Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Soov osta audi A6, aga kus saab teha ostueelset kontrolli sellele? (Vastuseid: 8 | Vaatamisi: 1923)
Triinu
huviline



Registreerunud 14.08.11
Kasutaja on eemal


postitati 14.08.11 10:26 Tsiteeri
Soov osta audi A6, aga kus saab teha ostueelset kontrolli sellele?



Auto selline: http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=832082
Soov oleks esmaspäev minna sellega kuskile vigu üle vaatama minna, aga no ma ei tea Tallinnast suurt midagi ja veel vähem seda, et kus saaks vigu teada.
Palju üldse oleks võimalik vigu teada saada? Mul on kõige hullem see, et ma ei osta seda autot endale, aga tema praegu vaatama seda tulla ei saa.
Ja nüüd küsimus targematele...miks tehakse autole nukkvõlli vahetus? Minu passat juba aastaid vana ja ei ole midagi sellist vahetatud...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wolf123
huviline

Avatar


Registreerunud 27.04.11
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Coupe

postitati 14.08.11 11:02 Tsiteeri


Kuna nendel mootoritel kulub nukkvõll ära ja see on isegi hooldusraamatusse märgitud, et selline töö tuleb antud mootoril ära teha. Soovitan minna eelülevaatusele, sealt saad teada pidurite, amortide, pukside, mootori olukorra. Eks mõned pisivead jäävad kindlasti algusel kahesilmavahele. Vali lähim ja usaldatav ülevaatuspunkt ja lase asi üle vaadata. Maksumus oli vist ca 10EUR.


Teostan Viljandis sõiduautode diagnostikat ( ka koduvisiidid ) 56267442
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kristoff
huviline

Avatar


Registreerunud 03.11.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Tq & TSI

postitati 14.08.11 11:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Triinu
miks tehakse autole nukkvõlli vahetus?

Lihtne vastus - see on ebaõnnestunud mootor.

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=44100


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 14.08.11 12:52 Tsiteeri


Igati kobe Audi, ja kui kõik muu on korras, siis ei näeks takistusi ostmisel. See, et nukkade vahetus on tehtud, on väga suur boonus (eriti su rahakotile). Ma ei ole küll väga kindel, aga kas see käigukast ei peaks mitte multitronic olema? Esiveolised automaadid olid Audil ikka multitronicud, nelikveolised aga tiptronicud. Multi on kergelt öeldes natuke murerohkem, kui tiptronic. Ja muidugi sellise auto puhul võiks tagarattad ka vedavad olla :P Aga kui see pole määrav, siis on selline A6 hea valik. Ostueelset kontrolli- igas ülevaatuspunktis näiteks. Või veel parem, mine United Motorsisse (jah ma tean, et see on BMW esindus) ja lase seal teha "24 punkti test". See test on väga põhjalik ja usaldusväärne ka siiani olnud. Seda, palju maksab, ma kahjuks öelda ei oska.

EDIT: Kunagi kui Mitsubishi ostsin, käisin Tartus KapAuto ülevaatuspunktis ja auto logistati-kolistati läbi täitsa tasuta. Eks see sõltub kohast kah, Jõhvis A6 ostul tehti selline töö ära 50 krooniga. Eks ta nüüd sõltuvalt kohast 5-10 euri maksab vast.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Audis
huviline

Avatar


Registreerunud 14.02.11
Asukoht: Ida-Block
Kasutaja on eemal

Auto: C5 Audi A6 Quattro

postitati 14.08.11 14:19 Tsiteeri


Minule isiklikult tundub imelik selline asi ,et nukkvõllid on vahetatud ~160 000km pealt? Tehas vist nägi ette seda toimingut 240 000km peal?.. Järelikult võib seda autot olla 100 000 km vabalt tagasi keritud :).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 14.08.11 15:11 Tsiteeri


Vahetada tuleb ikka siis kui kulunud on, olenemata läbisõidust.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sierra
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 17.07.10
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.9TDI 81kw

postitati 14.08.11 16:11 Tsiteeri


siis kaob hoolduse mõtte ära ju, kui nukkad ennem ära kuluvad. Hooldus tehakse eesmärgil ennetada ikkagist probleeme, ei usu et need auto insenerid nii rumalad olid, et panid hoolduse 240km peale kuigi nukkad koolevad 80kilo ennem ära :D Arvan, et need nukkad kannatavad pigem paarkümmend km rohkem sõita kui vähem. Ehku peale siin vaevalt mängiti.
Pigem arvan ka keritud, ja üldse suht kahtlane, et tehakse nukkade vahetus ära ja siis pannakse müüki. Muidugi vb sai üleöö ratsarikkaks ja tahab saiast lahti saada. Aga kui nii on siis on kõik hea. Ise ikkagi ei ostaks, mai tia kui palju sa kavatsed sõita selle masinaga aga pärast jälle jama, otsi lolli kes su autot hiljem osta tahab. Ja kui need nukkad 160k peal jälle ära kuluvad siis saad sa veel vähem selle autoga sõita ja müüa on veel problemaatilisem...


225 Nm @ 1700 rpm
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 14.08.11 17:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jokerAudi
Igati kobe Audi, ja kui kõik muu on korras, siis ei näeks takistusi ostmisel. See, et nukkade vahetus on tehtud, on väga suur boonus (eriti su rahakotile). Ma ei ole küll väga kindel, aga kas see käigukast ei peaks mitte multitronic olema? Esiveolised automaadid olid Audil ikka multitronicud, nelikveolised aga tiptronicud. Multi on kergelt öeldes natuke murerohkem, kui tiptronic. Ja muidugi sellise auto puhul võiks tagarattad ka vedavad olla :P Aga kui see pole määrav, siis on selline A6 hea valik. Ostueelset kontrolli- igas ülevaatuspunktis näiteks. Või veel parem, mine United Motorsisse (jah ma tean, et see on BMW esindus) ja lase seal teha "24 punkti test". See test on väga põhjalik ja usaldusväärne ka siiani olnud. Seda, palju maksab, ma kahjuks öelda ei oska.

EDIT: Kunagi kui Mitsubishi ostsin, käisin Tartus KapAuto ülevaatuspunktis ja auto logistati-kolistati läbi täitsa tasuta. Eks see sõltub kohast kah, Jõhvis A6 ostul tehti selline töö ära 50 krooniga. Eks ta nüüd sõltuvalt kohast 5-10 euri maksab vast.


Multitronicut kahjuks sellele mootorile vist ei ole paigaldatud, tundub olema facelifti eelne mudel, seega peab leppima kiirenduse ja kütusekulu killerist nõksutajaga:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 14.08.11 19:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sierra
Jutt.

Kulumine sõltub siiski konkreetsest eksemplarist ja varasemast hooldusest.
Kui näiteks hammasrihm või kett (üldises võtmes) peaks enne välpa ära kuluma, siis tuleb vapralt lõpuni paugutada?
See selleks.

Naljakas ka kui keegi antud läbisõitu diislil tõepähe võtaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 30.2% - SQL: 69.8%]