Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Kolakas suurel kiirusel gaasi vajutades (Vastuseid: 16 | Vaatamisi: 4177)
sycero
huviline

Avatar


Registreerunud 17.03.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S6 Avant 4.2 v8,A6 c5 2,5TDi Quattro,A8 4.2q D3 2004

postitati 30.07.11 20:52 Tsiteeri
Kolakas suurel kiirusel gaasi vajutades



Tere, täna koju sõites kiirusega 110 km/h lasin korra gaasi lahti ja siis seejärel vajutasin uuesti. Tulemuseks oli see et mingi kolks käis läbi. Ja proovisin sama uuesti ning käis jälle mingi kolakas. Kas võib olla tagadiffer või kardaan kutu? autoks audi S6 4.2 v8 atm kast. Kuna igapäev linnasõit siis ei ole ennem seda tähele pannud ja Kiirusel alla 70 ei ole midagi. Täna siis sai katsetada suuremat kiirust ja sealt see vigagi. On keegi sellega ennem kokku puutunud ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Põta
huviline

Avatar


Registreerunud 29.10.06
Kasutaja on eemal

Auto: D3, B2 CQ, B1 80 73a.

postitati 30.07.11 22:22 Tsiteeri


Mootori/käigukasti padjad oled üle vaadanud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sycero
huviline

Avatar


Registreerunud 17.03.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S6 Avant 4.2 v8,A6 c5 2,5TDi Quattro,A8 4.2q D3 2004

postitati 30.07.11 22:28 Tsiteeri


ei ole vaadanud veel aga mootorit välja lülitades väriseb ikka jõudsalt. Võib probleem seal olla ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KsenoonE
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 05.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo/GLE

postitati 31.07.11 00:49 Tsiteeri


Oli samuti ühel quattrol selline kolks ja just automaat kastiga, lasid gaasi maha, panid uuesti ja käis õrn kolks, samuti kolksus siis koguaeg kui nö gaasiga mängida (lased maha, gaasi, lased maha). Masin käis kontrollis kust leiti 0 viga..Jutu mõte on see, et see asi võib vanusest tingituna normaalne olla nagu on normaalne kui paned quattrol R käigu sisse ja käib kerge jõnks.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
KeveN
huviline

Avatar


Registreerunud 29.09.08
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 TYP85 Q , Audi V8 4.2

postitati 31.07.11 07:49 Tsiteeri


Kui sellist juttu, ajad, et see on normaalne, siis ma kardan et sul on ise ebanormaalsusega probleeme. Kõik auto vead võiks ajada, siis vanaduse küüsi. Kui ikka asjakohast nõu ei oska anda, siis jäta see üks postitus tegemata. Sul oli lihtsalt kehva remindimees, kes ei oska oma tööd.

Mina otsiks viga mootoripatjadest, käigukastipatjadest, kardaani juurest ning tagasillapuksidest. Täpsemalt määretleda raske kui pole ise kuulnud. Kuskile tõstukile ajada ja kangiga üle käia puksid jne.
Amordid on muidu kõik korras, pole ajanud üli välja?

Kuna tegu ikkagi alles mingilt kiiruselt, siis kardan karadaani vahepuki olukorra üle. Väike teema http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=76820&page=1&highlight=kardaan


Polyurea ülitugevad pinnakatted sõidukitele- https://polyterm.ee/
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sycero
huviline

Avatar


Registreerunud 17.03.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S6 Avant 4.2 v8,A6 c5 2,5TDi Quattro,A8 4.2q D3 2004

postitati 31.07.11 09:20 Tsiteeri


arvan et kardaani vahepukis asi olla ei saa sest sõites vibra sees pole. Jah tagurpidi käiku sisse pannes paneb ka kolksu aga see mõistlik minuarust sest kast paneb kardaani teistpidi tööle. Täna siis uurin igaksjuhuks vahepukki.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Fugitive
klubiliige

Avatar


Registreerunud 12.02.06
Asukoht: Tallinn-Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Allroad 2008 3.0tdi

postitati 31.07.11 09:39 Tsiteeri


Mis vahe seal on mispidi kardaan pöörleb? Selleks hetkeks millal sa tagurpidi käigu jõuad sisse lükata kardaan ju enam ei pöörle, mitte mingisugust kolksu ei tohiks selle tegevusega seotud olla. Vaata see kardaani tugilaager üle.

Tsitaat:
Algselt postitas: sycero
arvan et kardaani vahepukis asi olla ei saa sest sõites vibra sees pole. Jah tagurpidi käiku sisse pannes paneb ka kolksu aga see mõistlik minuarust sest kast paneb kardaani teistpidi tööle. Täna siis uurin igaksjuhuks vahepukki.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 31.07.11 10:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sycero
arvan et kardaani vahepukis asi olla ei saa sest sõites vibra sees pole. Jah tagurpidi käiku sisse pannes paneb ka kolksu aga see mõistlik minuarust sest kast paneb kardaani teistpidi tööle. Täna siis uurin igaksjuhuks vahepukki.

Sama toimub ka vedu maha lastes ja uuesti peale vajutades - kui sild hakkab mootorit vedama, liigub kogu transmissioon lõtku ulatuses ühtpidi ja kui mootor jälle silda, siis teistpidi. Võibki paraja kolakana kostuda.

Proovi palun oma juttu edaspidi suure tähega alustada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KsenoonE
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 05.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo/GLE

postitati 31.07.11 12:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KeveN
Kui sellist juttu, ajad, et see on normaalne, siis ma kardan et sul on ise ebanormaalsusega probleeme. Kõik auto vead võiks ajada, siis vanaduse küüsi. Kui ikka asjakohast nõu ei oska anda, siis jäta see üks postitus tegemata. Sul oli lihtsalt kehva remindimees, kes ei oska oma tööd.

Mina otsiks viga mootoripatjadest, käigukastipatjadest, kardaani juurest ning tagasillapuksidest. Täpsemalt määretleda raske kui pole ise kuulnud. Kuskile tõstukile ajada ja kangiga üle käia puksid jne.
Amordid on muidu kõik korras, pole ajanud üli välja?

Kuna tegu ikkagi alles mingilt kiiruselt, siis kardan karadaani vahepuki olukorra üle. Väike teema http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=76820&page=1&highlight=kardaan

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=18881
Edu sulle kõige vahetamisel vöi lase Audist tutikas S6 C4 tellida vms

Juba teine quattro millel nii teeb, on siis mul need kõik p..rses olnud? Ei saa olla kokkusattumus.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Raika42
klubiliige



Registreerunud 16.11.08
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c4 2,5tdiQ; S6 c5 4,2Q; A4 b5 2,8Q

postitati 31.07.11 14:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KeveN
Kui sellist juttu, ajad, et see on normaalne, siis ma kardan et sul on ise ebanormaalsusega probleeme. Kõik auto vead võiks ajada, siis vanaduse küüsi. Kui ikka asjakohast nõu ei oska anda, siis jäta see üks postitus tegemata. Sul oli lihtsalt kehva remindimees, kes ei oska oma tööd.

Mina otsiks viga mootoripatjadest, käigukastipatjadest, kardaani juurest ning tagasillapuksidest. Täpsemalt määretleda raske kui pole ise kuulnud. Kuskile tõstukile ajada ja kangiga üle käia puksid jne.
Amordid on muidu kõik korras, pole ajanud üli välja?

Kuna tegu ikkagi alles mingilt kiiruselt, siis kardan karadaani vahepuki olukorra üle. Väike teema http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=76820&page=1&highlight=kardaan



Kas tohib küsida mitu tükki Teil samasuguseid olnud on (ja/või korda olete teinud), et nii agressiivselt peale põrkate?
Mul ka nimelt sama teema juba aastaid, kõik sillapuksid, mootoripadjad, käigukastipadjad ja muud puksid on vahetatud (loomulikult mitte selle tühise kolksu pärast)
Ühesõnaga puksi ja padjamajandus on uus aga näed kolksub.
Kolksub just siis kui lased gaasi maha, loogiline ju on, et auto hakkab mootoriga pidurdama kui nüüd järsult gaasi anda tuleb mootripatjadele, käigukastidele, torsenile, kardaanile, tagasillale ja kõikidele veovõlli otsadele teistpidi pinge peale.
Minu auto on 400 000 läbi sõitnud. Kas Teie arvates, härra, on see ebanormaalne, et antud asjad on kõik natuke kulunud ja omavad kerget lõtku? Kas mina olen ebanormaalne, et käigukast, torsen, kardaan ja tagadiffer vahetamata on mu autol?
Teemaalgatajale ütleks, et täiesti normaalne, ei ole vaja poolt autot välja vahetada. Mina olen enda omaga ca 200 000 sõitnud, kogu aeg on see kolks olnud ja hullemaks ei ole läinud.

Edit:
Tsitaat:
Algselt postitas: sycero
ei ole vaadanud veel aga mootorit välja lülitades väriseb ikka jõudsalt. Võib probleem seal olla ?

Sel juhul võib jah mingi mootori padi läbi olla, ise vaataks kõigepealt esimese padja üle....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KeveN
huviline

Avatar


Registreerunud 29.09.08
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 TYP85 Q , Audi V8 4.2

postitati 31.07.11 14:21 Tsiteeri


Aga saage aru, et ükski kolks pole normaalne ja üsnagi ebameeldiv on nendega sõita. Kuskil peitub viga ja see tuleb fikseerida ja korda teha. Ma arvan, et kui see teemaalgatajat ei segaks, siis ei tehtaks teemat ka selle kohta. Niikaua kuni ei anta asjakohast infot, mis vajab vahetust, siis pole mõttet öelda taolisi asju nagu, et see normaalne nähtus.
Algul tuleb kontrollida patjade ja elementaarsete jupide olukord üle, siis minna ja lahata tagasilla ja käigukasti olukord üle. Jah, see on normaalne, et asjad kuluvad, ei vaidle vastu, et auto peale neid vuratuid km pole enam uus. Aga kui gaasi maha lased ja kolks tekib, siis tähendab et miski on oma tolerantsipiiridest rohkem kulunud. Kui on kindel, et see on see kolks, mis lingitud teemas on ja ei juhtu midagi siis veel, aga me ei tea ju millega täpsemalt tegemist.


Polyurea ülitugevad pinnakatted sõidukitele- https://polyterm.ee/
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KsenoonE
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 05.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo/GLE

postitati 31.07.11 14:38 Tsiteeri


Kas teemaalgajata kuuleb kolksu vaid avatud aknaga? Mina näiteks niisama sisse seda kolksu ei kuulnud. Ma saan aru, et see pole normaalne aga selle vastu nagu näha ei saa midagi teha ka kui just pole asi patjades aga nagu Raika mainis, et tal kõik puksid ja padjad vahetatud ja kasu pole , kui just;

"Kõlksust saab lahti ainult kui kogu tagaotsa veosüsteem + käigukast (koos torseniga) välja vahetada." Ma ei tea küll palju Revalist need asjad maksavad aga pakun, et selle eest saaks ühe S6 veel kõrvale kui mitte 2.

Ma pole veel A8ga maanteel proovinud seda kolksu aga eelmisel oli täiesti olemas ja ei läinud hullemaks kui algusest peale olnud on.

Kui muud asjad kontrollitud (padjad, puksid jne) ja kolks alles siis asi selge. Edu vaatlemisel


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Aiku
klubiliige



Registreerunud 03.04.04
Asukoht: Tallinn- Tõrva
Kasutaja on eemal

Auto: AUDI A6 C5 1,8T 2000a.

postitati 31.07.11 14:40 Tsiteeri


Ja kuidas siis foorumi teel kindlaks teha mida vahetada. Seda enam kui ise eriti tehnikat ei tunne ka.
Aga jahh kui raha on võib tõesti kõik järjest ära vahetada ja küll see kolks siis ka ära kaob.

Siin sellised tegelasi küll ja küll kes mingi pisivea pärast pool mootorit ringi vahetanud. Aga edu!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Raika42
klubiliige



Registreerunud 16.11.08
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c4 2,5tdiQ; S6 c5 4,2Q; A4 b5 2,8Q

postitati 31.07.11 19:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sycero
Tere, täna koju sõites kiirusega 110 km/h lasin korra gaasi lahti ja siis seejärel vajutasin uuesti. Tulemuseks oli see et mingi kolks käis läbi. Ja proovisin sama uuesti ning käis jälle mingi kolakas. Kas võib olla tagadiffer või kardaan kutu? autoks audi S6 4.2 v8 atm kast. Kuna igapäev linnasõit siis ei ole ennem seda tähele pannud ja Kiirusel alla 70 ei ole midagi. Täna siis sai katsetada suuremat kiirust ja sealt see vigagi. On keegi sellega ennem kokku puutunud ?


Kas see kolks tuleb muidu eestpoolt, tagantpoolt või keskelt?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sycero
huviline

Avatar


Registreerunud 17.03.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S6 Avant 4.2 v8,A6 c5 2,5TDi Quattro,A8 4.2q D3 2004

postitati 31.07.11 21:22 Tsiteeri


Kuulates eest kindlasti mitte. Pigem tagant. Aga 100% kindlusega öelda ei oska kas keskelt või tagant.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
heix75
huviline

Avatar


Registreerunud 22.08.04
Asukoht: Tallinn / Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant C4 '95 2.6 V6 ABC 110kW autom.

postitati 01.08.11 19:20 Tsiteeri


Vahel võib viga olla ka üsna lihtne, minu autol kolksub ka, aga summuti jälle lahti tulnud eestpoolt, kolksub nii kohalt minnes kui ka järsemate manöövritega. Vahel pöörde peal ka kui tee üsna rööpas.
Hiljuti alles sai ühte klambrit vahetatud, jälle krt Tallinna teede tõttu ära lagunenud...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rix30
huviline



Registreerunud 19.04.09
Asukoht: Lielahti.
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S3 1,8T 8L

postitati 12.11.12 16:00 Tsiteeri


Mul on v8 ise manualiks ümber tehtud ja käib samuti kolks läbi kui sidur järsemalt lahti lasta, kolks tuleb esi differist. Kui auto oli ülesse tõstetud siis sai loksutatud siit ja sealt ja taga differil sai tihendid vahetatud siis seal mingeid lokse ei täheldanud ja kardaani vahepukk on kah korras. Kolakas tuleb esimesest diffrist või tifferist-kuidas õige oleks.


Adolf Hitler!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 64.7% - SQL: 35.3%]