sõidetakse ikka 30km/h. Mis selle kohta saab öelda - mitte midagi, sellised aeglaselt imevad isikud lähtuvad sellest lihtsast reeglist "Sõida nii kiiresti kui sa ise tunned, et see on ohutu" :( Tuleb lihtsalt kellaajaliste sõitude puhul selliste imurite olemasoluga arvestada ja lihtsalt mõni hetk planeeritust varem välja sõita :P. Jube vastik pikk jutt sai jälle :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
CE
huviline



Registreerunud 02.03.06
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 1,9 TDI q

postitati 19.07.06 09:13


Üks asi veel, mis minu arust korraliku liiklejat iseloomustab (ja mida vist senini mainitud ei ole): ta ei anna maanteel sõites tuledega vilgutades teistele juhtidele politseipatrullidest-operatsioonidest märku! Miskipärast kusiganes linnas või maanteel politseiautot märgatakse, hakkavad väga paljude vastutlevate autode tuled kohe agaralt sähvima, olgu siis tegemist kõik-puhuvad operatsiooniga, kiirusemõõtmise või veoautode kaalumisega. Solidaarsus autojuhtide seas on tore asi, kuid sedasi hoitakse ainult roolijoodikuid-kihutajad vahelejäämise eest, tavalist normaalset liiklejat ju kiirust või joovet mõõtev politseinik ei tohiks häirida. Samamoodi on raadios politseipatrullide asukohtade mahahõikamisega. Arvestades allesjäänud (liiklus)politseinike vähesust, pole siis ime, et sedasi vähemdistsiplineeritud juhtides täielik karistamatuse tunne tekib ja igasugune vahelejäämishirm ära kaob. Järsku selles ka praegune raskete avariide rohkus? Ise vilgutan ka aeg-ajalt vastutlevale autole tulesid, kuid seda sel juhul, kui see on unustanud näit. tuled põlema panna või on ta autol midagi viga (misgit ripub, kumm tühi vms).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
poleoluline
huviline

Avatar


Registreerunud 25.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2 Q

postitati 19.07.06 09:25


Reeglina mingi +10/15 politseid kül tõmblema ei peaks panema. Minu isiklik kogemus ( ka ööl vastu tänast ) näitab et kui mingi 110/115 sõidad siis tühjal trassil se neid kül ei huvitanud....
Samas võib olla ka "tähenäriaid" kellele meeldib võimu näidata... kuid kiirus tuleb ikka valida vastavuses nähtavuse/teeolude ja kindlasti ka masinaga. See on muidugi minu isiklik arvamine :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lorrap
klubiliige



Registreerunud 24.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat Variant 4-motion 1,9TDI-PD

postitati 19.07.06 09:49


Tsitaat:
Algselt postitas: kps
Tunnistan, olen ka ise raskema jalaga ja maanteekiirused on üldjuhul ~110km/h kanti, aga mis vahet seal on kas ma sõidan 90ga või 110ga kui mulle jäävad jalgu ~60km/h sõitvad isendid 90 alas


No kps, laisk oled või? See ju lihtne füüsikavalem, mille abil saad teada mis vahet on.

Kirjutame siis valemi siia, et teised saaks ka arvutada:

http://tarmo.astronet.ee/audiclub/liiklus/valem.jpg
Kiirused siis m/s, mitte km/h (100 km/h = 100/3,6 = 27,78 m/s).
Ehk siis kõik suuruse SI põhiühikutes.
Nii kps, teeme nüüd arvutuse sinu antud kiiruste kohta.
Algne kiirus ühel juhul 110 km/h(30m/s) ja teisel juhul 90km/h(25m/s).
Lõppkiirus mõlemal juhul 60km/h(16,67m/s) ja leiame pidurdusmaade erinevuse. Aeglustuse(negatiivne kiirendus) võib mõlemal juhul konstandiks võtta.

Vastuse saame 1,87s(1) = s(2) ehk siis kiiruselt 110km/h kulub sul 1,87 korda rohkem maad hoo 60km/h peale mahapidurdamisele kui kiiruselt 90km/h. Vot nii on lood.


...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  5
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 57.9% - SQL: 42.1%]