Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Audi A6 Avant 4,2 Quattro - 2000 - seitsmene (Vastuseid: 43 | Vaatamisi: 9184)
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 22.04.10 13:56 Tsiteeri
Audi A6 Avant 4,2 Quattro - 2000 - seitsmene



"Nonii, na**ui, elu on ikka seiklus, v**tu küll!" peaks alustama siis seda kirjatükki.
Et audi foorumites poleks tühikargaja tunnet sõna võtta, siis ei salli loodus tühja kohta ja muigamisi teen siia siis uue teema. Esiotsa mõtlesin, et teen korraliku fotosessiooni, algan põhjalikust pesust. Jube kaua läks, aga puhtaks sai. Otsustasin siis kojumineku eel veel kauplusest läbi minna, et siis koju fotoka järgi minna - ja mõistagi, hakkas ladinal sadama. Pikalt ja põhjalikult.
No mis seal ikka. Pesulapoiss on alati püüdlik, ta on üldse kena inimene, aga iga kord on mul mingi jama - täna lootsin imelikult tolmusest ukseliistust pildi teha, et poleks tühi mölisemine. No arvake, kas ma sain pildi? Irw.


http://images.orkut.com/orkut/photos/OgAAAI4hFlNjwGdCSneHd5bSGJ3kV4zFsmMG12Fsvn1wXvOFdJig5jPgRWgHfaOdbQtSBXHJieNWv-CR5tbB7uuB-JcAm1T1UHMvltjC1_S
-E-sMR2dDpSTt2TwT.jpg

Selline ta siis märja õuepeal seistes on.
4,2 Quattro. Tiptronic. 2000 aasta väljalase. Nahktuba, rulood ja navid, solar luugid ja viled-tuled.


http://images.orkut.com/orkut/photos/OgAAAHjNMNxFPxs8vO-wmE-ASRHrM01_uyIVxVSCB5C5AOqnHOxatled-CGeF9nWWxtIFlKzSBMXCYVbJO2fAwOEoRAAm1T1UAI-NK43I4z
TH6pPWZLLj3Nq-jZd.jpg


http://images.orkut.com/orkut/photos/OgAAALtSFDgKEz-6EEhhBdmb2lxmLmsB_5knPw68XnA13SXvYlpE3guxeU5IFITHfiVIJZQV61FPCu0JfHRVdeJ5WbcAm1T1UDJ0bbLxq_v
4i-pSKW7HXsdn3a0_.jpg


http://images.orkut.com/orkut/photos/OgAAAFIbGGPU0unOO8voOvLDjHxDBzPrpZlga_3dHHx_vQav8D4pByyemYC0d4Mmlfa80V30qlWXStPrEsuC3u5yXmYAm1T1UNStEoMU4q3
KCVSoiLkzzpH4dVZa.jpg

Läbisõitu on 260 000 jagu kellas.


http://images.orkut.com/orkut/photos/OgAAALvZhuVXZHL59LOjg3hrA0AgxotIPVxUItFIbij0GPk6prZGVkkXPdAwGxEcMfRwaZHlt7rsIcyDkm8_8_R3pIgAm1T1UAtJqe_rKHr
tj8aLqsgrP0MSkLJi.jpg

Lösakil ollakse siis siin.

Mõnus auto, natuke ikka teise iseloomuga kui D2. Mõne koha peal tahaks selle käigukasti tegevuse kavandaja pea ehitusega tutvuda, et mees, mis sul arus oli? Aga suures plaanis on kõik olulised asjad töökorras, vahetatud on õlid-rihmad, tagant jube jäiga vedrustusega amordipuksid, pidurikettad-klotsid, katalüsaator, katusel antennivõimendi ja piits ise - no midagi võibolla veel, mis kohe ei meenu.

Et mu tänase keskpäevase kojumineku varjatud idee oli seotud katseeksitus meetodi plaanimisega, kas sellele autole probleemivabalt mahub alla see:


http://images.orkut.com/orkut/photos/OgAAAKfWYK8lAQVWhI5YWrBWTdtzLL9AOGKlB-dX_ZX75xpKvgm_gOlAL_3GQA1EyPNLPdo9ySp5EFrCwaT4yvIF-D4Am1T1UBy78FPAdQ_
aUROY9Zf6c3BVOhhi.jpg

245/45/18 mõõtu rehv, velg siis mälu järgi 35 (?) ET.

Praegu on auto all selline jooks:




http://images.orkut.com/orkut/photos/OgAAAMJoggH3uf-nus0GLC6Aqo6UeICVEkmUeh-UNowF9VNBzX2Z23HCJ9wCJ5qEbo9CT5NWuML6szn_62-6ta2aE4kAm1T1UPj669tWL-L
zxzRyWgz1AGZ6Wj6N.jpg


225/45/17 ja laiakerelise A6-e ET on mulle üldse teadmata...
Kas keegi teab kindlalt väita selle sobivuse/mittesobivuse suhtes?
Näru ilmastikuviperuse tõttu ei hakanud täna neid katsetuseks alla kruttima...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
madu
huviline



Registreerunud 31.07.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D4

postitati 22.04.10 16:40 Tsiteeri


Täitsa kindlalt tean, et sellele isendile läheb alla 255/45/17, ET 35. Ilmselt läheb ka palju laiem alla, kuid siis ET ilmselt teine. Velg oli sama läikiv parabool, mis esimestel piltidel all.

Omal oli kusjuures täpselt sama isend sama värvi :P Äratundmisrõõm...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
margusja
huviline



Registreerunud 18.06.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW e60 (523) '05

postitati 22.04.10 17:25 Tsiteeri


Ahaa. Ikka veel täisvereline audimees. See A6 on ka väga sile piltidelt vaadates. No on ikka mõnel powerit. A8 ja A6 pidada :) Mis plaanid selle isendiga?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rebane22
huviline



Registreerunud 21.01.05
Asukoht: raplamaa
Kasutaja on eemal

Auto: 2x c4 A6 avant quattro tdi

postitati 22.04.10 18:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: margusja
Ahaa. Ikka veel täisvereline audimees. See A6 on ka väga sile piltidelt vaadates. No on ikka mõnel powerit. A8 ja A6 pidada :) Mis plaanid selle isendiga?
Tõeline AUDI mees,hing tunneb alati auto ära.:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
margusja
huviline



Registreerunud 18.06.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW e60 (523) '05

postitati 22.04.10 18:52 Tsiteeri


Vot see oli lause :) Jood v6i :)

Tsitaat:
Algselt postitas: rebane22
Tsitaat:
Algselt postitas: margusja
Ahaa. Ikka veel täisvereline audimees. See A6 on ka väga sile piltidelt vaadates. No on ikka mõnel powerit. A8 ja A6 pidada :) Mis plaanid selle isendiga?
Tõeline AUDI mees,hing tunneb alati auto ära.:cool:



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on foorumis

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 22.04.10 19:01 Tsiteeri


Omast kogemusest võin öelda, et orig. velg 8"*18" ET 43 millel oli Good Year Ultra Grip 245/45R18 talverehv ei mahtunud ette alla isegi mitte koos 5mm flantsiga.
Palju sõltub rehvist, kuid pakun, et väga nibin-nabin võib isegi mahtuda, kuna ET 35 on 8mm väljaspool.
Kasti kohta ka: Proovi koodi 01021, äkki hakkab meeldima. Kui ei meeldi, võid 00001 alati tagasi panna, ise kasutan ilma dsp-ta "sport" 00011 kodeeringut.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.5.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
cobra113
huviline



Registreerunud 20.11.08
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: audi 80 2,6 avant quattro

postitati 22.04.10 19:03 Tsiteeri


Väga kena isend! Ja usun et see 245/45/18 mõõtu rehv peaks ilusti alla mahtuma, võrdluseks et e30-l on taga 235 R17, ja oleks veel ruumi, see oli siis minu teoreetiline arvamus.
Aga jah, edu iludusega ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 22.04.10 19:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: margusja
Ahaa. Ikka veel täisvereline audimees. See A6 on ka väga sile piltidelt vaadates. No on ikka mõnel powerit. A8 ja A6 pidada :) Mis plaanid selle isendiga?


Selle autoga on plaanid tegelikult üsna selged. See nii kaitseotstarbeline sõiduk, et NATO tippsündmuse ajal siin ei saa vist rääkidagi, väänatakse riigisaladuste lobisemise eest käed raudu :D

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Omast kogemusest võin öelda, et orig. velg 8"*18" ET 43 millel oli Good Year Ultra Grip 245/45R18 talverehv ei mahtunud ette alla isegi mitte koos 5mm flantsiga.
Palju sõltub rehvist, kuid pakun, et väga nibin-nabin võib isegi mahtuda, kuna ET 35 on 8mm väljaspool.
Kasti kohta ka: Proovi koodi 01021, äkki hakkab meeldima. Kui ei meeldi, võid 00001 alati tagasi panna, ise kasutan ilma dsp-ta "sport" 00011 kodeeringut.


Aga eks ma siis vist pean lihtviisiliselt ikka põlvist veninud dressipüksid jalga panema ja naabrimuti meeleheaks rattaristiga ümber auto urvitama, eks siis saan teada. Minu mälu järgi 45 ET A8 originaal ei käinud eespool all mitte ringigi, vist oli 17 tolline katsetus.
Aga kasti asjus pean enda, peegelpildi ja targematega nõu, vist oleks ostarbekas mõte. Kes Tallinnas muidu neid kaste näppida viitsib?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
madu
huviline



Registreerunud 31.07.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D4

postitati 22.04.10 19:43 Tsiteeri


Ma võin sul laupäeval kaabeldada, kui soovid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 22.04.10 20:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: seitsmene
Minu mälu järgi 45 ET A8 originaal ei käinud eespool all mitte ringigi, vist oli 17 tolline katsetus.

A8 orig on ET48, need uue A8 replicad on ilmselt ET35. Sel juhul on nad kõva 13mm väljaspool. Liigub küll ka ET45-ga neid. Su A8 pildi järgi tunduvad siiski 35 olevat. Alla nad lähevad küll, iseasi, kas laiade koobastega A6 laiem rööbe on velgede arvelt või on sillad ise ka reaalselt laiemad (rummude vahet mõõtes).

Edit: Nagu näha, on nad sul hoopis originaalid, seega minu jutt > dev0. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 22.04.10 20:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: seitsmene
Minu mälu järgi 45 ET A8 originaal ei käinud eespool all mitte ringigi, vist oli 17 tolline katsetus.

A8 orig on ET48, need uue A8 replicad on ilmselt ET35. Sel juhul on nad kõva 13mm väljaspool. Liigub küll ka ET45-ga neid. Su A8 pildi järgi tunduvad siiski 35 olevat. Alla nad lähevad küll, iseasi, kas laiade koobastega A6 laiem rööbe on velgede arvelt või on sillad ise ka reaalselt laiemad (rummude vahet mõõtes).


Eks see mälu on selline arvamatu - see nimetatud katsetus võis ka ET 48 olla. Ei hakanud kusagilt numbreid üle kontrollima.
Et ma pole ka aru saanud, misasi see sellise kuue tiivad "punni" ajab, siis ei ole osanud ka mingit suunda või plaani velje- ja rehvivalikul teha.
Silmajärgi tundub see ratas ikka terve elamisega liiga sügaval istuma, siin omast kogemusest enam miskit abiks ei ole, tuleb katsetama asuda.

Aga laupäevase kaabeldamise võib mõtisklemiseks kuhugi märkmikuervale üles tähendada...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Cool_d
huviline



Registreerunud 23.07.05
Asukoht: Märjamaa
Kasutaja on eemal

Auto: audi A6 2.6 110kw/ audi S6 4.2 manuaal

postitati 22.04.10 21:51 Tsiteeri


Mul just uued veljed ostetud ET 30 ja kui vaja võin prooviks tuua! Veljed siis 18*8`ja ET 30 rehvid küll kitsad 225/40 R18 . Ja muidu väga kena Audi! Just seda värvi Audid teevad südame soojaks;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
priidik
huviline

Avatar


Registreerunud 17.04.03
Kasutaja on eemal


postitati 22.04.10 22:47 Tsiteeri


Väheusutav, et selline rehvi ja velje kooslus sinna alla õige on, ratta diameeter selgelt liiga suur. Kui 18'', siis kas 235/40/18 või 255/35/18. Selliseid mõõtusid vähemasti pakub GoodYear TireManager.

Kui jälgida uuena tehase poolt pakutavaid kooslusi, siis tavaliselt mida suurem velg, seda laiem on nii velg ise kui ka rehv ning samuti suurem on ET...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kopu11
huviline



Registreerunud 14.12.08
Asukoht: Rapla mk
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6(C5), 4,2 quattro

postitati 23.04.10 07:37 Tsiteeri


Eelmine aasta oli suvel seal all 225/50/17 ja sellega paistis see koobas seal kuidagi nukker ja tühi. Samas oleks vahva ka mingi edevam velg sinna alla kruvida, sellepärast kogu see veljeproovimise triangel ette võetudki.
Lisaks on vahetatud sellel veel esimesed pidurivoolikud, kütusefilter, alumised õõtsad ja mõned vidinad veel esisillas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sleepy
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant 4,2 Q

postitati 23.04.10 09:21 Tsiteeri


Minul on suvekad 245/45 R18 ET35 sarnased veljed nagu üleval pildl. Ja kooslus on ideaalne! Mulle meeldib et ma ei pea oma koobast täitma madalduse ja jäigema vedruga vaid saan veljele kaitseks piisavalt rehvi peale panna, kuskile vastu ei käi ja probleeme pole, GPS-ga mõõtes näitab spido nüüd üks ühele tulemust aga pärnusse on nüüd 129km asemel mul u 120km ;)

EDIT: Avatari pildil vanad 225/40 rehv ja see tundus kole väike sinna koopasse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kopu11
huviline



Registreerunud 14.12.08
Asukoht: Rapla mk
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6(C5), 4,2 quattro

postitati 23.04.10 09:45 Tsiteeri


Vat see on nüüd küll vahva uudis. Ega siis ei ole midagi kui seitsmesel tuleb oma dressipüks jalga tõmmata, vigri nokats pähe vajutada ning usinalt rattavõtit keerutama hakata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 23.04.10 10:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kopu11
Vat see on nüüd küll vahva uudis. Ega siis ei ole midagi kui seitsmesel tuleb oma dressipüks jalga tõmmata, vigri nokats pähe vajutada ning usinalt rattavõtit keerutama hakata.


Nojahh, sinu palga juures pole sellise tellimuse esitamine muidugi mingi probleem :D
Ega nende numbrite avalikustamine mõistagi mujale ei vii, kui Herman Simmi kõrvalkongi. Või palatisse, mis neil seal on?
Samas teeb selle autoga sõitmise mitmekülgselt pikantseks asjaolu, et üheltpoolt aitab see usinasti maakera suure musta toruga seest tühjaks tõmmata ja iga päev sureb sada aafrika last selle pärast nälga. Teine külg on kaug-idas, kus iga päev sada küla pommi saab päevas.

http://www.wtfman.com/images/Risks/biz.JPG

Sleepy, aitäh, sinu jutust läks natuke elu lihtsamaks. Seda oligi tarvis teada.

Margusja, aga eks ma jaksan pidada igasugu autosid, elu on lühike kui liblika peeretus. Kõik asjad tuleb elus ära proovida - ka rahvatants ja verepilastus.
Kirjutasin kogemata su nime keskelt h-ga (tähed klaveril ju teineteise kõrval), kolleegid vaatavad mind siiani imestunult, et misasja see hirnub...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 23.04.10 11:57 Tsiteeri


Nii, üritus rehvivahetuspunktis jäi lühikeseks - kõik rattad kenasti maast lahti, agarad töömehed tunkedega ümber - ja need ei sobi!
Ei mahu alla mitte kuidagi kohe. Eks oleks kasu olnud ikka tegelikult mälu värskendamiseks või millekski neid numbreid vähe vaadata. Aga noh, mina seda ei teinud. ET ei sobi mõistagi, ligilähedaselt isegi mitte. ET48.
Ja siit siis minu küsimus - mitmel juhul on keegi seda velge replicaks nimetanud siin foorumis. Miks?
Ma ei hakka ehk pikalt nende soetamislugu jutustama, aga teada tahaks küll. Et mis selle kaubaga siis on.

Pilt keskkohast ilma kapslita on siis selline:


http://images.orkut.com/orkut/photos/OgAAAMrgkPP9ySTG9ZcMY13em57AhAyDHXKWuAZ3836jRvSIJracpsWpPthmiokZV3BiULtGOEXWc8IjhiS19ypOxo4Am1T1UK2NF_XZ0Tn
g3_rnSJyNRfzqterd.jpg

Nüüd on siis jooks velgi/rehve justkui üle või on nende külge sobiv auto puudu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
fred2103
huviline

Avatar


Registreerunud 26.12.08
Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal


postitati 23.04.10 13:11 Tsiteeri


Mitu raha tahaksid nende eest! Pista privasse miskit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 23.04.10 13:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: seitsmene
Nii, üritus rehvivahetuspunktis jäi lühikeseks - kõik rattad kenasti maast lahti, agarad töömehed tunkedega ümber - ja need ei sobi!
Ei mahu alla mitte kuidagi kohe. Eks oleks kasu olnud ikka tegelikult mälu värskendamiseks või millekski neid numbreid vähe vaadata. Aga noh, mina seda ei teinud. ET ei sobi mõistagi, ligilähedaselt isegi mitte. ET48.


Huvitav, minu autol on all olnud samamoodi originaal 18*8" ning ET 48 veljed, kuid rehv nende peal oli 245/40/18 ning polnud mitte mingit probleemi. Seega kui olemasolevad veljed meeldivad, siis otsi lihtsalt uued rehvid sinna peale 245/40 mõõdus.


Samamoodi võin kinnitada, et sinna alla sobivad ka 255/35/19 ET 35 puhul.

Samas tahaks küsida, kuidas oli üleminek D2-> C5 kommenteeri seda, kui saad. Kas D2 oli sama, V8 4.2 mootoriga?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on foorumis

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 23.04.10 13:55 Tsiteeri


Võta ühendust kasutaja "geo"-ga. Ta teeb mingi super-hüper treipingiga sulle flantsid, mis on 10 poldi süsteemi ja tsentriga. Ratas saab kõvemini alla, kui originaalis:). Välimus jääb ka boonusena väga ilus, kuna ET saab siis olema 23.
Usu, sa ei kahetse. Vaata minu avatari, mul muidugi madaldus ka.

To Maqqu: Mu autol hetkel just sellised (nagu su autol) orig. veljed 245/40 rehviga all ja ilma flantsita mitte kuidagi ette ei oleks läinud. Pakun, et midagi peab seal vahel olema, sild ei saa ju erinev olla. Pildi järgi ka võib öelda, et ET 48 peaks ratta suht koopasse lükkama ilma flantsita.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.5.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 23.04.10 14:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MaQQu
Samas tahaks küsida, kuidas oli üleminek D2-> C5 kommenteeri seda, kui saad. Kas D2 oli sama, V8 4.2 mootoriga?

Sama huvi :). Aga asi ise on suht tubli tükk ma vaatan.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 23.04.10 14:54 Tsiteeri


Kõik "isendi" teemad meenutavad siin kevadisel ja sügisesel hooajal rehvi- ja veljevahetuse rubriiki :D
See on vist ka ainuke viis kuidas 10 aasta vanused Audisaanid üksteisest eristuma saada.
Saaniomanikud ärge siis solvuge :cool:


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 23.04.10 15:03 Tsiteeri


Kaheksast proovisin natuke märki maha jätta siinsamas foorumis ka, ehkki küllalt hilises faasis. Pidasin teda pikalt, seetõttu on ehk esimesed võrdlused D2 versus C5 ebaobjektiivsed pisut.
D2 mälestused on siis põgusalt siin.
Igapäevaelus on esimene asi, mida võrdlusena täheldan, et C5 on olemuslikult uuem auto. Mitte midagi diametraalset või revolutsioonilist, aga kõik on natuke edasiarendatud moega. Väiksem on, D2 elementaarseks peetavaid luksuselemente ei ole tingimata nii palju - rool ei sõida sülle ja ära, iste on teise kujuga ja vähem funktsionaalne, käetugesid on istmete vahel üks.
Mõlemad olid 4,2 sed ja 220 kW. No C5 on olemuselt krapsakam. Vedrustus on jäigem. D2 on mugavam, suurem, sujuvam. Linnavahel on D2 kuidagi käepärasem, vaatamata gabariitidele. Võibolla teiste liikejate suhtumine või miski tegi sellega sõitmise lihtsamaks, ma teises teemas arvasin nii:
(Tsitaat:
"Vaata, 8 on alumiiniumist masterpiece... Selle sinisega on selline lugu, et sellega peab ennast lakkamata tõestama. Ikka leidub tänavail ja ristmikel ootel erinevaid sorentosid, mille ebakompetentsed sohvrid siis proovivad sinuga mõõtu võtta. Kaheksaga seda jama ei ole - nad teavad. Käituvad väljapeetult. Üldse on see kaheksa vist mingile osale autojuhtidest justkui Audi "Mafia edition" või midagi sinnapoole, selle aknast välja vahtides ei tundu Tallinna liiklus sugugi ebaviisakas või toores. Hoopis palju naeratavaid nägusid, kes sind meelsasti lasevad ümber reastuda ja ei eeldagi, et sa kunagi suunatuld peaksid näitama või sebra ees pidurdama. Go figure."
Tsitaadi lõpp.)
Praktikas kipub C5 iseõppiv kast vahel seda tromboonisoolot veidralt "häälest ära" venitama, rool on selgelt võimendatum. Tahab nagu minna, selline kohati manuaalkäigukasti puudumise tunne on. D2 automaadita oleks selge blasfeemia.
Kütusekulu on minu käes C5-l natuke suurem isegi. Ta on pisut raskem ka, samuti peab temaga normaalselt liiklemiseks vahel pisut rohkem tallama - ei saa suuremeelselt viisakas olla ja teiste vastuviisakusele loota.

Aga see ilmarahva poolt D2-le lisaks mõeldud imagoloogiline "maolenniiülbesestmaolenaakaheksa" emotsioon on C5-l muidugi puudu, aastate jooksul olen automaatselt eeldama hakanud seda.
Mul ei ole ühest teise sisse istumine päevapealt ega üleöö aset leidnud, seetõttu olen sel talvel mõlemat kordamööda käigus hoidnud ja suhteliselt samades talvistes tingimustes katsetada saanud. Ja sel aastal on see tõesti Talv olnud.
Praktikas läks ootustele vastupidi - D2ga ei olnud ma koduteel kordagi kinni, C5-l pidi paar korda labidaga abiks olema. Ebaloogiline :P Aga C5 võimalus ESP välja lülitada on muidugi meeldiv, laiad poognad on lumes nobedad tekkima. Veljed korjavad lund ühtemoodi vastikult, peale iga rattalibistamist peaks velgi seest puhastama. Väristab maantekiirusel väga vastikult.
Rahaliselt ei oska väga võrdlust teha veel, esiotsa näib, et kuluosad on suht sarnases hinnaklassis. D2 soetamise aegu ei olnud peale esinduse eriti kusagilt varuosi hankida ega teadnud suurt keegi tema ehitusest midagi. See tegi tema pidamise natuke ehk kulukamaks kui praegu C5. No hetkel pole ka D2 pidamine enam eriline väljaminek, on nii lammutustes kui uute osadena leitav.

Et ajaline faktor on veel kõvasti D2 poole kaldu, siis küsmusele - kumb on parem? vastaksin ma täna veel kindlasti D2. Harjumus. Aga anname aega, vaatame ja kuulame. Ja halva järjepidevusega siin C5 näol küll kindlasti tegemist ei ole.

Eks see ühest teise istumine on natuke tühi tunne - nagu pikk turvaline abielu Miss Universumiga. Et võid ju tahta oma erektsiooni kusagil mujal ka rakendada, aga peale pisikest näppimist märkad, silokoon teeb pringimaks küll, aga et olemasolev kaasa juba sisaldas neid "lisasid" - suurema ja ülbemana.

Kui heietus sai liiga pikk ja Aunastelik, siis esitage täpsustavaid küsimusi, eks ma katsun siis lühemalt :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 17.05.10 17:03 Tsiteeri


Vahepeal on erinevaid asju juhtunud, muuhulgas on edukalt lahendatud ka "rehvisaaga". Lahendus oli sedakorda 235/50 R17.
Visuaalselt sai minu silmale palju parem. Sõiduemotsioonist ei räägigi - hoopis teine auto. Mingi ebameeldiv kolin on taaskord paremale ette tekkinud, eks peab sellega maadlema hakkama.

http://images.orkut.com/orkut/photos/OgAAANSbL4dFS8Qw3MPIMuIyJXU6BqPOT8AHluB6Amrsc8oXINOjf6B5zl81-b0MrgflDMrvPTVd1mOxNNLcfFfHlscAm1T1UCEE5VyYGWN
eemQ_Ga3vIyAkyGIA.jpg

Ja eks sellele teemale kipub juba loogiline jätk ka terasele vaatlejale silma torkama...


http://images.orkut.com/orkut/photos/OgAAAByeHKVfSV5LgeNuq3dA7mMrn_nFiLqwDURleunldVkqQWuclidMAemv8LsexfHQNA5KJOjqB1tKhXftqU6TBWUAm1T1UMByjkEUpUa
u3Llnb__X44hFaPl4.jpg

Taustaks võiks kõlada Ozzy Osbourne "Mama, I'm Coming Home"


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 79.1% - SQL: 20.9%]