Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Autor:
Pealkiri: Räägiks vähe soojendusradiaatoritest. (Vastuseid: 104 | Vaatamisi: 30082)
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 24.12.09 01:08 Tsiteeri


Lisaks siia ühe väikese offtopiku. Nimelt nende originaalradikate parandamisest.

Kuna mul paps on plastikuvaluga tegelenud kogu elu, seletas ta elu esimest Audi salongiradikat nähes ära ka probleemi põhjuse. Nimelt olevat need radikad tehtud liiga külma plastikuseguga (sellel on omad põhjused) ja torude puhul peab mõlemalt poolt tulev materjal saama kokku teisel pool toru. Kui segu on liiga külm, saab küll materjal kokku, aga need ei seostu teineteisega piisavalt hästi, plastiku vananedes tekivadki torudesse pikimõrad. Parandada saab nii, et panna sinna torusse pruuni EPO liimiga sisse teine toru, mis jääb tugevdama algset toru ja EPO paneb ühtlasi kinni ka selle tekkinud prao. Et toru läbimõõt ei väheneks märgatavalt, tuleks valida muidugi nii õhukese seinaga toru kui võimalik. Mul oli õnneks vastav üliõhuke alumiiniumtoru olemas. Tuttavad on kasutanud erinevaid pabereid, millest ise toru kokku rullinud (st rullinud selle pabertoru plastiktoru sees uuesti lahti). Võib kasutada midagi fooliumi sarnast, aga toimib ka ajaleht, kuna see imab endasse hästi EPOt. Sel viisil olen parandanud neid erinevaid soojendusradikaid peaaegu 15 aastat juba ja mitte ühegi puhul pole hiljem mingeid probleeme tekkinud (hetkel käesolev Q olnud peres juba 13 aastat, loomulikult ei ole kõigi autode saatus ka teada enam).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
medical
klubiliige



Registreerunud 01.05.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A3 3.2 quattro

postitati 14.09.10 21:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Kas hr.Quattro oskad ehk öelda, mis vöiks olla originaal radika firma, olgu selleks mistahes audi.

Oleks ise ka huvitatud mis firmad toodavad A osasi. Varsti külm talv tulekul (selle aastatuhande külmim:D) plaanis salongiradikat vahetada.
Keegi võiks veel kogemusi jagada. Mõtlen kas panna B osa või kuidagi ikkagi A radikas. Hinna vahe lihtsalt nelja kordne.:o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KeveN
huviline

Avatar


Registreerunud 29.09.08
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 TYP85 Q , Audi V8 4.2

postitati 14.09.10 22:36 Tsiteeri


Mina panin enda audile Swagi oma. Mina ei saa enda kätt hoida õhusuunajate juures, vaata, et põletab käekarvad ära :D Maksis see radikas mingi 400kr. Ära riski b varuosaga, see paras loto. Endal kehvad mälestused.


Polyurea ülitugevad pinnakatted sõidukitele- https://polyterm.ee/
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Fugitive
klubiliige

Avatar


Registreerunud 12.02.06
Asukoht: Tallinn-Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Allroad 2008 3.0tdi

postitati 14.09.10 22:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KeveN
Mina panin enda audile Swagi oma. Mina ei saa enda kätt hoida õhusuunajate juures, vaata, et põletab käekarvad ära :D Maksis see radikas mingi 400kr. Ära riski b varuosaga, see paras loto. Endal kehvad mälestused.

Kas swag on siis A osa? Swag on lihtsalt pakendaja ja sealt karbist võib päevavalgele tulla nii korralik asi kui ka odav hiinakas. A osa radikas oli vist natuke üle 1k revalis, endale sai ostetud mingisuguse saksa firma toodang mis väliselt ei erinenud üldse originaalist - torude arv oli sama ja kvaliteet paistis ka ok olevat, hinnaks oli nats üle 500eek.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
KeveN
huviline

Avatar


Registreerunud 29.09.08
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 TYP85 Q , Audi V8 4.2

postitati 15.09.10 06:46 Tsiteeri


Mainisin, et originaalosa? Swag on samuti saksa firma ja minuteada pole sellel firmal just kuigi halb maine. Hind on ka vastav ja oma kogemuste põhjal ma nuriseda ei saaa.


Polyurea ülitugevad pinnakatted sõidukitele- https://polyterm.ee/
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
medical
klubiliige



Registreerunud 01.05.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A3 3.2 quattro

postitati 15.09.10 16:27 Tsiteeri


Kas Hella peaks olema A osa tootja? Hella oma saaks äkki mingi 1000.-
B osaga ei tahaks jah riskida kuna mul diisel ja sealt tuleb seda sooja suht kokkuhoidlikult :mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Reindoff
huviline



Registreerunud 11.09.10
Asukoht: Kristiine hill
Kasutaja on eemal


postitati 16.09.10 00:07 Tsiteeri


Just lõpetasin radika vahetuse.

Originaal ehk BEHR on täitsa saada Laki Autos hindeks 1000.-
Mina lajatasin endale Nissensi radika mis tundus 500.- mõistlik.

Samas ei tasu võrrelda toprani ja nissensit - ma loodan :P

topran ikka täis....

Aga jõudu kõigile, et Teil kruve üle jääks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
QUATTRO
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Kuusalu
Kasutaja on eemal

Auto: 5,2 Cherokee 4x4

postitati 16.09.10 20:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Reindoff
Just lõpetasin radika vahetuse.

Originaal ehk BEHR on täitsa saada Laki Autos hindeks 1000.-
Mina lajatasin endale Nissensi radika mis tundus 500.- mõistlik.

Samas ei tasu võrrelda toprani ja nissensit - ma loodan :P

topran ikka täis....

Aga jõudu kõigile, et Teil kruve üle jääks.


Kahjuks topran ja nissens on peaaegu üks ja seesama asi.:(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 30.11.10 08:53 Tsiteeri


Ehk siis kui kindla peale minna, siis originaal Revalist aga sisuliselt sama asja saab siis SWAG-i näol Forssist?


Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 30.11.10 22:01 Tsiteeri


Paar tunnikest tagasi tulin garaazist ja vahetasin c4'l salongiradikat(4h).
Ei raatsinud mina seda kallist radikat osta ja mõtlesin katsetada seda odavamat versiooni.
Hetke seisuga tuli sooja piisavalt ja ei kurda küll millegi üle.
Lammutasin vanalt radikalt otsa vannid küljest ära ja avanes huvitav vaatepilt.
Radika kanalid olid totaalselt umbes ja torude poolselt vannilt oli löönud peale ja tagasivoolu eraldava tihendi minema. Seega ringlus käiski radika torude poolses vannis.
Eks nüüd ole näha kõvemate külmadega, kas lööb klaasi puhtaks või ei.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 01.12.10 08:05 Tsiteeri


Mis tootja radika paigaldasid?
Ilmselt pean enda b5-l sama asja ette võtma- kliima "vussi" pean vist siiski välja laskma ja kevadel uuesti täitma.


Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 01.12.10 11:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jaakk
Mis tootja radika paigaldasid?
Ilmselt pean enda b5-l sama asja ette võtma- kliima "vussi" pean vist siiski välja laskma ja kevadel uuesti täitma.


Kusjuures tootjat ei oska öelda (karbi peal ei olnud kirjas midagi). Ostsin sele Raunex'ist ja tundus üsna asjalik.
B5 kohta ei oska ka midagi öelda, aga c4'l pole vaja kliimat tühjaks lasta.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 02.12.10 08:52 Tsiteeri


Oskab keegi midagi Hans Pries-ist arvata või pigem Swag?


Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
raemees
huviline

Avatar


Registreerunud 18.09.09
Asukoht: Rae vald
Kasutaja on eemal

Auto: BMW E90 320dA 2008a

postitati 02.12.10 11:51 Tsiteeri


Kusjuures enne kui radikat vahetama kukkuda(juhul kui umbes) siis tasub ühendada veevoolik järgi ja survet mõistlikult kraanitorustikust anda, mul üks sõber tegi nii ja sai radika puhtaks ja imekombel jäi radikas ka terveks.
Tänapäevani sõidab ja kuuma tuleb nii, et mühiseb enne oli salong külm. A4 97a.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 02.12.10 14:32 Tsiteeri


Veider on see, et mul kurvides viskab radikast pahvakaga sooja, sirgelt sõites pole essugi, olen juba surveveega ja suruõhuga puhastanud radikat, oli mõneks ajaks kasu, kuid nüüd sama jama tagasi.


Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Kaaku
klubiliige

Avatar


Registreerunud 11.10.04
Asukoht: Patika
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabriolet, A6 C7.5 Competition, RS4 B7

postitati 06.12.10 15:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: raemees
Kusjuures enne kui radikat vahetama kukkuda(juhul kui umbes) siis tasub ühendada veevoolik järgi ja survet mõistlikult kraanitorustikust anda, mul üks sõber tegi nii ja sai radika puhtaks ja imekombel jäi radikas ka terveks.
Tänapäevani sõidab ja kuuma tuleb nii, et mühiseb enne oli salong külm. A4 97a.


Puhastada võib ka äädikalahusega vm katlakivi eemaldava vahendiga, kuid kui seda juba tegema peab, siis ilmselt pikka pidu radikal enam pole. Vahetada tuleb sel juhul varem või hiljem naguinii.
Mina ei hakanud selle läbipesuga üldse jamama ja otsustasin uue radika panna - küsisin Forss'ist paremat juppi aga öeldi, et neil ainult üks versioon ongi (Topran). Hind oli 420 EEK. Autoks Cabriolet.


http://images.spritmonitor.de/302667.png; http://images.spritmonitor.de/401269.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 06.12.10 15:22 Tsiteeri


Ja oled sa rahul (Hans Preis) Topran-iga ?
Sooja tuleb täiega ja torude arv oli milline?


Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
sigar101
huviline

Avatar


Registreerunud 20.08.07
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2.2 quattro 101kw 90a, Audi A6 2,5 TDI quattro 103kw 97a, Audi S6 C4 2,2 20vt quattro 169kw 96a, Seat Leon Top sport

postitati 06.12.10 20:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Reindoff
Just lõpetasin radika vahetuse.

Originaal ehk BEHR on täitsa saada Laki Autos hindeks 1000.-
Mina lajatasin endale Nissensi radika mis tundus 500.- mõistlik.

Samas ei tasu võrrelda toprani ja nissensit - ma loodan :P

topran ikka täis....

Aga jõudu kõigile, et Teil kruve üle jääks.


Hella ja Behr üks ja sama mõlemad A osad.
Sama ka Boge, Sachs ja Lemförder, eri nimede all toodetakse erinevatesse maadesse.


Auto hakkab A tähega
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kaaku
klubiliige

Avatar


Registreerunud 11.10.04
Asukoht: Patika
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabriolet, A6 C7.5 Competition, RS4 B7

postitati 07.12.10 13:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jaakk
Ja oled sa rahul (Hans Preis) Topran-iga ?
Sooja tuleb täiega ja torude arv oli milline?


Lõplikult rahul tegelikult ei ole. Torude arvu ei mäleta ja radikast pilti ka ei teinud, et kontrollida.
Eks tuleb ära mõõta radikasse minev ja radikas tulev vedeliku temp, siis on näha kas kala peidab end seal või on mujal mingi jama.


http://images.spritmonitor.de/302667.png; http://images.spritmonitor.de/401269.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 07.12.10 14:15 Tsiteeri


Hirmus üldistamine käib siin, minu teada maksab originaal (8D1819030B) esinduses ikkagi ca 1700 krooni.
Sobib ta paljudele Audi mudelitele- 80, 90, Coupe, Cabriolet, A4 pluss kaugemad sugulased.

Lisaks Hella/Behr'ile saab tootjatest originaaliga võrrelda võib-olla veel Valeo't.
SWAG'i siiski originaaliga ei kõrvutaks.


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 07.12.10 14:33 Tsiteeri


Ma hetkel uuringi erinevaid võimalusi- Toprani kohta midagi head kuulnud siiani pole, Behr/valeo siis oleksidki nö. kindla peale minek?
Kus peale esinduse antud tooteid võiks leida?
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=67745 <<< Siit teemast lähtudes, ei oleks just mõistlik sama tööd 2 korda ette võtta, sestap olekski hea teada teiste kogemusi.


Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
medical
klubiliige



Registreerunud 01.05.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A3 3.2 quattro

postitati 07.12.10 14:37 Tsiteeri


Mul õnnestus B4 ja Behr-Hella orig. salongikas saada nõks alla 1000.- Auto Eksperdist.
Mujalt uurides olid hinnad ikka üpris soolased.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 07.12.10 15:42 Tsiteeri


Mina panin kunagi oma b3le toprani toodangu külge ja kuuma tuli nii, et kätt ei saanud ees hoida.
Tryku ostis autospetsialistist mingi 150.- radika ja tuli sooja samamoodi.
See torude teema ja radika valik puudutab vaid c3 ja c4 kerega isendeid.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Jatsek
huviline



Registreerunud 15.04.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Quattro

postitati 07.12.10 19:00 Tsiteeri


Mõni aasta tagasi andis minu C4-l originaal salongi radikas saba. Kahju jahh, et B-varuosa ei suuda sooja toota meie jahedas kliimas. Kaupmehed hakkavad küsimuste peale miks tahan A-varuosa, kahtlustama näiteks termostaadi korrasolekut. Selle vea otsimisega on veepumpasid ja termostaate vahetatud miskit 3tk. Samuti tosooli vahetatud ja korduvalt õhutatud. Ees ootab siis A-varuosa ost kuid kuidas saan selle peale kindel olla, et mulle samasugust pooletoobist ei pakuta mis hetkel "toimetab"?Radiaatorit käes hoides ei suuda ma küll välja veerida,et seal on 30 vajaliku kanali asemel 16.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Veiko2
huviline

Avatar


Registreerunud 06.12.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Quattro 3.0 TFSI

postitati 07.12.10 19:20 Tsiteeri


Tsitaat:

kuidas saan selle peale kindel olla, et mulle samasugust pooletoobist ei pakuta mis hetkel "toimetab"?

Tsitaat:

Radikasse sisenevate torude sisediameeter on b-osa radikal OLULISELT väiksem


lisaks on A ja B osal kaaluvahe.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 64.5% - SQL: 35.5%]