Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Autor:
Pealkiri: 3,0 tdi 176 kW soojenemine (Vastuseid: 87 | Vaatamisi: 25414)
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 20.11.12 18:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Urmo14
Ma arvasin, et see lärtsatus on egr klapi sulgumusest tingitud.

EGR ja Intake manifold flap on süüde väljas lahti s.t. avatud. Viimane keeratakse suretamisel kinni ja ehk peale suretust ongi teda kuulda.


Wer im sommer schon am winter denkt, der sicherlich ein quattro lenkt!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 20.11.12 21:27 Tsiteeri


Eino mul on ikka totaalne kamm selle mootoriga (autoga). Korra oli ka selline juhus, et sai sõidetud ca 20 km, kõik oli soe ja kena, pidin naist ca 10 min käiva mootoriga ootama ja kui uuesti sõitma hakkasime, panin tähele, et temp oli 90 kraadist all pool. Ei pannud tähele, et kas seistes või siis uuesti liikuma hakates oli ta seda teinud. Ja jälle - jube visalt läheb üles. Nagu sõidaks alles autot soojaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Urmo14
huviline



Registreerunud 05.07.11
Asukoht: Tallinn-Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 c6 S-line 3.0 tdi Q

postitati 24.11.12 10:08 Tsiteeri


Tänapäeva diisel mootorite tavaline nähtus. Kohapeal käies mootor jahtubki, kuna kõik energia kasutatakse mootori poolt ära ja võimalikult vähe läheb raisku. Mida ökonoomsem, seda kiiemini jahtub koapeal.
Kui tundub, et liiga kiiresti jahtub siis 2 vöimalust. Kas on termostaat vale kliima jaoks (n. Itaaliast toodud autodel avab termostaadi 70 C. Juures ja mootor ei püsi soe) või on termostaat läbi ja vajab vahetust.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Rumsa
huviline

Avatar


Registreerunud 21.04.11
Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 Avant 3,0 Tdi q

postitati 24.11.12 10:21 Tsiteeri


Tundub küll jah, et nagu termostaat lasi suurele ringile korraks. Lõdvikute katsumisega peaks selguse saama ilmselt ju. Kohapeal käies kui 90 C saavutatud siis minul küll enam allapoole tagasi ei kuku sealt. Päris suure miinuskraadiga pole veel sõitnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Urmo14
huviline



Registreerunud 05.07.11
Asukoht: Tallinn-Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 c6 S-line 3.0 tdi Q

postitati 24.11.12 11:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Rumsa
Tundub küll jah, et nagu termostaat lasi suurele ringile korraks. Lõdvikute katsumisega peaks selguse saama ilmselt ju. Kohapeal käies kui 90 C saavutatud siis minul küll enam allapoole tagasi ei kuku sealt. Päris suure miinuskraadiga pole veel sõitnud.


Peaks saama ka nii vaadata, et kui arvuti järgi panna ja sundida jahtusventilaator tööle ja jälgida millal hakkab sooja õhku radikast tulema siis vaadata ka arvutis mis temperatuuril sooja hakkab eraldama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 25.11.12 21:49 Tsiteeri


Nagu te juba teema algusest võisite lugeda, siis termostaat on uus (originaal) - mitte miskit muutust kaasa ei toonud.
Natuke juttu kah - täna saabusin päeval maalt - 90 km selja taga, auto nii sõidusoe kui olla saab. Viie minutiline paus maja ees (lapsed ja asjad tuppa) ja siis ise edasi poodi. Kui auto uuesti käivitasin näitas seier 90, kuid juba liikudes kukkus ruttu ca 75,80 peale. Sõitisn 5,3 km ja selle ajaga enam 90 kätte ei saanud. Et siis kuida see võimalik on - mõnel siin läheb 5 km täiesti soojaks auto, mul ei suuda 10 kraadi kõrgemat temperatuuri saavutada?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
vedru
huviline



Registreerunud 07.01.07
Asukoht: pealinn
Kasutaja on eemal

Auto: Auditu

postitati 25.11.12 21:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sospert
Nagu te juba teema algusest võisite lugeda, siis termostaat on uus (originaal) - mitte miskit muutust kaasa ei toonud.
Natuke juttu kah - täna saabusin päeval maalt - 90 km selja taga, auto nii sõidusoe kui olla saab. Viie minutiline paus maja ees (lapsed ja asjad tuppa) ja siis ise edasi poodi. Kui auto uuesti käivitasin näitas seier 90, kuid juba liikudes kukkus ruttu ca 75,80 peale. Sõitisn 5,3 km ja selle ajaga enam 90 kätte ei saanud. Et siis kuida see võimalik on - mõnel siin läheb 5 km täiesti soojaks auto, mul ei suuda 10 kraadi kõrgemat temperatuuri saavutada?


Temperaruuri andur ei pane kala või? Paisupaagi kork vahetatud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 26.11.12 08:13 Tsiteeri


Temp. anduri kohta midagi tarka ei oska kosta. Aga mida paisupaagikork mõjutab? Olen täheldanud, et töösooja mootoriga ta ikka surve süsteemis hoiab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
vedru
huviline



Registreerunud 07.01.07
Asukoht: pealinn
Kasutaja on eemal

Auto: Auditu

postitati 26.11.12 10:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sospert
Temp. anduri kohta midagi tarka ei oska kosta. Aga mida paisupaagikork mõjutab? Olen täheldanud, et töösooja mootoriga ta ikka surve süsteemis hoiab.


Mul olid enamvähem samad sümtomid, peale termostaadi vahetust ei muutunud midagi, järgnevaks vahetasin temperatuuri anduri ja korgi koos ja sain korda. Ei tea, kumb oli vigane, kas andur või kork. Igaljuhul siiamaani töötab probleemideta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 26.11.12 12:46 Tsiteeri


Tore on infi saada, ütle veel palun seda, et kus asub temperatuuri andur. Siis saan seal pealt koodi vaadata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 19.12.12 20:33 Tsiteeri


Ok! Temp andur vahetatud. Mitte midagi ei muutunud. Kui nats rohkem sõtsin, siis sain 90 kätte. Ummikutes, mida oli täna tallinn täis, siis vajus temp jälle 70 peale. Samas tekkis selle teema http://audiforum.us/threads/parking-auxiliary-heater.11422/ järgi küsimus, et kas Q7-mel peaks webasto kuni 90 kraadini välja töötama - on see neil ju standardis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Summutaja
huviline



Registreerunud 13.11.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0 TDI 176kW 2010 Quatro Full S-Line

postitati 25.12.12 19:09 Tsiteeri


Nii endal sama mootor, aga kereks B8 A4. Sõitsin 45 min mööda tartu mnt, vahepeal oli kiiruseks 160km/h, keskmine oli nii 120. Käiguks 4. Pöörded oli ~3000 peal (põletasin pdf filtrit). Väljas oli -14c ja jälgisin siis oma temperatuuri. Mootor oli peale 45min nati üle 50c. Seega on see jummala normaalne, et kui väljas -14, et mootor ei lähe kuumaks jahutusvedelik jahtub radikas nii kiiresti ära.
Linnas rahulikult sõites oli temp kohe seal 75c lähedal. Seega oleneb see paljudest asjadest, auto massist, välis temperatuurist ja kiirusest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Rumsa
huviline

Avatar


Registreerunud 21.04.11
Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 Avant 3,0 Tdi q

postitati 25.12.12 20:21 Tsiteeri


Ei ole normaalne! Tehke selgeks omale kuidas töötab väike ja suur ring ning termostaat! Suurele ringile e. ette radikasse ei lase termostaat jahutusvedelikku enne kui termostaat on saavutanud ettenähtud avanemistemperatuuri.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KsenoonE
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 05.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo/GLE

postitati 25.12.12 20:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sospert
Ok! Temp andur vahetatud. Mitte midagi ei muutunud. Kui nats rohkem sõtsin, siis sain 90 kätte. Ummikutes, mida oli täna tallinn täis, siis vajus temp jälle 70 peale. Samas tekkis selle teema http://audiforum.us/threads/parking-auxiliary-heater.11422/ järgi küsimus, et kas Q7-mel peaks webasto kuni 90 kraadini välja töötama - on see neil ju standardis.
Ei tea küll et Webasto mootori 90ni ära laseb


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
lauriL90
huviline



Registreerunud 15.10.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 2005 A4q 3.0tdi

postitati 25.12.12 21:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Summutaja
Nii endal sama mootor, aga kereks B8 A4. Sõitsin 45 min mööda tartu mnt, vahepeal oli kiiruseks 160km/h, keskmine oli nii 120. Käiguks 4. Pöörded oli ~3000 peal (põletasin pdf filtrit). Väljas oli -14c ja jälgisin siis oma temperatuuri. Mootor oli peale 45min nati üle 50c. Seega on see jummala normaalne, et kui väljas -14, et mootor ei lähe kuumaks jahutusvedelik jahtub radikas nii kiiresti ära.
Linnas rahulikult sõites oli temp kohe seal 75c lähedal. Seega oleneb see paljudest asjadest, auto massist, välis temperatuurist ja kiirusest.

See kindlasti norm ei ole. Nende pöörete juures on minutite küsimus, kuni auto 90 kraadi jõuab -14nega. Suht kindlalt sul termostaat läbi


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Summutaja
huviline



Registreerunud 13.11.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0 TDI 176kW 2010 Quatro Full S-Line

postitati 25.12.12 23:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lauriL90
Tsitaat:
Algselt postitas: Summutaja
Nii endal sama mootor, aga kereks B8 A4. Sõitsin 45 min mööda tartu mnt, vahepeal oli kiiruseks 160km/h, keskmine oli nii 120. Käiguks 4. Pöörded oli ~3000 peal (põletasin pdf filtrit). Väljas oli -14c ja jälgisin siis oma temperatuuri. Mootor oli peale 45min nati üle 50c. Seega on see jummala normaalne, et kui väljas -14, et mootor ei lähe kuumaks jahutusvedelik jahtub radikas nii kiiresti ära.
Linnas rahulikult sõites oli temp kohe seal 75c lähedal. Seega oleneb see paljudest asjadest, auto massist, välis temperatuurist ja kiirusest.

See kindlasti norm ei ole. Nende pöörete juures on minutite küsimus, kuni auto 90 kraadi jõuab -14nega. Suht kindlalt sul termostaat läbi


Ok ja kuidas seda testida, kas on läbi või mitte? Kohe kui väljas on soem, or sõidad linnas, siis on temp seal 75 juures. 90c ei jõua kunagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 25.12.12 23:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Summutaja
Tsitaat:
Algselt postitas: lauriL90
Tsitaat:
Algselt postitas: Summutaja
Nii endal sama mootor, aga kereks B8 A4. Sõitsin 45 min mööda tartu mnt, vahepeal oli kiiruseks 160km/h, keskmine oli nii 120. Käiguks 4. Pöörded oli ~3000 peal (põletasin pdf filtrit). Väljas oli -14c ja jälgisin siis oma temperatuuri. Mootor oli peale 45min nati üle 50c. Seega on see jummala normaalne, et kui väljas -14, et mootor ei lähe kuumaks jahutusvedelik jahtub radikas nii kiiresti ära.
Linnas rahulikult sõites oli temp kohe seal 75c lähedal. Seega oleneb see paljudest asjadest, auto massist, välis temperatuurist ja kiirusest.

See kindlasti norm ei ole. Nende pöörete juures on minutite küsimus, kuni auto 90 kraadi jõuab -14nega. Suht kindlalt sul termostaat läbi


Ok ja kuidas seda testida, kas on läbi või mitte? Kohe kui väljas on soem, or sõidad linnas, siis on temp seal 75 juures. 90c ei jõua kunagi.


Mitte kuidas vaid kas. Mootor peab saavutama selle temperatuuri ja me ei ela siberis, et seda ei saavuta. 90 kraadi peab igal juhul saavutama - vastasel korral kas termostaat laseb läbi või muud kurja, aga 90 peab saavutama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
lauriL90
huviline



Registreerunud 15.10.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 2005 A4q 3.0tdi

postitati 25.12.12 23:26 Tsiteeri


Suru radikasse minev voolik käega kokku kui auto on alla 90ne kraadi. Voolik peaks külm olema, seega jahutusväiksel ringil kuni mootor soe. Kui voolikus ringleb katsudes soe tosool, on jahutus suurel ringil ja tosool käib läbi radika. Sellisel juhul ei taha auto külmaga üldse soojaks minna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 28.12.12 20:11 Tsiteeri


Eino mul on mõtted otsas. Normaalse käitumise alla see enam ei lähe. Olukord järgmime - õues oli 3 kraadi sooja. Oli vaja sõita 20 km kaugusele mööda külavaheteed. Tee oli kiilasjää all. Autol all korralikud lamellrehvid ning seega kiirus üle 40 km tunnis ei tõusnud. Sõitu alustades jõudis mootor 90 suht normaalse kiirusega. Jõudsin kohale ja rääkisin inimestega max 15 min. Istusin uuesti autosse ja alustasin tagasisõitu. Mootori temp hakkas tagasisõites kohe langema. Peale 5 km läbimist oli temp poole peal (70) ja pm sinna ta jäigi kuni tagasi jõudmiseni. Imelik. Mis krt seda asja reguleerib, et ilma koormuseta mootor temperatuuri ei hoia?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Rumsa
huviline

Avatar


Registreerunud 21.04.11
Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 Avant 3,0 Tdi q

postitati 29.12.12 17:50 Tsiteeri


Tundub täpselt, et seisva mootoriga lasi termostaat suurele ringile ja lahti ta jäigi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 29.12.12 19:28 Tsiteeri


No mulle tundub ka, et termostaadi teema. Aga ma kohe ju vahetasin selle jubina peale ostu. Ja võtsin selle asja forsist - originaal karbis oli. No ju tuleb siis Revalist võtta ja loota, et seekord joppab...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 31.01.13 21:09 Tsiteeri


Kirjutaks nüüd siia ka lahenduse, vb on keegi ka kunagi samasuguse probleemi ees.

Ega siis muud üle ei jäänudki, kui Revalisse aeg kinni ja poolteist nädalat ootamist ja oligi aeg käes. Otseloomulikult oli diagnoosiks termostaat, kuigi ma autot sisse regades rõhutasin, et olen selle ise vahetanud originaali vastu. Ok, mis seal ikka, olin nendega nõus, et vahetage. Aga oh häda – tuleb tellida. Olin nõus, veel neli päeva ootamist ja sain auto uuesti viia. Töö teostati ja anti teada, et mootor läks 90 kraadi – ma tean ju seda – maanteel ju ka läks, ja aktiivsemal sõidul linnas ka.
Pühapäeval oli 8 kraadi külma ja otseloomulikult vajus temp kohapeal alla. Esmaspäeval kõne Revalisse – hakati rääkima jälle ca pooleteisenädala pikkusest järjekorrast. Ütlesin neile viisakalt, et palun mõelge lahendus välja ja helistge mulle täna veel tagasi. Keegi ei helistanud. Järgmine päev ise helistasin – sattusin normaalse töödevastuvõtja otsa, kellega mul ka ennem on tegemist olnud (vist Margus Must) ja ta leidis mulle aja homseks. Väga rahul. Viisin auto sinna ja nämmutasin asja veelkorra läbi – mees pani asjad korralikult kirja ja auto läks töösse.
Varem kui arvata võis helises taskus telefon ja öeldi, et auto korras. Ma veel pärisin, et kas te ikka katsetasite õues kohapeal töötava mootoriga jne. Margus ütles, et ei olnud vaja.

Viga peitus EGR termostaadis, mida mitte keegi ei osanud arvata. Termostaat oli mingil põhjusel oma pesas lihtsalt lahti koguseeaeg. Tean, et BMW-l on selline asi, kuid audi kolmeliitrise diisli kohta ma netist midagi ei leidnud – vb ei otsinud ka piisavalt korralikult.

Ok, kaks päeva auto käes ja ca 50 km sõidetud – hoopis teine tunne – mootor jookseb kiirelt üles 90 peale ja siiamaani on ka seal on püsinud. Kütuseseier on kiirustamise maha võtnud (või ma lihtsalt lollitan enneast). Igatahes tundub, et asi on palju paremuse poole liikunud. Eks pikem maaots annab selgust.

PS! Tahtsin veel kiidusõnu avaldada Audi esinduse kohapealt. Esimene kord, kui diagnoositi termostaat, siis raha ei võetud – öeldi, et see läheb sellesse arvesse kui termostaat vahetatakse, siin on võti, reedel näeme. Ok, kui töö oli tehtud, siis maksin arve – 250 eur-i. Kui auto kolmandat korda töösse läks ja EGR-i termostaat avastati, mis ise juba maksis 160 eur-i, siis ütlesin, et wow mehed, pidage nüüd hoogu, ma juba maksin asja eest mida vaja ei olnud. Toru otsas oli tükk aega vaikust ja siis tuli arve – 94 eurot. Sellega olin ma nõus. Arve peal oli varuosalt miinus 50 prossa ja töölt ning muudelt asjadelt miinus 20 prossa. Pm mina olen rahul – suhtumine inimestesse seal majas on ikka kõvasti muutunud.

Loodan, et mu “novell” on kellelgi kasulik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Audi499
huviline

Avatar


Registreerunud 07.12.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c7

postitati 31.01.13 21:55 Tsiteeri


EGR termostaat kus see täpsemalt on...vaataks endalgi üle kuna sai just uus orig termostaat pandud aga tundub et ei ole ikka see päris õige.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 31.01.13 22:10 Tsiteeri


Kui päris aus olla, siis ma täna hommikul isegi piilusin kapoti alla ja võtsin mootori katte maha aga kuna auto oli enda juures plaattõstuki peal ja iseenesest on ta ka suht kõrge, siis kadus huvi peale klientide saabumist ja pärastpoole oli isegi nats tööd.

Tegin ise ennem sellise otsingu "audi 3.0 tdi egr thermostat" ja siis ülevalt viies tulemus (pdf link). Seal äkki saab natuke aimu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 11.02.13 14:11 Tsiteeri


Huvitav, kas see termostaat võib olla selle musta plastjunni sees ja lihtsalt radiaatorist eraldi pole võimalik vahetada ega osta ?!?


https://www.upload.ee/image/6116262/K8A014.jpg


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 68.5% - SQL: 31.5%]