Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  16
Autor:
Pealkiri: Paljud klubiliikmed on kalastajad? (Vastuseid: 375 | Vaatamisi: 51340)
kiin21
huviline



Registreerunud 17.10.05
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 07.07.09 19:11 Tsiteeri


Täitsa norm spinna saab u 1000 eest.Mul on sellise hinnaga.Rull 600.-,ritv u 300,Tamiil ja 1000eeku koos(rull on kestnud u 3a ja see jääb sellel viimaseks aastaks,suht kulund juba).
Nööri pole kunagi kasutanud ja ei hakka ka,pidevalt saab :D kuidas meestel see sõlme läheb jne jamavad.See rohkem maitse asi, pidavat küll kaugemale lendama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 07.07.09 19:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kiin21
Täitsa norm spinna saab u 1000 eest.Mul on sellise hinnaga.Rull 600.-,ritv u 300,Tamiil ja 1000eeku koos(rull on kestnud u 3a ja see jääb sellel viimaseks aastaks,suht kulund juba).
Nööri pole kunagi kasutanud ja ei hakka ka,pidevalt saab :D kuidas meestel see sõlme läheb jne jamavad.See rohkem maitse asi, pidavat küll kaugemale lendama.

Nööri eelis lisaks tugevusele on ka see, et ta ei veni ja landi mäng ning kala võtt on palju paremini tunnetatavad. Ise kasutan juba 5a. nööri nii spinningul, tonkal kui ka tavalistel õngedel. Sassi pole läinud, palju sõltub muidugi ka kettast ning ridvast.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.5.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
laur
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3.0 TFSI

postitati 07.07.09 21:36 Tsiteeri


Neid Okuma omasid ma kuskilt lehelt juba nillisin ka, jahipaunast äkki. Et pole mõtet esialgu seda odavamat rulli karta?

Niipalju olen aru saanud jah, et ikka kahest osast koosnev mingi 2,1m ritv on alustuseks kõige parem, teleskoobid pidid vist kergelt purunema, ebaühtlesaelt painduma jne.

Eks tuleb siis kalatarvete poodi minna ja ära vaadata mingi komplekt.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
kiin21
huviline



Registreerunud 17.10.05
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 07.07.09 22:18 Tsiteeri


Okuma täitsa norm harrastajale(minul ka okuma).Ennem ostmist uuri mitu laagrit on jne võrdle nende vaba.Ritv võta kindlasti kahest koosnev.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Põder
huviline



Registreerunud 04.08.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Impreza GT 555

postitati 08.07.09 06:22 Tsiteeri


kalastuspoodidest tasuks külastada ka normarki (Ale coq arena all http://hinda.ee/et/companies/kalapuuk-jaht/normark-eesti-ou ). Endale soetasin sealt koguvarustuse, ritv 2.4m shimano hyperloop 15-40g ( ridva test oleks võinud väiksem olla aga alguses arvasin, et lähen merele ka mingi hetk püüdma), rull (shimano catana 2500FB), landikohver ja ~4lanti kokku läksid 1750.- . Oleks kindlasti odavamalt ka saanud aga enne olin eelarve välja mõelnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Mikk_M
huviline

Avatar


Registreerunud 09.09.07
Asukoht: Pärnumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 R5 2.5TDI

postitati 08.07.09 08:37 Tsiteeri


Algajale sobib hästi salmo taifun ritv näiteks, minu käes teenib ausalt. Saadaval erinevate testide ja pikkustega. 2,7 on minu enda arvates hea. Rull on shimano cx 2500rb, nöör sufix 0.16. Ritv ja rull kokku maksid 750.- ja nöör 235.- Nii, et alustada ei olegi väga hull. Samas lantide peale on ka juba üsna hea summa läinud, aga see enam ei morjenda, kui emotsiooni kätte oled saanud, kuidas havi otsas sipleb :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
puruvana
huviline

Avatar


Registreerunud 18.05.05
Asukoht: Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 b7

postitati 04.09.09 10:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kiin21
Täitsa norm spinna saab u 1000 eest.Mul on sellise hinnaga.Rull 600.-,ritv u 300,Tamiil ja 1000eeku koos(rull on kestnud u 3a ja see jääb sellel viimaseks aastaks,suht kulund juba).
Nööri pole kunagi kasutanud ja ei hakka ka,pidevalt saab :D kuidas meestel see sõlme läheb jne jamavad.See rohkem maitse asi, pidavat küll kaugemale lendama.


Nööri ise soetasin just selle pärast, et tamiil kippus üle pooli tulema ja läks pidevalt mässu. Nöör kui mässu läheb, siis ikka totaalselt segi aga olen rohkem rahul kui tamiiliga, sest nöör nüüd uue kettapeal pole kordagi mässu läinud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Fugitive
klubiliige

Avatar


Registreerunud 12.02.06
Asukoht: Tallinn-Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Allroad 2008 3.0tdi

postitati 04.09.09 14:35 Tsiteeri


Nöör on ka sellepärast parem, et ei veni nii palju kui tamiil ja tänu sellele tunneb paremini mis seal teises otsas toimub. Autodel ju ka vedrustust tehakse jäigemaks selleks, et stabiilsem oleks ja rooliga tunneks paremini mis all toimub. Endal pole nöör kordagi nii sõlme läind, et lahti ei saaks 2min jooksul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
ööbic
huviline



Registreerunud 17.06.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Hetkel Audita

postitati 04.09.09 15:22 Tsiteeri


Kuidas saak viimasel ajal olnud ja mida saadud. Endal juba mitu korda nulliring, kui välja arvata viimane kord. Sain sellise "haugipurika", et anna abi.:D Ei tea kas mõõduski oli ja tagasi ta läks.


"Elu nagu hernes"
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Zoig
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.12.07
Asukoht: Paide/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: IZh 21251 Kombi; Audi S6 Avant; B2c; B2q

postitati 04.09.09 18:06 Tsiteeri


Ma vaikselt tegelen kalastamisega, eelmine kord oli elu esimene ja siis sain ahvena. Homme hommikul on plaanis uuesti minna, äkki saab jälle. Viimanekord oli tolleskohas ikka mingi päris suur purikas ringlemas, 2 korda sai landi otsa, aga rabeles minema. Seekord võiks ta kätte ka saada.


Et oleks raskem!
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 05.09.09 00:51 Tsiteeri


Paar kalamehejuttu ka.
Juunis olime naisega koos kalal, vedasime paadi järel lante. Järsku mingi elukas rebis mult landi otsast. Mõne aja pärast hakkas naisel spinning kärisema. Väsitas teist hulka aega. Havi kaalus 3.48 kg, millest umbes 20g läks minult kadumaläinud landi arvele (selgus alles "lahkamisel"). Möödunud sügisel väsitasin ise midagi päris suurt, tamiil oli 0.5mm/~20kg, korralik kinnine ketas ja alumiiniumspinning. Pika väsitamise peale murdus lõpuks ketas jala koha pealt. Aga kuna see oli kinnine ketas, takerdus see kenasti esimese spinningu rõnga taha, rabasin selle pihku ja jätkasin väsitamist kuni ühe järjekordse sööstuni, mille tulemusel tamiil järgi andis. Täpset arvestust ei pidanud, kui palju see kala paati samal ajal vastu tuult oli vedanud;). Igal juhul minu elu kõige elamusterohkem kala väsitamine, tõenäoliselt ka suurim kala, kes kunagi konksu otsas käinud.

Ja et jutt päris Audidest mööda ei läheks, siis möödunud talvel läksime sõbraga jää peale kala püüdma. Tema tuli oma Hummeriga (H2), mina Audiga. Tema muidugi auto tühimassi silmas pidades jääle minna ei julgenud, nii et sai Quattroga mõnedki teed seal järvel "lahti lükatud". Audi ruulib! Järgmine kord olin seal jääpeal poolikuveolise Toledoga, mis seal salata, enamuse ajast tema masina järel nööri otsas. Nende kahe kogupäeva kalapüügi saak kokku oli üks umbes sajagrammine ahven. Aga temal isegi ei võtnud kordagi:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
puruvana
huviline

Avatar


Registreerunud 18.05.05
Asukoht: Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 b7

postitati 05.09.09 14:19 Tsiteeri


tänane saak 6 ahvenat ja mõni särg, mis tagasi läksid :)
6-le ahvenale lisaks sain 2 juurde teiselt mehelt, nii, et keetmiseks ports käes


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kulufield
huviline

Avatar


Registreerunud 30.04.06
Asukoht: Klooga/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A3 1998a 1,8 , Toyota avensis 2007

postitati 21.01.10 09:21 Tsiteeri


Paljud siin ka talipüüki harrastavad?

Ise sai käidud eelmine pühapäev Klooga järve peal ja kahe peale saime aint ühe ahvena poisi.

Teab keegi Tallinna lähedal mõnda head jääpüügi kohta?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 21.01.10 10:36 Tsiteeri


Talipüük on funfunfun :D Umbes sama, mis talv ja lumi quattromehele :D
Peipsi on see, mida mina ründan iga talv, kui jää peale tuleb. Peamiselt põhjakallas, Vasknarvast kuni max Mustveeni. Parimad kohad on vast Uusküla ja Kauksi, samuti ka Vasknarva ja Karjamaa küla.
Viimati sai käidud Tammispääl, mingi 300m kaldast, istuda sai ca 4h (kala ei võtnud)...tulemus matõlliga 12 ahvenat, kogukaaluga ca 1.6kg.
Jama on käia praegu- põlvini lumi ja selle all ca 5cm vett :mad: Aga ootan suurt sula :P Siis kaob see lumi ja vesi ehk ära või vähemalt niipalju, et lumi saab kooriku peale ja hakkab kandma. Aga esiteks ootaks soojemaid ilmasid, nii -10 max, siis saaks järvele uuesti :D -25 ei tõmba sinna nagu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
puruvana
huviline

Avatar


Registreerunud 18.05.05
Asukoht: Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 b7

postitati 24.01.10 23:24 Tsiteeri


Mõned korrad olen elus käinud, ei midagi saand, see aasta tahaks ise uuesti proovima minna, ehk jõuan veel :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tehnix
huviline



Registreerunud 12.05.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B4 2.0 85kw 1992

postitati 25.01.10 15:29 Tsiteeri


Mina käisin eelmine aasta aprillis Peipsil kalal Tammispää kandis. See aasta lähen järgmine kuu juba :)
mõnus üritus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 25.01.10 20:48 Tsiteeri


Lõpuks ometi annab külm veits järgi, kui miski ette ei tule, siis kolmapäeval kalale minek igatahes :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 06.04.10 19:10 Tsiteeri


Varakevadise koristuse käigus tuli päevavalgele kalastutarbed ja sellega seoses ka kihk öngitsema minna.
Kas keegi Raplamaa kandi inimestest oskaks soovitada mönda hüva kohta, kus aega viita ja ka möne kopsaka saagi korral midagi kaasa haarata?
Saaremaalt püütud haugidest maitse alles suus, mis nädalavahetusel minule saadeti:)


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tseneli
huviline

Avatar


Registreerunud 04.10.09
Asukoht: Raplamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.6, 2.8q

postitati 06.04.10 20:37 Tsiteeri


Eks haugiga tuleb veel oodata, kuna lahtise vee korral on keeluaeg kuni 10. maini. Peale seda siis võid näiteks Kaisma järvel katsetada, kus saab paati laenutada ja mõni haug ka liigub. Kui aga soov kohe õngitseda, siis varsti on Keila jõel Maidla augul võimalik sealset pirtsakat, kuid kopsakat särge meelitada. Siiski praegu tasuks rohkem Pärnu jõe poole kaeda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kiin21
huviline



Registreerunud 17.10.05
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 06.04.10 20:47 Tsiteeri


Praegu on paras aeg merikat pommitad mere ääres.Mõned korrad oleme käinud ja mina olen nulli jäänud aga kaaslane on alati saanud merika.Tuleb ikka proovida muidu ei saa mitte kui midagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 06.04.10 20:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tseneli
Eks haugiga tuleb veel oodata, kuna lahtise vee korral on keeluaeg kuni 10. maini. Peale seda siis võid näiteks Kaisma järvel katsetada, kus saab paati laenutada ja mõni haug ka liigub. Kui aga soov kohe õngitseda, siis varsti on Keila jõel Maidla augul võimalik sealset pirtsakat, kuid kopsakat särge meelitada. Siiski praegu tasuks rohkem Pärnu jõe poole kaeda.


Jah, piiranguga kursis, kuid Maidla auk?
Pajata ehk lähemalt, kasvöi u2u ning kas oled kursis ka näiteks Kohila külje alla jäävast Loonest (äkki möni söber-tuttav midagi pajatanud), et mida seal ka vöimalik öngitseda?


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 07.04.10 19:01 Tsiteeri


Veel üks kalamehejutt, minu eelmise aasta viimane kalalkäik - asukohaks Soomes Suvasvesi (see suur ligi 100m sügavuse meteoriidikraatriga järv, kuhu läbi lüüside ka merelt otse pääseb), paadiks Buster XXL, mootoriks üks "kosmosetehnoloogia" ca aasta vana kahetaktiline, vee temperatuur lahtedes ca +2.5 ja õhk -10 ümber. Kõigepealt põletas omanik gaasipõletiga mootorilt hoolega värvi maha, et veepump lahti sulaks, seejärel läks landivedamiseks. Põhjus, miks niisuguse ilmaga välja minnakse, seisneb rääbise kudemises, mil ka suured punase lihaga röövkalad pindmistesse kihtidesse maiustama tulevad. Forellid, mis kätte saime, olid üsna uimased juba ega löönud erilist tantsu välja kerides. Päeva tippsündmuseks kujunes aga lantide väljakeramisel ca 10km/h kiirusel otsa tulnud hõrnas (paalia, lihtsaim enne kuderüüd ära tunda valgete uimeservade järgi), keda külm vesi sugugi ei häirinud ja kes paadini saamiseks korralikku väsitamist nõudis. See on isegi Kesk-Soomes veel nii haruldane, et õhtul pool küla seda uudistama tuli. Ja mis kõige toredam, et kui need kalad kasvavad raamatu järgi kuni pooleteist kilosteks (Norra mägijärvedel helikopteritega käivad rikkurid saavad kätte pigem poolekiloseid), siis see, mis mul veest välja õnnestus tõsta, oli 1.58kg! Siis sain aru küll, miks vaatamata tuulele ja päris krõbedale pakasele sel päeval üle kümne paadi veepeal oli. Kõik muide alumiiniumpaadid. Miks just alumiinium, selgus alles õhtuks, kui sadamasse tagasi läksime (teine pilt sadamast). Nimelt oli järve rannaosa jäässe läinud ja jääl paksust nii palju, et kandis kergemaid inimesi (mind mitte), siis saigi paadiga muudkui jää peale ronitud ja sealt läbi vajutud, et ka teistele hilisematele tulijatele tee lahi oleks murtud. Kui õnnestub, siis sel nädalavahetusel jälle Soome kalale.

http://www.upload.ee/image/263103/IMG_6292_copyy.jpg

http://img233.imageshack.us/img233/5623/img6294v.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 12.04.10 20:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tseneli
Siiski praegu tasuks rohkem Pärnu jõe poole kaeda.


Jah, praegu on vimma aeg. Pärnu jõe kaldad kalastajaid täis.
Käisin ka täna proovimas, seal, endise kalakombinaadi all. Peale 15:00 jõudsin kohale, natuke pärast 20:00 minema, a puhast püügiaega jäi sealt vb pool. Asi selles, et rahvas üksteise otsas, vool tugev. Liinid kippusid aegajalt ikka sassi minema + olin natuke ebasoodsa kohapeal, niiet jäi veel vahepeal põhja ka kinni. Õnneks varustus jäi siiski alles. Tarbetut mässamist lihtsalt oli.
See siis miinuspool aga plusspool on see, et kala tuleb.
Isegi korra sain 3tk korraga :cool:. Paadiga meestel oli parem saak.
Suurused siis 17-32cm, keskmiselt on enamik 25cm, võib ju öelda et väikesed? Aga pannipeale paras. Vahepeal tuli siin-seal mõni nurg ka aga enamik vimb.
Saagist pilt kah:
http://img705.imageshack.us/img705/8799/p4121356.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 15.04.10 00:22 Tsiteeri


Käisin üleeile ka püüdmas. Natuke parema koha peal, kus oli ka mõni meeter sisse heitmise ruumi. Püügiaeg sai suurem, saak sama. Vaja on juba natuke ülesvoolu minna ma arvan, sest ega kellegil ei tulnud. Samas ei taha kuhugi hullumajja istuma minna, visatakse üle raudselt. Ja jälle püük rikutud. Paadiga oleks kõige asjalikum muidugi.
Aga üldiselt siis varsti Reiu jõe suudmesse minek, algus tuleb ära tabada, kui ei ole veel igal meetril meest.
Ega siin Pärnu jõel pidevalt kala ei tule, tuleb aint siis kui mingi "aeg" on. Niiet tasub hetkel proovida, midagi nagu tuleb.
Võimalik on ka suuremaid tõmmata ainult, et tragides siis...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kulufield
huviline

Avatar


Registreerunud 30.04.06
Asukoht: Klooga/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A3 1998a 1,8 , Toyota avensis 2007

postitati 15.04.10 07:03 Tsiteeri


Kas keegi on käinud ka Vasalemma jõel Jõeforelli püüdmas?

Oleks plaan minna ja proovida, samas räägivad, et üle veskimetsa paisu ei tule kala üles.

Ja uurides seda kalapüügiseadust siis jäi ikka segaseks, kas tohib jõeforelli seal püüda, seadusest ma lugesin välja

et tohib, keeluaeg ainult 15. septembrist 31. detsembrini. Kuid siin mõned räägivad, et ei tohi.

Kui ma targemaks ei saa eks helistan sinna vajalikule nr, aga äkki on kellelgi juba kogemus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  16
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 33.0% - SQL: 67.0%]