Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  10  11  12  13  14  ..  16
Autor:
Pealkiri: A8/S8 (4D2, 4D8, 1994–2002) (Vastuseid: 395 | Vaatamisi: 133277)
Siim89
huviline

Avatar


Registreerunud 07.06.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 1.8T; C4 2.2TQ;

postitati 19.09.13 19:41 Tsiteeri


Kust need võimsused võetud on?
Minu teada on tal 265 KW
Muidu seest ja väljast tundub sile pill. Vii kuhugi ülevaatusele, sest asjal number ees ja ei ole probleemi ju linna vahel liigelda.


S4 OMC 238 km/h, ET 13,04
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Raghza
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.13
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kasutaja on eemal

Auto: C5 A6 Quattro

postitati 14.10.13 20:50 Tsiteeri


Ma küsiksin ka pisut nõu 2001. a A8 3.3 TDI V8 osas.
Kui mängust jätta välja mõne firma või isiku poolt teostatav ostueelne kontroll, siis mida ise autot vaadates silmas peaks pidama ja kontrollima?
Tean, et autot vaevavad elektriprobleemid ning tuleks kõik nupud läbi proovida. Kas midagi veel?
Käiguvahetus peaks olema sujuv, kuid kas kastiprobleemid võivad veel kuidagi avalduda?
Kas saab kuidagi lihtsalt veenduda kütusepumba ja geneka korrasolekus? Kust otsida õlilekkeid?
Veovõllid ja roolisüsteem võivad vast ka lekkida või häälitseda ning rool loksuda - kuidas korrasolekus veenduda?
Ning üleüldse kõik nipid ja nõksud, mis aitavad auto seisukorras veenduda, oleksid väga teretulnud. :)
Aitäh!


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 15.10.13 06:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Raghza
Ma küsiksin ka pisut nõu 2001. a A8 3.3 TDI V8 osas.
Kui mängust jätta välja mõne firma või isiku poolt teostatav ostueelne kontroll, siis mida ise autot vaadates silmas peaks pidama ja kontrollima?
Tean, et autot vaevavad elektriprobleemid ning tuleks kõik nupud läbi proovida. Kas midagi veel?
Käiguvahetus peaks olema sujuv, kuid kas kastiprobleemid võivad veel kuidagi avalduda?
Kas saab kuidagi lihtsalt veenduda kütusepumba ja geneka korrasolekus? Kust otsida õlilekkeid?
Veovõllid ja roolisüsteem võivad vast ka lekkida või häälitseda ning rool loksuda - kuidas korrasolekus veenduda?
Ning üleüldse kõik nipid ja nõksud, mis aitavad auto seisukorras veenduda, oleksid väga teretulnud. :)
Aitäh!


Olles 3.3tdi omanud, siis mina seda soovitada ei julge.
Kõik need probleemid, mis selle mootoriga võivad kaasneda, pole seda lihtsalt väärt.

Nukkvõllide olukorda saab tegelikult kontrollida, kui pihustite ümber neid katteid keerata.
Pane nüüd sinna juurde veel igasugu muud kuluvad jupid klapikambrikaane alt ja näiteks vesijahutusega coolerid. Ei tasu ka unustada diislile iseloomulikke hädasid (turbod, pihustid, andurid, egr, jne).
Hammasrihma vahetus võiks olla ikka dokumenteeritud.

Kasti remondiga, või siis turbiini vahetusega on väga palju v8 (sh. bens.) d2 omanikud nii või naa kokku puutunud.
Lisaks teeb külmana 3.3tdi päris jubedalt häält, seda nii kohapeal kui sõites.
Kütusekulu oleneb küll omaniku jalanumbrist, kuid maantee keskmine oli minul 7 kandis, näitena 228kw bensukas sama sõidustiili juures võttis maanteel 1-1,5L/100km kohta rohkem (reaane kulu, mitte kompuutri näit). Samas 265kw S8 naljalt alla 10ne maanteel ei saavuta, kui just püsikaga 90km/h ei sõida.

Pika ja lohiseva jutu mõte/soovitus oleks: võta vabalthingav 4.2, on endal murevabam ja korras 4.2 on hiljem igakell lihtsam müüa.


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Raghza
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.13
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kasutaja on eemal

Auto: C5 A6 Quattro

postitati 15.10.13 10:31 Tsiteeri


Tänud vastamast! Ka enda esimene valik oleks 4.2 bensiin, kuid antud mootoriga isendit pakutakse vahetuseks ning mõtlesin seega auto üle vaadata, kuna kõik peale mootori tundub väga ahvatlev.
Tsitaat:
Algselt postitas: lynx
Nukkvõllide olukorda saab tegelikult kontrollida, kui pihustite ümber neid katteid keerata.
Kuidas täpsemalt?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 16.10.13 06:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Raghza
Tänud vastamast! Ka enda esimene valik oleks 4.2 bensiin, kuid antud mootoriga isendit pakutakse vahetuseks ning mõtlesin seega auto üle vaadata, kuna kõik peale mootori tundub väga ahvatlev.

Kuidas täpsemalt?


Pihustite ümber on väikesed "plaadid", mis on neljast nurgast minu mäletamistmööda kuuskantpoldiga kinni.
Kui viimased on lahti, siis annab seda "plaati" keerata ja kui nukkvõll on õiges asendis, siis on seda ka näha.

Eks neid 4.2 pakutakse vahetuseks ennekõike selle kütusekulu pärast.


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Theum
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: A8 3.3 tdi

postitati 16.10.13 07:37 Tsiteeri


Nagu siin juba eelnevalt mainiti, siis on mõningad olulised asjaolud, mida tasuks jälgida. Mina isiklikult ei ole soovitamisega kitsi ja julgen küll. Kui õnnestub leida korralik hooldusajalooga ja hooldatud ning heas korras isend, siis ei tohiks midagi dramaatilist juhtuda. Muidugi on kasutatud auto ost alati loterii.

Olles ise 3,3tdi omanik julgen praegu öelda, et on sattunud parim isend üleüldse, mida ma omanud olen. Kõik asjad toimivad ideaalselt (mõned pisivead on alati, aga kus neid ei oleks?)

Minu isendil oli eelmine omanik kohe EGR-id "pimedaks teinud", mis on teada-tuntud probleem ja seetõttu asi toimib ning on lahendatud.

Samuti on teada nukkvõllide probleem ja eelmine omanik reageeris sellele samuti. 30000km hooldusväba võiks kohe ära unustada. Mootoriõli tuleb vahetada iga 10000 tagant ja kasutada kvaliteetset materjali, mitte mingit noname jama. Sellega saab vältida ühte väga suurt kulutust.

Samuti on mul olemas margiesinduse garantiiga hammasrihma vahetuse dokumendid, mis on arvestatavaks boonuseks.

Samuti tuleb iga 2 aasta tagant vahetada kindlasti roolivõimu õli (õlisüsteemi peal töötav mootori jahutusventilaator!) ning pidurivedelikku.

Käigukastid kipuvad tõesti nõrgapoolsed olema ja ka minu isend ei vaheta käiku enam nii sujuvalt, kui uus auto, aga see on normaalne, sest tegemist on ikkagi juba sõitnud autoga. Varsti võtan ette kasti õlivahetuse koos korraliku läbipesuga ja see peaks aitama sidurikettaid tunduvalt säästa ja peaks ka eluiga pikendama.

Minu auto külmana igatahes jubedat häält ei tee. Töötab väga hästi ja mina olen rahul.

Veosüsteemidest ja veermikust pole mõtet eriti rääkida. Teatud osad on alati kuluosad ja vahet ei ole, kas autoks on A1 või A8. Küsimus on ainult hinnas.

Kui kütusekulust rääkida, siis minu reaalne keskmine on hetkel 8,8l/100km. Tehaseandmetel peaks keskmine olema 9,7, seega pole paha, nagu ütles Villu.

Üldistatuna olen kasutaja lynx seisukohaga nõus, et kui igakuine kilometraa˛ jääb alla 1000 km, siis ei ole mõtet diiselmootori poole üldse vaadata. Reaalne kütusekulust tingitud hinnavahe jääb alla 20€ kalendrikuus ja see ei tasu seda vaeva ja muret ära, sest ohukohti on mitmeid.

Seega, kui sul on reaalne huvi 3,3tdi vastu, siis võid vajadusel ka minuga ühendust võtta. Igal autol on ikkagi lõppude lõpuks reaalne hind olemas ja kui huvi suur siis praegu julgen välja käia üsna julge väite, et nii head isendit, kui mina hetkel oman on tõeliselt keeruline leida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Raghza
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.13
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kasutaja on eemal

Auto: C5 A6 Quattro

postitati 16.10.13 14:02 Tsiteeri


Aitäh taaskord! Nüüd on pilt üsna selge, mida autol kontrollida.
Vahetuse all mõtlesin seda, et oman ja müün hetkel ühte Subarut ning pakuti vahetuseks 3.3 TDI A8't. Kui olukord oleks teine ning sooviksin osta just A8't, valiksin tõenäoliselt 4,2 bensiinika.

Jutuks oleva 3.3 TDI A8 kohta oskan täpsemalt rääkida siis, kui olen autot näinud. Küllap tekib peale seda veel mõningaid küsimusi.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
metslane17
huviline



Registreerunud 03.02.13
Asukoht: Rakvere.
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4

postitati 23.10.13 17:49 Tsiteeri
A8



Tere,kas selle masina kohta on mingit infot?
http://auto.motors24.ee/vehicles/398509-Audi-A8-2001.aspx
Igasugune inf teretulnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kunnark
huviline



Registreerunud 26.09.10
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: BMW E39

postitati 23.10.13 18:46 Tsiteeri


Streetrace foorumis alles müüdi, probleemiks oli mitte käivitumine, "engine speed sensori" viga pidavat olema.

link http://www.streetrace.org/foorum/viewtopic.php?f=13&t=121600 .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Theum
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: A8 3.3 tdi

postitati 23.10.13 20:14 Tsiteeri


Kuidagi väga kahtlaselt odav hind on. Muidugi varustust ka väga ei ole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
metslane17
huviline



Registreerunud 03.02.13
Asukoht: Rakvere.
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4

postitati 24.10.13 06:19 Tsiteeri


plaan minna täna seda vaatama,,kuigi kahtlane ,et mootor eetrit saanud.kas mitte käivitumine ja pöörded üle 3000 ei lähe,pidi auto välja suretema võib põhjustada engine speed sensor???reaalselt ei tohiks ta siis üldse käija.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
LiiaM
huviline



Registreerunud 27.11.13
Kasutaja on eemal


postitati 27.11.13 21:15 Tsiteeri


Tere!
Täiesti roheline ja võhik audi koha pealt nii, et saan äkki mõned vastused?
Sai loetud natuke ka foorumit D2 diisli kohta ja aru sain, et väga ei soovitata, kuid kuidas kuulu järgi nende nukkvõllidega ikkagi lood on(remont kallivõitu)? :) Selle lugesin ka välja, et kontrollida peaks saama neid.
Kas sama lugu ka v8 3,3tdi?
Kuidas neil v8 diislitel laias laastus üldse kütusepumbad, turbod, mootorid ja k.kastid vastu peavad, kindel see, et auto peab hooldatud olema!? Midagi jääb alati küsimata nii, et võiksite natuke infot jagada, kui ma õiges kohas olen(võib ka privasse kirjutada)?
Kas keegi teab sellest autost midagi või on lausa siinse foorumi kasutaja oma?
Ei tea mis see põhjus on, et tükk aega müügis olnud iseenesest piltide järgi soliidne ja tundub korralik?
Kuidas antud auto tehniline ja visuaalne seisukord võiks olla, keegi ehk näinud ja kursis?

auto24 link:
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=954232


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Theum
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: A8 3.3 tdi

postitati 27.11.13 21:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: LiiaM
Tere!
Täiesti roheline ja võhik audi koha pealt nii, et saan äkki mõned vastused?
Sai loetud natuke ka foorumit D2 diisli kohta ja aru sain, et väga ei soovitata, kuid kuidas kuulu järgi nende nukkvõllidega ikkagi lood on(remont kallivõitu)? :) Selle lugesin ka välja, et kontrollida peaks saama neid.
Kas sama lugu ka v8 3,3tdi?
Kuidas neil v8 diislitel laias laastus üldse kütusepumbad, turbod, mootorid ja k.kastid vastu peavad, kindel see, et auto peab hooldatud olema!? Midagi jääb alati küsimata nii, et võiksite natuke infot jagada, kui ma õiges kohas olen(võib ka privasse kirjutada)?
Kas keegi teab sellest autost midagi või on lausa siinse foorumi kasutaja oma?
Ei tea mis see põhjus on, et tükk aega müügis olnud iseenesest piltide järgi soliidne ja tundub korralik?
Kuidas antud auto tehniline ja visuaalne seisukord võiks olla, keegi ehk näinud ja kursis?

auto24 link:
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=95dis4232


Kuulutuse link on vigane.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
LiiaM
huviline



Registreerunud 27.11.13
Kasutaja on eemal


postitati 27.11.13 21:41 Tsiteeri


Nüüd peaks nägema
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=954232

Küsin veel juurde mida peaks tähendama "SOLAR" katuseluuk, kas kõigil polegi "BOSE" helisüsteemi ja kas 3,3 v8-l ka hammasrihm?
Kus oleks mõistlik lasta autot kontrollida näiteks Tallinnas, kas ainult esindus ja kas varustuse listi saab ka ainult esindusest või on võimalus kuskilt netist saada? :cool:

Panin tähele, et viimasel kahel kasutajal metslane17 ja Theum-i avatari all kirjas 3,3tdi, tundub, et ikka sõidetakse selliste aparaatidega :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Theum
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: A8 3.3 tdi

postitati 28.11.13 07:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: LiiaM
Panin tähele, et viimasel kahel kasutajal metslane17 ja Theum-i avatari all kirjas 3,3tdi, tundub, et ikka sõidetakse selliste aparaatidega :P



Nii. Räägime siis lähemalt.

Kuigi ma olen olnud auto omanik alles maikuu algusest, siis kuni praeguseni võin öelda, et mina isiklikult pole madalamate hooldus- ja remondikuludega ning parema varustusega autot senini omanud. Võib-olla on tegemist lihtsalt sellega, et eelmised sõidukid olid rondid või siis hoopis sellega, et praegune auto on konkreetselt väga hästi hooldatud - ei tea.

Vastused sinu küsimustele:

1. Nukkvõllidega on samad lood, nagu paljudel teistelgi mootoritel. Kui õlivälbaks on "normaalne" õlivälp, mitte tootja poolt ette nähtud 30tkm, siis tõenäoliselt midagi ei juhtu. Vastasel juhul tuleb kontrollida. Kontrollimine on võimalik.

Tsitaat:
Algselt postitas: lynx

Pihustite ümber on väikesed "plaadid", mis on neljast nurgast minu mäletamistmööda kuuskantpoldiga kinni.
Kui viimased on lahti, siis annab seda "plaati" keerata ja kui nukkvõll on õiges asendis, siis on seda ka näha.


2. Eks sellisel sõidukil on riskid nagu ikka. Turbod, käigukast, pihustid jms - nagu igal teiselgi diislil. Lisaks on huvitavalt lahendatud intercooler (vesijahutusega) ning ka näiteks mootori jahutusventilaator (töötab õliga, mitte elektriliselt või rihmaga).

3. Solar katuseluuk tähendab seda, et sisuliselt on tegemist päikesepatareiga, mis päikese olemasolul (andur mõõdab) lülitab sisse auto salongiventilaatori ja jahutab sõiduki salongi. Väga hea lisa.

4. Minu teada on kõigil facelift naviga mudelitel Bose helisüsteem.

5. Jah. Autol on hammasrihm. Hooldusvälp on 120tkm. Vahetamine on väga kulukas. Hoian enda käes margiesinduse arvet, mille summa on üle 1200€. Selle kuluga tuleb arvestada.

Kontrollida tuleb sellise sõiduki ostmisel kõike. Diagnostika on 100% kohustuslik. Kui mina oma autot ostma läksin, siis ülevaatamine võttis aega ca 2 tundi ja ometigi ilmnes hiljem mõningaid pisivigasid, mis on sellises vanuses sõiduki kohta täiesti normaalsed.

Vaadeldes konkreetse sõiduki kuulutust, siis hind on vägagi atraktiivne arvestades lisavarustust.

Kuna kuulutuses on kirjas, et vahetatud on kõik rihmad, siis tuleb selle kohta küsida kaasa kindlasti ka tõendav dokument.

Kuna on näha, et sõidukil on elektriliselt reguleeritav rool, siis lihtsalt sulle infoks, et see peaks olema ka mäluga, mitte lihtsalt elektriline - rool võtab mäluga salvestatud asendi.

4x elektrilised istmed tähendab tegelikult seda, et tagumistel istmetel on võimalik elektriliselt juhtida peatugede kõrgust ning istme sees on õhkpadjad. Rohkem reguleerimisvõimalusi pole. Lisaks on ees keskkonsoolil võimalik juhtida tagumiste peatugede alla laskmist (üles ei saa).

Teisaldatava originaal veokonksu puhul tuleb kontrollida kindlasti, et ka konksu lukusti võti oleks olemas ja töökorras.

Lisaks peaks sellel autol olema peal ka Webasto mootori eelsoojendi. Minul on isegi kaugjuhitava puldiga isend. Kui viimati mainitut ei ole, siis peaks saama Webastot kasutada kellaajalise eelseadistusega. Asendamatu lisa Eestimaa kliimas. Olen juba kasutanud ja on väga-väga mugav.

Kui mina oma autot ostsin, siis ilmes veel väga palju lisasid, millele omanik ei olnud osanud tähelepanu pöörata. Näiteks roolisoojendus või pakettaknad ja tagumised küljekardinad.

Seega kui ostma lähed, siis tasuks emotsioonid vaos hoida, võib tekkida võimalus ka hinda kaubelda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
LiiaM
huviline



Registreerunud 27.11.13
Kasutaja on eemal


postitati 28.11.13 13:52 Tsiteeri


Eelnevalt omanud korralikke 2001a 730d m-pakett isendeid ja töötava webasto kohapealt on asi selge. :cool:
Sellel autol ka ei paista kirjas olevat pakett klaase, kuid küljekardinad ja tagaankna kardin olemas aga võtan müüjaga ühendust niikuinii ja vaatan mis auto remondiarvete ja hoolduse kohapealt räägitakse.

Theumile tänud kiire vastuse eest! ;)
Küsiks, kas tegid autole kontrolli esinduses ja mis selline lõbu maksab või tegid seda kusagil mujal?

Mis vedrustus üldse autol on?
Piltidelt paistab eest nina taevas rehvi ja koopa vahe jube suur võrreldes tagumise otsaga, kas vedrud vahetatud või peabki olema?
Audi A8-l ka ukselingi valgustid olemas?
Kirjas on vähemalt nelikvedu aga kuskilt mujalt ei loe välja, et quattro, kust seda aru saada?
Kas tagaluuk ka elektriline või mitte? :cool:


edit : Üs. sai helistatud ja öeldi, et sitt auto pidi olema ja praegu on auto remondis helistage järgmisel nädalal, ma ei oska kohe midagi öelda :o:D

Teisel numbril vene keeles väidetavalt auto omaniku pojale helistades oli auto juba korras ja öeldi, et neil mitu autot ja saadi valesti aru kuigi sai selget öeldud et helistatakse audi a8 kohta.
19 velgi enam pole maha müüdud!
Vahetatud ja remonditud jutu järgi palju asju ja kuna autos oli segadus, siis on arved remontide kohta kaduma läinud! :D
Kuskil jürka garaazis remonditud pihustid, käigukast, hammasrihm ja mootoriga ka midagi tehtud mida ei mäletatud enam jne., jne., .... ning momendil kuskil sildades midagi koliseb!
Kontrolli oldi nõus minema, kui kulud ise maksan ning hinda alla ei saa!
edit: helistati eile 29. nov. hommikul ja öeldi hinnaks 4k kuid ütlesime ära kuna teine auto silmapiiril. :D
Visuaalselt pidi ok olema ise kahjuks näinud pole ja mõtlen asja üle :cool:

Üks asi veel, kui nukkvõllid on vahetatud, kas seal võib peale vahetust midagi p...e ka minna a´la valesti midagi pandud, reguleeritud vms...?
Mis see tähendab, et vin koodi järgi ütleb, et "model 2003" arvele 2002a. võetud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 01.12.13 06:11 Tsiteeri


See tähendab seda, et vin koodis on juba 2003a. täht (näit F).
Mina isiklikult ei mõista, mis paelub selle 3,3 tdi a8 juures. Soovid teravaid elamusi edaspidi?


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.5.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Theum
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: A8 3.3 tdi

postitati 01.12.13 08:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: LiiaMMis vedrustus üldse autol on?
Sellel autol ka ei paista kirjas olevat pakett klaase, kuid küljekardinad ja tagaankna kardin olemas aga võtan müüjaga ühendust niikuinii ja vaatan mis auto remondiarvete ja hoolduse kohapealt räägitakse.

Piltidelt paistab eest nina taevas rehvi ja koopa vahe jube suur võrreldes tagumise otsaga, kas vedrud vahetatud või peabki olema?
Audi A8-l ka ukselingi valgustid olemas?
Kirjas on vähemalt nelikvedu aga kuskilt mujalt ei loe välja, et quattro, kust seda aru saada?
Kas tagaluuk ka elektriline või mitte? :cool:


Pakettklaaside osas ära ole nii kindel. Võivad ikkagi olemas olla. Nimelt on VAG grupil pakettklaasid kahekordselt liimitud klaas ilma õhuvaheta ja seetõttu on need õhemad ja paljude jaoks ei ole tegemist pakettklaasiga. Võib-olla ei saagi seda nii nimetada, aga minu jaoks on tegemist pakettklaasiga.

Jah, see tundub tõesti nii. Tegelikult on tagumised rattakoopad oluliselt madalama profiiliga ja auto on ikkagi õigel kõrgusel. Mind ehmatas samuti ära ja liigutas mõtteid samas suunas, nagu sinulgi, kuid mõõtsin ära ja kõik on õige. Tagumine ots ei ole rohkem vastu maad.

Mina pole A8 D2-el ukselingi valgusteid näinud.

3.3tdi on kindlasti nelikvedu. Muid versioone ei toodetud.

Tagaluuk ei ole elektriline ja ei ole toodetudki elektrilisena, kui sa pead silmas luugi tõstmist. Lukustusmehhanism on avatav nii puldist (elektriline) kui ka salongist uksepiida küljes olevast nupust.


Tsitaat:
Algselt postitas: LiiaM
edit : Üs. sai helistatud ja öeldi, et sitt auto pidi olema ja praegu on auto remondis helistage järgmisel nädalal, ma ei oska kohe midagi öelda :o:D

Teisel numbril vene keeles väidetavalt auto omaniku pojale helistades oli auto juba korras ja öeldi, et neil mitu autot ja saadi valesti aru kuigi sai selget öeldud et helistatakse audi a8 kohta.
19 velgi enam pole maha müüdud!
Vahetatud ja remonditud jutu järgi palju asju ja kuna autos oli segadus, siis on arved remontide kohta kaduma läinud! :D
Kuskil jürka garaazis remonditud pihustid, käigukast, hammasrihm ja mootoriga ka midagi tehtud mida ei mäletatud enam jne., jne., .... ning momendil kuskil sildades midagi koliseb!
Kontrolli oldi nõus minema, kui kulud ise maksan ning hinda alla ei saa!
edit: helistati eile 29. nov. hommikul ja öeldi hinnaks 4k kuid ütlesime ära kuna teine auto silmapiiril. :D
Visuaalselt pidi ok olema ise kahjuks näinud pole ja mõtlen asja üle :cool:

Üks asi veel, kui nukkvõllid on vahetatud, kas seal võib peale vahetust midagi p...e ka minna a´la valesti midagi pandud, reguleeritud vms...?
Mis see tähendab, et vin koodi järgi ütleb, et "model 2003" arvele 2002a. võetud?


See jutt teeks mind juba väga ettevaatlikuks. Liiga palju keerutamist ja häma. Mõtle hoolikalt (või siis kontrolli autot ülihoolikalt), kas sellise hooldusajalooga sõiduk oleks mõistlik valik, arvestades "huvitavaid" tehnoloogilisi riske?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Theum
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: A8 3.3 tdi

postitati 01.12.13 08:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
See tähendab seda, et vin koodis on juba 2003a. täht (näit F).
Mina isiklikult ei mõista, mis paelub selle 3,3 tdi a8 juures. Soovid teravaid elamusi edaspidi?


See on täitsa huvitav, et selle küsimuse esitab kasutaja kellel on sõidukiteks B7 3,0TDiQ Avant 171kw ja C6 Avant FL 2,7TdiQ 140kw :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 01.12.13 10:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Theum
Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
See tähendab seda, et vin koodis on juba 2003a. täht (näit F).
Mina isiklikult ei mõista, mis paelub selle 3,3 tdi a8 juures. Soovid teravaid elamusi edaspidi?


See on täitsa huvitav, et selle küsimuse esitab kasutaja kellel on sõidukiteks B7 3,0TDiQ Avant 171kw ja C6 Avant FL 2,7TdiQ 140kw :)


Justnimelt. Minu meelest pole normaalne, kui nukakomplekt koos rihmamajandusega ületab auto turuhinna. Lisaks veel kaks vilet, võimalikud õlilekked, sillad, esimesed katsetused Audil CR süsteemiga, 5hp19kast jne. Miskipärast jäi see 3,3tdi ainukeseks linnukeseks Audil. Ma ei soovi midagi maha teha, kuid seepärast küsingi, mis siin nagu vaimustab? Disain jääb ka kaugesse minevikku lisaks kõigele. Võib-olla on mul lihtsalt väärtushinnangud paigast ära...


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.5.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Theum
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: A8 3.3 tdi

postitati 01.12.13 14:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Tsitaat:
Algselt postitas: Theum
Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
See tähendab seda, et vin koodis on juba 2003a. täht (näit F).
Mina isiklikult ei mõista, mis paelub selle 3,3 tdi a8 juures. Soovid teravaid elamusi edaspidi?


See on täitsa huvitav, et selle küsimuse esitab kasutaja kellel on sõidukiteks B7 3,0TDiQ Avant 171kw ja C6 Avant FL 2,7TdiQ 140kw :)


Justnimelt. Minu meelest pole normaalne, kui nukakomplekt koos rihmamajandusega ületab auto turuhinna. Lisaks veel kaks vilet, võimalikud õlilekked, sillad, esimesed katsetused Audil CR süsteemiga, 5hp19kast jne. Miskipärast jäi see 3,3tdi ainukeseks linnukeseks Audil. Ma ei soovi midagi maha teha, kuid seepärast küsingi, mis siin nagu vaimustab? Disain jääb ka kaugesse minevikku lisaks kõigele. Võib-olla on mul lihtsalt väärtushinnangud paigast ära...


Aga võib-olla "best bang for the buck"?

Minule see auto meeldib ja samas hinnaklassis oleva C5 A6-ga väga võrrelda ei kannata. Jah, ma olen nõus, et tegemist on liikuva "pommiga" selles mõistes, et kui kuskilt midagi saba annab, siis on keeruline, aga näiteks nukaprobleemi saab edukalt vältida, kui teadlikult eirata tootjapoolset 30kkm hooldusvälpa õlivahetuse osas ja teostada seda iga 10kkm tagant.

Ega see 3.3tdi nüüd ikka nii hull ka ei ole, et tükkide rida auto taga on. Püsib koos küll, kui õigeaegselt reageerida ja asjaga tegeleda.

Võib-olla on tõesti sattunud mulle väga korralik isend, aga võib-olla on see normaalne. Ma olen omanud ka autot, mida ma olen remontinud näiteks 4K eest kalendriaastas ja praegune sõiduk jääb selles osas ikka kaugele-kaugele maha.

Mulle näiteks isiklikult V8 meeldib. Mõnus on sõita.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
LiiaM
huviline



Registreerunud 27.11.13
Kasutaja on eemal


postitati 01.12.13 14:47 Tsiteeri


A6 2003a. univ. tõesti ei meeldi tuttaval on 2,5tdi 132kw

Nukakomplekt koos vahetusega ja auto õlivahetused filtrid on kokku ca. 2k € maksma läinud+hammasrihma vahetus sinan juurde kuuluvaga Saksas arved olemas, mitte ei ületa auto hinda!
Saksaas odavam ebays!
http://carolim.ee/et/7324-audi-a8-33tdi-nukvolli-komplekt.html
Kas nende nukkade kohta äkki miskit öelda kellegil, kvaliteeet jne....?


Ja kui sõita tankla kütusega, siis loodan, et ei tohiks pihustitele ja pumbale liiga teha? Äkki keegi teab rohkemat rääkida?


Bmw CR on küll vastupidav ja sõit käib ikka tanklast võetud kütusega ja mingeid probeeme pole siiani common rail-iga olnud!



Tänan ette juba!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 01.12.13 16:56 Tsiteeri


3.3 kutsub esilagu ostma dünaamika ja loodetav kütusesääst.
Korras 3.3 pakub igapäevases sõidus imo. kõige rohkem sõidumõnu, chipituna veel enam.

Kuid ainuüksi sellele ei tasu kogu lootust ülesse ehitada.
Rasmusel on seni lihtsalt vedanud ja nagu ta ka ise ütles: "Jah, ma olen nõus, et tegemist on liikuva "pommiga" "

Ei ole lihtsalt nii, et vahetad pidevalt õli ja ongi kõik korras.
Suht sama teema nagu ka 2.5tdi, kestab kui 200k kandis nookurid ja muu kama vahetada. Siis kestavad nukad väidetavalt edasi.
Minu kunagisel 3.3 olid nukad vanad, kuid kõik muu vahetatud ja Allar ütles ise ka, et enne "tilises" mootor täisgaasil, hiljem mitte - seega ;)

Otsisin kunagi pikalt omale 3.3 ja õnnestus nende ajalugudega ka lähemalt tutvuda.
Päris mitmel autol mis algusest kohe longlife nägid, olid mootorid seal 100k juures vahetatud. Tehke omad järeldused.

Olen endisel veendumusel, et töökorras 3.3 on väga hea mootor, kuid tänaseks on neid "korras" mootoreid on lihtsalt väga väheseks jäänud. Endale pole mõtet roima võta ja seda elustada, see auto pole oma olemuselt seda lihtsalt väärt.

Teine asi miks mitte 3.3 osta on järelturg.

Pika ja lohiseva jutu point oleks - ära osta. Odavama otsa d3 on suht samas hinnaklassis ja autot on seal palju rohkem (ja ärge tulge rääkima, et need lagunevad rohkem, kui kõnealune 3.3).


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
LiiaM
huviline



Registreerunud 27.11.13
Kasutaja on eemal


postitati 01.12.13 17:07 Tsiteeri


Ostakski d3 ja bensuka jäin ühest ilma kahjuks aga pole moment sellist mida tahaks!

Must 3,3 mida täna sai vaadatud millel väidetavalt nukad ja muu pudi padi vahetatud kahjuks klõbises/tiksus(külmalt käi a pannes ja pärast sooja mootoriga samuti) ja see süvenes ka gaasipedaali vajutamisega ja vastavalt mootoripööretega!
Kuulda oli seda mootori tagumisest otsast kapotialt ja auto alla vaadates tundus hääl kõvem olevat või siis paremini kuulda olevat just mootori tagumisest otsast! :o

Lihtsalt huvipärast tahaks teada, mis on tiksu põhjus, kui autol nukkade komplekt vahetatud koos ülejäänud osadega, mis seal komplektis kaasas on??? :)

Kahjuks antud autot mida sai vaadatud 3,3tdi ei liikunud üldse edasi(võib-olla turbod õhtal), isegi auto millega käisime MB E-klass´00 3,2 disla liikus paremini edasi ja mis siin salata isegi Bmw 142kw 3,0d liigub tunduvalt paremini, kas sattusime väga hapuks läinud 3,3tdi otsa, kuidas kommenteerite(ei tulnud siia audisi maha tegema lihtsalt võrdluseks konkreetne juhus)? :(

Tahtsime mingit muud marki autot ka proovida, kuid tundub, et peab Bmw-ga edasi sõitma(7-8a. juba sõitnud), sest isegi 740d võiks osta kinnisilmi ja sõidaks ilma suuremate probleemideta!
Teine asi see, et pole korraliku auto otsa sattunud, alles esimene ülevaadatud 3,3 A8 :cool:

Mõtlesin seda hõbedast mitte vaadata, kuid siiski viskan homme pilgu peale, kui midagi katastroofilist välja ei tule, siis ehk lasen esinduses üle vaadata!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
LiiaM
huviline



Registreerunud 27.11.13
Kasutaja on eemal


postitati 03.12.13 01:41 Tsiteeri


Panen lingi uuesti, et oleks selge millist A8-sat sai vaadatud!
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=954232&cache_missing=1
Sai täna vaadatud ja tundus peale vaadates korralik, kahjuks telefon autost puudu, alus oli olemas aga mingeid juhtmeid silma ei torganud kuidas toru ühendada, aku pidi vilets olema, tuled võiks ära poleerida, kõik asjad tundusid muidu töötavat ja peale telefoni olemas oelvat, auto ise töötas väga okeilt võrreldes esimese autoga mida sai vaadatud(hammasrihm vahetatud 19k tagasi), astus edasi ikka nagu V8-le kohane, rool keeras kergelt mingit nõksu ei tundnud, eest sillast paremalt poolt oli kuulda mingit kobinat ja kääksumist kui rooli keerata vasakule-paremale, salong terve ning üllatavalt korralik, külma ja sooja tuli ilusti, käigukast vahetas käike nagu peab, pidurikettad-klotsid vahetatud, jutu järgi remonditud kunagi ka pihustid, käigukast jne....
Olemas veel pakettklaasid, sisemised ukselingi valgustid, kardinad taga, taga el. iste, taga istmesoojendused, el. mäluga rool, käiguvahetus roolilt, navi(kuidas töötab, ei tea :( )
Audisse kontrolli oldi ka nõus minema aga kui esindusest nukkade kohta küsisin öeldi, et probleem aktuaalne just 2,5tdi mitte 3,3tdi-l, kui sellist asja isegi esindusest öeldakse, mis see õige nüüd siis on mine ja võta kinni!? :o
Auto nende peres alates 2010 ning vin koodi ja reg. numbri järgi autoga kõik korras, auto ka mingist ajast aasta aega seisnud!
Panime esindusse aja kirja juba, kuid eks homme teeme lõpliku otsuse, sest hõbedasest värvist eriti vaimustuses küll pole :)

Kui keegi teab rääkida kuidas täpselt töötab näiteks kliima, navigatsioon, nelikvedu ja kas telefoni toru on kõigil ühte tüüpi seal käetoes antud mudelil(laseks telefoni tööle panna niikuinii), siis ootan hea meelega teilt vastuseid, kas siia teemasse või ka privasse!
Oleksin väga tänulik kiirete vastuste eest, sest tõesti ei tea Audidest absoluutselt miskit ja saab ka otsuse kiiremini tehtud! :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  10  11  12  13  14  ..  16
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 56.6% - SQL: 43.4%]