Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  7  8  9  10  11  ..  41
Autor:
Pealkiri: Talverehvide arutelu (Vastuseid: 1018 | Vaatamisi: 188396)
wimms
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad C7-FL 3.0 BiTDI, Allroad C5 4.2, A4 B8 2.7TDI, A6 C4 2.6

postitati 30.10.09 19:25 Tsiteeri


Sellele artiklile siin juba viidati: http://www.zr.ru/a/16906/
Seal on üks masendav graafik testide tulemustest erinevates ilmastiku oludes:
http://www.zr.ru/zrfiles/images/article/ready/1/2/8/0/128038.jpg

Pidurdusteekond 50km/h pealt -2C juures lamellidel ligi 80m samas kui naeltega 30-40m teeb ikka silmad suureks.
Järeldus, et lamellid töötavad paremini just külmaga jää peal on ilmselt paljudele ootamatu.

Eesti kehv suusailm jääbki just sinna 0 ja -5C vahele. Kui see ilmastiku sõltuvus on tõesti selline nagu seal väidetakse, siis ma ei saa üldse aru mis naelrehvide keelamisest saab juttugi olla? Pigem tuleks keelata lamellrehvid Eesti kliimas!

Kas keegi teab mingit muud allikat mis kinnitaks või kummutaks neid venelaste teste?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
huljes
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.09
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabrio 2.0, Audi A4 2,8Q

postitati 31.10.09 07:28 Tsiteeri


Mina näiteks otsustasin lamellide kasuks just selle sita suusailma pärast, kuna ikkagi liikleme enamasti linnas(teed koguaeg soolased, lögased) kus jäidet kui niisugust on ainult hommikuti vara ning suure lume korral kogu liiklus niivõinaa peapeal. Samas hommikune jää sõidetakse juba esimese tunniga sealt minema. Elades nt põhja soomes,, kusagil eesti väikses maakohas vms, siis ei mõtleksi lamellide peale, kuid Tartu-Tallinn vahel liigeldes ning linnas sees, see suurt erinevust minu silmis ei oma. Samuti igasugu teste on läbi käinud, kuid parim test on ikkagi tihend rooli ja istme vahel, kes teeb selgeks kus jooksevad tema ja ta masina piirid ning hoiab ka neist rangelt kinni liigeldes avalikel teedel.(q mehed - e midagi isiklikku, kuid talvel ajate närvi küll avalikel teedel külg ees hullates ning see ei ole kadedus.)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
wimms
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad C7-FL 3.0 BiTDI, Allroad C5 4.2, A4 B8 2.7TDI, A6 C4 2.6

postitati 31.10.09 09:50 Tsiteeri


Ma mõtlesin ka, et sulaga on lamellid just see mis vaja, sest eeldasin, et mida soojem, seda suurem on nende eelis. Aga selline pilt nagu sel graafikul ajab ikka südame pahaks. Rahustada ennast mõttega, et nende lamellide pidamine on 2 korda tapvam kui naeltega vaid väga kindlates tingimustes, millesse ma satuks harva, minule ei sobi. Tean kedagi, kel kallis inimene sattus just sellise suusailmaga 4x4 masinal lamellidega maanteel 50-ga sõites vastassuunda ja sai surma. Mulle on täiesti pohlad kui harva mu laste ema sellisesse olukorda võib sattuda, aga kui ta saab surma sellepärast et ma panin ta auto alla viisud, mille pidurdusteekond kasvab lambist hetkega 40m võrra, kui seal on mingi sulavesi jää peal, siis olgu ma neetud. Ja mul on ka sügavalt poogen kui palju need naelad võivad meie olematu kvaliteediga teid kulutada.

Selle tihendi jutuga pole ka mõtet vehkida. Kujutlus mõne kalli inimese haua serval targutamisest tundub nõme.

Viidatud testist paistab, et lamellide pidamine on hea just kareda jää peal ehk just põhjas kus on stabiilselt külm. Pidamise vähenemine on seotud veega jääl, mida tekib meie kliimas sulamise ja jäätumise vaheldudes päevas korduvalt. Kõige hullem ongi sulamistemperatuuri ümbrus, mida ilm ja soolamine mõjutab üsnagi prognoosimatult.

Kõige totram ongi see, et lamellid põhjakliimas on ennustatavad ja sellega saab arvestada, aga meie lapiliselt soolatud, sulavee ja jääga vahelduvad teed teevad sellega arvestamise ka kogenud juhile raskeks. Ma ei usu elu sees, et isegi mõni super tihend hakkab sõitma nii madala kiirusega, mis on kindlalt ohutu vahelduva teekattega oludes, vaid lihtsalt usub, et midagi ei juhtu, ise sel ajal läbides teelõike kus tema pidurduteekonna pikkus võib muutuda kümnete meetrite ulatuses.

Minu jaoks on probleemiks just selle testi järeldus, et lamellid on kuradi prognoosimatu käitumisega sulamistemperatuuri ümbruses, mitte see, et neil on naeltest kehvem pidamine näiteks -10C juures. Ajakirja testid sellest ei räägi, vaid ronitakse kaugpõhja rehviteste tegema -15C juures.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rst
huviline

Avatar


Registreerunud 06.10.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: hall metallik diisel Q

postitati 31.10.09 10:18 Tsiteeri


Selleks talveks said nokian hakkapelita 5 autole alla keeratud. Esimesed muljed olid väga hirmuäravatavad. Kui väljas on +5 või rohkem sooja, siis rehvid on VÄGA libedad. Mul ei ole olnud ühtegi rehvi, mis oleks nii pehme rehviseguga, lamelle võib väga lihtsalt painutada (erinevalt nankangist :P). Esimesed pidurdused ehmatasid kohe ära, et abs hakkas nii ruttu tööle. Kui nüüd siin temperatuur läks vahepeal 0 kraadi juurde või alla selle, siis muutus rehv hoopis paremaks, st pidamine kasvas tunduvalt. Eks näis mis need rehvid korraliku külmaga lumel ja jääl teevad.


ex-Audi S4 2.2T - 609hp/846Nm rattast mõõdetuna
10.9sec@210km/h, 1km 268km/h, 1miil 295km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sileem11
huviline

Avatar


Registreerunud 17.09.03
Asukoht: Hrku
Kasutaja on eemal

Auto: G30LCI, B6,C3

postitati 31.10.09 10:50 Tsiteeri


Mees sinus räägib hirm ja kogenematus :)
Samamoodi läheb naeltega auto sul vastassuunda, pigem on sinu probleem liigne enesekindlus naelte suhtes ja lamelli alahindamine. Palju tähtsam on kasutada õigeid sõiduvõtteid, sõida millega tahad.

Tsitaat:
Algselt postitas: wimms
Ma mõtlesin ka, et sulaga on lamellid just see mis vaja, sest eeldasin, et mida soojem, seda suurem on nende eelis. Aga selline pilt nagu sel graafikul ajab ikka südame pahaks. Rahustada ennast mõttega, et nende lamellide pidamine on 2 korda tapvam kui naeltega vaid väga kindlates tingimustes, millesse ma satuks harva, minule ei sobi. Tean kedagi, kel kallis inimene sattus just sellise suusailmaga 4x4 masinal lamellidega maanteel 50-ga sõites vastassuunda ja sai surma. Mulle on täiesti pohlad kui harva mu laste ema sellisesse olukorda võib sattuda, aga kui ta saab surma sellepärast et ma panin ta auto alla viisud, mille pidurdusteekond kasvab lambist hetkega 40m võrra, kui seal on mingi sulavesi jää peal, siis olgu ma neetud. Ja mul on ka sügavalt poogen kui palju need naelad võivad meie olematu kvaliteediga teid kulutada.

Selle tihendi jutuga pole ka mõtet vehkida. Kujutlus mõne kalli inimese haua serval targutamisest tundub nõme.

Viidatud testist paistab, et lamellide pidamine on hea just kareda jää peal ehk just põhjas kus on stabiilselt külm. Pidamise vähenemine on seotud veega jääl, mida tekib meie kliimas sulamise ja jäätumise vaheldudes päevas korduvalt. Kõige hullem ongi sulamistemperatuuri ümbrus, mida ilm ja soolamine mõjutab üsnagi prognoosimatult.

Kõige totram ongi see, et lamellid põhjakliimas on ennustatavad ja sellega saab arvestada, aga meie lapiliselt soolatud, sulavee ja jääga vahelduvad teed teevad sellega arvestamise ka kogenud juhile raskeks. Ma ei usu elu sees, et isegi mõni super tihend hakkab sõitma nii madala kiirusega, mis on kindlalt ohutu vahelduva teekattega oludes, vaid lihtsalt usub, et midagi ei juhtu, ise sel ajal läbides teelõike kus tema pidurduteekonna pikkus võib muutuda kümnete meetrite ulatuses.

Minu jaoks on probleemiks just selle testi järeldus, et lamellid on kuradi prognoosimatu käitumisega sulamistemperatuuri ümbruses, mitte see, et neil on naeltest kehvem pidamine näiteks -10C juures. Ajakirja testid sellest ei räägi, vaid ronitakse kaugpõhja rehviteste tegema -15C juures.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
huljes
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.09
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabrio 2.0, Audi A4 2,8Q

postitati 31.10.09 15:56 Tsiteeri


Mul samuti tutikad nokiand, küll WRid, kuid isegi väga vihmase ilmaga +5 juures ei saaks öelda et pidamist ei olnud, sai linnas mõned korrad päris äkilisi pidurdusi tehtud ning ei olnud isega tunnet et libisema läheks(abs puudub mu masinal) Ise ootangi siin lund ja külma, et minna proovida kuidas siis on, jää pärast muret ei tunne, veest rehvi all saab korralk muster ja väike laius edukalt jagu, huvi pakubki just suurem lumesadu, all kinnisõidetud lumi/jää?

Eelmise postitaja kirjutist kommenteerima ei hakka pikemalt. Ka minul on laps ja naine, kes selle autoga liiklevad, kuid tean seda, et tänu korralikele rehvidele, piduritele, korras veermikule, mõned harjutused liberajal/tühjal teel jms on väga väike tõenäosus, et minu auto avariisse satuks omal süül, paraku on väga palju juhte kes ei hoolda oma autot, sõidavad mingitel pasteldel jne ning nende lollide vastu ei aita muud midagi.

Sellest ka soovitus paljudele, kes ei ole ise saanud libedaga sõita/nende pereliikmed pole saanud seda teha. Võtke asi kätte, minge harjutage kusagil tühjal parkimisplatsil vms ning tehke selgeks mis asi on libedus ning kuidas just SINU auto erinevates olukordades käitub.

Ma sõitsin ka eelmine aasta talvel palju, see aasta uus talv tulekul - teistsugune.

Tsitaat:
Algselt postitas: Rst
Selleks talveks said nokian hakkapelita 5 autole alla keeratud. Esimesed muljed olid väga hirmuäravatavad. Kui väljas on +5 või rohkem sooja, siis rehvid on VÄGA libedad. Mul ei ole olnud ühtegi rehvi, mis oleks nii pehme rehviseguga, lamelle võib väga lihtsalt painutada (erinevalt nankangist :P). Esimesed pidurdused ehmatasid kohe ära, et abs hakkas nii ruttu tööle. Kui nüüd siin temperatuur läks vahepeal 0 kraadi juurde või alla selle, siis muutus rehv hoopis paremaks, st pidamine kasvas tunduvalt. Eks näis mis need rehvid korraliku külmaga lumel ja jääl teevad.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Veikko
huviline

Avatar


Registreerunud 27.02.09
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant

postitati 01.11.09 17:13 Tsiteeri


Rst - ma kasutan Nokian talve- ja suverehve 2004 aastast. Viimased kaks talve kasutan Hakkapeliita 5 rehve. Kulumismärk on 7mm peal ja naelad peaaegu kõik alles. Pehme on see rehv küll - visuaalselt on kogu aeg tunne et rehv on tühjavõitu - tegelikult hoian seal rõhku 2,7 atm.
Aga Nokia tehastes on valminud on ka 7 seeria rehv.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kosei19
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.08
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S6/C4 4.2,Audi S4/C4 4,2

postitati 01.11.09 21:33 Tsiteeri


Mina isiklikult olen kasutanud talvel aint Nokian rehve,eelmine talv olid HKP5 ja nyyd HKP4 ja neil minu meelest kyll mega hea pidamine,eriti nelivedusel,kui eelmine talv see torm oli,siis ei jätnud nad kyll mind kordagi hättta!!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
maxcools
huviline

Avatar


Registreerunud 08.01.08
Asukoht: Tartu, Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2,8 Q 142kw 2000a.Volvo S80 2,9. Jumpy 17

postitati 01.11.09 22:12 Tsiteeri


Sõidan aastaringselt M+S rehvidega ringi. Eelmisel talvel sai kasutatud Nokiani pehmet segu ja ei saa kuidagi nuriseda selle valiku üle. Kuigi vihmaga tuleb tõesti kasutada teisi sõiduvõtteid ja oma liikurit hästi tunda, ning mind see ei morjenda! Olen ka tähendanud, et linnas ei ole minul küll naastudega midagi teha kuna siis ei ole nii palju jääd kus tulevad esile tema parimad omadused!
PS. Ükski rehv ega juhiluba ei juhi autot, seda teeb iga isik siiski ise!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ray
huviline



Registreerunud 14.04.05
Kasutaja on eemal


postitati 01.11.09 23:02 Tsiteeri


http://www.auto24.ee/products/detail_product.php?id=267935

Kvaliteetsed protekteeritud naastrehvid Gislaved Nord Frost 3 mustriga. Tihedalt lamellitud muster, pehme rehvisegu ja kvaliteetne karkass kindlustavad kindla pidamise ja juhitavuse erinevates tingimustes. Rehvid on toodetud Saksamaal, Reifen Hinhaus GMBH poolt!

Kellegil antud rehvidega on kogemust?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
laurz
huviline



Registreerunud 30.12.05
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: b4TQ :D E39

postitati 02.11.09 06:21 Tsiteeri


Endal kogemus puudub aga "naised saunas rääkisid":D,et pidamine OK.Kvaliteet--kulub imekiirelt,tasakaalustamine-nii kuis joppab:D Kuni 300g velje kohta.Sai isegi vaikselt piilutud neid aga matsin mõtte maha,peale ühe kummimehega rääkimist.Pidid olema mingid kolmas sort:D Seepärast imeodav hind.Garantii kehtib ainult siis,kui protektor maha tuleb.Soovitas ennem mingid hiinakad osta:D:D Aga jahh,see aint jutt:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
CE
huviline



Registreerunud 02.03.06
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 1,9 TDI q

postitati 05.11.09 19:23 Tsiteeri


A6-l alates 2006. aastast talverehvideks olnud Dunlop Graspic DS-2 lamellid. Pidamine jääl hea (jäärajal kannatas naastrehve kasutavate kodanikega vabalt ühes tempos kulgeda), ka lumes pole veel hätta jäänud. Kuigi rehvisegu tundub pehme, on ka peale 3 talve veel vabalt mõne talve jagu mustri järel. Lisaks on rehvid vaiksed, rehvimüra on vähem kui enamuses minu kasutuses olnud suverehvidega. Miinuseks on "tatine" juhitavus, auto reageerib roolile kerge viivitusega, roolitunnetus läheb ebamääraseks. Soodsa hinna, normaalse pidamise ja vähese müra pärast ostsin Dunopid talveks ka A4-le...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
arsi
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.06
Asukoht: Lasila/ Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Audi v8 3,6 aut.91, Audi V8 3,6 aut 89, Opel vectra B 1,8 Kia ceed gt line 2016. Subaru legacy

postitati 05.11.09 20:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ray
http://www.auto24.ee/products/detail_product.php?id=267935

Kvaliteetsed protekteeritud naastrehvid Gislaved Nord Frost 3 mustriga. Tihedalt lamellitud muster, pehme rehvisegu ja kvaliteetne karkass kindlustavad kindla pidamise ja juhitavuse erinevates tingimustes. Rehvid on toodetud Saksamaal, Reifen Hinhaus GMBH poolt!

Kellegil antud rehvidega on kogemust?


Antud rehviga kogemus olemas . Ei julge soovitada . Juba enne kui lumi maha tuli , olid 30% naeltest väljas ja kevadeks olid kulunud sedavõrd, et järgmiseks talveks oma autole alla panna ei tahtnud ( kinkisin ex naisele :D )
Pidamine oli täpselt nii ja naa , sõita kannatab .


;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 06.11.09 08:19 Tsiteeri


Võin mõne sõna Nokian Hakkapelita rehvide kohta rääkida. Nimelt sinisele panin Hakkapelita 4-d alla ja salongi müra suurenes igast asendist - on kuulda nii krõbinat kui undamist kiiruse kasvades. D3-le panin alla Hakkapelita 5-d alla ja seal undamist kui sellist, ei täheldanud. Küll aga kuulatades on kuulda kerget naelte krõbinat. Kas asi on ainult D3 paremas mürasummutuses või vaiksemas rehvis või mõlemas asjas kokku, ei oska öelda.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
digimarket
huviline

Avatar


Registreerunud 16.01.07
Asukoht: Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 Quattro, BMW 530d

postitati 06.11.09 08:25 Tsiteeri


Hakkapelita 4 ja 5 vahe ongi põhiliselt müratasemes. Pidamine suht sama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
vx_105
Bännitud



Registreerunud 21.03.07
Kasutaja on eemal


postitati 09.11.09 09:10 Tsiteeri


Vaevalt, et nüüd päris üheselt seda asja nii võib võtta (igal tootjal paljuerinevaid mudeleid), aga enda kogemuse järgi võiksin öelda sellist asja, et Nokian naastrehvid undavad üsna kõvasti võrreldes Continentali omadega, Continentalil undamist pole, ainult krõbisevad, aga naelad tulevad kergemini välja.:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 09.11.09 19:19 Tsiteeri


Hetkel ikka valiku ees, et millist rehvi soetada:
1.Fulda 185/65/15
2.Nangang 195/65/15 - SW5
3.Wanli WINTER CHALLENGER 195/65/15

Mida neist 3-st näiteks soovitaksite teie?
Kuna eelarve hetkel vägagi piiratud siis kahjuks kallima ja kindlasti ka parema poole rühkida ei saa.
Möelnud ka viimases hädas Masteri protile.


Lisaks küsiks veel, et kui suurt rolli mängib, et kas laius 185 vöi 195?
Rehvid24 mainiti selle kohta, et sellisel juhul pidavat ka körgus mingilmääral muutuma - 185/65 puhul pidavat kaotus 195/65 vastu olema ligi cm vöi enam.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kella4
huviline



Registreerunud 10.10.07
Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal


postitati 09.11.09 19:29 Tsiteeri


Minu arust see Nankang SW5 on ikka eriline jama. Segu jäigapoolne, naelad püsivad suht hästi isegi all. Olid enda autol ostes taga need all ja oh üllatust kui kergelt tagaots käest läks. Sai siis asemele pandud Continental WV1 ja tagaotsal märgatavalt parem pidamine. Pikemas perspektiivis endal kogemused puuduvad, aga nende kohta olen palju kuulnud tuttavalt kes pikemalt kasutas ja ajas sama juttu.

Kui panna 185/65 R15 uus kumm 195/65 R15 uue kummi kõrvale siis 185 laiusega on peaaegu 1cm väiksema diameetriga. Tee siit nüüd omad järeldused mida spidomeeter näitama hakkab ... . Teine asi on see, et kui vähegi silmamõõtu on siis näivad 185/65 kummid auto all ebaproportsionaalselt väikesed, aga see juba teine teema ja igaühe enda otsustada.

Tsitaat:
Algselt postitas: vx_105
Vaevalt, et nüüd päris üheselt seda asja nii võib võtta (igal tootjal paljuerinevaid mudeleid), aga enda kogemuse järgi võiksin öelda sellist asja, et Nokian naastrehvid undavad üsna kõvasti võrreldes Continentali omadega, Continentalil undamist pole, ainult krõbisevad, aga naelad tulevad kergemini välja.:P


Ise kruvisin alla peaaegu et tutikad Michelin X-Ice North naastud ja peak mainima et uluvad ja krabisevad suht mehiselt võrreldes Continentaliga. Pidemise kohta ei saa mitte üht halba sõna öelda, muidugi jääd veel proovida pole õnnestunud, lund ja lörtsi see-eest küll.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 09.11.09 19:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Hetkel ikka valiku ees, et millist rehvi soetada:
1.Fulda 185/65/15
2.Nangang 195/65/15 - SW5
3.Wanli WINTER CHALLENGER 195/65/15

Mida neist 3-st näiteks soovitaksite teie?
Kuna eelarve hetkel vägagi piiratud siis kahjuks kallima ja kindlasti ka parema poole rühkida ei saa.
Möelnud ka viimases hädas Masteri protile.


Lisaks küsiks veel, et kui suurt rolli mängib, et kas laius 185 vöi 195?
Rehvid24 mainiti selle kohta, et sellisel juhul pidavat ka körgus mingilmääral muutuma - 185/65 puhul pidavat kaotus 195/65 vastu olema ligi cm vöi enam.

Kõrgus on 65% laiusest! Enda masinal on teist talve master nordic 4 all ja ei kurda. Pidamine väga hea ja ei unda nad ka midagi. Vähemalt a6 es ei häiri.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 09.11.09 20:04 Tsiteeri


Automehele tänud, selle protsendi osas...nii öeldi isegi rehvid24.
Lisaks veel, et Masteri prot ajaks asja ära, kuid prooviks veel midagi uut.
Masterit tagaveolisel katsetatud ja 2-3 hooajaga pole suurt midagi juhtunud, kui siis ainult möni üksik naelapoiss pani vast vehkat, edasi sai juba öe sirtsu alla kruditud, kuna sai uus masin toodud koos uute velje/rehvi möötudega.

Kella4: eks jah see silmavaade vast saab sellise (185/65) möödu puhul tösiselt haiget :D
Masin suhtkoht körge ja isegi praegune 195/65 suvepastel nendes koobastes tundub imelik - vöiks isegi suurust juurde lisada.

Eelmisel masinal oli all Hankook naast, kuid too oli minu arust kehv - maanteel ujus, kuna jubedalt pehme seguga, pidamine muidugi söltus, kuid see-eest kuival asfaldil oli (kevadel-suvel) pidurdus super, arvatavasti tänu kirutud pehmusele.
Väga maha ei saa ka seda rehvi omalt poolt tembeldada, kuna oli teine niigi kilomeetreid kulutanud ja pole neid ise ka sinna alla soetanud.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Germo
huviline



Registreerunud 22.02.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B8

postitati 09.11.09 20:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
3.Wanli WINTER CHALLENGER 195/65/15

Need said kunagi autolehes väga hävitava hinnangu - ei soovitatud talvel kasutada. :o Sellest hoolimata ostsin ise need kuna samuti oli tol korral rahadega suht kitsas. Nüüdseks sõitnud nendega kaks talve ja paar päeva tagasi kruvisin ka selleks talveks alla. Kahe talve peale on rehvidest kokku lahkunud 7 naela. :cool: Rehvid on suht mürarikkad, aga sellise raha eest .... :P Pidamise poole pealt minu meelest suht head. Võrdluseks töömasinal on samal perioodil all olnud Continental WinterViking 2. Kahe talvega saime rehvid naeltest puhtaks ja pidamine jättis ka soovida (nt. oli juhus, kus kiirusel ~50km/h tahtis tagumine ots vägisi esimesest ette trügida ja seda sirgel asulasisel teel).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rst
huviline

Avatar


Registreerunud 06.10.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: hall metallik diisel Q

postitati 10.11.09 08:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Spooky
Need said kunagi autolehes väga hävitava hinnangu - ei soovitatud talvel kasutada. :o Sellest hoolimata ostsin ise need kuna samuti oli tol korral rahadega suht kitsas. Nüüdseks sõitnud nendega kaks talve ja paar päeva tagasi kruvisin ka selleks talveks alla. Kahe talve peale on rehvidest kokku lahkunud 7 naela. :cool: Rehvid on suht mürarikkad, aga sellise raha eest .... :P Pidamise poole pealt minu meelest suht head. Võrdluseks töömasinal on samal perioodil all olnud Continental WinterViking 2. Kahe talvega saime rehvid naeltest puhtaks ja pidamine jättis ka soovida (nt. oli juhus, kus kiirusel ~50km/h tahtis tagumine ots vägisi esimesest ette trügida ja seda sirgel asulasisel teel).


Kahjuks ja õnneks on mul mõlema eelpool mainitud rehvidega kogemusi. Wanliga kaks talve ning samuti ka Contidega. Minu arust ei saa võrrelda neid rehve absoluutselt.
Wanlid kulusid 2 hooajaga heal juhul 1mm, see näitab kui jäik on rehvisegu ning naaste oli alles umbes 90% julgelt, kuid loomulik kah, et naastud on alles, kui nad rehvist välja ei ulatanud. Mulle jääb mõistmatuks, kuidas saavad korealased teha talverehve, kui neil ei ole korralikku talvegi.
Contidele sai tehtud korralik sissesõit ning ei tulnud need naastud ka välja. Minu arust on see Conti mudel kõige vaiksem naastrehv, millega mina sõitnud olen ning pidamine oli neil ka väga hea.
Mõlemad rehvid olid nelikveolise all ning mõõduks 195/65/R15.

Üldiselt on mul väike fetiš küljes. Nimelt, kui käin kuskil poes ning näen talverehve, siis küünega ikka katsun painutada rehvi lamelle. Nankangide puhul tahtis küüs ära murduda. :D
Ennem ostaks Vallai protid, kui Wanlid (Sunny'id).


ex-Audi S4 2.2T - 609hp/846Nm rattast mõõdetuna
10.9sec@210km/h, 1km 268km/h, 1miil 295km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
heihei
huviline



Registreerunud 01.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: b6, 96kw bens.

postitati 10.11.09 10:01 Tsiteeri


Rst, mul sama fetiš. Ja ei häbene, vähemalt meeste seltskonnas.:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
waic
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.05
Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad 3.0 + A5 sportback 3.0

postitati 10.11.09 10:50 Tsiteeri


Lugedes siin erinevate rehvide käitumisest ja teelpüsivuse erinevustest meenus mulle üks lugu aastast 2006,või oli see nüüd 2007a novembri lõpp. Ühesõnaga oli vaja minna üleöö põhja-Norrasse Hammerfesti mõneks päevaks, kuna meil oli alles siin +10 siis algul pidin üldse suvekatega minema, kuid viimasel hetkel ostsin ruttu 2 lamellli ühest rehvivahetusest, Masteri toodang muide, teised 2 olid omal ja ei mäleta enam mis täpselt ja kohe järgmisel öösel Norra poole teele..
Kohapeal oli lihtsalt lumine kuid tagasitee suunal Hammerfest-Alta oli elu hulleim, temp. oli 0, sadas paduvihma mis sekundiga jäätus ja tuul oli ka mega, maantee kulges kõike muud kui sirgelt kaljude ja kuristike vahel, kraavid autosid ja busse täis,kuid läbi ma sealt tulin ja terveks jäi nii auto kui ise .. Loo moraaliks tahaks öelda seda,et tõesti on rehvidel oma roll, kuid üksi nad imesid ei tee ..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaspa
huviline



Registreerunud 15.03.05
Asukoht: Setumaa.
Kasutaja on eemal


postitati 10.11.09 11:26 Tsiteeri


Kuna siin viimastes postides juttu Masteri prottidest siis räägiks ka oma kogemustest. Eelmised 4 aastat kasutanud Nordic 2. Ühe jooksuga sõidetud 2 hooaega. Pidamine oli väga hea. Vastupidiselt mürale mis jälle üsna kõrge ja seda just uue ja sileda asfalti puhul. Vedasid minu esivedust autot ka stangeni lumes. Naelad püsisid samuti hästi sees. Ja mingeid muid probleeme ka ei esinenud.
Selleks aastaks said alla kruvitud ühe hooaja sõitnud Hakapeliita 4. Mustrit miski 6 mm. Ja allakruvimise hetkel puudus kogu jooksu peale vaid kolm naela. Juba esimene lumi valmistas pisikese pettumuse. ABS hakkas ikka väga õrnal pidurdusel ragistama. Nüüdseks, kui nendega kulgetud kuu aega, nii lumes, poris kui ka paljal asfaltil siis pettumus süveneb. Pidamine ja vedamine tundub ikka kehv. Ja naeltest on lahkunud hinnanguliselt juba 20%. Ja just naelte südamikud. Kuna aga sel talvel tuleb vähem sõitmist siis vast ümber vahetama ei pea.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  ..  7  8  9  10  11  ..  41
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 36.6% - SQL: 63.4%]