Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  17
Autor:
Pealkiri: Mida peaksid teadma Xenon tuledest? (Vastuseid: 409 | Vaatamisi: 180623)
laur
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3.0 TFSI

postitati 27.12.08 01:27 Tsiteeri
Mida peaksid teadma Xenon tuledest?Pirnid

Alustame siis pirnidest. Levinud viga mis inimesed teevad on see et kõrge kelviniga pirne peetakse vingemateks. Tegelikuses on asi vastupidi. Mite suuremad kelvinid seda vähem valgust ja luumeneid on. Praktiliselt kõik üle 6000 kelvini on mõtetu kui sind üldse huvitab sinu turvalisus ja tulede eredus. Mis siis kõige parem pirn on? 4100-4300k. Sellise värvitemperatuuriga pirn eraldab kõige rohkem luumeneid kõgist teistest xenon pirnidest. Sellepärast autotootjad kasutavad neid veel tänapäevalki. Allpool on väike selgitav graafik. Nagu näha on 4100k just kõige “magusamas” kohas graafikul. Ta produtseerib peaaegu sama kelvini mis päike mis annab päevavalguse sarnase tulemuse.

http://img.photobucket.com/albums/v128/haknslash2003/hid%20pics/FlourescentsA.jpg

Siin on ka üks hea selgitav tabel värvitemperatuuride kohta:

1500 k küünlavalgus
2700-2900 k kollaseks värvtud halogen udutule pirnid
-------------------------------
Kollakas valge:
3200 k päikeseloojang/päikese tõus
3200 k Premium H7 mitte-värvitud pirn
3400 k 1h enne koitu
-------------------------------
Valge:
4100 k Philips/Osram OEM HID D2S
5500 k ere päikeseline päevavalgus lõuna paiku
----------------
Sinakas valge
5500-5600 k fotoaparaadi välk
6000 k Philips Ultinon HID D2S
6500-7500 k Overcast sky
-----------------
Sinine:
9000-12000 k sinine taevas
-----------------
Lilla:
28000 k põhja taeavs
12000-30000 k UV valgus

Ilmselt olete kuulnud terminitest nagu D2S ja D2R. Kokkuvõtlikult on D2R HID pirn mis on disainitud xenon reflektor tule jaoks. Tal on erinev besa kui D2S’l, ning samuti on tal osa klaasist värvitud mustaks. Miks värvitud? Sellepärast, et blokeerida osad alad pirnist mis tekitaksid liialt suurt sära (inglise k. “glare”). See värvitud osa vähendab ka pirni luumeneid. D2R on võimalik ümber teha ka D2S pirniks. Selleks on vaja pirni pesale teha juurde üks sälk ning soovitatav on see värvitud ala maha kraapita. Samas praktiline vajaduse selliseks ümbertegemiseks tundub mõtetu. D2S on disainitud ainult HID projektori jaoks. Nad on täiesti läbipaistvad ja on nendest kahest kõige efektiivsem. Praktiliselt ainuke vahe nendel pirnidel on pirni pesas. All on pildid mõlemast pirnist.

Pilt D2R pirnist
http://img.photobucket.com/albums/v128/haknslash2003/hid%20pics/untitled.gif

Pilt D2S pirnist
http://img.photobucket.com/albums/v128/haknslash2003/hid%20pics/d2s.gif

D1S

D1S on edasiarendatud D2R, et suurendada ohutust ja elimineerida vajadus ballasti kinnitamiseks esitule külge või sisse. D1S pirnile on starter sisseehitatud, mis kõrvaldab vajaduse saata pirnini 23 000V.

D1S on prakselt D2S kus pirni põhi on maha lõigatud ja sinna otsa on siis starter kinnitatud. Mis tähendab, et D1S ei oma suuremat valgustatavust (luumenid on samad). D1S süsteem on backwards compatible - D2S pirn sobib D1S pesaga tule sisse. Kui paigaldada D2S pirn D1S pesasse siis on näha et pirni pesa sobib ideaalselt. Ainuke kaheldab asi võib olla pirni kinnitamine. (näiteks võin tuua, et uue kerega A6 kasutab D1S pirni, sinna õnnestus D2S pirn ideaalselt paigaldada. Kinnitusrõnga asemel on seal klambrid kasutusel nagu H7 pirnidel jne.) Suuri kinnitusrõngaid ei saa kasutada kuna suur starteri box jääb ette.

Ka pistik mis pirnine läheb on erinev. Kuna kõige suurem vool mis pirnini jõuab on 85V siis ei kasutata spets kõrgepinge pistikuid. D1R ja D2R erinevad omavahel samal viisil.

Pilt D1S pirnist
http://img.alibaba.com/photo/101517859/Gp_Thunder_D1s_Bulb_Super_White_6k_Diamond_White_10k_Crystal_Blue_HID_Xenon_Lamps.jpg
Ballastid

Mõned inimesed arvavad, et kui kasutada kahte erinevat ballastid ühe ja sama pirni peal, siis on nende heledus erinev. Õige vastus on ei. Ballastid on kõik ühesugused ja täidavad ühte ja sama eesmärki. (väheamlt 35W ballastid). Kui ballastitel on täpselt samasugused pistikud võib neid mõlemaid koos kasutada ilma, et peaks muretsema, et teie tuled näevad nüüd teistmoodi välja.

Kuigi enamus HID kitide valmistajad kasutavad omaloodud pistikuid ja ei kasuta enam D-tüüpi pistikuid. See tähendab, et neid ballasteid mis kasutavad teistsuguseid pistikuid, ei saa enam kasutada standardsete D2S ja D2R pirnidega. Need kitid tehakse selliste pistikutega sellepärast, et nad oleks universaalsed nende hilisemate varupirnidega. Kui jootekolb käes püsib on võimalik muidugi pistik ära vahetada.

Mis siis ballast üldse teeb? Ballast on nagu omamoodi muundur, ta muudab auto alalisvoolu vahelduvvooluks, et panna põlema xenon pirn. Ballastist väljub 23 000 V pirni poole tulede sisselülitamisel. Nö. Üles soojenemise jooksul pirnid lähevad järjest heledamaks. OEM ballastite puhul võtab see protsess enamasti 25 s. aaega. Odavamate aftermarket kitide puhul võib see kauem aega võtta mis omakorda vähendab pirni eluiga

Xenon pirne ei tohiks kiiresti järjest sisse ja välja lülitada. See ei tee pirni eluaele head. Kui sa oled kunagi näinud kuidas xenon pirni nö .vilgutatakse, siis võibolla oled märkanud, et pirn muutub korraks punakas-oranziks. Kui xenon pirn oskaks rääkida ütleks ta sii AI! :D Juhtub see, et pirn on juba tekitanud Xenon gaasi valgustamiseks aga ei ole veel maha jahtunud sooladeks, siis aga lülitatakse pirnid jälle sisse ja pirnidese saadetakse jälle 23 000V käivitamiseks. Pirnides oli piisavalt Xenonit et valgust eraldada ning ei vajanud enam 23 000V surakat.

Juhtmestik

Nüüd räägiks ühest asjat mis pole väga levinud kuid siiski peaks sellele tähelepanu pöörama, nimelt juhtmestik.
Paljud ilmselt ei tea millist ohtu võivad xenonid põhjustada kui nad ühendada halogen pirnidele mõeldud juhtmestiku külge. Xenonite paigaldamisel tuleks alati kasutada releesid. Sinu halogen pirnidega auto ei ole kunagi mõeldud toitma suure amprite ja voolutarbimisega ballastite toitmiseks. Ballastid vajavad tohutul hulgal ampreid käivitades ja võivad väga tõsiselt kahjustada juhtmestikku ja mitte ainult sellest kohast kuhu ballastid ühendatud olid. Me räägime siin tõsisest kahjust ECU’le, kaitsmekarbile ning kõige kehvemal variandil võib viia lühisteni ja tulekahjudeni väga vanade autode juhtmestikus, mis vaevu saavad hakkama vanade halogen pirnide toitmisega. Probleem on siin selles, et kui ballast “nõuab” voolu, siis auto peab selle kuskilt ka saama. Oletame et ühendasid xenonid OEM juhtmestiku taha. Lülitad tuled sisse ning ballast hakkab voolu tarbima. Võibolla juhtmestik ei saa hakkama sellise pingega ning hakkab seda kuskilt kõrvalt “laenama”. Enne kui sa arugi saad, oled sa juba nõrgestanud mitte ainult ühte, vaid mitut allikat, et toita ära ballastid. Sellepärast ongi releedaga eraldi juhtmestik vajalik. Sellisel viisil saab ballast voolu otse akult releede abil. Nii jäävad lülitid ja plokid terveks ning ballastid saavad oma nõutava voolu.

PÕHJUSED MIKS MITTE KASUTADA HID KIT’E

Alustaks sellest, et USA’s on HID Kitid illegaalsed, sellepärast et DOT ütleb nii.

Nende standardite järgi ei või kasutada HID pirni esitule sisse mis on mõeldud kasutamiseks halogen pirni jaoks. Üks reflektor on tehtud peene helendava traadijupi jaoks, teine aga helendava gaaskapsli jaoks. Tänapäeva reflektorid/projektorid esituledes on disainitud väga rangete standardite järgi ning isegi kui gaasikapsel asub täpselt samas kohas kus hõõgniidiga pirn, esineb ikkagi “hot spote” (mõned täpid mis on teel rohkem valgustatatud ning samas mõned kohad mis on vähem valgustatud), erinevad peegeldused kohtades kus neid ei peaks olema mis põhjustavad ka vastutulijate pimestamise. Selline on ameeriklaste põhjus miks on neil HID kitide kasutamine keelatud.

Mis tähendab, et HID kitid on must turg, DOT paneb kinni iga kitide importija kes on piisavalt suur et vaev ennast ära tasuks. Isegi off road ja show autodel ei või neid kasutada, ka nendel peab olema tänavakasutuskõlblik hid kit, mida võib siis importida.

Selle tulemusena on tuhandeid HID kit tootjaid, nad muudavad teatud aja tagant nimesid, tooteid, brände jne. Kuigi firma ise võib olla sama. See aga seab sulle piirangud kui sinu HID kit’iga peaks midagi juhtuma. Neil kehtib reegel, et iga 6 kuu tagant on jälle uus bränd turul.

Natuke lähemalt Kitide komponentidest, millised on nende probleemid ja miks neid ei ole soovitatav kasutada.

HID ballast on priniga kaasas käiv osa ning peab vastama elektriliste näitajate poolest täpselt pirni gaasi ja soolade segule. Vajadus on muuta 12V alalisvoolu umbes 24 000V vahelduvvooluks hetkeliselt, ning see järel hoida 85V ja 35W et pirn jääks põlema. See nõuab kõrge sagedusega transistoried mis eraldavad palju kuumust ja on kulukad. Väiksemad tootjad võivad komponentide pealt kokku hoida, ei oma võibolla veekindlaid ballasteid või on lihtsatl kehva disainiga ballast mis ei kesta kaua. All on diagramm mida ballast peab elektriliselt tegama:

http://www.kaarna.net/hidplanet/hidgraafik.jpg

Kit’id varieeruvad kvaliteedi poolest peaagu OEM standarditele vastavatest kuni sellsiteni mis isegi karvist välja võttes juba ei tööta. Tihedamad nähtused on vilkumine, kõrge sagedusega vilin, ülekuumeneimne või valguse katkestumine.

HID pirnide sees peab olema õige kogus metallilisi elemente. Tootjad peavad tegema nö kokteili sooladest ja gaasidest mis põleksid kaua, toodaksid ühtlase värvuse muutuse vananedes ning ideaalis moodustaksid hea värvi spektrumi. Kõik HID pirnid muutuvad aja möödudes siniseks ja valgustavad vähem. Väiksemate tootjate kvaliteeti ei jälgi aga keegi. Ühe aasta pärast ei ole sinul kui kasutajal enam kedagi kohtusse kaevata. Seevastu aga OEM tarbijad nagu autotootjad võivad tootjaid kohtusse kaevata või nendega lihtsalt enam mitte äri teha jne kui neil tekib palju probleeme pirnide elueaga millele nad peavad garantii andma.

Levinumad probleemid HID kit pirnidega on ebaühtlane valguse jaotumine ja erinev “color shifting” e. nende värvus muutub aja möödudes erinevalt mille tulemus on erinevat värvi pirnid. Rääkimata pirnide erinevast eluea lõppemisest. (siinkohal räägime ikka tõesti väga erinevast eluea lõppemisest).

Kogu see eelnev jutt oli selgitamiseks, et väiksematel tootjatel on madalamad standardid sest neil pole olulist kontrolli kuid seevastu OEM tootjatel on kõrgemad standardid. See on majanduslik olukord mis peaks seletama miks kasutada pigem OEM varustust.

Peale kvaliteedi standarditele peavad OEM komponendid jälgima värvi temperatuuride ja spektrumite regulatsioone. Ainus legaalne värv on nominaalina 4000k mida kutsutakse enamasti 4300k või 4100k. Kuna HID pirnid vananevad siis müüakse ka 5000k pirne mida kutsutakse “color match”-iks. (et uus pirn sobiks vanaga värvuselt kokku). Võimalik on osta ka 6000k OEM brändinguga pirne kuid need ei tule mitte kunagi uue autoga ostes kaasa. Need pirnid on mõeldud ainult showautodel kasutamiseks.

Kokkuvõtteks võib näha et HID kitide turg on üsna reguleerimata mis kasutab ära inimeste teadmatust valgustusest ja selle tõttu on soovitatav kasutada OEM komponente nende standardite ja kvaliteedi tõttu.

Mõned filmid Hella poolt mida võiks vaadata:

Halogen/Xenon
Bi-Xenon
Cornering Light
Bending Light
Adaptive Front/Lighting System

Kõik see jutt pärineb www.hidplanet.com/forums foorumist. Teksti autoritelt on küsitud luba selle tõlkimiseks ja siin avaldamiseks. Osa teksist on ka pärit http://faqlight.carpassion.info kus on veel palju muud infot lugemiseks. Tasapisi üritan huvitavamaid teemasid siia ümber tõlkida.

Kõige selle kokkuvõtteks siis ka minu enda kommentaar. Üldiselt rusikareegel on see, et reflektoriga tule sisse ära HID kiti pane. Enamus juhtudel läheb valguskiire muster paigast ära, tekivad “hot spotid” ja pimestatakse vastutulijaid. Enamus projektoriga tulesid suudavad enamvähem normaalselt valguse ära jaotada ilma et vastutulijad pimedaks jääksid. Niiet jah, seal põhimõtteliselt on neid võimalik kasutada. Eestis jällegi peab olema automaatne tulede kõrguse regulaator (ei ole see nupp salongist millest saab tulesid üles/alla liigutada) ning tulede pesurid.

Kuid, nii reflektor tule puhul kui ka projektoriga tule puhul jääb HID kiti kasutamise puhul tulemus ikka tunduvalt alla tehasest tulnud xenon tulede. Miks selline erinevus tuleb on näiteks sellest, et halogen pirni puhul tuleb see vähenegi valgus jaotada võimalikult tee keskele, et kõige paremini oleks valgustatud tee keskmine osa. Xenon pirnid on tuduvalt valgemad ning on sellepärast jaotatud ühtlaselt nii tee keskele kui ka külgedele. Ning nagu eelnevas tekstis ka kirjas siis on nende kahe erineva pirni tööpõhimõte täiesti erinev. Idee oleks sama nagu mina(lühinägelik) kasutaksin oma vanaema lugemisprille.

Üldiselt USA’s kui ka mujal maailmas on üsna eduliselt levima hakanud selline tegevus nagu “retrofitting”. Eestikeeles oleks selle vaste siis järelpaigaldamine. Idee on siis selline, et kasutatakse OEM luupe, ballasteid ja pirne ning ehitatakse need olemasolevate asemele (enamasti ka reflektor tulede asemele). Tulemuseks on ühtlaselt jaotatud valgus mis on teravalt ja korrektselt ära lõigatud, tunduvalt valgem ning turvalisem nii endale kui ka kaasliiklejatele. Kui googeldada xenon retrofitting siis peaks piisavalt vasteid ka tulema erinevatest foorumitest koos pildimaterjalidega ja õpetustega.

Mina ostin endale kah alguses xenon kiti (8000k kusjuures :D ), ning ei jäänud rahule. Uurisin netist ringi ja sattusin kah selle retrofittingu peale. Nüüd olen enda autol seda juba 2 korda teinud. Alguses olid A6 bi-xenon luubid sees ja nüüd on uue C6 A6 luubid. Mina igatahes olen väga rahul. Puudu on mul veel kõrguse regulaator kuid see on kah peagi tulemas. Ühesõnaga propageerin kindlasti seda tegevust, ning võiks vähemalt korra kaaluda enne kiti seotamist, sest neid jubedaid siniseid ja pimestavadi autosid on meie teedele järjest rohkem siginenud(ilmselt kitide hinna languse tõttu), ning peale selle, kes ei tahaks oma autole Häid tulesid.

eBays on kõvasti müügil neid erinevaid projektoreid, ballasteid jne. Kitide hinnad on nüüd küll alla läinud kõvasti, kuid ma usun et see lisainvesteering ja töö projektorite paigaldamise näol tasub ennast kindlasti ära. Erinevatel projektoritel on kah suur vahe, parimateks lähituli xenon luupideks peetakse Honda S2000 luupe. Parimad bi-xenonid aga Acura TL pealt pärit, samuti on üsna head Infinity FX omad ja Lexuse SC430 ja paljud teised. Kel huvi asja vastu siis soovitan lugeda hidplanet.com foorumit. Seal on väga suurtes kogustes pildimaterjali, selgitavat teksti jne. Foorumit enne lugeda ei saa kui peab registreerima.

Kellel on veel küsimusi kas siis konkreetsemalt selle järelpaigalduse ja projektorite koha pealt või siis üleüldisemalt xenonite kohta siis võib siia teemasse oma küsimused postitada. Saaks nende põhjal siis seda postitust siin muuta ja täiustada mis inimestele segaseks on jäänud.

Paar videot HID kitidest:

http://www.youtube.com/watch?v=W4RdiDP0wfs&search=Hidding
http://www.youtube.com/watch?v=bcnfAUWp-ck&search=Hidding

Natuke terminoloogiast kah. Projektorite nimetused on tulnud sellest, et mis auto peal on teda esimesena kasutatud. Näiteks on SC430 just sellise nimetusega kuna pärineb Lexus SC430 pealt ning on valguskiirega mida pole varem nähtud. Sama jutt kehtib S2000 kohta jne. Audidel näiteks on RS6 projektor, kuna bi-xenon tuli esmalt kasutusele RS6'ga 2003 aasta. (tegelt vist veits varem juba, aga seal ameerikas on need asjad natuke nihkega).

Ja lõpetuseks mõned pildid kuidas näeb välja üks edukalt lõpuni viidud xenon järelpaigaldus ning kuidas näeb välja mitte nii väga õnnestunud HID kiti paigaldus:

Üleval on Lexus SC430+selge klaasiga lääts, all on MB E55 projektor, ehk siis sama mis on uue A6 sees ja ka paljude bemaritel jne. (mõlemad on loomiliult xenon projektorid, lihtsalt see E55 paistab maru hädine selle SC430 kõrval välja :(

http://i126.photobucket.com/albums/p90/mj1220mj/DSCF0065.jpg

S2000 projektor Subarule paigaldatud, nagu ka pildil kirjas

http://www.kaarna.net/hidplanet/tfxs20001_thumb.jpg

http://www.kaarna.net/hidplanet/tfxs20003_thumb.jpg

http://www.kaarna.net/hidplanet/tfxs20006_thumb.jpg

Jälle SC430(siin on originaal luubiga, peaks olema hägune luup mitte selge). Minu isiklikud lemmikud. Prakselt vist kõige laiemad ja heledamad projektorid. S2000 on põhimõtteliselt samaväärne.

http://i34.photobucket.com/albums/d104/zam2000/Pix10.jpg

http://i34.photobucket.com/albums/d104/zam2000/Pix8.jpg


Ja siin siis HID kit Chrysler Neonil:

http://www.kaarna.net/hidplanet/neoncutoff.jpg

http://www.kaarna.net/hidplanet/neaonback.jpg

http://www.kaarna.net/hidplanet/neonheadlight.jpg

Ja lõpetuseks üks päris hea võrdlus OEM xenonite ja Kiti vahel:

2005.a. Mercedes Benz C klass OEM Xenonitega:

http://img.photobucket.com/albums/v83/imports_only2/IMG_003200.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v83/imports_only2/IMG_003100.jpg

1993 Honda Accord JDM headlights ja HID kit:

http://img.photobucket.com/albums/v83/imports_only2/IMG_004600.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v83/imports_only2/IMG_004500.jpg

02.01.09: Lisasin infot D1S pirnide kohta.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
jk.
huviline

Avatar


Registreerunud 01.05.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 1990 Audi 80 B3 66kW

postitati 27.12.08 05:01 Tsiteeri


Kogu postitus on puhas kuld, aga lisaksin siia juurde ka enda kogemused seoses C5 Xenon tuledega.

Julgen pakkuda, et enamustel Eesti teedel liikuvatel C5tel on väga nutused lähituled. Aastate jooksul klaasi ja korpuse vaheline hermeetik rabedaks muutunud, meie kliimas palju niiskust tule sisse läinud ja silmale mittenähtav luubisisene reflektor ära kõrbenud.

Minu luubi reflektorid nägid välja igaljuhul sellised nagu see parempoolne siin:
http://www.upload.ee/image/2983209/IMG_2526.JPG

Vasakul Ebayst ostetud uute luupide reflektor. Tuled sai lahti võetud (kasutaja laur siia foorumisse väga pädevad õpetused teinud kuidas seda teha), luubid ära vahetatud ja tuled korraliku tihendajaga kokku pandud. Peale seda on pimedas sõit ainult meeliülendav ja tavaliselt ei ole mõtet kaugtulesid klõpsutadagi. Ainult kui on näha, et saab pikemat aega kaugtuledega sõita.

Infoks veel, et kuni 2001a (vist) on C5 luubi suurus 2,5" ja peale seda 3". Samuti ei olnud 2,5" luupidel bi-xenonit, mida aga 3"-l on. Lisaks saab vanema tule korpusesse tulesisese raami vahetamisel ka 3" luupi üks-ühele paigaldada.

Minu arvamus on, et vahet pole mis aasta tuledega C5 teil on, korralike luupidega on tegemist väga heade tuledega ja ka ainult lähituli-xenonitega mingeid nägemisprobleeme ei teki.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Slava
huvilineRegistreerunud 04.01.09
Kasutaja on eemal


postitati 04.01.09 23:18 Tsiteeri


Kõigepealt suur tänu õpetuse eest! Olen hiljuti samuti HIDi ebayst soetanud (ja kusjuures samamoodi 8000k:D). Õnneks pole veel paigaldada jõudnud!
Aga küsimus siis selline! Võib-olla ma ei saanud päris aru asjast, aga kui ma tahan seda retrofitting'ut teha, siis kas ma pean nüüd honda keskusesse tormama ja S2000 luupe, ballaste ja pirne küsima? Ja kas nad üldse sobivad mazda 6-le näiteks?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
laur
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3.0 TFSI

postitati 05.01.09 00:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Slava
Kõigepealt suur tänu õpetuse eest! Olen hiljuti samuti HIDi ebayst soetanud (ja kusjuures samamoodi 8000k:D). Õnneks pole veel paigaldada jõudnud!
Aga küsimus siis selline! Võib-olla ma ei saanud päris aru asjast, aga kui ma tahan seda retrofitting'ut teha, siis kas ma pean nüüd honda keskusesse tormama ja S2000 luupe, ballaste ja pirne küsima? Ja kas nad üldse sobivad mazda 6-le näiteks?


Idee on jah sama, aga Honda keskusest neid osta väga ei tasu. Esiteks sellepärast, et sealt pead terve tule tellima kuna eraldi luupe ei müüda, ballastid ja pirnid saad küll vist eraldi jah, aga ballastid ei ole spetsiifilised luupidele, st nad ei pea honda omad olema, sobivad täiesti audi omad või mille iganes omad, niikaua kuni nad D2S pirni pistikuga on. Terve tuli maksaks seal aga ilmselt tohutu summa, samamoodi pirnid ja ballastid. Ehk siis kasutatud kujul on neid kõige mõistlikum osta.

Mina saan luupe, ballasteid ja pirne enamasti eBayst. Luupe saab paremini usa eBayst kuna sealsed inimesed tegelevad rohkem sellise asjaga ja neid seal ikka liigub. Ballastid ja pirnid on levinum kaup, neid võib saksa eBayst kah saada, pead vaatama kummast ostes odavam on, muud vahet pole.

Eestis on asjaga suht kehva, mul on võimalus ühest autoremonditöökojast saada katkiseid tulesid kui mõni selline auto aegajalt sisse tuleb, need visatakse muidu kõik prügikasti pärast. Enamus autod mis läbi käivad on VW ja Audi. Neil mingeid erilisi "WOW" efektiga luupe pole. Suht normaalsed on uuel A6'l näiteks. Muud on sellised keskpärased, pole kõiki näinud kah. Kõige paremad luubid ikka jaapani autotootjatel ja usa omadel ka (Acura vist usa oma kui ma ei eksi.)

Ja veel on seesama hidplanet.com foorumi mis ma teksti sees ka välja tõin. Seal müüakse ka luupe ja muud kaupa päris kõvasti.

Ehk siis kokkuvõtteks. Eestist võid heal juhul leida mingi normaalse hinnaga Hella ballastid, aga neid väga ei liigu. Uued pirnid võid kah siit leida (normaalne hind on nii 700.-). Luupe müüakse eraldi eBays ja hidplanet.com foorumis. Kõik nad on seal kasutatud, aga sel vahet pole. Normaalsetel luupidel jääb hind 2000.- kanti (iseig väga normaalseid võib selle raha eest saada. Need S2000 omad on kohati 3000.- paar, kuna on selline ekslusiivne auto siis väga neid tulesid kah loogiliselt võttes ei liigu väga. Samas on nad veits ülehinnatud kah seal eBays, et hidplanetist võib teinekord odavamalt saada.

Ballastite kohta kehtib sama jutt, mõlemast kohast saab, peab ainult peale passima natuke aega et mõni normaalsema hinnaga kätte saada, aegajalt tuleb neid müüki küll. Keskmiseks hinnaks ütlevad usakad 140-160 dollarit. Ehk siis paari eest võiks lagi 1700 välja käia. Pirnid tuleb ikka uued osta ja need jäävad enamävhem 700.- ümber. Vb on hind muutunud, sellise raha eest sain ma vähemalt 2 aastat tagasi saksa eBayst endale uued.

Miks need asjad seal eBays nats kallid on, on sellepärast et osa rahvast kellel on need luubid ja asjad koguaeg müügis teevad äri sellega. Otsivadki kuskilt kas poolmuidu mingid katkised tuled või kuidas iganes ja siis müüvad eBays kallimalt. Sellepärast tasubki peale passida kunas mõni eraisik seal enda kaupa maha müüb. Tohutuid vahesid muidugi pole, nad on natukene kallimad.

Teen siia väikese tabeli kah, mis kulutustega võiks nagu arvestada sellise projekti puhul:
Luubid: 2000.- (see siis koos transpordiga ja selle raha eest saab üsna korralikud, kas bi-xenonid või siis tavalised.)
Ballastid: 1500-2000.-
Pirnid: 700.-

Kokku: 4700.-

See hind aga varieerub kõvasti, oleneb sellest kui häid projektoreid tahad ning mis hinnaga neid võimalus saada. Arvestada võiks sellega, et sellised keskpärased Luubid on hinnaklassis 1000.- ja veits peale. Näiteks Audi Bi-xenonid sellised. Nad ei ole midaig erilist, samas annavad nad kindlasti parema valguse kui halogen luupe kasutada.
Ballastitega samamoodi, vabalt võib mingid aftermarket ballastid võtta, kui neil D2S pistik küljes. Ja tegelt on üleminekuid ka neile olemas. Kui katki läheva siis ainult enamasti jama tootja kättesaamisega, niiet enda risk.

Juurde võiks arvestada ka vähemalt automaatse tulede regulaatori mis jääb umbes 4000.- koos transpordiga Eestisse. Saab saksa eBayst.

Mis sobivusse Mazda 6'le puutub, siis need S2000 omad kindlasti ei sobi sinna üks ühele. Peab improviseerima ja kinnitused välja mõtlema. Mõne teise projektoriga on vähe lihtsam, millel mingid sarnased kinnitusedkohad, aga üldiselt teevad kõik kinnitused ise.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
OnuJack
huvilineRegistreerunud 10.12.07
Asukoht: (Tallinn, Kuressaare)
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 Avant 2.5tdi Q 2002a

postitati 05.01.09 13:28 Tsiteeri
seoses retrofittimisegaAlgataja on väga asjaliku info kokku keetnud


Selleks, et retrofit toimiks, peab tulel olema kindlasti "selge klaas" ?


A circle is the perfect shape - imagine if you have 4 of these working together... ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
laur
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3.0 TFSI

postitati 05.01.09 13:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: OnuJack
Algataja on väga asjaliku info kokku keetnud


Selleks, et retrofit toimiks, peab tulel olema kindlasti "selge klaas" ?


Põhimõtteliselt küll jah. Muidu ta võib selle valguse imelikult laiali visata. Kui sa mõtled enda C4'a siis sellele saab teha. Praegu ongi ühe klubilise C4 tuled minu käes ja lähevad ümbertegemisse. 100'l vist ei olnud veel aga A6 C4'l on luubid, ja luubi kohal on klaas nagu selge. Sellest peaks piisama. Tema tõi mulle uued b osa A6 tuled. Ainult klaas on vaja kuskilt xenoni oma saada, et need onud ülevaatusel midagi kobisema ei hakkaks. Tähiste pärast siis.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
OnuJack
huvilineRegistreerunud 10.12.07
Asukoht: (Tallinn, Kuressaare)
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 Avant 2.5tdi Q 2002a

postitati 05.01.09 15:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: laur
Tsitaat:
Algselt postitas: OnuJack
Algataja on väga asjaliku info kokku keetnud


Selleks, et retrofit toimiks, peab tulel olema kindlasti "selge klaas" ?


Põhimõtteliselt küll jah. Muidu ta võib selle valguse imelikult laiali visata. Kui sa mõtled enda C4'a siis sellele saab teha. Praegu ongi ühe klubilise C4 tuled minu käes ja lähevad ümbertegemisse. 100'l vist ei olnud veel aga A6 C4'l on luubid, ja luubi kohal on klaas nagu selge. Sellest peaks piisama. Tema tõi mulle uued b osa A6 tuled. Ainult klaas on vaja kuskilt xenoni oma saada, et need onud ülevaatusel midagi kobisema ei hakkaks. Tähiste pärast siis.


Aitäh vastuse eest :)

C4 A6 tulele xenon tähisega klaas? Seda imemeest tahaks näha, kes sellised välja võlub :D

Veider on see, et paljudele mudelitele on igasugused uued "vinged" tuled selge klaasiga täitsa olemas ja C4 ei ole miskit näha... Isegi B4 on mingid luubid ja teemad selge klaasiga olemas.


A circle is the perfect shape - imagine if you have 4 of these working together... ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 05.01.09 15:12 Tsiteeri


Väga hea teemapüstitus, mitte üldine soigumine teemal "xenon on paha panna halogeeni sisse sest sul pole aut. regulaatorit ja tuledepesu, muidu võiks panna"

Ehk oskad ka kommenteerida seda, mis pirne ja pesasid kasutavad paljud enda autode eraldiasetsevate udukate sees, see on ausalt öeldes kohutav 2x xenon näkku, vilguta või tee mis tahad, ta ikka sõidab linnas ringi.
Pole ju enamus udukate sees läätse, mis lõikaks valgusvihku.


Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 05.10.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad ja A6 Allroad

postitati 05.01.09 15:20 Tsiteeri


Tsitaat:
C4 A6 tulele xenon tähisega klaas? Seda imemeest tahaks näha, kes sellised välja võlub :D

Veider on see, et paljudele mudelitele on igasugused uued "vinged" tuled selge klaasiga täitsa olemas ja C4 ei ole miskit näha... Isegi B4 on mingid luubid ja teemad selge klaasiga olemas.


A6 C4 ei ole xenoni klaase. Küll aga sobivad S6 C4 klaasid. Kunagi sai forssist uuritud. Hinnavahe ka enamvähem 1k . Tavatule klaas oli 800 ja xenontule oma 1800.


NB! laur ega sa ühele mazta 3 pole xenoneid ette modinud? Täna sõles sõitis ees ja minu tuled olid ikka väga nadid võrreldes nendega. Ei paisnud just päris uus auto ka olevat niiet tehase omad ei tohiks olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 05.01.09 15:27 Tsiteeri


A6 C4 ON Xenoni klaasid täitsa olemas. 2.5TDI'le(quattro) pandi kah lisavarustusena xenoone. Lisaks veel S6 lisavarustusena ja S6 Plusile seeriana.
Jõudu otsimisel!


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
laur
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3.0 TFSI

postitati 05.01.09 17:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jaakk
Ehk oskad ka kommenteerida seda, mis pirne ja pesasid kasutavad paljud enda autode eraldiasetsevate udukate sees, see on ausalt öeldes kohutav 2x xenon näkku, vilguta või tee mis tahad, ta ikka sõidab linnas ringi.
Pole ju enamus udukate sees läätse, mis lõikaks valgusvihku.


Jah viimasel ajal neid järjest juurde siginenud. Eks nad need samad HID kitid sinna panevad, praegu nad nii odavaks kah läinud et ilmselt pole rahast ka kahju. Nagu ma aru saanud, siis enamus panevad ikka sellepärast, et lähituli xenonitega värv kokku läheks. Ohutuse mõttes täiesti mõtetu käik. Esiteks juba sellepärast et enamusel seal väiksed reflektorid, niiet kujutate ette kuhu iganes see valgus laiali visatakse. Ja teiseks nendest mingit reaalset rohkem kasu nagunii ei ole, alustades kasvõi sellest, et palju meil üldse nii tohutut udu on et udukad peab tööle panema? ning minu arust nende kasutegur on nagunii suhteliset väike.
Tahtsin ka kunagi, kui olin just 8000k HID kiti paigaldanud, üsna ruttu lendas see kit tuledest välja ja kadus mõte nende udukate kohapealt kah. Parem pange sisse mingid Philips Cool Blued vms.

Tsitaat:
Algselt postitas: Rain
NB! laur ega sa ühele mazta 3 pole xenoneid ette modinud? Täna sõles sõitis ees ja minu tuled olid ikka väga nadid võrreldes nendega. Ei paisnud just päris uus auto ka olevat niiet tehase omad ei tohiks olla.


Ei ole. Eks neid vast ole kah kes on ise teinud. Siit klubist vist keegi kasutas Mazda 6 luupe oma audil. Pole Mazda omadega kursis ka, vb ongi paremad. Ja piisab juba sellest kah kui tal on uued kriimudeta klaasid või lihtsalt puhtamad tuled.

Tsitaat:
Algselt postitas: veekaheksa
A6 C4 ON Xenoni klaasid täitsa olemas. 2.5TDI'le(quattro) pandi kah lisavarustusena xenoone. Lisaks veel S6 lisavarustusena ja S6 Plusile seeriana.
Jõudu otsimisel!


Tnx info eest, tean kust ja mida otsida vähemalt. Eks klient ise tegeleb kah sellega.

Kas see on õige klaas xenonile? Ma neid tähiseid täpselt eitea:


http://69.36.72.119/pictures/15/DSC01844.JPG


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 05.01.09 18:03 Tsiteeri


See on tavaline klaas.
Ja see on ksenoontuli.


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Slava
huvilineRegistreerunud 04.01.09
Kasutaja on eemal


postitati 10.01.09 16:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: laur

Mis sobivusse Mazda 6'le puutub, siis need S2000 omad kindlasti ei sobi sinna üks ühele. Peab improviseerima ja kinnitused välja mõtlema. Mõne teise projektoriga on vähe lihtsam, millel mingid sarnased kinnitusedkohad, aga üldiselt teevad kõik kinnitused ise.


aga idee poolest võib ju ka mazda 6 luubid muretseda! et nende puhul vähemalt ei tule paigaldamine nii keeruline! on kellelgi mingit tagasisidet mazda luupidest? siin ennem oli ju juttu, et jaapani omad on enamjaolt korralikud...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
operax
huvilineRegistreerunud 24.09.08
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: a4 b7 3.0tdi

postitati 16.01.09 18:49 Tsiteeri


Nagu ma aru saan siis ei ole mõtet ksenonit paigadata kui vastavat luupi ei ole, aga kas siis ainult kaugtuledesse võib neid paigaldada?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
laur
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3.0 TFSI

postitati 16.01.09 19:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: operax
Nagu ma aru saan siis ei ole mõtet ksenonit paigadata kui vastavat luupi ei ole, aga kas siis ainult kaugtuledesse võib neid paigaldada?


Noh idee poolest ei tohiks seal hullu olla, kuna kaugtuled siis nagunii ei põle kui keegi vastu tuleb.

Siin tuleks tähelepanna et kasutama peaks 4300k pirne, et nendest midagi kasu ka oleks ja soovitatav oleks eraldi toide koos releedega vedada tuledeni.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
dcn
huvilineRegistreerunud 09.10.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.5TD

postitati 17.01.09 10:52 Tsiteeri
Xenon 2000 a. A6-leOskab keegi öelda, mis tüüpi Xenoni komplekti peaks soetama, et sobiks 2000 a. A6 lähituledele? ja oleks see ikkagi mõistlik tegu?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
laur
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3.0 TFSI

postitati 17.01.09 11:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: dcn
Oskab keegi öelda, mis tüüpi Xenoni komplekti peaks soetama, et sobiks 2000 a. A6 lähituledele? ja oleks see ikkagi mõistlik tegu?


Sa mõtled kogu komplekti koos luupidega jne? Kõige lihtam oleks kasutada A6 originaal luupe. Neid saad näiteks siit:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/98-03-AUDI-A6-ALLROAD-XENON-HID-HEADLIGHT-PROJECTORS_W0QQcmdZViewItemQQ_trksidZp3286Q2em20Q2el1116QQi temZ160280359035QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories#ht_1386wt_1197

Kuigi kui sellised töö juba ette võtad siis ma soovitaks sul juba natukene paremad luubid sinna vaadata sest ega need Audi omad väga head ei ole. Mina soovitan Infinity FX35 luupe. Neid saad kah eBayst või kui ise asjaga tegeleda ei taha siis võid minult küsida. Need on päris korralikud. Tellisin endale kah samad just. Maksavad nad kõige rohkem 2000.- Võib saada ka 1400.- eest.
Minu esimen valik oleks ikkagi Honda S2000 luubid, aga hinna tõttu ei kannata neid kasutada. Paar maksab 3000.- ja üles, aga need on põhimõtteliselt parimad kah, kui ei hooli sellest et kaugtuli ka xenon on sest need on lähitule luubid.

Ballastid võid saada kuskilt kohalikust lammarist kui veab, või kui ei leia siis jälle eBay. Pirnid võid kah Eestist leida või samas võib tellida kah. Norm hind oleks 700.- paari eest. Kasutatuid pole väga mõtet osta, need valgustavad vähem ja keegi ei oska kindlatl öelda kunagi palju neid kasutatud juba on.

A6 luubid peaks otse külge minema, Infinity omadele peab mingid kinnitused ise välja mõtlema, aga ei ole midagi ülemõistuse käivat. Kui vajad abi või rohkem infi siis võta ühendust.

Ja mis mõistlikusse puutub siis minumeelest tasub kindlalt investeerida. Ikka hoopis teine asi on pimedas sõita. Ja on ka teistele turvalisem kui need HID kitid. Kas sinujaoks ka mõistlik on pead ise otsustama, kui palju raatsid kulutada sellele. Luubid + ballastid + pirnid = 2000 + 1500 + 700 = 4200.- Selle raha eest keskmiselt saad endale luubid ette ja tööle, kui ise teed. Kohe alguses ei pea ju seda kõrguseregulaatorit ja tulede pesurit kah juurde ostma, minul näiteks ei olnud võimalik neid korraga osta. Kõrguseregulaator keskmiselt 4000.- ja pesurite kohta inf puudub, odavam sellest on kindlasti, vast saab 2000.- hakkama.

Mina ei kahtese kordagi seda raha ja tööd mis sisse on pandud, ma ei kujutaks ette kui ma sõidaks oma vanade halogenidega edasi, eriti talvel kui on päris pime. Nagu mutiaugus taskulambiga.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 17.01.09 17:45 Tsiteeri


Philipsil on ilmunud uued ja huvitavad xenon 6000k pirnid:
http://www.lighting.philips.com/in_en/consumer/carlighting/1_car_lighting/references_for_car/11_xenonub_ref.php?main=in_en_consumer_ lighting&parent=89083467512&id=in_en_car_lighting&lang=en


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2023-24, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Samzik
klubiliigeRegistreerunud 12.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Passat 1.9/96kw 4WD 2004, audi 90 2.1/134kw q 87A

postitati 18.01.09 09:35 Tsiteeri


Aga kas on teada kuida on uuema vw passati luubid, see mis tuli 2006 seal on ju ka päris suur luup sees ja bi xenonid lausa.

või siis need

http://www.autoaccessorystore.com/home_n.asp?dir=detail&id=3067&wizard=&s=


Pakkuda uus Haldex õlipumba elektrimootor. E parandan mittetöötava mootori+uued tihendid. Mbl: 55 55 88 55.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
laur
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3.0 TFSI

postitati 18.01.09 10:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Samzik
Aga kas on teada kuida on uuema vw passati luubid, see mis tuli 2006 seal on ju ka päris suur luup sees ja bi xenonid lausa.

või siis need

http://www.autoaccessorystore.com/home_n.asp?dir=detail&id=3067&wizard=&s=


Puudub info mõlema kohta. Kui teada saan annan teada.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Samzik
klubiliigeRegistreerunud 12.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Passat 1.9/96kw 4WD 2004, audi 90 2.1/134kw q 87A

postitati 18.01.09 16:50 Tsiteeri


teine asi kuida neid uuemaid tulesi lahti saab mis nõks seal olla saab. need ju liimitud kuida neid lahti tehakse ja kuida neid ümber ehitatakse. Mul on ühed kurvitundlikud bi xenonid. Mõtlesin neid proovida ühtedesse tuledesse sisse panna.


Pakkuda uus Haldex õlipumba elektrimootor. E parandan mittetöötava mootori+uued tihendid. Mbl: 55 55 88 55.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
laur
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3.0 TFSI

postitati 18.01.09 19:38 Tsiteeri


Kuumaõhu püstoliga soojendad ääre üles ja näiteks pahtlilabidaga hakkad urgitsema ja painutama. Liim läheb kuumaga pehmeks ja vedelamaks. Osadel autodel ei lähe kah samas, pead proovima.

Tulele parem variant oleks kasutada sellist tehnikat, et pistad tule küpsetusahju. Nii ei riku seda plasti ära kui labidaga kangutad, see natuke keerab muidu ääred üles. Aga ahju panemisega tuleb ettevaatlik olla et näiteks ülemine osa ja küljed väga lähedal seintele ei oleks, muidu võib lohku sulatada. Aja ahi 200 kraadi peale ja pista tuli näiteks 3 minutiks ahju. Võid ka näiteks märja kaltsu sisse mähkida. Siis võtad välja ja hakkad kohe kangutama.
Aa ja ära unusta ennem igast klõpse ja kinnitusi lahti võtta :D

Kirjuta googlise xenon retrofit, ja peaks teemasid tulema kuidas keegi on ümber ehitanud endale tulesid. Soovitan seal hidplanet.com foorumis registreerida, seal on neid teemasid lademetes galerii all näiteks.

Üks link ka siia:
http://yotatech.com/f2/hid-bi-xenon-retrofit-complete-w-pics-133563/


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Samzik
klubiliigeRegistreerunud 12.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Passat 1.9/96kw 4WD 2004, audi 90 2.1/134kw q 87A

postitati 18.01.09 20:54 Tsiteeri


jah saan aru et selline asi eestis väga illegaalne (see 4 runneri link) ja pannakse kohe kanni vahele politsei poolt. Aga näis kui autol on originaalis ka xenonid ja niivookad automaatsed siis peaks ok olema kui on ka tuled õieti kalibreeritud ning tegu clear tüüpi klaasidega ning vw originaal varustusega..

Ja kui originaalis on clear glass tuning tuli siis peaks kah norm olema. Sest neid tjuuning tulesi ei müüdagi üldse spetsiaalselt xenonile. Ja 2001 ja üles passatil näiteks on ka tehase tuli clear.


Pakkuda uus Haldex õlipumba elektrimootor. E parandan mittetöötava mootori+uued tihendid. Mbl: 55 55 88 55.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
laur
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3.0 TFSI

postitati 18.01.09 21:34 Tsiteeri


Jah, aga iseenesest kui järelpaigaldade automaatne reguleerimine ja pesurid siis ei tohiks probleemi olla, ainuke asi on klaas, aga enamus uutel autodel või vähemalt nendel millel on projektortuled kasutavad sama klaasi mis xenon tuligi. Kui nüd asja reaalselt võtta, siis ma ei näe probleemi miks siin väga tõmblema hakata.

Aga sinu kirjeldatud skeem loomulikult. Sa ei pea isegi VW luupe kasutama, võid muid ka kasutada ja ei oleks probleeme, kui ilusti asi paigas.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Samzik
klubiliigeRegistreerunud 12.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Passat 1.9/96kw 4WD 2004, audi 90 2.1/134kw q 87A

postitati 19.01.09 21:11 Tsiteeri


kiskusin ühe tule lahti retsisin jubedalt ära aga lahti sain. aga ahjus niisama ei saa peab ikka ahjus soojaks ajama ja siis fööniga edasi mässama sest see asi on ikka hullumoodi kinni. Aga nüüd üks passati luup käes kusjuures need on kurvi tulega need luubid.


Pakkuda uus Haldex õlipumba elektrimootor. E parandan mittetöötava mootori+uued tihendid. Mbl: 55 55 88 55.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  17
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 61.5% - SQL: 38.5%]