Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Autor:
Pealkiri: 3,0 tdi 176 kW soojenemine (Vastuseid: 87 | Vaatamisi: 25447)
Wolf123
huviline

Avatar


Registreerunud 27.04.11
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Coupe

postitati 21.09.12 20:14 Tsiteeri


Ju siis pole tehas ka meie kliimaga arvestanud. Kõik on ju ilus ja tore kuskil Itaalias vms. kuid kui Eestis asi korralikult juba sügisel soojaks ei lähe, siis on küll jamasti.


Teostan Viljandis sõiduautode diagnostikat ( ka koduvisiidid ) 56267442
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi121
huviline



Registreerunud 30.09.09
Kasutaja on eemal

Auto: a6 2004 3.0 tdi

postitati 21.09.12 21:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Soyer
Tsitaat:
Algselt postitas: Wolf123
Kas mitte kaasaege disla ei peaks kiiremini soojenema?

Teema point ongi see, et kaasaegsed diiselmootorid on nii ökonoomseks tehtud ja sellega kaasneb ka paratamatult soojusenergia puudumine. Seoses oma tööga olen pidanud talvel omajagu kontrollima klientide kaebust et masin ei lähe hästi soojaks ja tühikäigul seistes võib salongi päris ära külmuda ja seda ka väikestel bensukatel.


Huvipärast küsin, et miks nii palju on jäänud mulje , et see üks ökonoomsemaid mootoreid, kas automaat paneb nii palju otsa?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 22.09.12 06:26 Tsiteeri


Tsitaat:

Eks need, kes suvel traktoristideks hakanud, püstitavad veel nii mõnegi sellise teema. Uute ökodiislite mure see ongi, et salongi sooja saada, kuna energia kulutatakse edasiliikumiseks, mitte vee keetmiseks.


Lugu selles, et ennem oli liikumisvahendiks 3,3 ne diisel A8, mis soojenes üllatavalt kiiresti ja kusjuures püsis seisma jättes ka kaua soe. St, näiteks miinus kümne kraadiga sai poes ära käidud ja autot käivitades tõusus seier kohe 70 peale. No eks tal oli/on 2 silindrit rohkem ja kõik on paremini pakitud. Ka ennem seda oli mul diisel C4 103 kW. Ega see asi ilma webastota normaalselt soojaks ei läinudki.
Nüüd siis 3,0 diisel suure kere sees (Q7) kus tuul igate pidi läbi puhub (põhjakate on kuidagi kaootiliselt ja paljudest kohtadest paistab maapind kui ülevalt vaadata). Ega see tuul nüüd otseselt ei mõjuta.
Lihtsalt mõtlesin, et uuem auto võiks ju kiiremini soojeneda. Nagu ka juba ennem kirjutasin, et sooja puudumise üle salongis ma ei kurda. Lihtsalt näidik ei tõuse nii kiiresti nagu tõusis diisel a8-l. Aga vb ma ei pea üldse tähelepanu sellele näidikule pöörama, sest nagu on teada, siis paljudel uuematel autodel temperatuuri näidik üldse puudub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 22.09.12 10:49 Tsiteeri


Selle 3.3 TDI kütusekulu ei anna ka eriti võrrelda praeguse 3.0 TDI-ga.
Ning kogu see kütusekulu vahe lähebki ju sooja peale.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 22.09.12 20:06 Tsiteeri


Tehaseandmed: 13.8-7.3-K9.7(261g/km)A8 vs 11.3 - 7.8 - K9.1(239g/km)Q7. Noh mingi vahe nagu on jah. Samas kujuta nüüd ette, mida peavad allakaheliitriste diislite omanikud tegema, kel on reaalne kesmine kulu mingi 5-6 liitri peal. Vatitekk? :P


veekaheksa


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 22.09.12 21:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: veekaheksa
Samas kujuta nüüd ette, mida peavad allakaheliitriste diislite omanikud tegema, kel on reaalne kesmine kulu mingi 5-6 liitri peal. Vatitekk?


1968cm3 ja väga soe salong, sellele aitab kaasa kolmeastmeline 1kW PTC.

Aga üldiselt suht pointless arutelu, kas 90 kraadi saavutatakse 3, 5 või 15 minutiga. Isegi väike diisel hoiab -30 kraadise külmaga maanteekiirusel armatuuris kenasti seierit kikkis. Tühikäigul ja linnaliikluses loomulikult jahtub, siis mingil hetkel on abiks kas PTC või lisakütteahi. Siilile on kah selge, et tänapäeva mootor on suurema kasuteguriga s.t. 1 kW võimsuse tootmiseks eraldub vähem soojust kui vanasti.


Wer im sommer schon am winter denkt, der sicherlich ein quattro lenkt!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Fugitive
klubiliige

Avatar


Registreerunud 12.02.06
Asukoht: Tallinn-Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Allroad 2008 3.0tdi

postitati 22.09.12 21:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Amadeus
Siilile on kah selge, et tänapäeva mootor on suurema kasuteguriga s.t. 1 kW võimsuse tootmiseks eraldub vähem soojust kui vanasti.


Kahjuks mõnele siilile see ikkagi ei jõua kohale :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
PTC
huviline



Registreerunud 20.08.12
Kasutaja on eemal


postitati 24.09.12 17:14 Tsiteeri


Mu auto - a6 176 kw - läheb suht kiirelt soojaks - pole küll mõõtnud aga tunde järgi ok (sel on küll puldiga lisasoendus samuti varustuses). Aga jutt et diisel ka -30ga ilma lisaahjuta (see peaks enamusel olemas olema) soojaks läheb ei vasta minu kogemustele toetudes küll tõele. Eelmisel autol volvo d5'l läks talvel lisasoendus katki ja kui õues mingi -10 no ei jõudnud see temp seier sinna kus soe hakkaks, salongisoendus põhjas aga tuba ikka vilu.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 24.09.12 17:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: veekaheksa
Tehaseandmed: 13.8-7.3-K9.7(261g/km)A8 vs 11.3 - 7.8 - K9.1(239g/km)Q7. Noh mingi vahe nagu on jah.


Väga hea mõte on võrrelda Q7-e ja A8 kütusekulu. Q7 on oluliselt raskem ning kulub ka rohkem energiat selle liikuma panemiseks. Jäägem ikka sama kere peale või mis.

D3 kere peal on need andmed:
12 / 6.4 / 8.4
D2 kere peal:
13.8 / 7.3 / 9.7

Ehk siis vahe on enam kui 10%.
Ning ma pakun, et külmalt võtab too vana 3.3 TDI isegi kuni poolteist korda rohkem võrreldes külmalt 3.0 TDI V6 kütusekuluga.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 24.09.12 19:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: PTC
Aga jutt et diisel ka -30ga ilma lisaahjuta (see peaks enamusel olemas olema) soojaks läheb ei vasta minu kogemustele toetudes küll tõele. Eelmisel autol volvo d5'l läks talvel lisasoendus katki ja kui õues mingi -10 no ei jõudnud see temp seier sinna kus soe hakkaks, salongisoendus põhjas aga tuba ikka vilu.

Mul pole ühtegi volvot olnud ja tulevikus ei plaani soetada kah. Korras VAG diislid on talvel soojad, nad ju põhjamaade turule mõeldud, projekteeritud ja ehitatud. Ma ei räägi siin tühikäigul tiksumisest ja linnatsükklis munemisest, vaid maanteel sõidust. Minul on PTC kasutuses külmalt, tühikäigul ja rahulikul sõidul linnas. Maantee sõidul lülitub PTC automaatselt välja ja mootor saab salongi kütmisega ise hakkama. Kaks talve sõidetud ja väga soe masin on.

Pühapäeval võtsin siis pullipärast aega. Väljas +9 kraadi, auto käima ja kohe sõitu. 5käik 90 km/h maanteed, armatuuri järgi 90 kraadi saavutati 5,5 minutiga. PTC oli väljas ja salongisoojendus sees 22 peal. Ma ei oska tulemust hinnata, kas vähe või palju. Töömasin (kõige mõttetuma mootoriga) saavutab 90 kraadi kiiremini. Kusjuures -10ga koos PTC-ga on audil esiaken kiiremini jääst puhas.


Wer im sommer schon am winter denkt, der sicherlich ein quattro lenkt!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 01.11.12 14:24 Tsiteeri


No nii, sai ka nüüd natuke testitud ja küsiks ikka targemate nõu uuesti. Eelmisel lumisel reedel sai auto võetud õuest ja temp õues oli ca -2. Hakkasin maa poole tiksuma. Sai tund aega linnas ummikus passitud ja terve selle ajaga ei tõusnud mootori temperatuur 90 peale välja, kuigi autol on lisaahi, mis ise vastavalt vajadusele rakendub. Kui maanteele lõpuks sain, siis oli jah temp üleval. Kusjuures linnas oli kuidagi kõhe kah autos. Eks ole suuremat sorti salong kah (Q7).
Nüüd hommikuti tööle sõites on nii, et lasen autol koha peal ca 5 minti käia ja siis hakkan liikuma. No ca 10 mintsa pärast hakkab sooja puhuma.
Nagu juba ennist mainisin on termostaat uus. Selle vahetus ei muutnud vähimatki.
Kas on võimalik, et kuskil on miski elektriline klapp, mis tosooli ringlust on ära nägemise järgi suunab ja mis ei toimeta nii nagu peab?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 01.11.12 16:17 Tsiteeri


Ma võin nüüd eksida, kas Q7-l on sama lugu, kuid minu tagasihoidlikul B6 trakatsil hakkab lisasoojendus tööle, kui kliima on n.ö. sisse lülitatud, e. econ nupp ei helenda punaselt. Ja väga ruttu hakkab sooja tulema.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.5.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 01.11.12 17:36 Tsiteeri


Kusjuures sellel autol vahet pole, mis asends see nupp on. Ka econ asendis hakkab lisasoojendus tööle, mis on imelik, sest vanal A8-l mis mul on toimib see süsteem täpselt nii nagu kirjeldasid.

Tahtsin ka veel seda lisada, et nagu vääääga ruttu jatub see mootor seistes maha kah. Ütleme nii, et töösoe mootor jahtub juba 10 minutiga ca 70 kraadi peale näidiku järgi. Vanal kaheksal said miinus 10 kraadiga rahulikult poes ära käia ja peale poole tunnist seismist oli mootor ca 70 kraadi. No eks seal oli ka 2 silindrit rokem, kuid kas see nii palju mõjutab?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Rumsa
huviline

Avatar


Registreerunud 21.04.11
Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 Avant 3,0 Tdi q

postitati 01.11.12 19:08 Tsiteeri


Järsku on temp. andur sellise koha peal kus vedelik kiirelt maha jahtub. Täna vaatasin, et peale 30 min. seisakut näitas seier nii 50 C kuid liikuma hakates võttis kiirelt 90 C positsiooni.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 01.11.12 19:58 Tsiteeri


Vat lugu selles ongi, et kui on nö maha jahtunud, siis uuesti "üleskütmine" võtab jälle sama kaua aega nagu poleks mootor vahepeal soe olnudki. On see võimalik, et peale termostaadi juhib jahutusvedeliku tsirkulatsiooni veel mingi elektriline klapp?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
raivo
huviline



Registreerunud 15.11.02
Asukoht: Pealinn
Kasutaja on eemal


postitati 02.11.12 08:04 Tsiteeri


Selle sõidusoojendi käivitumise eelduseks on, et temp on vähem kui +8C, paagis on piisavalt kütust (st tuli ei põle).
Kui keegi on varasemalt paagi tühjaks sõitnud siis võib juhtuda et webasto läheb nö lukku ja pead esinduses selle uuesit nö avatuks programmeerima.
Igaljuhul tasub lasta kaabel korraks taha pista, milleks tühja eksperimenteerida. See soojendi on väga suureks abiks külma mootoriga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 02.11.12 14:13 Tsiteeri


Soojendi ei ole nö "lukus" Omal kaabel olemas ja kontrollitud, lisaks näen suitsu ja kuulen teda. Nii on kogu aeg olnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 02.11.12 20:58 Tsiteeri


Sai täna õhtul jälle proovitud. Sõitisn mootori töösoojaks - korralikult. Siis sai hingedepäeva puhul surnuaeda külastatud, et esivanemaid mälestada. Võtisn suisa aega - 12 minti jalutamist. Autosse sisenedes oli temp vajunud pm 50 ja 90 poole peale (vb nats rohkem 90 pool). Käivitasin ja hakkasin sõitma - ca 10 minutit oli kodutee. Ei saanudki uuesti 90. Kaldun arvama, et selle autoga pole kõik korras. Kuskil on ikkagi midagi - mingi klapp, mis peale termostaadi jahutusvedeliku tsirkulatsiooni juhib ja mis ei tööta nii nagu peab.
Oleks ainult keegi kes mulle seda ütleks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 03.11.12 10:45 Tsiteeri


Vii siis Juks'i juurde auto!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 03.11.12 21:00 Tsiteeri


Ei taha, sest endal töökoda olemas ja tahaks ise selle läbi hammustada. Selline anomaalia pole kindlasti igapäevane, sest muidu oleks siin juba vastus olemas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Rumsa
huviline

Avatar


Registreerunud 21.04.11
Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 Avant 3,0 Tdi q

postitati 03.11.12 21:17 Tsiteeri


Ma küsiks lolli küsimuse, et mis klapp see lärtsatuse teeb kapoti all kui garaasis olen auto lukustanud ja kodu poole astuma hakkan?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sospert
huviline



Registreerunud 18.05.04
Kasutaja on eemal

Auto: q7

postitati 03.11.12 22:15 Tsiteeri


Umbes 5 sekundi pärast peale süüte välja lülimist tehakse kontroll turbo geomeetriale (vähemalt see turbo hoovake liigub) - kontrollitud, sest hoovake jäi kinni ja vajas järelaitamist. Muude klappide ja pinisemiste kohta info siiamaani puudub. Pm auto elab ca 2, 3 minutit veel aktiivselt peale võtme keeramist...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lauriL90
huviline



Registreerunud 15.10.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 2005 A4q 3.0tdi

postitati 20.11.12 12:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Rumsa
Ma küsiks lolli küsimuse, et mis klapp see lärtsatuse teeb kapoti all kui garaasis olen auto lukustanud ja kodu poole astuma hakkan?

Mul käib sama lärtsatus, ju siis normaalne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Urmo14
huviline



Registreerunud 05.07.11
Asukoht: Tallinn-Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 c6 S-line 3.0 tdi Q

postitati 20.11.12 16:34 Tsiteeri


Ma arvasin, et see lärtsatus on egr klapi sulgumusest tingitud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KsenoonE
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 05.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo/GLE

postitati 20.11.12 16:39 Tsiteeri


Mul küll 171kw variant aga

Soojaks 90 kraadi saab kätte 5km
Täiesti sooja 90 kraadise mootoriga seisma jättes ja nt poes käies ca 10-15 min ja tagasi tulles on temp langenud umbes 70 peale. Sõitma hakates tuleb 90 kraadi üsna kiirelt tagasi, võin proovida kaua aega võtab ükspäev.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 59.7% - SQL: 40.3%]