Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6
Autor:
Pealkiri: 1.8T turbokompressiga mure (Vastuseid: 145 | Vaatamisi: 94885)
Tafk
huviline



Registreerunud 16.11.08
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 15.02.15 14:57 Tsiteeri
1.8T AEB



1.8T AEB tühikäik elab oma elu. Autot külmalt käivitades on pööre kuskil 1200. Natuke soojemaks sõites hakkab kõikuma üldiselt 1000 ja 1600 vahel. Vahest jääb ka lausa 1800-2000 peale.

Drossel on puhastatud, Throttle Body Adaptionit ei lase teha. Ei VCDS-i kasutades, ega ka juhiuks-kapott lahti-süüde sees meetodil.

Kui coolerist tulev lõdvik lahti võtta drosseli juurest tõmbab pöörded alla, natuke köhib ja jääb normaalsel tühikäigul tööle. Kui lõdvik tagasi panna tõusevad kohe ka pöörded.

Ideid peale drosseli vahetuse?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
EnricoN
klubiliige



Registreerunud 19.02.14
Asukoht: Pilves selginemistega
Kasutaja on eemal

Auto: CQ Typ89 2.2 20v | A4 B7 TDi

postitati 16.03.15 07:41 Tsiteeri


Tere jälle, auto käis nüüd suuremas remondis/hoolduses ära.
Tuli välja, et turbo täitsa otsas omadega. Küsiks nüüd nõu, et kui uut vaadata, siis milline turbo oleks mõtekas juba võtta, võiks olla siis suurem kui originaal juba? T25? K04? Aitäh. Millise pealepanekuga väga suurt peavalu ei teki..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 16.03.15 08:43 Tsiteeri


Et peavalu ei tekiks, siis originaalsuuruses.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
EnricoN
klubiliige



Registreerunud 19.02.14
Asukoht: Pilves selginemistega
Kasutaja on eemal

Auto: CQ Typ89 2.2 20v | A4 B7 TDi

postitati 14.05.15 11:12 Tsiteeri


Kas 2.7BiT S4 küljest K03 istub ka 1.8T AEB külge 1:1?

EDIT: Ei sobi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
RP38
huviline



Registreerunud 28.06.15
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi C5 1.8T, C5 BAU

postitati 14.08.15 17:01 Tsiteeri


Tere

On kellelgi By-pass vaakumvooliku lekke tagajärgedega? Autoks C5 1.8t AEB Automaat.

Vahetatud siis karteri tuulutus toru(plastik kõver toru mis tuleb karterist), Rõhureguleerimis klapp (seene kujuga, tuleb karteri tuulutusest ja läheb õhufiltri lõdviku külge- turbo ja õhufiltri kopsikuvaheline lõdvik).
Drosseli adaptsioon tehtud(ning puhastatud)- ADP. ok


~2000 P/min juures kui kergelt kiirendada siis nagu tahaks vahele jätta ja kuni ~2700-2800 P/min. kui gaas põhja vajutada siis nagu liigub ja toimetab kenasti. Peale ,,Seenklapi´´ vahetus on tühikäik ka nagu ok, aga ja kiirendus madalatel pööretel lõbus ei ole. Väristab.(päris vahele siis ei jäta)

Kellegi ka kogemusi äkki?

Tänud!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 15.08.15 10:20 Tsiteeri


Diagnostika vaja teha, ja ma ei mõtle puhtalt veakoodide lugemist (15-30 EUR).
Samuti rõhulekketest (30 EUR).

Nende kahe asja tulemuste põhjal edasi toimetada.
Huupi juppe vahetades läheb asi palju rohkem maksma, kui kohe pädevas kohas korrektne diagnoos lasta panna.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
RP38
huviline



Registreerunud 28.06.15
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi C5 1.8T, C5 BAU

postitati 23.08.15 07:07 Tsiteeri


Leidsin vea üles.
By-passi kummivoolik oli katki.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sick
huviline

Avatar


Registreerunud 12.02.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.11.15 09:42 Tsiteeri


Tere!
2000 a. A4 avant 1.8t automaat, kahtlustan mõra plokis.
Oskab keegi soovitada kohta kus oleks mõistlik lasta kogu auto üle kontrollida ning ühe korraga kõik vajalik ka vahetada/remontida. Õli kipub kaduma, sõidetud ca. 500km, aga tosool puhas. Mingit suuremat leket ei leidnud kapotialt, aga ma suhteliselt võhik ka.

Tänud!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 03.11.15 15:28 Tsiteeri


Mõra plokis kindlasti ei ole, ilmselt klapisääre tihendid või kolvirõngad kulunud.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
tsonnyboy
huviline



Registreerunud 28.11.15
Asukoht: keskel
Kasutaja on eemal


postitati 30.01.16 00:38 Tsiteeri
Röhk lainetab



Tere. A4 b5 1.8T chip peal röhk läheb 1,4 bar ja 1,8 vabalthingava plokikaas on peal

Siuke jama siis,et kui kiirendada siis rõhukellal hakkab seier lainetama ja auto kogub ka kiirust sedasi lainetega. Vahepeal töötab jälle ilusti aga harva
Varem oli kõik ok, ykspäev lihtsalt hakkas trikitama.
Olen proovinud rõhuteste teha. Kaks väiksemat leket eemaldatud kuid ikka lainetab enamusaeg.
N75-lt pistik tagant ära,siis sõitis stock seades.
Ennem käisin proovimas ja lasin kõik käigud kuskil 5k pöördeni. Kõik töötas ilusti ja siis kolmandal katsel hakkas ikka lainetama ja neljanda ja viienda käiguga hakkas raputama paar korda lõpus.
Maf anduri tegin puhtaks enne prooviringe, siis nyyd võtab madalamalt jõu järgi aga kui üle 1 bari läheb siis hakkab lainetama voi viskab 1,4 ja hakkab lainetades langema röhk.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
RP38
huviline



Registreerunud 28.06.15
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi C5 1.8T, C5 BAU

postitati 08.02.16 14:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sick
Tere!
2000 a. A4 avant 1.8t automaat, kahtlustan mõra plokis.
Oskab keegi soovitada kohta kus oleks mõistlik lasta kogu auto üle kontrollida ning ühe korraga kõik vajalik ka vahetada/remontida. Õli kipub kaduma, sõidetud ca. 500km, aga tosool puhas. Mingit suuremat leket ei leidnud kapotialt, aga ma suhteliselt võhik ka.

Tänud!



Terv.

500km kohta palju õli kulus?
Kõrvitsaga mootorid mingil määral peavadki õli võtma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
siimuu
huviline

Avatar


Registreerunud 19.08.11
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat BiT 4motion B8 3G '17 / BMW Z4 E85 3.0 Convertible

postitati 26.02.16 14:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: RP38
Tsitaat:
Algselt postitas: sick
Tere!
2000 a. A4 avant 1.8t automaat, kahtlustan mõra plokis.
Oskab keegi soovitada kohta kus oleks mõistlik lasta kogu auto üle kontrollida ning ühe korraga kõik vajalik ka vahetada/remontida. Õli kipub kaduma, sõidetud ca. 500km, aga tosool puhas. Mingit suuremat leket ei leidnud kapotialt, aga ma suhteliselt võhik ka.

Tänud!



Terv.

500km kohta palju õli kulus?
Kõrvitsaga mootorid mingil määral peavadki õli võtma.


Millest selline järeldus? Omadest kogemustest võin öelda, et mul ei ole mitte ükski 1.8T võtnud välba peale grammigi õli. Õlivahetusvälp ca 7k-8k km.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tsonnyboy
huviline



Registreerunud 28.11.15
Asukoht: keskel
Kasutaja on eemal


postitati 18.05.16 20:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tsonnyboy
Tere. A4 b5 1.8T chip peal röhk läheb 1,4 bar ja 1,8 vabalthingava plokikaas on peal

Siuke jama siis,et kui kiirendada siis rõhukellal hakkab seier lainetama ja auto kogub ka kiirust sedasi lainetega. Vahepeal töötab jälle ilusti aga harva
Varem oli kõik ok, ykspäev lihtsalt hakkas trikitama.
Olen proovinud rõhuteste teha. Kaks väiksemat leket eemaldatud kuid ikka lainetab enamusaeg.
N75-lt pistik tagant ära,siis sõitis stock seades.
Ennem käisin proovimas ja lasin kõik käigud kuskil 5k pöördeni. Kõik töötas ilusti ja siis kolmandal katsel hakkas ikka lainetama ja neljanda ja viienda käiguga hakkas raputama paar korda lõpus.
Maf anduri tegin puhtaks enne prooviringe, siis nyyd võtab madalamalt jõu järgi aga kui üle 1 bari läheb siis hakkab lainetama voi viskab 1,4 ja hakkab lainetades langema röhk.



Up


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
e440378
huviline



Registreerunud 14.02.14
Kasutaja on eemal


postitati 01.06.16 12:51 Tsiteeri


Mul ka 1.8t AEB chipiga ning lainetab sama moodi vähesel määral rõhk põhjagaasiga. Lainetamine on hästi kerge (+-0.1bar) ning esineb üldjuhl sooja mootoriga..ei häiri mind.

Mul lisaks esineb vahele jätmist sooja mootoriga kui lükkan põhjagaasi (auto raputab ja pidurdab märgatavalt, eeldan et põlemise protsessis ming probleem...). Kui võtan jala maha ning panen 90% gaasi siis ok jälle. Vahel ok, vahel mitte, pole aimugi milles probleem...küünlad vahetatud, rõhulekkeid pole


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KristoK
huviline



Registreerunud 02.08.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 24.10.19 12:59 Tsiteeri
1.8T spool-up



Oskab keegi öelda millest alustada kui 1.8 mootori (kood AWT) turbo rõhk hakkab tekkima alles 2600-2800rpm pealt? 3000 pöörde pealt puhub ilusti ja jõuab minna lõpuni väga hästi. Graafiku järgi peaks antud mootoril olema korralik väändemoment juba 1800-2000rpm juures mis võiks tähendada, et turbol on selleks ajaks juba rõhk üles löödud.
Heitgaasid on korras, mootor ei suitse, vahele ei jäta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
laurz
huviline



Registreerunud 30.12.05
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: b4TQ :D E39

postitati 24.10.19 13:29 Tsiteeri


Alusta nt sellest et mine tee paar tömmet kuskil dünos.Ja vördle enda graafikut sellega,mis netist leidsid. Kui sa tahad,et see olematu kubatuuriga putukas juba 1800 pöördega väänaks.....no ma ei tea:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Rom
huviline



Registreerunud 28.05.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C6 3.0TFSI S-line

postitati 24.10.19 14:05 Tsiteeri


Olen omanud 1,8T ja olen enne ja pärast veel mitmega sõitnud, ei ole seal mingit erilist tõmmet madalatel pööretel, jäi mulje et rohkem pöörete mootor, turbo tahab ka pöördesse ajamist, aga see ei tähenda, et sinu omal midagi viga ei või olla :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KristoK
huviline



Registreerunud 02.08.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 15.11.19 22:51 Tsiteeri
1.8T spool-up



Minu auto teema sai lahendatud: vanal turbol oli pikilõtk 3mm. Uue turboga on tuntav rõhu tõus juba 2000 pöördelt seega kindlasti ei ole need mootorid korras, mida peab 3000+ rpm peale hoidma et mingigi jõudlus tekiks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
EnricoN
klubiliige



Registreerunud 19.02.14
Asukoht: Pilves selginemistega
Kasutaja on eemal

Auto: CQ Typ89 2.2 20v | A4 B7 TDi

postitati 02.09.20 22:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tsonnyboy
Tsitaat:
Algselt postitas: tsonnyboy
Tere. A4 b5 1.8T chip peal röhk läheb 1,4 bar

Siuke jama siis,et kui kiirendada siis rõhukellal hakkab seier lainetama ja auto kogub ka kiirust sedasi lainetega. Vahepeal töötab jälle ilusti aga harva
Varem oli kõik ok, ykspäev lihtsalt hakkas trikitama.
Olen proovinud rõhuteste teha. Kaks väiksemat leket eemaldatud kuid ikka lainetab enamusaeg.
N75-lt pistik tagant ära,siis sõitis stock seades.
Ennem käisin proovimas ja lasin kõik käigud kuskil 5k pöördeni. Kõik töötas ilusti ja siis kolmandal katsel hakkas ikka lainetama ja neljanda ja viienda käiguga hakkas raputama paar korda lõpus.
Maf anduri tegin puhtaks enne prooviringe, siis nyyd võtab madalamalt jõu järgi aga kui üle 1 bari läheb siis hakkab lainetama voi viskab 1,4 ja hakkab lainetades langema röhk.



Up

Täpselt sama probleem endal praegu..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
spartel
huviline

Avatar


Registreerunud 21.06.15
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 Avant 1.8TQ, Audi A4 B5 1.8TQ

postitati 03.09.20 07:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: EnricoN
Tsitaat:
Algselt postitas: tsonnyboy
Tsitaat:
Algselt postitas: tsonnyboy
Tere. A4 b5 1.8T chip peal röhk läheb 1,4 bar

Siuke jama siis,et kui kiirendada siis rõhukellal hakkab seier lainetama ja auto kogub ka kiirust sedasi lainetega. Vahepeal töötab jälle ilusti aga harva
Varem oli kõik ok, ykspäev lihtsalt hakkas trikitama.
Olen proovinud rõhuteste teha. Kaks väiksemat leket eemaldatud kuid ikka lainetab enamusaeg.
N75-lt pistik tagant ära,siis sõitis stock seades.
Ennem käisin proovimas ja lasin kõik käigud kuskil 5k pöördeni. Kõik töötas ilusti ja siis kolmandal katsel hakkas ikka lainetama ja neljanda ja viienda käiguga hakkas raputama paar korda lõpus.
Maf anduri tegin puhtaks enne prooviringe, siis nyyd võtab madalamalt jõu järgi aga kui üle 1 bari läheb siis hakkab lainetama voi viskab 1,4 ja hakkab lainetades langema röhk.



Up

Täpselt sama probleem endal praegu..


Jah tegelikult ka minu auto teeb sama pulli. Chip ja K04 siis. Lisaks mingitest teatud asenditest, näiteks kolmandaga põhja lüües ja kui kõva load taga siis virutab boosti üldse kuskile pea 2 Bar-ini ja siis vist cut-ib ära. Cutimises päris kindel pole kuna olen alati ennatlikult hirmuga maha ära lasknud. Ise olen harjunud ja oskan seda vältida juba aga segab sellegipoolest sest dragil võistlustuhinas tahaks ikkagi vähe julgemalt pressida ja kiirelt käike vahetada. Pakutud on, et pane manual boost controller vahele aga see tundub mulle kui sümptomite ravimine ja tegelikult tahaks pigem selest põhjustajast lahti saada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
navigator1107
huviline



Registreerunud 17.10.21
Asukoht: Ussimäe küla
Kasutaja on eemal


postitati 03.12.22 15:39 Tsiteeri
K04 turbo



Tere, kas kellegil mõnda head kohta kus saaks K04 soetada, mootoriks 1,8T mootorimudel AJQ,ARY


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 58.2% - SQL: 41.8%]