Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Autor:
Pealkiri: Peegli ja aknapesudüüside soojendus (Vastuseid: 106 | Vaatamisi: 50007)
Zoig
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.12.07
Asukoht: Paide/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: IZh 21251 Kombi; Audi S6 Avant; B2c; B2q

postitati 20.02.09 11:13 Tsiteeri


jaakk, olen isegi mõlenud, et näiteks skoda fabialt päris düüsid oleks paremad. nood siis sellised, mis pihustavad vedeliku klaasile laiali, mitte ei pritsi ühte punkti.
samas seda pole uurinud, et millised sobiksid olemslevatesse kohtadesse, ning ehk töötaksid olemasoleva soojenduse juhtmestiku pealt, seeepärast pole ka viitsinud eriti rohkem tegeleda.


Et oleks raskem!
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
altzz
klubiliige

Avatar


Registreerunud 18.02.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 c6 2,0TFSI | Audi A6 c6 Avant 2,8FSI Q

postitati 27.02.09 12:03 Tsiteeri


Leidsin internetiavarustest juhendi, kuidas A4-le paigaldada Passati klaasipesudüüsid. Tegu siis B7 kerega.
Äkkikeegi teab, kas A4 B5 kerega masinale annab midagi analoogset teha? Eesmärk oleks düüsidest veejoa asemel saada uduvihma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
keres
huviline



Registreerunud 08.04.04
Asukoht: tallinn-tartu
Kasutaja on eemal

Auto: a6 avant c4 '97 2.8

postitati 14.10.09 10:28 Tsiteeri
tavapeegli ümberehitus soojendusega peegliks



Mida külmamaks ilmad lähevad, seda olulisemaks muutub mugavus. Igatahes on plaan vahetada tavalised peeglid soojendusega peeglite vastu. Foorumis olnud DIY teema pildid on aga ajalooks saanud. Kui Teil on kogemusi siis jagage neid julgelt.

Autoks on A6 C4

Tänud ette


***
Edit by Black: Liitsin su posti siia otsa, parem kui kogu see info on koos. Maqqu võiks parem pilte uuendada. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
vip001
huviline



Registreerunud 02.12.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A5 TFSI Sportback Q

postitati 14.10.09 14:20 Tsiteeri


Ootame piltide uuendamist :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 21.10.09 20:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vip001
Ootame piltide uuendamist :P


Uuendatud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
vip001
huviline



Registreerunud 02.12.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A5 TFSI Sportback Q

postitati 22.10.09 08:40 Tsiteeri


Väga lahe. Nüüd siin teemas 2 erinevat varianti esindatud. Oskab keegi kommenteerida kumb tõhusam on? Mõlemaid muidu lihtne teha. Ise kaldun arvama, et takistustraadiga on vb tulemus parem ja ühtlasem soojenemine. Kas 19.1 oomi /meeter takistustraati kasutades on peeglite soojenemine kiire ja kui soojaks umbes läheb?(kas vihmapiisad kuivavad ära ja kas kätt saab peal hoida). Uurisin Elfa elektroonika kauplusest et takistustraati peab ostma rulli kaupa(jm. ei müüda). Rull maksab aga üle 300.- Kui kellegil peaks soodsalt olema pakkuda seda head traati siis teeks traadiga, kui mitte siis terve rull ära osta on vist mõttetult kallis ja jääksin takistite juurde.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 22.10.09 10:14 Tsiteeri


Ma enam ei mäleta, kui kuumaks ta läks, minu mälu järgi töötas sama hästi ja kiiresti kui originaal. See oli vist mu eelmisel autol. Kellelegi olen seda traati veel saatnud jupikaupa, ehk oskavad nemad kommenteerida. Samas ühele autole on plaanis veel sellega soojendus teha.
Huvitav, kuidas see leukoplaaster seal vastu on pidanud? :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
vip001
huviline



Registreerunud 02.12.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A5 TFSI Sportback Q

postitati 22.10.09 11:24 Tsiteeri


Kui keegi saaks ca 1m seda traati saata postiga siis oleks super-hüper lahe :D (maksaks ka mingi raha ja saadaks minu kuludega muidugi).
5253946


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 22.10.09 15:20 Tsiteeri


Mis see rull mul kapi otsas ikka seisab - kui keegi tahab, saatku mulle U2U oma aadress, panen postiga teele näiteks 1,2 m, saab kaks peeglit teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
vip001
huviline



Registreerunud 02.12.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A5 TFSI Sportback Q

postitati 27.10.09 05:57 Tsiteeri


Tänu real1-le takistustraadi eest! Võtsin samuti peegli soojenduste tegemise ette. Kasutasin mõlema peegli jaoks 50cm sedasama 19.1 ohmi/m takistusega takistustraati. Tulemusega väga rahul. Võimsus ca 14-15w. Udu kaob 15-20sek pärast ja lõppsoojenemisel on peegel käega katsudes täitsa soe(äkki ca 40C?). Soovitan. Ilmselt proovin ka takistitega ära teise auto jaoks et tulemust võrrelda.

Lp.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 27.10.09 09:01 Tsiteeri


Ma ostsin eelmine aasta enda A4-le uue peegliklaasid, mõlemad soojendusega, ning ühendasin ära ka, kuid nagu loota võis ei lähe nad soojaks, sest sellist "lisa" pole tellitud.
Nüüd kakkusin uksepolstri maha ja nägin, et ukse sees on peegli pistik- peeglist tuleb 5 soont ja pistikust edasi läheb 3 soont ehk need 3 soont on peegli liigutamise jaoks.
Küsimus aga on selles, et kuhu ma peaksin ühendama need ülejäänud 2 soont, mis hetkel on ühendamata ehk kuidas originaalis koos selle "lisaga" asi toimib.
Võimalik, et saaksin siis mõne auto lammutaja käest osta puuduoleva vahejupi.
Ilmselt toimib asi koos tagumise klaasi soojendusega, sest sealgi on teatud ajapiir (ilmselt takistuse mõõtmine).


Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 27.10.09 11:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jaakk
Küsimus aga on selles, et kuhu ma peaksin ühendama need ülejäänud 2 soont, mis hetkel on ühendamata ehk kuidas originaalis koos selle "lisaga" asi toimib.
Ilmselt toimib asi koos tagumise klaasi soojendusega, sest sealgi on teatud ajapiir (ilmselt takistuse mõõtmine).

Sinna külge just jah.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
zaddam
huviline

Avatar


Registreerunud 06.12.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: audi 100 c4 quattro 1.8t

postitati 31.10.09 10:22 Tsiteeri


Kui kellegil on originaalis peeglisoojendus olemas, kuid ei tööta, siis tasub peegli taha vaadata.
Kui seal on näha, et plastmass on sulanud ja üles mullitanud mõne koha pealt, siis ilmselt originaal soojendus element just selle sama koha pealt katkenud ongi.
Mina oma endisel B4'jal eemaldasin ettevaatlikult plastiku ja peegliklaasi kasutades teravat nuga liimi lahti lõikamiseks ja siis oli näha, et originaal soojendus on nii, et terve klaas on kaetud vasest ribaga mis on ~2 mm lai.
Katkenud koha peale asetasin traadi jupi ja joodsin tinaga kokku ja asi töötas väga hästi peale seda.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 31.10.09 15:12 Tsiteeri


Lugesin teemat, kuid tekkis küsimus:
masinal on peeglisoojendus küll olemas, kuid peeglil endal soojenduselement puudu.(juhtmed ilusti peeglikorpuses olemas)
Siit siis küsimus, et kui vedada peeglile soojenduselement, kas on vaja veel lisada takisti?
Kui mitte, siis kas keegi oskaks mainida, mis jämedusega (traat) oleks köige otstarbekam antud liini vedada.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 31.10.09 16:52 Tsiteeri


Sinu jutust ei saa midagi aru. Kuidas on peeglisoojendus olemas, kui ei ole? Kuhu sa seda juhet tahad vedada?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
huljes
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.09
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabrio 2.0, Audi A4 2,8Q

postitati 31.10.09 17:06 Tsiteeri


Vist pidas silmas seda, et peeglitel on juhtmed see olemas, kuid klaasidel elemendid puuduvad - arvatavasti uued klaasid saanud endale kunagi.
Nüüd tahabki teada, mida teha, et asi tööle saada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Soyer
huviline



Registreerunud 14.06.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 31.10.09 17:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Lugesin teemat, kuid tekkis küsimus:
masinal on peeglisoojendus küll olemas, kuid peeglil endal soojenduselement puudu.(juhtmed ilusti peeglikorpuses olemas)
Siit siis küsimus, et kui vedada peeglile soojenduselement, kas on vaja veel lisada takisti?
Kui mitte, siis kas keegi oskaks mainida, mis jämedusega (traat) oleks köige otstarbekam antud liini vedada.

Need juhtmed on seal petteks. Voolu sinna ei tule. Mul oli sama, et juhtme otsad on aga lõppesid peegli juures ära. Kui ukse polstri ära võtad siis näed, et juhtmeid edasi ei lähe. Ma vedasin tagaklaasi soenduse lüliti tagant juhtmed mõlemale poole ja ostsin forssist uued klaasid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 31.10.09 18:38 Tsiteeri


Huljes sai asjast öigesti aru.
Soyeri pakutut pean samuti eelnevalt kontrollima.

Soyer:lisaks küsiks, et kas piisas lihtsalt juhtmete vedamisest ja klaaside soetamisest vöi oli juhtmetega veel midagi?

Kuna tuleb rohkem tarbijaid lülitile järele siis tuleb vist ka kaitset muuta.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Soyer
huviline



Registreerunud 14.06.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 31.10.09 20:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Huljes sai asjast öigesti aru.
Soyeri pakutut pean samuti eelnevalt kontrollima.

Soyer:lisaks küsiks, et kas piisas lihtsalt juhtmete vedamisest ja klaaside soetamisest vöi oli juhtmetega veel midagi?

Kuna tuleb rohkem tarbijaid lülitile järele siis tuleb vist ka kaitset muuta.

Kaitse jäi samaks ja siiamaani pole läbi põlenud. Paar meetrit juhet ja klaasid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Big
huviline

Avatar


Registreerunud 26.11.03
Asukoht: Tallinn/Harku vald
Kasutaja on eemal

Auto: Audi, Ford, Vaz

postitati 31.10.09 21:44 Tsiteeri


Mul selline küsimus, et näiteks c5 a6 soojendab ise automaatselt välispeeglid üles, ei mingeid nuppe ega midagi - mugav, või mis?

Ühesõnaga, nüüd on mul b6 a4 ja sellel vanakooli soojendus, ehk siis tuleb tagaklaasisoojenduse nuppu vajutada.


Kas on mingi lihtsam variant c5 süsteem b6`le saada?



Selle pluss on ka see, et vihmase ilmaga on peeglid alati veest puhtad.


Audi 100 c3 2.2 } Audi 100Q c3 2.1T } Audi 100 c4 2.8 aut. } Audi 80 b4 1.9TD } Audi 100 c4 2.8Q } Audi 100 c3 2.3 } Audi A4 b5 1.8 } Audi 100 c3 2.0 aut. } Audi A6 C5 1.8T aut. } Audi 100 c3 Avant 2.1 } typ81 Q } Audi 80 b2 TD } Audi 80 Competition Q } Audi 80 typ85 Coupe } Audi 90 typ85 2.0r5 } Audi Coupe b4 } Audi 90 quattro } Audi V8 } Audi A4 b6 1.9TDI } Audi 80 b3 2.0r4 101kw } Audi 100 C4 2.5tdi ...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
DonNiger
huviline



Registreerunud 25.10.06
Asukoht: Eestist eemal
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C5 1.9TDI 96kw

postitati 03.11.09 09:38 Tsiteeri


Mul on pool peeglisoojendusest surnud. Kuidas peegliklaas pesast välja käib (A6 C5)? Lihtsalt servast tõmmates vms?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 03.11.09 09:58 Tsiteeri


http://www.audizine.com/forum/showthread.php?t=44667

Ehk keerad elektriliselt peegli maksimaalselt äärde ja hakkad urgitsema.
Niiehknaa ostad uue klaasi, siis võib kinnitusklamber ka puruneda, kuna ajaga hapraks läinud.
Tagasi pannes on soovitab määrida õliga veidi plastikpinda, siis läheb kergemini uus paika, muidu tunne, et surud klaasi puruks.


Tsitaat:
Algselt postitas: DonNiger
Mul on pool peeglisoojendusest surnud. Kuidas peegliklaas pesast välja käib (A6 C5)? Lihtsalt servast tõmmates vms?



Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
hamlet
huviline



Registreerunud 29.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 04.11.09 17:02 Tsiteeri


Selline asi, et tagaklaasi soojenduse nuppu vajutades hakkavad ka udukad põlema.Kaks nuppu kõrvuti ja mõlemast hakkavad udukad põlema.Kas ma ei oska midagit õigesti kasutada? (A4 B5 facelift Avant)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
huux
huviline

Avatar


Registreerunud 23.11.06
Asukoht: põltsamaa/tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1,8 TQ

postitati 04.11.09 17:45 Tsiteeri


Ei to pole sinu viga. Ma arvan, et massiga on mingi kala:P Mul oli kunagi nooruses vaz2101 ga sama jama,tuli ta just värvimisest. Kruvisin tuled ja muu pudipadi külge. Siis alles läks naljakaks, tuled tegid ikka sellist tsirkust:P Näiteks kui suuna tule põlema panin hakkas hoopis pooltuli põlema jne:P Puhastasin siis pinnad ära kust massi pidi saama ja probleem kadus:D


Sound of R5:D
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 04.11.09 21:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: hamlet
Selline asi, et tagaklaasi soojenduse nuppu vajutades hakkavad ka udukad põlema.Kaks nuppu kõrvuti ja mõlemast hakkavad udukad põlema.Kas ma ei oska midagit õigesti kasutada? (A4 B5 facelift Avant)


Eesmised udutuled hakkavad pölema nii eraldi eesmiste udutulede lülitist, kui ka tagumise udutule lüliti vajutamisest, seda isegi siis, kui eesmiste udukate lüliti jätad vajutamata.
Ehk on keegi kunagi keskkonsoolis askeldanud ja lülitid/pistikud segamini ajanud, kui juba tagaklaasi soojenduse lüliti vajutamisel hakkavad udutuled sirama.

Uuri, kuidas toimivad teised lülitid - kas täidavad konkreetselt omale ettenähtud ülesannet.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 62.1% - SQL: 37.9%]